Rusland beging „pijnlijke vergissing55 „Rotterdamse Fikkie" onthuld HassanAlger ij e wordt net Cuba55 Drie gezinsleden vermoorde in arrest Lange motie op congres Partij van de Arbeid Kennedy s bezorgdheid was aanleiding tot vrijlating fragische dood van jeugdige amazone DAGBLAD VOOR ZEELAND West-Duitsland trok 40.000 rijbewijzen in „Toch heeft hij het gedaan55, zegt Kremlin Nog geen akkoord in Addis Abeba Frater Respicius (Grave) overleden Kerstgratificatie tn welvaartsstaat Parathion-drama te Goirle Olie en gas A R. -Partijcon ven t Felle kritiek op .akkoord van Wassenaar'5 Geen klappen, zegt rayonchef Door schijnwerpers Vliegverkeer op West-Berlijn gehinderd Een overhemd halen... het tweede voor de helft betalen! kodenJeamp 103e JAARGANG No. 24439- Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114)11 anW aP MAANDAG 18 NOVEMBER 1963 Abonnementsprijs 8,70 per kwartaal, exd. 0,20 incasso; 9,90 per post, exd. 0,35 incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. ƒ1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) !.W.' mWikCCVM.11 !-.ML» 11 j BARGHOORN ZWIJGT BIJ TERUGKEER IN V.S. De Amerikaanse professor Frederick Barghoorn, die zestien dagen lang op beschuldiging van spionage door de Russen is vastgehouden, is gisteravond in New York aangekomen, nadat hij zaterdag door de Sovjet-Unie werd vrijgelaten op voorwaarde, dat hij onmiddellijk het land zou verlaten. Bij zijn aankomst in de V.S. wilde Barghoorn niets over zijn arrestatie en verblijf in de Sovjet-gevangenis vertellen. Wel zei hij, dat hij elk ogenblik bereid was met president Kennedy te gaan praten, die hij zeer dankbaar was voor diens uitlatingen, die tot zijn vrijlating hebben geleid. Barghoorn zag er vermoeid uit en stapte meteen over in een vliegtuig, dat hem naar zijn woonplaats New Haven in Connecticut zou brengen. Daar wachtte hem een grote door zijn moeder klaargemaakte biefstuk. Met hem reisden twee „regeringsfunctionarissen", die hem onderweg verhoorden en het gesprek op een geluidsband vastlegden. Professor Barghoorn bij het ver laten van zijn vliegtuig op London Airport. De terugreis naar Amerika leidde over Londen, waar Barghoorn zaterdagavond aankwam. „Ik ben bly liier te zijn en ik verheug mij erop thuis te komen", was het enige wat hij aan de talloze journalisten wilde loslaten. Hij werd omringd door talloze politiemannen, die hem door de wachtende menigte loodsten. Toeschouwers vonden hem „vreselijk vermoeid en zenuwachtig". In een auto van de Amerikaanse ambassade werd hij naar een vriend gebracht, bij wie hij de nacht doorbracht. Gedurende de eerste helft van dit jaar zijn in West-Duitsland bijna 40.000 rijbe wijzen ingetrokken. In verreweg de meeste gevallen gebeurde dat wegens rijden onder invloed van sterke drank. ACHT samenzweerders tegen president De Gaülle hebben gevangenisstraffen van anderhalf tot acht jaar gekregen. De lei der draait voor vijftien jaar de cel in. DEUS EN SCHMITT, die bekend hebben een geldzending ter waarde van 300.000 Mark te hebben gestolen op het Sabena- kantoor in Düsseldorf, zijn na hun aan houding in Tokio in Duitsland terugge keerd. TWEE GROEPEN inbrekers hebben bij juweliers in West-Berlijn en Beieren ju welen en horloges ter waarde van 400.000 Mark gestolen. HET NIEUWE eiland, dat bij IJsland is ontstaan door een onderzeese vulkaan uitbarsting, is al uitgedijd tot een lengte van 500 meter en een hoogte van 42 meter. IN GRIEKENLAND zijn 15 politieke ge vangenen „op erewoord" vrijgelaten. De veelbeseproken Ambatielos was er niet bij. Deze week zullen nog meer gevan genen worden vrijgelaten. DE „MAASDAM" heeft zijn reis naar New York voortgezet na een oponthoud van elf uur als gevolg van een staking in de Ierse havenstad Cork. IN BEEK EN DONK is een wegrestau rant totaal uitgebrand. De bewoners en de kok konden nog net aan de dood ontsnappen. De schade wordt geraamd op f 150.000. BIJ EEN BRAND in Singapore lijn on geveer 2000 mensen dakloos geworden. DE MILITAIRE leider van de O.A.S., ex-kolonel Antoine Argoud. is in zijn gevangenis in hongerstaking gegaan. Hij wil hiermee protesteren tegen zijn „ont voering" uit Duitsland. HET 493 TON metende Nederlandse kust vaartuig „Paloma" heeft gisteren onge veer 100 opvarenden van het Noorse pas sagiersschip „Vesteraalen" aan boord ge nomen, dat in de vroege ochtend ten zuiden van Roervik (west-Noorwegen) tijdens een dichte sneeuwjacht aan de grond was gelopen. Niemand is gewond. DE RUSSEN hebben de Chinezen geen* reserve-onderdelen voor hun Migs willen leveren, zo heeft de Indische minister! van defensie, Chavan, op een receptie in' Nieuw-Delhi verklaard. De Chinezen proberen die onderdelen nu elders te krijgen. j DE GHANESE vice-minister van handel en financiën, Darko-Sarkwa, is overle den, nadat hij met een stiletto ernstig ge wond was geraakt. IN DE VENEZOLAANSE hoofdstad Ca racas zijn in 36 uur tijds ruim 20 bommen ontploft. De bevolking is woest op de „bommenwerpers" en wilde het recht in eigen hand nemen, hetgeen kon worden voorkomen. Barghoorn zou in Rusland goed behan deld zijn. Zijn persoonlijke bezittingen waren hem niet afgenomen. Toen hij ge vangen zat mocht hij geen Amerikaanse functionarissen ontvangen en had hij al leen maar de „Pravda" mogen lezen. Hij had niets van buitenaf gehoord en was zich niets bewust van de opschudding, die zijn aanhouding had veroorzaakt. uitdaging of belediging aan het adres van Amerika is geweest, maar eerder hfrt gevolg van een „mogelijk onopzettelijke inbreuk op een van de nogal vage Rus sische wetten inzake het verzamelen van inlichtingen". Zij wezen erop dat bij de spionageprocessen tegen buitenlanders onder Kroestjevs bewind meestal vol doende bewijsmateriaal is overlegd om de veroordelingen, althans binnen het raam van het Sovjetrecht, begrijpelijk te maken. Ook acht men het mogelijk dat Barghoorn werd gearresteerd om hem later tegen Igor Ivanov, die in Amerika wordt vastgehouden op beschuldiging van spionage, te kunnen uitwisselen. Rusland heeft Kennedy's verzekering, dat Barghoorn niet met een spionage- opdracht naar de Sovjet-Unie is gegaan, aanvaard. Kennedy heeft zich „zeur vol daan" getoond over Barghoorns vrijla ting. De onderhandelingen over de cul turele uitwisseling kunnen nu „waar schijnlijk op korte termijn hervat wor den", zo is door de Amerikaanse am- basasde in Moskou meegedeeld. „Rusland is zich bewust geworden van een pijn- ilijke vergissing", aldus het commentaar i Volgens de Russische minister van buitenlandse zaken, Gromiko, was de „persoonlijke, door president Kennedy geuite verontrusting", de directie aan leiding tot Barghoorns vrijlating ge weest. Het Kremlin blijft echter vol houden, dat hij in Rusland een opdracht o t voor de Amerikaanse geheime dienst uit-Van Wesfeiijke° waarnemers, voerde en daarom strafbaar was. Zeer vermoedelijk is het bevel tot vrijlating van Kroestjev zelf uitgegaan. Zijn vrees, y dat de verbeterde verhouding tussen Oost en West weer vertroebeld zou worden, is hieraan niet vreemd. De zeer felle re acties in Amerika op Barghoorns arresta tie zijn hem kennelijk tegengevallen. O.a. verbraken de Verenigde Staten on middellijk de onderhandelingen over cul turele uitwisseling. Westelijke waarnemers in Moskou me nen, dat de arrestatie geen opzettelijke In de te Londen verschonende „Sunday Times" heeft koning Hassan van Ma rokko beweerd, „dat Algerije steeds meer op Cuba begint te lijken", en dat daar alle „objectieve voorwaarden" voor het communisme aanwezig waren, werkloosheid, ellende, het gebrek aan kader en een op e e n party gebaseerd bewind. „Ik ben er echter van over tuigd, dat het Algerijnse volk niet com munistisch is," zo zou de koning hier aan hebben toegevoegd. gebied hebben aangevallen, twee keer voor de Bamako-conferentie, waarop een wapenstilstand werd overeengeko men, en een maal daarna. In zijn verweer beschuldigde de Alge rijnse minister van buitenlandse zaken, Bouteflika, Marokko ervan de aanstich ter van het grensconflict te zijn door op 7 oktober ongeveer 65 km Algerijns grondgebied binnen te dringen. Boute flika verwierp de Marokkaanse bewe ringen, dat de grenzen niet precies waren uitgestippeld en sprak de waar schuwing uit, dat, indien de Afrikaanse landen de grensaanspraken te berde zouden brengen, niemand kon voor spellen, wanneer het einde zal komen. Stormachtig ^"^medegedeeld door het WiÏÏ ".,geï1Ê tot vanavond: Wisselende bewolking met plaatse- Ivi-aehtigc tot stormach- hij Ti^ M e wiml- Langs de re temperaturen! eSterS'°rm' Ho*e" ondnedraiI.:i6 uur°nder 1646 UUr' Maan 105ffuurZ°n °P 8'05 UUr' Maan °P In een radio- en televisieredevoering zei hij dat Marokko zich niet meer in een grootscheepse strijd met Algerije zou begeven zo lang er hoop was op vreed zame onderhandelingen. Ondanks de „verraderlijke agressie", die Algerijnse militairen op Marokkaans grondgebied zouden hebben gepleegd, zal Marokko zijn „beleid nimmer op een oorlog ba seren." aldus de koning in zijn aan de vooravond van de achtste viering van de Marokkaanse onafhankelijkheidsdag gehouden toespraak. Mohammed Boudiaf, ex-vice-president van de vroegere voorlopige Algerijnse regering en fel tegenstander van Ben Bella, is intussen vrijgelaten. Hij heeft verklaard zyn kritiek op de Algernijse president te zullen volhouden. Hij ont kende met steun van buitenlandse mogendheden de omverwerping van Ben Bella's bewind na te streven. Hij zei niet te weten of hij in Algerye mag blyven. Er is sprake van, dat hij verbannen zal worden. De te Addis Abeba confererende minis ters van buitenlandse zaken hebben besprekingen achter de schermen ge voerd met het doel een „arbitrage commissie" te vormen voor de oplos sing van het Marokkaans-Algerijnse grensgeschil. M gerij e en Marokko beschuldigden er elkaar over en weer van de aanstichter van het grensconflict te zijn. Uit de redevoeringen van de twee ministers is komen vast te staan, dat de beide lan den de impasse ter bijlegging van het geschil nog steeds niet hebben door broken. Volgens Marokko kwam het hele gsechil hier op neer, dat de gren zen tussen de beide landen ten tijde van het Franse bewind nimmer juist waren vastgesteld. Marokko had echter tijdelijk van zijn aanspraken afgezien, toen Algerije in de onafhankelijkheidsstrijd was gewik keld. Nadien weigerden de Algerijnen achter de conferentietafel plaats te nemen. Algerije zou in de afgelopen maand driemaal Marokkaans grond- Te Grave is plotseling overleden de directeur van het Blindeninstituut St.- Henricus aldaar, frater Respicius (van Lieshout). Frater Respicius werd gebo ren te Dommelen. Na in 1921 bij de fraters van Tilburg te zijn ingetreden, werd hij achtereen volgens onder meer onderwijzer te Oisterwijk, leraar aan de kweekschool te Goirle, hoofd der school te Tilburg en directeur van instituut Lasalle te Boxtel, waar hij door zijn werk in de voogdij raad algemene bekendheid kreeg. In 1951 volgde de benoeming als lid van het hoofdbestuur van de fraters van Tilburg, afd. onderwijszaken In 1957 werd frater Respicius hoofd van de fraters, werk zaam in het blindeninstituut St.-Henri- cus in Grave, daarna hij in 1962 tot al gemeen directeur werd benoemd. De overledene genoot bij de blinden van Nederland bijzondere hoogachting. Dag en nacht was hij voor hen in de weer, en vooral de uitwerking van de plannen tot overplaatsing van St.-Henricus van Grave naar Nijmegen, waarvan hij de grote animator was, vergde veel van zijn krachten. De 49 werknemers van de fabri kant Arthur Allwright te Calac- ton-qn-Sea in Engeland, krijgen dit jaar een kerstgratificatie om u tegen te zeggen: een vakantievaart van negen dagen op de Middel landse Zee. Het is een dankjewel voor dertien jaren van winst ma ken," aldus de fabrikant. „Zij ver dienen het." (Van onze verslaggever) De 8-jarig Marione Scheeren uitHel. mond is zaterdagmiddag tijdens een rij- oefening te Stiphout op tragische wijze om het leven gekomen. Het meisje begaf zich van manege .,De Kluis" te Helmond met een groep ruiters en amazonen naar de Stiphouts bossen Tijdens deze buitenrit sloeg een van de paarden op hol. Het paard, dat door het meisje werd bereden, werd hierdoor zeer onrustig en sloeg eveneens op hol. Dooi de wilde manauevres van het dier werd het kind van het paard geslingerd. Zij kon zich nogeven vasthouden aan de zadelknop, maar moest toen de knop los laten. Bij haar val van het driftig galop perende paard, bleef zij met één voet in een stijgbeugel haken. Zo is het meisje ongeveer dertig haken meegesluedr. Öp het moment dat de instructeur, de heer W. Ruigrok, die eerste hulp verleende, bij haar kwam, was zij buiten bewust zijn. Drie artsen uit Helmond hebben het meisje, dat ernstig aan het hoofd was gewond, vervolgens ter plaatse behan deld. Zij werd overgebracht naar het St.- Lambertusziekenhuis te Helmond, waar zij ongeveer een uur na aankomst over leed, vermoedelijk als gevolg van een ernstige schedelbasisfractuur. (Van onze correspondent) De rijksrecherche heeft drie gezinsleden van de vermoorde 68-jarige Willem van Nuenen aan gehouden. De gearresteerden zijn de 60-jarige echtgenote G. van M.; haar 20-jarige getrouwde dochter Bep en haar man de 23-jarige Piet H. Zij zijn, omdat het onderzoek in een beslissende phase is geko men, in verzekerde bewaring ge steld, dit om de verhoren en het onderzoek te vergemakkelijken. De dood van de 68-jarige Willem van Nuenen, uit de St.Janstraat in Goirle die na het drinken van koffie uit zijn drinkkruik op zijn werk bij de Steen- en offsetdrukkerij aan het Pieer Vrede- pad te Tilburg, op 14 oktober om het leven kwam, is een moord geweest. Er was een hoeveelheid parathion (een gif tig bespiutingsmiddel voor planten in zijn drinkkruik gevonden. Op weg naar het ziekenhuis was deze sterke Willem van Nuenen overleden „Bah, wat een rommel" waren de laat ste woorden van Willem van Nuenen. Na zijn dronk uit de kruik spuwde hij het vocht weer uit. Wat hij naar binnen had gekregen was voldoende om hem in tien minuten te doen sterven. Op dezelfde dag dat Willem van Nuenen overleeed, was er in parochie kerk St.-Theresia in Tilbufg een uit vaart voor Stan Haneveer uit Tilburg, die enkele dagen tevoren was overleden na het drinken »an koffie waaraan para thion was toegevoegd. Zijn vrouw heeft inmmiddels bekend. De Tilburgse politie heeft een uit gebreid onderzoek verricht. Het bleek dat de daad het toedienen van parathion in de koffie in Goirle moest zijn ver- (Van onze parlementaire redactie) In het Utrechtse Tivoli heeft de P.v.d.A. zaterdag een demon stratief congres gehouden, waarop een beetje gemopperd is tegen al les en nog wat. Er is een motie aangenomen die met voldoening vaststelt dat door hechte samen werking tussen N.V.V., K.A.B. en C.N.V. een forse loonsverhoging is bereikt en de sociale uitkeringen reeds op 1 januari 1964 zullen worden verhoogd. Het congres sprak zich in de resolutie ook uit tegen een zodanige stijging van de kosten van levensonderhoud dat daar door de bereikte inkomensverbetering ongedaan wordt gemaakt. Ook bepleitte het Congres het optrek ken van de aow- en aww-uitkeringen tot een redelijk sociaal minimum, juist zoals overigens nauwelijks een week geleden minister Veldkampj in de Tweede Kamer ook al had gedaan, toen hij zei, dat deze uitkering per 1 januari 1965 tot een sociaal minimum zou wor den verhoogd. De KVP-minister, van wie door de heer Vondeling werd gezegd, dat hij liever met de P.v.d.A. dan met de V.V.D. zou samenwerken, heeft daar over reeds het nodige te horen gekregen van de werkgeversorganisaties, die vin den dat hij toch wel eerst het rapport van de SER over de wijze van financie ring had moeten afwachten. Het congres vraagt met klem opvoe ring van de bouwcapaciteit, die vooral aan de woningbouw ten goede moet ko men Het is precies wat de KVP-minister Bogaers wil. Maar zo zei de heer J. C. Wilmans, een van de jongste Kamerle den van de P.v.d.A. in de Tweede Ka mer, het beleid van minister Bogaers kan een tqp worden, maar ook een flop, want minister Bogaers verkeert in niet te best gezelschap. De voorzitter van de Tweede-Ka merfractie van de P.v.d.A., dr. A. Vondeling, heeft aan het slot van dat congres de regering oliedom" ge noemd, omdat zij zelf aan de olie winning in ons land niet mee wil doen Er wordt in ons land, aldus dr. Von deling, olie gewonnen, maar daaraan komt de overheid niet te pas, noch wat het gebruik, noch wat de prijs en winst deling betreft. Bij de gaswinning is dat gelukkig beter, zo zei hij. Ten aanzien van dit aardgas zei dr. Vondeling dat het voor zijn politieke gevolgtrekkingen belangrijker is uit te gaan van de vermoedelijke hoeveelheid aardgas in onze bodem dan van de vast staande. Daardoor kwam hij tot 2.000 miljard kubieke meter. Over de aardgas- prijs zei hij dat het volstrekt onverant woord is om uit te gaan van een winst van twee cent per kubieke meter, het geen neerkomt op 40 miljard gulden- Daarvan gaat dertig procent naar de beide particuliere maatschappijen Shell en Esso, ofwel ongeveer twaalf miljard gulden belastingvrij. Daarvoor kunnen in Nederland vijf Deltaplannen worden uitgevoerd, aldus dr. Vondeling. Hij legde er voorts de nadruk op, dat het grootste gedeelte van deze reuze nettowinst naar buitenlandse aandeelhouders gaat. Dr. Vondeling acht dit volkomen onaan vaardbaar. Over de verkiezingsuitslagen zei de heer Vondeling dat deze voor de P.v.d-.A. teleurstellend is geweest. Er zullen op allerlei punten en manie ren hervormingen in de werkwijze van de partij worden aangebracht, zo zei hij. richt. De zaak werd toen overgedragen aan de districtsrecherche van de rijks politie. Rechercheur Weterings leidt dit onder zoek. M. Thijssen, de officier van justi tie, heeft de vorige week enkele malen de gezinsleden de 60-jarige G. van M. (de echtgenote van Willem van Nue nen), haar getrouwde dochter de 20- jarige Bep en de 23-jarige schoonzoon Piet H. 's avonds laten verschijnen om gehoord te worden. ,,Dan weer de echt genote, dan weer eens de dochter met haar man" vertelde ons Overste Ruigrok van het district Tilburg Nvan de rijks politie. Thans zijn zij aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. De een jarige baby van het jonge paar is, in overleg met de de politie, ondergebracht in Huize De Bocht in Goirle. 35* Op de zaterdag in Utrecht gehouden najaarsvergadering van het centraal co mité van anti-revolutionaire kiesvereni gingen het zogenoemde Partij convent van de A.R.-partij heeft wnd. voorzit ter mr. A. B. Roosjen kritiek uitgeoefend op het akkoord van Wassenaar". Met name keerde hij zich tegen de „afspra ken" daarin. Er wordt z.i. teveel in het akkoord vastgelegd en daardoor wordt, naar zijn mening, de bewegingsvrijheid'van zowel kabinet als parlement verminderd. Na een staande herdenking van de overleden oud-partijvoorzitter dr. J. Schouten, ging mr. Roosjen nader in op o.m. de verkiezingen en de jongste ka binetsformatie, welke formatie, volgens hem, een trieste vertoning is geweest. Met betrekking tot t de voorgenomen instelling van een pacificatie commissie voor het radio- en televisiebestel merkte mr. Roosjen o.m. op, dat deze commissie „geen oplossing kan brengen voor het geen om een oplossing vraagt". Dat mr. Th. H. Bot, minister van O.. K. en W., op dit punt een „man met gebonden handen" is, achtte spreker niet juist. Over de benoeming van een derde staatssecretaris voor Defensie zei hij, dat bij deze benoeming niet alleen de goed keuring van het kabinet, maar ook de toestemming van de V.V.D.-fractie nodig was. Hij noemde dit een „onverkwikke lijk gedoe". In het slot van zijn openingsrede ging de heer Roosjen nader in op de „schud dingen" in het eigen A.R.-huis. Het uitgeven van brochures en het voeren van een pennestrijd achtte spreker niet juist. „We moeten met elkander praten in een persoonlijke ontmoeting", zo zei hij. Mededeling werd gedaan, dat het moderamen van de A.R.-partij besloten heeft de „verontrusten" tot een nieuw gesprek uit te nodigen en* wel op 20 dec. In Rotterdam is zaterdag in het Hermesplantsoen het standbeeldje van het „Rotterdamse fikkie" offi cieel onthuld. Het beeldje is een geschenk van de dierenvrienden in de Maasstad en het Rotterdams studentencorps aan het gemeentebestuur en werd vervaardigd door de kunstenares Joeki Simak. De sokkel werd ont worpen door ir. A. A. Stekelen burg. Er waren talrijke „fikkies" bij de onthulling. In ons verslag van de gebeurtenissen rond de busstaking schreven we zater dag, dat een rayonchef uit Bergen op Zoom klappen had uitgedeeld aan man nen van de vliegende brigade. De rayonchef in kwestie deelde ons nu mee dat deze passage op een mis verstand moet berusten. Hij ontkende ten stelligste dat er klappen waren geval len. We meenden er goed aan te doen zijn opmerking ook aan de lezers ken baar te maken. (Advertenties) Het westelijk vliegverkeer op West- Berlijn is twee keer in gevaar gebracht, doordat van Oostduits grondgebied schijnwerpers op de vliegtuigen gericht werden, terwijl zij bezig waren te landen. Dit heeft een Amerikaanse woordvoerder gisteren meegedeeld. Toen dat donder dag- en vrijdagavond achter elkaar ge beurd was, hebben de westelijke stads- commandanten een scherp protest inge diend bij de Russische afgevaardigde op het centrum voor de veiligheid in de lucht en erop gewezen, dat het'schijn- werperlicht de piloten zou kunnen ver blinden en mensenlevens in gevaar zou kunnen brengen. Het is niet bekend of de schijnwerpers bediend werden door Russen of Oost duitsers. dAatut Fabrieken Zevenbergen ^BRED^Eindstraat^^loutmailrJ

de Stem | 1963 | | pagina 1