Opera „Die Kluge'' ontleend aan sprookje van Grimm De cirkel wordt steeds nauwer Zwart o p Wit Hinter en Minter en de Circoprops PU ROL MEVR. MAC GILLAVRY VOOR K.R.O. Kijk naar >tem-feuilleton Beeldbandregistratie vanavond op t.v. [Huidverzorging ^^ogezegd „Mane-gein" dè poplin die rólhymen BelofasU zelfstrijhndisenUijft sdf-ironinglcotton Door Julian Symons LUXE WASCOMBINATIES 1 Radioprogrammas 1 elevisieprogramma s DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 14 NOVEMBER 196? /^Vnder de titel „De geschiedenis van de koning en de wijze vrouw" wordt vanavond een beeldbandregistratie vertoond, welke destijds werd opgenomen van een uitvoering van de opera „Die Kluge" van Carl Orff door het gezelschap „Forum" uit En schede. In verband met een plot selinge programmawijziging werd de vertoning van deze opera uit gesteld tot vanavond 21.05 uur. De regie had Paul Cammermans en het Noordelijk Filharmonisch Orkest wordt gedirigeerd door Chris Burgers. Als solisten wer ken mede Antoon Huysman, Lo- ny Vonk, Guus Hoekman, Frans Boek, Johan van Haegen, Anton Eldering, Chris Scheffer, Gerard Riickert en Jan Duiveman, zome de een balletgroep o.I.v. Philip Kaessen. Tn het begin van de laatste wereldoorlog componeerde Carl Orff ,Die Kluge', waarna in 1943 dit werkstuk, waar voor hij niet alleen de muziek maar ook het libretto schreef, in Frankfurt am Main werd opgevoerd. Tot op heden is ,Die Kluge' een succesvol repertoire stuk gebleven en in vrijwel alle opera's van de wereld ten gehore gebracht. Orff ontleende zijn verhaal aan Grimm's sprookje over het slimme boerenmeisje en de Duitse sprookjesverteller vond voor zijn tekst de bouwstof in een oud- Indische legende. De inhoud handelt over een boer, die een gouden vijzel op zijn akker vindt en deze naar de koning brengt, hoewel zijn dochter hem dit ten sterkste heeft afgeraden. De koning bemerkt dat de stamper ontbreekt en laat de boer in een kerker werpen omdat hij van me ning is dat de boer dit voorwerp heeft achtergehouden. De boer blijft maar jammeren en ten einde raad ontbiedt de koning hem, waarna de boer ver telt van de wijze raad yan zijn dochter. De vorst is onder de indruk van de (Advertentie) zacht-zuiver-gezond Puistjes drogen in met Purolpoeder motieven van het schrandere meisje en laat haar naar het paleis komen, waar ze drie raadsels moet oplossen. Natuurlijk gelukt deze opgave en de koning trouwt met het meisje en stelt haar vader in vrijheid. Dan «verandert opeens het verhaal. Men wordt gecon fronteerd met drie landlopers, die de eigenaar van een muilezel een handje willen helpen om zich een veulen toe te eigenen. Bij de rechtszaak krijgt de eigenaar van de ezel ongelijk, maar ook nu komt de jonge koningin hem te hulp. A musant is het deel waarin de teleur- gestelde ezeldrijver gaat vissen op de droge weg en als de koning hem bezig ziet en om opheldering vraagt voor het vreemde gedrag antwoordt hij: „Als een muilezel veulens kan krijgen dan kun je ook op het droge vissen. Nu vermoedt de vorst dat zijn wijze vrouw .]V/[ane-gein" luidt de titel van het eerste van een serie van vierweke- lijkse radioprogramma's die de Vlaamse cabaretier Henk van Montfoort voor de radio gaat verzorgen. Henk van Montfoort, Nederlander van geboorte maar thans wonend te Antwerpen, schreef zelf de tekst en de muziek van de liedjes, en parodietjes óver de maan. Hij wordt bij de uitvoering op zaterdag a.s. om 21.45 uur hierbij ter zijde gestaan door Jasperina de Jong en het Marcel Denies-kwartet. Een herhaling van dit programma vindt plaats op woensdagochtend. 20 novem ber om 11.40 uur. De sopraan Loni Vonk als de dochter van de hoer en op de achtergrond de bariton Antoon Huysman, de koning. deze list heeft verzonnen. Hij laat haar het paleis uitzetten en de ezeldrijver opsluiten. De koningin mag slechts dat gene meenemen waaraan zij het meest is gehecht, namelijk een antieke kist. Zij brengt haar echtgenoot in slaap en smokkelt hem in de kist het paleis uit. Na zijn ontwaken is de koning ontroerd door de trouw van zijn wijze vrouw, die het enige meenam dat haar lief was, de koning. (Advertentie) Inspanning Na de tram-lus lust je wel 2 glazen Hero tomatensap. Je proeft die fijne volrijpe tomaten. Je geniet van het aroma. En je kwikt er weer hélemaal van op. U hebt 't verdiend, elke dag zo'n flesje Hero tomatensap. De on misbare vitamine-C (dag vermoeid heid, dag verkoudheid!) krijgt u boven dien gratis mee! Verrukkelijk en gezond! TOMATENSAP Het AVRO-dansorkest „De Zaaiers" speelt vanavond om 19.30 uur o.I.v. Ger van Leeuwen op Hilversum I (402 m). Vervolgens wordt om 20.05 uur een op name uitgezonden van de drie winnaars aan het jubileum-prijsspel voor pianis- 'yoor het KRO-vrouwenprogramma „Onder ons" op dinsdag 17 november a.s. zijn enkele in teressante onderwerpen opgenomen. Zo kan men luisteren naar' onze redactrice, mevrouw A. Mac. Gillavry-Verlinden over het door haar geschreven boek „Ik kan jong blijven en oud worden". Voorts hoort men een gesprek met mevrouw Woltering-van Gent aan wie de vraag „Hoe zit het toch met die oudervereniging?" zal worden voorgelegd. Zij is voorzitster van een oudervere niging in Amsterdam en bestuurslid van de de kenale ouderraad. Tot besluit van de uitzending brengt de KRO-correspondente Marion Laudy het laatste nieuws uit Mexico. ten. Het hoorspel „De zaak Marmorek" wordt om 21.10 uur uitgezonden. Daarna worden om 22.15 uur werkjes voor blok fluit-solo ten gehore gebracht en tot be sluit kunt u om 23.05 uur luisteren naar de rubriek „Dfscotaria". De NCRV presenteert om 19.50 uur op Hilversum II (298 m) de rubriek „Wij poetsen de plaat". Vervolgens is er om 20.10 uur het seriehoorspel „Een Hol landse familie in de Franse tijd". Het programma „Samen-uit-samen-thuis" wordt om 20.40 uur uitgezonden. Stoffel van Vliegen geeft om 22 uur een concert op het orgel van de Domkerk te Utrecht. Voorts is er om 23 uur de pedagogische rubriek „Rondom het kind" en tenslotte om 23.30 uur kamermuziek van Joh. Seb. Bach. Om half acht vertoont de NCRV een aflevering uit de filmserie „Alles draait om moeder". Na het journaal volgt om 20.20 uur de rubriek „Memo" en om 20.35 uur de eenakter „Vijftien rozen" van Tennessee Williams. Om 21.05 uur kunnen de operaliefhebbers genieten van een uitvoering van „Die Kluge" van Carl Orff door het gezelschap „Forum" uit Enschede. Ds. A. C. van de Bosch uit Ginneken houdt om 22.20 uur de dag sluiting en om 22.35 uur volgt het twee de journaal. (Advertentie) I Die meneer in Delft, die van de belastingontvanger geld terug zou krijgen, maar tot zijn verbazing moest horen dat er in het hele belasting kantoor niet voldoende aan contanten aanwezig was, moet de regering toch wel op een uitmuntend idee gebracht hebben. Zo'n voorvalletje, dat dan cursief in de krant komt en waarvan je zegt „wel wel, kijk kijk," is immers een vingerwijzing 'die tot uitzonder lijke bezuinigingen kan leiden. Die man in Delft moest wachten totdat er belastingplichtigen kwamen om hun geld af te dragen. Daarna kon hij krijgen wat hem toekwam. Eén stapje verder: de inspecteur geeft die man het adres van een Nederlander die nog in het krijt staat, en adviseert hem: gaat u daar het geld maar halen. Het bespaart het toch al druk bezette belastingpersoneel wat werk. En dan moet men er eenvoudig een systeem van maken: mensen die zo gelukkig zijn nog wat van de fiscus terug te krijgen, laat men dat geld voortaan eenvoudig afhalen bij de niet zo for tuinlijke aangeslagenen. Ik maak me sterk dat er dan al sprake zou zijn van enige verlichting in de kritieke personeelssituatie. Doch er zijn nog meerdere mogelijk heden. Het innen van de loonbelasting kan heel wat eenvoudigerlijkt mij. Indien voortaan het voltallige KLM personeel de loonbelasting ineens aan de directie afdraagt is er een heleboel moeite overbodig gemaakt. Dat geld komt er, via de belastingdienst en de Tweede Kamer, toch terecht. Waarom al die omhaal? Het is bovendien veel sympathieker: een employé die, al heeft hij dan het vertrouwen in zijn bazen opgezegd, de leiding van het bedrijf enkele tientjes toestopt om de zaak draaiend te hou den, dat is toch móói? En een belasting betaler, die zijn schuld aan de staat voldoet door zijn buurman diens resti tutie uit te keren, die moet toch een heel wat blijer gevoel hebben dan wan neer hij ten kantore van de ontvanger zijn duiten gaat dokken? Het kan allemaal veel eenvoudiger en plezieriger. Stel dat er nu een lucht- machtgeneraal aan uw deur komt, met het verzoek een bijdrage te verstrek ken voor de aanschaf van een aantal nieuwe straaljagers. Zo'n man stuurt u niet door. Hij tekent nauwkeurig aan iaat u betaald hebt en uw belasting schuld is al weer een stukje gedelgd. Daarna belt de premier, om een paar gulden voor een nieuwe dienstauto. Nü zit u te mopperen dat die man zo duur rijdt, maar wanneer hij u persoonlijk komt uitleggen dat hij met zijn goeie pak toch niet in een Volks- wagen kan gaan zitten, dan gééft u. En als ii dan later dat is nu het mooie van zo'n menselijk belasting systeem de minister-president met zijn auto in de krant ziet staan, dan kunt ii trots denken: kijk, die linker rutteioisser, die heb ik betaald. PRAET-MAECKER Wassen en drogen op iedere gewenste manier Puur katoen, dus prettig dragen Let op dit etiket. Het behoedt U voor imitaties. 41) Ik had mezelf beloofd dat ik eens in hun verleden zou snuffelen en had daar nog geen begin mee gemaakt. En ook hier voelde ik dat ik in tijdnood kwam, iets beslissends stond spoedig te gebeu- !.~n' i5n teryijl dit alles door mijn hoofd 5ooH?e prot,Gerde ik ook nog mijn ge- cacnten te houden bij de bewerking door Mary Speed van de zaak Rouse, wÜ dlctaboek op mijn lessenaar lag. hoof +WaS onm°gelijk mij op het ver haal te concentreren, maar wel bleek m mofGlljk in gedachten haar fris se, opgewekte stem te horen en te be wonderen en me af te vragen hoe een gewiekste meid als Mary ooit had kun nen trouwen met een man als O'Kelly, die eerlijk gezegd op mij de indruk had gemaakt van een grote nul. Daarna be trapte ik mezelf erop dat ik zat te denken aan Jake Beverly en aan Char les Peers, en kwam met een schok tot mezelf. Er lag nog een ander dictaboek op de tafel, een gesloten-kamer-mysterie van Harold Paynter. Ik zette dat op maar kon ook hier niet langer dan eqn paar minuten mijn gedachten bij hou den, zodat ik het maar weer afzette. Mijn indruk was dat er een luchtje aari zat, maar ik vond dat ik het toch nog een kans moest geven. Ik had juist de telefoon van de haak genomen om nog eens te proberen om Rose op te bellen, toen er bescheiden op de deur geklopt werd en het hoofd van Sandy Donovan er voorzichtig omheen keek. ,,Ik vroeg me af" zei hij verlegen „maar niet als je bezig bent." Ik legde de telefoon weer op de haak met een onverklaarbaar gevoel van op- lucrting. Nooit te bezig om te praten met een man met goede ideeën." ,,Het was alleen maar ik weet niet hoe ik het zeggen zal ik voelde me een beetje aan mijn lot overgelaten en vroeg me af of jij misschien iets voor me had." „Aan je lot overgelaten?" Zijn stem zakte tot een soort school- jongensgemompel, lichtelijk onsamen hangend. „Alle anderen werken aan het magazine ik dacht misschien dat geval waar je me toen aan gezet hebt, Kline-Ross zou misschien wat kun nen doen Het was de naam Kline-Ross die me op een idee bracht, een heel goed idee, naar het me in mijn beneveld brein leek. „Kom binnen, Sandy, sta daar niet tegen die deur te hangen. Ik heb in derdaad iets waaraan ik wil dat je werkt en het is nog tamelijk geheim ook. Misschien dat er uiteindelijk niets van komt, maar ik zou het toch willen proberen." Zijn gelaat nam een belachelijke uit drukking aan als van een hond die vol verwachting naar zijn baas kijkt. .,Wat ik in gedachten heb is van tijd tot tijd een verhaal te publiceren over wat hier binnen de organisatie gebeurt, »maar dan met een persoonlijk tintje. De per sonen achter de detectiveverhalen die u zo graag leest, je weet wel wat ik bedoel." Mijn stem scheen van heel ver weg te komen. Sandy knikte. ,,Neem George Pacey. George is een verrekt goed sectiehoofd, dat weten we allemaal maai' wat is hij verder nog? Alles wat ik weet, of jij of de meeste andere lui, is dat George een goed huisvader is en een aardige vent in het algemeen, maar wat is hij nog meer? George 'ets, speciaals waardoor hij een H» „van een slecht kan on- e komt dat' waar hecft w^ave vandaan' Hij heeft zoveel jaren bij ons gewerkt, maar wat deed hii rr,dleni' AUeS ^at ik weet is dat hij op de lagere school van Benedict is geweest en dat weet ik alleen om- kVCn ve5l 18 bij Seicnce fiction, Jack Mayne, die samen met hem op school was toen George tien jaar was Je zou kunnen beginnen met Mayne err rcalr"a doorSaan met George. Misschien 1 ur1331" ee!^ andere school gegaan, misschien is hij op zijn veertiende van school gegaan, misschien is hii naar een universiteit gegaan en misschien zelfs wel <*VGrzee. Ga maar eens bescheiden aan het snuffelen en vind het antwoord." bandy keek me aan alsof hij dacht dat ik gek was. .Bedoel je dat Crime Magazine misschien een artikel zou plaatsen over George Pacey?" ..Zou kunnen Misschien wordt het niets, maar dat weten we pas als we het geprobeerd hebben. De enige ma nier is zoeken. Misschien moeten we een dozijn ideeën proberen en er weer elf afdanken eer we wat goeds vinden. Nega tief en positief, weet je wel." Ik hoor de zelf wel dat ik te veel sprak. ,Als je denkt dat dit alles zo be langrijk is, waarom vraag je het dan niet doodgewoon aan Pacey zelf?" Op die vraag was ik voorbereid, of tenminste dat dacht ik. ,,Op die manier kunnen we het niet doen. Begrijp je nou niet dat de essentie van dit alles is dat George zelf niet weet wat zijn motieven zijn voor zijn handelingen. Dit wordt een soort onderzoek van ons zelf van binnen uit, om zo te zeggen nemen we onszelf uit elkaar, zoals je een klok doet, kun je dat nou niet be grijpen?" De uitdrukking op Sandy's gezicht, kop pig, ontevreden en ongelovig, vertelde me dat ik te ver was gegaan. Hij was een tamelijk eenvoudige ziel, maar hij was toch niet helemaal de halve ge tikte waarvoor ik hem had aangezien. ,,Nee, dat kan ik niet begrijpen. Het wil mij voorkomen dat alles wat je van me verlangt is dat ik George Paceys leven uitpluis, dat ik voor je spioneer. Ik weet niet waarom je dat nodig 'hebt, maar zo lijkt het mij!" Een hamer begon in mijn hoofd te werken, bij elke slag een refrein her halende: Te ver gegaan, je bent te ver gegaan; te ver gegaan, je bent te ver gegaan. Ik staarde naar mijn schrijf tafel. Ik durfde niet naar Sandy Dono vans gezicht kijken „Vergeet het maar Sandy. Het was maar een idee, mis schien nog niet eens zo'n erg goed idee ook." De verandering in Sandy's stem was duidelijk merkbaar. Gewoonlijk kon hij nauwelijks een toon van aanbidding on derdrukken wanneer hij tot me sprak, maar ditmaal lag er iets heel anders in, onzekerheid en misschien zelfs wan trouwen. „Het is het doorzichtigste ver haal dat ik ooit heb gehoord. Het be tekent helemaal niets. Ik begrijp niet waarom je geprobeerd hebt me daar voor te strikken, tenzij dan dat je me voor een volslagen idioot verslijt". Onder de schrijftafel wrongen mijn handen zich ineen alsof zij schepselen waren met een eigen indentiteit. „Ik zei toch, laten we het maar vergeten, San dy. George is een goede vrind van me." „Ik wil niets voor je verborgen hou den. Die hele geschiedenis over die zaak Kline-Ross, ik geloof niet dat die bestemd was voor magazine. Dat heb ik de inspecteur verteld." Dat deed me toch wel opkijken. Sandy's gezicht was vuurrood, de zomersproeten staken meer af dan ooit. Hij zag er tegelijkertijd beschaamd en wanhopig uit „Ik weet dat je denkt dat ik niet goed voor mijn werk ben, maar je had toch niet moe ten proberen me voor zoiets te gebrui ken. Dat moet ik die inspecteur nou ook weer gaan vertellen." (wordt vervolgd) HONDEHART Een groep Australische medici is er in geslaagd de hartslag van een herdershond met behulp van een bui ten het lichaam geplaatst apparaat te regelen. Het apparaat zendt signalen uit die opgevangen worden door kleine elek troden die zodanig in het hart van het dier zijn bevestigd dat zij de hart spieren samentrekken. De geleerden hopen volgend jaar zover te zijn dat zij het experiment ook op mensen kunnen toepassen. Er zijn mensen met een verzwakte regelaar van de hartslag, die op het ogenblik in leven worden gehouden met medicijnen of met een zogenoemde „gangmaker" die door middel van een operatie in het lichaam is ge plaatst en op batterijen werkt. Maar deze batterijen kunnen op zijn langst vijf jaar functioneren en moeten langs operatieve weg worden vervan gen door nieuwe. De Australische geleerden hebben thans een elektrode uitgevonden die voor langdurige perioden in het hart kan worden geplaatst zonder scha delijke gevolgen voor het hart. Zij zeiden dat de herdershond, ge naamd Prince, uitstekend op het ex periment reageerde, zijn eetlust groter werd en hij levendiger dan gewoon lijk was. Prince, eens ter dood ver oordeeld wegens het bijten van een meisje, bevindt zich in uitstekende conditie, aldus de geleerden. KERST-SURPRISE Midden in de kerst-campagne zullen de 22.000 werknemers in de Italiaanse speelgoedindustrie volgende week dinsdag en woensdag het werk neerleggen om aan hun looneisen kracht bij te zetten. Ook zullen zij geen overwerk meer verrichten. KANKERBESTRIJDING President De Gaulle heeft ver- klaard belangstelling te hebben voor het voorstel van een groep landge noten dat Frankryk, Engeland, Ame rika en Rusland een half procent van hun militaire begrotingen reserveren voor de kankerbestrijding. Een paar minuten in de hete oven (Advertentie) Inl. bij uw handelaar ot bij reeds V.a. f 439t MAGIC NEDERLAND N.V. Oosterhout. Wo Reeds enige malen beleven wij aan de maandelijkse muziek-magazine „Scala" van de AVRO genoegen. Dat was ook gis. teravond het geval. Dit programma van de lichte muze heeft een verrassende ge varieerdheid, beweegt zich in een aan trekkelijk tempo, wordt op aangename wijze muzikaal geïllustreerd en de Vlaamse Jo Leemans presenteerde het op charmante wijze. Zij debuteerde thans ook als zangeres voor de Nederlandse beeldbuis en ook als zodanig was zij een prettige verrassing. Het hoogtepunt in „Scala" was ongetwijfeld het begaaf de pianospel van Errol Garner. Veel ge noegen hebben wij echter ook beleefd aan de ondeugende liedjes uit de oude doos. gebracht door Adèle Bloemendaal en Henk van Ulsen. Een gemengd sex tet, luisterend naar de naam „Enrico's Vocal Six" debuteerde niet onverdienste lijk met een vrolijke tarantella. Een pret tige indruk maakte ook op ons het de buut van Francis van Rooy met haar begeleidende trio. Voor een zeer gewaar deerde noot in het programma zorgde het frisse jeugd-centrale-koor uit Vught. Een speciale schijnwerper werd gericht op Jackie Buiterman, een grote beken de in de Hilversumse wereld van de lichte muziek. In de rubriek „Literaire Ontmoetin gen" werd aandacht geschonken aan de moeilijke en eenzame dichter Gerrit Achterberg, een ontmoeting die vermoe delijk slechts voor een kleine, meer uit gelezen kring van kijkers interessant was. W.v.B. Donderdag 14 november HILVERSUM I, 402 m AVRO: 12,00 Dansorkest en zangso listen 12,30 Mededelingen t.b.v. land-en tuinbouw 12,33 Lichte orkestmuziek (gr.) 13,00 Nieuws 13,15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuziek 13,25 Beursberichten 13,30 Licht instrumen taal ensemble en zangsolist 14,00 Viool en piano: moderne muziek (stereofo- nische uitzending). 14.35 Radio Revue (herh. v. dinsdagavond jl.) 15.30 Bari ton en piano: klassieke en moderne lie deren (stereofonische uitzending) 16,00 Voordracht 16,20 Lichte grammofoon muziek 17.00 Voor de jeugd 17.55 Ge sproken brief 18,00 Nieuws 18,15 Even tueel actueel 18,20 Uitzending van de Partij van de Arbeid 18,30 Promenade orkest en solist 19,00 Voor de kinderen 19,05 Sportparade 19,30 Lichte orkestmu ziek en zangsoliste 20,00 Nieuws 20,05 Pianorecital door drie winnaars van de jubileumwedstrijd - Prijsspel 1963 21,10 De zaak Marmorek, hoorspel 22,15 Blok fluit-recital 22,30 Nieuws en mededelin gen 22,40 Actualiteiten en beursberichten 23,05 Nieuwe grammofoonplaten (stereo- fonische uitzending) 23,55-24,00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m VPRO: 12,15 Leven op het land. ge sprek 12,30 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw 12.33 Deze week. praatje 13,00 Nieuws 13,15 Gitaarspel 13,45 Voor de vrouw NCRV: 14,15 Licht ensemble 14,35 De wereld van Scholom Aleichem, hoorspel (herhaling van maandag 11 no vember jl.) 15,25 Lichte grammofoon muziek 15,45 Lichte grammofoonmuziek 16,00 Bijbeloverdenking 16,30 Klassieke en moderne kamermuziek 17,00 Voor de jeugd 17,30 Schoolzang 17,45 Country en Western muziek (gr.) 17,55 Meisjes koor en licht instrumentaal sextet 18,15 Sportrubriek 18,30 Lichte grammofoon muziek 18,50 Sociaal perspectief 19,00 Nieuws en weerpraatje 19,10 Op de man af, praatje 19,15 Geestelijke liederen (gr.) 19,30 Radiokrant 19,50 Lichte grammofoonmuziek 20,00 Een Hollandse familie in de Franse tijd, hoorspel (dl. 9) 20,40 Samen uit - Samen thuis, geva rieerd programma 22,00 Kerkorgelcon cert 22,30 Nieuws 22,40 Avondoverden king 22,55 Boekbespreking 23,00 Rondom het kind: pedagogische etherleergang 23,30 Viool en klavecimbel: klassieke muziek 23,55-24,00 Nieuws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12,00 Nieuws 12,03 Variété- muziek 12,30 Weerbericht 12,35 Latijns- Amerikaanse muziek 12,50 Beursberich ten 13,00 Nieuws en weerbericht 13,15 Kamermuziek 14,00 Nieuws 14,03 School radio 15,45 Zuidamerikaanse muziek 16,00 Nieuws 16,03 Beursberichten 16,09 Franse les 16,24 Muziek en zang 16,50 Grammofoonmuziek 17,00 Nieuws en weerbericht 17,15 Voor de Kinderen 17,50 Negro Spirituals 18,00 Nieuws 18,03 Voor de soldaten 18,28 Paardesportbe- richten 18,30 Kamermuziek 19,00 Nieuws weerbericht en radiokroniek 19,40 Gram mofoonmuziek 19,50 Vrije politike tri bune 20,00 Festival van Vlaanderen: Oratoriummuziek 22,00 Nieuws 22,35 De zeven kunsten 22,50 Volksmuziek 23,00 Nieuws 23,05 Operamuziek 23,55-24,00 Nieuws. BRUSSEL FRANS 484 m: 12.03 Gevarieerde muziek. 14.03 Chansons. 14.33 Lichte muziek. 15.03 Klassieke orkestmuziek. 17.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.40 Lichte mu ziek. 19.30 Nieuws. 20.00 Lichte muziek. 22.00 Wereldnieuws. 22.20 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws. Vrijdag 15 november HILVERSUM I 402 M VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lirhte gram mofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Fluit en piano: moderne mu- z.iëk. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolra dio. 10.20 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleu ters. 11.55 Orgelspel. HILVERSUM II 298 M NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassie ke grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws 8.15 Lichte grammofoonmu ziek. 8.30 Li'chte grammofoonmuziek. 8.45 Amusementsmuziek (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Klassieke grammofoonmu ziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke balletmuziek (gr.). 11.15 In 't zilver, programma voor oudere luisteraars. Donderdag 14 november NCRV: 15.00 Journaal. 15.15 De wereld van Jacqueline Kennedy. 15.45-16.00 Pau ze. 16.00-16.45 Film voor de kleuters. 19.30 Alles draait om moeder: 't begon met een aanrijding. TV-feuilleton. 19.55 Het Manneke. TV-film. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo, actualiteiten. 20.35 Something unspoken (Vijftien rozen), eenakter. 21.05 De geschiedenis van de koning en de wijze vrouw (Die Kluge), opera van Carl Orff. 22.20 Dagsluiting NTS: 22.35-22.40 Journaal. FRANS-BELG.: 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. 19.00 Programma over liberalisme 19.30 Le Chevalier de Mai- son Rouge,' tv-feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 Negen miljoen. 21.30 Tristan et Yseult, ballet. 22.30 Journaal. VLAAMS-BELG.: 19.00 Gastprogram- ma: het vrije woord: lekenmoraal en -filosofie. 19.30 De Flintstones. 19.55 Sport. 20.00 Journaal. 20.20 Vrachtwa gens in de woestijn, reportage. 21.20 Fiesta Gitana. 22.05 Journaal. 22.15-23.20 Konrad Adenauer vertelt 159. Terwijl notaris Silverschraep nietsvermoedend thee zette voor de zo genaamde „luchtvaartdeskundigen" in de salon, naderde buiten veldwachter Zeeg het huis aan de achterkant. Ook hij had het ochtendblad gelezen en het nieuws over de circoprops had hem in een staat van grote opwinding ge bracht. „Wij hebben hier duidelijk te maken met een nieuw type voertuig.." mom pelde hij. „Daarvoor moeten wettelijke bepalingen gevonden worden wat be treft de marimumsnelheid, het voeren van verlichting na zonsondergang en het laadvermogen! Ook moet worden onderzocht of zij geen gevaar opleve ren voor de veiligheid van de burgerij.." Zijn opschrijfboekje trekkend, liep Zeeg doelbewust het tuinpoortje door. Toen hij de circoprops zag zakte zijn mond open, maar niet van bewonde ring! Twéé van die toestellen nog wel bromde hij. „Dat is fraai! Nog vóór de politie die dingen gekeurd heeft be staat er al een complete fabriek van.. Afijn, daar hebben we het nog wel over! Nu het onderzoek Met deze woorden verdiepte de be ambte zich in het bedieningsschema van de circoprops. dat Minter naast de toe stellen had laten liggen

de Stem | 1963 | | pagina 5