Walcheren Strandkerk Dishoek klaa Politieke beschouwingen in raad van Kruiningen Zeeuwsch-Vlaanderen ZUID-BEVELAND DOE DE WAS KOUD (maar niet in Nederland) Nw. Rotterdams Toneel bracht middelmatig stuk MIDDELBURG VLISSINGEN Aanwinsten van de openbare leeszaal en bibliotheek Dagblad De Stem HULST Raads vergadering Semper Gaudete krijgt een extra subsidie OOSTBURG Gunstige begroting GOES Burgerlijke stand In Britannia te Vlissingen Invalidenbond vergadert in Terneuzen HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 14 NOVEMBER 1963 <2 BILJARTEN OM OVERBEKE-BOKAAL In het Nederlands Koffiehuis is de tweede serie uit de tweede ronde ge speeld van het toernooi om de Overbeke- bokaal. De laatste serie wordt zaterdag gespeeld. De uitslagen zijn W. Lefèvre P. L. van Overbeke 19—20 2016 G. Blom W. Maljers 20—19 20—5 S. de Witte M. van Dijk 1420 1920 A. Vogel G. Schaalje 20—19 20—8. In de maand oktober werden uitge leend: 3194 romans. 225 romans in andere talen en 1239 studieboeken. In de jeugd leeszaal 2685 boeken (totaal 7351). De tijdschriften en krantenzaal werd bezocht door 492 mannen en 216 vrouwen. De jeugdleeszaal door 124 meisjes en 93 jongens (totaal 925)Het boekenbezit van de openbare leeszaal werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Romans: Aken, van, De verraders; Cor- sari (Schmidt), En in die sneeuwbal zit ik; Dellart, Dorp van de dorst; Doyle, Sherlock Holmes omnibus; Ferwerda-van den Berg, Ik zal altijd bij je blijven; Gal- lico, Scruffy; Gide, Isabelle; Graaff, de, De man uit de boerenhemel; Graaff, de, Omnibus, Gebrandmerkt, Een erfenis in de pruikentijd, De vrouw uit 't wijnvat; Gulik, van. De parel van de keizer; Kloppers, Hoeden en petten; Konsalik (Günther-Konsalik), Diagnose: ongenees lijk?; Lidman, Ik en mijn zoon; Link later, De zeeman aan de wal: Maupas sant. de, Yvette; Moravia (Pincherle). Cecilia en de verveling; Mulder, Voordat het winter wordt: Norel, Vliegers in het vuur; Presser, Moord in Moordrecht; Robbertz (Beversluis-Verstraete), De grote wende: Wolkers, Serpentina's pet ticoat; Zeeuw, de, Getuigen van de derde dag. Buitenlandse romans: Noack, Ein ge wisser Herr Ypsilon; Seidel. Sterne der Heimkehr; Goodman, The end of it. Studieboeken: Baden, De mens en zijn geluk; Blond, Geen bloemen voor konvooien; Brazilië; Carlier, Zeevaart; Chesterton. Orthodoxie; Cultuurgeschie denis van het Christendom; Diepenhorst. In de schaduw der vernietiging; Egmond en de Poel, Kreatief; Europese Geest; Evelein, Knutselen met eikels en ander materiaal; Faber, Het Vaticaan: Gans, Van ganser harte: Grimm en Grimm, Sprookjes; Metz Dorona (Klein), Zijne majesteit de kat; Münching, van. Moder ne koopvaardijschepen; Muiswinkel, van. De handelsonderneming; Neill, De groei der oecumenische beweging: Odijk. Or chideeën; Poel, van der, Economische encyclopedie: Pollmann en Tiggers, Ne derlands volkslied; Raimond, Sterren- gids; Sierksma, Testbeeld; Sivirsky, De stem van de dichter; Slijper, Walvissen; Speelman, Emailleren; Spock en Löwen- berg, Eten met plezier: Taalonderzoek in onze tijd; Thijsse, Het vogeljaar; Veer, van der, Nederlandse zeevisserijschepen; Voorthuis, Ontmoetingen met Jezus; Vries, de. De illegale werker; Wat zijn kunststoffen; Woldering, Egypte: de kunst der farao's; De zee. Jeugdleesboeken: Bruyn, Belle en het beest; Bruyn, Prins Langneus; Cooper, De laatste der Mohikanen; Crisenay, Alarm in Transvaal; Hagers, Kwik je zet de stad op stelten; Hildebrand, Nieuwe avonturen van Belfloor en JBonnevu; (Advertentie) VROOM DREESM AN N BERCEN OP ZOOM v OOSTERHOUT Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, Goes Alg. redacteur Exploitatie voor Zeeland: inspectie Zeeland: F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252, Goes tel. 2377, HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P.G. KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren: K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,17 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2!i mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. ..Kleintjes": 3 regels of minder 1, elke regel meer 0,20. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Horst, Kletskoeken: Hulzen, van, De tweeling van de plantage; Kalshnikoff, Jumper de hengst van Kabansk; Maren, van, Katinga; Nerum, van, De ijzeren Hunsa's; Oosterbroek-Dutchun, Doro ont dekt zichzelf: Phaff, Anne's onverwachte vakantie; Wolfel, Tientje achter de tuin muur; Zee, van der, Zuster Juuls troost prijs; Zwet, van der, Kajan. Studieboeken: Bruna, De vis; Dorst, De wereld der vogels; Duplaix, Circus ondersteboven; Elfing, Het antwoorden- boek; Hora Adema, Een stoet van dieren; Huisinga-Scaf, „Fuut" zei de fuut; Huys- man. Spelen met Charlotje; Hvass, Zoog dieren der wereld; Nieuwenhuis, Jouw wereld; Plovgaard, Sandra; Reeskamp, Locomotieven voorheen en thans; Smul ders, De kleine Zacheüs; Tricht, van, Elsje reist naar zonneland. (Advertentie) PUBLIKATIE VAN A.K.U, ARNHEM De raad van Kruiningen is in verga dering bijeen geweest. Het belangrijkste punt was de begroting voor 1964. Hier aan vooraf gingen de politieke beschou wingen. De heer Suy betreurde de op komst zijnde belastingverhoging van straat- en rioolbelasting. Hij informeer de verder naar het personeelsbeleid. Hij zag de aangegane diverse gemeenschap pelijke regelingen geen lang leven be schoren. Tenslotte drong hij nog aan op groter bouwvolume. Hij achtte het „HET AMATEURTONEEL" Onder auspiciën van het Erasmus-ge- nootschap hebben de kringen Hulst en St.-Niklaas woensdag in de kantine van het Janseniuslyceum een forumavond ge organiseerd met als thema: „Het amateur toneel aan beide zijden van de rijks grens". Diverse facetten van het liefheb berstoneel werden door enkele sprekers, onder wie de heren D. Lockefeer en Ch. Heirman uit Hulst, belicht. Men kwam o.m. tot de conclusie, dat het publiek door film en televisie zijn inzicht heeft verscherpt en daarom toneelspel van be ter ekwaliteit verlangt. Om zich te kun nen handhaven zal het amateurtoneel spel, veel aandacht dienen te besteden aan kwaliteitsverbetering van het spel en van de op te voeren stukken. De forumavond, die matig werd bezocht, stond o.l.v. de heer G. de Mey uit St.- Niklaas. Clinge Door de muziekschool Semper Gau dete was een verzoek ingediend voor een extra subsidie van f 750. Dit bedrag was nodig voor het vernieuwen van de diep- trommen van de drumband. Deze aan schaf was noodzakelijk voor het optre den bij internationale gelegenheden. Daarom meende het collge van b. en w. een bedrag van f 500,- te moeten toe kennen. De heer van der Kelen had een andere' mening. Uit het verzoek om subsidie bleek niet hoeveel trommen er nodig waren, wel hield de heer van der Kelen vast aan het noodzakelijke be drag van f 750. Dit was volgens hem ab soluut nodig, anders zou Semper Gau dete geen f 750,. hebben gevraagd. De voorzitter vond echter dat dit moest worden gezien als een aanvullende sub sidie Het voorstel van de heer v. d*. Ke len werd door de heren d. Keizer, v. Duy- se en Plasschaert gesteund. Tegen waren slechts de weth. K. Willaert en E. Ruym- beke en J. Ferket. Voor Semper Gau dete is er dus een extra subsidie be schikbaar van f 750,-. „WILLEM TELL" De schietvereniging „Willem Teil" wordt weer nieuw leven ingeblazen. De reeds jaren bestaande vereniging stond vorig jaar op non-actief door ziekte van voorzitter Ed v. Hulle en andere om standigheden. Niet alleen alle leden, maar ook enkele nieuwe boogschutters, zullen in clublokaal „Victory" gaan deel. nemen aan clubavonden en competitie wedstrijden. Slechts enkele plaatsen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn nog niet aangesloten bij deze sport. Schoondijke De begroting 1964 die aan de raad is aangeboden ziet er niet ongunstig uit. Burgemeester en wethouders zien daar door kans om evenals vorig jaar bepaalde wensen en noodzakelijkheden te vervul len. Kon in 1963 dank zij de gunstige be grotingspositie en de zelfwerkzaamheid van de bevolking een prachtig instruc tiezwembad gerealiseerd worden, dit jaar gaan de gedachten uit naar de mechani satie van de dienst gemeente-werken. De kosten hiervan zullen afgerond ƒ8000 be dragen. Voorgesteld wordt om naast de nodige supplementen voor de grasmaai- machine (kosten 1250,nog aan te schaffen: 1. een zandstrooier welke ach ter de bandenwagen gehangen kan wor den; 2. een heggeschaar (aan te sluiten op de accu van de trekker); 3. een basis machine, dieseluitvoering met frase voor grondbewerking; verluchtingsmachine en grondschuif. De basismachine houdt de mogelijkheid in om later nog een veeg- machine en maaiers hierop aan te schaf fen. Verder is in de begrotingsopzet aan dacht besteed aan het schoonmaken van gedeelten der riolering en de bouw van kleedgelegenheid in het gymnastieklo kaal ten behoeve van het schoolzwem men. De openbare lagere school zal voor zien worden van filmmateriaal en na- tuurkunde-instrumenten. Hiervoor is een bedrag van 1000,uitgetrokken. Het ligt ook in de bedoeling om de huwelijksvoltrekkingen nog meer sfeer vol te doen geschieden dan tot nu toe het geval was. Voor het aanschaffen van een installatie voor passende muziek is 500,geraamd. Ook de huisnummering in de buiten wijken is men voornemens te wijzigen. Na de raming van al deze in het oog springende uitgaven rest op de gewone dienst een post onvoorzien van ƒ7500, WEER EEN KAPPER Nadat het dorp geruime tijd zonder kapper is geweest zal deze situatie in december tot het verleden behoren. In het pand Losserstraat 1 heeft zich name lijk de heer Palts, kapper uit Rotterdam, gevestigd. Hij zal later een nieuwe wo ningwetwoning betrekken. WINKELWEEK GESLAAGD De winkelactie van de plaatselijke middenstand, n.l. één dag gratis kopen, is een groot succes geworden. Vele geluk kigen konden hun bonnen inwisselen en het bedrag nogmaals besteden. De akti- viteit van de middenstand heeft zich nu geconcentreerd op de St.-Nicolaasviering. Evenals vorige jaren is er een aantrek kelijke loterij georganiseerd. Bij aankoop van een bepaald bedrag wordt een gratis lot beschikbaar gesteld. IJzendijke WINKELIERS VERGADERDEN In de „Gouden Leeuw" heeft de win keliersvereniging „Ons Belang" haar al gemene jaarvergadering gehouden. Me de door de onlangs gehouden winkel weekactie, die goed geslaagd is, kon de penningmeester met een batig saldo de boeken afsluiten. Besloten werd van 23 november t. m. 5 december een St. Ni- colaas-actie te organiseren waarvoor veel fraaie prijzen werden aangekocht. De intocht van St. Nicolaas zal dit jaar plaats hebben op zondag 1 december. Bijzonder verhit en verward werden de discussies over het onderwerp winkel sluiting, vooral toen bleek dat van de gemeente uit 'n huis aan huis 'n circu laire zal worden verspreid, waarop ope ningstijden zijn vermeld die 4 jaar ge leden door enkele winkeliers werden aangevraagd, maar heden door zeker 90 pet. der winkelier niet worden ge wenst. Besloten werd om stappen te on dernemen om de van overheidszijde op legde 7-daagse werkweek ongedaan te maken. roeren van de trom tot compensatie voor de Hansweertse middenstand i.v.m. plan nen tot het graven van een nieuwe Rijn- Scheldeverbinding bijzonder urgent. De voorzitter repliceerde, dat de uit gaven verhoogd dienden te worden, en inherent daaraan is belastingverhoging. Het personeelsbeleid wordt gevoerd zo als het behoort, hij zal aandringen bij G.S. op een groter bouwvolume. Ook zal een adres gericht worden aan G.S. i. v.m. plannen tot de aanleg vah een nieuwe RijnScheldaverbinöing. De heer Slabbekoorn kon zich in grote lij nen achter de begroting stellen. Hij ging akkoord met de belastingverhoging, en vond dit een logische consequentie van de kostenstijging. Hij vond het een ver heugend verschijnsel, dat het bedrag per leerling was verhoogd. Het lid Griep deelde mee, dat hij het erg betreurde, dat aan het Kanaal door Zuid-Beveland tot nader order niets kan en mag ge beuren dan alleen de hoogst nodige werk zaamheden. Hij uitte kritiek op het be leid van rijkswaterstaat en ETI. Verder drong hij aan op een adres aan G.S. i.v.m. plannen tot de aanleg van een an der kanaal en de problemen, die hieraan voor Hansweert zijn verbonden. Hij uit te ook kritiek op rijkswaterstaat i.v.m. industrievestiging aan de Kanaalzone. De voorzitter kon het beleid t.a.v. de natte industrie in Goes niet volgen en achtte de uitgaven, die daarvoor zijn gevoteerd onverantwoord. Hierna volgde de be handeling van de begroting. Geboorten: Anne Renske Koene dv. P. v. d. Brink-de Wit: Willem Jan Maarten zv. W. Machielse-Riemens; Leendert zv. L. Hubregtse-van der Weele; Jacomina Dina dv. W. in 't Anker-Glerum; Jacoba Johanna dv. J. Overbeeke-Francke; Ber- nardus Josephus Dingenis zv. J. Fokke- Hugens. Huw.-aangiften: J. J. Huissoon, 27 j. en P. C. van der Loo, 22 j; J. Sandee, 23 j. en J. C. Verburg, 20 j.; C. F. M. Zwee- dijk, 27 j. en P. J. Streefkerk, 36 j. Gehuwd: M. H. Koole, 21 j. en C. J. Carels, 19 j.; P. W. Martijn, 28 j. en S. D. Swart, 24 j. A. J. Verrijzer, 30 j. en U. M. Blondel, 24 j.; M. H. Quakkelaar, 21 j. en M. J. C. Liplijn, 17 j.; C. J. de Meester, 26 j. en C. Teerde, 25 j.: C. J. v. d. Wil ligen, 25 jaar en D. R. M: Stieger, 24 j. Overleden: de Looff, Jan, 78 j.; Hoek man, Johanna, 24 j.; Kwanten, Theodurus Jacobus, 55 j.; Fosse, Sara, 79 j.;Boonman, Barbara, 79 j. Hansweert FILMVOORSTELLINGEN Zondag 17 november a.s. om 19.30 uur zal in het dorpshuis „Kaj Munk" een boeiende, muzikale film worden vertoond getiteld „Roberto Benzi". Tijdens de pauze zal een verloting plaatsvinden. Te 14.30 uur zal er eveneens in Kaj Munk een vrolijke kinderfilm vertoond worden. De baten van deze beide voorstellingen zijn bestemd voor de ziekenbedevaarten. Kapelle PATER PIJNENBURG VOOR JONGEKERK Op de maandelijkse bijeenkomst van de jongekerkgroep van de herv. kerk heeft pater Pijnenburg uit Vlissingen ge sproken over „De onfeilbaarheid van de paus". Met grote aandacht werd deze uiteen zetting gevolgd en er volgde een goede discussie op. Ds. Jebbink had de leiding op deze bijeenkomst. Heinkenszand K.A.J.-ACTIVITEITEN Dat het met onze plaatselijke K.A.J. de laatste tijd niet zo best ging zal wel licht velen opgevallen zijn. Om uit de impasse te geraken hebben enkele districtsleiders het initiatief ge nomen voor de aangeworven nieuwe leden een leidersopleiding te organiseren. De districtsleiders uit Kwadendamme en 's-Heerenhoek zullen de weer ver jongde afdeling bijstaan totdat zij in staat zal zijn zelfstandig te werken. Men hoopt met deze nieuwe groep te kunnen deelnemen aan de Wereld-Wijd activiteiten die volgend voorjaar plaats vinden. K uadendamme CABARET IN „DE BURCHT" Zondag 17 november zal het bekende Z.Vlaamse cabaretgezelschap De Hoepel uit Terneuzen naar Kwadendamme ko men. Om 7 uur zal het n.l. optreden in De Burcht. Na afloop zal de Boerenka- pel uit Kwadendamme het verdere ge deelte van de avond verzorgen met haar bekende populaire dansmuziek. In te genstelling tot het tot nu toe gebruike lijke is deze avond toegankelijk voor de gehele bevolking d.w.z. ook voor de ge huwden. Ovezande WANDELTOCHT In Ovezande hebben 236 deelnemers- (sters) ingeschreven voor de wandeltocht ten bate van „Sport Steunt Zonneveld". Er werd deelgenomen door leerlingen van kleuter- en lagere scholen, door gidsen en kabouters. Er waren tamelijk veel jonge tippe laars, waardoor de organisatie even voor het startuur besloot een extra tocht in te schakelen over een afstand van 5 kilometer. Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden was het aantal inschrij vingen in Ovezande op Middelburg na het hoogste van de op 14 verschillende plaatsen georganiseerde wandeltochten ten bate van „Sport Steunt Zonneveld". (Advertentie) DE V.S. en Nederland hebben steun toe gezegd aan plannen voor instelling van een kern wapen vrije zone in Latijns-Ame- rika. Onder deze kop gaf een landelijk dagblad een interessant bericht over een nieuw wasmiddel. Het nieuws komt - als zo vaak - uit Amerika. Lever Bros, een zusteronderneming van de Sunlight-fabrieken, heeft daar een speciaal koud-water- wasmiddel ontwikkeld. Dit feit is tekenend voor de wasgewoonte van de Ameri kaanse vrouw, die pas na het wassen bleekt. De Nederlandse huisvrouw doet dat niet, want haar wasmiddel wast en bleekt tegelijkertijd. En die bleekwerking komt vooral tot zijn recht bij hogere tempe raturen. Hoe warm het sop moet zijn? Eigen ervaring leert iedere vrouw, met welke temperatuur juist haar was het meest is gediend. De een moet de was koken om het goed werkelijk wit te krijgen, de ander gebruikt bijv. heet water uit boiler of geyser en een derde doet het nóg weer anders. Al die verschillen in wasmethode en temperatuur stellen hoge eisen aan een wasmiddel. Het moet onder uiteenlopende omstandigheden - bij temperaturen van goed warm tot kokend heet - zijn volledige waswerking ontwikkelen. Er is in Nederland een produkt dat deze voorwaarden bijzonder goed vervult OMO. De Sunlight-fabrieken hebben OMO alles gegeven wat nodig is, om bij elke wasmethode aan de hoogste eisen te voldoen. Die veelzijdigheid van OMO garan deert iedere huisvrouw een frisse, witte was. OMO is HET wasmiddel voor het beste resultaat bij elke wastemperatuur. deert iedere huisvrouw een frisse, witte was. OMO is HET wasmiddel voor het beste resultaat bij elke wastemperatuur. t -V.- re. Gisteren is de nieuwe katholie ke strandkerk te Dishoek, tussen Zoutelande en Vlissingen, klaar gekomen. De kerk zal worden ge noemd naar St. Michaël en in het voorjaar van 1964 worden gecon sacreerd. Na Zoutelande en Haamstede is dit de derde katholieke strandkerk, die in Zee land is gereed gekomen .Ook de strand kerk te Westkapelle zal vóór het ko mende toeristenseizoen gereed en ingeze gend zijn. Verder zijn reeds grondwerk zaamheden verricht voor de bouw van een strandkerk in Cadzand. De kerk in Dishoek is de eerste ge heel door de Stichting Katholieke Toe ristenzielzorg in Zeeland gefinancierde strandkerk. Het ontwerp is van architect J. Loonen uit Breskens. Aannemer is geweest de heer J. Goedemondt uit Vlis singen. Deze derde strandkerk is eenvoudig en doelmatig van opzet. Rondom een open binnenplaats zijn een overdekt priesterkoor, overdekte gaanderijen, een sacristie en slaapgelegenheid voor één of meer priesters gebouwd. De kerk ligt aan de voet van de dui nen en kan 2000 gelovigen bevatten. Het Een doorkijkje op de binnenplaats en het priesterkoor vanuit een der overdekte gaanderijen. verplaatsbare altaar is van donker maho niehout. In een van de gaanderijen zijn twee biechtkamers ondergebracht. Wanneer ook de strandkerk in West kapelle gereed zal zijn (binnen enkele maanden kan de oplevering daarvan wor den verwacht) zal de gehele zuidwest kust van Walcheren, waarop een bijzon der groot gedeelte van de toeristenstroom zich elk jaar richt, van strandkerken zijn voorzien. Het Nieuw Rotterdams Toneel bracht In de toneelzaal van Britannia te Vlis singen het toneelstuk „Ratel van een Simpel Man" van Charles Dyer. Op de eerste plaats willen wij Elise Homans hulde brengen voor haar knap pe regie. Uiterst geraffineerd, tot in ieder detail verzorgd, liet zij de twee hoofdpersonen zich over het toneel be wegen. Het stuk zelf draait om twee personen, Percy, een wat oudere gefru streerde vrijgezel uit de provincie die zich in het grotestadsleven stort en met een dronken kop in handen valt van een prostituee. Met buitengewoon veel talent weten Enny Meunier als Cyrenne en Rob de Vries als Percy gestalte te geven aan deze beide figuren. Jammer genoeg vond de schrijver het nodig een broer van Cyrenne ten to nele te voeren waarschijnlijk om het publiek nog eens extra duidelijk te ma ken uit welk milieu Cyrenne komt. Dit was absoluut niet nodig geweest. Enny Meunier wist ons heel goed duidelijk te maken, wie en wat zij was. Het ver traagde het spel alleen maar en ook de regisseuse heeft zich kennelijk niet goed raad geweten met deze figuur. De rol van de broer werd vertolkt door Louie Borel. De rol van Enny Meunier was iets gemakkelijker dan de rol van Rob de Vries. Het was voor hem niet ge makkelijk om zoveel ridderlijke onbe nulligheid te spelen zonder dat zo nu en dan wat intellect om de hoek kwam gluren. Wij waren echter buitengewoon verrast door dit nieuwe facet van Rob de Vries' acteertalent. Enny Meunier gaf een buitengewoon pittige en toch gevoelvolle vertolking te Zierikzee VERGADERING GEMEENTERAAD Op 21 november a.s. zal een verga dering van de gemeenteraad worden gehouden. In de vergadering komt onder meer aan de orde de oogst van een half jaar ideeënbus. In de bus zijn een aantal ideeën gedeponeerd, die deels niet nieuw en deels niet voor uitvoering vatbaar zijn. Het idee van mevrouw H. de Man tot het aanbrengen van een steen om aan te geven hoe hoog met de ramp in 1953 het water gekomen is, werd door het gemeentebestuur beloond met een tien tje en een doos Zeeuwse boterbabbe- laars. In het bouwplan Malta wordt voorgesteld een aantal kavels grond te verkopen, terwijl de gemeente zelf over wil gaan tot aankoop van grond rond het Sas om een zwaaikom voor grote schepen te maken. Voor de inrichting van het kantoor van de nieuwe dienst gemeentewerken wensen b. en w. van de raad een krediet van 5000 gulden. Een ander aangevraagd krediet, van f 5500,-, is bestemd om daarmede openbare straatverlichting in de De Jongestraat en de Plevierstraat te verkrijgen Van het gemeentebestuur werd een verzoek ontvangen adhaesie te betui gen aan het besluit van de raad van Purmerend bij de minister van Sociale Zaken te protesteren tegen de afschaf fing van het rijkssubsidie op school- melk. Voorgesteld wordt het verzoek voor kennisgeving aan te nemen, om dat te Zierikzee geen daling van het gebruik van schoolmelk wordt verwacht als het rijkssubsidie eraf zal zijn. Ten slotte wordt aan de raad voorgesteld aan de heer P. van Beveren op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen als conservator van het gemeente-museum wegens het reeds lang bereikt hebben van de pensioengerechtigde leeftijd- zien van Cyrenne, de vrouw, die vanuit haar eigen eenzaamheid het zuivere in de man tegenover haar aanvoelt. Het was buitengewoon knap van haar, dat zij ieder melodramatisch accent wist te vermijden. Beiden hebben deze avond prachtig toneelspel laten zien. Wij vragen ons echter af of het nu ab soluut noodzakelijk is, dat werkelijk ta lentvolle spelers zoals Enny Meunier en Rob de Vries, hun krachten moeten ver spillen aan stukken, die niet eens tot de middelmatige gerekend künnen worden. „Ratel van een Simpel Mar." speelde zich af in een bijzonder aantrekkelijk de cor met een juweel van een keuken van Harry Wich. Deze voorstelling stond onder auspi ciën van de Z.V.U. Middelburg. C.B.A. (Van onze verslaggever) De jaarlijkse algemene vergadering van dc Nederlandse Katholieke Invali denbond St. Liduina in de provincie Zee land wordt zondag 24 november in het parochiehuis te Terneuzen gehouden. Voor het huishoudelijk gedeelte is er een H. Mis en een gezamenlijke koffie maaltijd, er na een ontspanningspro gramma. Morgen, vrijdag 15 november' ls het hoogwater te Hansweert om 2.21 en 14.32 uur: Terneuzen 1.48 en 13.59 uur; Vlis singen 1.18 en 13.29 uur; Wemeldinge 3.06 en 15.20 uur. MIDDELBURG City 20 uuj- West Side Story Electro 19.30 uur De zoon van flk* mand, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur West Side Story GOES Grand 19.30 uur West Side Story HULST Koning van Engeland 19 uur Vergade ring kring Hulst v.d. NCB ANTWERPEN KVO 20 uur Aïda OOSTBURG Eenhoorn 17 uur Buitengew. NedL on- derw. ver. SLUIS Lammlnsvliet 20 uur Uitvoering Re derijkers TERNEUZEN Luxor 20 uur Het geheime teken van D'Artagnan, 14 j.

de Stem | 1963 | | pagina 2