Verkiezingen voor conservatieven straks „pet? Liberalen serieuze nu ook rivalen T eleurstellende Kardinaal Frings uit felle op het II kritiek Officie HoogeHuys Ottaviani: 'iging voor paus Gelach om bengaals vuur Vliegramp in Finland: 18 doden Subsidie missie en zending Pater Rarl Kalmer geloofd door paus MISS WORLD Storm deed prins vluchten DAGBLAD VOOR ZEELAND BROOD WEER DUURDER S™-MuweWEtdag Ziin Erger nog dan men verwachtte Trein grijpt twee spelende kinderen Krimpende wind Kamer kreeg al loonoverzicht Staatssecretaris voor ontwikkelingswerk COMPROMIS? KROONRAAD ANDERE VISIE pioegstoffen met ploeg- garantie LEVENSVERZEKERING SCHADEVERZEKERING 103e JAARGANG No. 24432 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mi]. Neerlandia Hoofdredacteur: J, J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. df. A. J. J. M. Nies, mr. H. M. L de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Z A T E R D A G 9 NOVEMBER 1963 Abonnementsprijs 8,70 per kwartaal, exd. 0,20 incasso; 9,90 per post, excl. 0,35 incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage ƒ0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) PREMIERSCHAP HOME MAAR KORTSTONDIG? HAROLD WILSON Steeds meer kans op premierschap En straks nóg eens De minister van Economische Zaken, prof. Andriessen, heeft toestemming ver leend voor een verhoging van de brood prijs. ingaande maandag a.s., met 1 cent per 800 gram. De Nederlandse Bakkerij Stichting had de noodzaak van deze prijsverhoging gemotiveerd door te wijzen op de ho gere bloem- en meelprijs als gevolg van een voortdurende stijging van de tarwe- prijs. Om dezelfde reden werd op 20 augustus en 14 oktober de broodprijs tel kens met een cent verhoogd. Op 31 okto- W kondigde de minister een prijs- I stop af. De Nederlandse Bakkerij Stich- i ting heeft berekend dat de per 1 januari te verwachten loonsverhoging de kost prijs van het brood andermaal met om- l streeks 2 cent zal doen stijgen. Landbouw-uitkeringen -o snel mogelijk (Van onze parlementaire redactie) w^nister BiesIleuvel (Landbouw) wil Spf t pp' dati de slotuitkeringen van iaar 1^9/ior? het,-uivelfonds over het inio en de voedergraantoeslag oogst 1963 tezamen 130 miljoen vprhof mogelijk worden uitbetaald ter vefe bedrifven.n ^uicliteitspositie v bAkLuit h,et antwoord op vragen (CPN) Tweede Kamerlid Jager gett d" vter TanSE in de bestelauto mannen Dat tie Britse Labour-partij de conservatieven tijdens de algemene verkiezingen, die binnen elf maanden in Engeland zullen worden gehouden, een flinke klap zal toebrengen staat op het ogenblik vrijwel als een paal boven water. Gisteren im mers gingen de inwoners van de districten Luton in Bedford shire, Kinross en West Perthshire voor een tussentijdse ver kiezing naar de Stembus, waarbij de conservatieven een ge- voeilige nederlaag leden. In Kinross en West Perthshire sleepte premier Home weliswaar een Lagerhuis-zetel in de wacht, maar zag de aanhang van zijn partij desondanks met meer dan 3000 mensen slinken, zodat van een ware Pyrrhus-overwinning kan worden gesproken. In Luton kwam de klap nog harder aan: daar werd de verkiezing gewonnen door de Labour-kandidaat Wililam Ho- wie, die 21.108 stemmen op zijn naam bracht, tegen 17.359 voor de conservatie ve kandidaat sir John Fletcher-Cooke, In 1959 nog zegevierden de conservatie ven met een voorsprong van 5019 stem men op de Labourpartij! Dat Labour in Luton zou winnen stond voor alle politieke koffiedik-lezers vast, maar dat de nederlaag zo duidelijk zou zijn was toch nog voor iedereen een ver rassing, temeer, daar Luton een welva rend gebied is, dat weinig problemen kent, die de regering grijze haren zou den kunnen bezorgen. Wilson Wanneer men bovendien bedenkt dat in ongeveer honderd kiesdistricten de me&rderheid der conservatieben op soort gelijke wijze in gevaar is, wordt duide lijk, dat de partij van premier Home weinig goeds boven het hoofd hangt. Als gevolg hiervan zal Home dan ook wel een kortstondig premierschap beschoren zijn. Binnen elf maanden zal zijn zetel zeer vermoedelijk worden ingenomen door een Labour-kandidaat, waarmee En geland een vette streep zet onder een twaalfjarig conservatief bewind.4 Ver moedelijk zal dan de periode-Wilson aan breken. De conservatieve „Daily Telegraph" schreef gisteren, dat de Labourbij de algemene verkiezingen op een meerder heid van tenminste tweehonderd zetels kan rekenen indien de huidige ontwik keling voortduurt. De „Times" opperde zelfs de mogelijkheid, dat de toestand van 1945, toen de conservatieven door werden vervoerd waarmee de sieraden zijn doop de dieven geboeid achtergelaten. OP EEN SNELWEG nabii bolanden in het Saargebied zijn girtt™n ongeveer 10.000 paar schoenen op hTt wegdek terechtgekomen toen een vracht wagen met aanhanger uit Pforzheim be gon te slingeren en over de kop sloeg. PR- P. GLAZEMA wordt op zijn ver zoek per 1 maart 1964 eervol ontslagen n.,au o?ilcur.yan öo Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek. ?eEm1jidüiRIi?EK^1pert Goudbeek uit IJs- SSS? k1J Ens m de Noordoost- vaRpn n -een rÜdende vrachtauto ge- vallen. De jongen was op slag dood. Twee kinderen zyn gistermiddag op de beveiligde overweg te Schalkwek door de extra forensentrein Utrecht - Den Bosch gegrepen en op slag gedood. De automatische knipperlichtbeveili ging kwam daar juist deze dage» tot stand. De machinist van de trein zag onge veer tweehonderd meter voor het voor malige station van Schalkwijk drie kin deren tussen de rails spelen. Hij trachtte te remmen en met signalen de kinderen te waarschuwen. Een van de kinderen holde weg. De twee anderen bleven rus tig tussen de rails zitten. Weersverwachting van het irvur 23J5 uur:0""1' °pgemaakt gisteravond verspreide* buien.01-?onnuttig ../'"'"''k vEh'E 'agere temPeealuren. g onder I5.06°uurnder 17-°° Ulu'' Maan 16°58SemirZ°MOP 7 49 uur' Zon onder 15 27 ^uur" °P L°2 UUr' Maan 242auurg 2°n °P 7,51 uur' Maan °P Labour werden verslagen, zich zal her halen. Meer dan ooit belagen ook de liberalen het huidige bewind. In Luton alleen al verenigde de liberale kandidaat 5000 stemmen op zich. Na deze uitslag is de zetelverdeling in het Lagerhuis nu als volgt: Conservatieven 359 zetels Labour 258 Liberalen 7 Onaf hankelij ken 1 Vacant 5 Een DC-3 passagiersvliegtuig van de Finse luchtvaartmaatschappij „Finnair'" is gisteravond kort voordat het moest landen op de luchthaven van Maarian. hamina op het Finse eiland Ahvenan- maa neergestort in een bos op ongeveer een kilometer afstand van het vliegveld. Het eiland ligt in de Botnische golf. Van de 21 inzittenden hebben alleen de stewardes en twee passagiers het ongeluk overleefd. >:ij zijn in een zieken huis in Maarianhamina opgenomeu. Hun toestand is redelyk. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Wel heeft het weerkundig bureau op de 'luchthaven van Maarianhamina gezegd, dat het kort voordat het vlieg tuig had moeten landen zeer mistig was geworden. Het toestel was afkomstig uit Helsinki en had een tussenlanding gemaakt in Turku, waarna het was opgestegen voor Maarianhamina. Alle inzittenden van het vliegtuig, 18 passagiers en 3 bemanningsleden waren Finnen. Het was de tweede keer in het veertig jarig bestaan van de Finnair, dat de maatschappij werd getroffen door een ongeluk van een dergelijke omvang. (Van onze parlementaire redactie) Minister Veldkamp (Sociale Zaken) heeft de Tweede Kamer een beknopt overzicht toegestuurd van het verloop van de loononderhandelingen, zoals deze zich in de laatste maanden hebben vol trokken. Het overzicht bevat geen nieu we gezichtspunten. Opvallend is de grote snelheid waarmee de Kamer dit stuk heeft bereikt. Ook de laatste bespreking tussen regering en Stichting van de Ar beid van- donderdag j.l. is er in opge nomen. Het is waarschijnlijk, dat de Tweede Kamer het stuk zal betrekken in de discussies over de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid op dinsdag a.s. (Van onze parlementaire redactie) Minister Luns heeft gisteren tijdens de openbare commissiever gadering van Buitenlandse Zaken in de Tweede Kamer toegezegd, dat de regering „met open oog'' het gezamenlijk verzoek van mis sie en zending zal bezien om het specifieke ontwikkelingswerk van zending en missie te subsidiëren. Mr. Luns liet de mogelijkheid open, dat deze overheidssubsidie, het vorige jaar reeds van K.V.P.- zijde bepleit, in 1965 een feit zou kunnen zijn. Mr. Luns was nogal vaag over een en ander. Heeft hij schrik voor de velerlei bezwaren, die van P.v.d.A.- en V.V.D.- zijde zijn opgeworpen? Missie en zen ding, katholiek en protestant Nederland, die zich zo nauw verbonden voelen met hun zonen en dochters in de ontwikke lingslanden, hadden een duidelijker standpuntbepaling verwacht. Ook de veertig katholieke (missie)-bisschoppen, die van het Concilie in Rome uit het pleidooi voor overheidssubsidie aan mis sie en zending hebben ondersteund, zul len een gevoel van teleurstelling moei lijk kunnen onderdrukken. De overheidsheidssubsidie voor het ontwikkelingswerk van missie en zending is aangevraagd door het Centraal Missie commissariaat en de Zendingsraad teza men. Zending en missie geven zelf in hun aanvrage aan, dat een overheidssubsidie met bepaalde waarborgen moet worden omgeven. Vast dient te staan dat het geld niet wordt gebruikt voor de verbreiding van het Evangelie, maar uitsluitend voor technische hulpprojecten in de ontwik kelingslanden. Het verzoek om subsidie dient bovendien uit te gaan van de ker kelijke organisaties daar ter plaatse, de regering van het land moet het project steunen c.q. er geen bezwaar tegen heb ben en het geld zou alleen voor kapi taalsgoederen aangewend mogen worden. Mej. mr. De Vink (K.V.P.), mej. mr. Rutgers (A.R.) en mr. Bos (C.H.U.) zagen in die waarborgen voldoende garantie voor een juist gebruik van de overheids subsidie. Neem op korte termijn een be slissing, vroegen zij minister Luns. Ambtelijke commissie Prof. Patijn (P.v.d.A.) wekte de in druk, dat hij de subsidie-aanvrage van missie en zending het liefst eerst voor gelegd zou zien aan de nationale advies raad voor ontwikkelingshulp, die mr. Luns wil instellen. Hij suggereerde zelfs een procedure als destijds rond de fi nanciering kerkenbouw is gevolgd, een procedure, die ertoe geleid heeft dat de kerken jarenlang op een rijksbijdrage hebben moeten wachten. Mej. De Vink (K.V.P.) tekende tegen deze gedachte fel verzet aan. De regering moet de principebeslissing nemen, stelde zij te recht, de adviesraad kan alleen over de criteria, de voorwaarden advies uitbren gen. Mr. Luns zelf koos niet duidelijk par tij. Hij opperde de gedachte een ambte lijke commissie in het leven te roepen, die de belanghebbenden zou moeten ho ren, om daarna aan de regering advies te kunnen uitbrengen. Zyn wy wel in gelicht, dan is dit idee afkomstig van de ambtelijke topleiding van buiten landse zaken, die (tussen twee haakjes) bijzonder gereserveerd staat tegen de subsidie-aanvrage van missie en zending. Volgens onze informaties heeft de minister intussen reeds een aantal fi guren uitgenodigd om zitting te nemen in zijn adviesraad voor de ontwikke lingshulp. Een uitnodiigng daartoe heb ben o.m. ontvangen de K.V.P.-Tweede- Kamerleden mra Blaisse en mej. dr. Mar- ga Klompé, de socialisten Ruygers (ka tholiek.) en prof. Patijn (Nederlands-her vormd) en een vertegenwoordiger van het Centraal Missiecommissariaat en de Zendingsraad. Wal die commissie nu pre cies moet gaan doen is nog niet duide lijk. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Luns heeft in de Tweede Kamer meegedeeld, dat hij over weegt een staatssecretaris voor het ontwikkelingswerk aan te trekken. Die staatssecretaris zou dan o.m. worden belast met de coördinatie van de hulpverlening aan minder ontwikkelde gebieden. Tijdens de openbare commissie vergadering van buitenlandse za ken is gisteren van alle zijden aangedrongen op een verhoging van de Nederlandse bijdrage aan de hulpverlening aan minder ont wikkelde gebieden. Mr. Luns vond die aandrang sympathiekHij zou er nog eens in de ministerraad over spreken, maar verzocht de Kamer infassen zelf prioriteiten te stellen in de reeks van vele verlangens inzake hogere rijks uitgaven. Mr. Luns wees er voorts op, dat Nederland in bepaalde gevallen wel meer zou willen doen, doch dat er een tekort is aan uit gewerkte projecten in de ontwik kelingslanden. Van de 249 miljoen, in 1962 uitgetrokken, is daardoor slechts 1S9 miljoen besteed kunnen worden. Paus ?aulus VI heeft in lovende bewoordingen zijn erkentelijkheid geuit voor het werk van dr. Karl Rahner s.j. als deskundige van het concilie en als schrijver van theo logische werken. De paus zei ver schillende boeken van Rahner te hebben gelezen en bewonderd. Hij spoorde de theoloog aan zijn werk voort te zetten en sprak de wens uit pater Rahner niet slechts tij dens het concilie in Rome te zien. Pater Rahner is een Oostenrijkse jezuïet en een van de bekendste theologen van deze tijd. Hij heeft talrijke geschriften op zijn naam, waarvan er verscheidene ook in het Nederlands zijn uitgegeven. Het was bekend, dat de theologie van Ka2'l Rahner wantrouwend door het H. Officie werd gevolgd. Korte tijd heeft het H. Officie dit jaar Karl Rahner verplicht zijn publikaties vooraf aan censuur van het H. Officie voor te leggen. Na protest van het Oostenrijkse episcopaat, welks concilie-adviseur prof. Rahner is en van Duitse bis schoppen, hief het H. Officie de censuurverplichting weer op. n De 20-jarige Carole Joan Craw ford, „Miss Jamaica", is, zoals wij elders in dit blad melden, in Lon den tot „Miss World" verkozen. Zij werd gekozen uit zeven meis jes. Carole, die mannequin is, ontving na haar verkiezing de gebruikelijke attributen alsmede een bedrag van 25.000 gulden en een filmcontract. Prins Bernhard, die gisteren te Rot terdam de eerste officiële werkzaamhe den heeft verricht voor de nieuw te bou wen economische hogeschool heeft met alle genodigden ijlings de grote tent moe ten verlaten, waar de ceremonie plaats had. De krachtige zuid-westenwind dreigde nl. de 65 meter lange en 20 meter brede tent in de lucht te doen vliegen. Enkele Scheveningse loggers kwamen in moeilijkheden, maar kwamen gister avond toch behouden binnen. Te land bleef de schade door de storm veelal beperkt tot een enkele afgewaaide televisie-antenne, behalve in het Friese dorp Harkema-Opeinde. Daar richtte een hevige windhoos tijdens een onweersbui die gepaard ging met slagregens en krachtige windstoten grote ravage aan in vier straten in het dorp. De beide kerken in het dorp liep^f veel schade op aan de dakbedekking. Draden van het bovengronds elektrici teitsnet knapten als touwtjes af. Van het Groene Kruis geboüw werd het complete dak enkele centimeters op gelicht. De schade valt nog moeilijk te schatten, maar is vrij aanzienlijk. Dakpannen liggen overal verspreid en er sneuvelden een groot aantal ruiten. Enkele autoboxen werden opgetild en honderden meters verder in een wei land geworpen, terwijl de auto's op hun plaats bleven staan. DE AMERIKAANSE minister van bui tenlandse» zaken, Rusk, heeft gisteren op een persconferentie gezegd dat bij de Russisch-Amerikaanse onderhandelingen over graanleveranties enige vorderingen worden gemaakt Hij kon nog niet zeg gen wat het resultaat van de onderhan delingen zal zijn. Het conflict tussen de Romeinse Curie en het H. Officie enerzijds en de grote meerderheid van de Concilievaders aan de andere kant is gisteren openlijk aan het licht getreden. Tijdens de voort gezette behandeling van het sche ma over de bisschoppen en het bestuur van de bisdommen kwam het tot een scherpe woordenwis seling tussen kardinaal Frings en kardinaal Ottaviani. Eerstgenoemde uitte scherpe kritiek op de methoden die soms door het H. Officie worden gebruikt voordat het een beslissing neemt over bepaalde za ken. Personen over wier houding een afwijzend oordeel wordt uitgesproken, zouden geen kans krijgen zich te ver dedigen. Kardinaal Frings ging zelfs zover dat hij het H. Officie verweet „kwaad te doen aan de gelovigen en een schandaal te veroorzaken bij de- gênen die buiten de Kerk staan". Ook viel de kardinaal de houding aan van veel leden van het H. Officie in de theologische commissie, „die doen alsof zij te waken hebben over de rechtzin nigheid van de Concilievaders De woorden van de Duitse kardinaal lokten applaus uit, dat door ingrijpen van kardinaal Agagianian werd onder drukt. Emotioneel was het antwoord van kardinaal Ottaviani. Met bewogen stem verklaarde hij dat allen die het H. Of ficie aanvallen in feite de paus bele digen, die toch het hoofd is van deze congregatie. Als antwoord op het verwijt van kardinaal Frings, dat het H. Officie personen, waarover het oordeelt, geen gelegenheid tot verweer zou geven, zei kardinaal Ottaviani, dat in elk geval het advies wordt gevraagd van de bes te professoren in Rome. Deze verkla ring verwekte hilariteit onder de va ders. De kritiek op de houding van de theologische commissie trad de kardi naal frank en vrij tegemoet. Hij zei dat naar zijn mening de beslissing van de moderatoren om een stemming te houden over de collegialiteit en andere aanliggende vraagstukken, buiten hun bevoegdheid ging. Daarom kon hij de geldigheid en de waarde van die uitspraken niet aan vaarden. De collegialiteit van het Wereld episcopaat als opvolgers van het Col lege van Apostelen ontkende hij, omdat er in de H. Schrift geen bewijzen voor aanwezig zijn. Hij noemde het zelfs een dwaling te menen, dat de collegialiteit van goddelijk recht is. Kardinaal Lercaro trachtte te bemid delen. Hij stelde voor dat er een aparte commissie zal worden benoemd, die het vraagstuk van de collegialiteit vam de bisschoppen grondig zal bestuderen. Deze commissie zou dan tevens de con sequenties kunnen bezien, die bij de be handeling van het bestuur der bisdom men en de verhouding paus-bisschop pen getrokken dienen te worden. Na de verklaring van kardinaal Ot taviani hoorde men applaus, dat nu van de leden van de Curie en van een aan tal gelijkgezinden kwam. De vaders verlieten echter spoedig hun plaatsen en kwamen in groepen te zamen. Sommigen betreurden het dat dit alles gezegd was, maar anderen ver heugden zich erover dat'het eindelyk openbaar geworden was, wat in stilte in brede kringen aan grieven leefde. Op het bouwterrein Woudestein in KralingenRotterdamheeft prins Bernhard gisteren officieel het eerste werk verricht voor de nieuwbouw van de thans vijftig jaar bestaande Nederlandsche Eco nomische Hoogeschool. De prins moest onbedaarlijk lachen toen het Bengaals vuur, dat ging branden nadat hij een knop had ingedrukt doordat het nat geworden was van de regen, heel vreemd ontbrandde. Naast de prins prof. drs. H. W. Lamberts, rector magnificus van de jubilerende hogeschool. Even nadat deze foto was gemaakt moest het gezelschap, zoals elders ge meld, een veilig heenkomen zoeken voor de storm. Daarna hebben nog twaalf vaders zich aan de zyde van kardinaal Frings geschaard en veel kritiek doen horen op de Romeinse Curie. Intussen mag men vaststellen dat on danks de oppositie van de Curie zelf en van enkele vrienden van de Ita liaanse leidende figuren daarin, een in grijpende verandering in het bestuur van de Kerk voor de deur staat. De Romeinse congregaties zullen niet lan ger meer tussen paus en bisschoppen staan, zoals kardinaal Alfrink zei, maar daaronder. De plaats van de Curie zal geheel naar de bedoeling van de Stich ter van de Kerk worden ingenomen door een vertegenwoordigend lichaam uit de bisschoppen, die met de paus sa men het bestuur over de universele Kerk zal uitoefenen. De paus heeft het zo gewild, de vaders dringen er op aan dat het ook spoedig gebeuren zal. Toch waarschuwen sommigen ervoor, dat de bisschoppen niet te optimistisch moeten zijn. De opbouw van de nieu we structuur zal veel voeten in de aar de hebben. Dit blijkt uit de grote ver scheidenheid van voorstellen, die Se paus op zijn verzoek van de Concilie vaders in de loop van de week gekre gen heeft. De vaders willen de Curie vervangen door een authentiek kerke lijke raad van bisschoppen, die naast de paus staat. Kardinaal Alfrink spreekt in de om gang van een kroonraad, maar in het Concilie noemde hij het een Conci lium Apostolicum, ofwel een centraal orgaan. Zulk een instelling zou vol gens de opvatting van onze kardinaal moeten bestaan uit een aantal bis schoppen, die geen vertegenwoordiging zijn van het episcopaat in democrati sche zin, maar een zichtbaar teken van de collegiale leiding van de Kerk als geheel. Daardoor krijgt men automa tisch een tegenwicht tegen al te grote decentralisatie, die onherroepelijk bij het oprichten en erkennen van de bis schoppenconferenties aan de dag treedt. Kardinaal Koenig ziet het anders. Hij wil deze kroonraad laten bestaan uit vertegenwoordigers van de bisschop penconferenties over heel de wereld. Deze moeten eens of meermalen per jaar met de paus bijeenkomen. Weer een andere structuur heeft patriarch Maximos gedacht, die een zeer posi tieve bijdrage in de discussies geleverd heeft. Hij stelde voor dat er een „H. Col lege voor de Universele Kerk" in het leven geroepen zou worden, waarbij hij met opzet de naam van H. College ge bruikt, dat in de Westerse Kerk alleen voor de kardinalen wordt gebruikt. Kardinalen zyn in de ogen van de Oosterse Kerk minder belangrijk en lager in rang dan de patriarchen, het geen het Westen niet wil erkennen. Pa triarch Maximos wil dit H. College la ten bestaan uit de patriarchen van de Oosterse Kerken, uit de kardinalen, die ook actief residerende bisschoppen zyn (dus niet de huidige curie-kardinalen) en uit enkele bisschoppen, die bis schoppenconferenties vertegenwoordi gen. In de wandelgangen vraagt men zich intussen af wanneer de derde zitting van het Concilie zal beginnen. Er is geen eenstemmigheid over wat de voor keur verdient. Sommige bisschoppen willen onmiddellijk na Kerstmis verder gaan, anderen zouden liever na Pasen willen beginnen. En dan is er ook nog een groep die het Concilie liefst twee jaar zou willen verdagen, waarbij dan de commissies opnieuw zouden kunnen worden samengesteld. (Advertenties) deze week in onze etalage een mooie collectie -ê i ▼oor wOOnKUrm op z A uvlt grote markt 50' catharinastraat 4 breda tel. 34700 1 Al 1/ k A A A D

de Stem | 1963 | | pagina 1