Brancl in chemische fabriek Goede wind dreef giftig gas weg Konvooi Y.S. nog niet doorgelaten Geduld van de elf beproefd zwaar Opnieuw parathion- vergiftiging ontdekt wk 98.-178.-1 Schandaal te Antwerpen leidt tot twee arrestaties Zorgt u goed voor uw gezicht? Schade van 2 miljoen Dean Rusk: Buitengewoon ernstig Vertraging te Lengede BOTER DUURDER Arrestatie in verband met wurgmoord DAGBLAD VOOR ZEELAND Tweede Kamer Sigaren duurder Komt niets van in! Brand bedwongen Geen blijvend letsel Zuidoostelijke wind Vertakkingen in buitenland Ondersoek Drie verdachten onder arrest te Tilburg Strenge winter... koUenleomp In Oldeboorn "s m SCWERK ANTON HUNINK VOLMAAKTE RUST OP DRAKACEL 103e JAAR0ANK» No. 2442» Voor- Sod, Koningin en Valeriana JHgive; N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. AA. A. C v. Dongen, C J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L de Rechter, P. V. AA. Vercauteren, L. J. w. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tei. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 W06N5DA6 6 NOVEMBER i96t 45 Almimawsetapi ijl 8,70 per kwartaal, exd. 0,20 incasso; 9,90 per post, exd. 0,35 Incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) VLAARDINGEN AAN RAMP ONTSNAPT (Van een speciale verslaggever) „Ontzaglijk gelukkig dat de wind in de goede richting heeft gewaaid, ontzaglijk gelukkig dat we zo snel over zoveel en zo goed materiaal hebben kunnen beschikken". Als een juichkreet klonken deze zinnen gistermiddag om streeks drie uur uit de mond van burgemeester Heusdens van Vlaardingen toen het voor 99 procent zeker was dat de brand in de chemische fabriek Delta-Chemie aan de Nieuwe Maas, geen slachtoffers had geëist of nog zou gaan eisen. De brand had nl. een gevaarlijk giftig gas een stikstof- dioxyde ontwikkeld. Op het moment dat de burgemeester dit zei, joegen brandwachten nog honderden liters water door de versplinterde ramen van de ongeluks- loods, waaruit nog vuile gele dampen opstegen. Er was in dat stadium met zekerheid te zeggen, dat het vuur geen kans meer had en dat de brand weer zich tot de nablussing kon beperken. De rust keerde in Vlaardingen, in Maasland en in het Westland terug. Er kon weer vrij adem worden gehaald. De ramp, die velen in het dichtbevolkte Vlaardingen-zuid en in andere nabij gelegen gemeenten had bedreigd, was afgewend. Het terrein van de chemische fabriek was na de door de brandweer gewon nen slag overdekt met een dikke brei, de vermenging van bluswater en van een mengmeststof. Vijftig stralen hadden uren lang op de honderd meter lange loods hun water geplensd. In de morgen uren leek het er op, dat de brandweer korpsen uit Vlaardingen en Rotterdam voor een schier onmenselijke taak ston den. Omstreeks vijf uur in de morgen was waarschijnlijk als gevolg van „broei" brand uitgebroken in een gi gantische hoop mengmeststof, opgeslagen in een van de verscheidene grote lood sen op het terrein van de chemische fa briek Delta-Chemie. Een vijfhonderd meter brede, giftige walm verduisterde de zon. Op sommige plaatsen hing de walm zo laag, dat er op de wegen niet meer dan vijftig me ter zicht was. De wolken dreven in west-noordwestelyke richting over de polder Aalkeet. - is (Van onze parlementaire redactie) Als minister Wittevecn (Financiën) zijn zin krijgt worden de sigaren per januari a.s. duurder. Prof. Witteveen wil namelijk de vrijstelling van omzetbelas ting op sigaren, die dan afloopt, niet lan ger verlengen. De Tweede Kamer is het hiermee ech ter in meerderheid niet eens. De sigaren industrie heeft destijds vrijstelling van o.b. gekregen, omdat zij in moeilijke om standigheden verkeerde. Het gaat nu iets beter, maar er zijn toch nog moeilijkhe den genoeg. Denk maar aan de komende loonsverhoging, zei de Kamer. Dr. Lucas (K.V.P.) rekende prof. Wit teveen voor, dat de 26 sigarenfabrieken laatstelijk tezamen slechts 5 miljoen winst hebben gemaakt. Terstond werd groot alarm gesla gen. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland gaf de provinciale organisatie het „bericht bij rampen" en de hele hulporganisatie kwam in staat van paraatheid. Tussen Maassluis en Vlaardingen wer den vijftien boerderijen geëvacueerd. De bewoners werden naar een opvangcen trum in de buurt van Maasland ge bracht. In de zuidbuurfc van Maasland werden zestig gezinnen, in totaal 300 mensen, op basis van vrijwilligheid ook naar veiliger oorden gebracht. Politie-auto's reden door de bedreigde buurten en door de dorpen om de men sen te waarschuwen hun ramen te slui ten. De tuinders in het Westland kregen de raad eveneens hun kassen dicht te houden. In angstige spanning werd af gewacht hoelang het vuur nog door zou vreten en in de hoop chemische stoffen nog wolken verstikkende rook zou pro duceren. Een beroep op de militaire autoriteiten werd beantwoord met de toezegging, dat 800 man uit de garnizoenen Leiden en Schoonhoven in staat van paraatheid zouden worden gebracht met het nodige materieel om te hulp te komen. De lucht macht stuurde vanaf het vliegveld Dee- len ieder uur een vliegtuig naar het Waterweggebied om de wolken giftig gas te observeren. Intussen vochten de brandwachten aan het vuurfront met grote verbetenheid voort. Zes van hen werden gewond. De schade bedraagt minstens twee miljoen, zo is gisteravond laat verklaard. Tegen kwart over twee kon de brand weercommandant meedelen dat de brand was bedwongen. Op dat moment kwam minister-president Marijnen haastig het terrein opgelopen. Hij arriveerde bijna op hetzelfde ogenblik als staatssecretaris Bartels (Volksgezondheid). Minister Ma- rijnen droeg nog hetzelfde officiële kos tuum waarin hij 's morgens om elf uur op Ypenburg de vice-president van de Verenigde Staten, Lyndon Johnson, had ontvangen. Van Ypenburg was hij met de hoge Amerikaanse gast naar Den Haag gereden en had hij hem op zijn kabinet ontvangen. Onmiddellijk na dit bezoek was hij op weg gegaan naar Vlaardingen. Staatssecretaris Bartels kwam ook in officieel zwart op het ter rein aan. Hij kwam van Utrecht. Beide bewindslieden waadden door de brdT naar de nog rokende loods en lieten zich uitvoerig over de brand en de genomen maatregelen voorlichten. Een uur lang bleven de ministers op het terrein. In het bijzjjn van staatssecretaris Bar tels heeft de inspecteur van de Volksge zondheid op het gebied van de milieu hygiëne in Noord- en Zuid-Holland, dr. Kedde, op het terrein van de brand nog een verklaring afgelegd, waarin hij zei, dat er bij de bevolking van Vlaardingen en omgeving geen vrees hoeft te bestaan voor blijvend letsel als gevolg van de giftige gasverspreiding. Dat een aantal mensen last heeft gehad van hoofdpijnen en oogontsteking, is een normaal en tij delijk verschijnsel, aldus dr. Kedde. Hjj ontkende niet dat het gas (een sijkstof- dioxyde), een gevaarlijk gif is. Een overzicht van de grote bedrij vigheid op het terrein van de chemische fabriek Delta Chemie in Vlaardingen. Dit was dan ook reden waarom men op centraal niveau terstond besloot tot het treffen van uitgebreide voorzorgs maatregelen. De weersomstandigheden zonnig weer, weinig bewolking en de gunstige zuid-zuidoostenwind, richting Noordzee, hebben er echter toe bijge dragen dat de zaak zich gunstig heeft kunnen ontwikkelen: gevaarlijke gascon- centraties boven dichtbevolkte gebieden bleven uit. Dr. Kedde zei dan ook, dat het niet nodig zal zijn om in Vlaardin gen en omgeving nog een speciaal ge zondheidsonderzoek onder de bevolking in te stellen. Wel deelde hij desgevraagd mede, dat planten en gewassen erg gevoelig zijn voor stikstofdioxyde. Het is dan ook niet uitgesloten, dat bij sommige gewas sen bladschade zal optreden. Dit hoeft echter, volgens dr. Kedde, niet te bete kenen dat dergelijke land- en tuinbouw- gewassen daardoor ongeschikt voor con sumptie zouden worden. Ook voor wat de veestapel betreft is er geen reden tot ongerustheid. 5? De militairen van het Ameri kaanse konvooi dat sinds eergis- terochtend bij de Russische con trolepost Marienborn 160 km van Berlijn aan de grens tussen Oost- en Westduitsland door MINISTER DE JONG van Defensie zal zaterdag naar Brussel gaan om over ge zamenlijke defensievraagstukken met zijn Belgische collega te praten. DE S.E.R., die bijeen pleegt te komen op de laatste vrijdag van elke maand met uitzondering van augustus, vergaderde gisteren op een voor hem ongewone dag, omdat het niet mogelijk bleek het aan de regering uit te brengen advies, te ver vatten in het derde halfjaarlijkse econo mische rapport, vast te stellen op vrijdag 25 oktober jl. HET PERSONEEL dat het luchtverkeer boven Frankrijk regelt, heeft voor van daag wederom een staking van 24 uur aangekondigd. Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteravond 23.15 uur: Zacht weer met opklaringen en plaatselijk enige regen. Matige zuid oostelijke wind. Vandaag: zon onder 17.05 uur. Maan op 21.28 uur. Morgen: zon op 7.44 uur. Maan onder 14.04 uur. (Van onze Belgische correspondent) Bijzonder weerzinwekkend zijn de feiten waarvoor zopas twee personen te Antwerpen werden gearresteerd: openbare zeden schennis en aanslag op de eerbaar heid, gepleegd t.o.v. een aantal jongens, meestal van 10- tot 12- jarige leeftijd. Op dit ogenblik is het onderzoek nog aan de gang, zodat niet precies kan worden uit gemaakt hoeveel kinderen het slachtoffer zijn geworden van deze ongure individuen. Ook is het niet uitgesloten dat nieuwe aanhoudin gen worden verricht. Dg 48-jarige Germanus C, exploiteert samen met de 23-jarige Daniël R. aan de Antwerpse Amerikalei een groot penr sioen. Het tweetal had relaties met in stellingen. die zich bezighouden met in ternationale jeugduitwisseling en zo ge beurde het geregeld dat een aantal bui tenlandse kinderen in hun pension onder dak vonden. De zaak kwam aan het rollen doordat twee Duitse jongens, die enige dagen in het Antwerpse pensionhuis hadden ge logeerd, hun ouders inlichtten over de schandalige praktijken die de exploitan ten erop nahielden. Na een confrontatie werden die exploitanten tot de eerste bekentenissen gedwongen. Bij een huis zoeking werd een grote partij zeer be zwarend fotomateriaal gevonden, even als een drietal monnikspijen. Germanus C. zou hiervan bediend hebben om nog meer indruk te maken op sommige van zijn jeugdige slachtoffers. Op dit ogen blik onderzoekt het Antwerpse gerechts hof of nog meer volwassenen zich aan dergelijke gemeenheden hebben schuldig gemaakt. In sommige persberichten wor den vergelijkingen met eerdere wereld schokkende schandalen gemaakt zoals de „rose balletten", van Parijs maar de huidige stand van het onderzoek wet tigt zulke met sensatie doordrenkte ver gelijkingen in genen dele. Wel wordt nagegaan of deze zaak van ergerlijk zedenbederf vertakkingen naar het buitenland heeft. Het blijkt immers vast te staan dat de twee gearresteerde Antwerpenaren met de jongens, die hen werden toevertrouwd, wel eens uitstap jes ondernamen naar Rotterdam naar Duitsland. Verwonderlijk en betreurenswaardig is het inmiddels, dat het ongure tweetal nog de gelegenheid heeft gekregen zich aan kinderen te vergrijpen. De bfcide mannen werden namelijk vroeger al ver oordeeld wegens aanslag op de eerbaar heid van kinderen. de Sovjets wordt tegengehouden wachten nog steeds geduldig op verdere ontwikkelingen. De Verenigde Staten hebben ter plaatse een officieel protest ingediend bij de Russen. De hele kwestie van het vrijgeven van het konvooi wordt nu op hoger niveau behandeld, zo werd door westelijke func tionarissen meegedeeld. Intussen wordt op het Amerikaanse hoofdkwartier in Berlijn overleg ge pleegd over te nemen tactische maat regelen om de Russen te dwingen het konvooi door te laten. Een van deze maatregelen was kennelijk het zenden van een Frans konvooi. Russische grenswachten hebben prompt gisteravond dat Franse konvooi tegen gehouden, dat opdracht had gekregen zich te voegen bij het Amerikaanse kon vooi. Zjj hielden dit een uur lang vol. De Fransen 48 man in 8 legerwagens en 2 jeeps gezeten weigerden uit te stappen. De Russen zwichtten toen voor de westelijke vastberadenheid en lieten het Franse konvooi door. Intussen hadden de geallieerden ook een Brits konvooi op weg gestuurd. De Rus sen vroegen de leiders van dit Britse konvooi, dat uit acht auto's er- 44 man bestond, later bij Babelsberg hetzelfde als zij de Fransen verzocht hadden. Ook de Britten willigden de verzoeken niet in. Zij mochten toen onmiddellijk door rijden. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Rusk, noemde het optreden van de Russen tegen het Amerikaanse konvooi „buitenge woon ernstig". Kennelijk, aldus Rusk, proberen de Russen de procedure voor het ver keer op de toegangswegen naar Berlijn eenzijdig te wijzigen. „Maar dit kunnen wij niet toestaan'. De majoor van de Amerikaanse mili taire politie, David J. Anderson heeft eerder op de dag contact gehad met de Russische luitenant-kolonel Viktor Spiri- donov in Mariënborn. Zegslieden die dit meedeelden wisten niet wat er tussen de twee was besproken. De militairen van de colonne hebben een warme maaltijd gekregen die uit West-Duitsland werd aangevoerd door de Amerikaanse M.P. De ambassadeurs en diplomaten van de Britse, Franse en Westduitse ambas sade zijn gisteravond op het State Department bijeengekomen om zich te beraden over de volgende geallieerde stappen. Het officiële Russische persbureau Tass heeft intussen de beschuldiging uit gesproken dat een goed bevoorraad Amerikaans konvooi, dat op weg naar Berlijn wordt tegengehouden, bezig is de Russische bedoelingen te beproeven in een actie die Tass beschreef als een „op zettelijke uitdaging".. DE HOOFDSTEDELIJKE pastorale ad viesraad, die onlangs op verzoek van de deken van Amsterdam is opgericht, heeft na overleg in gespreksgroepen en op bijeenkomsten met de parochiegeestelijk heid besloten een reeks van acht preken des zondags in alle parochiekerken van de stad te houden over de heroriëntering van de biechtpraktijk. De ploeg redders die probeert de elf mannen uit de overstroomde ijzermijn in Duitsland te halen, is gisteren op nieuwe moeilijkheden gestuit. Men is thans nog 17 meter van de ingesloten kompels ver wijderd. Deze moeilijkheden ontstonden onge veer een uur nadat de grootste mobiele boor van West-Duitsland naar men dacht er in was geslaagd de steenmassa te ver wijderen die al ruim 15 uur het verster ken van de door de boor gemaakte schacht had belet. Toch is men in de loop van de avond erin geslaagd stalen pijpen in de red dingsschacht te bevestigen. Een mijn- functionaris verklaarde dat men, wan neer het cement was hard geworden, zal beginnen met de boorwerkzaamheden aan het laatste stuk. Misschien dat men de elf kompels vanavond zal bereiken. Mijndirecteur Stein zei dat de elf een kans van 50 procent hebben om gered te worden. Grossmann en Hans Schmidt, de lei ders van de booroperaties, waren er ech ter 99,9 procent zeker van dat de man nen kunnen worden gered. Westduitse autoriteiten hebben po gingen in het werk gesteld een ant woord te vinden op de vraag, of de elf mannen, die nu al dertien dagen zitten opgesloten in een gevaarlijk onderaards verblijf op 60 meter diepte in de ondergelopen ertsmijn tuele schuldige. Mathilde te Lengede, niet te vroeg waren afgeschreven en wie schuld treft voor de ramp van 24 oktober. Het onderzoek is echter enigszins op losse schroeven komen te staan. Volgens de officier van justitie van Hildesheim hadden Manfred Soellinger en Georg Ossadik, van wie de beschul- (Van onze verslaggever) De 55-jarige C. A. Haneveer, gewoond hebbende Nüverstraat 84 te Tilburg, is op 11 oktober j.l. door vergiftiging met parathion om het leven gekomen. In ver band met deze dood onder verdachte omstandigheden heeft de Tilburgse recherche zaterdag drie arrestaties ver richt. Dit alles is eerst gisteren beves tigd door de gemeentelijke politie, die verder verklaarde in opdracht van de officier van justitie, mr. G. J. M. Tem mink te Breda, geen verdere mede delingen te kunnen doen. Naar wij uit goede bron vernemen wordt thans naarstig gezocht of de dood van de heer Haneveer enig verband houdt met de tot nu toe nog onopge helderde vergiftigingsdood eveneens door parathion van de 68-jarige Goirlenaar, die vier dagen later over leed, nadat hij op zijn werk in de Til burgse Steen- en Offsetdrukkerij een slok koffie uit een kruik had gedronken. Hoe het ook zij. de zaak wordt hoe langer hoe ingewikkelder en geheim zinniger. Toen drie weken geleden de merkwaardige Tilburgse vergiftigings verschijnselen de redactie ter ore kwamen heeft de gemeentelijke recher che desgevraagd meegedeeld, dat haar hieromtrent niets bekend was. Van welingelichte zijde werd ons ech ter meegedeeld, dat reeds zaterdag 12 oktober j.l. sectie is verricht op het stoffelijk overschot van de heer Hane veer. Het slachtoffer vader van vier kinderen was ploegbaas bij de Neder landse Spoorwegen, afdeling weg en werken. De man is vrijdagavond 11 ok tober tegen zes uur nog gezien door enkele buren. De omwonende vonden het derhalve nogal vreemd, dat een uur na dien de G.G.D., pastoor P. J. Verschu ren van de H. Theresiaparochie en de politie gealarmeerd werden. De echt- De officiële richtprijs voor de groot handel in boter is met onmiddellijke in gang verhoogd van f 3.92 tot f 3,98 per kilogram, hetgeen neerkomt op consu mentenprijzen van f 4,58 tot f 4.60, een stijging van zes cent per kilogram. Aan gezien de boterprijzen hier en daar de laatste weken incidenteel al met twee cent waren verhoogd, zal de prijsstijging in sommige gevallen slechts vier cent bedragen. genote van de overledene, mevrouw Haneveer-Van Heesch (een Belgische van geboorte) vertelde later tegen ken nissen, dat haar man nauwelijks thuisgekomen plotseling onwel was geworden. Hij was op de divan gaan liggen en omstreeks tien uur die avond zou hij zijn overleden. „We vinden het vreemd, dat we mevrouw Haneveer, haar dochter Maria (20) en haar zoon Harrie (17) sinds enkele dagen niet meer heb ben gezien", aldus een zegsman. De oudste zoon van 23 jaar en de reeds getrouwde zoon zijn gisteren nog in het ouderlijk huis geweest. Het ge zin Haneveer heeft vroeger in Baarle-Nassau gewoond en verhuis de later naar Tilburg. Een van de door de politie gehoorde getuigen verklaarde, dat in de tuin van de familie Haneveer scherven zijn ge vonden van een flesje, waarin het insektenverdelgingsmiddel parathion heeft gezeten. Sporen van dit vergif zijn ook teruggevonden op een houten schut ting. Een van de omwonenden heeft op last van de politie een stuk uit die schut ting moeten zagen, waarop het vergif zat. Reeds op de avond van het overlijden werd het stoffelijk overschot door de politie in beslag genomen. Daags daar na werd door het gerechtelijk labora torium te Den Haag sectie verricht. Een toxicologisch onderzoek heeft tenslotte uitgewezen, dat de heer Haneveer aan vergiftiging door parathion is over leden. Zondag 13 oktober werd het lichaam weer vrij gegeven en dinsdags daarop had in de Theresiakerk te Tilburg de uitvaartdienst plaats. Te zelfde tijd stierf de Goirlenaar W. K. van Nuenen, eveneens aan parathionvergiftiging. Ijsbergen bij Groenland voorspellen strenge win ter! Daarom nu aandacht voor de jas van straks. Waarom nu? Eenvoudig omdat thans de collectie nog compleet is. Wees anderen vóór. Reserveer uw selectiejas. Van tot digingen afkomstig waren, tijdens hm ondervraging door de politie een dee. van hun aanklacht ingetrokken. De officier van justitie (Erich Topf) verklaarden, dat anderen, die het ver moeden hadden dat de elf mannen zaten opgesloten in de niet meer in gebruik zijnde gang elkaar, maar niet de mijïi- functionarissen van hun vermoedens op de hoogte hadden gebracht. Topf zei bovendien dat hij met zijn assistenten zal blijven zoeken naar de oorzaak van de ramp en naar de evert- Intussen heeft men een groep technici opdracht gegeven een nieuw systeem te ontwikkelen om het deel van de mijn gang waarin elf mijnwerkers opgesloten zitten, beter te kunnen stutten dan met het materiaal dat al naar beneden is ge laten. Men hoopt dat de resultaten van dit onderzoek vandaag bekend zullen zijn. Bij de elf is een kompel die tijdens zijn militaire diensttijd een medische scholing heeft gehad. Geregeld voelt hij de pols van zijn kameraden en neemt hij hun temperatuur op. Gistermiddag kregen de opgesloten mijnwerkers voor het eerst steviger kost. Tot nu toe had men hun slechts licht verteerbaar voedsel gegeven, omdat zij zo lang niet gegeten hadden en dus ver zwakt waren. In de prille ochtenduren meende men klopsignalen van de vermiste vijf te ho ren. Later bleek het „antwoord" afkom stig geweest te zijn van instortingen. Verdacht van de wurgmoord op de 65-jarige mevrouw F. Peenstra-Vellinga te Oldeboorn, is aangehouden 24-ja- rige J. K., afkomstig uit Broek bü Joure. De man is sedert twee weken in de kost bij de familie Steenstra, buren van de familie Peenstra. Hij werkt bij de houtbewerkingsfabriek Halbertsma in Grouw. Over de aanwijzingen die tot de arrestatie van K. hebben geleid, kon de officier van justitie te Leeuwarden nog geen mededeling doen. Het vermoeden bestaat, dat hij is aan gelokt door de rijkdom van de Peen- stra's en zich via de staldeur, die niet afgesloten was, toegang tot de boerderij heeft verschaft. Hij moet goed met de situatie in de boerderij en de gedragin gen van de bewoners op de hoogte zijn geweest. Uit de portefeuille in de woon kamer werd een bedrag van enkele hon derden guldens vermist. Waarschijnlijk heeft de boerin hem betrapt, terwijl hij zich in het woonhuis ophield. K. moest daarop in paniek zijn geraakt en de vrouw hebben gewurgd, waarna hij brand stichtte in de schuur. Vrij zeker is hij daarop door de landerijen terug gegaan naar zijn kosthuis. K. heeft echter geen bekentenis afge legd. (Advertenties) Uw gezichtshuid heeft in ons Nederlands klimaat dikwijls veel te verduren. Daarom is een goede huidverzorging juist hier zo be langrijk. De huid dient voor het slapen gaan grondig te worden gereinigd van stof-, crème- en poederresten. MetScherk Gezichts- Lotion. Waarbjj tegelijkertijd de onderhuidse bloedcirculatie wordt gestimuleerd. Zo kunt u elke morgen weer met een stralend gave en mooie huid voor de dag komen! O IE GELDERSE RpOKV/ORST HUVACVERPAKT VERIHDEUJk LEKKER.' ^^REDAJEindstraa^^toutmarkJ besteedt er> zorg aan DE ENIGE KUNSTSTOFMATRAS GOEDGEKEURD DOOR DE NED. VER. VAN HUISVROUWEN DE „HARDE" MATRAS MET ALLE COMFORT VAN EEN „ZACHTER

de Stem | 1963 | | pagina 1