1ELL EDT shag Hockey-elftal tweemaal van verliest Pakistan P.K P.K Breda-dames leggen aan Forward hun wil op (2-1) BART POLS kampioen van motorritten KNMV Indonesië organiseert toch de Ganefo-I Spelen WINT WEER ODIO verrast BSC en is twee punten rijker Burgh buigt op eigen veld voor CLUZONA JO DE R R WB vindt de weg naar de top en klopt OJC: 4-1 Autoraces twee doden Fa. F. C. DE VALK Nederlagen van 2-3 en 1-2 In Zwolle In Amstelveen De Kapitein van een zeesleper en Swift I blijft slag van ]ean Stablinsky ernstige val Chris Bergholtz speelt woensdag niet Psychologische thriller van Philip Levene VIERDE KLAS E Winst voor Gudok en Hieronymus Culturele Sportbond wil er heenmaar Anton Ebben 5e in Brussel Jos Vervest (B.) libre-kampioen Symbool van Kwaliteit DERDE KLAS D Goedkoop tarief „Yoetbalflitsen DERDE KLAS B Schmel: VIERDE KLAS G VIERDE KLAS H Winst voor Steen en IJzendijke BMW 5.295,- DAGBLAD DE STEM TAN MAANDAG 28 OKTOBER 1963 RIJ CHASSIS ihell-service-pun- men klaar om de vari uw auto te fan een roestwe- I „SHELL" U.B.C. trend! Maak nü takl W. VAN DER STEEN Het Nederlands hockeyteam heeft in het weekend twee wedstrijden tegen Pa kistan gespeeld. Zaterdag verloren de oranjehemden in Zwolle met 2-3 na een uistekende partij te hebben gespeeld en zondag werd het in Amstelveen 1-2. Op de egale, maar drijfnatte en daar door stroeve grasmat, van de Zwolse Mixed Hockeyclub werd zaterdagmiddag in de mist een waar schimmenspel op gevoerd. Vooral in de tweede helft wa? het soms moeilijk om het spel op all: delen van het terrein te kunnen volger» en dat was jammer, want juist die twee de helft leverde vaak voortreffelijk ho ckey op. Pakistan won deze wedstrijd met 32. Het Nederlands bondselftal had voor rust het enorme tempo in de acties van de razendsnelle Pakistaanse voorwaartsen niet kunnen volgen. De verdediging met Leemhuis—Terlingen als backstel en met Fokker en Mijnarends in de middenlijn vatte haar taak vooral bij het wegwer ken van de bal veelal wat gemakkelijker op en min of meer tegen de veldverhon ding in had de kleine rappe linksbinnen der gasten, Malik Asad, al na een kwar tier voor twee doelpunten gezorgd in de elfde minuut opende hij de score na een serie missers, ingeleid door een fout van de teruggekomen Nico Spits en 4 minuten later was het 0-2 toen Asad een harde voorzet van rechts na een ren van de snelle rechtsbuiten Mahmood „met het puntje" langs Brederode werkte. De bondsploeg pakte de zaken na rust heel anders aan en terwijl deze formatie met hoger tempo, betere combinaties en grotere stuwing vanuit het middenveld zich tot en in een bepaalde periode zelfs boven het peil van Pakistan opwerkte, ontwikkelde zich een schitterende partij hockey. De zich zeer scherp opstellende Frans Spits rende in de derde minuut langs twee, drie verdedigers om vervol gens ook Hussain te passeren (1-2), een minuut later loste van 't Hooft uit vrije positie een schot, dat de doelman nog juist kon stoppen. De gelijkmaker kwam na 13 minuten. Frans Spits verloor een duel met de uitgelopen Hussain, maar de goedspelende linksbuiten de Keizer kreeg de bal te pakken en uit zijn voor zet kon rechtsbuiten Coster van Voor hout, die de wedstrijd van zijn leven speelde, de bal op de rand van de cirkel stoppen en hard in de hoek pushen. Het Nederlands offensief luwde daarna en langzaam werd de druk op het Neder landse doel groter. 4 minuten voor tijd dook de aalgladde Asad uit een verwar de situatie op en sloeg de bal langs de op de grond liggende Brederode: 2-3. Zweerts ineens insloeg. Hussain kwam de bal tegemoet, maar Voigt was er een fractie van een seconde eerder bij en tikte de bal langs zijn benen: 1-2. Het werd de eindstand. Het Nederlandse hockey-elftal heeft in Amstelveen met 1-2 van Pakistan verloren. Op de foto een spannend moment voor het doel van de gastheren. (Van onze hockeymedewerker) Slechts een klein, heel klein hockey- programma werd er dit Weekeinde afge werkt. Het bracht geen of weinig ver rassingen. Ie klas In de le klas dames kruiste Breda de sticks met Forward, dat J. de Vleeshou wer weer in de gelederen had. Om de aanvalslinie meer stootkracht te geven was genoemde speelster in dit elftal-on derdeel opgesteld, doch of zij met haar spel de elftalcommissie bevrediging ge schonken zal hebben, men wij te moeten betwijfelen. Trouwens haar mede-voorhoedespeel sters waren niet van dat kaliber en daar door vormde het vijftal werkelijk geen gevaar voor de Bredase defensie, die overigens een prima partij hockey ten beste gaf. De defensie der gasten kreeg daarentegen bergen werk te verzetttn, omdat in de Bredase aanvalslinie, waarin N. Klunne uitblonk, bij vlagen zeer vlot combineerde en zeker niet zuinig met schieten was. Met verve werd het Til- burgse heiligdom verdedigd, waarbij J. Onrust een opvallende partij vertolkte. Reeds na 8 min. nam de thuisclub door N. Klunne, na voorbereidend werk van T. Nieuwenhuijzen, de leiding (10), doch door een misstap van de Bredase doelvrouwe bracht J. de Vleeshouwer beide partijen op gelijke voet (11). Na de thee bleef de thuisclub domine ren, heroverde M. v. Boxel voor haar club de leiding (21), verijdelde W. Claes bij tegenacties der gasten door een doellijn-redding een doelpunt en werd in de resterende periode een constant Bre- da-overwicht niet in meerdere doelpun ten uitgedrukt. Push met invalsters voor W. Thomas en J. Eltink, was zaterdagmiddag op be zoek bij Oranje-Zwart. De thuisclub (Advertentie) bleek, vooral voor de rust. over alle li nies de sterkste, maar haar doelpunten- drift werd steeds door de voortreffelijke Push-defensie, waarin doelvrouwe T. Jansen en A. v. Meel excelleerden, af geremd. Door een strafbully-doelpunt nam de thuisclub even voor de rust de leiding (10). De voorhoede der gasten kwam, tengevolge van de sterke Eindho- vense middenlinie vrijwel niet aan boa. en speelde trouwens te onsamenhangend om het de vijandelijke defensie lastig te kunnen maken. Na de thee kwamen de gasten tot beter spel zonder echter dc verdediging der thuisclub te verontrus ten. De voorhoede der gastvrouwen kwam tot veel gevaarlijker attaques, maar de Push-defensie wist van geen wijken. Uit vele lange- en strafcorners werd door de thuisclub nog tweemaal raak geschoten (30), met welke stand het einde kwam. Uitslag. Dames, 3e klasse B: Keep Fit 2 - Push 4 5—1. .1 .3» In Amstelveen ontstonden vandaag voor het Oranje-doel paniek-situaties. Verscheidende strafcorners hadden zij tot gevolg. Uit twee van die korte hoek- slagen, goed aangegeven en meesterlijk gestopt, ontstonden de beide doelpunten der groenhemden. Rechtsback Ahmad Dar was de man, die voor het voltrekken van de vonnissen naar voren werd geroepen. In de tiende minuut zoefde een der eerste van de zeven strafcorners van voor rust langs het verschrikte gezicht van Veentjer en 2 minuten voor rust klonk de dreun van onder uit het hou ten beschot achter de Nederlandse doel man. De Pakistani gingen hun thee met ci troen drinken na een fraaie demonstra tie techniek en teamspirit, waarmee zij Nederland absoluut in de schaduw had den gesteld. De oranjeploeg kwam in het veld te rug met het vaste voornemen te tonen, dat er geen wezenlijk klasseverschil be staat en dat conditie, vechtlust en com binatievermogen kunnen opwegen tegen pure techniek. Uit 7000 kelen klonken de aanmoedi gingen en de strijd ontwikkelde zich tot een 'fel, maar sportief en aantrekkelijk hdCkeygevecht. In de 18e minuut kwam dan het doelpunt, waar heel het stadion naar toe had geleefd. Een aanval via de rechtervleugel werd door Krol afge- (Van onze sportredacteur) Bart Pols, de Waalwijkse motoren-han delaar en reparateur is Nederlands kam pioen bet,rouwbaarheidsritten KNMV 1963 geworden in de klas 250 cc. Na zijn schitterend ryden op vrijdag, maakte h« ook zaterdag haast geen fout en eindig de vóór Frits Selling. De renners heb ben goed geprofiteerd van de ervaring op de eerste dag opgedaan want het aan tal strafpunten was beduidend minder. De moeilijkheden die er nog ontston den, kwamen van buitenaf. Zo werd El- bert, een der kanshebbers in de senio- renklasse tot en met 50 cc, door de ju nior Van Wunnik aangereden en moest nog tientallen kilometers met een slin gerend voorwiel afleggen. Dit kostte El- bert dertien strafpunten, waaroor hij kansloos werd voor de titel, ook al om dat zijn protest door de sportcommissie werd afgewezen. Zijspanheld Henk Dam mers, die na vrijdag als enige in zijn klas se was overgebleven en aan uitrijden zonder 't missen van meer dan drie con troles genoeg had om kampioen te wor- dien, beleefde spannende ogenblikken voor een geopende brug over het Wil- helminakanaal, waar hij acht minuten verloór, maar kundig ais altijd stuurde Dammers de combinatie daarna naar de finish in Udenhout. De buitenlandse deelnemers, die uiter aard niet in aanmerking konden komen voor de kampioenstitels, gaven een uit stekende demonstratie. In hun klasse zegevierden de Duitser Schmalz (t/m 175 cc) en de Brit Peter Stirland (bo ven 175 cc) en bereikte de Duitser Schell een gedeeltelijke eerste plaats met Cees van Rijssel ((51 t/m 100 cc), overigens de enige Nederlander, die deze kam- pioensrit geheel zonder strafpunten vol bracht. Ex-wereldkampioen op de weg Jean Stablinski is zondag vrjj ernstig ge wond geraakt by een val tijdens een cyclo-crosswedstrijd a l'américaine in, Fontenay sous Bois. De Fransman, die zijn landgenoot André Dufraisse als partner had, kwam tijdens de voorlaatste ronde ten val, waarschijnlijk door een vorkbreuk. Sta blinski, die vooral aan het gezicht ge wond raakte, werd- per ambulance naar een ziekenhuis overgebracht. Feijenoords rechtsbuiten Bergholtz, die in het Nederlands elftal, eveneens als rechtsbuiten, stond opgesteld, voor de woensdag in Rotterdam te spelen Euro pacupwedstrijd tegen Luxemburg, is in de competitiewedstrijd tegen MVV der mate geblesseerd geraakt, dat hij woens dag niet zal kunnen spelen. Tien minuten voor het einde kwam Bergholtz in botsing met de MVV'er Mares. De Feijenoorder moest van het veld gedragen worden. In de kleedka mer constateerde de bondsarts van de KNVB de heer A. A. M. F. Pannekoek. een zeer ernstige bloeduitstorting in de rechter binnenenkel. Dokter Pannekoek heeft Bergholtz voor woensdag het spe len verboden en heeft bondscoach Elek Schwartz reeds van zijn beslissing in ken nis gesteld (Van onze sportcorrespondent) In de landelijke korfbalcompetitie van de K.N.K.B is er kennelijk iets mis met het Middelburgse Swift. Ook tegen Ons Eibernest 2 konden de hoofdstede lingen niet in de vorm komen, die ze aan het begin van dit seizoen bezaten. Het liep weer niet bij de Middelburgers en vandaar deze nieuwe nederlaag (8-3). De andere Zeeuwse ploegen deden het aanmerkelijk beter. In 2a won Tjoba 1 met 5-7 van hekkesluiter Charlois in Rotterdam, waardoor de aansluiting met de kopgroep behouden bleef. In 3b kwam Animo op eigen terrein tegen het Rot terdamse Wion tot aanmerkelijk beter spel dan vorige week en de 7-4 over winning was dan ook alleszins ver diend. In 3c won Togo 1 met 6-1 van het Schiedamse Succes in een wedstrijd, die waard is om snel vergeten te worden. Vergeleken met het spel van vorige week tegen Trekvogels lag het peil in Sedert Dostojewski zijn Raskolnikof schiep is het procédé, de lezer resp. de luisteraar al dadelijk met de moorde naar te confronteren en hem getuige te doen zijn van de moord, steeds meer in zwang gekomen. Ook Philip Levene, de jonge maar reeds vermaarde Engelse schrijver, past deze methode toe in het toneelstuk ,,Twee vliegen in een klap", dat momenteel door het ensemble „Cen trum" dinsdagavond met groot succes wordt opgevoerd. In de psychologische thriller ..Kwelling" welke de KRO dins dagavond via de radio uitzendt, gaat Levene nog een stap verder. Raskolnikof, hoezeer ook aangetrokken door commis saris Porfiri, tracht zich de politie van het lijf te houden en geeft zich eerst na lange strijd gewonnen. In „Kwelling" meldt de moordenaar Ralph ook een student zich al dadelijk bij de politie, daartoe gedreven door een ondraaglijke gewetensnood. Hij doet daarbij de ont hutsende ervaring op dat men hem niet gelooft en hem dus met de bewijsvoering belast. Dit is de inzet van Ralph's wan hopige worsteling met zijn omgeving, wanhopig omdat hij zich bewust is, dat, mocht hij niet slagen, hij v^de rest van zijn leven gedoemd zal zijn „een eigen gevangenis" te bouwen. Het spel wordt onder regie van Willem Tollenaar voor de microfoon gebracht in de Neder landse vertaling van Helene Swildens. werkt met een Toede voorzet! waaruit <^e ontmoeting enkele klassen lager. niet gezien mag worden als een offi ciële vertegenwoordiging van de Ne derlandse sport. I „Het is per slot van rekening niet meer dan een soort reisvereniging, die zich sportbond noemt. In sportief op zicht betekent de „Culturele Sportbond" niets," verklaarde een der officials. Hey besluit van de „Culturele Sport bond" om deel te nemen aan de Ga- nefo-spelen te Djakarta heeft in ruime kring van sport en overheid grote ver ontwaardiging gewekt. Toen Indonesië het vorig jaar wegens een flagrante in breuk op het Olympische charter ten aanzien van Israel als lid van het in ternationaal Olympisch Comité werd ge schorst, stelde president Soekarno de Ganefo in. Ganefo is een afkorting van Games New Emerging Forces. Een van de eerste landen, die zijn instemming met dit Aziatisch apartje betuigde, was Rood China, dat reeds jarenlang niet meer is aangesloten bij het I.O.C. en ook geen lid meer is van grote interna- tiinale sportorganisaties als atletiek- en zwemfederatie. Het Internationale Olympisch Comité heeft verleden week tijdens de bijeen komst in Baden-Baden besloten de schorsing van Indonesië op te heffen op voorwaarde dat dit land zich voor taan aan de Olympische reglementen zal houden. Het I.O.C. heeft daarmee het Indone sische staatshoofd in de gelegenheid ge steld de Ganefo alsnog af te gelasten. Dit is niet gebeurd. Het stond bij voor baat vast, dat leden van de officiële Nederlandse sportorganisaties, aange sloten bij het N.O.C. en bij de wereld federaties, niet aan de in november in Djakarta te houden spelen, zouden kun nen deelnemen De op zichzelf staande culturele sportbond (de na-oorlogse voortzetting van de vroegere arbeiders sportbond) heeft de invitatie echter aanvaard. Dit besluit wordt ernstig betreurd in kringen van het Nederlands Olympisch Comité en de Nederlandse Sportfedera tie en ook door verscheidene regerings autoriteiten. Er wordt de nadruk op ge legd dat de afvaardiging van de C.S.B. De Nederlandse combinatie Antoon Ebben - Kairouan Is als vijfde geëindigd in het puissance-springconcours bü het internationale indoor-concours-hippique te Brussel. Onze landgenoot liep in de tweede barrage vier strafpunten op. De eerste prijs werd gedeeld door de Ier Seamus Hayes met Goodbye en de Fransman Na vet met Luma. die tot de vierde barrage doordrongen, maar daarin beide 4 straf punten kregen. Tijdens een autorace in de omgeving van Buenos Aires verloren de Argen tijnse coureur Jesus Delarea en zijn co-equipier het leven toen zij met hun auto tegen een boom reden. Het ongeluk gebeurde nauwelijks een kilometer na de start. Jo de Roo heeft zondag de Ronde van Valognes, het laatste criterium van het Franse wegseizoen, gewonnen. De Roo. die de 75 km aflegde in 1 unr 44 min 40 sec., versloeg in de sprint in volgorde de Fransen Felix le Buhotel, Jean Gain che, Jacques Anquetil. Joseph Grous sard, Belloir en André Foucher Jos Vervest hceft met 13 punten uit 7 partijen de finale tegen Tonny Schrauwen eindigde na 2 beurten in re mise, waarbij Vervest tot een serie van 496 kwam en Schrauwen tot een van 500 het Belgische kampioenschap libre gewonnen met een algemeen gemiddelde van 145,83. Het algemeen gemiddelde van Schrau wen, die met 11 punten op de tweede plaats eindigde, bedroeg 85,28. Laenen en Hassel, Tegen een laag geklasseerde ploeg blijft het altijd uitkijken. Dat ondervond ook Heusden, dat bij SVG niet verder kwam dan een gelijk spel (2-2). Dat had overi gens voor de koploper geen ernstige gevolgen, want alhoewel Gudok met 5-2 van Berkdijk won, heeft nummer twee van de ranglijst nog steeds een achter stand van twee punten. Heusden leed nog geen enkele nederlaag en noteerde tot op heden slechts één verliespunt. Al met al werd Berkdijk het kind van de rekening. In de wedstrijd tegen Haarsteeg wist Hiernoymus voor rust drie doelpunten te maken. Haarsteeg kon daar slechts door zijn linksbuiten één doelpunt te genover stellen (3-1). In de tweede helft bleken v. d. Velde, Staps en Pijnenburg goed voor de 6-1 eindstand. Zijlmans en Luitens, respectievelijk rechtsbinnen en midvoor. zorgden dat Gudok hoopvol van start kon gaan. Hun doelpunten brachten onzekerheid in de Berkdijk-ploeg, die echter toch tot een tegenpunt kwam (2-1). Na rust werd het door Luitens 4-1, waarna de Berdijk- midvoor de stand in de slotfase nog op 5-2 bracht. RKSSS verscheen tegen Hilvaria met twee invallers. Het was een matige strijd waarin Hilaria voor rust de openings treffer kon scoren. Bij een doelworste- ling schoot linksback Beerendonk tegen Hilvaria-speler op, waarna de bal net Udenhoutse doel verdween (0-1). Twintig minuten na de hervatting zorgde de Beekse linksbuiten voor de 0-2 eind stand. SVG en Heusden deelden (2-2). Na 10 minuten spelen benutte Heusden een vrije trap (0-1). Even knap was de tref fer, die rechtsbuiten De Kok vanaf de zijlijn inschoot (0-2). In de tweede helft zag men een fel SVG-offensief. hetgeen resulteerde in doelpunten van v. d. San- de en Paradé (2-2). In de wedstrijd Velocitas - GSBW werd een strafschop Velocitas noodlottig. Stopper Kersten maakte hands, v. d. Pol benutte de penalty (0-1). Na rust een feller Veloctas, dat door linkshalf Laer- hoven nog naast GSBW kon komen (1-1) verantwoordelijk werk vereist concentratie De sleepvaart bij hoge zee - Hollands Glorie - dat is zijn werk. Hij is verant woordelijk voor sleep, schip en beman ning! Verantwoordelijk werk vereist concentratie! De kapitein weet uit er varing dat P.K. chewing-gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aan genaam en natuurlijk middel tot con centratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste chewing gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K. Wt-N-2.63. De heer J. Smits van het bureau sport zaken bij de Nederlandse televisie is net zo verbaasd geweest als de tv-kijkers toen hij de heer Leo Brunt in een inter view met Koos Postema hoorde verkla ren, dat voor het filmen van een voetbal wedstrijd onlangs een vier minuten- clausule was gesloten door de op het Eurovisienet aangesloten landen en de European Broadcasting Union. Binnen deze tijd blijvende filmflitsen zijn koste loos, maar de mogelijkheid bestaat nu om tegen betaling een langere reportage te maken. De NTS wil thans met de KNVB een regeling treffen om voor be langrijke wedstrijden een tarief vast te steiien voor elke minuut, welke de film langer duurt dan de kosteloze vier van thans. Uiteraard hangt het welslagen van deze besprekingen af van het geld dat voor deze reportage betaald moet worden Misschien is het op deze wijze straks mogelijk om langere reportages te geven van belangrijke voetbalevenemen ten. (Advertentie) Uw WASDAG uw VAKANTIEDAG met een volautomatische MIELLE of PHILIPS wasmachine van Bergen op Zoom Van Hassel, wiens moyenne eveneens boven de 100 lag (108,61), eindigden op de D respectievelijk de derde en vierde plaats, was de beste°verhouding. RWB haalde een huzarenstukje uit door OJC met een forse nederlaag naar huis te sturen. Daardoor komt er weer wat licht in de RWB-zaak die er tot voor kort toch wel duister uitzag. Baardwijk deelde met RKJVV. WSC wist Oss de halve winst afhandig te maken. Vlij- mense Boys tenslotte handhaafde zich door winst op Zwaluw. RWB en OJC speelden geen al te beste wedstrijd, maar de thuisclub won en dat was bijzonder belangrijk. Toch had u etrs- sHcces en wel toen rechts buiten P. Spierings de roos trof na een mislukte voorzet waar. de RWB-doelman zich op verkeek. Na rust pakte RWB de zaken energiek aan en dankzij een blun der in de OJC-defensie werd het 1-1. Tonny van Daalen kopte even later uit een corner in zodat het 2-1 stond. Niet veel later bereikte RWB 3-1 toen H. Bruurmijn er 4-1 van maakte was de zaak bekeken. Baardwijk begon spoedig hard te wer ken want RKJVV nam de leiding en daar wilden de Baardwijkers verande ring in brengen. Berry van Hooff zorgde met twee welgemikte kogels voor 2-1, want even daarvoor had RKJVV opnieuw leiding genomen. De gelijke «tand CHRIS BERGHOLTZ pech BSC heeft zich lelijk vergist in Odio en sneuvelde met 4-1. Een indrukwek kende prestatie van die Odio-mensen. Dosko en Hontenisse lachten breeduit want door de punten te veroveren op resp. Zeelandia en Corn. Boys nam dit tweetal het heft in handen. Grenswach ters behaalde een flinke overwinning op Goes (1-5) en NSV speelde gelijk tegen Nieuw Borgtvliet. Nieuw Borgvliet en NSV deelden de buit in een slecht duel. Henk van Geel gaf zijn club Nieuw Borgvliet de leiding en zo bleef het tot rust. Trouwens: lange tijd nog zag het ernaar uit dat de buit in het thuiskamp bleef, maar een schit terend doelpunt van NSV-man J. Rovers bracht de gelijkmaker. Dosko knalde er nogal tegenaan, want Zeelandia sneuvelde op eigen veld met 1-8. Nadat van Mourik na 20 minuten de spits had afgebeten (0-1) maakte Schoen makers in de 36e minuut gebruik van een foutje van doelman Tak om gelijk te maken (1-1). Vonk diende 2 minuten later van replieg (1-2) en vlak voor rust bracht van Mourik de stand op 1-3. Na de rust kwam Zeelandia er niet aan te pas en na 5 minuten buitte Van Huff el een misverstand uit om er 1-4 van te maken. Vonk zorgde voor 1-5 en Machielse na een half uur voor 1-6. Van Mourik bracht in de 33e minuut de stand op 1-7 waarna Vonk er 3 minuten later 1-8 van maakte, Hontenisse toonde zich de sterkste in het Zeeuwsch-Vlaams duel met Corn. Boys, ofschoon de Boys tot rust stand hielden. Er was een strafschop nodig om Hontenisse aan een voorsprong te bren- I (Advertentie) Voor betere sportprestaties Dextrose tabl. Imp. ELMA Breda. Tel. 30183 Oss heeft in Beerepoot een bekwaam schutter. Dat bewees deze man ook te gen WSC door het eerste doelpunt voor zijn rekening te nemen en even later nummer twee in het net te werken. WSC liet zich niet intimideren en kwam terug. Couwenberg zorgde voor 1-2. Ei bers bracht WSC op gelijke hoogte door een strafschop te benutten. Vlijmense Boys heeft, na een bijzonder spannend duel. het sterke Zwaluw met een 1-0 nederlaag naar Vught kunnen terugsturen. Het doelpunt werd na 25 minuten door Verschuren gemaakt uit een pass van Overdijk. Zwaluw probeerde hierna evenwicht te brengen, maar kon de sterke verdediging van de boys niet uit evenwicht brengen. Blauw Geel bleef in Veghel Concordia de baas. Pas nadat v. Osch en De Roo de thuisclub op 2-0 hadden geschoten konden de Bosschenaren een tegenpunt scoren door v. Beurden. Toen Trum, we gens een beenbreuk, het veld moest ver laten was de fut er bij de gasten volle dig uit. RKSVA schoot tegen Berghem Sport geweldig uit zijn slof en stuurde de gas ten met een 5-1 nederlaag huiswaarts. Een nederlaag voor Burgh, de Schut- ters en DTVO. Feiten die in 4G de aan dacht trekken. Burgh duikelde door dit verlies naar de middenmoot, evenals de Schutters. RKFC kwam tot een bijzon der verdienstelijke overwinning op Hal steren, waardoor de strijd in de onder ste regionen bijzonder interessant wordt. In deze afdeling kwamen overigens maar twee thuisclubs tot de volle winst. De Burgh-doelman Kloet had eer* slechte dag. Na drie minuten opende v. d. Graaf voor Cluzona de score (1-0), maar na 11 minuten strafte Luyks een blunder met de gelijkmaker af (1-1). Kort daarna bracht Bakker de stand op 2-1. Luyks zou nog een keer in het nieuws komen, wederom voor een gelijk maker (2-2). Cluzona kwam er beter in, Burgh raakte zijn zelfvertrouwen kwijt. Een hattrick van Luyks betekende 2-3 voor Cluzona. Negen minuten na rust vergrootte Buren de voorsprong tot 2-4. Burgh kwam niet verder meer dan een tegenpunt van Wessels (3-4). Op Rozenoord streden RKFC en Hal steren. Na 15 minuten spelen zorgde midvoor Keyzer voor de openingstref fer (1-0). In de 35e minuut kon v. Broek hoven. zijn team een 2-0 voorsprong ge ven, terwijl Keijzer korte tijd later we derom raak schoot 3-0. Vlak voor rust slaagde Halsteren er in het eerste tegen punt te scoren (3-1) Na rust werd het oppassen voor RKFC. Doelpunten kon den niet uitblijven, want de verdedigers hadden weinig in te brengen tegen de aanvalslust van de gasten. Een cadeau tje van vrouwe Foruna betekende 3-2, rechtsbinnen* Koopman liet RKFC uit lopen tot 4-2, waarna Halsteren door goed spel toch nog op 4-3 kon komen. Bij Kruisland-Vosmeer gingen de gas ten snel van start en boekten in de 5de minuut succes door een goed schot van Hommel (0-1). Voor de Kruislanders was dit het sein om alles op de aan val en het goede schot te zetten. Ver schillende kansen gingen verloren, maar in de 30 minuut kon Lodiers de gelijk maker in de touwen werken (1-1). Na de thee opnieuw een fel offensief van Kruisland, doch pas vijf minuten voor het eonde had de thuisclub door een doelpunt van Houtepen succes: 2-1. De eerste helft van de wedstrijd Schut- ters-Gastel was van een gelijkopgaande strijd met de thuisclub iets gevaarlijker voor doel. Ook na de thee was Schutters meer in de aanval, doch paal en lat stonden doelpunten in de weg. Gomme ren bracht voor rust Gastel op 0-1 en dezelfde speler kon in de tweede helft vanuit een strafschop zijn ploeg op 0-2 brengen. M. Luyten gaf het goede voor beeld (1-2). echter aan de verkeerde man, namelijk de Gastel-man Vogel, die er nog 1-3 van maakte. gen. Ed Steijns kwam namelijk gevaar lijk aanzetten, werd bij het been gepakt en viel. Natuurlijk penalty en Steijns nam die zelf. Keeper Ducarmon was kansloos. Midvoor Ferry Kruijssen gaf Hontenisse de veilige 2-0 voorsprong. Er kwamen verder nog vele kansen, geen doelpunten. Grenswachters bleef in Goes met 2-5 baas over de club van die naam. Het was een aardige ontmoeting waarin Grens wachters de kansen beter benutte. Lam- brechts was op dreef en nam de eerste twee doelpunten voor zijn rekening. Goes kwam even terug door Groot, maar daar had Van Tilburg een antwoord op: 1-3. Opnieuw sloeg Goes toe via Kok. In de tweede helft gingen de Wachters fors door en eindigden dankzij Jansen en Hendriks op 2-5. Odio en BSC hebben een vlotte wed strijd gespeeld, die met 4-1 door de thuis club gewonnen werd. Na een kwartier al hadden de Ossendrechtse voetballers de stand op 2-0 gebracht door L. Melse en M. de Wit. BSC vocht hard voor een te gentreffer en dat lukte vlak voor rdust. Daarna was het al Odio wat de klok sloeg. M. de Wit en B. Maurits (de laat ste kreeg hulp van een BSC-back) bracht de eindstand op 4-1. De mist was er oorzaak van dat in de vierde klas H slechts 2 van de 6 vast gestelde wedstrijden werden gepeeld. RCS-Clinge, Lewed. Boys-Breskens en Yerseke-Sluiskil gingen niet door omdat de bootdienst was gestagneerd, Aarden burg-Oostburg kon geen doorgang vin den omdat de aangewezen scheidsrechter om dezelfde reden verstek moest laten gaan. IJzendijke stuurde Biervliet met lege handen weg (4-1) en Steen bleef tegen Koewacht met 3-1 baas in eigen huis. IJzendijke - Biervliet 4-1. De bezoekers hadden met de rust nog een 0-1 voor sprong door een doelpunt dat Ceulenae- re na 6 minuten maakte. Na de rust sloeg de thuisclub zijn slag. Van Opdorp maakte na 10 minuten gelijk (1-1) en J. de Wolf gaf na 28 minuten zijn ploeg een 2-1 voorsprong. Dezelfde speler zorg de na 33 minuten voor 3-1 waarna Van Opdorp 7 minuten voor het eindt de zege definitief veilig stelde (4-1). Steen - Koewacht 3-1. Na 10 minuten kon de thuisclub de leiding nemen door een treffer van Bauwens maar halver wege de eerste helft slaagde Van Poucke erin de balans in evenwicht te brengen (1-1). Na rust was Steen sterker en met twee doelpunten van resp. Smet, die een fout in de defensie afstrafte en Verhae- gen werd de 3-1 Steen-zege een feit. (Advertentie) Elke dag zie je er meer. ruime ZUINIGE (benzineverbruik 1:16) GEZINSAUTO luchtgekoelde motor geen anti-vries nodig incl. ruitensproeiers, buitenspiegel, verwarming, airconditioning, lichtseiner, verstelbare rugleuning, luxe bekleding en anti-diefstal slot Imp.: Alimpo N V. Parkstraat 91a, Dan Haag, «al. 070-184843 1<jo dealers verspreid over het gehele land. Breda: Garage A. Vriens, Spoorstraat - „el. 01600-33180. Dongen: Garage A. v. d. Wou, Tramstraat 37 - Tel. 01623-2619 Dussen: Garagebedrijf R. Kiewiet, Zuidevclt'iaan 35, tel. 04169-218. KlundertGarage Schoone Zn., Oliemolenstraat 3 - Tel. 01682-403. Steenbergen: Autom.bedr. A. J. v. Bergen, Burg. v. Loonstr. 72, tel. 01670-3442 Tilburg: Automobielbedrijf „Renova", Spoordijk 72-74 - Tel. 22133 Axel: Garage Lenos, Oranjestraat 3 - Tel. 0115-744 en 404. Brcskens: Garage Gebr. Heyboer, Spuipiein 43 - Tel. 01172-723.

de Stem | 1963 | | pagina 9