MIST (VROEGER DAN ANDERS) NIET ANDERS DAN VROEGER Nog drie levenden in Duitse rampmijn Studentenkorps schorst redactie van Viking" BotsingenAanvaringenVertragingen Nieuwe Turken voor Ford BouwpatroonsC.A.O. als minimumregeling Havens en vliegvelden tijdelijk onbruikbaar Margarine één cent duurder Levert Cuba tanks aan Algerijnen? ONTVOERDE AALTJE IN HET RUHRGEBIED Structurele narigheden Voor uw dochter en uw zoon... DAGBLAD VOOR ZEELAND Stranding bij IJmuiden Verspreide opklaringen Huurj. orobleem niet los behandelen Westeuropees Uniegesprek maximum aan resultaten Misleid Op zee De De T. V-kijker profiteert. A.N.G.B. achter vakcentrales Actiecomitéverketterd Klopsignalen uit luchtzak op 80 m diepte LONT MAAND GELEDEN ONTSTOKEN K om nou Nee maar Plan om prinses te ontvoeren De Kort: Vondeling verdraait mijn woorden DAHOMEY IS ZIJN REGERING KWIJT IvotlenlecHHf 103e JAARGANG No. 2^422 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 MAANDAG 28 OKTOBER 1963 Abonnementsprijs 8,70 per kwartaal, •xcl. 0,20 incasso; 9,90 per post, excl. 0,35 incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. ƒ1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderem HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Met een charter vliegtuig van de Turkse luchtvaartmaatschappij zijn vrijdagmiddag 57 Turkse arbeiders voor de Fordfabrieken in Amster dam op Schiphol aangekomen. Ford heeft de arbeiders in Turkije aangeworven met toestemming van het ministerie van sociale zaken. Vroeger dan normaal is dit jaar de winterse mist komen opzetten. De gevolgen ervan hebben niet lang op zich laten wachten. Een aan zienlijk aantal ernstige ongelukken, zowel op zee als op straat, zijn er het gevolg van. Daarnaast was het ongerief groot. Een geluk bij een ongeluk was het, dat de zwaarste mistbanken ons tijdens het week einde kwamen plagen, toen de verkeersdrukte niet zo groot was. Voor de komende dagen vreest men ernstige moeilijkheden als het weer niet verandert. Zaterdag en zondag kon er op de vlieg velden van Amsterdam en Rotterdam nauwelijks gevlogen worden. In Rotter dam ging het zaterdagmiddag, toen het zicht wat beter werd, nog redelijk, maar gisteren was het op Zestienhoven even stil als in de Rotterdamse havens, waar niet meer dan 40 meter zicht was. Er voeren in de haven alleen twee met radar uitgeruste sleepboten rond, maar zelfs de havenloodsen konden hun werk niet meer doen. In schaarse momenten Met ingang van vandaag wordt de consumentenprijs van margarine met één cent per pakje van 250 gram verhoogd). Aanleiding tot deze prijsverhoging zijn de gestegen gr on d s toffenpr ijzen voor margarine, aldus d£elt de bond van Ned. Margarinefabrikanten mede. Om dezelfde reden werd de prijs met hetzelfde bedrag verhoogd op 18 februari en op 17 juni van dit jaar. IN AMSTERDAM is zaterdag overleden de oud-acteur Cor Dommelshuizen; één van de laatste markante figuren uit het Nederlandse toneelleven, en 83 jaar oud. AGENTEN van de Oostduitse regering hebben sinds het einde van de tweede wereldoorlog niet minder dan 862 men sen uit West-Berlijn ontvoerd. Dit is gisteren door de Westduitse minister van justitie onthuld. OUD-PREMIER MacMillan is uit het ziekenhuis. Zijn gezondheidstoestand is bevredigend, maar hij zal nog geruime tijd rust moeten houden. SCOTLAND YARD heeft zaterdag de 34 jarige nachtclubeigenaar Robert Welch gearresteerd. Hij is de 19e verdachte in de zaak van de posttreinroof. De politie gelooft dat hij actief aan de roof heeft deelgenomen. ALS EERSTE gasbedrijf van ons land heeft het gasbedrijf Centraal Nederland ingestemd met een aardgasprijs van 7 cent per kubieke meter; althans voorlo pig. De verkoopprijs komt dan op 9 cent plus een vastrecht van f 72,per jaar. IN LANSING, in de Amerikaanse staat Michigan, heeft een onbekende man een vijfjarig meisje, dat in een auto op de terugkeer van haar moeder zat te wach ten, meegenomen. Een broertje zag het gebeuren maar stond machteloos. DE AFRIKAANSE nationalistenleider Joshua Nkomo is door een rechtbank in Zuid-Rhodesië tot negen maanden, waar van vijf voorwaardelijk, veroordeeld, omdat hij een ondermijnende toespraak had gehouden. TWEEHONDERD kinderen, die aan de Amsterdamse Osdorperweg wonen, heb ben een schoolstaking. De weg van hun huis naar school is, zeggen zij, zo bar baars slecht en de gemeente doet er zo weinig aan, dat zij twee dagen thuis zul len blijven. Helpt de actie niet dan blij ven zij voorgoed weg. TE HENGELO zijn zaterdagavond vier kleine zakenpanelen in de as gelegd, doordat een fritesbaas vergeten had zijn fornuis uit te draaien. Er vielen geen slachtoffers. De pandjes moesten trou wens weg in verband met de stadssane- ring. Deze schoot lekker op. l Verwachting medegedeeld door het J K.N.M.I., geldig tot vanavond: J Overwegend droog weer met op de meeste plaatsen mist of laaghangen- de bewolking, maar ook verspreide opklaringen. Meest zwakke ooste- lijke wind. Over het algemeen iets hogere middagtemperaturen. Vandaag: zon onder 17.21 uur. Maan I op 16.10 uur. Morgen: zon op 7.27 uur. Maan onder l 2.39 uur. ?5 Minister Bogaers (Volkshuisvesting) heeft schone lofliederen op zyn dynami sche plannen gehoord; nu is ook kritiek losgekomen. De Nederlandse katholieke aannemers- en patroonsbond en haar christelijke evenknie, hebben de minis ter op een paar schoonheidsfouten in zijn bouwnota gewezen. Zo wordt opgemerkt, dat een distribu tiesysteem, dat aan het bouwbeleid inhe rent is, in de nota kritiekloos wordt voor bijgegaan. Het huurbeleid willen de bonden graag boven tafel behandeld zien. Het huur vraagstuk kan wel afzonderlijk gesteld worden, maar juist de mogelijkheid van lonende exploitatie vormt een onmisbare factor ter bevordering van de particuliere woningbouw. De premieregeling 1960 mag ook wel eens worden aangepast, evenals de curve- prijs voor w.w.-woningen. Wat de beloning van bouwvakkers be treft zeggen de bonden, dat de c-a.o.-uur- lonen het karakter van minimumlonen moeten hebben en dat de werkgevers vol doende speelruimte moeten hebben om tot hogere beloningen van hun mensen te 4 (Van onze Haagse redactie) De conferentie van de ministers van buitenlandse zaken van de Westeuropese Unie is zaterdagmiddag geëindigd met een zeer optimistische verklaring van mi nister Luns, die de conferentie had voor gezeten. Minister Luns sprak over een maximum aan resultaten. Er is niet over banaliteiten gesproken, aldus minister Luns, maar over de kern van de proble men. Dat waren o.a.: de tariefonderhande lingen in het kader van de GATT, de VN-wereld handels- en ontwikkelings conferentie, de verhouding Engeland- EEG. de verhouding tot de EVA (Euro pese Vrijhandelsassociatie) en de land bouwproblematiek. De zeven WEU-landen (Frankrijk, West-Duitsland, Italië, België, Luxemburg Nederland en Engeland) zijn het er una niem over eens dat het nauwst mogelijke contact tussen Engeland en de EEG op alle niveaus moet worden onderhouden. Allen, ook de Franse minister Couve de Murville, hebben zich uitgesproken voor voortdurend contact tussen de EEG-com- missie en Engeland over de ontwikkeling van de landbouwpolitiek. Volgens minister Luns waren de twee hoogtepunten van de conferentie de po sitieve" verklaring van Couve de Mur ville en de indrukwekkende wijze waar op de nieuwe minister van buitenlandse zaken Butler tegenover zijn collega's ge tuigde van de vastbesloten doelstelling der Britse regering nauwer met Europa samen te werken. De positieve Franse houding moet ove rigens niet zozeer gezien worden als een ommezwaai. Voor Frankrijk is er thans minder reden de stekels op te zetten als het gaat over samenwerking met Enge land. Nu in Engeland een nieuwe regering aan het bewind is, die blijkens de ver klaring van minister Butler het belang van een samengaan en opgaan in de Europese continentale gemeenschap on derschrijft, is er voor de Fransen minder reden voor een anti-Engelse houding. komen. De zwarte lonen zijn dan wit ge worden en de individuele arbeidspres taties worden bevorderd, aldus de bon den. Bevoorrechting In de metaal- en elektrotechnische in dustrie is men heel nijdig op de minis ter omdat hij de bouwvakkers boven an dere arbeiders wil bevoorrechten. „Het middel dat de minister aanbeveelt" al dus wordt gezegd, „is erger dan de kwaal. De minister wü de bouwvakwereld ver beteren ten koste van alle andere sec toren van het bedrijfsleven, die ook met personeelsgebrek te kampen hebben. „Zoek het liever in arbeidsbesparende bouwmethoden", aldus de raad van de metaal- en elektrotechnische industrie. De Marokkaanse vertegenwoordiger bij de UNO, Dibi ben Hima, heeft zater dag verklaard, dat Algerië volgens zijn informaties, tanks, vliegtuigen en ander oorlogsmaterieel van Cuba en de VAR ontvangt. Er zouden in Oran een Cubaans schip met Russische tanks, munitie en wapens alsook twee Mig-straaljagers zijn gear riveerd. Er zou een tweede schip uit Cu ba zijn vertrokken, dat ook oorlogstuig voor Algerië vervoert. De VAR zou drie scheepsladingen hebben gezonden. Dit be richt beeft, omdat het komt op de voor avond van de topconferentie over een wa penstilstand tussen Algerië en Marokko, in westelijke kringen ongerustheid doen ontstaan. Vooral Engeland maakt zich zorgen over de toestand in Noord-Afrika De verschijning van tanks en vliegtuigen op 't strijdtoneel kon zo redeneer men van deze woestijnoorlog wel eens een groot conflict maken. De topconferentie zou morgen moeten beginnen in Bamako, de hoofdstad van de republiek Mali. Deelne mers zijn: koning Hassan II, Ben Bella, de keizer van Ethiopië en de president van Mali. De partijen zijn er op uit om hun mi litaire posities in de woestijn te verbe teren, voor de topconferentie begint. Kroestjev heeft gisteren gezegd dat hij Marokko voor het conflict in Noord-Afri ka verantwoordelijk acht. Uit de enorme hoeveelheid reacties op de berichten van de kranten en de radio over de myste'rieuze ontvoering van de 19-jarige verkoopster Aaltje Bruins door een zich Peter Schulz noe mende Duitser, heeft de rijkspolitie te Rolde een schema kunnen samenstel len van de plaatsen waar het meisje en de man de afgelopen dagen hebben doorgebracht. Het is zo goed als zeker, dat Aaltje Bruins en Peter Schulz op dit moment in het Ruhrgebied verblij ven. De politie is ervan overtuigd, dat de arrestatie van Schulz, die ook door de Westduitse recherche wordt gezocht, niet lang meer op zich Iaat wachten. van opklaring ontsnapten enkele sche pen. Op Schiphol had alleen het uitgaande luchtverkeer nog iets te betekenen. De binnenkomende vliegtuigen weken uit naar Brussel. Sommige K.L.M.-machines zochten zaterdag een goed heenkomen naar Frankfort en Shannon. Voor sommige mensen is de mist do delijk geweest. Bij Deil in de Betuwe reed een 69-jarige man uit Vught, die met zijn dochter in een auto zat, het water in. Hoewel de wielen van de auto nog boven water uitstaken (de wagen was over de kop gevlogen) vond men hem 14 uur na het ongeluk. De inzitten den zijn om het leven gekomen. De 44-jarige J. W. van Gesel uit Ois- terwijk reed zaterdagnacht ook mis leid door de mist met zijn bromfiets tegen een stilstaande vrachtauto. Hij overleed korte tijd later in het zieken huis. In Haarlem overkwam iets dergelijks een 25-jarige bloemenknecht. Het li chaam van deze ongelukkige jongeman heeft enkele uren onopgemerkt naast het wrak van de bromfiets gelegen. In Roosendaal reed zondagmorgen een personenauto achter op een tractor met aanhangwagen. Het gebeurde op de Nis- penseweg. Het bleef bij materiële schade. De busdiensten in onze gewesten heb ben de eerste mistoffensieven goed door staan, al ontstonden er hier en daar ver tragingen. De bus Hulst-Breda deed b.v. een uur langer over zijn traject. Buitengaats was de mist zo dik als een stevige prop watten. Dit feit is nood lottig geworden aan twee sportvissers, de gebr. Van Duin uit Obdam (N.H.), die op de Waddenzee vermist raakten. Door de dichte mist hadden de groot scheepse zoekacties geen enkel resultaat. Gisteravond is het zoeken gestaakt. Men moet wel aannemen dat de broers ver dronken zijn. Later heeft men inderdaad hun bootje gevonden. Twee andere ver dwaalde sportvissers werden zondag ge red. Bij het havenhoofd van IJmuiden liep een 1827 ton metende Noorse vracht boot, de „Rondane' vast op een deel van de nieuwe zuiderpier. Het schip, dat met rollen en blokken staal geladen was, kon gisteravond worden vlot gesleept. Het zal wel in dok moeten. De Nederlandse kustvaarder „Betty Ann S." kwam in Het Kanaal in aan varing met een Engelse coaster. Het En gelse schip kapseisde, doch de opvaren den zagen toch nog kans aan boord van de „Betty Ann S." te klauteren, die hen veilig naar Dover bracht. veren De Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland hebben veel hinder ondervon- Een even merkwaardige als pretti ge bijzonderheid van de mist is, dat op tal van televisietoestellen in zuidwest-Nederland de Duitse tv-programma's kunnen worden ontvangen. Hier en daar was de beeldkwaliteit gewoon fantastisch. Het is maar een weet. den van de dikke mist. Zaterdag ging het nog wel in Vlissingen. Daar is toen maar één reis uitgevallen. Zondagmor gen waren maar twee overtochten tussen Vlissingen en Breskens mogelyk. In Kruiningen was zaterdag alles normaal, doch zondag voer hier maar één boot, t.w. die van 4.20 uur. Op Hoedekensker- ke-Terneuzen is zaterdag maar een reis uitgevallen, nl. die van 7.45 uur uit Ter- neuzen. doch zondag had men hier meer last en ging de eerste boot pas om 17,00 uur vanuit Terneuzen. Op de lijn Kats Zierikzee is zondag de boot van 5.00 uur in Zierikzee blijven liggen, terwijl de mist steeds dikker werd. Op de rijksweg 58 was volgens de Ver keersgroep van de Rijkspolitie te Mid delburg zondag praktisch geen verkeer zodat ook geen melding moest worden gemaakt van ernstige ongevallen. Ook wijst men erop, dat nog steeds te veel automobilisten niet schijnen te weten dat ze met hun leven en dat van anderen spelen door niet met VOLLE ontstoken lichten te rijden. De bondsraad van de Alg. Ned. Gra fische Bond (NW) heeft zaterdag een motie aanvaard, waarin diepe afkeuring wordt uitgesproken over de onwelwil lende houding van de werkgevers tegen over de eisen van de vakcentralen. Tévens heeft de bondsraad de banvloek uitgesproken over het z.g. actiecomité voor de grafische bedrijven. „Dit comité handelt in strijd met de belangen van de bond en zijn leden", zo wordt in een mo tie gezegd. De leden van het comité zijn merendeels ongeorganiseerd. Socialistische jongeren hebben zater dag in Amsterdam een bliksemenquête gehouden, waarbij 83 pet van bijna dui zend ondervraagden zich uitsprak tegen een huurverhoging van 15 procent. In de Rotterdamse haven is het week eind normaal gewerkt, voor zover er als regel op zaterdag en zondag wordt ge werkt. Alleen bij Müller en co. werd tot vanmorgen gestaakt. Van de 170 Spaanse arbeiders die voor de Scheepvaartvereniging „Zuid" te Rot terdam werkten, zijn er 140 naar huis teruggegaan. De collega's zeggen dat de Spanjaarden teleurgesteld zijn over het uitblijven van een bonus. De werkgever zegt: de Spaanse autoriteiten hebben hen onder druk gezet. Die bonus is maar bij zaak. Er is nog hoop voor drie van de 43 mijnwerkers, die in de ijzermijn te Peine door het water werden verrast. De afgelopen twee dagen heeft men klopsignalen gehoord, die erop duiden, dat die drie in een luchtzak moeten zitten, waar zij het nog enige tijd kunnen uithou den en waaruit men hen in de ko mende dagen wellicht kan redden. De signalen werden al zaterdag ge hoord, maar na de eerste vreugde gaf men de hoop weer op, nog levenden aan te treffen in de ondergelopen mijn, waaruit men vrijdagavond slechts zeven ingeslotenen had kunnen redden. Men concludeerde dat het geklop, dat werd opgevangen, afkomstig moest zijn van vallend gesteente. Gisteren, toen men voortging met hel boren van een gat naar de ruimte waar de vier opgesloten zouden kunnen zitten Foto: Een weduwe, wier enige zoon is opgesloten onder de grond, tracht door een buis met hem te spreken. zichzelf naar voren schoof. Bij een schouwburgvoorstelling is zoiets stijl loos". Vanzelfsprekend heeft Wim Bary de corpssenaat zijn misnoegen betuigd over dit geschrijf, waarop de senaat met be dreiging van schorsing van de heer Klink eiste, dat hij zijn artikel zou rectificeren. (Van onze redacteur) De zes redacteuren van het on afhankelijk Tilburgs studenten blad VIKING hebben de pen erbij neergelegd. Zij werden hiertoe ge dwongen door een motie van wan trouwen, die tijdens de in de nacht van donderdag op vrijdag j.l. ge houden corpsvergadering van de studentenvereniging St. Olof tegen hen werd ingediend. De motie werd door een betrekkelijk kleine meer derheid van de aanwezige leden gesteund. De praeses van de studentensenaat, C. J. A. van de Ven, heeft vervolgens be paald, dat VIKING niet zal verschijnen totdat in de eerstvolgende corpsvergade ring een nieuwe redactie zal zijn geko zen. Tot dan zullen de studenten het met een „mededelingenblad" moeten doen. Eindelijk is dan de bom gebarsten, waarvan volgens ingewijden reeds lang de lont der rivaliteit gloeide tussen de VIKING-redactie en de corpssenaat. De verwijderde aanleiding van de open lijke aanval op de redactie moet volgens zegslieden gezocht worden in de zgn. affaire-Bary. In de VIKING van 3 oktober jl. ver scheen namelijk een vernietigend arti kel van redacteur J. P. M. Klink onder de titel „Bary-Klooi". Dit naar aanlei ding van een toespraakje over „hoge school en kunst", dat de Tilburgse schouwburgdirecteur vorige maand voor het voetlicht heeft gebracht, toen het le gioen kaalgeschoren groenen het toneel stuk „Nathan de Wijze" in zijn theater bijwoonde. VIKING vond dit optreden van Bary onheus tegenover het overige publiek, dat nu eenmaal niet naar de schouwburg gekomen was om naar een ongevraagde causerie te luisteren. „Er is al eens eerder naar voren ge bracht", schreef VIKING, „dat men bij niet-besloten voorstellingen in de schouwburg geen toespraakje kan gaan houden tot een „gedeelte" van het aan wezige publiek". „Wim Bary", zo gaat het blad ver der, „behoort kennelijk tot diege nen, die menen een fout rustig te kunnen maken, als men tevoren maar zyn verontschuldigingen aanbiedt". Even ergerlijk vond VIKING het feit, dat na afloop van de magnifieke voor stelling een groen-student in opdracht van de introductiecommissie een aan spreking moest voorlezen tot de hoofd rolspeler, Guus Hermes. „Het toespraakje van de „klooi", aldus VIKING, ..was beter dan dat van Wim Bary. maar beide speeches werden ge kenmerkt door het feit dat men vooral In de afleveAng van 16 oktober ech ter stelde de VIKING-redactie zich „en bloc" achter Klink en lichtte daarbij in een motivering toe. dat ze geen enkele reden zag tot rectificatie. De kans om zich op de vingertik van de senaat te revancheren, kreeg de re dactie kort nadien door de senaat, zelf aangeboden, toen deze haar verzocht het pas gereed gekomen corpsstructuurplan in het studentenblad af te drukken. De wraak was bitter en de senaats leden moeten wel gekookt hebben van woede toen VIKING vorige week maan dag uitkwam met op de voorpagina in vette letters het structuurplan van de redactie. Haar eigen structuurplan vond de senaat terug afgedrukt in de kleinst beschikbare lettertype op hel binnenblad onder de rubriek „Medede lingen". Het gevolg was dat de senaat in plaats y3]1 donderdagnacht het VIKING-probleem boven aan de agenda van de corpsvergadering plaats te. De emotionele vergadering, tijdens welke de motie van wantrouwen werd ingediend, eindigde vrijdagochtend om vier uur. Het structuurplan kwam in het geheel niet aan de orde. hoorde men de signalen echter opnieuw en nu kon er geen twijfel over bestaan dat zij er het leven afgebracht hebben. Zij bevinden zich op ca. 80 meter diepte in een ruimte waar het binnenstromen de water de lucht heeft samengeperst. Zij hebben, heeft men berekend, onge veer vijfduizend kubieke meter lucht tut hun beschikking, voldoende om het lan ge tijd uit te houden. De luchtdruk is er overigens tweemaal zo hoog als nor maal. „De signalen waren het heerlijkste ge luid dat we ooit hoorden", zeiden de redders die bezig zijn het gat te boren. Het zal nog wel tot overmogen (woens dag) duren voordat men een gat heeft geboord dat breed genoeg is om een ont- snappingskooi naar beneden te laten. „Maar dat is niet belangrijk", zei men op de mijn, „ze leven en ze kunnen het volhouden. We kunnen voedsel en war me kleding omlaag sturen". Aanvankelijk meende men dat er vier mijnwerkers levend in de luchtzak za ten. Die vierde moet echter ook omge komen zijn, evenals de 39 van wie men dat zaterdag al als vaststaand had aan genomen. Men werkt nu met man en macht om de drie te redden. Ze hebben later zelfs met hun redders kunnen spreken en een van hen had zelfs een telefoongesprek met zijn vrouw. „Maak je maar niet on gerust, meisje, en doe de kinderen de groeten", zei hij. Een van de anderen zei overigens tot de redders dat zij moesten voortmaken, omdat het water in de ruimte waar de drie opgesloten zijn, stijgt. De politie van Tokio heeft drie mannen gearresteerd, die van plan waren om prinses Soega, de jong ste dochter van de Japanse keizer te ontvoeren. Zij hadden een half miljoen gulden als losprijs willen eisen, maar het feest ging niet door. Eén van de mannen kreeg spijt en lichtte zowel de prinses als de autoriteiten in. De ont voerders werden voor het huis van prinses Soega gepakt. Zij had den alle benodigdheden voor een kidnapping bij zich. Nog nooit in de geschiedenis heeft een Japanner de moed ge had iets tegen de keizerlijke familie te ondernemen. In een kadervergadering van de PvdA in Amsterdam heeft prof. Vondeling de fractievoorzitter van de PvdA in de Tweede Kamer dr. De Kort, de KVP- voorzitter een „praatjesmaker" genoemd omdat hij tijdens de kabinetsformatie een verhoging van de AOW, te financieren uit de algemene middelen, onmogelijk heeft genoemd. Dr. De Kort, 'wie wij zijn commentaar hierop vroegen, verklaarde, dat de heer Vondeling zich wel een tikje vergist. „Ik heb dat bepaald niet onmogelijk genoemd ik heb alleen gesteld dat het mij onjuist leek dit tevoren af te spreken". De KVP-fractievoorzitter herinnerde er. aan, dat Vondeling destijds graag vooraf vastgelegd wilde zien dat de helft van de kosten van het optrekken van de AOW gefinancierd zou worden uit de al gemene middelen. „Ik heb toen gezegd", aldus dr. De Kort, „dat het wel nuttig kon zijn, dat zo te regelen, maar d-at het mij onjuist leek dat tevoren af te spre ken". In dezelfde PvdA-vergadering noemde de heer Vondeling intussen ook de minis ters Toxopeus en Witteveen politieke praatjesmakers. Ook minister Luns kreeg ervan langs. De president van Dahomey, Hubert Ma- ga, heeft de regering van zijn (Afrikaan se) land ontbonden en de ministers op één na, in de gevangenis laten gooien. In de hoofdstad Cotonou zijn ongere geldheden voorgekomen, waarbij twee burgers door militairen werden doodge schoten. Er is*nu een uitgaansverbod af gekondigd. De president wil de nieuwe regering benoemen uit mensen die hem welgezind zijn. (Advertentie) heeft Hollenkamp een Heerlijk warme Monty- j coat van originele AaBe- duffel. Kom eens kijken hoe leuk ze staan. Monty-coats zijn er In lichtblauw, camel en marine. Tc 10 jaar Q9 /D M. stijging per maat. j BREDA Eindstraat Houtmarkt

de Stem | 1963 | | pagina 1