De tegenvoorstellen van de werkgevers Twee baby s levend uit puin gehaald Marlène regeerde als show-vorstin Opdracht van Pax Chris li thans klemmender dan ooit Blokkade en een contra blokkade Acute huurverhoging is beslist onaanvaardbaar Alle zijn punten „open" Nader overleg In tweeën Vakanties Voorleken Huurverhoging GEERT RUYGERS OP BOUVIGNE PRINSES MARGRIET BEI WEDSTRIJD FEIJENOORD-PSV Loos alarm op Hawaii DAGBLAD VOOR ZEELAND Weg weer vrij WIJ kennen de problemen van uw junior.... „HET WONDER VAN LONGARONE" Epidemieën bezworen GRILLIG, MAAR WAT EEN TALENT Was Bomans de juiste figuur Afnemende wind Rouwdienst - t< - yflm óJZ r Voor God, Koningin en Vaderland, 103e JAARGANG Uitgave: N. V. Uitg. Hoofdredacteur: No. 24410 Mij. Neeriandia J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 !5 lijnen). Postgiro 1114111 MAANDAG 14 OKTOBER 1963 Abonnementsprijs 8,70 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,90 per post, excl. 0,35 incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage ƒ0,42 per mm (Ing. Med. ƒ1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. WEL BIJDRAGE, DOCH NOG GEEN BASIS VOOR AKKOORD Het Amerikaanse militaire convooi, dat twee dagen lang door de Russische controletroepen bij de zonegrenspost Ba- belsberg op de autoweg tussen West- Duitsland en Berlijn is opgehouden we gens onenigheid over de controle-proce dure, is zaterdag om 12.50 uur in West- Berlijn aangekomen. Een Amerikaanse officier heeft ver teld hoe volgens hem het Amerikaanse militaire convooi, dat op weg naar West' Berlijn werd tegengehouden, de Russen dwong de weg vrij te geven. De officier, leider van het convooi, vertelde dat zijn mannen, het wachten beu, hun achttien voertuigen dwars over de weg hadden gezet. Zij handelden hier bij overeenkomstig een opdracht. Een uit Berlijn komend transport deed op de andere rijbaan hetzelfde, waardoor elk verkeer onmogelijk werd. Binnen een uur gaven de Russen toe. President Kennedy gelooft dat het in- cident door een Russisch officier van betrekkelijk lage rang is veroorzaakt, zonder voorkennis of instemming van de Sovjet-regering. PRESIDENT SOEKARNO heeft het huis huis waar hij zelf gasten placht te ont vangen, afgestaan aan de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging in Dja karta. In KRINGEN van Chinese communisten circuleert het gerucht dat Mao Tse Toeng, weldra als leider van China zal aftreden, om zich uitsluitend aan de ideologie te gaan wijden. Lioe Sjao Tsji, president van rood-China, zal hem waar schijnlijk opvolgen. DRIE DRONKEN kerels, waarvan er twee zijn gepakt, hebben zaterdagmor. gen in Rotterdam met een gestolen auto een ongeluk veroorzaakt dat aan een 45- jarige bromfietser het leven heeft gekost. De politie zoekt de ontvluchte vrienden van de twee arrestanten. MINISTER VELDKAMP heeft gisteren via radio-Nederland Wereldkampioen de 12-miljoenste Nederlander begroet, zon der (uiteraard) te weten wie dit nu precies is. HET IRAANSE dorp Dousadj, dat na een aardbeving wordt herbouwd, zal de naam „Beatrix" krijgen, naar de beschermevrouwe van de wederopbouw. actie voor Dousadj. PAUS PAUILUS heeft gisteren, na een plechtigheid ter zaliverklaring van de in 1860 gestorven Amerikaanse bisschop mgr. John N. Neuman, een beroep op de wetenschappelijke werkers over de gehele wereld gedaan om nooit toe te staan dat de atoomwetenschap tegen de mens wordt gebruikt. (Advertentie) S /VV1 (Van onze Haagse redacteur) De werkgeversvertegenwoordigers in de Stichting van de Arbeid zijn zaterdag na bestudering van de eisen der vakcentrales met een pakket tegen voorstellen gekomen. Dit pakket is door de werknemers terstond bestempeld als zijnde weliswaar een serieuze bijdrage om tot reële onderhandelingen te komen, maar toch nog geenszins een basis voor overeenstemming. Daarvoor liggen de wederzijdse voorstellen nog te ver uiteen. De werkgeversvoorstel- len zien er als volgt uit: op Een loonsverhoging van 8 procent per 1 januari 1964 voor alle c.a.o.'s die die datum aflopen. Eveneens per 1 januari 1964 een loonsverhoging van 4 procent voor c.a.o.'s die later in het jaar aflopen. Deze c.a.o.'s zullen op hun af loopdatum nog eens met 4 procent wor den verhoogd. Tegen dit punt verzet zich van werkgeverszijde alleen de Kon. Ned. Middenstandsbond. Zij vindt deze per centages te hoog. 2 Gedeeltelijke doorberekening „in principe" van deze loonsverhogin gen in de prijzen, onder verbetering van de prijsstructuur en verandering van de regels voor het prijsbeleid. O Een huurverhoging van 15 procent per 1 januari 1964, welke niet apart gecompenseerd wordt maar uit de aange boden 8 procent loonsverhoging bekos tigd dient te worden. Geen uitkering ineens over 1963. Een vakantieverlenging in 1964 wordt „ten sterkste ontraden" vanwege de spanning op de arbeidsmarkt. 6 Beperkte differentiatiemogelijkheden voor c.a.o.'s per onderneming. 7 Tijdige aanpassing van de sociale verzekeringsuitkeringen aan loonstij gingen. Ieder van deze punten staat open voor nader overleg, zo verklaarde de voor zitter van het verbond van Nederlandse werkgevers, de heer De Koster, zaterdag na afloop van de vergadering. Hij was van oordeel dat er in die vergadering „heel wat prettiger en begrijpelijker sfeer heerste dan werkgevers en werkne mers beiden tevoren aanvankelijk had den gedacht". N.V.V.-voorzitter Roemers verklaarde in dit verband namens de drie grote vak centrales N.V.V., K.A.B. en C.N.V., dal er weliswaar op dit moment geen breuk in de Stichting van de Arbeid is „de patiënt is niet overleden" maar dat wereenstemming er ook nog lang niet is. Er is dan ook volgens de heer Roe mers geen reden voor stemming van „Hoera het komt wel in orde". Het resultaat van verdere besprekin gen vrijdag a.s. komt men opnieuw bijeen zal moeten aantonen of wij als vakcentrales centrale verantwoordelijk heid voor de loonpolitiek kunnen blijven dragen, vervolgde de heer Roemers. Na er op gewezen te hebben dat de onderhandelingsmarge voor de 'vakcen trales „bijzonder gering" is, zei de N.V.V.- voorzitter dat van werkgeverszijde nu concessies worden verwacht. „Voor het behoud van onze centrale verantwoorde lijkheid moet een prijs worden betaald. Die prijs zijn onze eisen en daar kan heel weinig af", zo vatte de heer Roemers de situatie samen. werkgevers gezegd dat zij het psycholo gisch erg dom vinden om nu met een huurverhoging te komen en dan nog wel een niet-gecompenseerde. Mocht de Tweede Kamer onver hoopt wel met regeringsvoorstellen tot huurverhoging akkoord gaan, dan zullen de vakcentrales compensatie- eisen stellen. „Daarover moet met de werkgevers overeenstemming bestaan willen wij het over het hele loon- pakket voor 1964 eens worden", zo zei de heer Roemers. Dit laatste geldt voor de vakcentrales ook t.a.v. de verlangde differentiatiemo gelijkheden in de beloning per onderne ming. De vakcentrales verlangen op dit punt geen volkomen vrije uitloop naar boven, maar er zal toch wel meer moe ten uitkomen dan de- aangeboden 8 pro cent. Opvallend is dat de vakcentrales over eenstemming over een uitkering ineens over 1964 niet als een absolute voor waarde stellen. De vakcentrales zijn klaarblijkelijk bereid deze eis te laten vallen indien de werkgevers op andere punten tegemoetkomend zullen zijn. (Telefonisch van onze speciale verslaggever Kees Bastianen) BELLUNO, zondagavond. Het gesprek van de dag is hier „het wonder van Longarone". Zaterdag, 60 uur na de ramp, zijn in dit ver woeste dorp twee baby's gevonden, die nog in leven waren. Een Amerikaanse helikopter heeft hen naar Belluno gebracht. Waarschijn lijk zijn het een broertje en een zusje. Ze bevonden zich in een soort kelder, toen de watervloed Longarone van de kaart veegde. Een soldaat, die naar doden zocht, heeft hen gered. Zij waren volkomen uitgeput. De vakcentrales zijn t.a.v. de door de werkgevers ontraden vakantieverlenging' van oordeel, dat men dit moet overlaten aan de partijen in het loonoverleg. In dien de partijen uitbreiding van de va kantie overeenkomen moet de Stichtin/ van de Arbeid deze goedkeuren. Essentieel voor het bereiken van alge hele overeenstemming is tenslotte een akkoord in beginsel over een minimum loonregeling. Hieromtrent bereid de So ciaal-Economische Raad een advies voor. Deze zaak is thans eveneens verwezen naar de looncommissie van de Stichting. Voor wat de aanpassing van de sociale verzekeringsuitkeringen betreft hebben de vakcentrales er op aangedrongen deze in te voeren per 1 januari 1964 en niet te wachten op de precieze uitkomst van de loonstijging in 1964. Eind van deze maand is het half jaarlijkse S.E.R.-rapport over de lo nen in 1964 te verwachten. De com missie die dit rapport voorbereidt is klaar met zijn economische advie zen. Het beleidselement is echter nog niet bepaald. In theorie had de Stich ting van de Arbeid op dit advies moeten wachten. „In het licht van de huidige spannin gen en moeilijkheden was dat echter niet verstandig", zo zei de heer Roemers des gevraagd. De drie erkende grote vakhonden en de werkgeversorganisaties in de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone zijn zater dag tijdens vergadering in Axel tot een akkoord gekomen inzake de nieuwe c.a.o., die zal gelden tot 1 januari 1965. Overeenstemming werd bereikt over de verhoging van de basisionen, de anciënni- Geen gespeelde dramatiek maar den naar hun geboortedorp Longa- echt leed ligt er op de gezichten rone en er slechts vernieling aan- van deze vrouwen, die terugkeer- troffen. teitstoeslag, de extra vakantiedagen, de honorering van de vol-continu-arbeiders, de ploegendiensten alsook van de pro- duktiepremie. Voor de lagere loongroepen betekent de nieuwe salariëring per 1 januari a.s. een verhoging van 15 tot 18 procent. De commissie van vertegenwoordigers van het personeel van krantenbedrijven en grote grafische bedrijven heeft zater dagmiddag in Amsterdam vergaderd. De commissie vormt, volgens haar voorzitter, nu een landelijke beweging van vele dag bladbedrijven en drukkerijen. Uitvoerig en emotioneel is gesproken over acties, die moeten worden onderno men. Deze acties hebben tot doel dat de grafische bonden de eisen van hun leden overnemen en realiseren, anders zullen dc bonden de greep op hun leden verliezen en door de leden buiten spel worden ge zet, aldus de vergadering. Een voorstel om tot een algemene sta king over te gaan werd verworpen. Wel was men het eens over het houden van verrassingsstakingen van telkens 24 uur en het vormen van een strijdkas. Met al gemene stemmen is besloten eensgezind achter de motie te staan, die onlangs op de vergadering van de A.N.G.B. werd ingediend. (Daarin vroegen de grafici 8 procent loonsverhoging per 1 oktober en nog eens 12 procent loonsverhoging in januari-februari 1964, en uitbreiding van de vakantie met tenminste twee dagen). GUMMIKNUPPELS en een politiële charge kwamen eraan te pas, toen gis teravond de Utrechtse nozems het weer eens te bont hadden gemaakt en de politie met stenen bekogelden. Drie no zems zitten in de cel. Zelf zag Ik zaterdagmiddag hoe een soldaat een nog levende kip uit het puin en modder bevrijdde. Het dier was vuil en besmeurd, maar zo te zien niet |#e wond. Men is druk doende de gevonden slachtoffers te begraven. Giovanni Mola, de inspecteur van het Italiaanse ministe rie van Volksgezondheid, vertelde mij gisterenavond dat men een centrale be graafplaats aanlegt bij Fortonga. Van Carmelo Magri, directeur van de gezond heidsdienst alhier, hoorde ik, dat er thans 1037 doden gevonden zijn. De eerder ge publiceerde ramingen blijken dus aan de hoge kant te zijn geweest. Ongeveer 1000 doden moeten nog onder puin en modder liggen. Volgens signor Magri zijn er min stens 2000 slachtoffers te betreuren. In Longarone zijn en dat zegt meer dan een lang verhaal 430 van de 500 leer lingen van de lagere school omgekomen. Signor Magri zei ook dat er thans geen gevaar bestaat voor het uitbreken van epidemische ziekten, zoals tyfus, para- tyfus en polio. Men heeft de hele streek bespoten met desinfecterende middelen. Kadavers heeft men zoveel mogelijk met vlammenwerpers vernietigd. Men heeft (Van onze show-redacteur) Zaterdagnacht, half één stond in de Scheveningse Kurzaal in de stralenbun del uit enkele schijnwerpers de „konin gin der lichte muze", Mariene Dietrich, ontdaan van haar hermelijnen mantel, gekleed in een flonkelend toilet. Be wogen zingt zij haar „Sag' mir wo die Blumen sind". Daarna een minutenlan ge staande ovatie van een enthousiast publiek ,en even lang durende dankbe tuiging' op een manier zoals alleen Mar lène dat kan. Dan een resoluut dichtge schoven gordijn en verdwenen is ze, de mythe van miljoenen. Het was het hoogtepunt van een schit- r w1»??''118 medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: Opklaringen, maar ook plaatselijk buien, vooral in het noorden van het land. Matige t„t krachtige, langs dc kust a a u\ an kei ijk nog stormachtige wind tussen noordwest en noord, la- i er geleidelijk afnemend. Lagere J temperaturen. Vandaag: zon onder 17.51 uur. Maan I nder 17.19 uur. Morgen: zon op 7.03 uur. Maan op 4.22 uur. Commentaar leverend op ieder der werkgeversvoorstellen verklaarde de heer Roemers, dat de vakcentrales bereid zijn te overwegen om loonsverhogingen in 1964 in tweeën te splitsen. Er zou dan bekeken moeten worden of de afloop datum van na 1 januari a.s. nog doorlo pende c.a.o.'s vervroegd kan worden. De aangeboden verhoging van 8 procent is overigens voor de 10 procent eisende vakcentrales te laag. Ten aanzien van de prijsvoorstellen gaan. re vakcentrales akkoord met een wijziging op sommige punten van de prijspolitieke spelregels. Bedrijfstakken die tengevolge van loonsverhogingen werkelijk in de knel komen, moeten mo gelijkheden krijgen tot prijsverhogingen. zullen echter prijspolitieke spelregels moeten blijven bestaan. Bovendien zal er ook „naar beneden" soepelheid moe ten bestaan, in welk verband de vak- centrales denken aan het loslaten van de verticale prijsbinding. K.A.B.-voorzitter Middelhuis voegde hier nog aan toe. dat kostenverhogende regeringsmaatregelen eveneens in de lo nen verdisconteerd dienen te worf/n, In dit verband zij de thans bij brief aan de Tweede Kaïner medegedeelde toekom stige verhoging van de benzine- en siga- rettenprijzen gememoreerd. Ook zullen de landbouwprijzen gaan stijgen indien men prijstoenadering met het buitenland doorvoert. Met de huurverhogingsvoorstellen gaan de vakcentrales, zoals reeds bekend was, niet akkoord .De vakcentrales hebben de (Van onze verslaggever) Het afgelopen weekeinde heeft de Nederlandse afdeling van de katholieke internationale vredes- vereniging Pax Christi vergaderd in kasteel Bouvigne te Breda. De vergadering nam al bij al twee dagen in beslag en werd door en kele honderden Pax-Christi-voet- tochters bijgewoond. Hoogtepunt van de jaarvergadering was on getwijfeld de boeiende en zeer ge degen lezing van P.v.d.A.-kamer lid de heer Geert Ruygers over de encycliek „Pacem in terris". In een bijna anderhalf uur durende uiteenzetting, gaf de heer Ruygers een overzicht van nagenoeg alle facetten van de jongste encycliek van Paus Johan nes XXIII over „Vrede als opdracht". Aan de hand van schrijvers als Joseph de Maistre, Romano Guardini en vele anderen schilderde hij de evoluitie in de benadering van het vraagstuk „oorlog en vrede" in de laatste honderd- jaar. Hij ging hierbij uit van de ethische norm, dat de mens primair verantwoordelijk is voor het in stand houden van het menselijk geslacht. Evenmin als het in dividu, heeft de mensheid het recht zelfmoord te plegen. Spreker schroom de overigens niet hierbij aan te tekenen, dat de politiek zich, uitgaande van ver ouderde ideeën, maar bitter weinig aan deze norm stoort. Ook de traditionele leer van de kerk over oorlog en vrede is in deze atoomtijd ontoereikend. Het onderscheid- tussen een rechtvaardige en een onrechtvaardige oorlog is thans door de minimale marge tussen vernie tiging en zelfvernietiging niet langer hanteerbaar, aldus de heer Ruygers. „Daarnaast is ook het woord agressie een begrip, dat leidt tot een Babylo nische spraakverwarring. In het huidige atoomtijdperk is de mens meester over de aarde geworden, eigenaar van de wereld. Men moet evenwel begrijpen, dat eigendom geen vrijbrief is om er mee te doen, wat men wil. Voor de kerk is thans, zoals ook uit de encycliek blijkt, de tijd weer aangebroken de oeroude tegenstelling kerk oorlog weer centraal te stellen, hierbij uit gaande van de vredesboodschap op Kerstmis, waaraan de Pax Christi haar vredesboodschap ontleent." Daartoe is thans een vredesbeweging nodig, die de grondslag moet leggen voor een werkelijke en duurzame vrede. Vijftig miljoen doden uit dc tweede we reldoorlog en de dreiging van een atoomoorlog roepen om vermenselijking van de wereld. De plaats van de kerk is in de voorhoede. De katholieke wereld blijft nog te veel ten achter in het leve ren van constructieve bijdragen in nij pende wereldproblemen, en hierin schuilt een taak, ook en met name voor Pax Christi." Het ovationele applaus, dat de heer Ruygers ten deel viel, was kenmerkend voor het hoge gehalte van zijn uitgeba lanceerde rede.. Eerder op de dag had de heer Schuyt tijdens het besloten gedeelte van de bij eenkomst, een overzicht gegeven van de activiteiten van de -Pax-Christi-bewe ging in het afgelopen jaar, waarnaast hij eveneens de problematiek „oorlog en vrede" had benaderd. In zijn rede, die in grote lijnen parallel liep met die van de heer Ruygers, stelde dr. Schuyt: „De katholiek kan in de Pax Christi ge zamenlijk met anderen een antwoord ge ven op de geweldige uitdaging van het atoomtijdperk, waarbij de bereidheid geschapen moet worden tot het betalen van de prijs voor de vrijheid: het los laten van koloniale standpunten, rassen discriminatie, etc...." Zondag, de tweede dag, was gewijd aan het groepswerk. Na een uiteenzet ting door dr. W. J. Schuyt over de theo retische aspecten hiervan, hield de lei der van de Maastrichtse Pax Christi- groep, dr. D. J. Bos, een rede over de problematiek in het groepswerk, in het bijzonder in dat binnen de Pax Christi- beweging. Tot besluit van dit weekeinde ontspon zich hiermee een zeer geani meerde discussie over de methodiek van I dit werk. terend en onovertroffen Grand Gala du Disque populaire, deze unieke samen komst van sterren uit binnen- en buiten landse show. Daarin schuilt juist de charme van deze jaarlijkse manifestatie en niet zozeer in het repertoire, dat overbekend is, zo u er al geen „grijze haren" van mocht hebben gekregen. Het heeft geen zin alle buitenlandse artiesten een voor een onder de loep te nemen. Verheugend was het, dat Ne derland met zijn schaarste op de (arties ten)-arbeidsmarkt een zo goed figuur geslagen heeft in het internationaal ge zelschap. Corrie Brokken was „ideaal", Wim Sonneveld kostelijk in zijn rol van Lim burgse frater, Wim Kan, zoals alleen Kan kan zijn en Gert Timmermans wel luidend met zijn mooie tenorstem. Maar we hebben nog geen Sarah Vaughan, die tot ieders verrassing tot het publiek bleek te behoren en bereid was con amore op te treden en geen Marlène Dietrich, die zaterdag overigens met een van haar veel-bewonderde be nen verkeerd uit bed gestapt scheen te zijn. Niet alleen joeg ze de fotografen de zaal uit („U stoort het publiek en u stoort mij. GA NAAR HUIS") maar ook verwaardigde zij zich kennelijk niet met de andere Edison-winnaars op één rijtje te staan, waardoor een abrupt ein de kwam aan het schitterende festijn. Met de Edisons was het ook niet hele maal in orde. Volgens Wim Kan (als enige niet op de t.v.) („Ik zou zo'n ding niet eens meer willen hebbenwaren veel te klein en hadden Wes terling G,als-ie voortaan z'n mond houdt') en Profumo (voor het liedje „Elke man heeft wel eens een vriendinnetje gehad") er één moeten hebben. Ook was er één te weinig, waardoor Marlène het ge weigerde exemplaar van de DSC-band in ontvangst kon nemen en zodoende aan een smadelijke tegoedbon ontkwam. Of Godfried Bomans de juiste figuur was om de Edisons uit te reiken kan men betwijfelen. Het feit, dat Corrie Brokken door zijn solorol en in zijn aan wezigheid haar gehele artiestenpersoon lijkheid verloor en afzakte tot het peil van een nerveus kostschoolmeisje en dat Wim Sonneveld de kans niet kreeg iets te zeggen en onmondig moest toezien (waardoor een te verwachten kostelijke dialoog tussen Bomans en Sonneveld ons werd onthouden) geeft toch wel te den ken, alle humor, waarmee hij de uitrei king besproeide, ten spijt. Dit alles neemt evenwel niet weg, dat het Grand Gala du Disque populaire 1963 er een van bij zonder hoog gehalte is geworden. voorts alle mogelijke voorzorgsmaatrege len genomen, onder meer wordt hel drinkwater scherp gecontroleerd. Vandaag heeft de Italiaanse president Segni Belluno en het rampgebied be zocht. Hij heeft met een aantal experts de situatie bestudeerd. Daarna heeft hij in de kathedraal van Belluno een rouw dienst bijgewoond. Duizenden, onder wie vele verwanten van de omgekomenen, za gen zijn tengere gestalte de kerk binnen komen. 's Middags bezocht hij de ge wonden in het ziekensuis alhier. Per helikopter is hij daarna naar de Vaiont- dam gevlogen om de toestand persoon lijk in ogenschouw te nemen. De technici die de dam hebben gecon strueerd, moeten zich ter beschikking houden van de autoriteiten. De gouver neur van de provincie Belluno heeft de elektriciteitsmaatschappij Enel-Sade ge vraagd alle gegevens, die men tot op de dag van de catastrofe heeft verzameld, aan de autoriteiten over te dragen. Men is vast van plan de oorzaak van de ramp vast te stellen en tevens uit te maken of er sprake is van nalatigheid, zoals de communisten en andere linkse groepe ringen beweren. Een groep deskundigen is intussen na een onderzoek van twee dagen tot de conclusie gekomen, dat de dam volko men stevig is en dat er geen gevaar meer bestaat voor het lager gelegen dal van de Piave. Wel zou het waar schijnlijk nodig zijn een gat in de dam te boren, opdat er zonder risico een deel van het stuwwater kan afvloeien. Met een charmante blos van vreugde, die verraadde hoezeer zij van het uitstapje genoot, heejt prinses Margriet zondagmiddag in het Rotterdamse stadion de eerste grote voetbalwedstrijd van haar leven gevolgd: FeijenoordPSV. In verband met de actie-Dousadj, waarvoor Feijenoord de toegangs prijzen niet onbelangrijk had ver hoogd (resultaat: 35.000 gulden), was de prinses daar de ere-gaste temidden van de 60.000 toeschou wers. „Geen woorden, maar daden" klonk wederom. „Fascinerend", zei ze na afloop. Een sterke aardbeving ten noorden vai Japan heeft gisteren Hawaii en omlig gende eilanden in staat van alarm ge bracht door de verwachting van de me- teoologen dat de beving een fatale vloedgolf zou kunnen veroorzaken. De bewoners van laaggelegen gebie den werden naar elders geëvacueerd. Kort daarop echter werd de alarmtoe stand opgeheven. HONDERDEN mensen hebben gisteren prof. pater Duynstee C.ss.R. gecompli menteerd met diens gouden priesterjubi leum. IN MOSKOU is vernomen dat een com munistische topconferentie zal plaats vinden om het Chinees-Russische ge schil onder de loep te nemen. „Sag' mir wo die Blumen sind"

de Stem | 1963 | | pagina 1