Zeeuwsch-Vlaanderen --st-- wnro;c«* ^arn;«* WAT G3 WAAR? G.S. gaan niet akkoord met aankoop pastorie Tholen \\eAen Radio-uitzending vanuit glasfabriek Sas van Gent |f m Freddy-Teddy and the Blue Jets DANSEN ZUID-BEVELAND GOES Na twee maanden bewusteloosheid overleden Aanvaring op Wester schelde AXEL HULST WEDGWOOD Ten behoeve van bejaarden Dagblad De Stem TERNET ZEN Hertenkamp te 's-Heerenhoek nmW>4e,_..v,neV\e W 4e Initiatief van de stichting karnaval V r^v9 f f./ m Korfbal Leiders le klas kunnen winnen Landelijk korfbal HOOGWATER Vandaag Doktersdiensten Dierenartsen EXAMENS Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 12 OKTOBER 1963 VERBETERING VALCKESLOTLAAN De bewoners van de Valckeslotlaan mopperen al heel lang over de slechte staat waarin het wegdek verkeert. Ver betering is in zicht. Gemeentewerken is bezig aan een kostenbegroting voor het leggen van een zogenaamde bitumenlaag op de Valckeslotlaan. Het ligt in de be doeling het wegdek nog dit jaar te ver beteren. (Advertentie) De ECHTE hoge gisting Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is in het „Dijkzigt-ziekenhuis" in Rot terdam overleden de heer L. L. van de Velde uit Bruinisse. Op zondag 4 augus tus was hij bij het oversteken van rijks weg 18 nabij Zijpe door een auto ge grepen. (Van onze correspondent) Op de Westerschelde ter hoogte van de Hansweertse haven is een aanvaring ge beurd tussen de Belgische schepen ,,Co-i bag, 6", 348 ton, en de „Derby", 376 ton. Daar het anker van de „Cobag 6" zich in de „Derby" zette en haar huid open reet begon de „Derby", geladen met 170 ton spoorbiels te zinken. Door snel ingrij pen van het Belgische vaartuig Inktvis" kon het ergste worden voorkomen. Di rect begonnen de pompen te werken tot het gat boven het water kwam waarna een noodreparatie werd verricht. Later werd tegen het gat een plaat gelast, waarna het schip de reis kon voortzet ten. De „Cobag 6" had 270 ton cement van Frankrijk naar Den Haag te trans porteren en kon haar reis zonder mate riële schade voortzetten. (.Advertentie) Van onze adverteerders LEZING VOLKSUNIVERSITEIT Onder auspiciën van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit zal op vrijdag 18 oktober, 's avonds om acht uür, door de Middelburgse chirurg, dr. J. J. Okker in „Het Centrum" een uiteenzetting worden gegeven over de historische ont wikkeling van de plaats van de medicus in de maatschappij. Daarna zal hij aan de hand van voorbeelden de huidige situatie belichten. Vervolgens bestaat gelegenheid tot algemene discussie. G roede GEMEENTERAAD (Van onze correspondent) De gemeenteraad van Groede heeft be sloten de oude openbare lagere school te verbouwen tot gymnastieklokaal. Tij dens de vergadering, waarin dit besloten werd gaf de technisch ambtenaar, de heer J. van Overbeke een toelichting op het plan. De kosten konden nog niet precies worden vastgesteld, maar het college werd met algemene stemmen door de raad gemachtigd om in onder handeling te treden met de plaatselijke aannemers. Aanvankelijk lag het in de bedoeling in deze school een autogarage te vestigen, maar inmiddels werd in de ze garagenood voorzien. De inkomstennormen om in aanmer king te komen voor de kolentoeslag voor fiancieel minder draagkrachtigen werd verruimd. Bij begrotingswijziging werd rekening gehouden met een uitgave van f 4.500, waarin opgenomen een uitgave voor het aanbrengen van een nieuwe put aan het Prinses Marijkeplein, daar de oude de afgelopen winter stukgevroren is. Zo zal bij deze put een nieuw modern fontein geplaatst worden. Voor het doen van enige kapitaalsuitgaven wordt f 60.000 geleend bij de N.V. Bank van Neder landse Gemeenten. Van dit geld kan o.m. de nieuwe brandspuit gefinancierd worden. Een nieuwe rechtspositie voor de amb tenaren is vastgesteld en voor de wet houders werden de pensioenafspraken aangepast aan bepaalde richtlijnen. De bijdrage aan het Koningin Wilhelmina- fonds werd gebracht van 1 op 2 cent per inwoner en voor een contributie van f 50 per jaar werd de gemeente lid van de vereniging van Noordzeekustgemeen ten. VORMEND MUZIEKONDERWIJS In november zal worden begonnen met een nieuwe cursus voor algemeen vormend muziekonderwijs, die bestemd is voor kinderen van zeven tot twaalf jaar en georganiseerd wordt door de Stichting Zeeuwse Muziekschool. Zij heeft ten doel de basis te leggen voor eventueel later muzikaal onderwijs en beoogt tevens een algemene muzikale vorming, die voor elk kind belangrijk mag worden geacht. Ter kennismaking met dit onderwijs wordt voor ouders en overige belangstellenden door de adjunct-directeur der afdeling Hulst Jo Ivens op maandag 14 oktober, 's avonds om half acht, in het Muziekschoolge bouw aan de Kruisstraat een demon stratie gegeven met een reeds bestaan de klas. Tevens zullen enkele leerlingen met verschillende instrumenten demon straties geven. „VALSTRIK VOOR EEN MAN ALLEEN" Onder auspiciën van de kunstkring ..Van den Vos Reijnaerde" wordt dins dagavond in 't Janseniuslyceum 'n toneel uitvoering gegeven door de Camere van Rhetorica „St. Jan ter Stene" uit St. Jansteen. Met de thriller „Valstrik voor een man alleen" waarmee het gezelschap ook vandaag en maandag op toernee is, heeft deze toneelgroep reeds diverse lauweren geoogst en het bewijs geleverd mede tot de elite der Zeeuwse amateur- groepen te behoren. De regisseur-hoofd rolvertolker is Cor Verdonschot uit Hulst De voorstelling is ook voor nietleden van de kunstkring toegankelijk. NIEUWE ZAAK FA. DE BUCK SAS VAN GENT Te Sas van Gent is in de Zuidstraat de nieuwe zaak van de firma De Buck geopend. Dit is de derde zaak van de firma, zodat er nu afdelingen zijn in Terneuzen, Hulst en Sas van Gent. De belangen van de firma zullen thans in Sas van Gent worden behartigd door de heer Van Tol. Hij heeft een moderne goed ingerichte winkel waarin artikelen als radio's, pick-ups enz bedrijfsklaar zijn opgesteld. In de afdeling wasma chines staan drie demonstratietoestellen, waar de dames zelf hun was kunnen proefdraaien. (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben dezer dagen goedkeuring onthouden aan een raadsbesluit van de gemeente Tholen tot aankoop van de voormalige pastorie van de Ned. Herv. Kerk voor 26.700 ten behoeve van de inrichting van een verzorgingstehuis voor bejaar den met capaciteit van 20 bedden. De beslissing van G.S. berust op: A: Bezwaren van financiële aard (aan koop, verbouw en inrichting van het pand vergen een zodanige uitgave, dat mede in verband met bezwaren tegen het exploitatieschema moet worden ver wacht, dat de kostprijs per bed van het te stichten bejaardentehuis tot een onaan vaardbare hoogte zal stijgen). B: Bezwaren van sociale aard (de ver bouwing van het oude pand tot bejaar dentehuis moet, mede gezien de wet op bejaardenoorden te stellen eisen, ern stig worden otraden). G. S. vragen aandacht voor een regiona le voorziening, waartoe het bestuur van het bejaardentehuis „Ten Anker" tracht te komen in eerste instantie tot uitbrei ding van haar inrichting te Tholen en vervolgens door stichting van een twee de eneventueel een derde tehuis elders op het eiland. Bij een bundeling van krachten zal langs deze weg aldus G.S. op een meer doeltreffende wijze een voorziening tot stand kunnen komen, waarbij aan be- Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: 1" kstraat 1, telefoon 6252, Goes Alg. redacteur Exploitatie- voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. de JONG tel. 6252, Goes tel. 2377, HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,17 per mm. 1 mm Ingezonden mededelingen 2)4 -nm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1.— elke regel meer j 0,20 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,45. Bij 3 ^reen volgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. drijfseconomische eisen kan worden vol daan en ook het sociale en -financiële aspect beter behartigd kunnen worden. Tenslotte hebben G.S. gewezen op de mogelijkheid van hulpverlening aan be jaarden door middel van z.g. partime- krachten bij de stichtingen voor gezins zorg (met subsidie door tussenkomst van het Ministerie voor Maatschappelijk Werk). Deze wijze van hulpverlening kan wellicht worden geïntensiveerd bij een langere wachttijd voor opname in het bejaardentehuis. Koewacht GEEN AFSCHEIDSGESCHENK VOOR DE „NONNEKES".... Tijdens de jongste raadsvergadering herinnerde de heer v. Damme het col lege van b. en w. eraan, dat het destijds gemachtigd werd om voor de (min of meer plotseling) scheidende zusters uit Oudenbosch een passend afscheidsge schenk te kopen. Hij wilde nu weten, wat daarvan terecht gekomen is en kreeg het teleurstellende antwoord, dat het alle maal ondanks goede bedoelingen schromelijk mislukte. WINKELSLUITING OP ZONDAG Het raadslid v. Damme heeft b. en w. gevraagd, of er al een enquête gehouden is onder de winkeliers inzake verplichte zondagssluiting. Dit is, blijkens het ant woord, niet het geval doch heeft ook nimmer in de bedoeling gelegen. Als er een paar winkeliers zijn, die willen sluiten, dan staat niets of niemand hen in de weg, doch de overigen dienen de vrijheid tot zelfstandige beslissing te behouden, aluds b. en w. VERTROUWENSKWESTIE Tijdens de jongste raadsvergadering uitte de heer v. Damme de wens, dat de raadsleden voortaan inzage kunnen krijgen van alle brieven, die inzake raadsvoorstellen aan Gedeputeerde Staten worden verzonden. Dit heeft na tuurlijk altijd gekund via het duplicaat dat bewaard pleegt te worden, doch dan uiteraard achteraf. De burgemeester noemde het voorstel onzinnig, belache lijk en „getuigend van duidelijk wan trouwen" en hij kreeg daarbij de steun van heel de raad, met uitzondering van mevrouw Vermandel-de Block. Zij was van oordeel dat door Ged. Staten zoveel voorstellen worden afgewezen, dat het „misschien" wel eens zou kunnen liggen aan de opstelling der brieven. Een aan bod van de burgemeester om voortaan de redactie door de opposante leden te laten verzorgen, werd ijlings van de hand gewezen. SCHIETING Aan de boogschieting bij R. Verhoe ven alhier namen 37 schutters deel. Uit slag als volgt: hoogvogel: Cam. de Poor- tere. Koewacht; le zij vogel: Alf. Baert, Koewacht; 2e zij vogel: Alb. Seghers, Koewacht. Hoogste aantal kleine vogels 4 stuks, Aug. Bonne, Koewacht. Sas van Gent KLEURENLICHTBEELDEN OVER SARDINIë De bekende Nederlandse dichter, schrijver en essayist Willem Enzinck uit Oostburg, die momenteel een serie schriftelijke portretten maakt in ons blad over historie en actualiteiten van Zeeuwse gemeenten, komt woensdag avond 16 oktober in het sociale gebouw der N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek onder auspiciën der Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit een lezing met zelf vervaardigde kleurenlichtbeelden houden over „Sardinië, het eiland der branden de bergen", waarvan onlangs zijn ge lijknamige omvangrijke boek werd uit gegeven door de uitgeversmaatschappij H. P. Leopold in Den Haag. INSTUIF-BAL In de grote zaal van het r.-k. Vereni gingsgebouw in de Noordstraat zal van avond door de plaatselijke afdeling van de Instuif een bal worden georganiseerd De muziek zal worden verzorgd door het orkest The Bleu Jets, dat vooral be kendheid heeft verworven, op de ama teurswedstrijden, die onlangs te Oost burg zijn gehouden en waar het de eer ste prijs in de wacht wist te slepen. St.-Janstren 25 JAAR E.H.B.O. Zaterdag 19 oktober, 's avonds om zeven uur, wordt in het jongenspatro naat een huldigingsbijeenkomst belegd ter gelegenheid van het zilveren be- staansjubileum der katholieke E.H.B.O. In de bovenzaal van het Wit Gele Kruisgebouw zal het bestuur recipiëren. Stoppeldijk BENOEMD Tot onderwijzer aan de r.-k. lagere school alhier is benoemd de heer L. Kleijne uit Breda. TONEELVERENIGING De toneelvereniging „Stoppeldijk" heeft in studie genomen het stuk „Zond vloed", geschreven door drs. L. Locke- feer. Het stuk zal worden gebracht on der regie van de schrijver. STRENGE CONTROLE BROMFIETS De inspecteur korpschef van de Ter- neuzense gemeentepolitie wijst erop, dat vanaf maandag een strenge controle zal worden gehouden op de geluidshinder, die door bromfietsen wordt veroorzaakt. De bromfietsen zullen ook vanaf die da tum aan een technische controle, vooral wat betreft de carburateur, worden on derworpen. V ogelwaarde COMITé ZEEUWSE COLLECTE In de raadzaal van het gemeentehuis vond de installatie plaats van een co mité, dat zich jaarlijks zal belasten met de organisatie van de Zeeuwse Collecte in deze gemeente. In het co mité, waarvan mevr. J. Molthoff-Lin- ders als voorzitster optreedt, hebben uit elk kerkdorp drie dames zitting. Reeds in de loop van de volgende week zal dit collecte-comité in actie komen met de inzameling voor dit jaar. Zoals bekend komt de opbrengst van de Zeeuwse collecte hoofdzakelijk ten goe de van hulpbehoevende groepen van de Zeeuwse bevolking, waarbij dit jaar speciaal wordt gedacht aan polio-pa tiënten en spastici. Van de plaatselijke netlo-opbrengst wordt 18 pet. ter be schikking gesteld voor plaatselijk maat schappelijk werk. Fruitvee Kitty Klaeys lieeft gister avond op de middenstandstentoonstelling „Expo 1963" te 's Heerenhoek de dorps prijs van het onlangs gehouden fruitcor- so te Goes uitgereikt aan de voorzitter van het corsocomité te 's Heerenhoek, de heer W. Faas. Laatstgenoemde op zijn beurt overhandigde de vijfhonderd gul den aan de heer P. Bos, voorzitter van de vereniging „Vogel- en natuurvrienden" te 's Heerenhoek. Deze vereniging wil in 's Heerenhoek een hertenkamp aanleggen. De eerste gelden voor de verwezenlijking van dit plan zijn nu dus binnen. De Goese mid denstandscentrale bood de vereniging een rustbank voor dit kamp aan. Behalve van de fruitfee en haar hof dames kreeg „Expo 1963" gisteravond be zoek van verschillende afgevaardigden van de stichting „Zeeuwsch Fruitcorso" en van de groep Goese Middenstadscen- trale. De genodigden werden toegespro ken door de heer P. Verdonk, voorzitter van het tentoonstellingscomité en door burgemeester R. O. M. Waelput. Gisteravond omstreeks half negen wan delde de vijfhonderdste bezoeker de Jeugdhoeve binnen. Vandaag zullen een ballonwedstrijd en een oriëntatierit voor automobilisten, scooter- en bromfietsrij ders worden gehouden. Morgenavond om tien uur zal de tentoonstelling worden gesloten, waarna de 's Heerenhoekse za kenlieden de balans kunnen opmaken. wiens- ofl\ U s\o\e« b\\A® CoWeta (Van onze correspondent) De Stichting Karnaval organiseert 7 december a.s. in samenwerking met de Vara, een tieneravond in de feestzaal van de Glasfabriek te Sas van Gent. Het ligt in de bedoeling dat er die avond drie programma's zullen worden opgenomen, waarvan er één recht streeks zal worden uitgezonden. i5.;'" f 4 «g N llpi 1fK>, L '7 •r.. v K Het in west-Zeeuwsch-Vlaanderen 20 bekende orkestje Freddy-Teddy and the Blue Jets, dat tijdens het teenagerfestival in Oostburg met de zegepalm ging strij ken krijgt nu ook bekendheid niet alleen boven de Schelde maar ook boven „de grote rivieren". Het groepje van vijf o.l.v. Paul Metz plus solozanger Freddy werd naar Hilversum opgeroepen voor plaatopnamen. Het werd voor de jonge artiesten in de dop een hele belevenis. Na veel repetities werd een zestal num mers opgenomen waaronder het in Zeeuwsch-Vlaanderen zo populaire suc cesnummer „Vera", een eigen compositie. Men was zeer verheugd over het resul taat en over de ongedwongen en gezel lige omgeving, alsook over de medewer king der militaire autoriteiten, die bij hoge uitzondering bas-gitarist Riff bij zonder verlof gaven. Tijdens de opname maakten zij nog kennis met verschillende Een recente foto van Freddy-Teddy and the Blue Jets. Van links naar rechts Paul Metz (solo-gitaar), J. de Voogelaar (slag-gitaar), W. Meester en Erik Staby (beiden bas-gitaar) en Walter Staby (drummer). andere artiesten o.a. Willy Alberti, die voor een nieuwe opname aanwezig wa ren. Met spanning wachten de jongens op het uiteindelijke resultaat en op nieu we contraeten. (Advertentie) ZATERDAG 19 OKTOBER a.s. spelen Freddy - Teddy and The Blue Jets in Hotel Lamminsvliet bij A. Groosman Kade 3 Sluis In de eerste klasse van de Zeeuwse korfbalbond dreigt ®r zaterdagmiddag weinig gevaar voor de leidende ploe gen. Swift 2 gaat op bezoek by Ondo 1 en een Swift-zege lijkt vrijwel zeker. Voor Volharding 1 zit er weinig perspec tief in de wedstrijd tegen Tjoba 2 voor al nu de groen-witte reserves voor eigen publiek spelen. Zuidwesters 1 is aan haar stand ver plicht om in de plaatselijke derby met Animo 2 ruim in de meerderheid te blijven. Of Luctor 1 beide punten in Terneuzen zal houden nu Elto 1 op be zoek komt zouden we niet zonder meer durven voorspellen. In klasse 2a zal leider Blauw Wit 1 het in Middelburg tegen Swift 3 zeker niet cadeau krijgen. In 2b is er voor Togo 3 een mogelijk heid om aan de leiding te komen door van Zeelandia te winnen en ook al om dat Olympia 1 niet in het veld komt. Het programma: le. kl.Ondo 1 - Swift 1; Zuidw. 1 - Animo 2; Tjoba 2 - Volharding 1; Luctor 1 - Elto 1; 2a: Swift 3 BI. Wit 1; K.V.L. - Animo 3; Atlas - Vedo 1; 2b: Swift 4 - BI. Wit 2; Togo 3 - Zeelandia; Vios - Tjoba 3; 3a: Animo 4 - Dos 55; B.K.C. - Ondo 2; 3b: Togo 4 - Elto 2; Olympia 2 - de Poel. In het landelijk korfbal hebben Swift 1 en Animo 1 voor zaterdagmiddag vryaf. De beide andere Zeeuwse ploe gen, Togo 1 en Tjoba 1, staan beide voor een uitwedstrijd in Den Haag. In 2a gaat Tjoba 1 op bezoek bij H.S.V. en in deze wedstrijd Is een Zeeuwse ze ge zeer wel mogelijk. De groen-witten zouden hierdoor him eerste positie op de ranglijst handhaven. Togo 1 moet in de Hofstad de strijd gaan aanbinden met Raven en de Goe- senaars zullen in deze wedstrijd van meet af uit een ander vaatje moeten tappen dan dat zij veertien dagen terug in hun eerste uitwedstrijd tegen Velox in Rotterdam deden. De rood-witten missen in deze wedstrijd Huib Bellaart wegens militaire dienst die vervangen zal worden door Herman Heupperman wat nauwelijks een verzwakking zal beteke nen. Het programma dat zal worden uit gezonden is de Ramblers Hitparade waarby het bekende orkest de Ramblers uit een volledige bezetting zal bestaan. De zang zal worden verzorgd door Adamo en The Fouryo's. Voorts zal nog een tweetal topsterren worden ge contracteerd. Wie dit zullen zijn is nog niet bekend. Het programma zal worden gepresen teerd door Herman Stok, die ook de andere twee opnamen, die worden op genomen .voor twee uitzendingen van het programma Discobal, zal verzorgen. Voor de uitzending van Ramblers Hitparade zal er een opname van Top en Flop plaatsvinden. Gezien de grootte van de feestzaal van de Glasfabriek zal in verband met de opname van radioprogramma's, aan niet meer dan 800 personen toegang tot de zaal worden verleend, aldus heeft Stichting Sasse Karnaval en de opname- dienst van de Vara besloten. Door deze rechtstreekse uitzending over de radio krijgt Sas van Gent een primeur, aangezien het de eerste maal is dat een amusementsprogramma rechtstreeks vanuit Zeeuwsch-Vlaande ren door de radio zal worden uitgezon den. Voorts ligt het in de bedoeling, dat er ook nog een streekuitzending zal worden samengesteld, die tot onderwerp heeft de Sasse carnavalsviering omdat deze gemeente de enige in Zeeland is, waar de carnavalsviering tot grote bloei en activiteiten komt. TECHNISCHE HOGESCHOOL DELFT Aan de T.H. te Delft zijn de heren R. C. W. Brouwer uit Middelburg en J. H. Willekes uit Kortgene geslaagd voor resp. het prop.-examen civiel-ingenieur en elektrotechnisch ingenieur. De heer H. W. van 't Veer uit Goes slaagde voor 't prop.-examen natuurkundig ingenieur De heer A. C. T. Timmermans uit Oud- Vossemeer slaagde voor het prop.-exa men elektrotechnisch ingenieur. Morgen zondag" 13 oktober is het hoog water te Hansweert om 21.01 en 0.00 uur; Terneuzen 11.35 en 0.00 uur; Vlissingen 11 09 en 23.47 uur; Wemeldinge 12.32 en 0.00 uur. Maandag 14 oktober is het hoogwater te Hansweert om 0.47 en 13.05 uur; Ter neuzen 0.17 en 12.37 uur; Vlissingen 12.10 en 0.00 uur; Wemeldinge 0.13 en 13,46 uur. Middelburg: de la Hayze <4345 of 3543) Vlissingen: Sluijter (2225) Goes: Weiten (5306) Kruiningen, Hansweert, Rilland Bath: De Beij (01130-344). Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk: Zonnevylle (01106-202). Driewegen 's Heerenhoek,; Geldhof (01195-275) Bors- sele, 's Heerenhoek: Kiviet <01105-203) Hoedekenskerke, Kwadendamme: Kole (01193-262) Dierenarts Zuid-Beveland: Boneschanscher (01130-233). Dit weekeinde nemen waar voor Aar denburg en Oostburg dr. De Bruijckere uit Oostburg, telefoon 01170-2323, voor Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuid- zande, dr. De Meijer, telefoon 366 ;voor Oosterland en Bruinisse dr. Van Leeu wen, uit Bruinisse, telefoon 01133-280; voor Terneuzen dr. Van Breda Vries man; voor Axel dr. Schildtman. Dit weekeinde nemen waar voor Hulst en Nieuw Namen de heer Boren uit Nieuw-Namen; voor Hulst de heer J. Janssen telefoon 01155-488; voor Oost burg, Sluis en Groede de heer Risseeuw uit Groede, telefoon 01171-400. KORTGENE Alg. verg. Zeeuwse Polder- en Water- schapsbond CLINGE Zaal St. Cecilia 18 uur Samenkomst motorcrossers en supporters BOSSCHENHOOFD De Schakel 19 uur Bijeenkomst jonge rengroep 1, 2, 3, 7 tot 16 j. GOES Baarends 15 uur Verg. Grafische Bond Terminus 10.30 uur Verg. St.-Christoffel Grand 19 en 21 uur De dood speelt mee, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur De slag om Napels, 14 j. Electro 19 en 21.15 uur De gemaskerde houwdegen, 14 j. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur Inspecteur Gorilla slaat er op los, 14 j. Alhambra 19 en 21 uur De prijs der liefde, 18 j. SLUISKIL 14.30 uur Wielerkoers voor nieuwe lingen DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur De blonde van Capri IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Maciste, de sterkste man ter wereld, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Congo Nivo AXEL Centrum 20 uur Vrouwen buiten de wet, 14 j. E. Tieleman 13.30 uur Kalkoenschieting staande wip HULST Bioscoopgebouw 20 uur De uitdaging van ridder Pardaillan, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur De man die doorvocht, 18 jaar Concertgebouw 20 uur Het geheim zinnige eiland, a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur Hatari, a.l. Victory 19.30 uur Jaarvevg. Vespaclub De Eenhoorn 14.30 uur Verloting HEIKANT E. v.d. Velde 14.30 uur Kermisschieting STOPPELDIJK J. Vernimmen 14.30 uur Palingschieting KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 15 uur Binnenschieting ANTWERPEN KVO 20 uur De Favoriete KATH. UNIVERSITEIT NIJMEGEN Aan de Kath. Universiteit te Nijmegen is de heer J. R. M. Buysrogge uit Lams- waarde geslaagd voor het kandidaats examen Rechten. axel Het Centrum 15.45 uur Vrouwen buitei de wet, 14 j., 20 uur De prostitutie 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 15 uur De uitdaging van ridder Pardaillan, 14 j., 18 er 20.30 uur Dokters zonder masker, 18 j. j. v. Helsland 15 uur Grote schieting TERNEUZEN Luxor 14 uur Het geheimzinnige eiland, a.l., 16.30 en 20 uur De man die doorvocht, 18 j. Concertgebouw 20 uur Het geheim zinnige eiland, a.l. OOSTBURG Ledel 15 en 20 uur Hatari, a.l. Victory 19.30 uur Bal HEIKANT E. v. d. Velde 14.30 uur Kermis schieting KOEWACHT p. v. Hove 17 uur Biljartprijskamp st. jansteen 13.30 uur Staande wip schieting GRAAUW V. de Caluwe 14.30 uur Palingschietinf hengstdijk p. de Waal 15 uur Grote gaaibollinr boschkapelle A. Stallaert 14.30 uur Grote paling schieting KT OOSTÉRZANDE H*t Witte Huis 15 uur Schieting; 19.30 uur Dansen WESTDORPE Concordia Toneeluitvoering door St. Jan ten Stene PHILIPPINE L. Haers 14 30 uur Kalkoenschieting BOSSCHENHOOFD Sacristie 11 uur Dames propagandister Bond van het H. Hart VLISSINGEN Alhambra 15 uur De schrik der piraten. 14 j.. 19 en 21 uur De PW der liefde, 18 j. Luxor 15 en 20 uur Inspecteur Gorilla slaat er op los, 14 j. middelburg Electro 15.30 en 19.30 uur De gemas kerde houwdegen, 14 j. City 14.30 uur Dik Trom en het circus, a.l.. 20 uur De slag om Napels, 14 j GOES Grand 15 uur Mannen van staal, 14 3; 19 en 21 uur De dood speelt mee, 18 j ANTWERPEN KVO 14.30 uur De Csardasvorstin; 20 uur De Vrijschutter DE KLINGE Cinema v. Dyck 15 en 19.30 uur De blonde van Capri IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Maciste, de sterkste man ter wereld, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 15.30 uur Congo Vivo, 20 uur Prooi van de nacht CLINGE L. de Vilder 14.30 uur Schieting 19.30 uur Dansavond van de Instuif GOES Grand 20 uur De dood speelt mee, 18 j MIDDELBURG City 20 uur De slag om Napels, 14 -1 VLISSINGEN Alhambra 20 uur De prijs der liefde 18 jaar OOSTBURG De Eenhoorn 20 uur Vergadering winkeliers HILST Bioscoopgebouw 20 uur Dokters zondci maske;\ 18 j. ANTWERPEN KVO 20 .uur In 't witte .paard

de Stem | 1963 | | pagina 2