Handel in elektrische stroom KAREL BL0MMAERT r „Ik praat met meer FA. ANTOINE Wijkverpleegstersdag Groene Kruis te Haamstede Uurstakingen ten einde tentoonstelling op 2 en 3 oktober G.E.A.E. de Gier W. Eysink beton- mortel 27000 ml bouwgrond te koop Provinciale Waterstaat in Zeeland Uitkomsten gunstiger W aterleidingmij Schouwen-Duiveland TERNEUZEN Daders van bomaanslag op negerkerk gearresteerd Aardverschuiving in India 150 doden Ook Nederland? Waarnemer naar overleg kernvloot van het Westen? Zes ton als inzet Kortgeding Staat contra Z. -Molukkers Overval op trein in Venezuela Nieuwe beleidslijnen overheidspersoneel ARKA blij met plannen van Toxopeus Kongo's parlement naar huis gestuurd In hoger beroep Surinamer hoort weer 8 jaar eisen wegens doodslag Labour over carrière van MacMillan DADELIJK VALT HET DOEK Abdoel Rachman over Maleisië BERGEN OP ZOOM Bromfietser na aanrijding in ziekenhuis ELKE VRIJDAG IN WEST-EUROPA: geen spreekuur BREUK BANDEN v.d. Walle- Blommaert I I w ?i Rouaansekaai 43 te Middelburg, telefoon (01180) 4851. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 1 OKTOBER 1965 Op Schouwen-Duiveland werd een wijkverpleegstersdag voor de wijkzusters van het Groene Kruis in Zeeland gehou den. Een groot aantal wijkverpleegsters was aanwezig, terwijl ook verschillende districtsverpleegsters en leidsters-docen ten van de kraamcentra als gasten tegen woordig waren. Ze werden 's morgens alle in Hotel „Witte van Haemstede" te Haamstede verwelkomd door de heer H. P. Everwijn voorzitter van de Provinciale Zeeuwse Vereniging Het Groene Kruis. Deze herdacht in zijn inleidend woord de zo plotseling overleden oud-voorzitter jhr. R. Roëll en memoreerde met grote dankbaarheid het vele, dat hij voor het Groene Kruis en voor de wijkverpleeg sters gedaan heeft. Daarna sprak zr. Y. M. M. Stellweg zuster in algemene dienst van het Drent se Groene Kruis, voorheen districtsver pleegster voor de kinderhygiëne in Zee land, ove de sociaal verpleegkundige in het sociale verkeer. Het werk, ten bate van de gemeen schap, vereist eigen discipline en verant woordelijkheid. Wij moeten gebruik ma ken van wat wij geleerd hebben maar ook van nieuwe inzichten aldus zuster Stelleweg. In het sociale verkeer van de wijkver pleegster komt ook de verhouding tot de huisarts en het bestuur aan de orde. Daarbij moet worden bedacht, dat het Het jaarverslag 1962 van de Waterlei ding Maatschappij Schouwen-Duiveland is optimistisch gestemd. De bedrijfsuit- komsten waren gunstiger dan die over het jaar 1961. Het verlies over 1962 be droeg weliswaar nog ruim 43.000 gulden, maar toch ongeveer 30.000 minder dan het jaar daarvoor. De exploitatie op zich zelf leverde een winstsaldo op van bijna 48.000 gulden, welk saldo echter geheel werd overtroffen door de rente en de afschrijvingen op de oude geactiveerde verliezen, die een gevolg waren van de watersnood. Meer dan 10 jaar na de ramp is door het Rijk nog steeds geen definitieve be slissing genomen over een bijdrage in de geleden verliezen. Het vermoeden be staat, dat het rijk aan de maatschappij een renteloos voorschot zal verstrekker* Indien de beslissing daarover eenmaal is gevallen dient de balans, vooral wat betreft de daarop voorkomende geacti veerde verliezen, drastisch te worden gesaneerd. De samenstellers van het verslag ver wachten als gevolg van de over enkele jaren snel toenemende stroom toeristen, een zware belasting van het bedrijf, dat, teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de in enkele zomermaanden abnormale verbruikspiek, een aantal kostbare voor zieningen moet treffen. De waterproduktie nam in 1962 weer met 2,4 pet. toe en beliep ruim 900.000 kubieke meters. Het leidingnet werd met 6 kilometer uitgebreid. In het verslag wordt met bezorgdheid gesproken over het niet tegemoet komen aan het ver langen van de maatschappij naar een uitbreiding van het waterwingebied. Het is niet denkbeeldig, dat de maatschappij over enkele jaren niet aan de vraag naar water zal kunnen voldoen. Men hoopt, dat de verzoeting van het water, dat de duinen het waterwingeied omringt, als gevolg van de afdamming van de zeearmen tijdig zal komen. De boekwaarde van de vaste activa bedraagt ruim 4,3 miljoen gulden; de geactiveerde verliezen over de jaren 1953 t.m. 1962 bedragen niet minder dan 875.000. De leningschuld bedraagt 2,7 miljoen gulden; de bijdragen van derden in aanlegkosten 1,1 miljoen en het voor schot van de Herverkavelingscommissie Zeeland wegens uitvoering van het zoge naamde Boerderijenplanen 1,3 miljoen gulden. ZEEHENGELWEDSTRIJD De laatste zeehengelwedstrijd die Sluis kil voor dit heizoen in de Westerschelde nabij de Terneuzense watertoren organi seerde, onderscheidde zich door guur weer, slechte vangst, bijna alleen onder maatse vis, maar een groot aantal (129) deelnemers en voor eder een prijs en dus een sportieve en plezierige zeehengel- wdstrijd. Toen in Hotel D Kroon te Sluiskil de prijzen werden uitgereikt, was er een plezierige stemming. Voor ieder was er een flink stuk van het geslachte varken of een kip, taart of tulband. Dg clubkampioen voor dit jaar is H. van Seyen met 1625 punten; 2. J. van Drongelen 1455, 3. K. Donze 1425 p. Het jeugdkampioenschap werd gewonnen door B. Lavoir met 1010 p., 2. L. Balin- ger 875, 3. M. de Sutter 857 p. De uitslag van de laatste clubwedstrijd luidde: 1. K. Donze 1400 p., 2. H. v. Seyen 1325, 3. G. Wouters 1325, 4. W.D ekker 1250, 5. L. de Mul 1200. 6 A. de Caluwé 1180, 7. J. Scheffer 1025, 8. M. Cousyn 1025, 9. B. Lavoir 985, 10. J, v. Drongelen 945 p. bestuur de opdrachtgever is. De wijkverpleegster is onderhevig aan rijksregelingen voor salaris, pensioenre geling enz. maar zij mag geen ambtena res worden. Zij moet geen automaat van formulieren en van formaliteiten worden maar vóór alles mens zijn en liefde tot de mens bezitten. Bij de bespreking, die op deze inleiding volgde, kwam o.m. tot uiting dat een medisch maatschappelijk werkster mis schien wel in de grote steden, maar op net platteland niet nodig wordt geacht. De voorkeur wordt gegeven aan teamwork (huisarts, bestuur, wijkverpleegster en waar nodig maatschappelijk werkster). 's Middags werd een bezoek gebracht aan de Deltawerken te Bruinisse. Met een gemeenschappelijke maaltijd werd deze geslaagde dag besloten. De politie van Alabama heeft gisteren twee blanken gearresteerd, die vermoe delijk betrokken zijn geweest bij de bom aanslag op een negerkerk in Birming ham, waarby vier kinderen om het le ven kwamen. Hun namen zijn niet be kendgemaakt. Ook de politie van Houston in Texas deed een goede vangst. Zij arresteerde de 45-jarige Adolf Klander, die beschul digd wordt van moord op een neger. Klander, die autobuschauffeur is, had met een pistool geschoten op een groep negers, die zijn bus met stenen bekogel den. Een van de kogels doodde mevrouw Ollie Gamble, een 45-jarige negerin. In Orangeburg, Zuid-Carolina, wer den aan de lopende band 700 dansende en zingende negerbetogers opgepikt en ondergebracht in een met hekken afge sloten ruimte, omdat de gevangenissen reeds overvol zijn. Er zijn daar in twee dagen tijds nu al 508 betogers gear resteerd. Intussen heeft de commissie voor bur gerrechten aan president Kennedy mee gedeeld, dat er voor de eerste maal een gerechtvaardigde hoop bestaat, dat het rassenprobleem zal worden opgelost maar negers en blanken worden onder wijl steeds verder uit elkaar gedreven, zo werd gezegd. Volgens in Nieuw Delhi ontvangen be richten zijn 150 mensen omgekomen en meer dan duizend gewond als gevolg van een aardverschuiving, waardoor het Meer van Neva, nabij de grens tussen Ti bet en Nepal, buiten zijn oevers is getre den. Tien hangbruggen zijn weggeslagen. Aan de dagelijkse stakingen van tel kens een uur in de bedrijven van Ver- schure en Co in Amsterdam is gisteren een einde gekomen. De directie had za terdag het gehele personeel een brief gestuurd met de mededeling dat ieder die maandag opnieuw om tien uur het werk voor een uur zou neerleggen, ge schorst zou worden. Later maakten de zegslieden van het personeel bekend dat zij 's morgens juist een vergadering hielden over een beëindiging van de dagelijkse stakingen. Het merendeel van de mensen wilde er wel van af. Op dat moment kwam de beslissing van de directie dat de stakers (de vergadering werd in het sit-down- uur gehouden) geschorst waren. Op dat bericht legden ook de arbei ders op de andere afdelingen van het bedrijf het werk neer. Later besloot men dat dinsdagochtend het werk weer hervat zou worden, in het vertrouwen dat de directie geen rancunemaatrege len zou nemen. Verzoek aan NS De twintig geschorste arbeiders bij Zwanenberg in Oss, die op 24 september waren geschorst, en de 40 anderen die twee dagen later geschorst werden, heb ben gisteren het werk hervat. De federatie van spoorwegvakvereni gingen, die 3000 man NS-personeel om vat, heeft in een telegram van de direc tie der spoorwegen verzocht vooruitlo pend op een te verwachten loonsverho ging het personeel een eenmalige gra tificatie van minstens 175 gulden toe te kennen. (Van onze Haagse redacteur) Minister Luns (Buitenlandse Zaken) heeft gisterenmorgen bij aankomst uit New-York op Schiphol gezegd, dat Ne derland niet deel zal nemen aan het voorbereidend overleg over de vorming van een gezamenlijke Westerse kern- vloot. Het Nederlandse standpunt geen Nederlandse deelneming aan dit project, omdat dit boven onze financiële draagkracht gaat is dus volstrekt on gewijzigd. Wel liet minister Luns de mo gelijkheid open, dat er een Nederlandse waarnemer naar het voorbereidend over leg zal worden gezonden. Een beslissing hieromtrent is echter nog niet genomen. Dit is een zaak van overleg in het ka binet, zo liet minister Luns weten. Minister Luns ontkende voorts ten stelligste berichten als zou hij ontstemd zijn over een Belgische beslissing om een waarnemer naar het voorbereidend overleg over de oprichting van een geza menlijke Westerse kernvloot te sturen. Minister Luns zei, dat de Belgische re gering op dit ogenblik nog helemaal geen besluit heeft genomen over het al dan niet zenden van een waarnemer. Dit vormt juist een punt waarover Neder land en België elkaar tevoren zullen raadplegen, aldus minister Luns. Mr. B. F. Drooglever Fortuyn stond gis teren voor de moeilyke taak in een kort geding voor de president van de Haagse rechtbank, mr. G. Witsen Elias, te bewij zen, dat de Staat der Nederlanden alles heeft gedaan om twaalf Zuidmolukker- gezinnen naar Nederland over te bren gen en waarom deze pogingen op niets zijn uitgelopen. De plicht tot overbren ging van de Molukkers vloeide voort uit een vonnis van dezelfde president van de Haagse Rechtbank, uitgesproken op 29 april 1963 naar aanleiding van een kort geding dat tegen de Staat was aan gespannen. Op het niet nakomen van het vonnis was 6 ton als dwangsom gesteld. De Staat der Nederlanden heeft zich nu weer verzet via een kort geding. De bewering van de landsadvocaat, mr. B. A. Drooglever Fortuyn, dat de Staat „met voorbeeldige snelheid getracht heeft aan de opdracht vervat in het vonnis van de president van de Haagse rechtbank uitvoering te geven", werd op zeer felle wijze bestreden door de raadsman van de Zuidmolukkers, mr. A. G. Maris. Mr. Maris kwam tot de conclusie dat de Staat „een zak vol telegrammen heeft verzonden en de rest blauw-blauw heeft gelaten". De verdediging van de landsadvocaat beperkte zich in hoofdzaak tot de mede deling dat het telegraafverkeer steeds zeer voldoende is geweest, in tegenstel ling tot het telefoonverkeer. Er heerste in de laatste dagen voor de overdracht ver warring in Hollandia. Het valt achteraf gemakkelijk vast te stellen wat meer en beter gedaan had kunnen worden. Op 1 oktober a.s. zal blijken of mr. Wit sen Elias de mening van de landsadvo caat deelt. Hij zal dan zijn uitspraak in het kort geding doen. Een groep verzetsstrijders heeft op 60 km van Caracas bij een tunnel een aanval op een trein gedaan, die op weg was naar El Encanto. Vier politieman nen, een vrouw en haar elfjarig doch tertje kwamen om het leven en tien bur gers werden gewond. De terroristen hadden zich onder de ruim 400 passagiers van de speciale trein naar het picknickterrein El Encanto, ten zuiden van Caracas, gemengd. Toen de trein in een tunnel reed haalden zij revolvers en machinepistolen die zij in hun broodmanden hadden verborgen te voorschijn en dwongen de machi nist de trein in de tunnel tot stilstand te brengen, waarop zij geld van de pas sagiers eisten. Leden van de treinbewakingsdienst begonnen vervolgens te schieten, waarop een vuurgevecht ontstond. Een woordvoerder van de FALN (strijd krachten van de nationale bevrijding) belde UPI op om te zeggen dat de ban dieten deel uitmaakten van de afdeling van Cesar Augusto Rios van de FALN, die geleid wordt door Maximo Canales. Deze Canales had deel aan het kapen van een passagiersvliegtuig, van het vrachtschip Anzoateguie en van de ont voering van de Spaanse voetbalster Al fredo di Stefano. (Van onze Haagse redactie) Onder de kop „Een nieuwe wind?", wordt in het jongste nummer van het ARKA-weekblad een welwillende be schouwing gewijd aan de door minister Toxopeus (Binn. Zaken) uitgestippelde lijnen voor het overheids-personeelsbe- leid. Het ARKA-weekblad zegt met waardering te hebben kennis genomen van de uiteenzetting daaromtrent in de toelichting op de begroting van Binnen landse Zaken voor 1964. De ARKA geeft er blijk van voldaan te zijn over de stelling van minister Toxopeus, „dat de verhouding tussen overheid en haar eigen werknemers een specifiek karakter heeft, waaruit de bij zondere status van het overheidspersoneel voortvloeit. Men zal vanuit dit specifieke karakter de regelingen moeten bezien en alleen dan een regeling uit het particulier bedrijfsleven overnemen, wanneer deze met dit specifieke karakter verenigbaar is", aldus het ARKA-artikel. Het ambte- narenorgaan geeft er met deze regels blijk van ook in de komende regerings periode van minister Toxopeus een zelf standig beleid voor het overheidsperso neel te verlangen. In ieder geval wenst men geen vermenging van overheidsper soneel en particulier bedrijfsleven. President Kasavoeboe van Kongo heeft het parlement ontbonden en een „con stitutionele commissie" benoemd, die zal moeten beraadslagen over een nieuwe grondwet. Vorige maand riep hij beide huizen van het parlement in speciale zitting bij een om een nieuwe grondwet te bespre ken. In plaats daarvan hielden de afge vaardigden zich vrijwel uitsluitend bezig met het gevangen houden van Antoine Gizenga, een volgeling van wijlen Patrice Loemoemba, de eerste premier van Kon go. In Leopoldstad zijn vorige week twee grote betogingen ten gunste van Gizenga gehouden. Een andere demonstratie werd door 2000 Loemoembisten in de Afrikaan se wijk van Leopoldstad gehouden. Een medisch bulletin van de regering verklaarde, dat Gizenga's toestand „be vredigend" was ondanks zijn hongersta king. Er moeten vóór 30 juni 1964 nieuwe verkiezingen worden gehouden. Deze zul len echter pas worden uitgeschreven wanneer de ontwerp-grondwet door een volksstemming is goedgekeurd. De procureur-generaal bij het gerechts hof in Amsterdam, mr. W. B. J. Aberson, heeft gisterenmiddag tegen de Surinaam se zeeman T. A. H., die door de recht bank enige maanden geleden wegens doodslag werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van acht jaar met aftrek, bevestiging van het vonnis geëist. Bijna een jaar geleden had de zeeman een 22-jarige aangeschoten Amerikaans militair, Jay Jacobi, met een boordmes in de hartstreek gestoken, waarna de Amerikaan was overleden. De mannen waren in een vechtpartij gewikkeld ge raakt, nadat de Amerikaan een schop had gegeven tegen de auto van een Amster dammer. De zeeman reed achter deze auto, moest door het incident stoppen en raakte toen met de Amerikaan aan het vechten. Het hof zal op 14 oktober uitspraak doen. In Scarborough is gisteren het jaar lijkse congres begonnen van de Britse Labourpartij. Voorzitter D. H. Davis be toogde tegenover de 1230 afgevaardigden en 2000 gasten, dat de conservatieve re gering van MacMillan nu bezig is aan „de laatste akte van het laatste bedrijf". Hij viel MacMillan aan op verschillen de punten van diens binnenlandse en bui tenlandse politiek, waaronder de afwij zing van Engelands verzoek om het lid maatschap van de E.E.G., de hoge werk loosheid gedurende de wintermaanden, het achterblijven van de industriële ont wikkeling en de schandalen rondom de krotwoningen, waarvoor de eigenaren exorbitante huren vragen. „Het jaar 1963 heeft rampspoed en ver nedering gebracht, die in onze geschiede nis zonder weerga is", aldus Davis. Davis sprak slechts kort over de kwestie Profumo-Christine Keeler, die hij niet van wezenlijk belang achtte, be halve dan dat zij volgens hem de onbe kwaamheid van de conservatieve rege ring heeft aangetoond. De premier van Maleisië, toenkoe Ab doel Rachman, heeft gezegd weinig meer te voelen voor bijeenkomsten met Indo nesische en Philippynse leiders. „Wat heeft het voor nut een topconfe rentie te houden wanneer ze steeds maar blijven doorgaan met me te vervloeken. Iedere keer dat ze mij aanvallen gebrui ken ze bijvoeglijke naamwoorden, die mijn vader met ontzetting zouden hebben geslagen", zo zei hij. Intussen is alle Australische uitvoer per schip naar Indonesië stopgezet wegens het Indonesische verbod op de handel via Singapore. Een „meevaller" voor de Britten is, dat de Engelse ambassade in Djakarta, die twee weken geleden tijdens demonstraties in vlammen opging, door de Indonesische regering zal worden herbouwd. Maar aan de andere kant kregen ze - weer een veeg uit de pan. Generaal Na- soetion, de bevelhebber der Indonesische strijdkrachten, heeft nl. in Djakarta te genover studenten verklaard dat buiten landse militaire basissen rondom Indone sië worden gebruikt om moeilijkheden te veroorzaken. De generaal zei zelf Britse vliegtuigen boven Atjeh, in Noord-Su- matra, te hebben zien vliegen. Dit was weer eens een staaltje van „in directe kolonisatie", waardoor in dit ge bied spanning in het leven wordt ge roepen en de vrede in gevaar wordt ge bracht, aldus generaal Nasoetion. Op de Wittoucksingei heeft gistermor gen vroeg een aanrijding plaatsgehad tussen een vrachtauto, die werd be stuurd door C.B. uit Oud-Gastel, en een bromfiets, die werd bereden door P. de W. uit Ossendrecht. De aanrijding ge beurde toen de rechter pedaal van de brommer in aanraking kwam met de trottoirband op de brug en de W. de macht over het stuur kwijt raakte. De bromfietser liep een pols- en beenbreuk op. Hij werd overgebracht naar het Al gemeen Burger Gasthuis. De vrachtauto werd niet, de bromfietser zwaar be schadigd. (Bijzondere correspondentie) Van Jutland tot Italië, van het jjze- ren gordyn tot Frankrijk hebben de ge zamenlijke Westeuropese elektriciteits leveranciers een distributienet gescha pen, dat een waar voorbeeld is van on derlinge internationale samenwerking. Wanneer bijvoorbeeld in Stuttgart bij het vallen van de avond alle lichten aangaan, ontstaan er voor de plaatse lijke energiecentrales de zgn. spitsuren; de turbines kunnen dan dikwijls het grote verbruik niet uit eigen voorraad leveren. De overkoepelende landelijke organisatie grijpt dan in en zorgt, in dien nodig, voor elektriciteit die uit het buitenland wordt „geïmporteerd". Uit Lauffenberg in Zwitserland wordt op deze wijze dikwijls stroom aan de bondsrepubliek geleverd. Dergelijke transacties dienen vanzelfsprekend snel tot stand te komen: een telexbericht, een druk op een knop en reeds stro men ettelijke miljoenen kilowatts van Lauffenberg naar Stuttgart. In de vroe ge morgenuren heeft Stuttgart echter een overschot aan energie, deze reserve wordt dan doorgeleverd aan bijv. Ne derland of België. Op het gebied van de energieverzor ging is er dus reeds werkelijk sprake van een „Verenigd Europa", zonder dat hieraan onderhandelingen of offi ciële nota's te pas komen. De directies van de grote elektriciteitscentrales heb ben zich enige jaren geleden op advies van de OECD rond de conferentietafel gezet. Het resultaat van de besprekin gen was de oprichting van de „UCPTE" (Europese Unie voor de coördinatie van produktie en transport van elektri sche energie), waarbij België, West- Duitsland, Frankrijk, Italië, Luxem burg, Nederland, Oostenrijk en Zwitser land zijn aangesloten. Voor de Duitse centrales is de organisatie in handen van de „Deutsche Verbundgesellschaft" die haar zetel in Heidelberg heeft. Ieder stroomleverantiebedrijf doet echter, in dien nodig, rechtstreeks een beroep op een andere centrale. Vrijdags is er stroommarkt in Euro pa. Op deze dag wordt de planning voor de komende week gemaakt. Alle aange sloten centrales delen mede hoeveel energie en op welk tijdstip zij deze de volgende zeven dagen nodig hebben dan wel zelf kunnen leveren. De prijs van de elektriciteit wordt overigens voor elke transactie afzonderlijk over eengekomen, er is hier dus sprake van een beurs, waar de prijs wordt bepaald door twee factoren, nl. vraag en aanbod. Naast de zuiver economische aspec ten moet deze energieuitwisseling ook gezien worden als een hulpverlening aan buurlanden; een eventuele nood toestand zal dan ook nooit door het opvoeren van de prijs kunnen worden uitgebuit. Duitsland importeert de meeste stroom uit Oostenrijk en Zwitserland, nl. zes miljard kilowattuur per jaar. De bonds republiek exporteert hiervan weer twee miljard kilowattuur. Voor een perfect functionerende dis tributieorganisatie tussen de vele krachtcentrales van de diverse landen was natuurlijk een technische normali satie noodzakelijk. Alle turbines dien den aan de nieuwe omstandigheid te worden aangepast. Alle leden van de UCPTE verklaarden zich gelukkig be reid aan deze normalisatie mede te wer ken, hetgeen ook wel begrijpelijk is, want tenslotte heeft iedereen profijt van een dergelijke internationale ener gievoorziening, Alle in aanbouw zijnde dan wel nog te bouwen krachtstations worden thans reeds direct zodanig uit gevoerd, dat zij zonder enige wijziging op het Europese net kunnen worden aangesloten. Experts hebben uitgere kend, dat het Europese stroomverbruik binnen tien jaar verdubbeld zal zijn. Al leen door de internationale samenwer king zal aan deze vraag kunnen worden voldaan. Er stroomt thans geen water meer nutteloos over stuwdammen, geen stroomreserves liggen langer braak. De heer en mevrouw TOXOPEUS-UFKES zullen ter gelegenheid van hun vertrek uit Breda gaarne afscheid nemen op zaterdag 5 oktober a.s. van 3.005.00 uur n.m. in Huize Merula, Baronie laan 102 te Breda. Belcrum-Garage vraagt steeds Mijn Bouvier Benno de Polltie- aanrijdingvrije auto's v.a. II t.k. Min. Kanstr. 18-20, Breda. Tel. 01600-39900-39870 42801 De Pree Autohandel Steeds aanrijdingvrije auto's te koop gevraagd. Breda, Haagweg 31- 33, telef. 33915. Tilburgseweg 135. tel. 39753. 19144 Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, door een noodlottig onge val, in het St. Liduina Ziekenhuis te Hulst, voorzien van het H. Oliesel, in de ouderdom van 81 jaar, onze gelief de man, vader, behuwd- vader, grootvader en overgrootvader, de heer ISIDOOR L. VAN GAEVER echtgenoot van Elisa Meersman. Fam. v. Gaever Fam. Meersman Kapellebrug, 29 septem ber 1963. De uitvaartdienst, waar bij U beleefd wordt uit genodigd, zal plaats heb ben op woensdag 2 ok tober a.s. om 9.30 uur, in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te St. Jansteen. ZAAL: HOTEL DE GRAANBEURS MARKT, HULST De tentoonstelling is geopend, woensdag 2 oktober van 14.00—18.00 en van 19.00 22.30 uur, donderdag 3 oktober van 19.00 22.30 uur. Hier kunt u kennismaken met de nieuwste Philips produk- ten op het gebied van radio, televisie, grammofoons, band recorders, huishoudelijke apparaten, wasmachines, enz. Bo vendien worden er interessante demonstraties gegeven. Wij zullen.het zeer op prijs stellen u op onze tentoonstelling te mogen begroeten en u zo uitgebreid mogelijk voor te lich ten. Maak gebruik van deze prachtige gelegenheid. De toegang is gratis- Er is al een automatische Philips universele ontvanger mét gradatiefilter voor 995, FANTASTISCH AANBOD! Bij aankoop van bepaalde, typen Philips radiotoestel len geven wij boven het normale inruilbedrag nog f 40,tot f 60,extra, als u uw oude radio inruilt, ook al is deze defect. DAT KAN OOK OP ONZE PHILIPS - SPECIAALZAAK Telefoon (01140) 29 67 GENTSESTRAAT 42 - HULST SHOW! DANKBETUIGING Voor de gewonnen le prys bij de loterij (steunkaarten) t.b.v. de Wielerwedstrijd te St. Jansteen, betuig ik hier mede mijn hartelijke dank aan de wielerclub en voor al aan de schenker, de heer Jan Weemaes. A. Roelands. Lamswaarde, oktober 1963. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij ons 40-jarig huwelijks jubileum danken wij U al len hartelijk. A. van Bambost B. van Bambost- Vervaeck. Westdorpe, Bernhardstraat 3. Gevraagd kinderverzorgster en hulp in huishouding bij dokter DeKesel, Tentoonstellingslaan 78, Antwerpen, België. Telef. 385691 Na 18 uur X DANKBETUIGING Onze hartelijke dank voor de zeer vele felicitaties die onze heerbroer, de EERW. BROEDER CYRILLES ONGENAE, bij zijn 12 1/2-jarig pro- fessiefeest heeft mogen ont vangen. Bijzondere dank aan de de heer en mevrouw Gerard de Klerk-Heijens uit Bosch- kapelle, voor hun belange loos autorijden en medele ven. Bert en Angelien Ongenae. GEASSOCIEERD per 1 oktober PRAKTIJKADRES Steenstraat 28, Hulst. PRAKTIJKTELEFOON 01140-2060 b.g.g. 2150. SPREEKUREN voor zieken fonds verzekerden G. DE GIER 8—9 uur, be halve woensdag, w. EYSINK: 9—10 uur. Voor particulieren G. DE GIER 1—2 uur. W. EYSINK 2—3 uur. 's ZATERDAGS Verder consult volgens af spraak. Struyck, Oosterbout. In enige afdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze, actieve mede werkers. Ervaring in beton- verwerking verdient aanbeve ling, maar is geen vereiste. Geinteresseerden kunnen onze personeelschef bellen onder nummer 01620-3941 of naar hem toekomen op kantoor. Ko- ningsdijk 69. Zo nodig komen wij u graag thuis bezoeken-X 3- a 5-pers. caravan t. k. ge- vr. Besch. g. bezwaar Br op- g. afm., pr. ond. no. 42979. Bontmantels kort en lang reeds vanaf f 2,- p.w. of f 5,. p.m. Vraagt gratis folder. Brieven ond. no. 41467 bur. v. d. bi. X Centrale verwarming, olie- stook, luchtverw., aanleg en onderh. Vraag geheel vrijblij vend offerte. Install, bedr. De Weerd N.V., Markt 33, Etten. Een huis met tuin gevr. Omg. Terneuzen. Br. ond. no. 42964. Kredieten voor meubelen en woningtextiel, rechtstreeks van fabriek. Zeer soepele betaling. Geheimhouding verzekerd. Vr. vrijblijvend inl. Brieven post bus 251, Rotterdam. R.-k. jongeman, 38 jaar, van gegoede middenstand, met ei gen zaak, wenst in contact te komen met degelijk r.-k. meis je. Leeftijd 32 tot 35 jaar. Br. ond. no. 42909 Voor een betrouwbare gebruik te wagen is het adres Toon Gijzen. Vestkant 125, Breda Tel. 33346. Wij hebben in voor raad" Dauphine 1958, Opel Re- kord 1956, Opel Rekord I960, ooel Rekord 1959, Taunus 17 M '59, Taunus 17 M 1958, 4- deurs, Vespa-scooter 1958, spotprijs, Opel Rekord 1957, Thames 800 1960, Bestel 1000 kg laadvermogen, Opel Kapi- tan 1957, V.W. de Luxe 1959, V.W.-bus 1961 Taunus F.K. 1000 Bestel I960, Daf de Luxe I960, Ford Zephyr '59, Chevro let Bestel '56, Peugeot Diesel '61, zwart, Fiat 1100 '58, plus nog verscheidene inruilers, die wij hebben. Deze wagens wor den onder garantie verkocht. In- en verkoop en financiering. Zondags geopend tot 3 uur. Van part. t.k.a.: „Messer- schmltt" in zéér goede staat, als nieuw! Voor liefhebber. Vele accessoires, 4 res. ban den enz. Bernhardlaan 45, Et- ten. Tel. 01608-2939. Deze week hebben wij In voor raad: Opel Kapitan I960, Vaux- hall Velox 1960, Renault Dau phine 1960, Opel Rekord 1961, Skoda Octavia 1962, Renault L4 1962, Ford Anglia 1962, Daf de Luxe 1961, Ford Zephyr 1959 Ford Consul 1961. Ford Taunus 17 M 1960, Ford Ang lia 1961, Renault R8 1963, Re nault Gordini 1961, Simca Mon- thléry 1960, V.W. de Luxe 1961, V.W. de Luxe I960, V.W. de Luxe 1959, Ford Consul 1960, Ford Zephyr 1958, Re nault Dauphine 1960, Chevro let Cabriolet 1957, Renault L4 1961 en. nog vele andere. Wij hebben nog enkele inruilwa- gens staan, welke goedkoop, zonder garantie worden verk. Simca Aronde 1958, Ford An glia 1957, Chevrolet 1955, Re nault Bestel wagentje 1959, V.W de Luxe 1956 en 1957. Verder nog diverse Opel Ca ravans 1961-1960-1959-1958-1957. V.W. Bestelwagen '58 enz. Voor een betrouwbare auto naar een betrouwbaar adres, het adres met de grootste om zet, met de grootste voorraad en met de allergrootste ser vice Belcrum-Garage, Min. Kanstraat 16-20, Breda. Tel. 01600-39900-39870. Vlakbij groen- teveiling en station. Zaterdags en zondags gehele dag geopend. Ook deze week heeft de Vito garage te Breda weer een keurige collectie le klas ge bruikte automobielen in voor raad en wel tegen zeer scherp concurrerende winterprij- zen. Al deze automobielen wor den onder de volle unieke schr. garantie verkocht. Deze garan tie betekent dat u op alles garantie krijgt: onverschillig wat u aan de auto zou kun nen krijgen is voor onze reke ning. Dit kunnen wij met een gerust vertrouwen doen, om dat al onze automobielen in eigen werkplaats door le klas monteurs geheel nagezien, ge test en gecontroleerd zijn, zo dat wij ze voor de volle 100 pet. voor goed kunnen verko pen Wij hebben nu in voor raad Fiat 1300 van 1962 als nieuw, zeer weinig gelopen, Fiat 1100 1961 zeer prachtig, Fiat 1100 1960 met schuifdak, Volkswagen Variant (Station car) 1962, Volkswagen 1500 1962 met radio (als nieuw), V.W. de Luxe 1961 met rol- dak, V.W. de Luxe 1961, kleur wit, V.W. de Luxe 1961, kleur geel, V.W. Cabriolet, Opel Ca- ravar 1959 en 1957, Renault Ondine 1961, Renault Ondine 1960, Ingeruild Ford Consul 1957, zeer goedkoop met nieu we motor. Vito-Garage te Bre da, Ginnekenweg 340-342, Recht tegenover de kerk, vlak bij de Ginnekenmarkt, telef. 36173 De garage met zijn goe de keus, de beste automobielen en met zijn 100 pet, degelijke garantie Elke werkdag ge- end van 8 tot 's avonds 10 uur. Zaterdags en zondags ge opend van 8 tot 6 uur, inruil en financiering mogelijk. X. hond met lof 321 pnt. k.n.p.v. staat ter dekking. Adr. Joosen, Haagse Markt 25, Breda Tel 01600-35318 42944 Vermager zonder moeite met Gracial 50 dragees f 1,98. Bij apoth. en drogist. DROGISTERIJ Stationsweg 9 HULST Bel voor uw De Handel in Bouwmaterialen 1.10 1963 7.12 Nestje dwergpinchertjes met moederhond te koop. Teckel en zwarte middenslag poedel. Sips, Vestingstraat 44, Breda. Telf. 40397. 42956 m Op 7 december a.s. Q hopen onze 73 geliefde ouders: i G. Goed - G. Geluk 3 de dag te beleven dat zij i voor één gulden een van i de vijf woonhuizen i (aangekleed met 7 artikelen van Philips j Nederland NV) totale f -2 i waarde per huls dertigduizend gulden, zullen terugontvangen. Hun dankbare kinderen akt ieby stand rot ter dam giro vijf Heemraadssingel 303 Rotterdam. Loten 4 I. I.— p. it. efii Gelmok suède jasjesEn lederen kleding voor dames en heren!Grote sortering Wij komen ook aan huls. TEL. 4318 - 5842 ROOSENDAAL M. J. DE BRUYN ook in ged. in bosrijke omgeving pl.m. 7 km van Breda.. - Te bevragen bij: Fa. P. W. v. d. GOORBERGH ZN. Acaciastraat 4 - Breda - telefoon 0160030066 Met ingang van HEDEN is de Afdeling Bijzondere Werken gehuisvest in het hoofdbureau van de Provin ciale Rijkswaterstaat, Het telefoonnummer 4359 van de Afdeling Bijzondere Werken komt hiermede te vervallen. De hoofdingenieur-directeur.

de Stem | 1963 | | pagina 4