Canberra krijgt een „zelfgemaakt" meer s Ziehier wat Shell u biedt om onbezorgd door de herfst te rijden! ram SHELL BIEDT MÉÉR! WERKSPOOR V.E.V.-0PLEIDINGEN- AMBACHTSSCHOOL GOES Yarkensstamboek voor Zeeland DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 30 SEPTEMBER 1963 Deken Lievegoed te Oostburg gaat met emeritaat Benoeming bij waterschap St. -Philips/and St.-lgnatiusziekenhuis - Breda 1. monteur(s) 2. leerling-monteurs 3. aank. bouwkundig tekenaar SOUBURGERS propagandêL-avond Eerste Nederlandsche Coöperatieve Beetwortelsuikerfabr. en Raffinaderij g.a. Sas van Gent Mededeling voor suikerbieten leveranciers Pijpfitters/ G.V.-monteurs ESectrisch lassers Instr. pijpfitters Mashine-bankwerkers Constr.-bankwerkers Montagewerkers (Van een medewerker) Australië's meest opwinden de stad. De Canberranen werken wel hard en zyn be slist niet wars van ontspan- Australië's federale hoofd stad Canberra is beslist niet ning, maar zowel het werk als de ontspanning missen toch de impulsen en de sti mulans, die handel en indu strie aan beide plegen te ge ven. De laatste maanden echter kon men in Canber ra wel degelijk spanning en zelfs opwinding constate ren. Dat kwam, omdat toen bekend was, dat „de grote dag" vastgesteld was op 20 september. De grote dag was de ge boortedag van Canberra's nieuwe meer. Toen heeft eerste minister Menzies op plechtige manier de Mo- longlo afgesloten. De "Mo- longlo is de rivier, die dwars door Canberra stroomt en die nu met zijn oeverlanden het bekken is geworden van een groot, kunstmatig meer. Dat meer zal, als het vol gelopen is, een oppervlakkte beslaan van 320 ha. De oeverlengte bedraagt dan circa 36 km De prijs van de aanleg van het meer beliep ruim twin tig miljoen gulden. Drie vier maanden zal het duren (aldus de ramingen van de deskundigen) voordat het meerbekken geheel gevuld is. Maar dan zal Canberra ook een bijzondere attractie rijker zijn en zal het stede- schoon een grote vooruit gang vertonen. Reeds liggen de adverten ties en de prospect! gereed, waarin nabij het meer gele gen - maar thans nog door „droogte" omringde - bun galows te koop aangeboden worden met de aanlokke lijke toevoeging „Prachtig uitzicht op het rmeer" of „Heerlijk gelegen nabij meerstrand". Dit is iets heel nieuws voor de Can berranen! Nieuw ook, dat de leden van de Golfclub thans plannen beramen voor zeilwedstrijden. Bet dient gezegd, dat de golfers hun prachtige links moesten of feren om voldoende plaats ruimte te maken voor het meer. Zij veranderen intus sen de naam van hun club in „zeilclub". De sportvis sers van Canberra maken hun hengels en verder vis- gerei gereed om in te kun nen gooien zodra het meer „gestoffeerd" zal zijn met de voortreffelijke vissen, die men er in zal uitzetten. Dit jaar voor het laatst heb ben die sportvissers in sep tember bij de opening van het hengelseizoen op cbe fo rel hun geluk kunnen be proeven in de Molonglo. Als spookbeelden op een modern schilderij staan aan de oevers van het meer enige steigers. De meerbo- dem is nu vrijwel „schoon geveegd" en de vruchtbare grond door de Dienst Par ken en Plantsoenen" naar elders getransporteerd. Op de westelijke oever van het nieuwe meer ligt het zie kenhuis, dat nu nog uitziet op de „kuil", maar over enige maanden prachtig aan het water gelegen zal zijn, Natuurlijk zijn er Canber ranen, die het betreuren, dat de met sportieve en ro mantische herinneringen ge laden Acton Renbaan onder water zal verdwijnen. Voor al voor de ouderen ver dwijnt met die renbaan een brokje „goede oude tijd". Efen halve eeuw heeft het geduurd aleer het zover is gekomen. In die halve eeuw is Canberra een echte hoofd stad geworden met een snel groeiende bevolking. In 1921 telde Canberra 1200 in woners. In 1935 reeds 13500. In 1947 bedroeg het zielen tal 15000, in 1962 reeds 58000. Men raamt voor 1969 een bevolkingscijfer van 100.000 en voor het jaar 2000 van circa 250.000. Tijdens de kerkdiensten van zondag kwam voor de parochianen van Oost burg de niet geheel onverwachte mede deling door deken-pastoor A. Lievegoed, dat hy zich gaat vestigen in het Emmaus- huis te IJzendyke. Tevens kondigde pas toor Lievegoed aan, dat vóór 18 oktober een nieuwe pastoor voor de St. Eligius- parochie zal worden benoemd. Pastoor Lievegoed kwam in 1930 naar Oostburg en werd door het overlijden van deken Looze te Aardenburg in 1942 benoemd tot deken van het dekenaat Aardenburg. Zondag 6 oktober a.s. zal na de hoogmis voor de parochianen ge legenheid worden gegeven in het gebouw van de Katholieke Kring afscheid te nemen van deken-pastoor Lievegoed. Tot gezworene van het waterschap St.-Philipsland is benoemd G. J. de Jager te St.-Philipsland. Op woensdag 2 oktober a.s. hopen onze geliefde ouders A. WEEMAES en J. T. WEEMAES-BRAND hun 50-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog jaren in goede gezondheid gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Hulst, september 1963, Abdijstraat 30. Receptie van 3-4 uur, Hotel „Het Bonte Hert" Hulst Gevraagd kinderverzorgster en hulp in huishouding bij dokter DeK'esel, Tentoonstellingslaan :org! bij dokter 78, Antwerpen, België. 385691 Na 18 uur. Telef X Hulpkok gevraagd minstens 3 jaar praktijk. Brieven met op gave van referenties en ver langd salaris. Restaurant „Wit- hof" Essensteenweg 1, Bras- schaat-Polygoon, België. X Struyck, Oosterhout. In enige afdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze, actieve mede werkers. Ervaring in beton- verwerking verdient aanbeve ling, maar is geen vereiste Geïnteresseerden kunnen onze personeelschef bellen onder nummer 01620-3941 ot naar hem toekomen op kantoor Ko- ningsdijk 69 Zo nodig komen wij u graag thuis bezoeken-X Gevraagd een huishoudster bij een r.-k. heer van 29 jaar met een kindje van 4 jaar. Brieven ond no. 42851. X Wie heeft tijd om thuiswerk te verrichten? Inl.: De Tipge ver, afd. 1, Postbus 21, H.I. Ambacht. Vanaf 1 november beschikbaar binnenstalling voor caravans. Br. ond. no. 42832. X Te koop voor belegging, goed onderhouden en goed gelegen beneden- en bovenwoning Koopprijs f 18.500, Huuropbr f 1545 Br. bureau bl. no. 42759 X Nieuwbouw Mariaveld, Ginne- ken. met olie-c.v., gereed me dio 1964, f 38.500 - f 39.000,-. Makelaars v. d. Berg «Sc Co., Nw Ginnekenstr. 43, Breda. Tel (01600>-24421. X Regentesselaan. Ruim, gerie felijk, degelijk gebouwd voor oorlogs nieuwbouwhuis, hoek huis blok van 4, met c.v. en garage, spoedig vrijkomend, f 80.000,- Makelaars v.d. Berg «Sc Co.. Nwe. Ginnekenstr. 43, Breda Tel 01600-24421 X 1 Z.g.a.n. tweeling-kinderwagen van bekend merk. Mevr. Plug Graaf Hendrik III laan 109C, tel. 41339, Breda. X Bontmantels kort en lang reeds vanaf f 2,- p.w. of f 5,- p.m. Vraagt gratis folder. Brieven ond. no. 41467 bur. v. d. bl. X Bekkers Naaimach. Centrale, Boschstraat 67 Breda. tel. 41725 gevestigd sinds 1890, wettig er ken a Rijksgediplomeerd. Enigst erkend dealer van prak tisch alle wereldmerken naaims en breimachines. Zz.-machines reeds v.a. 205.-. Wacht U voor duurkoop, maar koopt by de specialist die service geeft ook na de koop. X Haverkort verkoopt alles! De ze week verkopen wij voor ie der aannemelijk bod wegens plaatsgebrek de volgende goe deren; o. a. bankschroeven, boormachines, zaagmachines, elektr. boormachines, slijpma chines, kolomboormachines, elektr. laskasten 220 volt. au togeen laskasten, grote partij elektr. motoren, gereedschaps kister., zaagassen, hamers, za gen, bijtels, ring- steek- en dopsleutels, waaronder grote garage doppendozen, felsma chines, aambeelden, veldsmid sen. Dit zijn allen nieuwe ge reedschappen en worden onder garantie verkocht. Verder nieu we handnaaimachines f 125,-, 20 liter chroomstalen ijsma chine f 200,-, lichtagregaat 3.57 kw., gekost f 4200,- thans f 700,-, nieuwe autorekken f 35 6 en 12 volts autobatterijen vanaf f 38,- onder volle garan tie, de beste legerolie voor uw auto. motor of bromfiets ver kopen wij voor 50 cent per li ter, auto assensteunen, 2 stuks f 17,-, verder alle mogeiyke autoaccessoires o.a. totale be kleding vanaf f 60,-, lampen, bumpers, sierringen enz. Blank eiken vitrinekasten f 50,-, 6- pers. kajuitjacht m. nieuwe buitenboordmotor f 850,- zeil- jachtje grote BM zonder zeil f 400, enige roeiboten en rub berboten voor spotprijs. Wes- tontakels f 60,-, grondbascule f 40,-, nieuwe film- en foto apparaten diverse merken Prisma verrekijkers, ver be neden winkelprijs, als nieuwe Zundapp scooter, 175 cc, f 750, NSU bromfiets f 50,- buiten boord- en inbouwmotoren, pr. accordeon, gekost f 680,. thans f 275. als nieuwe dames- en herenrijwielen f 60,-, grote schoolkachels f 40,-, elektr.- en gaskachels vanaf f 40,-, haar den en kachels, waaronder 3- gaats vanaf f 30.-, grote partij luidsprekers in kasten vanaf f 10,-, nieuwe heren bontlaar zen f 17,50, alle mogelijke re gen- en lederen kleding, re genpakken vanaf f 17,50, kop pels f 1,-, vechtpetten 75 ct., grcte pakken 5 kg wegende, gesorteerde spijkers f 2,75 p. gak. werkbroeken f 2,-, emaille aden f 40,- grote centrifuge f 60,-, 10-pers. Morris busje, geheel in prima staat f 1750,-, Bedford Bestel 1958 f 850,-, Ford Zephyr, in prima staat f 800,- enz. enz. te veel om op te noemen. Daarom voor alles wat u zoekt naar Goe derenhandel Fa. Haverkort, Boulevard 161, tel. 4903, Roo sendaal. Wij kopen partijgoe deren. liquidatiegoederen en overproduktie, alsmede winkel werkplaats- en fabrieksin- ventarissen. X Autoverzekering WA. v.a. f75, All Risks v.a. t 236.- Groene kaart f 10,. p j financieringen. Sevenhuysen. Haagweg 145, Breda Tel 01600-32853. X Ook deze week heeft de Vlto garage te Breda weer een keurige collectie le klas ge bruikte automobielen in voor raad en wel tegen zeer scherp concurrerende winterprij- zen. Al deze automobielen wor den onder de volle unieke schr. garantie verkocht. Deze garan tie betekent dat u op alles garantie krijgt: onverschillig wat u aan de auto zou kun nen krijgen is voor onze reke ning. Dit kunnen wij met een gerust vertrouwen doen, om dat al onze automobielen in eigen werkplaats door le klas monteurs geheel nagezien, ge test en gecontroleerd zijn, zo dat wij ze voor de volle 100 pet. voor goed kunnen verko pen Wij hebben nu In voor raad Fiat 1300 van 1962 als nieuw, zeer weinig gelopen, Fiat 1100 1961 zeer prachtig, Fiat 1100 1960 met schuifdak, Volkswagen Variant (Station car) 1962, Volkswagen 1500 1962 met radio (als nieuw), V.W. de Luxe 1961 met rol- dak, V.W. de Luxe 1961, kleur wit, V.W. de Luxe 1961, kleur geel, V.W. Cabriolet, Opel Ca ravan 1959 en 1957, Renault Ondine 1961, Renault Ondlne 1960, Ingeruild Ford Consul 1957, zeer goedkoop met nieu we motor. Vito-Garage te Bre da, Ginnekenweg 340-342, Recht tegenover de kerk, vlak bij de Ginnekenmarkt, telef. 36173 De garage met zijn goe de keus, de beste automobielen en met zijn 100 pet. degelijke garantie. Elke werkdag ge opend van 8 tot 's avonds 10 uur. Zaterdags en zondags ge opend van 8 tot 6 uur, inruil en financiering mogelijk. X. Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1958 t.k. Min, Kanstr. 18-20, Breda. Tel. 01600-39900-39870 42801 De Pree Autohandel Steeds aanrijdingvrije auto's te koop gevraagd. B-reda, Haagweg 31- 33, telef. 33915. Tilburgseweg 135. tel. 39753. 19144 Werelddierendag...is het op 4 oktober. Een jaar lang hebt u weer plezier van uw huisdie ren gehad. Doet u ze nu een plezier en haal iets lekkers bij de Dibevo-dierenspeciaalzaak. waar de grote sortering dieren benodigdheden u 1001 ideeën aan de hand doet. Hols Donatin, onontbeerlijk v. het honde- en kattemenu! Echte Donatin is alleen ver pakt verkrijgbaar in de beken de rode Hols-zak. Losse Dona tin is géén Donatin. Let dus op de verpakking! Wilt u meer over Hols-artikelen weten, vr. dan naar onze gratis folder: iedere dierenspeciaalzaak heeft hem voor u. Koriïiisschieting maand 29 sep tember bij J. de Vijlder, ca fé „De Kraai", Terhole. Beg. 3 uur. 11589 vraagt voor SPOEDIGE indiensttreding: volledig op de hoogte met aanleg en onder houd van centrale verwarmingsinstallaties. voor aanleg en onderhoud van centrale ver verwarming; diploma L.T.S. vereist; diploma verwarmingsschool of daarmee bezig zynde strekt tot aanbeveling. voor het bureau bouwkundig-technische dienst van het ziekenhuis. Sollicitaties: dinsdag 1 oktober van 18 - 19 uur bij de Direkteur-Ekonoom van het ziekenhuis. Denk aan de van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kan kerbestrijding, op dinsdag 1 oktober 1963, aanvang des avonds 8.00 uur, in gebouw „De Zwaan". IEDEREEN IS HARTELIJK WELKOM eldingen voor: STERKSTROOM- EN ZWAKSTROOM-HULP MONTEUR EN MONTEUR INCLUSIEF ZWAKSTROOM-OPLEIDING P.T.T. Jit jaar is er een volledige opleiding le en 2e leer baar voor radio- televisie- en elektronikamonteur. Aanmeldingen zo spoedig mogelijk schriftelijk of mondeling Bergweg 14, Telefoon 01100-5504. Inlichtingen bij de Directeur. Ook cursisten van vorig jaar gelieven zich opnieuw op te geven. Zij die zich reeds opgaven behoeven dit niet weer te doen. SHELL ALTIJD VEILIG DICHTBIJ Stop nti bij één van de 2.700(1) Shell-stations in Nederland. U vindt daar de produkten, die u het herfst- rijden veilig en prettig maken. GAAFCHROOMWERK In de herfst beschermende „SHELL ENSIS" vloeistof 256 op het chroomwerk. Dit unieke roestwerende pro- dukt is verkrijgbaar in han dige spuitbus! BESCHERMING TEGEN VOCHT! Vraag naar „SHELL SILI CONE" Compound om dra den, verdeelkap en contact punten tegen vocht te iso leren. Uw profijt: vlot star ten in de natte maanden! ROESTVRIJ CHASSIS Op vele Shell-service-pun- ten staat men klaar om de onderkant van uw auto te voorzien van een roestwe rende laag „SHELL" U.B.C. Geldbesparend! Maak rui een afspraak! LANDBOUWCENTRUM GOES Als gevolg van de gestegen exploitatiekosten is in over leg met de houders van dekberen in Zeeuws Vlaanderen en Zuid-Beveland m.i.v. 1 oktober a.s. voor genoemde ge bieden het minimumtarief dekgelden vastgesteld op f 20.per eerste dekking. De levering van suikerbieten voor de campagne 1963 is voor onze leveranciers als volgt opgesteld: a. Op laadplaatsen in Zeeuws-Vlaanderen op don derdag 3 oktober 1963. b. Op laadplaatsen buiten Zeeuws-Vlaanderen en op het fabrieksterrein te Sas van Gent op maandag 7 oktober 1963. c. Op laadplaats Middelburg op dinsdag 8 oktober 1963. Omtrent het leveringsschema, de termijn-indeling etc. ontvangen de leveranciers bericht rechtstreeks van de fabriek. Het Bestuur, H. A. A. Baron Collot d' Escury, Voorzitter Jac de Feijter, secretaris MONTAGE vraagt voor de bouw van olieverwer- kende en chemische installaties o.ju in het Botlek-gebied VAKBEKWAME: (met N.V.L.-diploma) Tevens bestaat op onze FITTERSSCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar) de mogelijkheid een versnelde opleiding tot pijpfitter voor de olieverwerkende en chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op één onzer binnenlandse montagewerken. Regeling voor reisgeldvergoeding ot kost- en reisgeld vergoeding. Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden dinsdag 1 oktober a.s. tussen 7 en 8 uur njn. bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te GOES, alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Reis- en verzuim i os en by sollicitatie worden vergoecL

de Stem | 1963 | | pagina 6