Felle aanval Labour op MacMillan Acht arrestaties na explosie in wasserij te Gent NAWEEEN VAN PROFUMO-SCHANDAAL Laat de winter maar komen Bijna één ton verduisterd bij N.V.S.H. Telefoon hersteld tussen Djakarta en Singapore Adenauer treedt 15 oktober om 12 uur af Rapport van lord Denning best sellergeworden Zwarte Vluchtelingen beschoten door Chinezen van een prijs pond „Pak slaag..." Welke macht achter deze terroristen Tekent De Gaulle nog 7 jaar bij? DAGBLAD VOOR ZEELAND Aan grens met Rusland Nieuwe t.v.- opneembuis Iiert bracht verkeer tot stilstand Na revaluatie-geruchten Ned. Bank neemt dollars over U helpt U zelf en Betaal per kwartaal Veiligheid Nu en dan zon Controversen ONDER DRUK VAN V.S.? Strijdmachten Bekentenissen Pamfletten Arrestaties Stereo-muziek over de draadomroep Loon-rondjes Langzaam-aan bij Zwanenberg Berucht Frans bendeleider gegrepen Spanje volledig bondgenoot V.S. 1Q3e JAARGANG Ne. 24396 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Mitg. Mij- Needancfia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C v. Dongen, C X v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 aWa3 v R IJ D A G 27 SEPTEMBER 1963 Abonnementsprijs mU-.v. 1 oktober 8,70 per kwartaal, excL 0,20 irf casso; 9,90 per post excl. 0,35 incasso; 0,67 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aan* vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: Usbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) De Westduitse Bondskanselier dr. Konrad Adenauer zal, naar gisteren in Bonn is meegedeeld, op 15 oktober om twaalf uur aftreden, precies veer tien jaar en een maand sinds zijn verkiezing. Adenauers opvolger, de tegen woordige vice-kanselier en minister van economische zaken professor Ludwig Erhard, zal de dag daarop, om tien uur 's morgens tot kanselier worden gekozen door de leden van de Bondsdag. Het seniorenconvent uit het Duitse parlement is het gisteren over het precieze tijdstip van Adenauers heen gaan eens geworden. Erhards verkiezing is verzekerd, omdat zij eigen christen-democra tische partij en haar coalitiegenoot, de liberale vrije democraten, voor hem zullen stemmen. Het convent is het nog niet eens geworden over de aard van de plech tigheid rond Adenauers aftreden. Op 16 oktober zal Erhard als kanselier worden beëdigd, en de dag erna zal dat met zijn ministers ge beuren. Op 18 oktober houdt Erhard zijn eerste „troonrede", waarover op 23 oktober zal worden gedebatteerd. De leider van de Britse oppositie, Harold Wilson, lieeft gisteravond in een uitzending voor de radio en de televisie de aanval geopend naar aanleiding van de bevindingen van het rap port van lord Denning over het Profnmo-schandaal. Wilson eiste van premier MacMillan, dat hij met spoed het parlement van reces zal terugroepen voor een debat over wat hij noemde „de schrikbarende toestand" die er ten aanzien van de Britse veiligheid heerst. Volgens het Centraal-Aziatischc Sovjet- blad Kazachstanskaja Pravda, hebben Chinese grenswachten geschoten op men sen die naar de Sovjet-Unie vluchtten. Dit is, voor zover bekend, het eerste Sovjethericht waarin melding wordt ge maakt van schieten aan de grens. In het bericht wordt niet gezegd waar en wanneer er werd geschoten. De cor respondent van het blad schrijft, dat in het bewuste grensgebied in het afgelopen jaar alleen al tientallen gezinnen, die deel uitmaakten van nationale minderheden naar de Sovjet-Unie waren gevlucht, uit gehongerd en in lompen gehuld. In het Philips-laboratorium is e bijzonder soort televisie-opneembuis ontwikkeld, die de naam „plumbicon" heeft gekregen Deze buis, die zeer ge schikt is voor zwart-wit televisie en zich bovendien bij uitstek leent voor het opnemen van kleurentelevisiebeelden be looft bij een toekomstige invoering van de kleurentelevisie in Europa een inte ressante rol te gaan spelen. De nieuwe plumbicon-bu'is is voort gekomen uit een langjarige ontwikke ling. is eenvoudig en klein van af metingen. is gemakkelijk te bedienen en wordt gekenmerkt door een grote ge voeligheid, alsmede door een zeer ge ringe traagheid, die bovendien onaf hankelijk is van het lichtniveau. Een fors edelhert heeft gisterenmiddag en gisterenavond grote verwarring te weeggebracht op rijkswegen en spoorba nen in en om Den Haag. Politiemannen uit drie gemeenten hebben gepoogd het opgeschrikte dier te bemachtigen op zijn chaotische tournee door Den Haag, Leid- schendam en Voorschoten. Drie treinen moesten stoppen omdat het hert de spoor baan uitkoos als vluchtweg en machi nisten van de spoorwegen kregen de last geving „voorzichtig rijden". Gisteren avond rond negen uur heeft het zijn toe vlucht gezocht in de koninklijke landgoe deren De Horsten in Wassenaar. Het dier is vermoedelijk afkomstig uit één van de Haagse hertenkampen. Als gevolg van circulerende en inmid dels door het ministerie van Financiën tegengesproken geruchten over een mo gelijke revaluatie van de gulden, werden flinke posten dollars door de banken bij de Nederlandsche Bank aangeboden. Hierdoor zou de centrale bank volgens taxatie voor circa 50 miljoen dollar heb ben moeten opnemen, overeenkomende met een bedrag van ongeveer 180 miljoen gulden, dat het saldo van de banken ten goede is gekomen. Mede in verband met de zware ultimo, die de banken tegemoet gaan, wordt dit bedrag voor hen een goede ruggesteun geacht. Ja, dat is het plezierige als U als weekabonnee van Dagblad De Stem voortaan per kwartaal gaat be talen. U maakt het U zelf gemakke lijker èn U helpt onze agenten; zij behoeven dan maar eenmaal per kwartaal bij U aan te bellen om het abonnementsgeld te incasse ren. Een hele tijdsbesparing voor U en voor onze agenten, i U kunt ook tijdig voor het ingaan i van het nieuwe kwartaal aan ons 1 gireren (vanaf 1 oktober a.s. ƒ8,70 per kwartaal) door overschrijving i op onze postrekening no. 1114111. Maak het u zelf gemakkelijk: Wilson maakte duidelijk, dat hij van plan is MacMillan's regering ten val te brengen hetzij door een motie van wantrouwen in het La gerhuis, hetzij bij de volgende al gemene verkiezingen, welke naar wordt verwacht voor het volgend najaar zullen worden gehouden. Dit laatste is intussen ontkend door Ian MacLeod, voorzitter van de conser vatieve partij en leider der conservatieve Lagerhuisfractie. Deze heeft gisteren avond, in een speciale televisie-uitzending van de B.B.C. over het rapport-Denning, verklaard, dat er in 1964 algemene ver kiezingen in Groot-Brittannië zullen worden gehouden. Er moeten elke vijf jaar parlements verkiezingen in het Verenigd Kouinkdijk worden gehouden. De datum hiervan wordt echter door de minister-president vastgesteld. Deze is bevoegd de verkie zingen vroeger te doen organiseren. Er waren gissingen geweest over de moge l\jkheid van vervroegde algemene verkie zingen, die thans dus door MacLeod zijn weersproken. Labourleider Wilson zei verheugd te zijn dat het rapport-Denning buiten ex-mi nister Profumo andere leden van het ka binet van alle eventuele blaam had ge zuiverd. „Het belangrijkste deel van het rap port", zo voegde hij hieraan toe, „handelt over een kwestie die ons allen heeft be ziggehouden en dat is niet het persoon lijk gedrag van bepaalde ministers maar Engelands veilingheid". Wilson zei: „Hier heeft het rapport schrikbarende dingen aan het licht gebracht. In de eer ste plaats is het duidelijk dat er ministers zijn, die hun plicht niet hebben gedaan. De 48-jarige kantoorbediende J. S. uit Amsterdam is gisteren in de hoofdstad aangehouden verdacht van verduistering van naar schatting f 70.000 ten nadele van de Nederlandse Vereniging voor Seksuele Hervorming in Amsterdam. Eveneens is aangehouden, maar na verhoor weer op vrije voeten gesteld, de 59-jarige boek houder W. K., die ervan wordt verdacht een bedrag van f 15.000 ten nadele van genoemde vereniging te hebben verduis terd. Beide verdachten waren werkzaam bij de N.V.S.H. De kantoorbediende, die zijn frauduleuze handelingen toegeeft, komt zelf tot een bedrag van f 40.000. Hij zal maandag voor de officier van justitie worden geleid. De boekhouder, die even eens de verduistering toegeeft en het zich toegeëigende bedrag op ongeveer f 8000 geschat, heeft via een lening bij PAUS PAULUS heeft gisteren zijn 66e verjaardag gevierd. Uit alle delen van de wereld ontving hij gelukstelegrammen. DE WESTDUITSERS hebben in 1962 voor een waarde van vier miljard Duit se Marken aan eieren en gevogelte uit ons land geconsumeerd. HET WASSENAARSE dierenpark mist een jonge antilope. Waarschijnlijk is hij in het Haagse Bos gesignaleerd. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: Nu en dan zon, maar later ook enkele verspreid voorkomende buien. Matige tot krachtige, maar aan de kust aan vankelijk nog harde of stormachtige wind tussen west en noordwest. Iets lagere middagtemperaturen. Vandaag: zon onder 18.29 uur. Maan op 12.58 uur. Morgen: zon op 6.34 uur. Maan op 0.06 uur. een bevriende relatie de f 15.000 op tafel kunnen brengen. De twee verdachten hebben volgens de politie bij het onder zoek al hun medewerking verleend. Zij hebben de malversaties gedurende een reeks van jaren gepleegd. Een accoun tantsonderzoek bracht vorig jaar reeds aan het licht dat er onregelmatigheden moesten hebben plaatsgehad. Beide man nen waren wel enigszins op de hoogte van eikaars handelingen, doch opereer den los van elkaar. In de tweede plaats blijft het de vraag welke minister nu verantwoordelijk is, Iedereen dacht dat het de premier zelf was en ik ben er zeker van dat hij dit ook dacht, maar nu wordt ons gezegd dat het de minister van Binnenlandse Zaken is". In het rapport van lord Denning staat, dat de directe verantwoordelijkheid voor de Britse veiligheidsdiensten in 1952 in het geheim werd overgedragen van de eerste minister, destijds Winston Chur chill, op de minister van Binnenlandse Zaken. In het kabinet MacMillan beheert Henry Brooke deze portefeuille. Christine Keeler en Marylin „Mandy" Rice-Davies, twee sleutelfiguren in de zaak-Profumo, hebben geweigerd com mentaar te leveren op de publikatie van het rapport van lord Denning. Miss Kee ler is volgens haar raadslieden bezig met het lezen van het rapport, dat intussen een „best seller" geworden is. Hoewel de persen van de Britse ko ninklijke drukkerij zonder onderbreking doordraaiden om aan de grote vraag naar het rapport van lord Denning te voldoen, was er toch een zwarte handel in exemplaren van dit rapport ontstaan. Er waren bü het begin van de verkoop 60.000 exemplaren beschikbaar. Een uur later bracht een exemplaar in sommige gevallen al een pond sterling op. Ge middeld werd er driemaal de oorspron kelijke prijs, 7,5 shilling, voor betaald. Het rapport werd met gejuich ontvan gen door duizenden mensen die lang voor het kantoor van de staatsdrukkerijen in Londen hadden staan wachten als voor een koninklijke bruiloft. Binnen een kwartier waren tweeduizend exemplaren verkocht van de oplage, die de regering veiligheidshalve heeft opgevoerd tot 90.000, na eerst opdracht te hebben gege ven voor het drukken van 30.000 evcm- p laren. Het boekwerk was te verkrijgen op benzinestations van Shell, die zijn klan ten daarop eergisteren al via grote ad vertenties attendeerde. Televisiecommentator Brian Connell voorspelde, dat het rapport aanleiding zal geven tot nieuwe controversen, omdat het „meer vragen opwerpt dan oplost", „eer der een climax dan een einde" is. In dezelfde zin schreven de Times en de socialistische Daily Mirror. Over het algemeen waren de bladen van mening, dat het rapport de behandeling van de Profumo-affaire door de regering onvol doende acht en met name premier Mac Millan in gebreke stelt. Behalve de oppositie van Labour schuilt ook een groot gevaar voor de Britse premier in de te verwachten kri tiek in zijn eigen conservatieve partij. Waarnemers in Londen zeiden het waar schijnlijk te achten dat een aantal con servatieven opnieuw MacMillans aftre den zal eisen. Op het hoogtepunt van de zaak-Profumo wilden 27 conservatieve parlementsleden MacMillan niet steunen bij een motie van vertrouwen. Indonesië heeft gisteren de auto riteiten in Singapore laten weten dat het herstel van de telegraaf- en telefoonverbindingen wenst. De dag tevoren had Djakarta deze verbindingen verbroken als on derdeel van zijn actie tegen de nieuwe federatie Maleisië. Later op de dag is gemeld, dat de ver bindingen tussen Singapore en Me- dan inderdaad weer zijn hersteld. Of dit wellicht een eerste gevolg is van de druk die de V.S. op Indonesië uit- oefenen? Zoals gemeld wil Amerika zijn hulp verlening aan Djakarta eventueel „be vriezen". Dit houdt, volgens officiële Amerikaan se zegslieden in. dat als Indonesië zijn economische oorlogvoering tegen Malei sië voortzet, het rekening moet houden met de mogelijkheid van een verlies van ruim 100 miljoen dollar aan Amerikaan se hulp. van een stagnatie in het stabili satieprogram, waarvoor Amerika met an dere landen 250 miljoen dollar wilde bij dragen, en van een algehele terugval in economische chaos. Verder zou ook het standby krediet van het Internationaal Monetair Fonds in gevaar kunnen ko men, waarvan Indonesië nu twintig mil joen opgenomen en nog dertig miljoen te verwachten heeft. Maar Soekamo retireert nog niet. Volgens een bekendmaking van gisteren in Djakarta staan 7 miljoen Indonesiërs klaar om boven Noord-Borneo te wor den afgeworpen om de „vrijheidsstrij ders" te helpen. In Koeala Loempoer hebben 20.000 le den van de Maleisische vereniging van oud-militairen plechtig beloofd het land te zullen verdedigen en gezegd „te wach ten op een beslissing van de regering" De 71-jarige admiraal b.d. Harold Hickling heeft als zijn mening over de gespannen ver houding tussen Indonesië en Malakka te kennen gegeven, dat president Soekamo een stevig pak slaag verdiende en naar bed moest worden gestuurd De admiraal gaf deze ietwat ongeicone verklaring tijdens een bezoek aan Sydney. De in Nieuw-Zeeland woonachtige Hickling verklaarde dat Nieuw-Zeeland en Australië ook onder de Indonesische expansie plannen vielen, maar hij geloof de niet, dat Indonesië een oorlog zou aandurven. President De Gaulle heeft gisteren een beroep gedaan op het Franse volk hem te steunen in wat leek op een poging zijnerzijds om in bedekte termen aan te kondigen, dat hij van plan is de presi dentsverkiezingen in 1964 te vervroegen. Tegelijkertijd legde hij er opnieuw de nadruk op. dat Frankrijk onafhankelijk moet blijven van de twee voornaamste kernmogendheden, Amerika en Rusland. Onlangs nog zinspeelde hij erop, dat hij van plan is zich opnieuw kandidaat te stellen voor een tweede ambtstermijn. Gisteren beperkte hij er zich voorname lijk toe de bevolking te vragen hem te steunen. Waarnemers zagen hierin een teken, dat hij volgend jaar wellicht zal aftreden en 18 maanden voor de vast gestelde datum naar een tweede ambts periode zou willen dingen. De Gaulle is nu bijna 73 en zijn beweegreden zou zijn, dat hij een nieuwe zevenjarige presiden tiële termijn zal kunnen beëindigen tegen de tijd, dat hij 80 wordt. Voorts verklaarde hij, dat de econo mische voorspoed gehandhaafd moet blijven door uitvoering van het ver soberingsprogramma van de regering om de franc te redden en dat het huidige sterke-man-bewind van de vijfde repu bliek dient te worden voortgezet. (Van onze Belgische correspondent) De Belgische gerechtelijke dien sten trachten thans uit te vinden welke de financiële machten zijn achter de terroristische groep die zichzelf te Gent ontmaskerde toen zich zoals gisteren door ons gemeld woensdagavond een felle ontploffing voordeed in de woning waar zij explosieven vervaardigden. Gelijk bekend, werden bij die ontploffing twee jongelui zwaar gewond. Hun toe stand is dusdanig, dat zij tot dus verre nog niet konden worden ondervraagd. De voortvluchtige bewoner van het huis waar het geheime bomarsenaal ge vestigd was, is gearresteerd op het ogenblik dat hü een Gentse advocaat raadpleegde. In de nacht van woensdag op don derdag werden nog 7 jongelui voorge leid en aangehouden. Zij hebben be kend te werken in overleg met de be woner van het huis, de 38-jarige Jac. Stassart. Zij zouden hun richtlijnen ontvangen van personen uit Brussel, die zij, naar zij beweren, evenwel niet kennen. En niet-geïdentificeerde Brusselse perso nen zouden ook de financiers zijn van het weinig fraaie werkje dat te Gent werd opgeknapt. De aangehouden jongelui, veelal minderjarigen uit de Fransssprekende Gentse bourgeoisie, hebben toegege ven, dat zj) de mededaders waren van de springstofaanslagen, die gepleegd werden te Wemmei, te Aalst en te Oostende. Het tuig dat zij te Oostende wierpen naar betogers van de Vlaamse volks beweging, ontplofte onder de voet van een rijkswachter, wiens voet nadien moest worden geamputeerd. Te Aalst werd een brandbom geworpen in het lokaal van de Volksunie. Jac. Stassart werd daarvoor al aangehouden, maar nadien vrijgelaten bij gebrek aan vol doende bewijzen. Dat bewijs werd nu ook geleverd, want tijdens een huis zoeking werd een valse autonummer plaat gevonden, waarvan hij zich des tijds bediende. Stassart is echter de enige, die, tegen beter weten in, wei gert bekentenissen af te leggen. Het gerecht onderzoekt nu of de opgerolde terreurgroep ook verantwoordelijk is voor het werpen van de explosieven, waardoor vorig jaar gewonden vielen onder de Vlaamse betogers van de „Tweede mars op Brussel". Deskundi gen menen, dat er grote gelijkenis be staat tussen de bommen die te Gent werden ontdekt en de explosieven, die bij andere gelegenheden geworpen werden. In de Gentse woning werden een hele partij klaargemaakte bommen gevonden, evenals voldoende grond stoffen voor de vervaardiging van nog honderd andere. Het gerecht zegt, dat die bommen, wanneer ze tussen een massa ontploffen, bijna onvermijdelijk ernstig gewonden, zoal niet doden moe ten maken. Op bevel van het parket te Brussel werden alle dossiers van onopgehelderde gewelddaden in Bel gië opnieuw geopend. Het is niet uit gesloten dat men thans ook de daders op het spoor is van de aanslag op de Kongreskolom te Brussel. Kenschetsend zijn ook de procova- tieve pamfletten die in de Gentse wo ning werden gevonden. Deze pamflet ten moesten zogenaamd uitgaan van Vlaamse oud-S.S.-mensen, die de Vla mingen oproepen om mee te doen aan de betoging die zondag te Gent door de Volksunie wordt georganiseerd. Het is duidelijk, dat dit provocatieve druk werk de Gentse bevolking moest ophit sen tegen de deelnemers aan de Volks uniedemonstratie. Een gedeelte van de explosieven was trouwens bestemd om geworpen te worden naar de leden van voornoemde politieke partij. Alle ge- arresteerden maken deel uit van het Frans-georiënteerde nationaal actie comité voor de eenheid van het land en voor taalvrijheid. Dit comité heeft inmiddels alle verantwoordelijkheid afgewezen en in een communiqué ge weid en brutaliteit veroordeeld. De regering van Maleisië heeft 20 Chi nese studenten van de Nanyang-universi teit in Singapore laten arresteren. De studenten worden verdacht van commu nistische sympathieën. De arrestaties verliepen niet zonder moeilijkheden. Zodra de politie ter plaat se arriveerde, begonnen de studenten de deuren en ingangen af te sluiten en de politie met stenen en flessen te bekoge len. Enkele personen werden gewond. Drie creaties uit de collectie Van Brunswick in Parijs. Links een bedrukte annorak met hoge wollen kraag, midden een exclusieve poncho, rechts een wollen vest in levendige kleuren. (Van onze Haagse redactie) Met ingang van zaterdag a.s. zal de P.T.T. weer beginnen met uitzendingen van stereo-muziek over de draadom roep. Tot voor enkele maanden werd ook op zaterdagochtenden stereo-muziek door gegeven van een Franse zender. Plotse ling was dit niet meer mogelijk omdat de Franse zender wegens vakanties met de uitzendingen ophield. Nu de mogelijk heid voor stereo-uitzendingen opnieuw aanwezig is, kunnen de aangeslotenen van de draadomroep in Nederland daar van weer gaan profiteren en wel op de zaterdagochtenden tussen 10 en 12 uur. Gisterenmorgen is het personeel van Zwanenberg n.v. te Oss, dat werkzaam is in de snijkamer en het slachtbedrijf, een langzaam-aan-actie begonnen. Het gaat hier om ongeveer 250 man, die met deze actie hun eisen voor een duurte- toeslag kracht willen bijzetten. De actie wordt niet gesteund door de erkende vakbonden. De staking bij de Arbeiderspers in Amsterdam is zoals werd verwacht, om dat het een 24-uursstaking was, gisteren morgen geëindigd. Het verbondsbestuur van het N.V.V. komt zaterdag te Amsterdam in een extra vergadering bijeen ter bespreking van de huidige loonmoeilijkheden. Ruim 200 man personeel van de Ne derlandse Standard Electric Maatschap pij n.v. in Den Haag heeft ook gisteren van twee tot drie uur gestaakt. Men wil een verbetering van de c.a.o. De Stichting van de Arbeid betreurt het, dat de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G, M. J. Veld kamp onvoldoende aandacht heeft ge schonken aan de bijzondere motieven die naar het oordeel van de Stichting de op haar voorstel nog gewijzigde c.a.o.'s voor het horecabedrijf en de witwasserijen aanvaardbaar maakten. De bewindsman verklaarde, zoals ge meld, op 6 september beide c.a.o.'s on verbindend. De Franse politie heeft gisteren be kendgemaakt dat zij de hand heeft weten te leggen op de 41-jarige André Con- stantin, een van de beruchtste en slimste Franse misdadigers, die gezocht wordt voor diefstallen en oplichtingen oplopen de tot vijf miljoen franks. De bende van Constantin specialiseerde zich in het ontvreemden van vracht auto's (ongeveer honderd) en het plegen van zwendel op de Parijse markthallen. (Advertenties) Goedingelichte kringen in Madrid heb ben gisterenavond verklaard, dat de Ver enigde Staten aan Spanje op het gebied van de defensie garanties hebben gegeven welke gelijk staan aan die van een lid van de Noord-Atlantische Verdragsorga nisatie in ruil voor een voortgezet ge bruik van de Amerikaanse basissen in Spanje. Volgens de zegslieden zal binnenkomt door beide landen een nieuw akkoord worden bekendgemaakt waarbij het recht van Amerika om strategische basissen in Spanje te gebruiken, wordt vernieuwd. De huidige overeenkomst, die voor tien jaar was aangegaan, is gisteren afgelo pen. Volgens de kringen in Madrid be looft Amerika in bet nieuwe verdrag de Spaanse territoriale integriteit te zul len verdedigen in geval van „een aanval of dreiging met een aanval". IN ZUID-TIROL zijn weer drie krachti ge explosies gehoord. BREDA Bindstraat hoek Houtmarkt

de Stem | 1963 | | pagina 1