BOSCH Zeeuwsch-Vlaanderen „W oensdrecht gelaten bij De te water Schelde Jachtopziener Joosse jaagt ook op antiek Thailand wil bemiddelen in dreigend conflict „De jonge mens in de jonge wereld' WAT S3 WAAI»? wees de was de baas in eigen huis wasautomaten ZUID-BEVELAND Twee lijken uit Wester schelde opgehaald Contact-avond PZEM Middelburg HULST rERNEUZEN Gemeentebestuur behoorde tot de gasten Dagblad De Stem H. GOEDHARS west-Z.-Ylaams ploegkampioen Eerste steen in Breskens' nieuwe gemeentehuis Axel herdacht (met de Polen) de bevrijding OMEGA heetman Opening Zeeuws toneelseizoen Vaarwel" en ..Welkom" in raad Vogelwaarde Ooft- en tuinbouw tentoonstellingen te Zuidzande geopend Sportwedstrijden PZEM-personeel Boerinuenbond NCB Mej. v. Eloenselaai legt consulent- schap neer Soekarno blijft krakelen MARKTEN Twee bromfietsers bij botsing ernstig gewond Studiedagen van KAJ en VKAJ Buit van één miljoen dollar HOOCWATER Vandaag Morg en 2 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 23 SEPTEMBER 1963 Ovezande R. K. VROUWENBOND DRAAGT WINTERPROGRAMMA VOOR Door de vorig jaar oktober opgerichte r.-k. vrouwenbond te Ovezande is bij de laatstgehouden vergadering het toen opgerichte voorlopige bestuur met una nieme stemmen herkozen. De bedoeling om dit seizoen te star ten met een definitief bestuur is echter alleen bij een plan gebleven. Zuster Beatrix, directrice van de huis houdschool hield een interessante lezing over de gezinsbegroting. De bond telt reeds 80 leden. Presidente, mevrouw Wöstmann be treurde het dat er voor een georgani seerd reisje zo weinig animo bleek te zijn. Het winterprogramma ziet er goed uit. Voor 9 oktober is een bijzonder in teressante avond georganiseerd, waarbij mejuffrouw Hummön, een psychiatrisch- maatschappelijk werkster een lezing over haar werk komt geven. Voor de 21-ste november heeft het be stuur van de vrouwenbond beslag weten te leggen op het bekende cabaret onder leiding van Bouk Martens, dat in sa menwerking met het vrouwengilde van Kwadendamme voor een gezellige avond zal zorgen. Het duo Koppens en Pieters is ver zocht 11 december voor de leden onder ling een avond te brengen. De r.-k. vrouwenbond heeft zich even eens ten doel gesteld de liefdadigheids werken te beoefen-en. Als blijk daarvan zal op 3 januari 1964 een middag voor de bejaarden georganiseerd worden. Verder krijgen de leden op 26 fe bruari nog de kans zich van allerlei snufjes van verschillende stoffen op de hoogte te laten stellen door een deskun dige op dit gebied. (Van onze corespondent) Zaterdagmorgen werd door opvaren den van het Belgische jacht Bouboule cp de "Westerschelde even voorbij de veerhaven van Kruiningen een drijvend lijk gevonden. Het rijkspolitievaartuig R P 18 heeft het geborgen en overge bracht naar het lijkenhuisje op de al gemene begraafplaats te Kruiningen. Het lijk, dat in staat van verre ontbinding verkeerde, is nog niet geïdentificeerd. Enig houvast voor identificatie zijn twee gouden kronen aan beide hoektanden. Zondagmiddag is te Vlissingen op de kop van de buitenhaven in de Wester schelde een lijk gevonden. Bij onderzoek bleek dat dit was van de 55-jarige con structie-werkman P. H. v. D. uit Schie dam die sinds 17 september vermist werd. De jaarlijkse contactavonden voor het personeel van de PZEM uit de gehele provincie zullen worden gehouden op dinsdag 15 en woensdag 16 oktober a.s. in het City-theater te Middelburg. Door een prima beroepsgezelschap zal de revue „Het is carnaval" voor het voetlicht worden gebracht. Clinge E.H.B.O.-CURSUS De plaatselijke afdeling van de EHBO St. Bernardus heeft besloten om gedu rende het winterseizoen een EHBO- cursus te organiseren. Meerdere malen blijkt, dat in deze moderne tijd de EHBO onmisbaar is. Daarom acht het bestuur van de EHBO-afdeling St. Bernardus het ook noodzakelijk om een cursus te or ganiseren en ieder in de gelegenheid te stellen zijn kennis op dit gebied te ver rijken. Later kan dan de noodzakelijke hulp worden verleend op de bedrijven, in gezinnen en bij ongelukken langs de wegen. Het ligt in de bedoeling begin oktober te starten. Ieder die aan deze cursus wil deelnemen, kan zich opge ven bij de secretaresse mej. R. Lansu. Naar verluidt zal er wel veel belangstel ling voor de cursus zijn. PLOTSELING STERFGEVAL Toen de 66-jarige O. van D. alhier zijn auto uit de autoboxen van garage Bies- broeck had gereden, zakte hij plotseling in elkaar. Onmiddellijk werd dokter J. Casparie gewaarschuwd. Hulp mocht niet meer baten, want enkele minuten na de komst van de dokter overleed de heer v. D.. JONGEN ERNSTIG GEWOND BIJ AANRIJDING Toen zaterdagmiddag rond kwart voor twee de 8-jarige welp K. M. uit Hulst nabij het verkennersoord ,,'t Jagertje" met zijn fiets pardoes de Zoutestraat wil de oversteken werd hij aangereden door een vrachtauto, bestuurd door de B. uit Graauw. De spoedig ter plaatse zijnde dokter vervoerde het jeugdige slacht offer in zorgwekkende toestand ijlings naar het ziekenhuis. brandweer derde IN LANDELIJKE WEDSTRIJD Onder bevelvoering van de heer A. L. de Vin heeft de Terneuzense vrijwillige brandweer op de landelijke wedstrijden voor het kampioenschap tweede klasse de derde plaats bereikt. De wedstrijden werden zaterdag te Was senaar gehouden. Er namen tien ploe gen, de overwinnaars uit de respectie velijke provincies, aan deel. Huizen werd nummer één met 283,2 punten. Helmond en Terneuzen eindigden met een even groot aantal punten (253,5). Terneuzen werd de derde plaats toegewezen. JONGETJE VIEL UIT „DE RUPS" De Terneuzense kermis is weer ten einde en zeer rustig verlopen. Zaterdag avond evenwel had er nog een ongeval plaats waardoor twee negenjarige jon getjes zich onder behandeling van dok ter P. Nijsten moesten stellen. De ene, de 9-jarige P. Vermeulen, ging in de op gang zijnde „rups" rechtop staan, ver loor daarbij zijn evenwicht en kwam op de straatstenen terecht. Hij kreeg flinke hoofdwonde. Even daarna kreeg de eveneens 9-jarige B. van Doeselaer uit Zaamslag, een duw, toen hij aan de kassa van de rups kaartjes stond te kopen en viel tegen het draaiende appa raat aan. Ook hij liep daarbij een hoofd wonde op. Dokter P- Nijsten verbond de twee slachtoffers en bracht hen naar hun ouderlijke woning. GEMEENTEPOLITIE WAARSCHUWT De inspekteur van de gemeentepolitie vestigt de aandacht van de ouders op het grote gevaar voor spelende kinderen bij de opspuitingen van de Serlippens- en een gedeelte van de Nieuw-Othenepol- I der. Het is niet denkbeeldig dat kinderen zich vanaf de Scheldedijk in die polders be geven. De onder langs die dijk gelegen opgebroken weg, komt thans gedeeltelijk onder water te staan, evenals de naast die weg gelegen zeer diepe sloot, zodat er tussen die weg en de sloot geen ver schil meer te zien is. De inspekteur vestigt ook de aandacht, vooral van bromfietsbestuurders, op het de laatste tijd veelvuldig voorkomend euvel van niet uiterst rechts laten stil staan van bromfietsen op de voetpaden, waardoor het voetgangersverkeer meer dan nodig wordt belemmerd. Ddt is stafbaar gesteld in het wegenverkeers reglement. Tegen het z.g. dubbel plaatsen van die voertuigen op de voetpaden wordt nu verbaliserend opgetreden, ter wijl bij herhaling tot inbeslagneming van de bromfiets zal worden overgegaan.. IJzendijke POSTMEESTER MET PENSIOEN Per 1 oktober gaat de huidige kan toorhouder le klas der PTT J. Pieters wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd met pensioen. De heer Pieters heeft dan een 48-jarige staat van dienst achter de rug bij de PTT. waar van eerst 26 jaar in Aardenburg én sinds 1941 als kantoorhouder in IJzendijke. Tot zijn opvolger is benoemd de uit Aardenburg geboortige Iz. de Cocq uit Etten-Leur. TONEELUITVOERING Traditiegetrouw zal op de derde zater dag in oktober op uitnodiging van de plaatselijke E.H.B.O. de „Camere van Rethorica" uit Hulst weer een toneel uitvoering in het parochiehuis verzorgen. VERKOOP WOONHUIS GING NIET DOOR De verkoop van het door notaris G. L. de Kok in het café van A. de Puij ge veilde woonhuis van E. van Waes, ging niet door, daar het bedrag van f 9100,- geboden door H. Wijffels door verkoper te laag werd bevonden. DRUMBANDCONCOURS Zaterdag 12 oktober zal door de VW IJzendijke in samenwerking met de pas opgerichte federatie van drumbandver enigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen een drumbandfestival worden georganiseerd waarvoor werden uitgenodigd drie korp sen uit Axel, twee uit Terneuzen en drumbands van Sas van Gent, Clinge, Biervliet, Oostburg, Groede, Hulst, Sluis Breskens, Aardenburg, St. Kruis en de ontvangende vereniging van r.-k. jeugd- belang uit IJzendijke. Na de middag zullen verschillende rondwandelingen plaats hebben, terwijl om 7 uur 's avonds op het speciaal ver lichte marktplein een grandioze slot- taptoe door alle deelnemende korpsen zal worden uitgevoerd o.l.v. de heer J. Anthonisse, leider van de IJzendijkse drumband. Op de werf van de N.V. Kon. M(j. De Schelde te Vlissingen vond zaterdag middag de doop en tewaterlating plaats van het motorvrachtschip „Wocnsdrccht" in aanbouw voor de rederij Phs. van Ommeren N.V. te Rotterdam. Zowel de doop als het wegnemen van de laatste beletselen werden verricht door de echtgenote van de commissaris der ko ningin in Zeeland, mevr. S. C. de Ca- sembroot baronesse Van der Feltz. De „Woensdrecht" maakt deel uit van een serie van 18 schepen die De Schel de sinds 1956 bouwt voor binnenlandse en buitenlandse reders. Het is een geslo ten shelter van 14.800 ton. De „Woens drecht" is het zevende schip na de oor log voor Van Ommeren gebouwd. Na de tewaterlating zaten de ruim driehonderd genodigden, onder wie het voltallig college van G.S. van Zeeland en het gemeentebestuur van Woensdrecht aan in het Scheldekwartier. De presi dent-directeur van De Schelde, de heer J.W. Hupkes, sprak in zijn begroetings woord van een bijzondere tewaterlating. Na de oorlog heeft De Schelde in totaal 56 schepen gebouwd, waarvan 18 voor ïfecterfcuidse rekening. Hij was er over Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, Goes AlQ. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252. Goes Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M de JONG tel 2377. HULT verheugd dat De Schelde ook voor Ne derlandse rekening kan bouwen. De heer Hupkes wees ook op de gun stige ontwikkeling die zich de laatste maanden op de vrachtmarkt heeft voor gedaan, wat voor de directeur van de Raad van Beheer van Phs. van Omme ren, mr. J.J. Oyevaar, aanleiding was om op te merken dat de rederij in ver band met de gunstige trendontwikke ling op de vrachtmarkt, vroegere ople ving dan half januari a.s. bijzonder op prijs zou stellen. Hij deelde voorts mede, dat de „Woensdrecht" voorlopig het laatste schip is, dat Van Ommeren zal laten bouwen. (Van onze verslaggever) Voor de derde keer ln successie wist H. Goedhars uit Waterlandkerkje za terdagmiddag beslag te leggen op de West-Z.-Vlaamse kampioenstitel-ploe gen. Hij behaalde 229 punten en daar mee definitief de wisselbeker. De wedstrijd werd gehouden te Bier vliet en trok, mede door het goede weer, grote belangstelling. De organi satie berustte bij de Vereniging van oud-leerlingen der R.M.L.S. te Schoon- dijke. Er werd gewerkt met zware trac toren. Ir. Roost, directeur der R.M.L.S. reikte als prijzen zowel bekers als werktuigen uit. Enkele hypermoderne landbouw- tractoren werden gedemonstreerd. 2. L. Minderhoudt, Groede 228,5' p.; 3. P. Leiteyn, Zuidzande 224,5 p.; 4. J, Dees. id. 214,5 p.; 5. L. Onte, St.-Mar- griete 213,5 p.; 6. J. Murre, Schoon- dijke 207,5 p.; 7. P. Cammaert, id. 207,5 p.; 8. J. Cappon, Cadzand 203,5 p.; 9. D. Dekker, Oostburg 201 p.; 10. a. de Maat, Waterlandkerkje 193 p.; ll. J. Nootenboom, Schoondijke 174 p.; 12. H. Cappon. Zuidzande 146 p. De bevrydingsherdenking te Axel had even als voorgaande jaren plaats te midden der Poolse bevrijders. Na ont vangst der oud-strijders door het ge meentebestuur en de vereniging Axel- Polen werden bloemen gelegd op de graven der gevallenen, zowel op de rooms-katholieke als op de algemene begraafplaats. Burgemeester Van Dijke ontstak aan het Poolse Monument het bevrijdings vuur, waarvan kransen en bloemen wer den gelegd op het monument en aan het Poolse kruis. De bevrijdingswandel tocht kon zich verheugen in een onge kend groot aantal deelnemers, die na de wandeltocht samen met de ver scheidene muziekverenigingen en drum bands een mars door Axels hoofdstraten maakten. In de avonduren werden con certen verzorgd op de Markt. (Advertentie) Seamaster robuust model, water dicht tot op een diepte van 60 meter. ST 135003 B. 145.- edelsteenkundige f g a. diamantexpertg.i.a. LIJNBAAN 92 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam (Van onze correspondent) Zaterdag heeft burgemeester J. Eek hout van Breskens de herinneringssteen ingemetseld aan het in aanbouw zijnde gemeentehuis. In een toepasselijke speech zei de bur gemeester, dat bij het vallen van de slopershamer aan het oude gemeente huis geen mens een traan heeft gela ten. Hij schetste nog de toestand van dertig jaar geleden, toen de secretarie en de raadzaal tezamen slechts 14 m2 besloegen. „Dit gemeentehuis moet gezien wor den als een sluitstuk van de weder opbouw der gemeente Breskens", zo zei hij. Wethouder W. v. d. Hooft sprak een geiukwens uit namens heel de raad en bood behalve troffel en bakje ook twee foto's aan van deze plechtigheid. De heer Barendregt sprak als aanne mer zijn gelukwensen uit en hoopte dat de raad van Breskens in dit nieuwe gemeentehuis in goede verstandhouding veel zal kunnen bereiken op het gebied der recreatie en industrialisatie. De foto toont burgemeester J. Eekhout tijdens het voor hem vreemde karwei, dat hij overigens met genoegen deed. Het Zeeuwse toneelseizoen zal vrijdag a.s. (27 september) worden geopend door de Toneelgroep Theater, die in Britan nia te Vlissingen het blijspel ,,Oh, hé, de lucht valt naar benee" (oorspr. titel: Dear me, the sky is falling) zal opvoeren voor de ZVU en het Nutsdepartement Vlissingen. Het stuk is geschreven door Leonard Spiegelgass. Ferd. Sterneberg had de re gie van het stuk. Tijdens een speciale raadszitting op maandag 30 september zal in Vogel waarde officieel afsr id worden geno men van gemeen taris R. G. A. Hermans, die c isioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Tevens zal in u. veigadering, die 's avonds om half acht begint, de nieuwe secretaris B. A. de Schepper worden beëdigd. Vanaf kwart over acht bestaat gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen en kennis te maken. (Van onze correspondent) Zaterdagmiddag sprak burgemeester H. P. Everwijn uit Zuidzande in hotel De Zwaan het openingswoord voor de drie jaarlijkse tentoonstelling van de Maat schappij voor Ooft- en Tuinbouw. Hij was er bijzonder verheugd over dat Zuid zande deze eer ten deel gevallen was en bracht dank aan allen die in de een of andere vorm hadden bijgedragen tot het slagen van dit typisch West- Zeeuwsch-Vlaams evenement. Nadat nog gesproken was door de heer J. Kools, namens het plaatselijk feest comité en de heer A. A. Hoolhorst als voorzitter van de maatschappij gingen de genodigden, begeleid door de muziek van de plaatselijke muziekvereniging „Veronica", naar de grote tent. Daar sprak de heer Hoolhorst over de oude en de nieuwe doelstellingen van de maatschappij die nu 85 jaar oud is en wier driejaarlijkse tentoonstellingen tra ditie in de streek zijn geworden. Burge meester Everwijn sprak een begroetings woord tot de aanwezigen w.o. vele leden van het erecomité, een zeer groot aantal burgemeesters uit de streek, het feest comité en de inzender. In afwijking van de voorafgaande jaren was er nu in de expositieruimte plaats gegeven aan de handel en industrie in de streek, om daarmee nieuwe impulsen te geven aan ooft- en tuinbouw. Talrijke fraaie inzen dingen op het gebied van snijbloemen, potplanten, fruit, groenten etc. vormden een kleurig geheel. Op zaterdag 28 september zal op de Sportvelden aan de Baskenburgseweg te Vlissingen de jaarlijkse sport-ontmoe- ting voor het P.Z.E.M.-personeel uit de gehele provincie plaats hebben. De vol gende takken van sport zullen worden beoefend: dames: hardlopen 100 m, ver springen, hoogspringen, kogelstoten; he ren: hardlopen 100, 400 en 800 m, hoog springen, verspringen en kogelstoten, voetbal (ook zal een veteranen-wedstrijd worden gespeeld tussen Vlissingen en Middelburg). De wedstrijden zullen te ongeveer 16.20 uur zijn geëindigd, waarna de prijsuit reiking zal geschieden in de conferentie zaal van de Centrale Zeeland aan de Edisonweg te Vlissingen. Voor de genoemde wedstrijden zijn di verse prijzen beschikbaar gesteld. (Advertentie) De consulente van de r.-k. boerinnen- bond in het werkgebied van de NCB, mej. M. H. van Hoenselaar uit Tilburg, legt deze functie over enige tijd neer. Zij volgde destijds mej. E. Ariëns als hoofdinspectrice op. Mej. van Hoenselaar wordt met ingang van 1 januari opge volgd door mej. M. van Meer uit Zeven bergen, die tot nu toe consulente wm van de ouderensectie in het bisdom Den Bosch. Consulente voor de jongerensectie in de bisdommen Den Bosch en Breda wordt mej. H. Schoenmakers uit Raams- donk. De scheidende consulente, afkomstig van St. Anthonis, is in de loop der jaren op algemene vergaderingen, studiedagen en andere bijeenkomsten van de boerin- nenbond een geziene en vertrouwde figuur geworden. Zij heeft er ongetwij feld aan meegewerkt, dat het aantal afdelingen in het werkgebied, vooral na de oorlog, sterk is uitgebreid. In 1953 bij de viering van het zilveren jubileum van de boerinnenbond werden haar ver diensten gehonoreerd met de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Meer dan een kwart eeuw is zij als consulente werkzaam geweest en in deze periode is onder haar bezielende leiding de katholieke boerinnenbond krachtig uitgegroeid. BOSCH wasautomaten bieden u het unieke voordeel dat de machine zich geheel automatisch aanpast aan uw eigen wasgoed. Veel of weinig water; meer of minder spoelenkorter ot langer draaien. Dit alles door de BOSCH Programmakiezer. de denk- schijf waarmede u kunt kiezen uit 15 verschillende wasmogelijk- heden dus voor elke soort wasgoed de enige juiste behandeling. 808CH wasautomaat afm 50 60 cm f O 7 5.. Idem mttaangebouwd* contrifuga f 1.275„ BOSCHvolautomaat mat uitatakanda droog, warking f 1.92 S.- Vraag bij de handelaar de uitgebreide folder aan of bij N.V.Willem van Rijn, Haarlemmerweg 475. Amsterdam-W, Tel. 020-18.52.22. Postbus 8005. Een volledig antiek ingerichte kamer is iets wat men allerminst in een huisje temidden van de vlakke, kale Beve- landse polders verwacht aan te treffen. Maar het is te zien b\j jachtopziener Willem Joosse, die z(jn woning heeft in de Schengepolder bij 's Heer Arends- kerke. Behalve op wild en stropers, jaagt hy ook reeds dertig jaar lang op antiek. De heer Joosse heeft in de loop der jaren eeii aardige verzameling aange legd. Mecholse stoelen, een originele „hobbelstosL". petroleumlampen, een een antieke theekast „met alles d'r op en d'r aan", een glimmende koperen doofpot, een (natuurlijk antieke) kast vol met porseleinen potjes, kannetjes, beeldjes en verdere snuisterijen uit het verleden: dat alles is als een harmoni eus geheel geschikt in de voorkamer van huize Joosse. Zijn vrouw heeft die ka mer er speciaal voor ontruimd: „In de achterkamer kon 't niet meer. We kre gen veel te veel antiek. Maar zeg lk: verder dan dit vertrek kom je niet met je spullen. Elen antieke kamer in m'n huis is leuk, maar één is meer dan ge noeg...." vertelt mevrouw Joosse. Het grootste deel van zijn antiekver zameling kocht de heer Joosse op vei lingen die in de omgeving werden ge houden. „Ook wel bij mensen, die ik toevallig kende en waarvan ik wist dat ze nog wat antiek hadden staan. Die mensen deden er meestal toch niets mee, en ik was er weer blij mee. Maar veel zit er hier niet meer, nu bijna ieder een de jacht op antiek heeft geopend..." Hoe hij het klaarspeelt is een raad sel, maar tussen de bedrijven van zijn dag- en nachtwerk als jachtopziener door vindt de heer Joosse ook nog tijd om jachthonden af te richten. („Vroe ger had ik ook politiehonden, maar daar ben ik mee gestopt. Je wordt een dagje ouder.....") En daarnaast ziet hij nog kans alle antiekveilingen en verkopin gen af te lopen die er in zijn nabijheid wordJen gehouden President Soekarno heeft zater dag officieel het vrebreken van al le economische betrekkingen met Maleisië bekendgemaakt. Dit ge schiedde na een bijeenkomst mei zijn kabinet, die zes uur duurde. Het „nationale front", de samenbunde ling van toegestane politieke stromingen in Indonesië, heeft een „actiecommando om Maleisië le verpletteren" opgericht, zo meldt het Indonesische regeringspers bureau Anlara. „Indonesië is klaar voor het gevecht", zo voegde gouverneur Oray van West-Borneo aan deze ver klaring toe. Intussen heeft de vice-premier en minister van defensie van Maleisië, Abdoel Razak, verklaard, dat een daad werkelijk optreden tegen de nieuwe fe deratie op sterk verzet zal stuiten. Bin nenkort zou in de aangesloten gebieden een campagne beginnen om rekruten te werven voor de strijdkrachten. En terwijl Indonesië en Malakka el kaar aldus voortdurend in de haren zit ten, heeft Groot-Brittannië van de In donesische regering nieuwe verzekerin gen geëist- omtrent de Britse onder nemingen die onder regeringstoezicht zijn geplaatst nadat zij door vakbonds leden waren bezet. Terzelfdertijd hebben de V.S- het In donesië „volkomen duidelijk gemaakt", dat zij „slechts dan andere regeringen kunnen helpen, als deze zich in inter nationale aangelegenheden verstandig gedragen". Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327 Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,17 pei mm. J mm Ingezonden mededelingen 21t mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,— elke regel meer 0,20. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bi) plaatsing ook tn de Brabantse oplage resp. 1 1,60 en t 0.45. Bi) 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Tussen St. Annapolder en Spui, nabij de Kraaghoeve zijn zaterdagavond om half tien twee bromfietsen met grote snelheid tegen elkaar gebotst. Daarbij liep de 19-jarige J. G. M. W. uit Hulst een hersenschudding op en verwondin gen aan benen en gezicht. De 16-jarige P. B uit Axel kreeg een shock en had een gebroken knieschijf. Na eerste me dische hulp liet dokter J. Nijsterr de beide slachtoffers naar het Juliana-zie- kenhuis overbengen. Hoe het ongeval zich heeft toegedragen is nog niet be kend. De beide bromfietsen werden zeer zwaar beschadigd. (Van onze correspondent) Voor leiders en leidsters van de diocesane K.A.J, en V.K.A.J. is op Bouvigne een studieweekend gehou den, dat in het teken stond van „De jonge mens in de jonge we reld". Inleidingen zijn gehouden door pater dr. Gerarts en dra. L. Stene- ker, resp. over het onderwerp „De jonge wereld" en „De jonge mens". Er werden daarna groepsbesprekin gen en een forum gehouden. Jan Quaytaal, algemeen leider van de levensschool te Etten, behandelde tenslotte de stof van beide voor drachten in één inleiding. Hij wees vooral op het gevoel voor eigen waarde, dat de jonge mens dient te bezitten en voorts op de eenheid ten opzichte van de verdeeldheid in de wereld. Uitvoerig stond hij stil bij de problematiek van de jeugd in het arbeidsmidden. Hij stelde daarbij, dat de jonge mens zal moeten kie zen, waarbij hij kritisch, maar niet anders mag zijn dan anderen om 't contact niet te verliezen. Na te hebben gewezen op de grote verantwoorde lijkheid van de leiders en leidsters legde Jan Quaytaal er nog de na druk op, dat de jonge mens anderen ais medemens eerlijk tegemoet dient te treden. In zijn openingswoord zei diocesaan voorzitter Wim Christ uit Ooster hout, dat in heel het werk de plooi baarheid moet worden behouden om iedere keer opnieuw te beginnen en verbeteringen te kunner? aanbren gen. „Dit is alleen mogelijk als we goed op de hoogte zijn van het leven en de levensomstandigheden van de werkende jeugd". Hij betoogde voorts, dat 't goede uit de mogelijk mislukte aanpak moet worder? ge bruikt om te combineren met nieuwe ideeën, „waarvoor allereerst nodig is een goede kijk op het werkelijk leven van onze vrienden en onszelf", aldus Wim Christ. Rika Neelen uit Fijnaart. diocesaan voorzitster van de V.K.A.J., nam vervolgens afscheid van aalmoeze- niei J. Sterkens uit Breda, die sinds 1948 in deze functie werkzaam is geweest Voor de K.A.J. en V.K.A.J. semen is nu benoemd aalmoezenier J. Sterkens uit Breda, die hartelijk werd verweldomd. De scheidende aalmoezenier, aan wie namens de diocesane leiding en de afdelingen van de kajotsters cadeaus werden aangeboden, zei, dat het werk in de V.K.A.J. hem bijzonder heeft geboeid. Zijn dank ging uit naar de besturen voor de steun en begeleiding en voor het contact tussen leek en priester, dat in de loop der jaren is ontstaan. „Nu K.A.J. eit V.K.A.J. onder één zijn erop te wijzen, dat ieder zijn leiding komen te staan kan het nuttig eigenheid zal dienen te bewaren". Tenslotte deelde Rika Neelen nog mede, dat Nettie Tielemans uit Oos terhout diocesaan secretaresse is ge worden. Bij al die dreigende taal is er misschien één lichtpuntje Thailand stelt volgens welingelichte Philip- pijnse kringen pogingen in het werk om een nieuwe topconferentie van Maleisië, de Philippijnen en Indonesië bijeen te roepen. De premier van Maleisië, Abdoel Rahman, heeft zich al bereid verklaard een dergelijk topgesprek te voeren. Drie gewapende mannen hebben de bewaker van een museum, behorende aan de Poolse Rooms-Katholieke Unie in Chicago vastgehouden en zich met een buit van een geschatte 1.000.000 dollar uit de voeten gemaakt. Onder de gestolen voorwerpen waren een duizend jaar oude gouden avond maalsbeker, versierd met juwelen, drie gouden sabels versierd met juwelen en persoonlijke bezittingen van wijlen de Poolse pianist Ignace Paderewski. Onder de vermiste voorwerpen waren ook verschillende schilderijen, die uit hun omlijstingen waren gesneden. De waarde van de buit is nog niet precies vast te stellen, omdat de beheer der van het museum op reis was naar Philadelphia. MIDDELBURG, 20 sept. Tom. Al 359, A2 188, meloenen: ogen 21-77, net 23-53, ananas 22-89, suiker 54-86, perzi ken 3-25, pruimen: jefferson 37-92, torn. BI 435 B3 216 Cl 330 C2 135, bramen 16- 38, druiven 1 160-194, 2 164-176, aardb. p. d. 56, james grieve kl 85 39, 80-85 31-37, 75-80 28-35, 70-75 28-35. 65-70 25- 36. 2d 16-21, k2 80 29-32, 75-80 26-34, 70-75 18-31, 65-70 15-29, 60-65 20-23, 3 grof 12-26, 3 fijn 11-21; manks codlin k2 75-80 15. 70-75 13-14. 65-70 13-14, 60-65 10-16, 2d 10, 3 grof 10, tr. de croncels kl 85 19-22, 80-85 21, 75-80 18-23. 70-75 20-22, 65-70 19. 2d 11, zigeunerin k2 80-85 11-14, 75-80 10-11, 70-75 10-12, 65-70 10- 11, 3 grof 11, 3 fijn 10: tr. de vienne 3 grof 59-68, 3 fijn 43-47: conference kl 65 46-58, 60-65 39-55. 55-60 34-38, 3 grof 33, 3 fijn 22-31; b. hardy k2 65 56, 60-65 58. 55-60 37, 3 grof 44-46, 3 fiin 38-41: bonne louise k2 60-65 39, 55-60 35-37, 50-55 33. 3 grof 28-32, 3 fijn 21-26. Groen ten: and. 1 21,50, 2 22,50, bl.kool 3 p kist 82-85, 4 p. kist 55-83, 6 p. kist 34- 74, 8 p. kist 25-64, 10 p. kist 16-30, r.kool 7-20, w. kool 3-5, spitskool 17, sla 10- 46, postelein 35-43, dubb. bonen 105-155, snijbonen 64-124, bospeen 10-46, breek- peen 5-10, uien 10-17, aug. A 41 B 26- 45 C 8-29 D 6-8, sav.kool 1 27,50, 2 26,50. gr. komk. 60-75 25-27, 50-60 12-23, 40-50 10-23, 35-40 10-12, krom 20-23, w. komk. 50-60 17, krom 10, spruiten 52-89. wit lof 129-140, spin. 5-57, stokprins. 136-150. pronkbonen 56-93. waspeen 10-37, kroten p. kg 5. p. bos 14. prei 13-21, kassnijbo- nen 150-182. Tomaten B2 voortaan 5 kg per pootbakje. Morgen, dinsdag 24 september, is hel hoogwater te Hansweert om 6.25 en 18.46 uur; Terneuzen 5.54 en 18.14 uur; Vlis singen 5.26 en 17.46 uur; Wemeldinge 7.20 en 19.30 uur. WESTDORPE Kunsthandel Troutzaerte Expositie we; ken G. Lataster VLISSINGEN Alhambra 20 uur 55 dagen in Peking. MIDDELBURG City 20 uur 55 dagen in Peking, 14 j. GOES Grand De deugd en de ondeugd, 18 j. 20 uur LAMSWAARDE Th. v. Driessche 15 uur Kermisschieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Titanen, 14 j WESTDORPE Kunsthandel Troutzaete Expositie schilderwerken G. Latasher GOES Maria Magdalenahoek 19.30 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest SAS VAN GENT Olympia 20 uur Caterina en de zevt dwazen TERNEUZEN Luxor 20 uur Gekken trekken, de kaart* a,L

de Stem | 1963 | | pagina 2