Vrijdag Charlotte Kohier voor het eerst op de t.v. FORTUNA IN TWEESTRIJD Laatste aflevering van De Fuik" op televisie gezond! Minter en Hi'nter en 't geheim van de ruïne lÜp1 Zonder klemmen lijmt u snel met SNELFIX Stern-feuilleton BRONWATER necht IRT N.V, Gespreksgroep over „jeugd en oecumene" ^^oaezead Kijk naar TV-program van KRO over „De tweede zitting Door /VI ax van Amstei Radioprogrammas 7 elevisieprogramma 's Middenstand wordt beschermd tegen grootwinkel bedrijf V luchtge vaar lij ke gedetineerden van Breda naar Winschoten tonen odellen 4 5 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1963 5 tekerlng WA. v.a. f75, s v a 1 236,- Groene .0,. pj financieringen ysen. Haagweg 145, *el 01600-32853 X iet te geloven, nu heb- weer Ingekocht een uwe Renault R.8 1963. 300 km gelopen, een uwe B.M.W. Sport 963, deze beide wagens wij verkopen, met de garantie maar voor Interessante prijs, log Vauxhall Victor rd Taunus 17 M. 1962. nsul 1962, Ford Anglia >el Kapitan 1960, Re- .4 1962, Simca Aronde rd Taunus 17 M. 1961, aunus 17 M 1960, Ford 17 M. 1959, Ford Con- Ford Consul 1959, nsul 315 1962, Opel Re- 11, 2-deurs, Opel Re- 00 4-deurs 1961, Opel 1960, Opel Rekord 1959, ravan 1961, Opel Cara- 0, Opel Caravan 1959, aravan 1958, V W Be- 1, V.W. Combi 1962, estel 1959, V.W. de '61. Fiat 1100 1960. Fiat 1, Renault Dauphine lenault Dauphine 1959, 961, Ford Zephyr 1959, ephyr 1958, diverse An- /anaf 1959 tot 1962. Al wagens worden met km garantie of 3 mnd. e verkocht. Onze eigen eringsdienst helpt u de desgewenst te rege- Voor een betrouwbare naar een betrouwbaar het adres met de groot- arraad, de grootste om- met de allergrootste Belcrum-Garage, Min. 16-20, Breda. Telf. 00-39870. Vlakbij groen, ig en station. Onze om is dagelijks geo- 41898-X er in goede staat te k. 175.- merk Superia. Na Rietmakerstraat 13, 42055 (eitje) te koop, Gielis aat 37B>, Breda. osnetten te koop. 3.25x gew. 1.5 ton a f 105,-; en, 10 jaar garantie. Dl- abriek. dus geen tussen- 25 pet. korting. Alle uit voorraad. Franco A. de Bruijne. Touwfa- t. Nw. Vlissingseweg Vest-Souburg. (Zld.). bruine dwergpincher- koop. Zeer klein. Sips, gstraat' 44, Breda. Telf. 40397. den op motor Kern- Dongen (Advertentie) Een scene uit het programma „Hedenavond-voorstelling" dat vrijdagavond door de VAR A-te levisie zal worden uitgezonden onder regie van Nico Knapper. De samenstelling is van Nico Knapper, Ernst van Altena en Dolf Verspoor. De decors zijn van Wim Bijmoer. V.l.n.r.: Denise de Weerdt, Carol Linssen, en Charlotte Kohier. Deze uitzending betekent het eerste optreden van de beroem de voordrachtskunstenares. In de grote Margriethal te Utrecht, die plaatsbiedt aan meer dan vijfduizend mensen, zal zaterdag 26 september het „Oecumenisch jongerencongres 1963" worden gehouden. Jongeren zullen op die datum naar de hal komen om er, ge boeid door het verlangen naar eenheid in Christus, elkaar te ontmoeten in ge zang, gesprek en gebed. Op de avond van de opening van dit congres zal de KRO-televisie een aantal jongeren in een gespreksgroep aan het woord laten. De kijker zal hierdoor een beeld krijgen van de oecumenische ac tiviteit, die de volgende dag in de Utrechtse Margriethal zal plaatsvinden. De NCRV zendt om 19.g0 uur op Hil versum II (298 m) het Robert Clark trio uit. Vervolgens is er om 20.20 uur een week voor de koorzang. Onder voorzit terschap van dr. H. W. Tilanus volgt om 21 uur een forumgesprek over de miljoe nennota. Onder leiding van Ru van Veen speelt om 21.45 uur het kwartet Rurhijtm Het Heinrich Schuetzkoor uit Hamburg kunt u om 23 uur beluisteren. Tenslotte noemen wij nog om 23.10 uur de radio serie „Bij de gratie Gods". Onder de titel „Herfstblad" is er om half acht een poëtische impressie van mensen, dieren en dingen in de opening van het AVRO-programma. Na het jour naal volgt om 20.20 uur de rubriek „Te- levizier" en om 20.50 uur twee delen in de spannende detectiveserie „Even voor stellen, mijn naam is Cox". Onder de titel „Antilliana" is er om 21.30 uur een rechtsti-eekse uitzending van de „Firato" door het orkest van Max Woiski jr., de dansgroep Antilliana en het orkest Strea Antiliana. Om 22 uur is het woord aan Simon Carmiggelt, die een portret geeft van de overleden Vlaamse auteur Willem Elschot in de rubriek „Literaire ont moetingen". Het avondprogramma wordt om 22.30 uur besloten met het tweede journaal. De rol van Frits Butzelaar als Oreste Pinto is uitgespeeld. Vrijdag 27 septem ber brengt de KRO de laatste aflevering van „De Fuik" op het beeldscherm en daarmee behoort het spannende, soms merkwaardige maar altijd boeiende con- tra-spionagespel van luitenant-kolonel Oreste Pinto voor de kijkers tot het ver- Over enkele dagen, om precies te zijn zondag over een week, zal paus Paulus VI de tweede zittingsperiode van het Va ticaanse concilie openen. De televisie afdeling van de KRO zal volgende week vrijdag reeds de aandacht op deze be langrijke gebeurtenis vestigen met een programma getiteld „De tweede zitting". Tn deze uitzending zal Hans Wortelboer spreken met drie vooraanstaande, in Ro me verblijvende Nederlanders, die een belangrijk aandeel hebben in de voorbe reiding en bespreking van de onderwer pen, die tijdens het concilie reeds ter tafel kwamen en nog zullen komen. Deze 3 Nederlanders zijn prof. dr. J. Schmidt sj., mgr. dr. J. Willebrands en prof. dr. S. Tromp sj Ongetwijfeld zullen deze drie geestelijken tijdens deze gesprekken verwachtingen uitspreken over hetgeen tijdens de tweede fase van het concilie besproken en beslist zal worden, leden. De laatste aflevering draagt tot titel „Voor de aanval". Met hulp van de legerautoriteiten werden op de Harskamp en aan het IJsselmeer enkele oorlogs situaties in scène gezet. De overige op namen hadden plaats in de NTS-studio Het verhaal speelt zich af in het voorjaar van 1945 en de plaats van handeling is het geallieerde front van Nederland. Overste Oreste Pinto wordt gevraagd met de meeste spoed naar de voorste linies te komen om daar een gevangen genomen Duitse spion aan een verhoor te onder werpen. Na een adembenemende rit in een jeep door de vijandelijke linies be reikt Pinto het front. Uit de ondervra ging van de Duitse spion trekt Pinto door logisch denken een. conclusie, die honderden Engelse soldaten het leven zal redden. Naast Frits Butzelaar als Pinto werken aan deze aflevering mede Donald ter Donk als oppasser, Anselm van Melis als kapitein Taylor, Hans Polman als lui tenant Dieling en Willy Alfredo als or donnans. Deze serie televisiespelen, geschreven door Robert Barr, werd vertaald door mr. K. F. B. van de Ploeg en op het scherm gebracht onder regie van Luc van Gent. Het Metropole-orkest opent het avond programma op Hilversum I (402 m) om 20.05 uur met zang van Sophia Frank. Het hoorspel „De zaak Winston" kunt u om 20.45 uur beluisteren. Daarna mu siceert de bekende hotviolist Stephane Grappelly om 22.10 uur. Vervolgens be gint om 22.20 uur de rubriek „Sport hal verwege" en om 22.40 uur de veertien daagse rubriek „Jazzmagazine". Tot be sluit van de avond speelt om 23.25 uur de pianist Jacques Klein muziek van Braziliaanse componisten. (Advertentie) Het programma op de beeldbuis be woog zich gisteravond op het informa tieve, educatieve en ontspannende vlak. Het informatieve deel werd gevormd door een aanval van ruim drie kwartier op de Morele Herbewapening, de merk waardige organisatie die onlangs vreem de agressieve advertenties aan de dag bladen aanbood, advertenties die terecht door de meeste kranten werden gewei gerd. De VPRO wilde de Morele Her bewapening op een bepaalde manier voor de lens halen, zulks mislukte ech ter door gebrek aan medewerking van D.M.H. Dit was de reden waarom de VPRO er gisteravond toe overging di verse sprekers in de gelegenheid te stel len, kritiek te lozen. Ondanks de spraak waterval geloven wij niet, dat alle luis terende kijkers er alles van hebben be grepen en zich zullen hebben afgevraagd is dit nu werkelijk kost voor de door snee-kijker? Het ontspannende programma-onder deel kwam uit de Firato, waar Anne Shelton, Peter Kreuder en Les trois Menestrels voor het voetlicht tra den. Anne Shelton zong met haar klare stem van die typische Engelse liedjes, waardoor ook Vera Lynn zo bekend is geworden. Peter Kreuder tokkelde zijn heerlijk-vlotte melodietjes op het kla vier en Les trois Menestrels, die wij al eerder zagen en weer graag terug wil len zien, vertolkten de charme van het Franse chanson op hun eigen (voortref felijke) wijze. Hun parodie „Les Anglais" vonden wij kostelijk. De fluitist Frans Bruggen verzorgde het slot van de avond, naar wie wij met respect heb ben geluisterd. F.v.W. I Het is onbegrijpelijk dat het niet met vettere letters op belangrijker pagina's in de kranten gestaan heeft, want bet is immers niets minder dan een revolutie: in een bepaalde sector van de ambtelijke wereld is voorge steld de ambtelijke brieven voortaan te voorzien van de kreet hoogach tendbij de ondertekening. Dezelfde nieuwlichters (mensen van de Raden van Arbeidwillen zelfs bij de loket ten van hun kantoren naambordjes aanbrengen, opdat de bezoeker weet met wie hij te maken heeft. Met een méns namelijk, een mens die een naam. draagt. Nu moet u weten dat de ambtelijke correspondentie al sinds IS 14 zonder titulatuur en zonder enig ander onder schrift dan de ondertekening van de ambtenaar gevoerd wordt. Zo ver ordineerde het koning Willem I, die dat toen het beste vond. En zo doen we het nog altijd in 1963. Thans vinden enige modernisten dat daarin verandering moet komen. Zij willen zelfs nog verder gaan. Zij wil len iemand wiens verzoek zij hebben moeten afwijzen, behalve de officiële mededeling inzake die afwijzing, óók nog een begeleidend briefje sturen waarin vriendelijk wordt opgemerkt dat. als hij het niet allemaal begrijpt, best eens op het kantoor mag komen. Dan zullen de ambtenaren het hem daar allemaal precies uitleggen. Als dat niet kandan willen ze hem. zelfs thuis komen opzoeken. Zo willen ze schrijven. Het hoogachtendonder de brief zal de geadresseerde prettig aandoen, menen zij. liet briefje met de nadere toelichtingmeen ik. zal hem schok ken. ^Want dat zal duidelijk maken dat in dit geval het hoogachtend uitdrukt wat het zegt. dat de schrijver de geadresseerde inderdaad hoogacht, namelijk. Als er dan bovendien op de envelop staat „Aan de héér J. Din- fies" in plaats van het onbeschofte ■J. Dingesdan zijn we welhaast aan het einde der tijden gekomen. Want wie had ooit gedacht dat dit eens mogelijk zou zijn? Dat een ambtelijke instantie niet alleen wil weten dat zijzelf uit mensen bestaat, maar daar enboven zelfs bereid is aan te nemen dat „het publiek" is samengesteld uit mensen die graag meneer of me juf- irninn genoemd worden, en die ook hoog neachi wenden te worden? Dat we dit nog mogen beleven... PRAET-MAECKER 55) Hein voelde dit vaag en kwasi tragisch zei hij: ,Wat zullen we deze gang en deze trap pen gaan missen, Marie, als we hier nooit meer komen Marie was wat nuchterder en zei: .Als we het geld hebben, laat ik op mijn kosten de trappen schilderen en de muren witten en dan komen er kapjes om de lampen.' ,Wel nee, dat moet je niet doen' sneed Hein dit voornemen af, ,deze historische plek moet in zijn oorspronkelijke staat worden gehouden. En dan gaan we eens per jaar ter bedevaart, in onze ouwe kleren, die we speciaal voor dat doel bewaren.' Marie antwoordde, dat zij dan liever naar Zwitserland ging in een skibroek, en Hein zweeg, zuchtend over zoveel ge mis aan gevoel voor romantiek Ze betraden het slagveld en wat Hein in een grap tegen de kelner beneden aan de trap had gezegd, bleefc een on geweten profetie te zijn geweest; hier,! in het zaaltje, waar zich een ontstel lend groot aantal familieleden had ver zameld niemand had deze keer ver stek laten gaan en, naar het scheen waren er ook heel wat introducé's mee gekomen hier hing inderdaad een at mosfeer van geladenheid. Ondanks het grote aantal aanwezigen, waren vrijwel alle tafeltjes en stoeltjes onbezet. Niemand scheen de rust en de zelfbeheersing te kunnen opbrengen, die noodzakelijk waren om te gaan zit ten. Overal stonden groepjes en groepen mensen bij elkaar. Iedereen praatte luid en meer dan luid en toch was het voor iemand, die juist binnenkwam, niet mogelijk ook maar één duidelijk gearti culeerd woord Nederlands op te vangen. Het was, of nier een regisseur achter de coulissen van het toneel een groep mensen aan een stuk door het woord .rabarber' liet zeggen, om een luis terende zaal een opgwondn pratende volksmenigte te suggereren. Met handen en armen en hoofden werd druk gegesticuleerd en beweringen on derstreept. Op vele gezichten stond duidelijk *e le zen, dat men het wist. Misschien niet zozeer dat men wist wat men wist, maar toch in ieder geval, dat mer. het beter wist dan een ander. Het geheel wekte niet de indruk dat men het over het algemeen met elkaar eens was. Daarvan getuigden de rood- aangelopen gezichten van er.kele on verstaanbare en in hun woordenvloed niet te stuiten sprekers, die het meeste geluid konden voortbrengen en die on getwijfeld in een korte spanne tijds ver scheiden debaters een geestlijk knock out hadden toegebracht of hen op zijn minst in de touwen hadden gejaagd. Dit overigens misschien niet zozeer door de overtuigingskracht hunner woorden, als wel door hun geluidsvolume en hun uit houdingsvermogen. Een goed opmerker, die de eerste fa milievergadering had meegemaakt, zou het op deze avond stellig zijn opgeval len, hoezeer er. tijdens het erfnispro- ces, een verandering of een verschui ving moest hebben plaatsgevonden in de onderscheidene sympathieën en antipa thieën, die een rol speelde in de uit gebreide familie der Meyeringhs, Men sen die elkander op de eerste avond niet radden aangekeken, sloegen elkaar ♦bans op de schouders of liepen, voor zover ze tot de vrouwelijke afdeling be hoorden, gearmd op en neer; anderen, die op de eerste vergadering knusjes in hoekjs rondom tafltjes hadden ge zeten met een uitdrukking op nun ge zichten, of ze voor elkaar door het vuur zouden gaan en elkaar tot in het graf trouw zouden blijven, deden nu wan hopige en meestal mislukte pogingen om elkaar niet te zien. Het verdwijnen of misschien was het negeren van de bestaande fa milieveten kon natuurlijk een gevoig zijn van het opwindende en alles onder de voet lopende karakter van deze ver gadering, die voor een ieder dezelfde beslissing zou brengen en die zelfs hei stof tot praten over het plotselinge en droevige verscheiden van Nelia had weggeblazen; niemand scheen daar na melijk enige aandacht voor te hebben. Het was echter ook zeer wel mogelijk dat de vergaderingen in de onderlinge verstandhoudingen een gevolg waren van vroeger niet geziene, maar thans duidelijk in het licht getreden tegen strijdige belangen. Dergelijke verschijnselen doen zich zelfs voor in de hoge diplomatie; waarom zouden ze niet aan de dag treden in het eenvoudige milieu der Meyeringhs? Een was er. die op deze avond op vallend weinig te vertellen had en die, met een verongelijkt gezicht, in een hoekje bij de deur domicilie had gekozen, als een nijdassig kind dat ver stoppertje had willen spelen, terwijl al le anderen voor krijgertje hadden ge stemd. "|Die ene was Guus, de schele nachtwaker. Hij kon het nog steeds maar niet ver kroppen, dat men hem geheel onkundig had gelaten van het verloop der za ken. En nu, op deze avond, nog voor de eigenlijke vergadering een aanvang had genomen, was hem door de fami lieleden, voor wie hij zich wat hij noem de .uit de naad had gelopen', 'wel de finitief de kroon van het hoofd gestoten. Een ogenblik was er nog glorie ge weest, toen, bij zijn binnenkomst, de Woensdag 18 september HILVERSUM I 402 m VARA: 12.00 Jazzmuz. 12.20 Lichte ork, muz. (gr.) 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Voor het platteland 12.38 Elektronisch orgelspel 13.00 Nws. 13.15 Lichte ork. muz. en zangsol. 13.40 Lichte gram. 14.00 Kamerork. en sol., klass. en mod .muz. 14.50 Klass. pianospel 15.00 De Troonrede, toespr. 15.10 V. d. jeugd 17.00 Amus. muz. (gr.) 17.45 Tentoonstel lingsagenda 17.50 Regeringsuitz.: Geven en nemen. Tips van on voor weggebrui kers. Zebra Actie '63 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pol. praatje 18.30 RVU: Een nieuw Atlantis. Redding of ondergang der Oud-Egyptische monumenten in Nu- bië, door dr. W. D. van Wijngaarden 19.00 Paulus de boskabouter 19.10 Draai orgelklanken (gr.) 19.20 De Miljoenen nota, kritische beschouwing. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. en zangsol. 20.35 Kaf en koren, wekelijkse notities 20.45 De zaak Winston, hoorspel 22.10 Gram. 22.20 Sport halverwege 22.30 Nws. 22.40 Jazzmagazine 23.25 Pianorecital, muz. van Braziliaanse componisten 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m NCRV: 12.10 Licht ens., muz. uit de twintiger jaren 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12.33 Koorzang, amus. muz. 12.53 Gram., evt. act. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens. 13.35 Lichte gr. 14.00 Spaanse kamermuz. (gr.) 15.00 Lichte gram. 15.10 Britse volksliederen (koorzang) 15.25 Klavecimbel en viool, klass. muz. 15.50 Bijbelvertelling v. d. jeugd 16.00 V. d. jeugd 17.15 Lichte gram. 17.25 Idem 17.40 Beu2'sber. 17.45 Klarinet en strijkorkest (gr.), lichte muz. 18.00 Koorzang, geest, liederen 18.30 Het Spectrum, lez. 18.45 Licht pianospel (gr.) 19.00 Nws. en weer- praatje 11.10 Week van de koorzang, koormuz. van het Leger des Heils (gr.) 19.30 Radiokrant 19.50 Licht instr. trio 20.20 Radiofilharm. ork.. gr. mannenkoor en sol., mod. muz. 21.00 Troonrede en miljoenennota, forumgesprek 21.30 Gram. ("klass.21.45 Licht instr. kwartet 22.00 Vocaal ens. en licht instr. kwartet, amus. muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking 22.55 Klass. muz. voor harp (gr.) 23.00 Klass. koorzang (gr.) 23.10 Bij de gratie Gods, klankbeeld 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 12.50 Progr. overz. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Nws. 14.03 Gev. progr. 14.15 Licht casinoconcert 15.00 Kinderkoorzang 15.30 Jazzmuz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Symf. conc. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.03 V. d. sold. 18.30 Leken- moraal en filosofie 18.50 Radiokroniek 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Gev. muz. 21.00 Le perroquet de Cuba, cantate 21.40 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 En gelse volksmuz. 22.35 De zeven kunsten 22.50 Lichte orkestmuz. 23.00 Nws. 23.05 Lichte muz. 23.55 Nws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden. BRUSSEL FRANS 484 m 12.03 Gev. muz. 17.00 Nws. 18.03 V. d. sold. 19.30 Nws. 20.00 Muz. van Russische comp. 22.00 Wereldnws. 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws. gehele verzamelde gemeente zich op hem had gestort, om hen heen was ge dromd met vragen, vragen, omdat nie mand beter wist of beter vermoeden kon. of Guus.. Guus!! zou er wel alles van weten. Een moment, enkele seconden van glo rie en trots, die hem even hadden doen weifelen, een fractie van een seconde hadden doen aarzelen bij de verleiding een geheimzinnig gezicht te trekken en zoiets te zeggen als: ,Tja, beste men sen, het spijt me heel erg, hoe graag ik ook zou willen, ik mag niets ver klappen.' Hij was echter niet voor de verleiding bezweken. Zijn eerlijk ka rakter had hem na een aarzeling, die eigenlijk geen aarzeling genoemd mocht worden, omdat zij daarvoor te kort had- geduurd, de nederlaag, de volkomen en bittere nederlaag doen kiezen, door on- omwonenden en zonder enige aanleiding tot twijfelen te laten te bekennen, dat hij even onwetend was gelaten als ie dereen. (wordt vervolgd) ADVERTENTIE In de advertentiekolommen van de Londense Times stond de vol gende advertentie: ..Intelligente be kwame heer, veertiger, is tot dus ver het leven door gekomen zonder iemand kwaad te doen of kwaad te ontvangen. Vindt het nu nood zakelijk op korte termijn fortuin te maken. Is niet in schulden en in zijn behoefte steekt niets sme rigs, maar zij is dringend. Vraagt om aanbiedingen of suggesties. Mis schien als leerling van miljonair?" PIJP Mevrouw Winifred Connolly te Om- bersley in Engeland gaf zich op voor een wedstrijd tegen 50 heren, waar eenieder zo lang mogelijk moest trachten een pijp tabak rokende te houden. Na 49 minuten en 20 secon den had zij gewonnen. VERBLIND Toen de Engelsman V. Gadson de zer dagen in Luton een auto gekocht had, was hij zo verblind door zijn nieuwe rijkdom, dat hij pardoes dooi de etalageruit naar buiten stapte. Hij werd niet ernstig gewond. SCHEIDSRECHTER Gedurende de week fluiten de jon gens naar haar, op zondag fluit zij de jongens na. Het is de zeventien jarige Tsjechische Sylva Gregrova, volgens het Tsjechische persbureau Ceteka de enige vrouwelijke voetbal scheidsrechter in Europa. ,,Als ik niet bij de biljartclub mag blijven, zeg ik dadelijk neel Donderdag 19 september HILVERSUM I 402 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 De groenteman 9.05 Klass. gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.) 10.50 V. d. kleuters 11.00 Huish. zaken, praatje 11.15 Klass. kamermuz. 11.45 Levenskunst, lez. HILVERSUM II 298 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed 7.15 Lichte gram. 7.55 Overweging 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 V. d. huisvr. 9,40 Schoolradio. NCRV: 10.00 NCRV-lied 10.03 Gram. 10.15 Morgendienst 10.45 Klass. kamermuz. (gr.). KRO: 11.00 V. d. zie ken 11.45 Geest, liederen. Woensdag 18 september NTS: 14,00 Rep. v. d. tentoonstelling Frisiana te Leeuwarden 17.00 De Verre kijker, jeugdjournaal. AVRO: 17.10-18.00 Hartewens-concert door het Noordhol lands filharm. ork. met sol. en licht instr. trio met sol. 19.30 Herfstblad, een poë tische impressie. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 In AVRO's Televizier 20.50 Even voorstellen? Mijn naam is Cox, detectivespel (dl. 8 en 9) 21.30 Antiljana, een Westindisch progr. 22.00 Literaire ontmoetingen. NTS: 22.30- 22.35 Journaal. FRANS BELGIE 19.00 Ber. 19.03 Film 19.35 Le fantome de Zorro, film 20.00 Nws. 20.30 Le ballon jaune, film 21.45 Italië is geen arm land, film 22.10 Journaal. VLAAMS BELGIE 17.00-18.00 V. d. kind. 19.00 Teletaalles 19.25 V. d. vrouw 19.50 Weerber. 19.55 Sport 20.00 Nws. 20.20 Ah, Wilderness, spel 22.05 Hout en de bewerking daarvan 22.40 Nws. Gemeentebesturen dienen bij de ver koop van grond aan bouwmaatschappijen voorwaarden te stellen, waardoor in nieuwe stadsdelen de vestiging wordt gegarandeerd van een juist te achten aantal middenstanders. Dit is een va de de zelfstandigheid van de detaillist, dat binnenkort behandeld zal worden op een vergadering van het hoofdbedrijfs schap detailhandel. In dit rapport wor den ook nog andere suggesties gedaan om de middenstanders te helpen bij het zich vestigen in nieuwe koopcentra. Het gaat hierbij voornamelijk om de be scherming van de inviduele middenstan der tegen de machtspositie van het groot winkelbedrijf. (Advertentie) (Advertentie) (Van onze parlementaire redactie) Het ligt in het voornemen vah de mi nister van Justitie op korte termijn in de gevangenis te Breda de combinatie van langgestraften met gedetineerden, die uit hoofde van hun vlucht- en gemeen- gevaarlijkheid een meer dan normale be veiliging nodig hebben, te beëindigen en voor de laatstgenoemde categorie een af zonderlijk gesticht te bestemmen, nl. de gevangenis te Winschoten. In de praktijk is gebleken dat de aan wezigheid van de vlucht- en gemeenge- vaarlijken in Breda een belemmering vormt voor een evenwichtige ontwikke ling van het regime voor de langge straften, terwijl voorts, gezien het be trekkelijk geringe aantal gedetineerden dat meer dan normale beveiliging be hoeft. het inrichten en exploiteren van een klein gesticht voor dit doel uit eco nomisch en financieel oogpunt te verkie zen is boven het in stand houden van de grote gevangenis te Breda als meer dan normaal beveiligd gesticht. Momenteel worden in Winschoten een aantal bouw kundige voorzieningen getroffen om dit gesticht aan zijn toekomstige bestemming te doen beantwoorden. Over de definitieve vestigingsplaats van het eerste regionale centrum in het wes ten van hel land hoopt minister Schol ten binnenkort nadere mededelingen te kunnen doen. Inmiddels wordt op het de partement verder gewerkt aan de voor bereiding van het voorlopige eisenpro gramma van dit gestichtscomplex. 111. De vreemde man in het zwart scheen het huis van de baron goed te kennen. Hij holde rechtstreeks op de trap af en sprong geruisloos met twee treden tegelijk naar boven. Daar bleef hij even aarzelend staan voor de slaap kamer van baron Flibustier, drukte toen voorzichtig de deurklink neer en sloop naar binnen. „Ha. de ouwe heer slaapt als een os!" mompelde hij, na een blik op het bed te hebben geworpen. „Ik kan voor lopig ongestoord mijn gang gaan.." Veel minder voorzichtig nu liep hij naar een stoel waarop de kleren van de baron lagen en begon de zakken te onderzoeken. „Aha.. Ik heb geluk!" lispelde hij, een sleutelring tevoorschijn trekkend. „Drie sleutels., het kan niet missen, deze moeten van de bewuste kamer zijn. Zo, m'n waarde Flibustier je krijgt ze dadelijk terug., als ik klaar ben!" En met een onaangename lach op de lippen begaf de insluiper zich naar de kamer waar de baron zijn kostbare ver zameling bewaarde. Merkwaardig ge noeg werd de goede baron van dit al les niet wakker; hij bleef rustig door snurken. Alleen leek zijn slaap dieper te zijn dan anders en veel langer te du ren.

de Stem | 1963 | | pagina 5