Luchtmacht-zeven kii uit de golven gehesen PROV. BESTUUR KRIJGT UITSTEL TOT 9 OKTOBER Goes wil grens met Kloetinge wijzigen ..Het viel niet mee en niet tegen, maar als het enigszins kan nooit meer Kees Sinke kreeg Brusselse oorkonde Uitwringen WAAR? Biefstukpraatje Goed gehard 10 stuks f 1,60 Bouwman-Roose contra provincie Goedkeuring Verzet tegen Wilson Rouwdienst voor overleden burgemeester Wester- Schouwen am ma van ^B-Zeeland iOCWATER Vandaag Test in dinghy geeft antwoord op veel vragen Morgen Na drie jaar van stilte: Inbrekers met krik drukten gat in kluis Naar uniforme gemeentelijke bouwverordeningen Stuclentenrel in Zuid-Korea Weer demonstratie in Birmingham Turkije straft 166 cadetten Yerseke trouw aan Belgische hoofdstad Eindhovens jongetje ernstig verbrand Norac: de grootste hoeveelheid werkza me stoffen in het kleinste tabletje. Norac egen overtollig maag- ïur. Handig doosje staat up de toonbank van Uw theker of drogist. y DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 Gistermiddag om half twee is in de Ned. herv kerk te Haamstede een rouw dienst gehouden voor de vorige week vrijdag plotseling overleden burgemees ter van Wester-Schouwen, jonkheer R. J. H. U. Röell. Voor de begrafenis be stond een zeer grote belangstelling. De lijkwagen werd van het huis van de overledene naar de kerk door een lange stoet gevolgd, terwijl vele kransen en bloemstukken werden meegedragen. In de kerk werd het woord gevoerd, aller eerst door de heer mr. dr. Mes, namens de commissaris der koningin. Daarna sprak de loco-burgemeester van Wester- Schouwen, de heer P. L. Vis, namens de burgerij en alle verenigingen. Voorts spraken nog burgemeester H. P. Everwijn uit Zuidzande namens het Provinciale Groene Kruis, waarvan de overledene lang voorzitter was geweest. Burgemeester Dijckmeester van Zierik- zee sprak namens de collega's van Schouwen-Duiveland en namens de be- sturei van alle gemeenschappelijke regelingen. Op de begraafplaats werd slechts ge sproken door dominee L. Boem, terwijl een neef van de overledene dankte voor de betoonde belangstelling. Onder de bloemstukken was er een van de com missaris van de koningin en van de K.L.M., van welke maatschappij ook een vertegenwoordiger aanwezig was in ver band met de relatie van de overledene met het vliegveld Haamstede. Maan dagavond is de gestorven burgemeester in een bijzondere raadszitting herdacht. geheel opgeheven, doordat ;ember 1962 het openbaar eer kan worden gevolgd, pecteur van het lager on- de spectie Goes zijn bij al van mening, dat het een driejarige opleiding :t belang van de openbare dat van de betrokken al zijn. Voorsichtig ur en b. en w. vinden het t enerzijds geen propagan- n gevoerd voor de nieuwe dat anderzijds de hoofden verende lagere scholen de ïldende maatstaven bij het hun advies ongewijzigd 3. en w. voegen daaraan 'langen der leerlingen wier delijk ligt in een goede holing, zeer zeker niet, ge- zijn door het aanprijzen rige ULO-opleiding. „waar hen verkeerde en dus ook komst onjuiste richting zou :en". 'an Goes maakten de raad ïog op attent, dat zij niet ïen op het voorstel terug te ieer zou blijken, dat de O-opleiding niet aan de ge- chtingen voldoet. (Van. onze verslaggever) Ze zagen er gistermiddag wat kil en beduusd uit, die zeven mi litairen van de Koninklijke Lucht macht, toen zij rond half twee aan boord van H. M. Balder op de rede van Vlissingen werden be stormd door kranten- en T.V.- verslaggevers, fotografen enz. Dat kille was niet te verwonderen, want zij hadden kort daarvoor hun 24-urig verblijf op hun dinghy (reddingsvlot) midden op de gure Noordzee beëindigd. „Het viel niet mee en niet tegen, maar als het enigszins kan nooit meer", was hun algemene reactie- Koude en zeewind waren de „moraal- krakers". de warme hap erg gemist. Men had het gemis maar aangevuld met praten over goede warme biefstukken enz. Het wa ter liep hen uit de bibberende mond. Het drinkwater moesten zij zelf uit zeewater bereiden door er tabletten in op te los sen. Smakelijk was het niet maar het was ,,in te nemen", zei commandant Verheij. AG 15 SEPTEMBER Groede I Domburg I I Schoondijke I Noormannen I Walche- ranchement I. Ie klas B Hansw. Boys I Krui- Dreischor IRenesse I itrijzen I Robus I. Res. eskens II Biervliet II Oostburg II R.C.S. II - V Zeeland Sport III - lelandia II Luctor II. 2e ringen II Middelburg IV; Volharding '32 I; Patrijzen gen V Zeeland Sport rV II. 2e klas B H.V.V. '24 enburg II Ria W I Terneuzen III Steen II II Breskens III 2e klas II Burgh II Brouwers- ^ierikzee III Dreischor II el; 3e klas A Groede II IIJong Ambon II II Walcheren III nt II. 3e klas B Zeeland Joes IV Middelb. Boys I I's-Heer Arendskerke I Kruiningen III Lewed. rseke II Kwadendamme y Philippine II Graauw III IJzendijke II Ria el III Hontenisse III ij dag 13 september, gelden rincie Zeeland de volgende nden: Hansweert 11.03 en !rneuzen 10.33 en 23.24 uur; .10 en 22.54 uur; Wemeldin- )0 uur. tG um 16-18 uur werken Reimond Kimpe Raadsvergadering N emeentehuis 18 u. Raadsverg- 4 uur Verg. Toezicht lagere uinbouwschool; kenhuisverpl. Zuid- en eland IG um 16-18 uur werken Reimond Kimpe mr Het meisje Tamiko, 18 j- ur Les liaisons dangereuses, ENT uur Stem in het duister X school Reünie oud-leerlingen irig bestaan de Bijeenkomst KAB (kring 19 uur Bloemententoonst. en Plantk. De kou omdat vijf van de zeven vanaf H. M. Freyr, een zusterschip van H. M. Balder, dinsdagmiddag om half twee, pardoes in het bepaald niet warme Noord zeewater waren gesprongen, aldus het noodgedwongen verlaten van een vlieg tuig hoven zee nabootsend. Drijvend op hun zwemvesten bliezen ze daarna het nageworpen reddingsvlot op. Nadat de vijf man, w.o. de comman dant van de onderneming majoor-vlieger T. Verheij, en kapitein-vlieger M. Babe- liowsky zich aan boord hadden weten te sjorren, kwam nog een tweetal „hoog en droog" van H. M. Freyr overgestapt. Bij deze twee was de luitenant-arts van de Koninklijke Luchtmacht R. E. Nik- kels. Wanneer men weet dat majoor Verheij commandant is van een vliegveiligheids- oefen- en testcentrum van de basis Soes- terberg, wert men eigenlijk al genoeg. Het doel van de test was te weten, hoe het zo'n vliegtuigbemanning lichamelijk en moreel vergaat als ze zo'n 24 uur aan hun lot en de elementen water en wind zijn overgeleverd. Ook zijn natuur lijk de gedragingen, de gemakken en on gemakken van een dinghy tijdens de twee etmalen grondig nagegaan. ,.De meesten hebben nu en dan wat kun nen slapen en ik heb zelfs gesnurkt, ten minste dat vertelden ze me" aldus kapi tein Babeliowsky die zei dat de crew op een na tot het einde de „bibber" had, maar zich goed heeft gehouden. Ofschoon de noodrantsoenen een hoge voedings waarde had en er van werkelijke honger dus geen sprake kon zijn werd een goe- Naclat de zeven drenkelingen veilig aan boord van Hr. Ms. „Bal- cIer" waren gehaald moesten ze poseren voor foto- en filmlenzen ze mannequins waren. Een van de eerste dingen die de proef konijnen dinsdagmiddag hadden gedaan toen zij vrij waren gekomen van H. M. Freyr was hun kleding uittrekken en leegwringen, waarbij er zo'n anderhalve liter water uitkwam. Daarna moest de plunje noodgedwongen weer worden aangetrokken en schikten de vijf natte en twee droge mannen zich zo goed en zo kwaad als het ging in de boot. Daar voor hadden ze ook de dinghy leegge- hoosd en afgezeemd. Ze zaten op en te gen elkaar, onprettig wat het oncomfor tabel zitten of liggen betreft maar ander zijds gunstig omdat de luchtmachtman- nen elkaar zo gedwongen de nodige lichaamswarmte schonken. Scheepvaart in de nabijheid is er niet gezien, uitgezonderd een jacht, een Vi kingschip nam men met stelligheid aan, met slechts één man aan dek, die dicht langs voer. Met een klein zender-ont- vangertje kon zo nu en dan contact wor den gemaakt met H.M. Freyr, die welis waar uit zicht, maar via de radar toch een oogje in het. zeil hield. Hefschroefvliegtuigen van de Air Res- cuedienst van de luchtmacht, die zich soms boven het vlot bevonden, hoorden de mannen via de ether wel met elkaar praten, maar ze konden er met hun zen der niet tussenkomen. Het journaal werd tot in de kleinste bijzonderheden bijge- Hozen was de eerste taak van de zeven luchtmachters toen zij zich in hun dinghy hadden gewerkt want met de bemanning was er nogal wat water binnen gekomen houden. De Noordzee gaf haar persoonlijk souvenir aan het journaal mee door blad zijden met haar zoute water doornat te maken. De 24 uur zijn lang genoeg geweest om op de verschillende vragen een bevredi gend antwoord te verkrijgen. Na de eer ste dag bleken de mannen gehard genoeg moreel gehard genoeg om er desnoods nog een dag aan toe te voegen. De be vindingen zullen in rapporten worden uitgewerkt en dan is het bepaald niet on mogelijk dat alle vliegtuigbemanningen aan een dergelijke training zullen worden onderworpen. Éen test als deze was voor een Dakota- en Friendship crew, de straaljagerpiloten hebben een eenper soons dinghy en zullen zichzelf dus moe ten redden Deze laatste groep krijgt hier echter regelmatig training in. Dokter Nikkels is gisternacht om half twee nog even op verzoek van de com mandant van H. M. Freyr op deze oor logsbodem geweest. Het schip had n.l. een stoffelijk overschot opgepikt van een on bekend persoon en had de hulp van een arts nodig. De dokter is kort daarop weer op het reddingsvlot teruggekomen en werd natuurlijk door de zes man met vol doening begroet. Om bovengenoemde reden is de Freyr afgelost door H. M. Balder. die zo als gezegd gistermiddag voor de thuiskomst in Vlissingen zorgde. DE FRANSE minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, gaat op 5 ok tober naar Washington voor besprekingen met Dean Rusk. VIJF CHINESE artsen hebben president Soekarno, die weer last van zijn nieren had, behandeld. (Advertentie) (Van onze redacteur) Zoals wij destijds hebben bericht is op verzoek van de heren mr. H. Bouwman en J. H. Roose, oud-wet houders te Goes, op 7 juni j.l. een dagvaarding uitgebracht aan de provincie Zeeland in verband met de Goese kwestie. De provin cie werd gedagvaard om op 26 ju ni j.l. voor de Rechtbank Middel burg te verschijnen. Aan de provin cie werd toen een uitstel verleend voor (schriftelijke) conclusie van antwoord tot 11 setember. Op ver zoek van de verdediger van de pro vincie Zeeland is gisteren door de Rechtbank andermaal uitstel voor conclusie van antwoord verleend tot 9 oktober a.s.. In de dagvaarding hebben de twee oud-wethouders van Goes van de pro vincie gevorderd, dat de rechtbank on rechtmatig zal verklaren ten opzichte (Van onze redakteur) Burgemeester en wethouders van Goes zullen de raad woensdag a.s. voorstellen De Kroon te ver zoeken een voorstel van wet te doen tot wijziging van de gemeen ten Goes en Kloetinge. Met de ge meente Kloetinge is overeenstem ming bereikt over de wijziging. Het gaat hier om een gebied van ongeveer 100 hectaren aan de noord oostelijke kant van Goes. Indien het bedoelde gebied aan Goes zal worden toegevoegd zal bet mogelijk zijn het ontwerp-uitbreidingsplan „Val- ckeslot II" te realiseren. In principe is de raad reeds met dit ontwerp, dat on geveer 550 woningen omvat, akkoord gegaan. Ook de ten noorden van bet plan „Valckcslot" in bet structuurplan van Goes opgenomen woonwijk zal na deze wijziging gesticht kunnen worden. B. en w. van Goes achten een en ander van groot belang voor een concentri sche uitbouw van de gemeente. B. en w. herinneren er in hun voor stel aan dat in de loop der jaren al ver schillende voorstellen zijn gedaan over de wijziging van de gemeentegrens. De naar aanleiding van deze voorstellen genomen besluiten hebben tot op heden geen resultaat gehad. Het laatste voorstel van G. S. over de wijziging van de gemeentegrens is gedaan bij brief van 29 maart 1960. Dit voorstel omvat de grensherziening der gemeenten Goes, 's-Heer Abtskerke, 's-Heer Arendskerke en Kloetinge. Het voorstel hield onder meer in de over gang van ongeveer 100 hectaren van de gemeente Kloetinge naar de gemeente Goes. Teneinde het mogelijk te maken de geprojecteerde oostelijke ontsluitings- weg voor Goes binnen de Goese ge meentegrenzen te krijgen besloot dc Goese raad op 20 juli 1960 enkele wij zigingen van overigens ondergeschikte betekenis in het voorstel aan te brer/- gen, waarna op 21 juli I960 een brief met voorgestelde wijzigingen naar G. S. is gestuurd. Sedertdien, aldus schreven b. en w. aan de raad, hebben wij van deze aangelegenheid niets meer verno men. Nieuw contact Mede gelet op deze gang van zaken zijn b. en w. van Goes van mening dat alleen tastbaar resultaat bereikt kan worden inzake een grenswijziging wan neer alle desbetreffende gemeenten zich volledig met het voorstel willen vereni gen. Op deze basis is opnieuw contact gezocht met b. en w. van Kloetinge, Kloetinge bleek in principe nog steeds bereid mede te werken aan de wijzi ging van de gemeentegrens ten noord oosten van Goes. De gemeentebesturen van Kloetinge en Goes zijn het nu eens geworden over een grenswijziging, die praktisch dezelf de is als die uit het voorstel van Ged. Staten van 1960. De nieuwe grens zal al leen een wat rechtere loop krijgen. De overeengekomen grenswijziging zal het niet mogelijk maken een oostelijke ont- sluitingsweg op grondgebied van Goes aan te leggen. B. en w. menen echter dat best een andere vorm van samenwerking gevon den kan worden om dit probleem op te lossen J. H. ROOSE Ruim f 70.000 was de buit van enkele inbrekers, die in de afgelopen nacht een bezoek hebben gebracht aan de land bouwcoöperatie in Hengelo. In het kan toor van de coöperatie bevindt zich een diepe kluis, die in een der wanden is in gebouwd. Die kluis loopt door tot in de achter het kantoor gelegen opslagruimte, waar een ruimte van ongeveer een halve meter tussen de bovenwand van de kluis en het plafond van de opslagplaats is. De inbrekers, die via een valraampje wa ren binnengekomen, hebben kans ge zien een krik te plaatsen tussen de bo venwand van de kluis en een plafond- balk en daarmee een gat in de 12 cm dik ke betonnen kluiswand te maken. Dat gat werd zelfs ongeveer een halve meter in doorsnee, waardoor men de kluis kon binnenkruipen. In die kluis lag f 70.000 in baar geld voorhanden. van hen beiden het door de provincie uitbrengen van het memorandum van 27 augustus 1960, waarmee de zaak van de Goese verschrijvingen in ruime mate en zelfs met inschakeling van de lande lijke pers in de openbaarheid werd ge bracht. Verder vragen mr. Bouwman en de heer Roose de veroordeling van de pro vincie om een verklaring uit te geven waarin wordt kenbaar gemaakt, dat het mede aan het adres van de eisers ge richte verwijt, dat zij zich zouden heb ben schuldig gemaakt van een systeem van verschrijvingen, geen grondslag vindt in de feiten en dan ook niet lan ger door Ged. Staten wordt gehand haafd. Tenslotte wordt in de dagvaarding nog een eis van schadevergoeding gesteld. In de motivering van de eis wordt zo wel de wijze waarop het momorandum van 26 augustus 1960 door Ged. Staten is uitgebracht, met een maximale open baarheid, als ook de inhoud van het memorandum aangevallen. Daarbij wordt door eisers benadrukt dat Ged. Staten door opzet en bewoordingen van het memorandum, alsmede door aan dit stuk de grootst mogelijke publiciteit te geven in het gehele land, alleen de indruk hebben» gewekt dat de heren Bouwman en Roose betrokken waren bij een sy steem van alle in het memorandum op gesomde verschrijvingen, waaronder die van de ernstigste aard. Vervolgens heb ben Ged. Staten naar de mening van de eisers schoorvoetend en zonder enige verontschuldiging van de beschuldigin gen een belangrijk gedeelte teruggeno men, echter op een zodanige wijze, dat de blaam, die het memorandum op de eisers heeft geworpen, goeddeels op hen is blijven rusten. Ook wordt in de dagvaarding gesteld dat ten onrechte door Ged. Staten is gezegd dat aan het memorandum een wezenlijk onderzoek zou zijn vooraf ge gaan, terwijl trouwens ook nadien*, aldus de eisers, van een wezenlijk onderzoek (Van onze Haagse redactie) Op het ministerie van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid wordt gewerkt aan een regeling voor uniforme bouw voorschriften. Dit heeft minister Bogaers gisteren meegedeeld. Vele ge meenten hanteren bouwverordeningen die geringere eisen stellen dan die welke zijn aanvaard als de minimum voorschriften voor woningwetwoningen. Bovendien belemmeren de op een ontel baar aantal punten van elkaar afwij kende gemeentelijke bouwverordeningen de produktiviteit. omdat de toeleverings industrieën voor'het bouwbedrijf met tal van afwijkende maten moeten werken. Studenten van de universiteit van Seoel in Zuid-Korea, hebben er op aan gedrongen dat de sterke man, generaal Park Tsjoeng Hee. en vijf andere bur ger-politici, zich uit de politiek zullen terugtrekken. Tegelijkertijd bestormde een groep van 20 jongelui het hoofdgebouw van de li berale partij, die in vroeger tijden werd aangevoerd door ex-president Singhman Rhee. De politie arresteerde verscheidene stu denten, die zich uitgaven als leden van de „jeugdvereniging van de arfril-revo- l'utie", die Rhee in 1960 afzette. MR. H. B. BOUWMAN naar de juistheid van de geuite beschul digingen geen sprake is geweest. Volgens de heren Bouwman en Roose zijn hunnerzijds langdurige pogingen in het werk gesteld om een minnelijke regeling tot stand te brengen, die hun recht zou laten wedervaren. Ged. Staten zijn daartoe niet bereid gebleken. Als uiterste middel hebben de heren Bouw man en Roose daarom naar het wapen van de civiele procedure gegrepen. In een negerwijk van Birmingham Alabama) is een kleine granaat ontploft bij de woning van een neger-mijnwer ker. Er waren geen persoonlijke onge lukken; er werd geen schade aangericht en wanordelijkheden deden zich niet voor. Het was het derde incident van dit soort in twee weken in deze stad. De politie heeft gisteren verscheidene vrachtwagens met demonstranten wegge stuurd. Ongeveer tweehonderd blanke studenten, die bij een van de scholen in Birmingham waren bijeengekomen en opnieuw demonstreerden, werden ver wijderd. Een krijgsraad in Ankara heeft gisteren 75 cadetten van de militaire academie veroordeeld tot vier jaar en twee maan den gevangenisstraf en bovendien ver banning voor een periode van bijna 17 maanden naar verschillende oorden in Turkije. De cadetten stonden terecht op beschuldiging, dat zij steun hadden ver leend aan een poging om het huidige be wind omver te werpen. Voor hetzelfde feit werden 91 cadetten veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. (Van onze verslaggever) Schipper Kees Sinke uit Yerseke heeft zyn trouw aan Brussel woens dag beloond gezien met een officiële huldiging en een oorkonde. In Brussel hadden ze uitgerekend, dat hij voor de tweeduizendste keer sinds 1918 met zijn schuit Op Hoop van Zegen in de haven lag met mosselen. Daar om werd hij er feestelijk ontvangen. Kees Sinke heeft sinds 1918 ieder jaar de steven naar Brussel gewend om er tijdens het seizoen de onver valste Yersekese mosselen uit te venten. Hij trekt dan met zijn boot door de wateren van Brussel en om geving en bedient er zijn vaste klantenkring. Aangezien zijn jubileum samenviel met de mosselfeesten, die deze week als onderdeel van de Breughelfeesten in Brussel worden gevierd, was er een dubbele aanleiding tot een hul diging. Het ging er officieel aan toe met een ontvangst door het gemeente bestuur van Brussel en met toespra ken. Ook een van burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke, die er voor naar de Belgische hoofdstad was getogen. Er is trouwens nog meer activiteit van Yerseke in Brussel deze week. Vrijdag wordt er een officiële dele gatie uit het mosseldorp verwacht, in Zeeuwse klederdracht, die mosse len onder de bevolking van Brussel zal uitdelen en op het stadhuis zal worden ontvangen. Tussen de histo rische gebouwen op de Grote Markt van Brussel zullen de Brusselaren 's avonds aan de mosselkarretjes kunnen proeven, hoe lekker de Zeeuwse mosselen wel zijn. Dat we ten ze trouwens al lang. I~)e bisschoppelijke goedkeuring van de statuten van het Nederlands Katholiek Vakverbond straks de voortzetting van de KAB vertoont een tweetal opmerkelijke aspecten. Al lereerst dat de bisschoppen grote waar de blijven hechten aan voortgezet be raad tussen de organisaties van uit- voerende, mediale en leidinggevende werkers teneinde tot een oplossing van het structuurprobleem der katho lieke sociale organisaties te komen. We zijn er dus nog niet, nu de KAB nieuwe orde op zaken heeft gesteled. Het probleem, dat de bisschoppen in hun schrijven van maart 1960 zo na drukkelijk naar voren brachten, is nog geenszins tot een alleszins bevredi gende oplossing gevoerd. Van de KAB wordt nu ook gevraagd open te staan en bereid te blijven om het thans reeds in de statuten en bijbehorende reglementen van het NKV behaalde resultaat op bepaalde onderdelen nog nader te concretiseren en zo mogelijk te vervolmaken. Ruim Zicht, het kaderblad van de KAB, geeft al aanstonds blijk van die bereidheid. Het is ook optimistisch ten aanzien van verdere besprekingen. Als wederzijds de goede wil aanwezig is, zo meent het blad. behoeven wij ons over het uiteindelijke resultaat niet al te ongerust te maken. Dat klinkt bemoedigend. Een ander saillant punt is de verhou ding van het NKV tot de belangenbe hartiging van haar leden op politiek gebied. In het verleden is vaak gesteld, dat de actie van sociale organisaties als het ware door een waterdicht schot van de politiek moest worden gescheiden. Dit is echter niet houd baar, zeker niet in deze tijd, nu de overheid in een voortdurend samenspel met. de sociale organisaties tot de be- oaling van haar sociaal-economisch beleid komt. De behartiging van de belangen der leden op politiek terrein, gelijk die in de nieuwe statuten met name wordt genoemd, kan dan ook ze ker niet gemist worden naast de taken op godsdienstig-zedeii.ik, sociaal-eco nomisch, sociaal-hygiënisch, sociaal- pedagogisch en cultureel gebied- De bisschoppen hebben daar alle begrip voor. Ze noemen die zorg voor de politieke belangen zelfs onvermij delijk. Maar bij een zorgvuldig lezen van de statuten hebben ze ook opge merkt, dat daarin zelfs de weg open ligt voor het vormen van een afzon derlijke organisatie ter behartiging van de politieke belangen der katho lieke arbeiders. Hier nu zetten de bis schoppen het sein op rood. Ze stellen duidelijk, dat de goedkeuring der sta tuten van het NKV niet mag gezien worden als een gegeven instemming met een besluit terzake, dat strikt sta tutair gezien zou kunnen worden ge nomen. Mede omdat de statuten van het NKV op dit punt afwijken van de statuten van alle andere katholieke sociale organisaties. „Ruim Zicht" verzekert nu, dat het oprichten van een afzonderlijke ver eniging door de KAB-NKV ter behar tiging van de politieke belangen harer leden niet in de intentie van de for muleringen van de statuten heeft ge legen. We mogen dus ook aannemen, dat het oprichten van een katholieke ar beiderspartij. zoals in een van de afde lingen van de KAB onlangs werd aan bevolen, door de leiding beslist zal worden afgewezen. Overigens is van betekenis de door de bisschoppen uitgedrukte wens, dat de organisatie der katholieke arbei ders onder vigeur van de nieuwe sta tuten haar verdienstelijke en zegen rijke arbeid in lengte van dagen met veel vrucht mag blijven voortzetten. Te begrijpen is, dat Ruim Zicht zich zeer verheugd toont over die (ver diende) testimonium. I abourleider Wilson heeft op het congres van de socialistische Inter nationale te Amsterdam gezegd, dat er door het scheppen van een ontwa pende zone in Midden-Europa reële kansen zouden worden geschapen voor een hereniging van Duitsland. Dat is niet bij alle socialisten in goede aarde gevallen. Spaak was het er beslist niet mee eens. En de Westduitse sociaal democratische partij, de SPD, heeft zich ook tegen Wilsons opvatting ge keerd. Wilsons stelling gaat dan ook uit van een gevaarlijke illusie. Kroestjev heeft onlangs nog tot een Duitse bezoeker gezegd, dat het ene Duitsland alleen maar een communis tisch Duitsland kan zijn. Wie terwille van de hereniging een militair-vrije zone wil scheppen, pleit voor een uit balans brengen van het militair even wicht, omdat zoals de SPD terecht opmerkt de Russen zich dan slechts achter de oostelijke grens van Polen hoeven terug te trekken, doch de Amerikanen 8000 kilometer over de Oceaan. Dit kan zeker Kroestjevs droom van één communistisch Duits land ten goede komen. Doch dat be doelt ook Labourleider Wilson niet. (Advertentie) Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGALHELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGALHELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Hoofdpijn Spit Met benzine gespeeld De tienjarige Hbnry E uit Eindhoven is met ernstige brandwonden over een groot gedeelte van zijn lichaam in het Binnenziekenhuis te Eindhoven opge- nonien. Hij was met zijn vriendjes aan het spelen op een open stuk terrein in het centrum van Eindhoven. Op «een gegeven ogenblik staken de jon gens alen hoeveelheid benzine in een busje in brand en, omdat de vlam naar hun zin niet fel genoeg uit het busje sloeg, schopte oen van de knapen er te gen aan met het noodlottige gevolg, dat de brandende benzine terecht kwam op de kleding van de tienjarige Henry E. Er was geen volwassene in de buurt om de jongen te helpen en hij holde daarom in de richting van het huis van zijn tan te, waar hij logeerde. Vlak bij dat huis werden hem door enige voorbijgangers de brandende kleren van het ljjf gerukt

de Stem | 1963 | | pagina 3