De werkende vrouw Forse salarisverhoging voor rijksbrandweren Negen personen dakloos na felle boerderijbrand SNUFJES -OP DE JAARBEURS L I r en de zorg voor haar uiterlijk Waarheen met de afval r lik Gemeentelijke korpsen zullen eker volgen 15 Bij anti-christelijke betogingen in Israël honderden arrestaties Denen protesteren tegen Keeler-film Queen bloost Spaanse hiërarchie moet zich uitspreken over mijnstakingen Verkeer eiste drie dachtoffc 'ers Rusland wil Japan eilanden teruggeven Zelf ontwerpen en zelf maken Secretaresse Verpleegster Bindster J per dag en eet flink, vooral veel daa™a a Herfstmode NIEUW! Modern zachtgroen, -geel, -rose en wit Edet toilet- papier nu in een groot ruimte-zuinig formaat voor praktisch winkelen. 500 Velletjes zachtheid C op één rol voor U [moderne mensen, ö- -ö 1 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 15 (Van onze Haagse redactie) De salariëring van het brandweerper soneel wordt aanzienlijk verbeterd. De salarisverhoging varieert van 30 gulden per maand voor een aspirant-brandwacht tot 124 gulden voor een brandmeester in de eerste gemeenteklasse. De nieuwe sa larissen gelden reeds voor het ryksbrand- weerpersoneel. De gemeentelijke be roepsbrandweren zullen zeker volgen. De minister van binnenlandse zaken, mr. Toxopeus, heeft de colleges van b. en w. van gemeenten met beroepsbrandweer- personrfel een circulaire gezonden, waar in hij iijn beslissing ten aanzien van het ryksbrlndweerpcrsoneel toelicht. Over deze salarisverhoging van de brandweermannen is langdurig onder handeld. Daarbij is uiteindelijk geen overeenstemming bereikt met de perso- neelscentrales. Het rijksbrandweerperso- neel zal geen financieel nadeel onder vinden van de lange duur der onderhan delingen. De salarisverhoging gaat in met terugwerkende kracht tot 1 januari 1962. De verhoging over de termijn tot 1 ja nuari 1962 wordt als een uitkering-ineens uitgebeerd. Gelijk met de invoering van de nieuwe salarisregeling zullen de salarissen met terugwerkende kracht tot 1 januari 1959 nog een technische herziening onder gaan, waarin de algemene salarismaatre gelen voor het rijkspersoneel, sindsdien genomqn, verwerkt zullen worden. (Advertentie) De salarisverhoging voor het rijks- brandweerpersoneel ziet er als volgt uit (tussen de haakjes de oude maximum maandsalarisen voor gemeenten eerste klasse) Aspirant-brandwacht (442) 472 (schaal 20), brandwacht 2e kl. 467) 526 (schaal 32), brandwacht le klasse (544) 580 (schaal 45), hoofdbrandmeester (574) 652 (schaal 57), onderbrandmeester (655) 724 (schaal 71), brandmeester (714) 838 (schaal 89). De bedragen zijn exclusief de com pensatie voor de AOW. Aan de gemeenten heeft minister Toxo peus geadviseerd de taak, verbonden aan elke brandweerrang op eigen merites te bezien met inachtneming van plaatselijke omstandigheden. De bewindsman acht het niet uitgesloten, dat deze gedrags lijn zou leiden tot de vaststelling van salarissen, welke op bepaalde punten in niveau niet overeenstemmen met de sa larissen voor de gelijknamige rangen bij de rijksbrandweer. Op zichzelf behoeft dit naar het oordeel van de minister geen bedenking te ontmoeten, mits de salarisverhoudingen binnen het bestel van de gemeente hierdoor niet worden verstoora. In Jeruzalem, Haifa en Jaffa zijn de monstraties tegen christelijke instellin gen gëÏÏouden op initiatief van een Isra ëlische studentenvereniging die zich toe legt op propaganda voor orthodox joods onderwijs. Honderd twintig studenten werden in hechtenis genomen en pas vrijgelaten nadat proces-verbaal tegen hen was opgemaakt. De grootste demonstratie had plaats bij de Franse kloosterschool St. Joseph in Jerusalem. De politie verrichtte hier honderd arrestaties, nadat de studenten de binnenplaats van de school waren binnengedrongen. Zeven studenten wer den elders in de stad gearresteerd, toen zij een gebouw van de lutherse zending wilden binnendringen. In Jaffa kwamen honderd studenten de speelplaats van een Engelse school op. Het hoofd van de Grieks-katholieke ge meente, aartsbisschop George Hakim, was op dit tijdstip in de school en werd volgens zijn zeggen door de demonstran ten beledigd. In Haifa was de actie gericht tegen een Amerikaans-Europees instituut van de messiaanse zending, „Bethel". Er wer- den negen arrestaties verricht. Een felle uitslaande brand heeft de boerderij van de familie M. Splinter aan de Bloemendaler Gouw in Holysloot na bij Amsterdam geheel in de as gelegd, waardoor het uit negen personen be slaande gezin dakloos is geworden. Ook drie hooischelven, één in, en twee terzijde van de boerderij werden een prooi der vlammen. In een der naast de boerderij staande schelven stonden 1500 liter dieselolie opgeslagen. Toen de brand tegen vier uur 's nachts uitbrak bevonden zich acht leden van het gezin in huis een der zeven kinde ren logeerde elders en allen konden tijdig de boerderij verlaten. Ook slaagde men er in de varkens, zij het met moeite, hun hok uit te krijgen. De kippen en ko nijnen konden eveneens naar buiten worden gebracht. Bijna 50.000 Denen hebben hun hand tekening geplaatst onder een brief waar in geprotesteerd wordt tegen het maken van de film over Christine Keeler in hun land. Sinds 5 september zijn onge veer driehonderd mensen met zo'n pro testbrief langs de huizen gegaan en zij zullen dat nog een week blijven doen, alvorens zich tot de regering te richten met het verzoek de verfilming te ver bieden in het belang van de opgroeiende jeugd, aldus een bericht in het Deense blad ..Politiken". De Britse filmers waren naar de No- varisstudio's bij Kopenhagen getrokken om geen last te hebben van Britse potte- kijkers. De verfilming is afgelopen vrij dag begonnen. De brand, die omstreeks kwart voor vier door hooi-broei op de hooizolder in de boerderij ontstond, werd door de vrij willige brandweer met tien stralen be streden. Doordat de wind ongunstig stond sloeg het vuur van de boerderij over naar de er naast staande twee hooischelven. De boerderij was tegen brand verzekerd. Een van de wagens der Amsterdamse1 brandweer liep in de drassige berm van de Gouw vast en moest met een kraan wagen van de brandweer weer op de weg worden gezet. (Advertentie) 55 Een Franse zeekapitein, Georges Croisiles heeft de Britse pers doen blozen van schaamte. Hij durfde het wel aan om zijn 66.000 ton metende ..France" op eigen kracht in de ha ven van Southampton te laten me ien, toen er vanwege een staking geen voldoende sleepboothulp be schikbaar was, terwijl de trots van de Britse passagiersvloot, de 83.000 ton metende „Queen Mary" enige uren eerder haar passagiers veilig heidshalve maar buiten de haven onder stromende regen liet overstap pen in kleinere boten. „Toen de France ons voorbijvoer om de haven binnen te lopen, schaamde ik mij dat ik een Brit was", zo citeerde de Daily Sketch een passagier van de Queen Mary. „Franse" kapitein steekt Queen Mary de loef af", riep de Daily Mirror uit. „Herrie nadat de Queen Mary ge slagen werd door een rivaal", luidde de kop in de Daily Mail. De kapitein van de Queen Mary, A. E. Divers, gaf de schuld voor zijn besluit om buiten de haven te blijven aan de BBC, die stormweer voorspeld had. Toen het stormweer uitbleef, waren de kleinere boten voor het overnemen van de pasja- giers al besteld. Hij merkte verder op, dat de Queen Mary zwaarder is dan de France en een grotere diep gang heeft, terwijl het Franse schip daarentegen weer langer is. Divers bracht de Queen Mary tenslotte met behulp van drie sleepboten naar binnen, na twaalf uur buitengaats voor anker te hebben gelegen. Een belangrijk agendapunt van de ver gadering die Spaanse kardinalen en aartsbisschoppen in Madrid houden is de vraag, welk standpunt de hiërarchie dient in te nemen tegenover de stakingen in de Noordspaanse mijnen en de steun die katholieke bonden daaraan geven. De regering zou de hiërarchie voor de vraag gesteld hebben, aan welke kant zij staat. Volgens de zegslieden is de Spaanse regering van mening, dat enkele katho lieke organisaties, zoals de arbeider-broe derschappen van de katholieke actie (HOAC) en de katholieke arbeidersjeugd (JOC) veel te ver gegaan zijn in hun steun aan de stakingen, die volgens som migen zelfs van katholieke zijde uitge gaan zouden zijn. In het Wilhelminagasthuis te Amster dam is de 73-jarige heer J. van der Velde overleden, die vorige week donderdag op een zebrapad in de Jan van Galen straat te Amsterdam door een brom fiets werd aangereden. Voorts overleed in hetzelfde zieken huis de 65-jarige bromfietser T. Anne- ma, die zondagavond op de Meeuwenlaan was aangereden door een hem passeren de auto toen hij onverwachts naar links uitweek. Tenslotte werd de 75-jarige mej. Ver- straelen uit Venray, toen zij voor een hotel in Tegelen uit een auto was gestapt, aangereden door een bromfietser. Enke le uren later overleed zij in het zieken huis te Tegelen. De bromfietser, V. uit Nijmegen, is gewond in hetzelfde zieken huis opgenomen. Rusland is bereid met Japan te onder handelen over teruggave van twee klei ne eilanden van de Koerillen, een eilan dengroep die aan het eind van de twee de wereldoorlog door Rusland werd be zet. De hoofdeilanden Habomai en Sji- kotan zullen echter bezet blijven tot aan de sluiting van een Russisch-Japans vre desverdrag. Dit heeft de Russische am bassadeur in Tokio, Wladimir Winogra- dof, verklaard in Sapporo. Zijn verklaring wordt in Japan gezien als een bevestiging van de berichten, dat Moskou na de breuk met Peking uit is op een versteviging van de banden met Japan, waarmee het ondanks diploma tieke betrekkingen en uitgebreide han del formeel nog in oorlog is. Er werd slechts een wapenstilstand gesloten op het Amerikaanse oorlogsschip Missouri. De Russische ambassadeur deelde zijn Japans gehoor echter mee, dat geen be zoeken op de Koerillen kunnen worden toegelaten, omdat daar nu Russische mi litaire basissen gevestig( zijn. 'Xfr' Er zijn vrouwen die ondanks inspannende ar beid tóch de indruk geven goed verzorgd en goed gehumeurd te zijn. „Hoe krijgen zij dat steeds voor elkaar?" is men geneigd te vragen. Vier vlijtige, aardige en bewonderenswaardige vrou wen geven antwoord op die vraag. De eisen, die vier verschillende beroepen aan de dagelijkse verzorging stellen, lopen uiteen. Duidelijk blijkt dat alle wenken voor schoon heidsverzorging die in het algemeen worden ge geven, steeds moeten worden aangepast, niet al leen aan de persoonlijkheid van de vrouw in kwestie, maar ook wel degelijk aan haar beroep. Franse bindster in Normandische bloemis terij moet kleding aanpassen bij werk en make-up bij weersinvloeden. „Iedere morgen douche ik, eerst warm en dan koud en daarna voel gezien ik een zittend leven leid. leg ik die afstand minstens éénmaal per dag te voet af (een half uur); op kantoor verwissel ik mijn schoenen voor een paar met hakjes. Ik heb opgemerkt dat oudere col lega's een gebogen rug krijgen en al lerlei rugklachten van het vele zitten. Daarom doe ik tweemaal daags gym nastiekoefeningen die het hele lichaam aan het werk zetten. Tussen de middag lunch ik op kan toor en probeer het eeuwig pakje boterhammen te verwisselen met knackerbrot, yoghurt, fruit en ik drink karnemelk of vruchtesap. Ap pels beschouw ik als een wondermid del, ik eet er wel drie per dag. Na tuurlijk zorg ik iedere dag voor een ik mij fris als een hoentje", zegt warme maaltijd, waar ik me niet Ingrid P., secretaresse bij een van bij haast. onze dagbladen te Amsterdam. „Ik Ook tijdens het werk ontspan ik mij Zwitserse verpleegster dankt haar goede humeur en charme aan pijnloze voeten geef mijn nagels dagelijks een nieuw wej eens: gemakkelijk zittend haal ik „Het zelf maken en ontwerpen laklaagje, want bij mijn werk valt de diep adem, laat het hoofd voorover maakt een bezit veel kostbaarder. j__t. j_ i.1-.. .-1- F aandacht op de handen en ik be- zinken, dan naar de rechterschouder, schadig mijn nagels gauw bij het typen. Behalve lippenstift in bescheiden spieren van voeten tot hoofd ontspan- De 24-jarige zuster Sybille S. werkt in een Züricher particuliere vrou- naar de linkerschouder en opnieuw j?'ie heLeJa® aop,df voorover vallen. Dan laat ik alle 8aat van het ene bed naar het Alles kan de huisvrouw kopen maar uiteindelijk is daarvan alleen maar het bezitten een genoegen. Als zjj iets zelf zou maken, dan beleeft ze kieur" (die ïk nooit'a an "mijn bureau ^Tln toslottTmasseer^iJk "even°de evenwichtig en vriendelijk uitzien. Dat bovendien genoegen aan deze arbeid bijwerk) gebruik ik heel weinig schoudersnieren" is moeilijk als je pijnlijke voeten zegt de Stichting Huishoudelijke en make-up. Wel ga ik geregeld naar de t Een goede ma'ke-up biedt de beste he'?t Gezinsvoorlichting. kapper: goed verzorgd, maar nooit bescherming tegen stof", zegt me- aa5 weet zuster Sybille alles van, Op de zestiende internationale beurs opvallend, is mijn devies. vrouw T die in stofjas aan het ^ant te lang heeft zij gemeend dat °P.wee naar kan,t0"r ?n.h,uis dïaa5 werk is in de drukkerij te Hamburg het lopen op flatjesopen sandalen, andere en moet er altijd correct, fris, voor mode en huishouding, de Femi- na, die wordt gehouden van vrijdag 20 september tot en met donderdag 3 oktober, zal ook deze stichting ver tegenwoordigd zijn. De stichting zal verschillende soorten handwerk en zelfgemaakte dames- en kinderkle ding exposeren. Zij wil hiermee voor al te kennen geven dat de huisvrouw veel vreugde kan beleven aan het maken van sierlijke gebruiksartike len. Verschillende leraressen van de Stichting Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting hebben 1840 uren gewerkt aan het materiaal dat zal worden geëxposeerd. Borduurtech nieken, het maken van wandver sieringen en het vervaardigen van poppen zullen worden gedemon streerd. Bij de tentoongestelde handwer ken zullen ook de aandacht krijgen de tassen die gemaakt zijn om bij verschillende gelegenheden te dra gen. Geëxposeerd worden voorts o.m. tafelkleden, die voor feestelijke ge legenheden zoals Kerstmis en Pa sen worden gebruikt. De „Femina" wordt gehouden in het Ahoygebouw te Rotterdam. De opening zal worden verricht door me vrouw mr. J. M. van Walsum-Quispel op vrijdag 20 september, 's morgens om elf uur. De beurs is geopend van 10-17 en van 19-23 uur. ik schoenen aiet platte hakken. Aan- of pantoffeltjes in haar werk gemak kelijk zou zijn. Nu weet zij wel beter: stevige schoenen die de voet goed omsluiten en toch gemakkelijk zitten zijn een voorwaarde om een vriendelijk ge zicht te kunnen houden in dit „lopend" bestaan. Zij heeft zelfs bemerkt dat het goed is van hakhoogte te wisselen, zodat de kuitspieren ook afwisselend werk te doen krijgen. Zij benut de pauze om even de schoenen uit te trekken en de voeten te kneden van beneden naar boven. Elke avond schudt zij de benen „los", laat de onderdanen oefeningen maken en wrijft de voeten in met brandewijn als ze branden. „Nooit mag vergeten worden de voe ten te poederen en dagelijks schone kousen te dragen". Deze Duitsewerkzaam in drukkerij, neemt verstandige De 23-jarige Gaby S. is als bindster maatregelen tegen stof en het werkzaam in een Normandische bloe- inhaleren van chemische pro- misterij, waar zij driekwart van het dukten. jaar werkt in de buitenlucht en drie maanden bezig is in de kassen. waar het damesblad Constanze wordt „Ook al doe je dit werk lang, het Nederlandse secretaresse btj gedrukt. voortdurend pukken en hurken blijft dagblad stelt correct uiterlijk Het stof van de papierrollen dringt inspannend", zegt zij. „en daarom boven modieus en geeft acht op in de poriën, stuift op haren en wenk- doe ik nogal veel ruggymnastiek" lichaamsbeweging. brauwen en zelfs door de kousen Om er bij deze arbeid goed uit te heen. Als zij liet bedrukte papier met zien is een hele opgave. „In mijn een soort vernis bestuift, kleven haar werk draag ik altijd een lange broek, wimpers op elkaar, de ogen gaan de winter bovendien dikke sokken yrr7 m 1 f 1 O tranen het haar krijgt een wit waas. en rubberlaarzen. Rokken zijn te on- irropntpn pn fruit P m*Jn lippen leg ik een paar maal groenten en fruit. per dag een laagje yette crème Deze vrouw heeft aparte schoon- Mijn arbeidsmake-up bestaat uit heidsprobleinen. Het beste kapsel is bijgetekende wenkbrauwen en wat voor haar het kortste. Het moet vaak vette rouge als ik er moe uitzie. Aan eisen huis de gewassen worden en bovendien geeft echte make-up kan ik pas denken - zij het „lezithin -pakkingen tegen uit- wanneer ik vrij ben. 's Avonds wor- Sleeds vaker hoort de winkelier: „Doet u er maar geen papiertje om, want mijn vuilnisemmer wordt te vol". De grote stijging van de hoeveel- afvalverbrander ,_;.i u,^1^,11.- i frro 1 1 iert in rlo oor. 1r«r*Vi£>l mpor e»r heid huishoudelijk afval ligt in de eer- kachel, meer en meer plaats voor ste plaats aan de vervolmaking van oliestook waarin wij onze papieren 7f. t h sezicht mpt watGr en d,en de handen lanë gewassen en met alle^oortenverpakkmgen vooral aan niet meer kwijt kunnen. b&etó'K •J,? V00ï7er?oa^ rolkeien kennen Er_ bestaan over het huisvuil dat brengende crème, daarover een me- js ze hinderen me te veel Ik voor middelen Hoeveel artikelen kennen per ]aar wonjt opgehaald geen lan- dicinale make-up en poeder. Zo kan m'j; vjn(j dat stevig opgestoken lan» wij niet die vroeger werden afgewo- Hniiikn nüf»™ «„>1 ni00t=eiii. w jPU v!.na aat stevig opgestoKen, tang -,iB inHn,enkant deli->ke ci->£ers' wel enkele Plaatselij- het stof niet in de poriën dringen. haar het gêmakkéliikstis wanthet gen en tegenwoordig in dozen kant ke In Den Haag st die hoeveej. Zodra zij -s avondsy thuis is wfst zij valt nooit lïïe gezicht Als haarwal- en klaar staan. Bovendien maakt de beid (ondanks het teruglopen van de zich van top tot teen. Het gezicht SddTg'ebmik ™re- bevolking)in 1960: 102.765 ton; in wordt tweemaal met olie gereinigd, paraten Elke avond douche ik en ÏMI: 112.175 ton; in 1962: 116.801 ton. met warm water afgespoeld en goed gebruik'badolie voor het hele lichaam De stijging 1960-1961 wordt toege- gedroogd, daarna met nachtcrème ge- Maar ondanks al die zorgen kriigen schreven aan de uitvoerige verpak- masseerd wij in ons vak vooral om de ogen king van biscuits. Zij wandelt veel, slaapt met open vroeg rimpeltjes, want onwillekeurig Als de plannen voor de plastic ramen en ademt af en toe de damp trek je de ogen samen bij zon en weggooi-melkflessen doorgaan, krij- 111 van ecn pepermunt-dampbad voor 'Djj wjnd gen we nog meer afval vooral daar verlichting in de ademhalingsorganen plastic niet Kan worden fijngestampt Om de ogen van het werk in de Maar het werk is verrukkelijk, ik of verbrand. Wat zal er gebeuren als drukkerij te herstellen, gebruikt zij heb er graag een paar rimpeltjes we van papieren borden gaan eten? boorwatercompressen. voor over". Een sluik vallende flannel japon voor de eerste koude dagen. De Pa- rijzenaar Yorn ontwierp dit model met empire-accent, rolkraag en rui me schouders. Hij maakte steekzak- ken in de naden en gaf de lange mouwen brede manchetten. Als de winter invalt schrijft Yom hoge laar zen en bypassend hoofddoekje van ocelot-bont voor. Voor het huishouden: Een gevogelteplank van mahoniehout met geprofi leerd oppervlak waardoor de kip niet wegglijdt. De vorm van de plank is enigs zins bij het gevogelte aan gepast. Een droogrekje voor de kleine was met in- en uit schuif bare houten armen in plastic frame. Ook aan de buitenmuur te bevestigen en op te luisteren met 'n bloempot! Eikenhouten pepermolen die elektrisch wordt aan gedreven; pepermolen in de vorm van een kanon, of in de vorm van een ge weerpatroon. Voorts meta len, glazen, porseleinen, ge golfde, slanke en reuzen pepermolens die de vraag doen rijzen of het leven gepeperd gaat worden. Koppen en schotels van het bekende Gracia-model, nu gedecoreerd met oude stadsgezichten; uitnemen de souvenirs voor de vol gende toeristenperiode. Het komkommercouvert is uitgevonden voor heel precieze huisvrouwen die geen gewoon slacouvert hiervoor willen gebruiken. Het is heel mooi met een heft van teak, van pallis- sander of parelmoer. Dat er een heerlijk, ge makkelijk, nieuw zilver poetsmiddel uit Amerika is gekomen, hebben wij onze lezeressen onlangs gemeld Dat middel is nu aange vuld met een (wel duur) preparaat dat het zilver minstens vier maanden lang glanzend-als-nieuw houdt. Practiform is de naam voor een serie schalen van volkomen vlekvrij zilmeta, onbreekbaar, verkleurt niet schilfert niet, kan door geen vloeistoffen wor den aangetast. Bij tafel en keukengebruik voor 1001 doelen geschikt. Het arsenaal borstels is uitgebreid met een over hemd-borstel die snel en doeltreffend reinigt met plastic pennetjes aan de ene kant, en een spons aan de andere kant. Wat te zeggen van de liefhebberij om dierbare figuren op te branden? Bambi, Olïie B. Bommel, Donald Duck en al hun kornuiten zijn als kaars te krijgen; ook bloemen en droomhuisjes smelten als was in de vlam. Het nieuw ste is een met sneeuw be spoten blokkaars waarin een nis is uitgespaard; in de nis hangt een bel Stapelbare schalen en schaaltjes van zilmeta te gébruiken aan tafel, in de keuken, in de oven in de kast. Memo Smoke is de Zwit serse sigarettenkoker, voor zien van een uurwerk waarop de roker zelf de volgende openingstijd van het etui aangeeft (van 10 minuten tot 2 uur). Minder roken wordt hiermee ver gemakkelijkt, zegt de fa brikant. Het (heel goedkoop) bo- fil-pijpje bevat een nieuw soort filter dat niet alleen nicotine maar ook teer te genhoudt, aldus de uitvin der, een Italiaanse profes- Een uit Tynex (synthe tisch materiaal) vervaar digde tandenborstel kan in kokend water gereinigd worden. Wist u overigens dat er naast tandenborstels ook gebitborstels be staan? Tot nu toe kenden wij al leen hormooncrèmes en zg. sera met placenta-extrac ten; op de beurs ontdekten wij zelfs een placenta stick! Valse haarvlechten blij ken zeer gewild te zijn en hoewel net mooist van echt haar, zijn er zeer fraaie van synthetisch materiaal, o.a. van een nieuw neven- produkt van nylon, nl. „dynil". De vlechten kun nen gewassen, geborsteld en gelakt worden. Zelfs voor de onwezen lijke dames achter spiegel glas, de etalagefiguren zijn er de meest exclusieve hoofdtooien te koop. Nertszeep of Minkzeep (nerts en mink is hetzelf de) is vervaardigd van nertsolie. Men heeft al eer der bemerkt dat nertsfok kers van het omgaan met de nertsvellen zachte han den krijgen, en die toege schreven aan de olie welke het zachte diertje afscheidt (waardoor het trouwens zelf zulk een prachtig vachtje krijgt). (Advertentie) KING SIZE MADE IN SWEDEN

de Stem | 1963 | | pagina 17