Steeds meer elftallen handbalcompetitie Vijf Nederlanders zonder strafpunten Chateauroux: alles is terecht weer toch gekomen Jurrie Schouten wint le étappe IJselmeerronde Nederlandse naar het renners buitenland tot uw dienst ZANDVOORT 11 11 Morgen vangt wedstrijdreeks opnieuw aan Districtsklassen Afde/ingsk/assen EREDIVISIE EERSTE DIVISIE TWEEDE DIVISIE A TWEEDE DIVISIE B HENK SCHOL TE NEDERLAAG Piet Cooremans Peter Post is nu geen leider meer na val achter Ronde van Zweden Togo I begint met thuiswedstrijd Internationale motorzesdaagse Experiment met jonge duiven op Angouleme Vriendelijk Redelijk 24 uur record MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 7 SEPTEiMBER 1963 (Van onze handbalmedewerker) Het nieuwe handbalseizoen wordt morgen geopend. De belangstelling voor deze nog zo jonge tak van sport wordt van jaar tot jaar gro ter. In Zeeland en West-Brabant is de sport, die als kijkspel niet zo heel veel belangstelling heeft, bij zonder populair. Het aantal clubs, dat met teams aan de competitie deelneemt is zeer groot. Het aan tal verenigingen breidt zich nog steeds uit. De handballers hebben natuur lijk belangstelling voor de landelij ke hoofdklasse, waarin overigens geen teams uit Zeeland of West- Brabant uitkomen. De strijd in de hoofdklasse zal dit jaar gaan tus sen Aalsmeer, Blauw-Wit, Amster dam, Esca, Arnhem, Hellas, Den Haag, Niloc, Amsterdam Operatie, Den Haag, PSV en Meteoor uit Eindhoven. Bij de dames verschij nen aan de start van de competitie: Actief, Paterswolde, Athene, Den Haag, Hygieia, Den Haag, Niloc, Amsterdam, Sagitta, Amsterdam, Verburgh, Poeldijk WLC-DES uit Eindhoven en Zeeburg Amsterdam. De overgangs- klasse telt wel teams uit 't Zeeuw se en Westbra bantse. Het Breda se EBHV bereikte de vorige competi tie een eervolle plaats. Iets moei lijker had het To- nido uit Goes, dat zich echter wist te handhaven. Bij de dames deed Vlis- s in gen het goed- en dat mag ook weer verwacht worden voor het nieuwe seizoen. Het Bredase EBHV krijgt dit jaar als tegenstanders BSV Brunssum, Dynamo Rotterdam. Hellas Den Haag, Hermes Den Haag, Swift Helmond, Tonido Goes en WLC- DES Eindhoven. Het Vlissingse dames team heeft te maken met DWS Schie dam, Posterholt, PSV Eindhoven, Quin- tus Kwintsheul, Sittardia Sittard, Swift Roermond, VHC Valkenswaard. In de districtsklasse zuid was Goes een van de middelpunten van de hand balsport. Nadat eerst Tonido geen da mesteam voor de eerste klas meer op de been kon brengen, volgen nu Volharding en Hellas. De jongeren zullen nu deze plaatsen moeten gaan innemen, maar dat zal enkele jaren kosten. Doordat het Bredase SOA degradeerde naar de 2e klas en Hellas zich moest terugtrekken, konden de beide kampioenen van de 2e klas promoveren namelijk Blauw Wit uit Den Bosch, Olympus uit Vlissingen. Bij de heren moest het Bredase Rapid plaats maken voor Taxandria uit Oister- wijk. De competitie-indeling voor het nieuwe seizoen is: Dames le klas: Blauw Wit. Den Bosch, EBHV, Breda; Hontenisse, fGoosterzan- de; Olympus, Vlissingen; Sios, Bergen op Zoom; Tachos, Waalwijk en Zeeland Sport, Vlissingen. Heren le klas: EMM Middelburg, Hellas, Goes; Marathon, Vlissingen; Soa, Breda; Tachos, Waalwijk; Taxandria,' Oisterwijk en Volt, Tilburg. In de 2e klas, zowel bij de dames als de heren, zijn teams uit West-Brabant ondergebracht in een groep en de Zeeuwse eveneens. Een uitzondering daarop maakt het Bergse Fortuna, dat Fortuna uit Bergen op Zoom pro- moveerde het voorbije seizoen in de Zeeuwse afdeling. Het is weer bij de Zeeuwen ingedeeld en wel in de tweede klas. het moet opnemen tegen EMM Middel brug, Odi Kwadendamme, Marathon 2 Vlissingen en Walcheren 2 Vlissingen. De Brabantse afdeling bestaat uit Be Fair Breda, Boemerang Tilburg, Don gen, DVS, Tilburg, Soa Breda, Uno Ani mo Loon op Zand en Volt en Were Di uit Tilburg. De indelingen bij de heren zijn: A Boe merang, Tilburg; Desk Kaatsheuvel; EBHV 2 Breda, Juliana, Tilburg; Longa Tilburg; Rapid'Breda, Soa Breda en Ve- locitas Breda. In de B-groep Fortuna Bergen op Zoom, Marathon 2 Vlissingen, Olympus Vlissingen, Odi Kwadendam me. Sios Bergen op Zoom en Tonido Goès. In Zeeland onderging de afdelingsin deling heel weinig verandering. Dit is wel enigszins te verwonderen, daar men Zeeuwsch-Vla anderen en ook op Schouwen-Duiveland en Tholen wel in teresse schijnt te hebben voor de hand balsport. De Zeeuwse stromen vormen echter een hinderpaal, maar wat voor Hontenisse uit Kloosterzande en Sluiskil mogelijk is, moet ook kunnen voor de andere teams. In de eerste klas heren gaan schuil EMM 2, Fortuna 2, Hellas 2 Sios 2 en Walcheren 2. In West-Brabant zijn de indelingen als volgt: Dames le klas: Blauw Wit 2 Den Bosch EBHV 2 Breda, EmBeE 1 Breda, Heerle Heerle. Rapid 1 Breda, SOA 2 Breda, Terheijden 1 Terheijden, VCW Wagen berg. Heren le klas: Desk 2 Kaatsheuvel, Dongen 1 Dongen (gepromoveerd uit 2e kl.). Blauw Wit 1 Den Bosch (gepromo veerd uit 2e kl.), Juliana 2 Tilburg, Ra pid 2 Breda, Tachos 2 Waalwijk, Veloci- tas 2 Breda, Uno Animo 1 Loon op Zand Volt 2 Tilburg (gedegradeerd uit Distr. 2e kl.). Dames 2e klas: EW 1 Rijen. GHV 1 Goirle, Gloria Baarle-Nassau, Hiola Al phen (N.-Br.), Juliana 1 Tilburg, Riel 1 Riel (N.-Br.). Heren 2e klas: Blauw Wit 2 Den Bosch, DVS 1 Tilburg. DVS 2 Tilburg, GHV 1 Goirle, Internos 1 Etten, Rapid 3 Breda (gedegradeerd uit Afd. le kl.), Volt 3 Tilburg, Were Di 2 Tilburg. Feycnoord D.O.S. G.V.A.V. Heracles D.W.S. Ajax Fortuna '54 Volendam A.D.O. P.S.V. N.A.C. M.V.V. Go Ahead Blauw-Wit Sp.cl. Enschede Sparta Willem II Veendam Velox Enschedese Boys Elinkwijk Telstar V.V.V. R.B.C. Eindhoven Schev. H. Sport D.H.C. Sittardia De Vole wijekers B.V.V. Fortuna VI. Excelsior R.C.H. Tubantia K.F.C. H.V.C. Leeuwarden P.E.C. Zwolse Boys Heerenveen Zwartemeer Z.F.C. Alkmaar Haarlem 't Gooi Hilversum E.D.O. Be Quick Xerxes L.O.N.G.A. Wageningen De Graafschap Wilhelmina A.G.O.V.V. N.E.C. Baronie Hermes Baronie Helmondia '55 Limburgia D.F.C. Roda J.C. Vitesse N.O.A.D. De vetgedrukte wedstrijden komen voor in de sporttoto. Radio-uitzendingen K.R.O, om kwart over vierA.V.R.O. om half vijfV.A.R.A. om tien voor zes televisie-uitzending Sport in Beeld om acht uur. Een hoogtepunt van het vervlogen handbalseizoen was de ontmoeting in Breda tussen EBHV en Sittar dia, een wedstrijd, die de Bredase dames helaas verloren. De Bre dase dames zullen het dit seizoen opnieuw proberen tot goede re sultaten te komen. De Nederlandse biljarter Henk Scliolte heeft vrijdag in het internationaal pen- thatlon-biljarttoernooi in Antwerpen met 3-2 verloren van de Belg Schrauwen. Scholte toonde zich op de spel-onder- delen anker kader 71/2 en 47/2 sterker, maar hij verloor van de Belg in het libre, bandstoten en driebanden. WIM DE BOIS, Gaby Minne- boo, René Pijne, Jan Veerman, Wim ae Wilde, Cees Rentmeester zijn de belangrijkste deelnemers van de wielerwedstrijd, die van daag in Cadzand wordt gehouden over een afstand van 65 kilometer. Er starten in totaal 35 renners. JAN JANSSEN en Piet van Est zullen een ernstige gooi doen naar de zege in het criterium van Eede. dat onder de naam BeNeLuxkoers morgen wordt verreden. Bij de amateurs zijn Dies Kosten en Jacques van der Kloot de te vrezen mannen. LEO VAN DONGEN heeft zich wat vaster op de eerste plaats gewerkt in het Breda Bier klassement, waarin hij nog altijd met Gerrit de Wit heeft af te rekenen. Op de 8e oktober zal Leo meedoen in de sluitings wedstrijd van het klassement. Er is dan een wielerronde te Hulst. PETER POST, die de eerste rit van de Ronde van Noord-Frank rijk won, heeft aan zijn ploeg genoot Theo Verschueren, die in deze rit ondanks 2 valpartijen toch nog 9e werd, de toezegging gedaan ook te zullen deelnemen aan de 1ste Grote Prijs Theo Verschueren voor profs, die op zondag 15 september te St.-Jan- steen zal worden verreden. De Belg Frans Melckenbeeck heeft vrijdag de tweede etappe van de ronde van Noord-Frankryk, van Calais naar Arras over 185 km op zijn naam ge bracht. Hij had 12 seconden voorsprong op het peloton, waarin zich ook de dra ger van de leiderstrui, de Nederlander Peter Post, bevond, hetgeen genoeg bleek om Post van de eerste plaats in het al gemeen klassement te verdringen. De uitslag van de etappe luidt: 1 Melckenbeeck (B.) 4.38.39, 2 Flecy (B) 3 Nolmans (B.) beiden z.t., 4 Boucquet (B.) op 4 sec., 5 Preciozi (It.) op 12 se conden, 6 Rentmeester (Ned.) 7 Maca- rini (It.), 8 Bocklandt (B.), 9 Van Schil (B.), 10 Doom (B.), 11 Cees van Amster dam (N.) allen in dezelfde tijd als Pre ciozi. (Van onze speciale verslaggever) Bart Zoet werd in de eerste etappe van de Ronde van het IJselmeer de meest dominerende figuur. Maar de zege ontging hem, want in de straten van Sneek kwam Jurrie Schouten (een naam die de wielerfans moeten onthouden) als overwinnaar binnen. Hij had een voor sprong van acht seconden op de altijd weer bedrijvige Gerben Karstens en bij na een minuut op Henny Peters en Fred dy van Lachterop. Voor de Bredanaar Piet Cooremans verliep deze rit niet best. Tezamen met Leo Hermens kwam Piet op de Afsluit dijk ten val. Zij finishten tien minuten na de winnaar en zijn daardoor uitge schakeld voor de eindoverwinning. Temidden van een zee van mensen, in het hart van de Amsterdamse Jordaan ging de ronde vrijdagmorgen van start. Het weer was niet best. Er blies een ferme wind en de renners stonden voor een zware opgave. Wim van Smirren en Wim de Jager trokken zich van de moei lijkheden niets aan en demarreerden snel. Zij namen een voorsprong van een halve minuut en het peloton liet hen voorlopig betijen. In Koog aan de Zaan vond de grote groep het echter welletjes. Onmid dellijk nadat de twee waren terugge pakt demarreerde Bart Zoet. Hij zou de etappe voor een groot gedeelte beheersen Hij was het, die de basis legde voor een ontsnapping op de Afsluitdijk. Vijftien man namen hier de benen. Het waren met Bart Zoet, Cees van Espen, Jurrie Schouten, Wim van Smirren, Coen Vis ser, allen van de ploeg van Gerrit Pee- ters. Voorts Rinus van Ginneken, Jan Boog, Cor Schuuring, Jan Jonker, Van Els wijk, Henk Koopmans, Cornelisse, Ko Zomer en Fred Lachterop. Deze vijf tien verwierven een voorsprong van vier minuten. Op het einde van de Afsluitdijk was echter de brug open en de achter volgende renners konden tot op 40 se conden naderen. De slag was toch ge vallen. Want de vluchters bleven tot in Sneek domineren. Hier werd de volgende uitslag genoteerd: De tweede etappe In de Zweedse weg rit voor amateurs is vrjjdag een over winning geworden voor Goeran Lenn- stroem van het Zweedse nationale team. Hy versloeg hierbij de Duitser Klaus Ampler in de sprint. Lennstroem legde de 200,2 kilometer van het Zweedse Oernskoïedsvik naar Sundsvall af in een tijd van 4 uur, 46 minuten en 07 seconden. Tweede werd de Duitser Klaus Ampler in 4.46.10 en de jongste mededinger in de strijd, de Belg Willy Planckaert werd derde in 4.46.20. Verdere uitslagen waren: 9 Michel Jacquemin, België, 4.46.23, 16 Roger Swertz, België, 4.46.33, 32 Roland van der Rijse, België, 4.46.49. 1 Jurrie Schouten (Wognum) 4.29.58 met bonificatie 428.58, 2 Gerben Karstens (Leiden) 4.30.06 met bonificatie 4.29.36, 3 Henny Peters (Heemstede) zt met bo nificatie 4.29.51; 4 Freddy van Lachterop (Amsterdam) zt, 5 Henk Koopmans (Am sterdam) zt, 6 Cees van Espen (Arnhem) 4.30.21, 7 Bart Zoet (Sassenheim), 8 Coen Visser (Santpoort), 9 Henk Cornelisse (Amsterdam), 10 Martin van Ginneken ('t Schijf), 11 Cor Schuuring (Amster dam), 12 Wim van Smirren (Amster dam), 13 Jan Boog (Laren), 14 Ko Zo mer (Halfweg), 15 Jan Jonker (Amster dam) allen in dezelfde tijd als Van Es pen. De ploegenrangschikking wordt aan gevoerd door ploegleider Peeters (Schou ten - Peters - Van Espen) 13.28.30, vóór (Karstens - Van Lachterop - Koopmans 15. 29.48. Voor de Zeeuwse korfbalploegen die In het komende seizoen zullen uitkomen in de landelyke competitie van de KNKB gaat zaterdag de bal ook weer rollen. Voor het pas uit de regionale bond gepromoveerde Togo 1 staat er om te beginn\i een thuiswedstrijd op het pro gramma tegen het Dordtse TOV dat het vorige seizoen in 3b in de kopgroep ein digde. Een Goese overwinning zou het zelfvertrouwen van de roodwitten zeker goed doen. Van de overige Zeeuwse ploe gen in de KNKB ontmoet Swift 1 uit Middelburg op eigen terrein het Leidse Danaiden welke ploeg vorig seizoen naar de eerste klas promoveerde. Tjoba 1 vorig seizoen kampioen in klasse 3a Zuid Holland gaat op reis naar Den Haag om krachten te gaan meten met Gymnasias ten welke ploeg kampioen werd in klas se 3c Zuid-Holland. Uiteraard is Gym nasiasten—Tjoba nu een wedstrijd in de tweede klasse daar beide ploegen pro moveerden. Animo 1 uit Souburg trekt naar het Rotterdamse HPV, een ploeg die het vorige seizoen nu niet bepaald da verende prestaties leverde zodat de Ani- moërs met een zege kunnen starten. Vijf Nederlanders hebben met nog slechts één dag te rijden hun strafpun- tenlyst blanco weten te houden in de 38ste internationale motorzesdaagse in Tsjecho-SIowakije. Het zijn Frits Selling, Jan van der Hoek en Van Olst, die uitkwamen voor het Vaasteam A en Rob Selling en W'en- delgelst van het Vaasteam B. Beide teams zijn kansloos voor een hoge plaats in de ploegenrangschikking, omdat zy op de eerste dagen één rijder verloren. Individueel maken deze rijders echter een goede kans op het goud, waarmee degenen worden getooid die deze zware krachtproef zonder strafpunten hebben uitgereden. Een aantal Nederlandse amateurs zal'2o-Hout) en Jan Boog (Laren). Ploeg- de komende weken deelnemen aan buitenlandse wedstrijden. De K.N.W.U. heeft voor de volgende evenementen ge selecteerd: Baanwedstrijden in Tsjecho Slowakije yan 8 tot 22 september: Aad de Graaf Rotterdam), Piet van der Touw (Den Raag), Nico Lute Cs Graveland). Chris Ripping (Den Haag), Bert Romijri (Rijs wijk), Guariento (Amsterdam), Als ploegleider za] Leen Jansen fungeren. internationale ..Rathauserennen" in Wenen op 14 sept.: Gerben Karstens Leiden), Bart Zoet (Sassenheim) Lei- aer: Frits van Griensven. Grote prijs van de stad Luxemburg °P 14 september en daaropvolgend de ronde van de 12 kantons op 15 en 16 september: Harry Steevens (Elsloo), Rddy Beugels (Sittard), Evert Dolman ^Rotterdam), Jo van der Vleuten (Mier- leider is Gerrit Schulte. ,,Rund um Chemnitz" op 22 septem ber: Gerard Deykers, Walter Heeren, Henk de Jong, Wouter de Jong (allen St. Willibrord)Johan van Geel en Toon Mertens (belden Breda). Ploegleider is de heer Van Amsterdam (Breda). Na de finales van de San Pellegrino- wedstrijden in België en Nederland, is op 8 september Zwitserland aande beurt. Onder leiding van Evert Lam- merts zullen daar de Nederlandse kleu ren verdedigen: Arie den Hartog (Zuid- land), Jan Pieterse (Oude Tonge) en Gerard de Wit (Dubbeldam). Voor de op 15 september te houden Franse finale zijn voorlopig aangewezen: Leo van Dongen (Made), Coen Visser (Sant poort) en Jacques van der Kloot (Zun- dert). Het zag er maar droevig uit met t wéér waar de Chauteauroux-dui- ven doorheen moesten. Toch is achteraf alles nog op zijn pootjes terecht gekomen. Zaterdag zijn er tien doorheen gekomen van de ruim drieënvijftighonderd. Zeg dat het kleppers zijn, niet aan te klui ven. Ik geef U seffens de namen hunner fiere eigenaars: 1 P. Hermus te Zegge te 18.59 vermoedelijk ereprijs nationaal, 2 P. M. Buuron te Bergen op Zoom, een der grootste kampioenen die de wereld ooit gekend heeft, vliegt dees jaar jan en alleman onder tafel 19.04. Alfons Met saars te Rijen, eveneens een kampioen van het allergrootste formaat, volgens mijn berekening de 2e prijs nationaal, 19.27, zijn duif vloog van de tien „bram men" de verste afstand, M. Gover te Halsteren 19.15, L. Bosman te Hulst (of is het de Heinkant onder St. Jansteen? dan is het de crack die met gering ver schil de eerste nationaal Ruffec moest laten aan Zoon-Van-Es te Dirksland het zou mij alleszins niet verbazen), ge pakt te 19.07, Hulsters te Westdorpe 19.25, P. de Winne te Hoek op Zuid-Beveland 19.34, P. Barra te Oostburg 19.33, Bram Vermeulen te Brekeras 19.50 en Gorens te Philippine 20.35, die dus evenals de Spartanen van Leonidas bij Thermony- lae in het donker heeft moeten vechten. Zondagmorgen zijn ze zeer hard geko men, als hazen mag ik wel zeggen. Laat ik beginnen met de Bredase Bond, die er 168 in de strijd had: 1 G. van Rumund, 2 A. M. van Steeen, 3 P. Brekko, 4 G. Stevens, 5 M. Heijnemans, 6 M. Fasen, 7 H. J. Oomens, 8 P. Lambregts, 9 Gebrs. Oomens, 10 M. Buys, 11 Ant. Delhij, 12 A. Tollenaar enz. De grote kampioen Harrie Oomens had er zes mee en pakt 7, 22, 23, 32, 36 plus de serie. Wie doet het hem na? Ulvenhout op Chateaurouxa 1 M. de Ruyter, 2 J. van de Velden, 3 B. van Endschot, 4 en 7 A. van Steen, 5 J. Mar tens, enz. Rijen korfde op Chateauroux niet min der dan 86 duiven in en Metsaars was de grote man: 1 3 9 12 enz. Alfons Metsaars plus de 2e prijs nationaal zeg dat het niet van de poes is, 2 C. Roovers, 4 M. Machielsen, 5 Fr. de Hoogh, 6 en 10 P. Machielsen, 7 en 8 H. van Loon enz. Gilze 1 C. Broeders, 2 en 5 C. Martens, 3 C. Faes, 4 P. Koek, enz. Alphen Vooruit pakte de eerste Cha- teauroux-duif te 7.33: 1 J. Broeders, 2 C. Krijnen, 3 en 6 A. Aerts, 4 Jac. Eykens, 5 A. Reijptjes enz. De jubilerende Dongense Bond, wiens voorzitter, de heer Jac. Koenenvan Loon op 7 september de dag herdenkt 1 H. Vissenberg te St. Willebrord, 2 P. de Waele te Koewacht, 3 J. Aarden te Roosendaal, 4 M, de Bruin te St. Wille brord, 5 J. Dieters te Roosendaal, 6 Gebr. Heeren te St. Willebrord, 7 Chr. Snoeij- ers te Huybergen, 8 A. Crombeen te Hulst, 9 J. Verschuren te Koewacht, 10 Gebr. De Betuwe-De Cock te Sas van Gent, 11 Alfons Blommaert te Hulst, 12 Aug. Vosneck te Sint Jansteen, 13 J. Pijs te Breskens, 14 C. Burin te Hengstdijk, 15 C. Heeren te St. Willebrord, 16 W. Bosschaert' te Hulst, 17 en 28 Ant. Rij- naert te Klundert, 18 C. Kouters te Stand- daarbuiten, 19 R. Merrelaar te Oostburg, 20 J. Veraert te Oudenbosch, 21 M. Tak te Oud-Gastel. 22 C. Tuil te St. Jansteen, 23 G. Dehulsters te Westdorpe, 24 Ant. Schrauwen te Ossendrecht, 25 R. Lippens te Sas van Gent, 27 Lou van Ginneken te Sprundel, 29 Vic. de Weert te Sprun- del, 30 C. Heeren te Sprundel, enz. dat hy een kwart eeuw geleden in het huwelijksbootje stapte waarvoor van deze plaats onze harteitfke gelukwensen trakteert ons op de eerste kampioen schappen van het seizoen. Rap uitgerekend en niet gesukkeld, onze hulde. Vitesse per duif: P. Pijnenburg; eerst- getekende J. Verharen; twee eerstafge- geven duiven: J. Heerkens, idem drie: J. Heerkens; idem vier: J. Verharen. Halve fond per duif: Bernard Raassei?; eerstgetekende B, Raassen voornoemd (gaat meestal samen voelt u wel), twee eerstafgegeven duiven J. van Beers; idem drie: A. Trommelen. Fond per duif: J. van Loon; eerst getekende: J. Verkooyen; twee eerstafgegeven duiven: J. Verkooyen. Kampioen oude duiven: Frans van Hoppe, Generaal oud en jong (aangewe zen): 1 J. Verharen, 2 Fr. van Hoppe. Jubileum kampioen oude duiven: A. Coremans; idem jonge duiven: A. Man. de Ook de „Luchtbode" te Loon op Zand was zo vriendelijk ons haar kampioen schappen 1963 toe te zenden: Vitesse per duif: Gebr. IJpelaar: idem per hok (aangewezen): A. Aarts; ónaan- gewezen: Gebr. IJpelaar. Halve fond, per duif: A. Beerendonk; idem per hok aangewezen A. Aarts, on aangewezen: A. Beerens. Fond per duif: H. van der Linden; idem per hok: H. van der Linden. Kampioensduif over alle vluchten en tractementen: M. Goutsiers, opvolger P. van Noije. De Zeeuw te Goes op Chateauroux: 1 7 10 12 De WitteBalvers, 2 P. Schrijver, 3 AmperseVan Hekken, 4 en 5 P. van Leeuwen. Luchtbode, Dinteloord op Chauteauroux 1 J. Duyvelaar, 2 A. van Wezel, 3 en 5 Jac. Donkers, 4 J. van Agtmaal, enz. Wat de uitslagen betreft moet ik nu eindigen met de eerste 30 van Derby- Orleans rayon Zuid-West, d.w.z. in ons verspreidingsgebied. Voor de eerste maal in de geschiede nis van de Nederlandse duivensport, wordt er een concours georganiseerd met de jonge duiven op Angouleme. De eer hiervoor komt toe aan „De Zwaluw" te Steenbergen, onder de stuwende leiding vau oud-eersteprijswinner nationaal St. Vincent, Theo Kemperman aan de Kruis- poort 5. Het feest zal doorgaan op 14 septem ber. Te oordeler? naar het aantal inkorf- centra dat is aangevraagd, mag een re delijke deelneming worden verwacht. Veel hangt in de-zen af van voorafgaande conc. Orleans en Chateauroux: wel nu, goed was dat deze keer zeker niet. Maar abominabel slecht was het even min. Het zijn nu de speciale moeilijkhe den van regen en wind (op Orleans voor al staartwind) geweest, die de ren- paardjes van het luchtruim hebben moe ten overwinnen. De toekomstige fondmannen hebben die opgave naar behoren weten op te lossen. En op vele hokken staan ze nu aangetreden voor Angouleme. Meer dan zeven honderd kilometer zijn een hele afstand. Maar bjj hetzelfde weer als Orleans zullen ze er heus niet veel lan ger over doen als de overjarige duiven. Bijzondere omstandigheden als nevel en mist buiten beschouwing gelaten, zou het mij niet verwonderen, als een Angou leme met over de hele lijn bevlogen en geroutineerde jonge mannen van de ech te soort, minstens even vlot verliep als een Angouleme met de oude duiven? in de maand mei. Wie leeft zal zien. maar lk geloof dat Kemperman en zijn vrienden in het fond centrum Steenbergen daar niet verkeerd tegen aan kijken. Komt er nevel en noord-oostenwind dan ziet het er minder rooskleurig uit Althans wat het vallen als mussen be treft. Dan zullen sommige sjarels enig geduld moeten oefenen bij het letten. Maar ja, het euvel van een stijve nek is onder duivensjarels niet onbekend, evenmin dat van een droge lever. Die er doorheen komen, noem ik bij voorbaat allemaal goeie In tegenstelling tot de vorige dag liet het weer zich vrijdag van een vriende lijke kant zien, zodat het niet moeilijk was de 282,6 km volgens het z.g. „goed- weerschema" uit te rijden. Tenminste als men geen pech had of een verkeerde weg insloeg zoals Henk Wendelgelst deed. De Amsterdammer, die met zijn „doorrregen" voorband-souvenir van een ongelukje op de vorige dag een be zienswaardigheid in de karavaan vormt, herstelde zijn fout echter en finishte nog juist op tijd. De Nederlandse individuele rijden hebben geen van allen nog een kans op goud. Vrijdag werd hun aantal met drie verminderd. Martien van Heugten, die de vorige dag te laat was binnen gekomen, kreeg wel zijn startkaart, maar bleek niet te mogen rijden. Aris Plevier kwam met zijn Jawa 250 cc ten val. Hijzelf mankeerde niets, maar het stuur was gebroken, zodat hem niets anders overbleef dan de strijd te staken. Rudi Boom, die tot dusverre een prima wedstrijd had gereden, kreeg kort na het begin van de tweede ronde ont stekingsmoeilijkheden. Moederziel alleen ploeterde hij een tijdlang voort. Kreeg toen hulp van fabrieksmonteurs, maar deze wisten het euvel evenmin te ver helpen, zodat uitvallen de enig overge bleven mogelijkheid was. De Haagse combinatie Hans Maas landGaaiko van Kampen heeft don derdag en vrfjdag op het circuit van Zandvoort met een Alfa Romeo 1600 TI een 24 uur record gevestigd. Het duo legde in 24 uur 581 ronden af wat neer komt op een totale afstand van 2437.126 kilometer. Het gemiddelde van de Alfa Romeo was 101.574 km-u. Nadat in de loop van de dag de re cords voor 1, 3 en 6 uur waren verbe terd, werd in de nachtelijke uren het 12 uur-record scherper gesteld en ge bracht op 1218,641 km. (gem. 101,564 km-u). De snelste ronde draaide Maasland in het eerste uur toen hij tot een tijd van 2 min 16,1 sec over 4193 m kwam. hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 110.909 km-u. Slechts een keer hebben de helpers gevreesd dat Maasland in moeilijkheden zou komen. Dat was vrijdagmorgen toen de klok vijf voor twaalf aanwees en de technici uitgerekend hadden dat er nog maar voor luttele kilometers benzine in de tank van de wagen moest zitten. De berekeningen bleken echter te pessimis tisch, want twee ronden later konden de fotografen en cameraiieden bezit van het Haagse duo nemen, dat alles ge laten oderging doch uiteindelijk ook verzuchtte: „Waar moeten we nou weer heen. Twee ronden voor het einde moest volgens de berekeningen in de pits de tank van de wagen schoonleeg zijn, reden, waarom Maasland, die toen reed, duidelijk werd gemaakt (foto) dat hij moest tanken. Maas land logenstrafte evenwel de re sultaten van de rekenaars door door te rijden en het te halen..... KAPELLE, 6 sept. Bonne chretien William 1 75 40, 65 41,40—42,10, 55 38,70— 39,60, 2 65 33, 55 32. 2d 23. grof 13. fijn 13; james grieve 1 85 32, 80 34,3034,90, 75 37,30—38.80, 70 38,20—39,20, 2 85 30, 80 31. 75 32—35, 70 34, 3 grof 25—29. fijn 23; monks codlin 1 75 2022, 65 16,60—17.30. 70 19—20. 60 12—14, 2 75 15, 70 16, 65 14, 60 12, 2d 10, grof 12, fiin 9; zigeunerin 1 80 12, 75 1314, 70 16, 65 14, 2 80 10—11, 75 11—12, 70 11, 65 10. 2d 5.5. grof 5.5. fijn 5; early vic toria 2 70 18, 60 15—16. 2d 7,5. fijn 6,5; codlin keswick 2 70 17, 60 13 2d 7,5, grof 6, fijn 6,5; perzikappel 2 70 17, 65 17, 60 16. 2d 5; br. de merode 1 70 35. 65 34. 60 28, 2 65 32. 60 26, 2d 26, grof 22, fijn 18; br. d'amanlis 1 70 29, 65 32. 60 31. 2d 25. grof 20, fijn 11; clapps favourite 1 75 43, 70 45, 65 44, 60 41— 44. 55 37, 2 75 39. 70 41, 65 41, 60 37. 55 32. 2d 25. grof 29, fijn 20; prococe de trevoux 1 60 33—35, 55 30, 50 25, 2d 13; james grieve lired 1 80 37, 75 37, 70 39: tydeman early Worcester ex 80 66. 75 67—71. 1 70 48—62, 75 59, 2 70 36, 65 39; benoni 1 65 56; melba 2 60 20; duchesse d'oldenburg 1 60 21, 55 13, 65 34; jutte- peer 1 50 83; bramen ind. 1 en 2 144, 3 114, p. d. 1 47, 2 31-35, 3 15; tomaten p. krat van 6 kg IA 377 1B 345 1BB 351 IC 358 2A 333 2B 333 2C 318, per kg 2CC 29-32; pruimen bloc: reine victoria 2 25.70-27.10, 3 20, fabr. 6. belle de louvain fabr. 6; rode bessen p. doos 2 22-24; aardb. p. d. 1 101; druiven 1 150-175, 2 150; kasperziken p. st. 8,5-19; suiker meloenen p. st. ex 88-90, 1 71-76, ananas meloenen p. st. 1 77-95. 2 53; pruimen: reine victoria 1 48-78, 2 19-34, grof 35- 50, reine cl. d'althan 1 78-98, 2 25-34, grof 50-91, fabr. 6-16: belle de louvain 1 48-60, 2 14-26, grof 26-49. fabr. 6-11, reine cl. verte 1 84. 2 46, grof 68. fabr. 9, kirkes 1 87-103, 2 28-29, grof 41-56, fabr. 15-19, jefferson ex 76. 1 55-67, 2 19-26. grof 31-49, fabr. 9-16. reine cl. d'ouillin 1 31-37, 2 11-16; abrikoospruim 2 11-14, grof 26-34, wijnpruim 1 29, pruimen ge scheurd 6-19; aardappelen bonken 9-15 1 9-11, 2 6,5-8,5. Groenten: bl.kool 32-83, prei 34, waspeen 8,5, and. 22-29, komk. 22, pronkbonen 73-87, bosseld. 7, w.kool 9,5, kropsla 14, r.kool 12-18, uien 9.5, dubb. pr.bonen 1 96-111, 2 74-96, 3 43- 74, stek doordraai. TERNEUZEN, 6 september. Groenten: Sla II 5.1—29.2, bloemkool A II 64—80. B 50—52. Bil 42—55, CCII 34, afw. 25—56. groene komkommers 10, wittekomkom- mers 1117, meloenen 1460. knolselde rij 6, selderij 1213, Barima: bonken 15; I 12.413.1. bintjes bonken 19.8, I 12.2— 13. eigenheimers I 12.6—15, andijvie I 25 32, II 21. stoksnijbonen II 50103, prins, bonen n 86112, sabo II 51, pronkbonen 47, kroten 512, rode kool 712, sav. kool I 26—31, II 15—22, witte kool 7—11, waspeen 1014, prei A II 4552, B 41 48, tomaten A 35—46, A II 25—44, B 43— 47, B II 28, C 31—37, CC 25. uien 8—10, Pruimen: belle de louvain grof 3654, reine claude verte II 67. boerewitte grof 2631, reine claude d'althan grof 72, fabriek 1520, reine victoria I 5868; II 3055, grof 3846, fabriek 1424, Was hington II 3545; bramen per doosje I 33, n 24, blauwe druiven per kg 200—207 Appels: james grieve I 85: 32—34, 80: 36, 75: 40—42, 70: 38—41, 65: 36—39. II 75: 33—39, 65: 2&—37, Illgrof 25—28. Illfijn 2126, kroet 1017. zigeunerin I 75: 16 18, 70: 16—1», II 70: 15—17, IID 10, m- grof 1011, mank's codlin I 75.: 1920; 70: 19—21, 65: 16—17, II 75: 15—16, 60: 13—15, Illfijn 10. Tideman I 80: 60—62, 75: 70—72, 70: 68—70, 65: 54—57, 60: 39 -44. IID 18—20. Illgrof 34—37, Illfijn 14 16 zoete appelen: 3540, benoni I 75: 71.1, 70: 71, 65: 61—62, 60: 53—54. Peren: Claps I 70: 40—44, 65: 38—41, 60: 37—40. 55: 29—36, II 60: 31—35, 55: 25—30 Ill grof 2022, fijn 9—10. LEEUWARDEN 6 september Stieren aanv. 90, prijzen 3.00-3.25-3.40 p.kg. sl.g. vette k. 175, 2-2.30, 2.60-2.75, 2.90-3.10 guste koeien 560-720 p.st., melk- en kalfkoeien 1116, 600-800-1050, pinken 250, 310-400; 470-510, enterfokstiertjes 6, 580-635, stam boekwaardig 4, 650-740, graskalfstiertjes 1025, 3-3.35 export grasstiertjes 310-410 extra 435 kg sl.gew., vette kalveren 1024 2.60-3; graskalveren 130-175, zware 240-290 p.s. nuchtere kalveren 186 36-47-60, 1.15- I.35-1,60 p.st. fok- en mestkalveren 186, 80-110-140 extr. boven not., schapen en lammeren 1200, slachtschapen 1.70-1.90 p. kg gesch. sl.gew., vette, en weidelamme- ren 60-77 p.s., slacht- en zuiglammeren 5.30-5.85, fok- en melkschapen 75-100-128 p.s., vette varkens 12, geen, slachtvlees- biggen 37, geen, biggen 26 48-64, bokken en geiten 86, 1.70-1.95, fok- en melkgeiten 12-24-33 p..s, paarden, fok- en luxe paar den 185, 1100-1350, werkpaarden 870-1000, slachtpaarden 2.60-2.75, p.kg., veulens 20 2.50-2.70-2.90, oudere slachtpaarden 2.10- 2.30, totaal 4417. Overzicht: stieren aanvoer minder, han del vlot, prijzen goed prijsh., vette koei en minder, le soort prijsh,, afw. soorten niet prijsh., guiste koeien meer, stroef, niet prijsh., melk- en kalfkoeien minder, kalfk. prijsh., versgekalfde niet prijsh., pinken: goed, le soort vlotter, andere schraal prijsh., vette kalveren minder, vlot, niet geheel prijsh., graskalveren goed. taai, lager, nuchtere kalveren meer, kalmer, iets lager, schapen en lammeren veel, trekkerig, bijna prijsh.; varkens weinig, geen notering; biggen en lopers weinig geen not., bokken en geiten minder stug. niet hoger, paarden veel, redelijk, prijsh. GOES 6 sept. Zigeunerin I 85-90 12, 80-85 13-14, 75-80 15, 70-75 17, 65-70 16. grof 10, james grieve I 90-95 34, 85-90 36- 37, 80-85 39, 75-80 42-48, 70-75 43-50, II 85-90 35. 80-85 36-39, 75-80 37-46, 70-75 38- 44, manks codlin I 80-85 20, 75-80 21, 70- 75 20-21, 65-70 17-18, 60-65 14, II: 80-85 14. 75-80 16. 70-75 16, 65-70 14, 60-65 12, grof II, fijn 10, clapps favourite I 75-80, 70-75 42. 65-70 42, 60-65 39. 55-60 36, IID 23, II 75-80 38. 70-75 40, 65-70 40, 60-65 36. 55-60 34. grof 24-28, fijn 17-19. rijp 17-19 rijp 31-39, beurré d'amanlis II 75-80 29, 70-75 29, 65-70 30. 60-65 30 11D 27, grof 22 fijn 16. bon chrêtien Williams I 75-85 33- 40, 65-75 32-38. 55-65 27-36, D 11-18, grof 14-19. fijn 6-13, précose de trevoux I 65- 70 47, 60-65 41, 55-60 35, 50-55 28, II 65-70 39, 60-65 39, 50-55 25, bramen I en II 144, III 114. bramen per doos I 51-60, II 36-44, III 22-23, aardbeien per doos I 94, II 41, III 25, Washington I 26-48, II 28, grof 20- 33, fijn 9-13. belle de louvain I 70-74, II 38, grof 39-61. fabriek 10-18, reine claude d'althann I 57-98, II 24-57. grof 59-82, fa briek 24-32. reine victoria I 32-76, II 18- 38, grof 30-51, fabriek 12-27, reine claude verte I 75-96. grof 40-71, fabriek 17-85, jefferson I 48-58. II 17-24. grof 28-56, kir- kus grof 84-90. fabriek 25-27, dubb. boe- renwitte I 34. grof 40, abrikoospruimen grof 45, fabriek 11, rode bessen II 50, druiven I 160-180, II 150. groenten p. st. bloemkool AI 85-96. All 62-75, afw. 14-81. kropsla II 15-33, Cl 9-15, komkommers AI 25-26. All 16-18, BI 21-22. Bil 12-20, Cl 17, knolselderij I 25-30. meloenen I 56-109. p.bos: uien II 19, selderij 6-11, kro ten 16-19. peterselie 13, p.kg. tomaten A 52-60, B 47-58, C 41-51. augurken A 71, B 35-67. C 18-43, D 15-17, E7, snijbonen II 73-100, afw. 39, dubb. pr.bonen II 93. I1B 56-94, III 30-76. rentegevers 130, spekbo- nen 78. pronkbonen I 97-107. II 75-78, waspeen 29-30. andijvie I 23-39. II 21, ro de kool I 20-22, witte kool I 13, II 12-14, gr. sav. kool I 25-35, II 22-24 aardappelen bonken 12-14, grote 10-14, drielingen 6-9. Totale aanvoer hard fruit 5500 kisten. Konstanz 420 9. Rheinfelden 30! +33. Ottenheim 357 8. Straatsburg 294 - 4, Maxau 471 —7, Plochingen 117 +4. Mann heim 319 —2, Steinbach 113 7, Mainz 297 —5. Hingen 202 —4. Kaub 223 —4. Kochem 123 2, Woblenz 228 —2, Keulen 194 —11, Ruhrort 373 —9. Lobith 989 13. Nijmegen 778 —12. Arnhem 808 —11, Eefde IJssel 342 —10, Deventer 237 —15. Monsin 5448 +14. Borgharen 3389 +38, Belfeld 1093 17, Grave beneden de «luis 493 —8.

de Stem | 1963 | | pagina 19