ND Drie scholen dicht in Birmingham Kijkgeld omhoog - Kletskoek zegt KRO Vierde bom bij huis van negerleider Geen Amerikaanse druk meer op president Diem CRUYS YOORBERGH (64) OVERLEDEN Miljonaire Marie-Louise VOOR f9.39 WAST WITTER... EN ZACHTER Starfighter valt: vlieger komt om Labels geroofde postzakken op strand gevonden Zes militairen gearresteerd NAZI-LEIDER MET EIEREN BEKOGELD TREIN DOODT N.S.-MANNEN Fel commentaar op Telegraaf-duimverhaal Nederlandse bisschoppen naar Rome Quarantaine om West-Irian l^oücivlcctmp LATER DAGBLAD VOOR ZEELAND Buien Dr. van der Wal zal bij Jaarbeurs ontslag neinen GEWONDEN ARGUMENT Boeddhisten boycotten pagoden HOOG PROTEST Bontdiefstal Eindhoven Vier Tsjechische bisschoppen naar concilie in Rome Dr. Abrahams naar Tanganyika Zaagmachine overstemt waarschuwingssignalen Vuilnismannen staken in Oslo n [HARRIS ÏWIEB j van Thomas Smith |es'. xnddelen opbouwstoffen yordt en dank zij de fen van 1/4 liter gr.), 1/2 liter (1080 gr.) EN...WAT VINCT U EEVAN? rSEW3NMEN( WAT een .ijk-schone s| WATWlT :nde keer. ik ook ON RP. door W. VAN DER STEEN t03e JAARGANG No. 24378 Voor God, Koningin on Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J- H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. Hootegem, mr. dr. A J. J. M, Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M, Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Relgerstraat 16 - Iel. 22341 (5 UJnen) - Postgiro 1114111 MaP V-RIJ© AG -6 -SEPTEMBER -ltmu Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) RASSENGEVECHT EIST CJisteren is in de buurt van Los ser (Ov.) een Starfighter neer gestort, waarbij de vlieger, ser geant Xe kl. W. G. C. Evers uit Arnhem (27 jaar, gehuwd, geen kinderen) 0111 het leven is geko men. Tijdens de laatste fase van de landings- maneuver, bij de vliegbasis Twente, is het toestel in moeilijkheden gekomen. Juist bij het indraaien trad een motor storing op. De Starfighter trok een driehonderd meter lang spoor door bos en, bouwland en toen het toestel neer kwam, waarbij het nagenoeg versplin- terde, brak er brand uit. Het stoffelijk overschot van de vlieger werd in de nabijheid van het wrak gevonden. Hij had geprobeerd het toe stel met de schietstoel te verlaten, hetgeen hem niet meer is gelukt. Sergeant Evers, die van een navigatie- vlucht boven West-Duitsland terug keerde, was een ervaren vlieger, die er meer dan duizend vlieguren op had zitten. Hij heeft vaak deelgenomen aan de fotoverkenningswedstrijd van de Navo, Dit ongeluk is het eerste dat zich met een Starfighter voordoet. Wel moest enige maanden geleden een toestel van dit nieuwe type. bij het invliegen, een huiklanding maken op Schiphol. LEN FREGAT van de Engelse marine lad ee.rSisteren zes met scherp ge- ïaaen dieptebommen verloren op acht W uit de kust van Berry Head in ttnxham. ™T, MAANDAGAVOND houden de mS* !s Van de Italiaanse luchtvaart- u-.T^happij Alitalia een staking over net hele land. Niger in Nigeria is een motor- !e&en een brugpijler gebotst en nm£ ?en« waardoor dertig van de 31 Pvarenden verdronken. ILJRENTE is gisteren het vierde i Van het Concilie van Trente, nen r kardinaal Bea ST. beëon- met oogstverlof gaan, Onl 1111 soldii oJ- wedde doorbetaald, u vervoer komt voor rekening van het rijk. REN RUS die na een fuifje in staat rinSa» P en?ckaP VÖ* mensen had n' is tot 2es iaar gevangenis straf veroordeeld. is de da8 van de nationale inning op de verkeersonveiligheid. i Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond: toenemende bufenactiviteit met 5 Plaatselijk onweer. Overwegend ma- J nge wind tussen west en noordwest. 1 I .lmunttemperaturen van 15 tot 18 i graden. zon onder 19-18 uur- Man" t «0.54 uur. I0 9r^en: zon op 5 59 uur- Maan onder iu.^5 uur. Agent Warren Wilson van de po litie van Birmingham, de bajonet op het geweer, staat met bebloed gezicht op wacht bij het huis van de advocaat Shores. Hij werd ge troffen door een stuk van een ka potgeslagen fles. De voorzitter van de Raad van Bestuur van de Koninklijke Nederlandse Jaar beurs, dr. G. van der Wal, zal deze functie neerleggen wanneer de aandeel houders van de K.L.M. definitief over gaan tot zijn benoeming als plaatsvervan gend president-directeur van de K.L.M. Dit is gisteren medegedeeld door drs. J. H. D. van der Kwast, algemeen direc teur van de Jaarbeurs, tijdens de pers conferentie ter inleiding van de komende najaarsbeurs in Utrecht. Door de reusachtige taak die de heer Van der Wal op zijn schouders neemt, zal hij de functie van voorzitter van het bestuur van de Jaarbeurs zeker niet lan ger kunnen blijven vervullen, aldus de heer Van der Kwast. Uit het antwoord dat minister Van Aartsen op vragen van het Kamerlid Matser (K.V.P.) heeft gegeven, blijkt bo vendien dat dr. v. d. Wal ook andere functies, zoals zijn adviseurschap van de gemeente Rotterdam en het voorzitter schap van Veilig Verkeer zal neerleg gen. De minister voegt eraan toe dat men ervan verzekerd kan zijn dat de heer v. d. Wal zich intensief aan zijn zware taak bij de K.L.M. zal kunnen wijden, DODE In de Amerikaanse stad Bir mingham in de zuidelijke staat Alabama is het opnieuw tot ern stige ongeregeldheden gekomen, nadat er (voor de vierde maal) een bomaanslag was gepleegd op het huis van de bekende negerleider Arthur Shores, een advocaat. De stad was na de knal, die een groot gat in de tuin sloeg, onmid dellijk in rep en roer. Honderden negers liepen te hoop en toen even later de politie in auto's verscheen was het aantal samengestroomde mensen minstens duizend. Aan vankelijk bleef het rustig, maar toen de politie over de hoofden van de negers begon te schieten, om hen te verspreiden, gingen zij mei stenen g»oien. In de hitte van de rel vielen toen ook schoten uit de rijen van de negers. Een van hen werd door een kogel getroffen en stierf later in een ziekenhuis. Het was een twintigjarige jongeman. De po litie zegt niet te weten wie het schot heeft gelost. Zelf hebben de politieman nen alleen in de lucht geschoten. Er vie len ook vele gewonden. De politie van Birmingham heeft een beloning uitgeloofd voor degene die in lichtingen kan geven over de bomaansla gen van de laatste tijd. Het huis van advocaat Arthur Shores heeft het gere geld moeten ontgelden. Hij is een centrale figuurin de kwestie van de integratie op de schoien van Birmingham. Tot dus ver is hij er, evenals zijn vrouw en dochter, goed afgekomen. De reeks van aanslagen geven de politie echter veel kopzorgen. Na de laatste heeft zij de ge hele wijk afgezet en houdt nu een oogje in het zeil. Vier arrestanten inzake de Britse treinroof verschijnen dinsdag a.s. voor de rechtbank. Er zal dan een proces aanhangig worden gemaakt. Zij worden officieel van medeplichtigheid beschul digd. Tegelijk zullen vijf anderen voor komen, beschuldigd van het aannemen van gestolen geld. Gisteren heeft de politie op de Londen- se luchthaven Londen Airport een man ondervraagd, die vertelde op het strand labels van de geroofde postzakken te hebben gevonden. De Yard onderzoekt de labels nu in het laboratorium. De Verenigde Staten zullen niet vast houden aan liun verzoek dat president Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam, Ngo Dinh Nhu, zal ontslaan als „macht achter de troon", en de invloed van diens vrouw, Mme Nhu, beperken, op straffe van verlies van een deel van de Ameri kaanse hulp. Amerika is gedwongen van de uitoefe ning van druk af te zien, omdat het geen alternatief heeft. Mevrouw Nhu heeft gezegd dat Amerika een dubbelhartige politiek voert. Hieruit is opgemaakt dat Zuid-Vietnam niet van zins is onder Amerikaanse druk te bezwyken. De Amerikaanse regering heeft van wege de onzekere situatie in Zuid-Viet nam het reizen daarheen drastisch be perkt. Elke reiziger wordt duidelijk aan het verstand gebracht welk risico hij neemt. Er zou echter nog geen besluit ge nomen zijn de omvang van de Ameri kaanse missie in Zuid-Vietnam te beper ken. Alle studenten van de universiteit van Hue, die in de afgelopen week waren ge arresteerd wegens overtreding van de bepalingen inzake de staat van beleg, zijn in vrijheid gesteld. Onder de boeddhisten in het land blijft intussen de verbittering tegen de regering van Ngo Dinh Diem bestaan. In Saigon manifesteert zich dit o.m. door een boycot van de pagoden die na en kele weken op last van de regering ge sloten te zijn geweest thans zijn open gesteld. Door deze boycot wordt het on genoegen uitgedrukt over het feit dat de boeddhistische leiders, die toegegeven hebben aan de wensen van de regering, in hun bevoegdheden hersteld worden, terwijl degenen die het verzet willen be stendigen nog gevangen worden gehou den. Mevrouw Ngo Dinh Nhu, schoonzuster van de president, heeft opgemerkt dat er van het burgerlijke Amerikaanse hulp personeel wel een deel mag verdwijnen. Alleen „de Amerikaanse militaire advi seurs zijn bijzonder nuttig", zei zij, „en over het geheel genomen treden zij Zeer correct op". Mevrouw Nhu blijkt bang te zijn dat er onder de Amerikanen geheime agenten zijn. Overigens heeft de rel aan de tegen standers van de federaal bevolen inte gratie een pracht van een argument in de handen gegeven om hun obstructie voort te zetten. Want slechts enkele uren later werd bekendgemaakt dat de on- derwijsautoriteiten met de steun van het stadsbestuur de drie scholen, waarop gis teren de integratie had moeten worden doorgevoerd, gesloten hadden verklaard. De bekendmaking werd gedaan door nie mand minder dan de gouverneur van Alabama, Wallace, een geheid tegenstan der van de rassenintegratie. Hij zei dat de scholen, op zijn ver zoek, tijdelijk dicht zullen blijven. Vijf negerkinderen zouden gisteren voor het eerst naar deze scholen gegaan zijn. Het is niet de eerste keer dat gouverneur Wallace zijn zin doordrijft. In Tuskegee en Huntsville liet hij de scholen, na het integratiebevel, door troepen omsingelen om leerlingen en leraren te beletten bin nen te gaan. Waarschijnlijk zal Wallace nu trach ten de sluiting van de drie scholen in Birmingham te verlengen door in fee- roep te gaan tegen het integratiebevel. Als argument zal hij wel aanvoeren dat integratie nog meer geweld zal uitlok ken. Vier negers en een 18-jarig blank meis je zijn gisteren in twee kranen op een bouwwerk in New York geklommen en hebben zich daar op een hoogte van 15 meter met kettingen vastgelegd. Zy zwoeren daar te zullen blijven totdat het rassenonderscheid in de bouwwereld is opgeheven. Tijdens hun klim demonstreerden onge veer tachtig van de organisatie voor de burgen-rohten. De voorzitter van de afdeling Long Island van het congres voor rassenge- lijkheid, Lincoln Lynch, zei dat de negers niet omlaag zullen komen voordat er in goed vertrouwen wordt onderhandeld over het aannemen van negers en Porto- ricanen in de bouwbedrijven. Een blanke student aan de universi teit van Georgia is weggestuurd toen be kend werd dat hij in het geheim was ge trouwd met een negermeisje. Drie bundels bontmantels, die te Eind hoven in een auto waren aangetroffen, hebben geleid tot de aanhouding van zes Amerikanen die op de vliegbasissen Ramstein en Bitburg in West-Duitsland gestationeerd waren. De zes militairen zijn gearresteerd en beschuldigd van diefstallen van bont met een totale waarde van 70.000 dollar. De bontmantels hadden zij gestolen uit de legerwinkel (P.X.) van de vliegbasis Ramstein. Een van het zestal, airman 2e klas P. J. C. uit Hudson Falls, New York. werd op 4 september te Amsterdam gearres teerd toen hij daar verlof had. Met een tweede arrestant, H. J. G. uit Los Ange les, was hij werkzaam op Ramstein. De vier andere militairen werkten op de basis Bitburg. De politie te Eindhoven had de bont mantels, die in lakens gewikkeld waren, aangetroffen in een verlaten auto. Met behulp van Amerikaanse instanties kwam men er achter dat deze auto eigendom was van een der gearresteerden, wiens naam niet bekend werd gemaakt. Toen de Eindhovense politie de zaak verder uitzocht werd ten huize van een Eind- hovenaar, die een der Amerikanen on derdak had verschaft, nog meer bont aangetroffen. Nog vijf bundels, die even als de drie in de auto in lakens gewik keld waren. Aan het Concilie zullen nu 4 in plaats van 3 bisschoppen uit Tsjecho-Slowa- kije deelnemen: de apostolisch admini strator van Nitra, mgr. Eduard Neczey en mgr. dr. Andreas Lazik, apostolisch administrator van Trnava en mgr. dr. Ro bert Pobozny, apostolisch administrator van Boznava. Deze drie bisschoppen ko men allen uit Slowakije. Uit Moravië heeft slechts één bisschop toestemming gekregen naar Rome te vertrekken, nl. mgr. Fr. Tomasek, hulpbisschop van Ol- nutz. Een Zweedse nazi-majoor, Ingemar Donar, is in Stockholm met rotte eieren bekogeld toen hij een toespraak hield op een plein van de voorstad Lindingoe. Volgens een politie-woordvoerder was aan de voormalige SS-majoor toestem ming verleend tussen 20.00 en 21.00 uur een toespraak te houden. Donar beklom zijn eigengemaakte spreekgestoelte en bemerkte dat zijn ge hoor voornamelijk bestond uit teenagers, die demonstratief met hun rug naar het spreekgestoelte waren gaan zitten. De 61-jarige nazi liet zich echter niet uit het veld slaan door dit allesbehalve bemoedigende begin. Toen hij zijn eerste woorden had uitgesproken, vlogen ech ter de rotte eieren langs zijn hoofd. Donar was nóg niet van zijn stuk ge bracht. Hij ging door, tot het moment dat de jeugd op hem kwam toestormen en zijn spreekgestoelte aan diggelen sloeg De politie slaagde er in Donar te ont zetten. De kleurlingarts, dr. Kenneth Abra hams, die vorige week uit een gevan genis in Zuid-Afrika werd vrijgelaten, is vandaag in Beetsjoeanaland terugge keerd. Dr. Abrahams heeft verklaard dat hij door Zuidafrikaanse agenten uit Beetsjoeanaland werd ontvoerd en daar na in een gevangenis in Kaapstad werd opgesloten. Op bevel van de Zuidafri kaanse minister van Justitie, Balthazar Vorster, werd hij op vrije voeten gesteld, hoewel de minister ontkende dat Abra hams was ontvoerd. Abrahams is van plan met de advocaat Narold Wolpe en de artiest Arthur Gold- reich, die onlangs uit een gevangenis in Johannesburg ontsnapten, naar Dar- es-Salaam in Tanganjika te gaan, om zich [het doorzagen van spoorstaven, daar te vestigen. 'veel lawaai maakte. Gisteren is tussen Winterswijk en Aalten een goederentrein inge reden op een groep spoorwegarbei ders. Er zijn twee doden en twee gewonden gevallen. De trein kwam uit de richting Winters, wijk en was op weg naar Aalten. Er werden vier wegwerkers die aan de spoorbaan bezig waren, aangereden. Zij waren op de baan gebleven ondanks waarschuwingssignalen van de machi nist. Twee van hen (resp. 45 en 63 jaar oud) werden op slag gedood, de derde werd zwaar- en de vierde licht gewond. Nadat een arts ter plaatse eerste hulp had verleend zijn de gewonden over gebracht naar het ziekenhuis in Winters wijk. Men neemt bij N.S. aan. dat de arbeiders de naderende goederentrein niet hebben gehoord omdat zij aan het werk waren met een zaagmachine voor die erg Een wilde staking onder de 350 mannen van de Oslose stadsreinigingsdienst, dreigt de Noorse hoofdstad te verande ren in een stinkende mestvaalt, daar het vuil met 300 ion per dag toeneemt. De staking begon eergisteren naar aanleiding van een meningsverschil tussen de vuilnismannen en de volksgezondheid, die hen verboden heeft dingen uit de vuilnisbakken te halen om deze ten eigen bate te verkopen. In het Rode Kruisziekenhuis in Den Haag, waar hij eind augustus werd opgenomen omdat hij een hartaanval had gehad, is overleden de acteur Cruys Voorbergh. Hij was 64 jaar. Curys Voorbergh werd 14 oktober 1898 te Kraksaan (Java) geboren en studeer de aanvankelijk in de medicijnen. Hij voelde echter meer voor een artistieke loopbaan en daar zijn ouders zich ver zetten tegen zijn plannen om toneel speler te worden, studeerde hij muziek (viool). Hij verbond zich echter in 1918 in alle stilte bij het Groot Toneel onder Van Dalsum, waar hij debuteerde. De omstandigheden waren ongunstig en Voorbergh les in ritmische gymnastiek kantoor. Daarna bezocht hij de normaal school voor tekenleraren en haalde hij zijn akte m.o. Daar het ook met deze akten niet gemakkelijk viel een behoor lijke werkkring te vinden, gaf Cruys Voorbergh les in rhytmische gymnastiek en dans en voerde hij enige opdrachten uit op het gebied van de kerkelijke kunstnijverheid. In 1925 keerde hij op de planken terug, allereerst bij het Nieuw-Nederlandsch (Van onze radio- en televisieredactie) In het dagblad „De Telegraaf' van gisteren verscheen op de voorpagina een groot artikel on der de koppen „Zuilen moeten nu reeds bezuinigen Geen geld voor tweede t.v.-net Kijkgeld 1964 omhoog". Wij hebben ons terzake gewend tot de K.R.O.,wiens woordvoerder ons het volgende commentaar gaf ,,De anti zuilen-duim van De Telegraaf is ken nelijk weer terug van vakantie. Dat is de enige normale reactie die wij eigen lijk kunnen geven op het bericht, als zouden de omroepen geen geld hebben om het tweede net te bekostigen en zelfs genoodzaakt zijn op hun huidige uitgaven te besnoeien. Wij weten niet wat de heer Paul van den Busse, directeur-generaal van de Belgische radio en televisie op de persconferentie in Brussel heeft gezegd en of hetgeen De Telegraaf hierover bericht een juis te weergave is. Wij weten wel dat de heer v. d. Busse te goed op de hoogte is van omroepzaken in Nederland om te beweren dat het kijkgeld in ons land zal moeten worden verhoogd om de exploitatie van het tweede t.v.-net te kunnen bekostigen. Als hij het toch zou hebben gezegd dan moet hij zich ,,heel menselijk" ver gist hebben. Het verhaal van De Tele graaf als zou de kijkgeldverhoging ge heim gehouden zijn omdat ,,de zuilen" eerst het tweede net in handen willen hebben is zo'n klinkklare kletskoek dat het eigenlijk te dwaas is er nog een woord aan vuil te maken. In de eerste plaats hebben de zuilen het tweede net helemaal niet in handen maar nemen zij tijdelijk de zorg voor dit televisienet over. Bovendien is daarbij uitdrukkelijk bepaald dat de voorlopige regeling geen invloed zal uitoefenen op de vraag aan wie de definitieve concessie zal worden ver leend. In de tweede plaats is aan deze, dus voorlopige regeling nog de voor waarde verbonden dat in de periode tot de definitieve regeling geen ver hoging van het kijkgeld zal plaats hebben. De klok die De Telegraaf mis schien heeft horen luiden kan zijn dat programmamakers graag wat meer geld hebben om hun ideeën te kunnen realiseren. Dat is een in elk gezond bedrijf normaal verschijnsel van de strijd tussen diverse sectoren om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Het lijkt ons dat de redactie van De Telegraaf dat verschijnsel uit eigen boezem wel erg goed zal kennen, maar zelfs als het gesprek hierover intern in het omroepbedrijf zou leiden tot een verhoging van het per uur direct aan t.v.-programma's te besteden bedra gen, dan nog zal er geen sprake zijn van kijkgeldverhoging. Of dit in de verre toekomst zo zal blijven is voor ons even helder als de stabiliteit van het abonnementsgeld voor de directie van ,,De Telegraaf". Tot zover de woordvoerder van de K.R.O. Toneel, onder Saalborns leiding. In september 1927 ging hij naar het gezel- schap van Rika Hopper, waarop een engagement bij het „Verenigd Toneel' (Dirk Verkade en Verbeek) volgde. Toen Albert van Dalsum in 1929 het „Oost- Nederlands Toneel" oprichtte, sloot Cruys Voorbergh zich bij hem aan. Zijn creaties bij dit gezelschap waren al dadelijk uiterst opmerkelijk. „Volpone1 „De comedie van het geluk", „Beter dan vroeger"). In 1942 was hij regisseur bij de Am sterdamse Opera en een jaar later vormde hij een eigen gezelschap. Na de bevrijding richtte hij in 1952 een caba ret op. Zijn grootste bekendheid heeft de overleden acteur-regisseur daarna ver worven, met het stuk „Voor het laatst Lady Barker" van Hans Keuls, waarin hij drie rollen vertolkte. Met dit stuk ook vierde Cruys Voorbergh het vorige seizoen zijn 40-jarig toneeljubileum. Het laatste jaar was hij min of meer vast verbonden bij de toneelgroep Cen trum, waarmee hij op 14 september de première van het eveneens door Hans Keuls geschreven stuk „Panggilan" zou geven. Schiphol heeft donderdagochtenü haar miljoenste betalende, bezoeker van dit jaar ontvangen. Het was de zeventienjarige Marie Louise Kup- ka uit Heerlen, die met haar vriend, T. Hol en haar vader een dag het bronsgroen eikehout had verwisseld voor het bij uitzon dering zonnige Schiphol. Marie Louise is hier met haar vriend en haar vader in het versierde rond rittreintje op weg naar Aviorama, waar heel wat geschenken werden aangeboden. Als eerste der Nederlandse bisschopper. vertrekt mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam op 11 september mei zijn twee secretarissen naar Rome om het Concilie bij te wonen. Op 20 septem ber zal hij er deelnemen aan een ver gadering van de commissie voor de Oosterse Kerken. Mgr. W. M. Bekkers, bisschop vas Den Bosch, vertrekt 26 september in gezelschap van zijn hulpbisschop, mgr. drs. J. W. M. Bluyssen en een der beide secretarissen. Mgr. Bekkers is lid van de commissie voor de liturgie. Het reeds geheel gereviseerde en ge deeltelijk goedgekeurde schema vergt nog een laatste bespreking. Mgr. Moors, bisschop van Roermond, gaat op 26 september naar Rome zonder begeleiding. De bisschop van Groningen, mgr. Nierman, zal indien het secretariaat voor de Christelijke Eenheid waarvan de bisschop lid is niet voor het Concilie bijeenkomt waarschijnlijk 27 septem ber vertrekken. Kardinaal Alfrink van Utrecht, mgr. Van Dodewaard van Haarlem en mgr. De Vet van Breda hebben de datum van hun vertrek nog niet vastgesteld. West-Irian, het vroegere Nederlands Nienw-Guinea, is tot „quarantainege- bied" verklaard. Alle bezoekers van het gebied, zowel buitenlanders als Indone siërs, moeten toestemming hebben van dr. Soebandrio, die behalve ministèr van Buitenlandse Zaken ook minister voor West-Irian is. De reden waarom de maat regel werd genomen is niet bekendge maakt. (Advertenties V •"♦si Harris Tweed uit Storna way (Scotland) nü als colberts bij Hollenkamp (Holland). Twintig tinten in Tweed. Nieuwe kleuren 100o/0 wol, voor u tast baar in onze mai I collecties. Loop m Lxo 'ns binnen. We BREDA Bindstraat hoek Houtmarkt

de Stem | 1963 | | pagina 1