72000 kuikens op Schiphol Amerika hulp besnoeit de buitenland aan BROER NHROE SCHUIFT BROER DIEM OPZIJ Compromis-plan voor Noord-Borneo Marken kreeg wateroverlast NOORSE REGERING VERSLAGEN I opMia3aHaugur.ZOnOP5'40UUr:maa" KROESTJEY EN TITO BEZOCHTEN MONTENEGRO Nieuwe schacht geboord, redding lijkt nabij Wilde staking in Amsterdam Kiekjes kiezen AUGUSTUS BLIJFT NAT Ruim één miljard minder Minister van buitenlandse zaken eveneens afgetreden Oe Tliant stelt voor: DAGBLAD VOOR ZEELAND Motie van wantrouwen Zuidwestelijke wind DE TREINROOF Politie beschikt over 29 namen, één arrestatie De opgesloten mijnwerkers Busongeluk te Herenthals eist derde dode EE1 REDDING Nasleep Slansky Zware straffen voor twee kolonels Nadelig saldo landb'ouw- egalisatiefonds met 60 miljoen gestegen 103e JAARGANG No. 243b t Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Teor God, Koningin en Vaderland MaJ ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Het grootste transport kuikens, ooit door de K.L.M. in een vlieg tuig vervoerd. 72.000 eendagskui- kens, zijn vanochtend in alle vroegte met een D.C. 7 F. vracht vliegtuig uit Boston in de V.S. op Schiphol aangekomen. 56.000 kui kens werden gelost om naar een fokkerij in Hamburg te worden gebracht. De overige diertjes wer den verder gevlogen naar het Ita liaanse filiaal van dat bedrijf in Milaan. De uit sociaal-democraten bestaande Noorse regering onder premie* Einar Gerhardsen is vrijdagavond verslagen, toen er gestemd werd over een motie van wantrouwen. Met 76 tegen 74 stem men werd een motie aangenomen, waar in de regering er van werd beschuldigd, dat zy geen maatregelen had getroffen om de veiligheid te verhogen in de mijnen aan de Koningsbaai op Spits bergen, waar vorig jaar november 21 mijnwerkers by een ontploffing om het leven kwam. De sociaal-democratische partij, die 28 jaar achtereen in Noorwegen aan de macht is geweest, werd ten val gebracht door de liberalen, de conservatieven, de boerenpartij, de christelijke volkspartij en de socialistische volkspartij. Deze laatste groep die zich van de sociaal democratische partij heeft afgescheiden, zat met haar twee zetels „op de wip", Haar besluit om tegen de regering te stemmen, had al kritiek ontmoet bij de mijnwerkers op Spitsbe2'gen, die evenals de regeringspartij van mening waren dat een bedrijfsongeluk gebruikt werd voor politieke doeleinden. De sociaal democraten hadden overigens de be schuldigingen van de hand gewezen. Nadat de motie van wantrouwen was aangenomen, besloot de Kamer eenstem mig de betrokken steenkoolmijnen te Kingsbay te sluiten. j ÏSE bouwvakstaking is ge ëindigd. Er zal een commissie worden ingesteld, die zal trachten het geschil over lonen en arbeidstijd bij te leggen. ZAANDAM WIL deskundig geadviseerd worden over de kunstzinnige waarde van het beeld „De houtwerker" van de beeldhouwer Slavomir Miletic. ONGEVEER 2.000 employe's van de Kon golese luchtvaartmaatschappij zijn in staking gegaan, omdat Belgen hen heb ben uitgescholden voor „apen", hetgeen opgevat werd als rassendiscriminatie. ADENAUER ZAL op 16 of 17 september een bezoek brengen aan paus Paulus. BIJ EEN ONTPLOFFING in een flat gebouw in Napels zijn negen mensen gewond geraakt. Oorzaak een lek in een gasleiding. IN ROTTERDAM wordt het 16-jarig winkelmeisje Flora Donker vermist. Men vermoedt, dat zij in kringen van Indonesiërs vertoeft. DE NEDERLANDSE mevrouw Gesine £Si1Zfr .Rheden is woensdag bij een dIk in .het 0ostenrijkse Kaiser- gebergte om het leven gekomen. Haar echtgeHoot en een andere Nederlander, *i«i un- K.alse ziJn opgenomen in een Z?*?nh,uis m Kufstein. Het slachtoffer overleed waarschijnlijk door uitputting. j meegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot zaterdag- opgemaakt vrijdagavond, j zo.ia uur j Aanvankelijk enige opklaringen. ater zwaarbevolkt met toenemende "Pjegen. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Weinig ver- andering in temperatuur. J Vandaag zon onder 19.48 uur maan onder 22.03 uur Morgen: zon °p 5.38 uur; onder ^uUur:maanopl2'08uur ond« Het Amerikaanse huis van afge- Het Amerikaanse Huis van Afgevaar- digden heeft tevens besloten dat elk land dat niet binnen zestig dagen een eind maakt aan alle handel met Cuba, uitgesloten moet worden van Amerikaan se hulpverlening. vaardigden heeft vrijdag de rege- ring-Kennedy een zware nederlaag toegebracht door het voor hulp aan het buitenland gevraagde bedrag van 4.1 miljard dollar met 1.025 miljoen dollar te besnoeien. Het amendement inzake deze vermindering werd met 222 tegen 188 stemmen aanvaard, waarbij vele democraten uit de zuidelijke staten de zijde van de republikei nen kozen. Slechts een gering aan tal republikeinen stemde tegen de besnoeiing. Het bedrag dat uiteindelijk door het congres wordt aanvaard, zal waarschijn lijk wel wat hoger komen te liggen dan het thans door het Huis van Afgevaar digden aangenomen bedrag. Het betref fende wetsvoorstel moet nog naar de senaat en vervolgens moeten de twee Kamers tot een compromis komen. Nog nooit echter, heeft het Huis van Afge vaardigden een wetsontwerp voor hulp aan het buitenland zó zwaar besnoeid sedert kort na de tweede wereldoorlog met die hulp werd begonnen en er jaar lijks een som voor beschikbaar werd gesteld. Toenemende ontevredenheid onder leden van het Congres over het voort durend wegvloeien van door de Ameri kaanse belastingbetaler opgebrachte dol lars, heeft stellig een rol gespeeld. Amerika heeft na de tweede wereldoorlog al meer dan 100 miljard dollar aan wapen- en economische hulp gespendeerd. Scotland Yard heeft gisteren ge wapend met een volledige lijst met namen van de deelnemers aan de trein- roof by Chcddington een inval gedaan in enkele huizen in Londen om te trachten twee mannen te vinden, die de politie „wel eens wilde spreken". De vliegende brigade van Scotland Yard haastte zich naar de huizen, na dat verscheidene personen hadden op gebeld dat zij de twee gezochte man nen, de antiquair Richard Reynolds (41) en de caféhouder James W. White (43) hadden gezien. De eerste overval len van de politie leverden echter nog geen arrestatie op. Een vrouw, die door Scotland Yard is ondervraagd, heeft de politie een volledige lijst gegeven van de mannen, die de posttrein van Londen naar Glasgow twee weken geleden hebben aangehouden. De politie zou nu buiten de negentien namen die zij al wist, nu nog eens de beschikking hebben gekregen over tien andere namen. Een derde man, die ook door de politie werd gezocht en van wie Scotland Yard gisteren het signalement ver spreidde samen met dat van Reynolds en White is inmiddels gevat. Ongeveer een uur nadat zijn signalement was bekendgemaakt, werd hij gearresteerd. Hij heet Charles Wilson en is bookmaker. Na zijn arrestatie zei Wilson „Je moet mij maar eens vertellen hoe je het bewijst zonder het geld". Hij bezigde daarbij het cockney-woord „lolly", voor geld. Scotland Yard heeft bovendien de opsporing verzocht van een nieuwe figuur, die in verband met de trein- roof bij Cheddington wordt gezocht en die bekend staat als „de wezel". Zijn ware nam is Roy John James, een 28- jarige figuur uit de Londense onder wereld. Premier Kroestjev en president Tito hebben vrijdag in een open Rolls Royce een tocht van twee uur gemaakt over een kronkelende bergweg in de buurt van de Zuidslavische-AIbanese grens. De beide staatslieden waren tevoren per vliegtuig in Titograd, de hoofdstad van de Zuidslavische republiek Montenegro, aangekomen. Hun toestel landde op een militair vliegveld op ongeveer 25 kilometer van .de streng bewaakte grens met Albanië, China's grote bondgenoot en bitter ideologisch tegenstander van Zuid- Slavië en de Sovjet-Unie. Van Titograd reed het gezelschap naar Cetinje, de vroegere hoofdstad van Montenegro, waar een groot aantal men sen op de been was. Toen Kroestjev uit de auto stapte stormde een 84-jarige man met een enorme snor, gekleed in nationaal kostuum, op hem af onder de kreet„Welkom kameraad Kroestjev". De veiligheidsfunctionarissen, die om hem en Tito heen stonden hielden hem niet tegen en de twee leiders lachten hartelijk toen de oude man hun een hand gaf en zijn kleinzoon van zeven jaar aan hen voorstelde. Terwijl Kroestjev het Mijnwerkers-reddingsploegen, die zich in Pcnnsylvanië al enige dagen inzetten om twee collega's te redden, die zijn in gesloten, hebben vrijdag een gat geboord naar de plaats, waar zij zitten opgesloten. De redders hopen de mijnwerkers heden in veiligheid te kunnen brengen. De ingesloten mijnwerkers hadden 81 minuten nodig om de resterende steen laag, die hen scheidde van het boorgat te verwijderen. Een der ingeslotenen, Fellin kondigde vta de telefoonlijn het heugelijke feit aan. Zijn vrouw was vlak in de nabijheid. Zi.i huilde en bad tegelijk. Van de derde man neemt men aan dat hij is omgekomen. Het nieuws van de doorbraak ver spreidde zich als een lopend vuurtje door de rookzwarte vallei, waar honder den vrijwilligers zich inspannen voor de redding. De doorbraak betekent een belangrijke vordering in de reddingswerkzaamheden, nadat reeds twee eerdere pogingen had den gefaald. In het gat dat donderdag langs de ingeslotenen heen geboord werd, is die zelfde avond radio-actief materiaal kobalt 60 neergelaten, terwijl de twee mijnwerkers met wie men nog steeds contact heeft, Fellin en Throne, via de nauwe schacht waarlangs zij voedsel ont vangen, voorzien werden van geiger tellers. De hoop, dat men de derde mijnwerker, Bova nog zal redden, die gescheiden van zijn collega's opgesloten werd, is nage noeg verdwenen. Sinds dinsdag heeft men niets meer van hem gehoord. Throne en Fellin houden de moed er nog in. Throne riep donderdagavond een grapje naar boven, dat de mensen, die bij de boormachine aan het werk waren luguber in de oren klonk. Hij vroeg, of er op zijn wagen bij de mijn al veel bekeuringen geplakt waren wegens te lang parkeren. „Vorige maand kreeg ik er tien", zo klonk zijn stem door de twee luidsprekers, die elk woord van de twee ingeslotenen op de begane grond uit- schallen. KENNEDY HEEFT gistermiddag via de Syncom II gepraat met de premier van Nigeria, sir Aboe Baker Tafawa. kind op zijn arm nam, gaf de grootvader de echtgenoten van de twee staatslieden een handkus. Na het bezoek aan Cetinje red men over bergpassen en langs de woeste steile hellingen van de Lovcen naar Kotor aan de gelijknamige zeearm, waar president Tito's jacht lag te wachten om hen naar Dubrovnik te brengen. Momenteel zijn twee hoge Russische economische functionarissen met vakan tie in Dubrovnik en men acht de moge lijkheid aanwezig, dat zij zich later bij Kroestjevs gezelschap zullen aansluiten. Sinds gisteren half twee in de middag hebben enige honderden werknemers van de „Amsterdamse Droogdok Maat schappij" het werk neergelegd. De directie spreekt van een „wilde stakings actie". De werknemers hebben kenbaar gemaakt dat zij een hoger loon wensen. Directeur ir. J. W. R. Thomson weiger de een afvaardiging der stakers te ont vangen. Hij verwees naar de erkende vakbonden Na de verwarring, die daarop onder het personeel ontstond, besloten succes sievelijk enkele honderden werknemers het werk neer te leggen. Tegelijkertijd poogden zij hun werkwillige collega's van het werk af te houden, met wisse lend succes. In directie-kringen in de Amsterdamse haven vreest men dat de wilde staking zich in de komende dagen zou kunnen uitbreiden tot andere bedrijven. Bij de Amsterdamse Droogdok Maatschappij zelf heeft men al weinig hoop dat de werknemers vóór maandag a.s. allen weer normaal aan het werk zullen gaan. Van de ruim tweehonderd arbeiders, die deel uitmaken van de avondploeg, heeft slechts de helft het werk ter hand ge nomen. De andere helft werd door de arbeiders die 's middags de staking be gonnen zijn, overgehaald het werk stil te laten liggen. De stakende arbeiders slaagden er in om op verscheidene plaat sen van het werfterrein de stroomtoevoer af te sluiten. Voe van Maoe, minister van buitenlandse zaken in Zuid-Viet- nam, heeft zijn regering zijn ont slag aangeboden. Hij deed dit, nadat hij zijn hoofdhaar afgescho ren had, om, zoals dat hij boed dhisten gebruikelijk is, te protes teren tegen het optreden van de regering. Tegelijk met dit aftre den heeft de broer van Ngo Dinh Diem, de meeste presidentiële be voegdheden overgenomen. De president bezit nog wel bepaalde functies, maar in werkelijkheid is het zijn broer, die aan de touwtjes trekt. Deze broer, Nhroe genaamd, is een in Frankrijk opgeleid intellectueel van even in de vijftig. Hij was jarenlang Diems voornaamste politieke adviseur. Hij en zijn schoonzuster zijn het geweest, die het bloedige optreden tegen de boed dhisten heeft ingegeven. Than van Tsjoeng, Zuidvietnamees (Van onze Belgische correspondent) Het ongeluk met de autobus uit Gooreind-Wuustwezel, die zondagnacht op het Jaagpad naast het Albertkanaal te Herenthals te pletter stortte, heeft nu een derde dode geëistvorige nacht is de eerwaarde heer Rappoort, onder pastoor te Gooreind-Wuustwezel, in de kliniek te Herenthals overleden. Hij was de proost van de plaatselijke ka j otters en boeren jeugd organisaties, en hij had een groep van 36 jongelui bege leid op een uitstapje naar de Rijn. De eerwaarde heer Rappoort, die 42 jaar was, was sinds het jaar van zijn priester wijding in 1946 te Gooreind werkzaam. Bij het autobusongeluk had hij een schedelbasisfractuur opgelopen. De laatste dagen leek hij aan de beterende hand, en hij had zelfs bezoek kunnen ontvangen van mgr. Daem, bis schop van Antwerpen. Donderdag ver slechterde zijn toestand plotseling, met het bekende fatale gevolg. Vier van de slachtoffers zijn nog steeds niet buiten gevaar. Onder hen is de chauffeur van de verongelukte bus. Momenteel vreesd men dat een van zijn voeten zal moeten worden geamputeerd. EEN VIERTAL met feestneuzen, valse snorren, zonnebrillen en baretten ver momde mannen is vrijdag te Vichy bij een juwelier binnen gegaan, heeft machinepistolen op het personeel gericht en is er met sieraden ter waarde van 800.000 franc vandoor gegaan. ambassadeur te Washington, die reeds vrijwillig ontslag uit staatsdienst had genomen, is thans officieel aan de dijk gezet, evenals zijn echtgenote, die perma nent waarneemster van Zuid-Vietnam bij de Verenigde Naties was. Nhoe, de broer van de Zuidvietnamese president, heeft gisteren de jeugd op geroepen bij de mensen begrip bij te brengen voor de regeringspolitiek tegen over de boeddhisten en mee te helpen aan nieuwe sociale toestanden. Het aantal, doden gevallen bij de over vallen op de pagoden, is nog niet bekend. Er zijn schattingen die tot 1000 lopen. In Hue, aldus bevestigden regerings functionarissen, zijn minstens vijfhonderd mensen gearresteerd. Onder hen bevon den zich 47 professoren, die vorige week uit protest hun ontslag hadden genomen. Ook zijn tweehonderd studenten in hechtenis genomen. Het schijnt dat de eenheid regering- leger bovendien zeer veel te wensen overlaat. BltMA h u VIETNAM- IMS) Secretaris-generaal Oe Thant heeft Engeland, de Philippijnen, In donesië en Malakka een compro misoplossing aan de hand gedaan voor de meningsverschillen ten aanzien van het aantal waarnemers dat moet toezien op de peiling van de gedachten der mensen op Noord-Borneo en in Serawak over de vorming van de federatie Ma leisië. Volgens diplomatieke zegs lieden in New York heeft Oe Thant een aantal voorgesteld liggend tus sen het minimum van negen waar nemers dat Indonesië en de Philip pijnen eisen en het maximum van vier, waarboven Engeland niet uit wil gaan. Verder zou de secretaris-generaal be paalde voorzieningen gesuggereerd heb ben wat betreft de assistenten der waar nemers, hun landingsrechten en derge lijke. Groot-Brittannië en de Philippijnen steunen het compromisvoorstel. De Phi lippijnen stellen momenteel pogingen in De baterijen pompen in actie op Marken. Marken is in last. De overvloedige regenval van de afgelopen weken heeft T PT) DD A pTTT1 het waterpeil op het pittoreske schier- -i-j-l-J V-TJLj jL\ djailvjll _l eilandje bijna 30 centimeter doen op lopen, juist terwijl de pompinstallatie van het enige gemaal op Marken in de revisie is. Dit had tot gevolg, dat de weilanden langs het IJsselmeer onder water kwamen te staan, evenals de kelders van de laag gelegen nieuw- bouw-liuizen. Erger was, dat de riole ringen verstopt raakten en alhoewel er dus bepaald geen sprake was van een noodtoestand, dreigde er wel een gevaar voor de volksgezondheid. Ook dat gevaar is echter volledig geweken, sinds gisteren tien motor spuiten van het korps mobiele colonnes uit Laren het werk van het gemaal hebben overgenomen. Onder grote belangstelling en in stemming reed de militaire hulp colonne Marken binnen en nog geen uur later lagen de eerste slangen al in de slootjes. Even later gingen de aggregaten aan en spoten de eerste overtollige liters water het IJsselmeer in. Waarschijnlijk zal de pompinstallatie dinsdagmiddag uit de revisie komen, zodat de militairen Marken ruim vier dagen zullen moeten behoeden. Afge lopen nacht hebben zeven militairen de wacht gehouden bij de pompen en daarmee zal men doorgaan totdat het gemaal weer kan werken. Zonder uit zondering waren de militairen blij met hun onverwachte karweieven blij als de jeugd van Marken, die de spectaculaire intocht nog mooier vond dan de komst van enige bussen met Amerikaanse toeristen. Overigens bracht de komst van de militairen nog wel enige problemen met zich mee. De smalle bruggetjes van het eiland zijn niet op verkeer be rekend en al gauw bleek dat de jeeps met de pompinstallaties net iets te breed waren. De stadstimmerman bracht echter uitkomst: waar nodig zaagde hij enige stukken uit de brug leuningen, onder het goedkeurend ook van Markens' loco-burgemeester P. Visser. Deze was het geweest, die het mini sterie van binnelandse zaken op de hoogte had gebracht van de dreigende moeilijkheden voor zijn eiland. Bij af wezigheid van de burgemeester had de heer Visser vervolgens contact opge nomen met het ministerie van defensie, waaruit de komst van de mobiele colonne resulteerde. In een veertigtal lager gelegen nieu we huizen konden de bewoners nau welijks nog van het toilet gebruik maken en kwamen de kelders onder water te staan. De boeren kwamen klagen dat hun koeien in het water liepen en dat hun grasland grondig vernield werd door het water. Binnen enkele uren waren de eerste resultaten van de militaire hulp al zichtbaar. Hoe langzaam ook, duidelijk kon men zien dat het water op de weilanden en in de kelders ging zak ken. Marken was gerustgesteld en kon zich onder leiding van zijn bekende „koningin" Sijtje Boes weer vol over gave wijden aan de vele toeristen, die het dagelijks ontvangt Twee voormalige functionarissen van het Tsjechische ministerie van binnen landse zaken, de kolonels A. Prchala en K. Kostal, zijn tot langdurige gevangenis straffen veroordeeld (6 en 7 jaar) om dat zij tijdens politieke schijnprocessen in de jaren 1949 tot 1954 valse getuigenissen hadden afgelegd tegen de personen, die destijds terecht stonden. Onder hen was ook de toenmalige secretaris generaal van de Tsjechische communis- tische partij, Rudolph Slansky, het werk> om Indonesië en Malakka er toe te bewegen, het voorstel te aan vaarden. Groot-Brittannië had aanvankelijk niet verder willen gaan dan vier waarnemers uit elk van de drie landen, maar volgens Oe Thant's plan zal elk land vier „assis tenten" aan zijn waarnemers mogen toe voegen. Indonesië heeft geëist dat dertig waarnemers de V.N.-commissie zullen vergezellen. De eerste-minister van Serawak en Brits Noord-Borneo, voerden vrijdag be sprekingen met Toenkoe Abdoel Rahman van Malakka. Zij drongen er bij de Toenkoe op aan, vast te blijven houden aan 31 augustus als- stichtingsdatum voor de federatie. Volgens onbevestigde berichten willen Serawak en Noord-Borneo „één voor lopige regering van Maleisië" uitroepen als de Toenkoe hun wensen niet inwil ligt. De eerste-minister van beide landen wilden daar echter vrijdagavond geen commentaar op geven. Wel maakte de regering van Serawak bekend, dat Serawak met ingang van 31 augustus de facto binnenlandse zelfbestuur zal krijgen, of de nieuwe federatie dan tot stand gekomen is of niet. De portefeuil les. die onder de verantwoordelijkheid van een toekomstige federale regering van Maleisië zullen vallen, zullen dan nog onder beheer blijven van de Britse regering. In een door het Indonesische ministerie van defensie uitgegeven verklaring wordt de van Britse zijde geuite be schuldiging als zouden opstandelingen in Serawak vanuit Indonesisch grond gebied operen, tegengesproken. Het ministerie noemt deze beschuldiging vol komen onwaar en een poging tot „inti midatie van de V.N.-commissie in Serawak". Voornamelijk als gevolg van hogere uit gaven voor de zuivelsector dan oor spronkelijk werd geraamd, heeft de minister van landbouw en visserij de raming van het nadelig saldo van het landbouwegalisatiefonds voor het dienst jaar 1963 met ongeveer 60 miljoen moeten verhogen. Blijkens de gisteren gepubliceerde herziene begroting van het L.E.F. zal het nadelig saldo van het fonds over 1963 275.020.000 bedragen vergeleken met een nadelig saldo van 215 miljoen volgens de oorspronkelijke begroting. De prijswinnaars van de tweede ronde in onze fotowedstrijd „Vakantie met de kinderen" vindt u vandaag op pagina mèt een afdruk van de plaatjes die met een eerste prijs gingen strijken. Als u er nog niet bij bent, of wanneer u zelfs nog geen vakantiekiekje ingestuurd hebt, probeer dan alsnog uw geluk. Tot 1 september kunt u inzen den en elke zaterdag maken wij de uitslag van de wekelijkse ronden bekend. De 120 tot 180 mm regen, die ed in het grootste deel van ons land deze maand al is gevallen (normaal 80 mm), is blijkbaar nog niet voldoende, want droog büift het ook tot zondagavond met. Alleen in Rusland komt een groot hogedrukgebied met zomerweer voor. West- en Midden-Europa liggen in de sterke westelijke luchtstroom, waarmee ons de komende nacht een nieuwe depressie bereikt met opnieuw enige regen en een krachtige zuidwesten-wind. Bereikt, met Al 18 dagen achtereen blijft de temperatuur beneden de 20 graden zodat er van zomerweer geen sprake is. Zeer warm blijft het nog wel in Sparie me maxima tot 35 graden Celsius. opanje, met

de Stem | 1963 | | pagina 1