P.K Breda [en Dodenstrook wordt verbreed PROTESTMARS VAN 100.000 NEGERS Nehroe vecht tegen motie in Lagerhuis Oppositie wil geert met China gesprek Buisman wellicht in sen uwinrichting Woensdag a.s. naar Washington Boeddhisten dreigen met nieuwe zelfmoorden Verongelukte luitenant uit Suriname op Schiphol sterren Hoofdstad ontving Thamrin r )om Scotland Yard onderzoekt sportwagen Senator Thurmond vermoedt communistische invloeden „De Gaulle heeft ons de les gelezen" YOOR HET EERST IN 16 IAAR Brood wordt één cent duurder JACHT VAN SJEIK GEDOOPT MET ROZENWATER TO \Symbool van Kwaliteit Leerlooierijen et Bredase leven \RELMOND DAGBLAD VOOR ZEELAND De treinroof Mr. B. BIESHEUVEL OVER DE E.E.G. Kongolees protest legen Brusselse aanslagen Als lijk van noviet niet terugkomt Compagnon „Hartaanval" In Almelo Leden van „bende van Zorro" veroordeeld Nog levensgevaar voor gewonde soldaat NYLONS J.H. VAN MOSSELVELD de vele interessante bijzonder - ie we bij het doorlezen van deze tegenkwamen, viel ons vooral tetaatje van het aantal „fabrie- t Etten-Leur telde. Dit waren er 'der dan 135. Drs. Lohmannves- aandacht op de opvallend grote s van de leerlooierij, die me» zou zoeken. Leur telde er negen vijf. De oorzaken, waardoor de rij zich hiér niet heeft ontwik een leerindustrie, zoals in het an de Baronie, verdienen een iderzoek. e laatste hoofdstukken in ditju- arboek betreffen de stad Breda, i. Heidens verstrekt demografi- itekeningen over de Bredase be- omstreeks 1860 in een uitvoerige, studie, die het grootste respect .J.M. Brok draagt een overzicht de instellingen van onderwijs, 862 te Breda 'bestonden. Achter- is komen de bewaarscholen, de ;holen, de Latijnse schcolenhet nstituut aan de orde. tte neemt dr. J.L.M. de Leppe'' idase leven rond 1862 onder de enals aan de andere, ligt ookaaj1 drage een uitgebreide voorstud'e ndslag, zoals het overvloed#0 teriaal alleen al aantoont. pe heeft zeer veel ontleend aa£ ;i;s van de Bredasche Courant t oude jaargangen van kranwj» lorgebladerd weet, dat dit totai- lerrassende vondsten kan leiden- ireken hier dan ook niet. lden we nog. dat ook dit jaar" Dr de firma Broese te Breda tyP°" weer voortreffelijk verzorgd fbeeldingen, waaronder ve^epc?' n dorpsgezichten, illustreren «e W. v. d. V. 'ranse voorjaarsmode voor 6e ip van de vrouw bleek inet ze lippen heeft weinig j3®" •aarsters getrokken. Uit Hew :omt het bericht dat daar va- op deze lichte kleuren is £e" die meer succes behaalt, ppenstift zacht-roze en vry- t is niet dof doch heeft een ans. De nagellak, waarmee ne haar nagels wil verfraaien, ran dezelfde kleur te zijn at5 enstift :achte kleuren met de parei naken geen doodse, maar rzorgde indruk. 103e JAARGANG No. 24363 Yoor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M, Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 19 Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 ajgWafl DINSDAG 20 AUGUSTUS 19fc Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Sürëw "vöör~de Zeeuwse Eilanden GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaandcren: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) MHi Rechercheurs van Scotland Yord onderzochten maandag een zwarte sport wagen en vijftien stel vingerafdrukken in verband met de overval op de post trein, waarbij ruim 26 miljoen gulden werd buitgemaakt. Zij zou verder na sporingen verrichten in een huis in West- Londen, dat het hoofdkwartier van de bende zou zijn geweest, die de trein heeft beroofd. De sportwagen werd zondagavond ge- vonden in een garage bij Londen Airport. Een man en een vrouw hadden hem 36 uur na de treinroof gekocht en contant betaald. De man had volgens persberich ten in de garage verzocht de wagen schoon te maken. Ook had hij gezegd dat hij op 7 september terug zou komen. Hij zou daarna naar het vliegveld gegaan zijn. De vingerafdrukken werden gevon den in de boerderij, waar de bende na de overval heenging. De politie in de Ierse hoofdstad Dublin heeft bekend gemaakt, dat vier lege geldzakken toebehorend aan een Londense bank gevonden zijn in de kofferruimte van een auto, die op 9 augustus, een dag na de treinoverval in Engeland, op de luchthaven van Dublin was gehuurd. De zakken werden ontdekt toen de auto werd schoonge maakt na terugkeer bij de verhuurder. De auto was verhuurd aan mannen, die een Londens adres hadden opgegeven, De bouwgroepen van de grens wacht in Oost-Berlijn ontplooien weer grote activiteit bij de Ber- lijnse muur. Hier zijn ze bezig om vlak bij de controlepost van de Heinrich Heinestraat de z.g. „do denstrook aanzienlijk te verbreden en van nieuwe afzettingen te voor zien. Mr. B. W. Biesheuvel (thans minister) meent, dat men Frankrijk eigenlijk dankbaar moet zijn voor een goede les. De mening dat de politieke éénwording van de landen der Europese Gemeen schap onvermijdelijk en bijna automa tisch uit de economische integratie zou voortvloeien, is een illusie gebleken, zo schrijft hy in een jaarverslag aan de raadgevende vergadering van de Raad van Europa, dat hij namens het Europese parlement heeft opgesteld. Zijn conclusie is dan ook. dat de zes landen van de E.E.G. politieke besluiten zullen moeten nemen, wil de integratie niet in het thans bereikte stadium blij ven steken. Het rapport-Biesheuvel, waarop van Gaullistische zijde reeds kritiek is geuit, zal op 17 en 18 september te Straatsburg het uitgangspunt zijn voor debatten in de jaarlijkse gemeenschappelijke conferentie van het Europese parlement. Sedert het afbreken van de onder handelingen met Engeland is het grote probleem, of het Verenigde Europa in staat zal zijn de eigen politieke hande lingsbekwaamheid te verwerven, die het steeds meer nodig heeft, aldus mr. Bicsheuvel. Alleen wanneer dat lukt bestaat de kans dat bepaalde interne tegenstellingen worden vereffend. Het Europese parlement heeft na het atbreken van de onderhandelingen met Engeland reeds verklaard, dat alleen de spoedde oprichting van een politieke m'Lv?!n Europese volken een oplossing SS?'A. n maken van alle vraagstuk- confrn'ntaTï6 gemeenschap wordt ge confronteerd, aldus het verslag. cxtrpmüN^ z'-'n 172 linkse en rechtse min. gearresteerd wegens deelne ming aan de staatsgreep van 20 en 21 Si-Luith E^N vuurgevecht met een stronk Patrouille ten noorden van de »prfnr,aVan 'aza 'n Israël is een Arabier gedood en een ernstig gewond. VBRTEGENWOORDiGERS VAN werk- SUpA. en ""emers van de Amerikaanse van ?F™ 5aan met bun onder-minister ulOB arbcid het lopende spoorwegconflict weer eens bespreken. GAAT het zee-, lucht- en Afait Ukeer met Portugal en Zuid- ha,- i 1 boycotten, Indonesië heeft zijn handelsbetrekkingen met laatstgenoemd land ook ai verbroken. DIEVEN HEBBEN ingebroken in de villa Ppp a Franse komiek en filmspeler fernandei. Er wordt voor ongeveer 70Ó0 rancs aan kostbaarheden vermist. In het Indiase Lagerhuis, dat tot de nok toe was gevuld, (er waren veel diplomaten) is gisteren het debat begonnen over de motie van wantrouwen tegen de regering van premier Nehroe, die is ingediend door de gezamenlijke oppositie-partijen. Het is voor het eerst sinds Nehroe 13 jaar geleden aan het bewind kwam, dat tegen hem een motie van wantrouwen wordt ingediend, waarin zijn regering er onder meer van wordt beschuldigd gefaald te hebben bij het verzekeren van Indiaas territoriale integriteit tegen de Chinezen. De leider van de oppositie, Kripalani zei bij het begin van het debat, dat drie dagen zal duren, dat het Indiase volk geen vertrouwen meer heeft in de regering en dat deze dient heen te gaan. Een kwartier vóórdat de oppositie haar aanval tegen Nehroe begon, deelde deze het lagerhuis mede, dat de Verenigde Staten aan India radar-apparatuur hadden geleverd voor bijna de hele Indiase noordgrens. Nehroe verklaarde het niet eens te zijn met de kritiek op de voorgestelde lucht machtoefeningen van Amerika, Engeland en India, die volgens de oppositie een verwijdering van India's politiek van niet-gebondenheid zou inhouden. De premier betoogde dat deze oefenin gen de Indiase jachtvliegers de nodige training zouden geven en ook verklaar de hij dat de regering wenst dat de tech nici van de luchtmacht volledig ver trouwd raken met de zeer moderne radar-installaties, die door de Verenigde Staten zijn geleverd. De zaakgelastigde van Kongo Leopoldstad in België, Joseph Kahamba, heeft maandag bij de Belgische regering officieel geprotesteerd tegen de aan slagen van 29 juli op het „Afrikaanse huis" in Brussel en van zaterdagavond j.l., op een café, dat vaak door Kongole zen wordt bezocht. Bij deze laatste aan slag werden, zoals wij gisteren meldden. 41 personen gewond door de ontploffing van een handgranaat. Uit naam van de Belgische minister van buitenlandse zaken, Spaak, die met vakantie is. heeft de minister van bui tenlandse handel, Brasseur, geantwoord dat de Belgische regering deze aansla gen ten strengste afkeurt. Het onderzoek is nog gaande en het is niet bekend of de daders blanken of negers waren. Brasseur wees erop dat de Kongolese studenten in België ontoelaatbare termen gebruikt hebben in een communiqué over de aanslag. De Kongolese studenten vereniging in België had in dit commu niqué gesproken van „vergiftigde gast- vrijheid". De 74-jarige oppositieleider Kripalani stelde daarna premier Nehroe verant woordelijk voor het falen van de natio nal e verdediging tegen de Chinezen. Ook beschuldigde hij hem ervan dat hij er niet in was geslaagd een regering voor het volk te vormen en dat de econo mische plannen van de regering het hele Indiase volk slechts ellende hebben ge bracht. Kripalani stelde zich op het stand punt dat met China niet moest worden onderhandeld. Hij verwachtte niet dat de regering zijn adviezen zou overnemen, omdat zij doof blijft voor de verlangens van de bevolking, maar, zei Kripaiani, hij wenste dat het land zou weten wat een regering in de gegeven omstandig heden diende te doen. Volgens hem zou er een commissie moeten worden benoemd, die een onder zoek zal instellen naar het voorkomen van corruptie. Voorts zou, aldus Kripala ni, India militaire en economische hulp dienen te aanvaarden van welk land ook, op redelijke voorwaarden, en het zou zich los moeten maken van China. De motie van wantrouwen, die Kripa lani heeft ingediend is mede-ondertekend door afgevaardigden van alle niet communistische oppositie partijen. De communisten hebben verklaard dat zij zich van stemming zullen onthouden als de motie in behandeling komt. Ook door de andere oppositiepartijen werd heftige kritiek op Nehroe uitge oefend en werd aangedrongen op zijn aftreden. De premier kreeg alleen steun van de afgevaardigden van zijn eigen congres partij, die de neutralistische politiek van India verdedigden en de wijze, waarop de regering het geschil met China be handelt. De leider van de Indiase communisten Hiren Mukherjee stelde zich ook achter de neutralistische politiek van de rege ring, maar hij critiseerde fel de overeen komst met Amerika en Engeland voor het houden van gezamenlijke luchtver dedigingsoefeningen en voorts kantte hij zich, evenals de andere oppositiepartijen hadden gedaan, tegen de overeenkomst, waarbij de „stem van Amerika", enkele uren zendtijd zou krijgen op een door de Verenigde Staten in India te bouwen radiozender. Terwijl de oppositieleiders aan het woord waren, maakte Nehroe druk aan tekeningen. De premier zal volgende week woensdag antwoorden. Op woensdag 28 augustus zullen ruim 100.000 negers en blanke sympathisanten een demonstratiemars naar Washington maken om te pleiten voor het opruimen van het rassenvooroordeel. Zij hopen, dat de „mars naar Washington" een indruk wekkende climax zal vormen van maandenlang openlijk en lijdelijk verzet tegen vernedering en discriminatie. geten en daarom heeft men plannen „Negers zullen zich de vernederingen niet langer laten welgevallen", aldus de leidei' van de mars, Philip Randolf, „zelfs al kost dit hun leven", voegde hij er aan toe. Om de Verenigde Staten en de wereld te overtuigen dat men te doen heeft met een demonstratie, die de ge dachte van de 35.000.000 Amerikaanse negers tot uitdrukking brengt, hebben Randolf en de zijnen het plan opgevat te demonstreren met alle nauwgezetheid van een militaire operatie. Er is de grootste moeite gedaan om alle bijzonderheden nauwkeurig te regelen, tot op de inhoud van het eerste-hulp-pakket- je toe, dat alle demonstranten bij zich moeten dragen. Gedurende vele weken zijn er orders van de neger-hoofdkwartieren gezonden naar de regionale centra in Amerika. De demonstranten zijn uitgezocht, de ver voermiddelen eveneens. Voor de bevoor rading is eveneens zorg gedragen terwijl er „dagorders" zijn opgesteld. Een contingent van 2000 speciaal hier toe opgeleide mannen zal zich tussen de demonstranten mengen om alle ge welddaden te onderdrukken. De leiders hebben er met nadruk op gewezen dat dit een vreedzame demonstratie moet worden. De politie van Washington is op alles voorbereid en heeft haar corps tot 6000 man uitgebreid voor de komende pro testdag. De demonstranten zullen voor eigen huisvesting zorgen en hun eigen voed sel en drinken meenemen. Men houdt er rekening mee dat som mige mensen hun voedsel zullen ver- om 80.000 broodjes kaas te laten aan rukken, naast 80.000 appels en om helemaal zeker te zijn, nog eens 80.000 stukken cake. Volgens de democratische senator, Thurmond zijn er talrijke inlichtingen, dat de huidige negerbetogingen zijn doordrenkt van communistische invloe den en agitatie, de gouverneur van Mississippi, Ross R. Barnett en de gou verneur van Alabama, George C. Wal lace, hebben dergelijke beschuldigingen eveneens geuit. Sommigen beschouwen deze uitlatingen als die van communis tenjagers. De democratische senator herhaalde bovendien zijn verwijt, dat Bayard Rustin, een van de organisators van de op 28 augustus te houden protestmars in Washington, heeft toegegeven, dat hij een voormalig lid is van de communis tische jeugdbond, gevangenistraf heeft uitgezeten voor immorele uitspattingen en geweigerd heeft in dienst te gaan. „Hoe kunnen dominees, rabijnen en priesters deelnemen aan de protestmars met een dergelijke leiding zo vroeg Thurmond zich af. Thurmond verklaarde voorts, dat dominee Martin Luther King leraar was aan de Highlander Volksschool, die communisten en communistisch ge zinden toeliet. De geestelijke leider van de boeddhisten in de Zuidvietnamese stad Hue heeft de gouverneur van de provincie, waa deze stad ligt, gewaarschuwd, dat nog meer monniken zelfmoord door vuur zullen plegen, indien het lijk van de 17- jarfge Noviet, die vorige week bij een In tegenstelling tot de eerste berichten zou Nederlands meest- besproken boterhandelaar H. H. Buisman uit Leeuwarden geen hartaanval hebben gehad, doch veeleer een zenuwaanval. Na overleg tussen de Nederlandse bakkerijstichting en het ministerie van economische zaken heeft de mi nister van economische zaken zich ermede akkoord verklaard dat de prijs van brood met ingang van 20 augustus met één cent per 800 gram wordt verhoogd. Dit is gebeurd op grond van de gestegen prijzen van bloem en meel. De Nederlandse bakkerijstichting is van oordeel, dat een eventuele ver dere stijging van de bloemprijs moet worden gevolgd door een verdere ver hoging van de prijs van brood met eén cent per 800 gram. Bij zijn aankomst op Schiphol kwam een bericht binnen met de waarschuwing dat zich een overspannen passagier zou bevinden aan boord van het K.L.M.-lijn- vliegtuig uit Dublin. Verzocht werd maat regelen te nemen deze passagiers op te vangen. Toen het toestel aankwam bleek het de heer Buisman te zijn. Hij stond onder de hoede van een Engelse psychia ter, die met hem meegereisd was. Op Schiphol werd de heer Buisman aan een hem opwachtende Amsterdamse arts en aan enkele broeders van de G.G. en G.D. toevertrouwd. Op omstanders maakte hij een overspannen indruk. Per ambulance werd de boterhandelaar korte tijd later van Schiphol overge bracht naar een psychiatrisch neurolo gische inrichting te Amsterdam. De directie van deze zenuwinrichting wei gerde gisterochtend ook maar enige in lichting te verstrekken of te bevestigen dat de heer Buisman daar is opgenomen. De compagnon van de heer Buisman, de heer L. Borkhuis in Leeuwarden, houdt staande, dat de heer Buisman een hartaanval heeft gehad. Hij was opge nomen in een ziekenhuis in Amsterdam. Welk wilde de heer Borkhuis niet zeggen, Dat was volgens hem niet ter zake doende en onbelangrijk. pagode in Hue zichzelf het leven benam, niet teruggegeven wordt aan de boed dhistische gemeenschap. De priesterleerling Thich Tahanh Hue pleegde dinsdag zelfmoord. Woensdag werd zijn lichaam, dat in een tempel lag opgebaard en waarbij monniken baden, door soldaten weggehaald, nadat de monniken rnet slagen van geweerkolven verdreven waren. Vrijdag pleegde een 71- jarige monnik als vijfde zelfmoord door vuur. Thich Tri Thu. de geestelijke leider in Hue, schreef in zijn brief aan de gouver neur, dat de boeddhisten zeer ontstemd zijn door de roof van het lijk en dat tal rijke protestbetogingen en nieuwe zelf moorden zullen volgen als het stoffelijk overschot van de noviet niet terstond aan de monnikengemeenschap wordt terug gegeven. Van de zijde van de regering was mee gedeeld dat het lichaam naar het stadje Guang Tri is overgebracht voor de ter aarde bestelling. Volgens de regering is de noviet al begraven en kan van terug gave van het lijk derhalve geen sprake zijn. Aartsbischop Nguyen van Binh heeft het katholieke stilzwijgen in Zuid-Viet- nam verbroken door iedere betrekking of verantwoordelijkheid in het „boeddhisti sche geschil" en in de disci'iminerende maatregelen op godsdienstig terrein van de hand te wijzen. De politierechter in Almelo heeft gisteren conform de eis de 17-jarige soldaat J. M. K. veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf, waarvan drie weken voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en aftrek van voorarrest, de 19-jarige fabrieksarbeider J. H. tot zes weken, waarvan drie weken voorwaar delijk met drie jaar proeftijd en aftrek van voorarrest en de 17-jarige M. H. M. tot vier weken, waarvan twee weken voorwaardelijk met aftrek van voor arrest en ondertoezichtstelling. Het trio had deel uitgemaakt van „de bende van Zorro", die op 3 en 4 augus tus in Losser een groep daar wonende Spanjaarden had lastig gevallen en tot een gevecht had uitgedaagd. Tot een ernstig treffen was het niet gekomen. Andere leden van de bromnozem-bende zullen zich nog te verantwoorden heb ben. Maandagochtend is een Amster damse commissie van ontvangst aan boord gegaan van het Indo nesische schip Thamrinvan de Djakarta Lloyd, dat zondag in de Coenhaven te Amsterdam is ge meerd als eerste Indonesische schip dat na het herstel van de betrek- Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot dinsdag- SYÏÏ0' 0Pgemaakt maandagavond 23.15 uur Minder wind Opklaringen, maar ook plaatselijk een bui. Overwegend matige weste- lijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. I Hedenzon onder 19.56 uurl1 maan onder 20.48 uur. J Morgenzon op 5.32 uurmaan l op 7.38 uur. kingen tussen Nederland en Indo nesië ons land aandoet. Natuurlijk werden er geschenken aangebo den. V.l.n.r. Bij het bespreken van een boek over Amsterdam zien we hier: de zaakgelastigde Z.E.M. Sjarifmevrouw Ngantun en de kapitein van de „Thamrin", de heer K. L. Lie. Om ongeveer een uur gistermiddag zakte het jacht „Gaza" van sjeik Khalifah Bin Sulman Al Khalifa van Bahrein in het water van de Greve- lingen te Lisse. Daarmee was een ze nuwslopende operatie tot een goed ein de gebracht, want het 31,38 meter lange en 6,29 meter brede jacht met een wa terverplaatsing van 125 ton, moest door twee drijvende bokken van de helling worden getild en in het water gezet. De helling was namelijk door een aan varing beschadigd en kon geen jacht van dit gewicht dragen. De heer J. Akersboom, directeur van Akersbooms scheeps- en jachtwerf noemde het jacht de droom van Iedere bouwer. De vertegenwoordiger van sjeik Khalifah, de Nederlander J. Hoekman, vertelde dat het jacht niet uitzonderlijk luxueus is. Dit is speciaal gebeurd op verzoek van de sjeik. Bij Akerboom zijn wel jachten gebouwd, waarin de duurste metalen zijn verwerkt, maar op dit jacht zijn slechts het wapen op de boeg en de gazelle op de schoorsteen van goud. Mevrouw E. M. Hoekman-Bergefurt verrichtte om twaalf uur de doop plechtigheid met rozenwater uit Bahrein, omdat het geloof van de sjeik net gebruik van alcoholische dranken verbiedt. Daarna begon het moeizame manoeuvreren om dit jacht, waarvan de bouwkosten meer dan een miljoen gulden bedragen, zonder beschadiging in zijn element te tillen. Er stond windkracht zeven, maar alles verliep volgens de berekeningen. Het jacht zal ongeveer half septem ber de 6.500 mijl lange trip naar Bahrein op eigen kracht afleggen. De reis naar Bahrein wordt uitgevoerd door zes Hollandse bemanningsleden onder leiding van kapitein S. Kris uit Voorschoten. De laatste reis van res. tweede luitenant P. G. Dekker uit Santpoort is ten einde. Zijn stoffelijk overschot gisteren met militaire eer op Schiphol ontvangen en per auto naar de be graafplaats Westerveld vervoerd, waar het woensdag zal worden begraven. Vorige week woensdag kwam luitenant Dekker te Zanderij in Suriname om het leven, toen hij een handgranaat, waar van de veiligheidshefboom reeds om hoog kwam. iets te lang vasthield. De granaat ontplofte in zijn hand, doodde de luitenant en verwondde twee andere militairen zeer ernstig. Een van hen. soldaat J. L. van Eden uit Veenendaal, kwam gistermiddag met hetzelfde vlieg tuig onder het zorgzaam oog van zij] ouders, die snel naar Suriname ware gevlogen, op Schiphol aan. „Hij is no steeds niet buiten levensgevaar", deeld majoor-arts J. P. Ofner mee, die to verzorging van de gewonde soldaat d< reis naar Paramaribo naar Schiphol har meegemaakt. Geheel bedekt werd soldaat Var Eden op een brancard de trap afge dragen en per ambulance naar hel centraal militair hospitaal te Utrecht ver voerd, waar hij ter verpleging werd or genomen. Intusen werd de baar met het stoffe lijk overschot van luitenant Dekker in de vrachtloods van Schiphol met de na tionale driekleur gedekt. Links en rechts stelden zich enkele wachtmeesters van de koninklijke marechaussee op, die tijdens een korte plechtigheid de wacht hielden. Een oom van de overledene werd vervolgens naar de baar geleid. De ouders zagen deze later in Wester veld. Bij de plechtigheid op Schiphol was namens de garnizoenscommandant van Amsterdam aanwezig baron Van Voorst tot Voorst en namens het depar tement van defensie majoor J. W. Ruym- gaart van de afdeling sociale zaken. Even later trok de kleine, droeve stoet over het platform naar de uitgang De lijkauto werd daarbij geflankeerd door de vier wachtmeesters der mare chaussee. (Advertenties! Een produkt van de Sikkens Groep I

de Stem | 1963 | | pagina 1