SCHIEDAMSE RONDE VOOR RENTMEESTER Tony Barten klopt Dolman op de streep in Willebrord Belg Janssens in drie schoten Europees kampioen CEES HAAST EN VRIEND LEX GEHULDIGD ven Franse atleten Zwitserland de baas blij NAC klopt Brugge: 3-0 IWIELERSPATTENj „Snep derde Van der Ven eerste Ronde van Z.-SIavit Bedoeling is goed, maar. Tennis D.C. Amerika staat voor op Mexico Tocht Anders ARTHUR MARX overleden Uitslagen Herman Willemse derde in Canada Toespraken IOC-vergadering I Patterson gaat in LAUSANNE Toernooi in Grenchen Vierde plaats voor Sparta Batavieren gelijk Rob Selling crosskampioen OP DE STAANDE WIP TE OVEZANDE K. Vermue uit Goes onttroond België kampioen Europa aandoen Voetbalsterren .LONDEN voor ISPORI KORT DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 19 AUGUSTUS 1963 Jan Schroeder heeft de Ronde van Eisloo op schitterende wijze gewonnen. De man uit Limburg, die, gesteund door veie supporters, na enkele ronden aan de haai ging, dubbelde zelfs het hele veld. De poging van Jan Schroeder, die al vroeg werd ingezet, sloeg geen reacties los in het peloton. Men liet hem gaan, doch aldra fietste Schroeder twintig se conden vooruit. Met Bram Kool, die achterop was gesukkeld, sloot hij een schitterende rit af, met het dubbele van het hele veld. Toen Jan weer bij zijn makkers zat, begonnen Harings, Piet Rentmeester en André van Aert aan het tempo te trekken en na enkele schermutselingen ontstond er een kop groep van tien man, waarbij o.a. Rent meester, Zilverberg, Haast. Van Aert, Wim en Piet van Est en Bas Malipaard. piet van Est spurtte met groots machts vertoon naar een tweede plaats. Eerste dus Jan Schroeder (Koningsbosch), 2 Piet van Est. 3 Piet Rentmeester (Kalmt- hout), 4 Robert Seneca, 5 Huub Ha rings. 6 Dré van Aert (Zundert), 7 Bas Maliepaard, 8 Wim van Est, 9 Cees Haast (Rijsbergen), 10 Bart Solaro (Den Bosch). 12 Jaak van de Klundert (Hoo- gerheideV 16 Jos Linders (Roosendaal), 20 Cees Snepvangers (Zundert). Bij de amateurs won E. Beugel uit Sittard. piet Rentmeester heeft zaterdag op overtuigende wijze de derde profronde van Schiedam gewonnen. Hij slaagde erin met Cees Snepvangers en Jaak van der Klundert het peloton te „dubbelen". Toen vervolgens twee andere Braban ders. Bart Solaro en Huub Zilverberg na 60 kilometer uit de hoofdmacht weg sprongen, was Rentmeester er ander maal bij. Dit drietal nam een voor sprong van ongeveer 30 seconden op het peloton, hetgeen voor Rentmeester genoeg was voor zijn tweede overwin ning in Schiedam. De uitslag luidt: 1 Piet Rentmeester (Kalmthout) de 100 km in 2.56.34, 2 Jaak van der Klun- der (Hoogerheide) op 30 seconden, 3 Cees Snepvangers (Zundert) op 40 se- :onden, 4 Bart Solaro (Den Bosch) op 1.43. 5 Huub Zilverberg (Goirle) z. t„ 6 Peter Post (Amstelveen) op 2.03, 7 Jo de Haan (Huybergen), 8 Jos Linders (Roosendaal), 9 Jan Janssen (Nootdorp). 10 Piet Steenvoorden (Heemstede)* allen in dezelfde tijd als Post. Lambert van der Ven heeft zaterdag een wegwedstrijd van München naar Zürich voor professionals gewonnen. Hij legde de 318 kilometer af in precies uur en 3 minuten, met een gemiddelde meiheid van 37.250 kilometer per uur. Tweede werd de Duitser Guenther Tueller in dezelfde tijd als de winnaar. Rolf Maurer (Zwitserland) werd derde in 8.15.15. De Westduitser Dieter Kemper, die 'iet grote peloton naar het eindpunt leidde, werd vierde in 8.16.30. gevolgd door zijn landgenoot Wolfgang Schulze die vijfde werd en de Belg Martin van Geneugden als zesde, allen in dezelfde, tijd als Kemper. De Belgische Rik van Looy en een aantal andere sterren die in het pro gramma vermeld stonden, zijn niet aan ie start verschenen. De beslissende fase kwam na 171 kilo meter, vlakbij Ulendorf in Beieren, toen Tueller ingehaald werd door Jan van der Ven en de Zwitser Gilbert Villars. Jaap Kersten moest 15 kilomter voor de eindstreep de strijd staken. Overige uitslagen: 15 Piet Damen (Ne derland), 19 Ad Biemans (Nederland). De Oostduitser Guenther Lux heeft de eerste etappe van de Ronde van Zuid meter rond Belgrado af in 2 uur, 34 mi- Slavië gewonnen. Hij legde de 90 kilo- nuten en 25 seconden. De beste ge plaatste Nederlander was de Limburger Nico Paas, die negentiende werd op 3.41. Zijn ploeggenoten Jan Doek, Jef Drum men en Jean Bastin eindigden op gro tere afstand van de winnaar. Doek werd 26ste op ruim 6 minuten. Drummen 41ste en Bastin 51ste, beiden op ruim tien minuten. DRé VAN AERT voorin (Van onze sportredactie) NAC heeft een goede generale repetitie gehad voor het voetbal seizoen dat zondag weer begint. Met 3-0 wisten de Bredanaars het sterke Brugge onder de duim te houden, nadat de rust met 1-0 was ingegaan. Voor rust scoorde Jacques Visschers na een half uur het eerste doelpunt uit een pass van Saris die deze middag an dermaal bewees een goede aanwinst te zijn De vierduizend kijkers zagen al in de vijfde minuut van de tweede helft een tweede treffer, die Luyten voor zijn re kening nam. Saris maakte er na een half uur 3-0 van. Hoewel NAC beslist sterker was dan de Belgische gasten, had Brugge toch wel een of twee doel punten verdiend. MaarPeter van de Merwe verdedigde zijn heiligdom als vanouds Hij ranselde met groot machts vertoon 'de meest gevaarlijke ballen uit het doel en toonde dus totaal genezen te zijn Als voorwedstrijd speelde NAC II tegen Middelburg I. NAC II zegevierde met 5-3. (Van onze sportredactie) Met een forse stoot, de laatste krachten uit zijn vermoeid lichaam persend, duwde Tony Barten uit Zevenbergen zijn wiel als eerste over de witte streep in St.-Willebrord. Hij was éénduizendste secon de sneller geweest dan Evert Dolman, de kerel met wie hij de laatste ronden alleen vooruit had gezeten. Het verschil aan de finish was praktisch nihil, maar men kon toch duidelijk zien, dat Barten juist iets eerder „aantikte" dan de Rotterdammer. Dat was dan de spectaculaire finale van een vlakke course, die pas tegen het einde enige kleur kreeg. Toen de meute begon te jagen op het duo Barten-Dol- man ontspon zich een gevecht dat het gedoe in den beginne deed vergeten. Want erg sensationeel verliepen de eerste ronden niet. Alleen Evert Dolman kreeg enkele ronden de gunst om enkele meters voor de grote groep uit te mogen fietsen, doch anderen, zoals Piet Cooremans, Gerrit de Wit, Jan Pieterse, Cees van Espen, Mart de Jong en Gerard Deykers, zagen hun pogingen al eerder stranden. Ook Dolman driest als altijd, kon tenslotte niet op tegen de overmacht. De lol was er dus wat af. Van wegkomen was haast geen sprake. Doch toen Arie Drop, Tan Pie terse, Chris Broekmans en Ad van Mid delkoop na veertig ronden de benen na men, zag het er even naar uit dat hun sprong succes zou opleveren. Dit bleek achteraf schijn, want half koers zat de hele club weer gezellig bijeen. Jan Pie terse had zijn totaal voor de prestatie- prijs aardig opgeschroefd en hield zich verder rustig. Behalve enkele kleine ontsnappingen, kon er niets schokkends gemeld worden, tot het moment waarop Barten in gezel schap van de niet te remmen Dolman een lichte voorsprong opbouwde. Die werd echter allengs groter en dat had weer tot gevolg, dat verschillende mannen in het peloton zich ongerust begonnen te ma ken. Karei Leyten vluchtte met Mart de Jong, Gerrit de Wit probeerde het met Cees van Espen en ook Jan Pieterse, die zijn prestatieprijs in de verdrukking zag komen, liet tegen het einde vuurwerk zien. De koplopers raakten vermoeid en toen in de laatste drie ronden het pelo ton ongenadig hard aan het tempo ging sleuren, zakte de voorsprong zienderogen. Zoals gezegd flitste Tony Barten van de Houthandel Brabantploeg een fractie eerder dan Dolman over de lijn, doch het had niet veel gescheeld of ze waren overklast door hun achtervolgers die in de sorrnt slechts een tweetal meters achter lagen. Volgens de Londense Evening Standard heeft de Portugese voet balclub Benfica geweigerd Bela Guttmann opnieuw als coach van Penarol, Uruguway, terug te ne men, omdat hij de volgende eisen stelde: Honderdduizend dollar in baar geld. Een luxe flat, volledig gemeu bileerd. Een auto met chauffeur. Vrij luchtvervoer voor vakan ties in Oostenrijk. Hetzelfde salaris en dezelfde voorwaarden als hij voorheen bij Benfica genoot. Amerika heeft in de wedstrijd tegen Mexico in de halve finale van het toer nooi om de Davis Cup (Amerikaanse zone) een voorsprong van 2-1 genomen door het dubbelspel te winnen. De Amerikanen Chuck McKinley en Dennis Ralston versloegen hun Mexicaan se tegenstanders Osuna en Palafox met 6-1, 6-3, 8-6. De winnaar van Amerika - Mexico komt in de finale van de Ameri kaanse zone uit tegen Venuzuela. Met deze overwinning hebben McKinley en Ralston revanche genomen voor hun Nederlaag van het vorige jaar tegen de Mexicaanse dubbel, welke toen leidde tot de Amerikaanse nederlaag met 2-3 in het Davis Cup-duel Voor de Mexica nen in Los Angeles was deze nederlaag een bittere teleurstelling en zij geven hun landgenoten geen enkele kans meer de achterstand van 2-1 nog in de twee resterende enkelspelen weg te werken. (Van. onze sportredactie) Lex van Kreuningen keek ons hijgend van achter een enorm glas geestrijk vocht aan. „Hoe bestaat het. Dat zoiets mogelijk is. 't Is toch mooi war". De Utrechtse wielerreus kreeg er niet genoeg van. Dansend en hossend, springend en huppelend jakkerde Lex door de zaal van café Jaak Staaltjes, 't hoofd kwartier van de suppor tersclub ORF in Rijsber gen. Daar, in de zaak waar Cees Haast ruim vier jaar geleden de pils liet voor wat ie was, en met veel succes op een race-fiets klauterde, ken de het enthousiasme geen grenzen. Op over donderende sympatieke, kortom Rijsbergse wijze, werd Cees Haast nog eens gehuldigd voor zijn prestaties in de Ronde van Canada. Lex van Kreuningen was deze dag de gast van Rijsbergen en hij is méér geworden. Sinds zaterdagavond heeft ORF een aangeno men kind: Lex van Kreu ningen. Er werd tijdens de toespraken tot Cees Haast niet gesproken van jij, of hij, maar iullie en zij: Lex en Cee£ Het ging hem boven zijn petje dat de burgemees ter van de partij was, dat het gemeentebestuur acte de présence gaf, dat ?en feestzaal zo gevuld ■con worden voor een wielrenner. „Dat is bij ons toch wel anders", zei Lex. „Toen ik de Ronde van Nederland won, had je eens moeten komen kijken. Niets...." Mis troostig wilde hij op nieuw gaan vertellen, hoe weinig er voor wiel renners gedaan wordt behalve in Brabant, toen vier pas-binnenkomers de rossige „lange" in de gaten kregen. Hup schou ders op en weg was Lex. Lang zal hij leven brulde Rijsbergen. Dat deed Van Kreu ningen zichtbaar goed. De ongetwijfeld belangrijkste resulta ten van de Russische atletiekkampioen- schappen waren twee wereldrecords. Op de 4x200 meter noteerden de Rus sinnen Ziba Aleskerova, Ludmilla Sa- motyosova, Maria Itkina en Galina Po- pova 1 min. 34.7 sec. en op dc 3x800 me ter kwamen de drie finalisten van de 800 meter. Vera Mukhanova, Tamara Ba- bintseva en Zoya Skoptseva tot 6 min. 25.6 sec. In Bern zegevierde de Franse heren- ploeg, zonder de cracks die in Volloda- len verblijven, met 122-89 punten over Zwitserland. In Coventry won Brian Kilby het En gels marathonkampioenschap in de snel le tijd van 2 uur 16 min. 45 sec. Kilbu won de titel voor de vierde maal in successie. In Leverkussen, voor ruim 25.000 toe schouwers, onder een bedekte hemel Deiie^5 Artïlur Marx> oudste directeur van de N.\. Gebr. Gerzon's modemaga zijnen en een zeer bekend figuur in wie lersportkringen, Is op 82-jarige leeftijd oyeryvacht overleden in zyn vakantie verblijf te Knocke. Amu113*7,? -*aar is de in Keulen geboren Arthur Marx, die in 1905 de Nederlandse nationaliteit kreeg, bij Gerzon geweest Viro?E °,ok kwam hij in de wieler sport als jurylid. Hij was het oudste ju rylid zowel in leeftijd als in „dienst- Stadion~~ d8 jUIT Van het 01XmPisch erkende het vele werk van heer Marx door hem te benoemen tot K™^an y?Tdlenste en zijn naam zal ver bonden blijven aan de wielersport door ^rthur-Marx-wisselbeker, die elk jaar ten deel valt aan de amateur-sprintkam- F«°w uan ,Nederland. De heer Marx, die in net begin van deze eeuw door George nogenkamp in de wielersport kwam, heeft alle sinds 1905 gehouden wereld- Kampioenschappen wielrennen bijge woond. kwamen de sprinters niet maar de mid- denafstanders wel tot geweldige presta ties. Sandy Saddler (VS) won de 400 me ter in 46.9 sec. en Manfred Kinder liep nu eindelijk eens een 800 meter in een goed tempo. Hij noteerde 1 min. 47.9 sec. voor zijn landgenoot Balke in 1.48.5. Jan van Uden, die in een b-loop startte, werd kansloos vierde in 1 min. 52.1 sec. Norpoth won de 1500 meter in 3.43.1 en steeple chaser Pat Traynor (V.S.) klop te de Pool Bogusewicz in de 3000 meter op de streep (8.14.-). De Poolse speer werper Janus Sidlo won met een worp van. 82.27 meter. In Turku werden tijdens de Finse kampioenschappen enkele goe de prestaties geleverd. Olavi Salonen kwam op de 800 meter tot 1.48.9, kogel stoter Seppo Simola bereikte tot op de centimeter nauwkeurig de 18-meter- grens, hetgeen een nieuw nationaal re cord betekende, Simo Salorante won de 5000 meter in 14.03.8, Penmti Eskola sarong 7.93 meter ver. Jussi Rintamaeki liep de 400 horden in 51.4 en bij de da mes sprong Leena Karna 1.66 meter hoog. Uitslag amateurs: 1 Tony Barten (Ze venbergen) 100 kilometer in 2.28.23, 2 Evert Dolman (Rotterdam), 3 Henk Cor- nelisse (Amsterdam). 4 Gerard Stiegelis (Rotterdam), 5 Arie Drop (Vlaardingen) Wim de Jager (Den Haag), 7 Leo Alt- huyzen (Den Haag), 8 J. van de Kloot (Zundert), 9 Rudi Liebrechts (Vlaar dingen),- 10 Ad van de Kemenade (Eind hoven). Clubkampioen Henk de Jong. By de nieuwelingen kreeg men even min veel kans om weg te komen. Alle uitlooppogingen werden resoluut de kop ingedrukt. Bas Veerman kreeg de pres tatieprijs. In de eindsprint van de hele groep, won B. Breur (Nieuwe Tonge), vóór Wim Paul (Den Haag) in 1.20.16. 3 B. Konselaar (Rotterdam), 4 H. Vogelaar (Rotterdam), 5 R. Pijnen (Woensdrecht), 6 M. Brouwers (St.-Willebrord). 10 J. Roosendaal (Steenbergen). Clubkampioen M. Brouwers. Uitslag adspiranten: 1 J. Koopman (Rotterdam) 25 kilometer in 38.12, 2 R. Cornelisse (Amsterdam), 4 M. Groezen (Made), 6 K. Dekkers (Breda). Club kampioen: Both (Oude Tonge). DE ZWEEDSE Volvo-equipe Gunnar An dersoon - Tom Trana heeft de Finse rally van ,.De Duizend Meren" gewon nen. Het team eindigde met 10.003,2 punten op de eerste plaats. Tweede werden de Finnen Lampinen en Aheva met 10.010,2 pt. De Egyptische legerofficier Abdel La- tif Aboheif heeft de jaarlijkse Canadese zwemmarathon over het Ontariomeer gewonnen met een voorsprong van hon derd meter op de 19-jarige Amerikaanse May Sim. De 29-jarige Utrechtse onderwijzer Herman Willemse. die de voorgaande twee marathons won. eindigde nu als derde na in de eerste' 18 van de 24 km lange race te hebben geleid. Het totaal prijzengeld voor de wedstrijd, die voor de 36e maal werd gehouden, bedroeg 15.000 dollars, waarvan 6000 voor de win naar. De grote favoriete voor de zege bij de dames, de Californische Greta An derson, moest na 14 km de strijd staken. LEX v. KREUNINGEN warm onthaal Voor deze onvergetelij ke avond aangebroken was, had men Cees, Lex (de andere ploegmaten waren verhinderd) en fa milie reeds in open wa gens, met harmonie St. Cecilia voorop, door het dorp gestuurd. Ze wer den afgehaald aan het ouderlijk huis, waar te voren Piet Boot namens de buurtschap een schil derij aanbood, Louis Haast het bier liet vloeien, en Fons Rijgers bloemen schonk aan de mannen die zo in de be langstelling stonden. Na de rondtocht door het dorp sprak Fons Rijgers, voor het café van Jaak Staaltjes, namens ORF (Onze Rijsbergse Favo rieten) en overhandigde Zees een cadeau. Deze korte plechtigheid werd besloten met een receptie, waar honderden handen geschud zijn. Voor een selecte groep had Louis Haast een kof- CEES HAAST bejubeld fietafel besteld. Daar moesten, allereerst toe spraken gehouden wor den, een „voorafje", dat geweldig in de smaak viel met de schitterende rede van burgemeester J. Raaymakers. Hij was bijzonder verheugd met zijn gele trui, die Cees hem schonk en vond het een eer de eerste Neder landse burgervader te zijn die kon zeggen „kom nou schiet ik vanavond mijn gele trui eens aan". Burgemeester Raayma kers besloot zijn geestige speech met het schenken van een zilveren lauwer krans. waarin gegra veerd „Den Burger aan Cees". Verder werd o. m. het woord gevoerd door wethouder Hendriks namens de gemeente raad en Cees Huybregts van de Zundertse wieler club Fortuna, waarvan Cees lid is. Ook hij had een kernachtige toe spraak. Behalve genoem de personen zagen we o. m. L. Marijnissen van Hulsdonk Sportief en ve le wielervrienden als Leo van Dongen en Cees Snepvangers. Het was een grootse dag, die Cees Haast en zijn supporters dichter bij elkaar bracht. Tony Barten kreeg de bloemen. WALTER HEEREN is derde ge worden in Berlijn, tijdens een amateurwegwedstrijd. De Oost- Duitser Lothar Höhne won de 185 km in 4.12.25. Een halve mi nuut later ging een groep van zestien over de streep. JULES VAN DER FLAAS uit Baarle-Hertog won zijn vijftien de nieuwelingen wedstrijd in zijn loopbaan. Hij bleek de sterkste in Beers (B.). WIM DU BOIS uit Zuidzande blijft eveneens winnen. Liefst twee keer zegevierde de Zeeuw in dit weekeinde. Zaterdag in Zelzaten en zondag in Beernem. De eerste keer zat hij twee mi nuten alleen vooruit, in Beernem had hij vijf minuten met Henk Mol uit Lewedorp, die dus twee de werd. CEES VAN AMSTERDAM won een internationaal criterium in Zwitserland, Zürich. Tweede werd de Zwitser Maurer. derde de Duitser Renz. Jaap Kersten klasseerde zich als 9e, Piet Da- men He, Jan Hugens 20e en Lambert van de Ven 23e. KO TOLHOEK uit Ierseke werd tweede in Overmeere, waar Dies Kosten als zevende en Degens als negende finishten. De kanselier van het Internationaal Olympisch Comité, Otto Mayer, heeft verklaard, dat de volgende de 60e vergadering van het IOC niet. zolas oorspronkelijk was vastgesteld, "van 14 tot en met 23 oktober in Nairobi maar in Lausanne zal worden gehouden. Nu reeds hebben vijf van de zeven le den van het dagelijks bestuur zich uitge sproken voor Lausanne, aangezien de regering van Kenya ondanks heftige tegenstand van het landelijk Olympisch Comité heeft geëist dat het bestuur van het Zuidafrikaans Olympisch Comi té onder leiding van een kleurling naar Nairobi zou komen. Voorts zal de president van ret IOC, Avery Brundage (V.S.) besprekingen voeren met het Oost- en Westduitse Olympisch Comité over de kwalificatie wedstrijden voor Tokio. De Rotterdamse ere-divisieclub Sparta is in het AGN Uhren-toernooi van Gren chen op de vierde en laatste plaats ge ëindigd. De Rotterdammers verloren in de wedstrijd om de derde en vierde plaats met 2-1 (rust 1-0) van FC Biel. Het toernooi werd gewonnen door Ipswich Town dat met 4-2 zegevierde over het organiserende Grenchen. De rust in deze wedstrijd was 3-1. Het Nederlandse hockeyteam, dat on der de naam Batavieren een toernee door Zuid-Afrika maakt heeft in Kaap stad met 0-0 gelijk gespeeld tegen een Zuidafrikaans bondsteam. Zondag zijn in Eenrum de laatste ra ces gehouden, die meetelden voor het •Nederlands crosskampioenschap in de 250 cc-klasse en de klasse boven 350 cc. De Amsterdammer Rob Selling werd kam pioen in de lichtste klasse, de titel in de zwaardere klasse was enkele weken Keieden al by broer Dirkx terechtgeko men. De uitslagen van de laatste race lui den: 250 cc (39 km) 1 Rossenberg (Nieuw- veen), 2 Woldman (Hoogeveen), 3 Rob Selling Amsterdam), 4 Walvoort (Bre da), 5 Rudi Boom (Amsterdam). Kampioenschap van Nederland: 1 Rob Selling 56 pnt., 2 Frits Selling (Amster dam) 51, 3 Van de Hoek 51. 350 cc en hoger: (35 km): 1 Jo Heyboer (Moerkapelle), 2 Hartelman (Hengelo Gld.), 3 Jansen (Gerwen). Kampioenschap van Nederland: 1 Boer Dirkx 60 pnt., 2 Hartelman 56, 3 Heyboer 54. De nieuwe Europese kampioen handboogschieten, de Belg Gustaaf Janssens. (Van onze correspondent) West-Europa heeft zijn nieuwe kampioen handboogschieten op de staande wip. De 39-jarige Gustaaf Janssens van het Gilde St. Dona- tus te Eikevliet in België schoot bij het individuele kampioenschap in drie beurten niet minder dan drie keer de kampioensvogel. Iets, dat nog nooit in de geschiedenis van het handboogschieten is voorgeko men. Met deze drie schoten maakte de Belg meteen een einde aan alle illusies van de overige 179 deelnemers aan dit kam pioenschap, dat zaterdag in Ovezande werd gehouden. 60 Fransen, 60 Belgen en 60 Nederlanders waren naar dit mooie ddVp getogen om er de glorieuze kam pioen van het vorige jaar, de heer P. Vermuë uit Goes, van de sociëteit Ja- coba van Beieren, te onttronen van zijn Europees kampioenschap, dat hij vorig jaar op zo schitterende wyze veroverd had in Duinkerken. En het is gelukt. Op een buitengewoon plezierige dag, die deed denken aan de grote gildefees- ten van weleer, niet begunstigd door goed weer, doch geplaagd door regen buien, schoot de Belgische schrijnwerker Janssens alle illusies aan flarden. „Ik was van gedacht, dat ik hem zou af schieten", zei hij heel simpel na zijn drie meesterschoten. Hij schiet al 12 jaar in het Gilde Sint Donatus van Eike vliet, ofschoon hij in Puurs, vlak bij Antwerpen woont. De afgelopen winter zag hij tijdens zijn vorstverlet kans om in een tijd van 4 weken niet minder dan 30 pluimen te schieten en toch was hij niet uitverkoren om deel te nemen aan de landenwedstrijd, die ook op deze middag werd gehouden en waaraan werd deelgenomen door 24 schutters van elk deelnemend land. De kersverse kampioen vond de organisatie van dit kampioen schap door de Zeeuwse schuttersbond magnifiek. Vóór de aanvang van de kampioenschap pen was er een heel officieel program ma afgewerkt. Na een kranslegging op het Franse militaire kerkhof in Kapelle door een kleine delegatie uit de deel nemende landen, werden de schutters officieel ontvangen op het gemeentehuis door de gastheer van deze dag, burge meester N. W. M. Mooyman. In zijn toe spraak riep hij een welkom toe aan alle schutters en aan zijn collega's oud-bur gemeester van Ovezande, Th. J. An- driessen, N. W. Eisen van Heinkenszand, W. van Liere van Oudelande en Baarl- land en van Suylekom van Kapelle. Burgemeester Mooyman memoreerde, dat het de 14e internationale wedstrijd betrof waarop het Europese kampioen schap werd betwist en dat het de derde keer in 10 jaar is, dat Ovezande de eer te beurt valt, gastheer te mogen zijn voor de deelnemers. Spreker zei te hopen op een sportieve en eerlijke strijd. Burgemeester Mooyman richtte zich in het Frans speciaal tot de Franse delegatie, welke toespraak werd beantwoord door de president van de Franse delegatie, monsieur M. Declerck, die zei de ontvangst geweldig te vin den. „Het gaat er niet om wat men krijgt, maar hoe men het aangeboden krijgt", aldus monsieur le president. Ook de heer N. van de Assche voerde nog het woord namens de Belgische bond. De voorzitter van de Zeeuwse schutters bond, de heer J. den Besten bracht de dank van deze bond aan het gemeentebe stuur van Ovezande over, voor de hulp en de medewerking bij het organiseren van deze dag ondervonden. Hierna begon op het terrein en de wip pen van de sociëteit Willem Teil de schieting om het Europese kampioen schap. De Nederlandse schutters waren eerst aan bod, doch niet één lukte het, de kampioensvogel neer te halen. Ook bij de Fransen lukte het niet, maar de Belgen hadden de kampioen in hun mid den. Iedere handboogschutter mocht drie keer, met verschillende pijlen, proberen, de veelbegeerde trofee naar beneden te halen. In de landenwedstrijd, waaraan door 24 schutters van ieder land werd deel genomen en ieder 10 schoten mocht los sen, verzamelde België ook het hoogste aantal punten n.l. 43. Evenals vorig jaar werd Nederland nu ook tweede met 35 punten waarmee zy de Fransen verwezen naar de derde plaats met 31 punten. De prijsuitreiking vond plaats door burgemeesters Eisen van Liere en Mooy man, waarna een gezellig samenzijn in café Doene deze goedgeslaagde gildedag besloot. Floyd Patterson, de ex-wereldkamploen in hel zwaargewicht, die vorige maand in een revanche wedstrijd tegen Sonny Liston voor de tweede maal in nauwe lijks een jaar knock out ging, heeft de training hervat. Het is de bedoeling dat Patterson half november weer in de ring komt. Volgens Julius November, Pattersons zaakwaar nemer, heeft de oud-wereldkampioen uit Europa en de Verenigde Staten al ver schillende aanbiedingen gehad. Patter son voelt zelf momenteel het meeste voor een Europese tegenstander. Het gevecht zal dan in ieder geval in Europa worden gehouden. FLOYD PATTERSON komt De FIFA heeft de namen van de 22 spelers bekend gemaakt, uit wie tezyner- tijd het wereld-voetbalelftal zal worden gekozen dat op 23 oktober in het Wem- bley-stadion te Londen tegen Engeland uitkomt. De ploeg voor Londen zal totaal uit zestien spelers bestaan. De 22 geselec teerden zijn: doelverdedigers: Yashin (Rusland) Soskic (Zuidslavië)) en Fah- rian (W.-Duitsland). Achto-spelers: De Santos (Brazilië) Eyzaguirre (Chili), Maldini (Italië), Schnellinger (W.-Duitsland) en Novak (Tsjechosl.). Middenspelers: Pluskal (Tsjechosl.), Popovic (Zuidslavië), Masopust (Tsjecho sl.) en Baxter (Schotland). Voorhoedespelers: Garrincha (Brazilië) Kopa (Frankrijk). Law (Schotland) Ri viera (Italië), Di Stefano (Spanje), Uwe Seeler (W.-Duitsland). Pele (Brazilië), Eusebio (Portugal). Gento (Spanje) en Sanchez (Chili). iw PIET VERMUë onttroond HET NEDERLANDS militair voetbal elftal heeft in Woerden met 3-3 gelijk gespeeld tegen Fortuna Vlaardingen. Bij de rust was de stand nog 24) in het voordeel van Fortuna. LOUIS RODRIGUEZ de ex-wereldkam- pioen in het weltergewicht heeft in Miami Beach gewonnen van'de Ameri kaan Denny Moyer. De scheidsrechter staakte in de negende ronde, nadat Moyer twee maal kort achter elkaar was neergegaan^ de ongelijke strijd. IFK NORRKOEPING de tegenstander van Standard Luik in de eerste ronde om de Europabeker en leider van de Zweedse competitie, is thuis met 2-3 door Oerebro verslagen. 1SBJERG, de tegenstander van PSV in de eerste ronde om de Europabeker, is de tweede helft van de Deense com petitie met een nederlaag begonnen De uitwedstrijd tegen Aarhus GF werd met 1-2 verloren.

de Stem | 1963 | | pagina 23