Komen Eusebio en Pele naast elkaar in elftal dat tegen Engeland in het veld zal komen? cotmemaal Leo van Dongen krijgt Het Zilveren Stuur" KNVB uit te dreigt sluiten Rood-Wit voor de nieuwe competitie GANGMAKER negeert bevelen van officials Ronde van sterk een de Molen met rennersveld 55 Laatste ronde van Jan S/lütÓ Nasleep van wedstrijd bij Uno Animo Jo de Mies naar Roo en Stolker Canada Leo v. Dongen zal er zijn Meester Masopust Kroonjuwelen Michel Stolker in Bretagne WIELERREL IN AMSTERDAM Hoogste tijd Wim van Est 6e Wilrijk in Baronie oefent tegen RBC Atletiekmeeting bij Sprint Breda Hedenavond voor de tweede maal wielergala Breda MARKTEN WATERSTANDEN II DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1963 II (Van onze speciale verslaggever) Komende zaterdag zullen in Zü- rich vijf mannen, onder voorzitter schap van de Ierse F.A.-functiona- ris Harry Cavan, het Rest van de Wereld-team kiezen, dat op 23 ok tober in Londen tegen Engeland zal spelen ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Foot ball Association. Tot op heden is slechts één man zeker van z)jn plaats in Wembley, namelijk de Portugees Fernando Riera, die als oefenmeester zal optreden. Harry Cavan en zijn mannen kunnen een keuze maken uit 31 meesterspelers, welke een totale waarde vertegen woordigen van ruim 20 miljoen gulden. Het is een duizelingwek kende lijst van sterren, waaruit 15 of 16 spelers zullen worden gese lecteerd. Op het lijstje van doelverdedigers in het meest cosmopolistische voetbalcir cus dat men zich denken kan. staan de namen van de Russische acrobaat-doel man Lev Yashin in ongenade geraakt na de wereldkampioenschappen, maar toch de beste keeper ter wereld in de na-oorlogse periode, de Joegoslavische ,,langvingerige" Milutin Soskic en de jonge Westduitser Wolfgang Fahrian. Voor de rechtsbackplaats blijken het best genoteerd de taaie volhouder Djal- mar Santos uit Brazilië, de altijd ac tieve Fransman Wendling, Sandor Ma- trai van Hongarije en de Chileen Luis Eyzaguirre. Gegadigde om als. linksachter op te treden zijn de steeds meer op de voor grond tredende Karl-Heinz Schnellinger van West-Duitsland en Tsjechoslowa- kije's torenhoge Ladislav Novak. Drie spelers zullen elkaar de rechts- halfplaats betwisten, te weten Vladimir Popovic van Joegoslavië, Svatopluk Pluskal van Tsjechoslowakije en de man die beweert zeker gekozen te wor den, Zito van Brazilië. Op de spilplaats komt vrijwel zeker de constant spelende Cesare Maldini van Milan, die destijds in Chili tot de beste spil van de wereldkampioenschap pen werd uitgeroepen. Voor de linkshalfplaats heeft men een keuze uit de glorieuze individualis ten uit Schotland. Dave Mackay en Jim Baxter, en de klassieke Masopust van Tsjechoslowakije. Masopust verkozen tot Europees voet baller van het jaar in 1962, zal men niet kunnen negeren. Deze 32-jarige Jo sef Masopust was de beste speler van het veld tijdens de finale Brazilië Tsje choslowakije in Chili. Deze 32-jarige voetballer van het Praagse Dukla zit al bijzonder lang in de nationale ploeg, waarvoor hij meer dan 50 maal uit kwam. Hij is een meester in het uit delen van korte passes, is onvermoei baar en door zijn snelle overschakeling van verdediger tot aanvaller bijzonder produktief. Voor de aanval presenteren zich de kroonjuwelen van het hedendaagse voet bal. Voor wat de rechtervleugel betreft, tippen de voetbalexperts Zweden's Kurt Hamrin en de Hongaar Karoly Sandor. Trainer Riera denkt echter aan Manuel Francisco dos Santos, beter bekend als Garincha. De Portugese oefenmeester is er zelfs van overtuigd, dat ook de Fransman Raymond Kopa op de dag van vandaag nog tot een opmerkelijke prestatie kan komen, al menen wij dat diens grote dagen toch wel definitief voorbij zijn. En dan de rechtsbinnenplaats. Ja, candidaten genoeg. Op de wereldrang lijst prijken de namen van de onover troffen Braziliaan Pele, Coluna van Por tugal en de Hongaarse meesterkanon- nier Florian Albert. Riera wil graag de twee beste, zwarte spelers van de wereld naast e'lkaar zien, namelijk Pele en Eusebio. Een combinatie om van te watertanden. Voor de middenvoorplaats wil men kiezen uit Uwe Seeler (West-Duitsland), Giuseppe Altafini (Italië) Alfredo di Stefano (Spanje), Milan Gallc (Joego slavië). Om de linkerbinnenplaats te bezetten, wordt gedacht aan Denis Law van Schotland, de Portugese raket- schutter Eusebio en het 19-jarige Itali aanse voetbalgenie Gianni Rivera van Milan. Wat de linksbuitenplaats betreft staat Feijenoorder Coen Moulijn hoger geno teerd dan Gento. Door 33 sportjourna listen uit alle landen van Europa werd hij onlangs uitgeroepen tot de beste Europese linksbuiten. Concurrenten van Coen zijn Chili's razendvlugge Leon Sanchez en de wat orthodox spelende Meskhi van Rusland. Riera hoopt op de keuze van de Braziliaan Pepe, omdat deze Pele beter zou kunnen lanceren. De keuzecommissie van de internatio nale voetbalbond staat voor een moei lijke taak. Het elftal dat zaterdag uit de bus komt, zal voor de wedstrijd te gen Engeland nog gezamenlijk moeten kunnen trainen. De oefenwedstrijd wordt gespeeld tegen een Europese ploeg. De foto's: In de kop Eusebio en tussen de tekst Pele. BENONI BEHEYDT, de wereld kampioen van de beroepsrenners, heeft een gesprek aangeknoopt met zijn extra-sportieve bazen en klaar gekregen, dat de renners, die in dienst van Van Looij reden, een financiële vergoeding zullen krijgen. „Mijn bedrijf zal niet betalen wat Van Looij zou hebben gegeven, maar wil een gebaar stellen", zo zei Beheydt. RIK VAN LOOIJ, de tweede man in Ronse, weigerde aan de start te komen in het criterium van Lokeren, dat maandagavond werd verreden. Het bericht, dat hij niet zou starten werd zelfs omgeroe pen door de Belgische radio. Rik is inmiddels naar Frankrijk ver trokken en blijft daar tot op het einde van augustus. THEO BALEMANS, de manager van het Antwerpse Sportpaleis, wilde de poorten van de wieler baan niet eerder openen dan na de Wiener IJsrevue. Omdat België echter niet minder dan zes we reldkampioenen telt (een record) zal Antwerpen in september een wedstrijd geven. Het vorige jaar waren de wedstrijden in septem ber 'en oktober geen financieel succes. NINI VAN LOOIJ, de echtgenote van de grote Rik, moest maandag aan de technische diensten van de PTT verzoeken de telefoon af te sluiten. Zij werd doorlopend gebeld door mensen, die hun mis noegen kenbaar maakten over de woordbreuk van Benoni Beheydt, maarzij werd ook gebeld door personen, die de ex-wereld- kampioen uitscholden. JACQUES ANQUETIL heeft geen commentaar willen geven op de eindsprint te Ronse. Jacques zei wel: „Het is voor mij een voor deel, dat Van Looij niet heeft gewonnen.en dat de zege ook niet naar een Fransman is ge gaan". Bijzonder sympathiek is het allemaal niet. (Van onze sportredactie). Twee Nederlandse renners nemen vanaf vandaag deel aan de serie wed strijden in Bretagne, die tot en met de 21e augustus zullen worden verreden. Het zijn Michel Stolker en Dick Groene- weg. Het vorige jaar speelde Stolker een zeer belangrijke rol in deze serie wedstrijden. Lange tijd stond hy aan de leiding. In het eindklassement bezette hij de vierde plaats na enkele overwinnin gen te hebben behaald. NAC zegevierde dinsdagavond in het Oostenrijkse St. Veith met 6-3 van de ploeg van die naam. De doelpunten wer den gescoord door Visschers, Groenewe- gen (twee) Geraerds, Grauwmans en van Gastel. Er waren meerdere duizenden toeschouwers, waaronder vele vakantie vierende Nederlanders. o- FEIJENOORD versloeg dinsdagavond Saragossa met 2-1. Henk Groot maakte de eerste goal, maar ook de tweede. Ma- rulino scoorde kort voor het einde voor de Spanjaarden. BAYERN MUNCHEN versloeg het Eindhovense PSV in een oefenwedstrijd eveneens dinsdagavond gespeeld, met 3-0. o GVAV verloor in Groningen met 2-3 van Leicester City. De Belgische gangmaker Meuleman heeft met oud-wereldkampioen Guilermo Timoner achter zich dinsdagavond voor een ongekend spektakel gezorgd in het Olympisch stadion. In de wegens regen uitgestelde stayerwedstrijd voor profs, onderdeel van de revanches van de we reldkampioenschappen, had Meulemans de Spanjaard al snel naar de eerste plaats gevoerd. De rit scheen een vrij tam verloop te krijgen, maar toen na ongeveer 100 van de 200 te ryden ron den wereldkampioen Leo Proost en de Duitser Karl Heinz Marsell, respectieve lijk in tweede en derde positie rijdens, Timoner gingen aanvallen, werd het snel anders. Het gaat snel bergafwaarts met de wielersport. Gisterenavond hebben duizenden wielervriendennog nau welijks bekomen van het échec van 'tet wereldkampioenschap, in het Olympisch Stadion te Amsterdam een belachelijke vertoning beleefd, die met sport niets meer te maken had. Gang maker Meuleman nestelde zich boven f r71 ,in de strVd achter zware vppt Ten' dere insider weet, dat wan- n>nnpreh.*aaLl?maker dit doet Seen rlPr tp r's'Co neemt de tegenstan- IPasseren. Het is levensgevaar- n'pA u."ia,nks &Ue waarschuwingen hin,' i?" uiS ?el9'sche gangmaker de 3ury. Hij bleef rustig boven in de baan «Jffen cn maakte daardoor een nor maal wedstrijdverloop onmogelijk. net wordt nu toch wel de hoogste iVa, dat de bondsofjicials ingrijpen en zware straffen uitdelen. Gebeurt dit wet dan zal de wielersport steeds verder afzakken. Gangmaker Meuleman bleef namelijk halstarrig boven in de baan rijden, waar door niemand de kans kreeg te passeren. Een waarschuwing hielp niet ,twee boe tes evenmin en toen besloten de wed strijdcommissarissen Meuleman en Ti moner uit de strijd te nemen. De Bel gische gangmaker negeerde echter ook de rode vlag en daarop raakten de wed strijdcommissarissen duidelijk in paniek. Terwijl de geirriteerde Proost een dol drieste poging om Timoner binnen door te passeren, maar net zag mislukken, richtte speaker Steenbergen met van emotie overslaande stem de ene waar schuwing na de andere tot Meuleman, die echter stoïcijns bleef doorrijden. De geprikkelde Belg voerde zelfs het tempo op, hield constant de buitenbocht en liet zich door het begeleidend fluitconcert van het publiek ook al niet intimideren. Meuleman en Timoner waren en bleven eerste, hoewel zij zich reeds tientallen ronden voor het einde gediskwalificeerd wisten. Wereldkampioen Proost werd het slachtoffer van dit alles, want kort na zijn mislukte poging om Timoner bin nendoor te passeren, moest de onthutste Belg de Duitser Marsell de tweede plaats laten, die op dat moment in feite reeds de eerste plaats was. De uitslag: 1 Marsell (Did.) achter de Graaf 100 km in 1 uur 16 min 21.2 sec. 2 Proost (Belg.) achter v. d. Bossche op 20 meter 3 Tiefenthaler (Zwitserl.) ach ter Grolimond op 150 meter 4 Koch (Ne- derl.) achter Pelser op 3475 meter Joop Captein (Ned), en de Paepe (Belg.) staakten de strijd. De Spanjaard Timoner werd uit de wedstrijd genomen wegens onregelmatig rijden. Wim van Est is zesde geworden in een wielerwedstrijd voor beroepsren ners over 165 kilometer in het Belgische Wilrijk. Hij eindigde met een achter stand van vijf seconden op nummer 1, de Belg Albert Covens, die een ntyd maakte van vier uur en zes minuten. Jacques van der Klundert eindigde in dezelfde tijd als van Est op de zevende plaats. Piet van Est, Piet Rentmeester, Jo de Roo, Rein de Jong, Cees van Am sterdam en Martin van den Borg kwa men met een grote groep binnen die ex aequo als zestiende geplaatst werd met een achterstand van tien seconden op de winnaar. (Van onze redacteur) Het bestuur van „Rood Wit" te St.-Willebrord ontving dinsdag morgen van de KNVB een schrij ven waarin het bondsbestuur nog maals opdracht geeft de namen op te geven van de personen, die zich tijdens de wedstrijd Uno Animo- Rood Wit op 28 april hebben mis dragen tegenover de scheidsrech ter. „Mocht dit antwoord uiterlijk 31 augustus niet in ons bezit zijn, dan zal het bondsbestuur zich ge noodzaakt zien het eerste elttal van uw vereniging van de competi tie van de KNVB uit te sluiten", aldus de slotalinea van dit schrij ven. In een schrijven van 18 juli van de K.N.V.B. werd aan de hand van een door de strafcommissie opgemaakt rap port om deze namen- gevraagd. In deze brief staat „dat gebleken is dat een horde van 200 supporters de scheids rechter achtervolgd en beetgepakt en geslagen heeft". Voor 26 juli moesten de namen van de supporters die zich had den misdragen worden opgegeven anders zou het eerste elftal van de competitie worden uitgesloten. Het bestuur heeft daarop alles in het werk gesteld om namen te achterhalen, echter zonder succes. Ook de rijkspolitie, die op de bewuste zondag heeft inge grepen kon geen namen opgeven», want er is geen enkel proces-verbaal opge maakt. In een schrijven op 28 juli heeft het bestuur van Rood Wit dan ook ge antwoord. dat het hen onmogelijk is na men op te geven. Verschillende spelers en supporters waren van te voren ge hoord, doch zonder enig resultaat. De enkele namen van personen die wel wa ren genoemd bleken die van supporters te zijn die getracht hadden de rust zo vel mogelijk e herstellen. Van de zijde van Uno Animo konden al evenmin namen worden genoemd. De enige aanduiding die men van die zijde kreeg was „iemand met een bruine re genjas en zwart haar", terwijl „door een heel jong ventje met een steen zou zijn gegooid". In de bewuste wedstrijd is de speler M. Heeren door de scheidsrechter uit het veld gezonden wegens vermeend natrappen. Reeds op 29 april, dus daags na de wedstrijd, heeft het bestuur van Rood Wit in een brief de gebeurtenissen tij dens de op 28 april gespeelde wedstrijd uiteengezet, waarbij er op gewezen was dat ook van de kant der gasten uit Loon op Zand ongerechtigdheden waren ge pleegd wat de gemoederen nogal verhit had. Nadien is het geval door de onder zoekscommissie behandeld waarop pas het eerste schrijven van de bond op 18 juli kwam. Door het bestuur van Rood Wit werd bovendien aangevoerd, dat in de nieuws berichten over Rood Wit in het eigen orgaan steeds een beroep wordt gedaan op de supporters om zich sportief te ge dragen. Er is ook behalve het nare ge val bij de wedstrijd tegen Uno Animo geen enkele reden om hier zo rigoureus in te grijpen. Men ontkomt hier dan ook niet aan de indruk, dat hier nog een nasleep speelt van de tot in de hoogsteinstantie onder nomen? pogingen van Rood Wit om vor prmotie in aanmerking te komen. Door dat „Helmond" toen uit het betaald voetbal terugkwam zijn deze pogingen mislukt. Het is voor „Rood Wit" te hopen, dat men in Den Haag zal willen? inzien hoe moeilijk het is van t,een horde van 200 supporters" te achterhalen wie gegooid of geslagen heeft. DINSDAGMORGEN-VROEG lag de Stormvogel v. C. Bruynzeel nog steeds voorop in de Fastnetrace. De harde wind, opgestoken sinds de 130 deelne mende jachten zaterdagmorgen Cowes op het eiland Wight verlieten, was in de afgelopen nacht afgezwakt tot windkracht drie tot vier. Dat bete een nadeel voor de Stormvogel. (Exclusief Dagblad De Stem) Jo de Roo kreeg een uitnodiging om deel te nemen aan de Zesdaag se van Montreal (Canada), die van 13-19 september zal worden ver reden. Hem werd tevens verzocht een renner te kiezen met wie hij de zesdaagse zou willen rijden. Jo gaf de voorkeur aan de Bredanaar Michel Stolker. Jo en Michel gaan dus samen naar Canada (Van onze sportredactie) Op het Baronieterrein speelt Baronie morgenmiddag (aanvang half drie) een oefenwedstrijd tegen de Roosendaalse eerste divisieclub RBC. De Baronnen heb ben de beschikking in deze wedstrijd over de uit Suriname teruggekeerde voetballer Hans de Jong, die steeds actief bleef en o.a. in het militaire elftal uit kwam. Bovendien hebben de Baronnen de Ma- dese voetballer J. Seegers, een jonge en beloftevolle speler in hun gelederen op genomen. RBC verschijnt met de sterkst mogelijke opstelling en zal vermoedelijk linksbuiten Kees Sep proberen. Alleen de opstelling van Baronie is definitief: doel: Bastiaansen, achter: Roelandt, Brouwers, P. v.d. Broek en H. van Ierssel. Midden: C. v. Ierssel en A. v. Ierssel. Voor: Kop, Segers, Vermolen, de Jong. (Van onze sportredactie) Slechts een enkele wedstrijd vraagt morgen de aandacht van de vele wie- Iervrienden. In Oosterhout wordt door enkele actieve heren voor de achtste maal de Ronde van de Molen gepre senteerd. Er komen aspiranten, nieuwe lingen en amateurs aan de start. Om dat elders slechts een enkele wielerron de wordt verreden, hebben de Ooster- houtenaren beslag weten te leggen op een aantal bijzonder sterke renners. Favoriet voor de zege is zonder enige twijfel Leo van Dongen, die zich zal willen revancheren voor de ongelukkige opgave in Ronse. Leo van Dongen heeft een bijzondere reden om zich in deze wedstrijd te to nen. Doordat hij enkele weken in een trainingskamp verbleef heeft hij niet kunnen deelnemen aan de wedstrijden, die in die periode werden verreden voor het „Breda Bier"-klassement. Nog altijd staat de Madese coureur op de eerste plaats in dit klassement, maar hij heeft nog slechts een voorsprong van een viertal punten op Cees Lute, die in de laatste wedstrijden van de vierde naar de tweede plaats sprong en die een gevaarlijke kandidaat is om de positie van Leo van Dongen te onder mijnen. Andere renners, die er naar zullen streven om punten te verzame len zijn Karei Leijten, Arie den Har- tog. Martien de Jong, Piet Cooremans. Gerard Deijkers en Piet Braspenning. Zij zijn allemaal in Oosterhout present naast talrijke andere sterke amateurs. Bij de nieuwelingen zal streekfavoriet Wimke Prinsen een betekenisvolle rol spelen, evenals trouwens de Sint-Wille- brorder Rien (Brouwers. De Ronde van de Molen die voor een liefdadig doel wordt verreden, zal stel lig honderden supporters naar Ooster hout brengen. Zij kunnen overtuigd zij) een spannende middag tegemoet te gaa. In opdracht van het Bestuur der Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie or ganiseert „Sprint" te Breda op zondag 1 september de atletiekontmoeting tus sen de nationale jongensploegen van Ne derland en België. Jan Derksen heeft nu definitief afscheid genomen van het Amster damse wielerpubliek. Dit is de laatste ereronde, die Jan als wiel renner in het Olympisch Stadion aflegde. Derksen zal ook in Ant werpen, waarschijnlijk pas in no vember, afscheid nemen. (Van onze sportredactie) Eenentwintig amateurs en zes beroepsrenners verschijnen vana vond op het appel voor het tweede wielergala, dat door de Wielerver eniging Breda wordt gepresenteerd in nauwe samenwerking met de organisatoren van „Breda Bierstad". Een hoogtepunt van het feest zal zijn de uitreiking van het Zilveren Stuur voor de beste klassieke renner 1963. De prijs zal worden overhandigd aan Leo van Dongen, die een aantal uitstekende klassieke wedstrijden reed en winnaar werd van de zware Ronde van Midden-Zeeland en van de Ronde van Lim burg. Daarnaast veroverde de flyer uit Made nog zoveel ereplaatsen, dat hij met de geldprijzen, die de uitreiking van het Zilveren Stuur begeleiden, aan de haal gaat. De wielervereniging Breda heeft op nieuw een zeer aardig programma in elkaar gezet. Het begint met een Au stralische achtervolging per ploeg voor amateurs over tien ronden. Voor elke ploeg geldt de tijd van de derde aan komende renner Vervolgens presente ren zich de zes beroepsrenners Bas Maliepaard. Jacques van der Klundert. Kees van Amsterdam, Ad Biemans An- dré van Aert en Kees Snepvangers, die een afvalwedstrijd rijden over tien 'ron den. Om de andere ronde valt de laatst doorkomende renner af. De drie ama- teurplocgen strijden vervolgens in een sprintnummer. De beroepsrenners rij den een persoonlijke achtervolging over vijf ronden, waarna de finale plaats heeft van de jeugdronde, die de laat ste dagen de Bredase jongeren heeft bezig gehouden. Een afvalwedstrijd voor amateurs en een puntenwedstrijd voor beroepsrenners sluiten het aan trekkelijke programma af. Jammer is het, dat aan de verbete ring van het parkoers, gelegen aan de Nassausingei, niets of weinig is ge daan. De renners konden zich het vo rige jaar niet geheel geven, want de bochten lagen te moeilijk om een hoge snelheid te ontwikkelen. Ofschoon er wei iets is gewijzigd zullen de coureurs ook dit jaar voorzichtig moeten ma noeuvreren. Zoals gezegd zijn de amateurs ver deeld over drie ploegen. In het eerste team gaan schuil Leo van Dongen Henk de Jong. Dies Kosten. Rik Woul ters. Piet Braspenning Jacques van der Kloot en Karei Leijten Het tweede team bestaat uit Walter Heeren Ad van Kemenade (de Zilveren Stuur-win- naar van het vorige jaar) Bart Zoet Gerrit de Wit Wim de Jager, Cor Schuuring en Henk Cornelisse. De der de ploeg treedt aan met Martien de Ad van Kemenade ontving het het vorige jaar uit handen van Riek Geudeker het eerst de wis- selprijs „het zilveren stuur". Leo van Dongen zal vanavond het kleinood krijgen. Jong, Jan van Geel Piet Cooremans, Ane den Hartog, Rudi Liebregts, Leo Hermens en Rinus van Ginneken. Arie den Hartog, Rudi Liebregts, Leo Hermens en Rinus van Ginneken. GOES, 13 augustus Hooi. Lucerne hooi 115—120, weidehooi 90—110, dijkhooi 70—90, alles per 1000 kg, geperst uit fle ruiter, veldbeemd 5065, Engels raai 50 —60, beide per 1000 kg geperst. Voor ex tra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Stro. Tarwestro 47.50 —50, gerstestro 47.50—52.50, erwtenstro (kl. groen) 65—75, alles per 1000 kg ge perst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas. Voor de be tere partijen vlas gelden prijzen van 1600 —2200 per ha. Voor afwijkende partijen was de- notering 400—1500 per ha. Voor vlas uit de schelf geleverd is de prijs 21—25 cent per kg. Eieren. De eierprij bedraagt 1.75 per kg. GOES, 13 augustus Eierprijzem Be richt van verzamelaars. Kippe-eieren 12, poelje-eieren 6. GOES, 13 augustus 1963. Yellow Transp. KL. I 75-80 39 70-75 40 65-70 35- 36 60-65 26-27 55-60 18 lid 11 KL. II 75- 80 34 70-75 29-35 65-70 32-34 60-65 27-28 55-60 15-17 grof 21-27 fijn 10-12 Stark Earliest KL. I 80-85 57 75-80 59-60 70-75 63-66 65-70 59-62 60-65 47 55-60 31-33 KL II 75-80 55 70-75 58-63 65-70 53-59 60-65 43-54 55-60 24-40 lid 16-18 Earley Vic toria KL. I 80-90 16 70-80 18 60-70 13-14 lid 6 KL. II 80-90 16 70-80 18 60-70 13 grof 14-15 Beauty of Bath KL. I 75-80 46 70-75 51-52 65-70 41-42 60-65 32 55-60 25-26 lid 16. Perzikrode Zomerappel KL. I 80-85 35 75-80 30 70-75 27-29 65-70 25-27 60-65 22. KL. II 80-85 26 75-80 22 70-75 22 65-70 21-22 60-65 18 lid 14. Oomskin- derenpeer KL. 60-65 89 55-60 76 50-55 67- 69 45-50 55 lid 36 grof 51-53 fijn 6-35. Div. appels kroet doordraai Dubb. pr. bo nen I 30-33 en doordraai, II doordraai Bramen I 158 II 160 III 92 Per doos: Bra men I 38-48 II 30-39 Rode bessen I 26-30 II 17-27 Loganbessen II 47 Per stuk: Per ziken I 20-35 Per kg: Kruisbessen II 46-55 Rode bessen II 56-77 Earley Laxton I 77-88 II 40-64 grof 40-69 fabriek 18-56 gescheurd 18-<47 Czarpruimen I 118-153 II 60-86 grof 74-105 fabriek 18-67 Ontario I 74-128 II 42-80 grof 60-111 fabriek 39 ge scheurd 9-57 Washington I 81 grof 68-92 fabriek 11-51 Eld. Blauwe I 49-57 II 22-54 Tollenaars I 13-17 II 6-7. KAPELLE, 13 augustus. Yellow Trans parent I 75 32 I 70 35 I 65 30 I 60 22 II 70 34 I 55 14 II 65 28 II 60 23 II 55 13 lid 10 grof 17 fijn 10 Stark Earliest ex 75 61 Ex 70 63 ex 65 58 ex 60 45 ex 55 28 I 75 57-60 I 70 60-63 I 65 54-58 I 60 44 I 55 29-32 II 75 47 II 70 54-55 II 65 51 II 60 38*42 II 55 29-31 lid 15-18 grof 34-35 fijn 20-21 Melba II 65 35 II 60 23 II 55 16 Beauty of Bath I 60 13 I 55 10 Earley Victoria I 70 17-19 I 60 13.20-13.90 II 70 16 II 60 11 grof 10 fijn doordraai, Per zikappel I 80 26 I 75 27 I 70 27 I 65 24-25 I 60 21 II 75 22 II 70 23 II 65 22 II 60 19 lid 15 grof 18 fijn 10 Oomskindereii- peer I 60 76 I 55 72-75 II 45 51-52 I 50 64-65 grof 48, fijn 16-18. Branden in doos jes I 185-194 II 161 Bramen in kratten voor industrie I 158 II 160 III 92 Dubb. pr. bonen I 30-30.95 II en III doordraai Rode bessen per doos II 16-24 idem per kg II 91 Frambozen per doos II 23 Prui men: Ontario I 73-116 II 34-54 grof 42-87 fabr. 10-38 Czarpruimen I 90-127 II 30- 63 grof 43-86 fabr. 10-24 R.C1. 'd Ouillin I 66-79 II 31 grof 37-57 fabr. 10-21 Tolle- naarspruimen I 10-11 II 5-6 Occulanen I 9-11 II 6 Earley Laxton I 76-87 II 21-30 fabr. 10-18 pruimen gescheurd 12-38. MIDDELBURG, 12 aug. Aardappelen Bintje 13,70, bonken 9,50, drielingen 3,50, Eerstelingen bonken 13,80. grote 11.00, drielingen 6,00, kriel 5,10. Fruit: tomaten AI 2,84, BI 2.92, Cl 2,17, kruisbessen 33- 48, druiven 285-309, rode bessen 88, bra men per doos 33-47, pruimen: Early Lax ton 27-129, Czar 36-122, oranjepruimèn 7-43, Ontario 51-97. Appels: Stark Ear liest 70 57-72, 65-70 52-66, 60-65 34-57, 55-60 27-53, III grof 44-50, III fijn 10-22. Peren: Oomskinderen 45-55 84, All 226- 247, Bil 233-248, CII 184, perziken per stuk 5-48,, idem per kg 86-91, meloenen: net 50-136, ogen 57-97, suiker 155, ananas 98-182. Appels: Yellow Transparant 70 28-38, 65-70 20-33, 60-65 17-26, 55-60 14-28, III grof 20-21, III fijn 13. perzikrode zo merappel 70-75 30. 65-70 22-28, 60-65 23- 29, 55-60 24, III fijn 10. Groenten: dub bele bonen I 37, II 20, sla 3,5-21, postelein 4-22, spinazie 6-16, rodekool 4-9, snijbonen 43-75, savooiekool 7-16, kronen 5-7, pronk- bonen 45, waspeen 21-29, andijvie 13,30, bloemkool 3 per kist 87, idem 4 per kist 63-80, idem 6 per kist 44-70, idem 8 per kist 25-54, wittekool 7-9, spitskool 7-17, prei 26-38, bospeen 11-43, rabarber 15-27. komkommers groen 75 14-16, 60-75 13-17, 50-60 10-15, krom per kg 10, komkommers wit 60-75 13-15, 50-60 10-13, 40-50 12-15, uien 8-24. ROTTERDAM, 13 aug. Totale aanvoer 3227. Weekaanvoer 4865. Vette koeien en ossen 350. Gebruiksvee 854. Vette kal veren 500. Graskalveren 282. Nuchtere kalveren 470. Varkens 12. Lopers 74. Big gen 46. Paarden 47. Veulens 35. Schapen of lammeren 532. Bokken of geiten 25. Prijzen: vette koeien 300-330, 270-290, 250-270; vette kalveren 290-320. 270-290, 245-260; graskalveren 400-325-280; nuch tere kalveren 180-160-140; lopers 120-100- 80; biggen 65-60-50; slachtpaarden 285-255- 240; schapen 110-100-80; lammeren 125- 100-90; kalf- en melkkoeien 1150-1000-825; vare koeien 850-750-650; vaarzen 880-760- 650; pinken 550-425-375. Vette koeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als gisteren. Vette kalveren even kleiner, vlug, hoger, prima's boven notering. Graskalveren iets meer, flauw, stabiel. Nuchtere kalveren iets ruimer, redelijk, ruim prijshoudend. Lopers en biggen als vorige week, kalm, prijshou dend. Slachtpaarden matig, tamelijk, ruim prijshoudend. Schapen en lammeren ge woon, kalm, schapen gedrukt, lammeren prijshoudend. Kalf- en melkkoeien matig, stil, vooral niet hoger. Vare koeien ge woon, slepend, gedrukt. Vaarzen en pin ken matig, lui, onveranderd. Veulens als vorige week, goed, onveranderd. Konstanz 352 (—2), Rheinfelden 251 (+11), Ottenheim 320 (+20), Straatsburg 260 14), Maxau 430 12), Plochingen 185 64). Mannheim 253 2), Stein- bach 117 (—3), Mainz 242 (—4), Bingen 162 4). Kaub 173 9). Kochem 85 (+5), Koblenz 181 (—6), Keulen 132 (—10), Ruhrort 316 4), Lobith 914 1), Nijmegen 696 (+2), Arnhem 743 (—3), Eefde IJssel 260 (onveranderd), Deventer 162 1), Monsin 5440 (—18) Borgharen 3845 (+5), Belfeld 1095 10) Grave beneden de sluis 508 (+12).

de Stem | 1963 | | pagina 11