zo goed hamo\ v/eer vandaag'. Witte anjers voor stervende dr. Ward Kroestjev wijzigt vakantieplannen Dienstplichtig sergeant veertien dagen zoek al Marijnen belooft dynamisch beleid, doch Prinses Irene wordl 24 NOG 50 NEDERLANDERS IN ZUIDSLAVIE ZOEK Maleisië in supervorm Syncom II in bedrijf DIENSTTIJD VERKORT houdt! Verantwoordelijk voor vermiste goederen m mm Geen uitstel inzake AOW Non-agressie- pact meteen ter sprake? Vertwijfelde ouders: Leger doet nietsV MS DAGBLAD VOOR ZEELAND Dieren voelden ramp aankomen Drukkend warm De AOW Woningbouw Geen uitstel Maphilinodo Laatste woord: wie wreekt me? Benoeming van enkele staatssecretarissen Malta in 1964 onafhankelijk Negen doden bij botsing in België 200000 verkeersongevallei DE BERK' 103e JAARGANG No. 24349 Voor God, Koningin en Vaderland )ep heet naam nen nieuwe oenten verfijnd deze nieuwe set wat dat méér goeds. Roy J62.ek.250.65 j n-TïT i (31=! LKHAZELNOOTJES ;ent per 100 gram Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prjjs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) BELASTINGVERLAGING ZIT M M X 111 H. K. H. Prinses Irene hoopt gelegenheid waarvan deze foto maandag 5 augustus a.s. haar werd gemaakt. 2 te verjaardag te vieren, ter Foto. Nationaai Persbureau (Van onze Haagse redacteur) De A.N.W.B. heeft medegedeeld, dat haar hulpploeg in Skoplje 13 Nederland se toeristen heeft opgespoord van de cir ca 65 waarover verontruste familieleden in Nederland navraag hebben gedaan. Het gaat hier omtoeristen waarvan de DE POKKENEPIDEMIE in Polen heeft tot dusverre 6 mensenlevens geëist. Er zijn 70 ziektegevallen. FRANKRIJK beleeft weer eens een sta king. Nu hebben zeelieden het werk neergelegd wegens looneisen. IN DE AFGELOPEN twintig dagen zijn in Zuid-Korea negen Noordkoreaanse spionnen gedood en vijftien gevangen genomen. EEN ACHTJARIG jongetje uit Sevenum ^overleden na in een onbewaakt ogen blik gedronken te hebben uit een flesje natronloog. IN ASSEN wordt sinds 24 juli een 18- .larig meisje vermist. Men vreest een on geluk. (Advertentie) Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I.. geldig tot vanavond: Warm, vochtig en drukkend zomer weer, met temperaturen variërend van 25 tot 30 graden Celsius. Kans op onweer. Zuidoostelijke wind. Vandaag: zon onder 20.30 uur. Maan op 18.36 uur. Morgen: zon op 5.03 uur. Maan onder 2-41 uur. A.N.W.B. op grond van verkregen inlich tingen aanneemt dat zij ten tijde van de ramp in Skoplje, in of rond deze stad vertoefden. De 13 opgespoorden waren ongedeerd. Naar de overige 50 blijft men intensief zoeken. Iedere Nederlander wordt doorde A.N.W.B.-ploeg aangehouden en gevraagd naar zij naam en datum van vertrek uit Nederland, teneinde familieleden in ons land gerust te kunnen stellen over de toe stand van hun verwanten. De 20-jarige Leidse student Auke Boe- rema is nog steeds zoek. De 29-jarige Amsterdamse student J. Duyvene de Wit is terecht. De contactman van de A.N.W.B. zal vandaag Skoplje verlaten. Vanmiddag vertrekt de A.N.W.B.-hulpploeg in zijn geheel via Belgrado weer huiswaarts. Gisterenmorgen vroeg is in Skoplje weer paniek gezaaid door drie aard schokken. Er vielen echter geen slacht offers en er werd geen schade aange richt. De autoriteiten die meenden dat de aarde definitief tot rust was gekomen, hebben besloten de evacuatie te bespoe digen. Gisteren zijn weer drie lijken gebor gen. Waarschijnlijk zal het definitieve dodencijfer ongeveer 1500 zijn. Hoeveel slachtoffers er precies zijn geweest, zal men wel nooit weten, want men ts bezig in een deel van de stad het puin te ef fenen zonder nog naar slachtoffers te zoeken. Volgens de directeur van het Servische instituut voor materiaalonderzoek heeft het geen zin om Skoplje op een andere plaats in Macedonië opnieuw op te bou wen, omdat in de gehele republiek aard bevingen kunnen voorkomen. De weder opbouw moet op dezelfde plaats geschie den, maar ditmaal met gebruikmaking van spanbeton. De gebouwen van span beton zijn over het algemeen intact ge bleven. Oppassers van een dierentuin in Skoplje lag, verklaren dat de dieren, ver scheidene uren voordat de noodlottige aardbeving kwam, door een langdurig gehuil uiting aan hun onrust hebben ge geven. „Wij hadden nog nooit eerder zo iets meegemaakt. Wij probeerden van alles om de dieren weer rustig te krijgen, doch niets hielp", aldus de oppassers. ER NOG NIET IN De Tweede Kamer is gistermiddag op vakantie gegaan na het nieuwe kabinet in meerderheid haar steun te hebben toegezegd. Mr. Marijnen en de zijnen kunnen zieli echter nog geen adempauze veroorloven. De ministers gaan hard aan de slag om de beloften van de regeringsverklaring, waarmee het nieuwe kabinet zieli deze week niet onverdienste lijk op het Binnenhof heeft gepresenteerd, in daden 0111 te zetten. Voor de oppositie behoeft het kabinet voorlopig niet bevreesd te zijn. Prof. Vondeling (P.v.d.A.) erkende gisteren, dat hij van vele punten in het regeringsprogram „met waarde ring" had kennisgenomen. Minister-president Marijnen heeft de Tweede Kamer een „krachtig beleid" ia het vooruitzicht gesteld. „Het kabinet-De Quay heeft vele hinderpalen voor een dynamisch beleid uit de weg geruimd", zei hij, „daardoor kunnen wij nu beter van start gaan". Wat onder een „krachtig beleid" en een „goede start" wordt ver staan, zal blijken uit de nieuwe rijksbe groting, die op Prinsjesdag (17 septem ber) wordt ingediend. Hoeveel surprises de nieuwe begroting ook moge bevatten, een belastingverlaging zal er in ieder ge val niet in voorkomen. Premier Marijnen verklaarde gisteren nadrukkelijk: „In 1964 kan geen belas tingverlaging worden doorgevoerd. Een belastingverlaging op dat moment zou eerder remmend dan stimulerend werken op onze economische ontwikkeling". Mr. Marijnen liet voorts duidelijk blij ken, dat dr. Veldkamp (Soc. Zaken) in zake de verhoging van de A.O.W. meer heeft bereikt dan de fractieleiders in het akkoord van "\VaSsenaar. Doordat het ka binet als geheel zich op het standpunt stelt, dat de aanwending van algemene middelen voor een verhoging van de A.O.W. los staat van enige beginselkwes tie, heeft dr. Veldkamp meer kans om zijn plannen te verwezenlijken dan wan neer hij uitsluitend op het akkoord van Wassenaar zou zijn aangewezen. De uit latingen van mr. Marijnen op dit punt waren kennelijk bedoeld als een correctie op het eerder gehouden betoog van dr. De Kort (K.V.P.), dat de A.O.W. in be ginsel uit premieheffingen betaald dient te worden. Ook uit de Kamer kreeg dr. De Kort gisteren kritiek te verwerken. Mr. Geert- sema, de nieuwe fractieleider van de V.V.D. vanwege zijn stemgeluid wordt hij op het Binnenhof „de verschrikkelijke schreeuwman" genoemd beschreef zijn formatie als een „schimmenspel". Oppo sitieleider prof. Vondeling had voor de argumentatie van dr. De Kort om de P.v.d.A. tijdens zijn formatie buiten spel te zetten maar één woord over: „smoes jes". De nabeschouwingen van de fractielei ders over de kabinetsformatie waren ove rigens weinig boeiend. Het was een „nietes-welles"-discussie. De minister-president vertelde, dat hij meer dan prof. De Quay actief zal zijn op het gebied van de buitenlandse poli tiek. De nauwere coördinatie, die hij als voorzitter van een nieuwe college in de ministerraad tot stand wil brengen, houdt echter niet in, zei hij, dat mr. Luns een deel van zijn eigen verantwoordelijkheid of bevoegdheden als minister van Bui tenlandse Zaken zou moeten afstaan of delen. Mr. Marijnen deelde verder mee, dat Nederland, na overleg met België, be sloten heeft positief te reageren op het verdrag Inzake het stopzetten van proe ven met kernwapens. Aan de verdere ont wikkeling van Nieuw-Guinea zal Neder land blijven bijdragen via een binnenkort op te richten V.N.-ontwikkelingsfonds Wat de woningbouw betreft, verzekerde mr. Marijnen, dat er, als het beoogde jaarprogram van 90.000 woningen (voor 1964) niet gerealiseerd zou kunnen wor den, voorrang zal worden verleend aan de bouw van goedkope woningen. Mr. Marijnen ontkende dat het land bouwbeleid van het nieuwe kabinet een koerswijziging zou inhouden, vergeleken bü zijn eigen beleid onder het kabinet- De Quay. Het landbouwbeleid krijgt al leen een zwaarder accent, zei hij. De sug gestie van prof. Vondeling (P.v.d.A.) om de bejaarden een vakantietoeslag te ge ven, werd door de minister-president af gewezen. Het kabinet kent aan de op trekking van de A.O.W. een hogere prio riteit toe dan aan een vakantietoeslag voor de bejaarden, zei hij. De socialisten zullen op dit punt en de A.O.W. in het algemeen nog: wel terug- (Advertenties) komen. Voor lien is een verhoging van de A.O.W. een ideaal middel om tot een meer rechtvaardige inkomensverdeling te komen. Op dit punt schiet de regerings verklaring te kort, oordeelde prof. Von deling. Na de nadere verklaring van mr. Marijnen kan er echter geen twijfel over bestaan, dat ook het kabinet, opgepord door minister Veldkamp, grote aandacht aan de A.O.W. zal blijven geven. Een beslissing hierover zal overigens pas genomen worden als de Sociaal-Eco nomische Raad advies zal hebben uitge bracht over hetgeen verder met de A.O. W. dient te gebeuren. Als dat advies een maal binnen is, zal de regeringsbeslissing spoedig volgen. Minister Veldkamp is er de man niet naar om een beslissing over een zo belangrijke zaak uit te stellen, verklaarde mr. Marijnen. In een door de Philippijnse minister van Buitenlandse Zaken uitgegeven ver klaring wordt gezegd dat bij de bespre kingen, die hij met zijn ambtgenóten van de Maleise statenbond en Indonesië heeft gevoerd, „aanzienlijke vorderingen" zijn geboekt. Het overleg over het zelfbeschikkings recht, dat aan de inwoners van (Brits) Noord-Borneo zal worden toegekend, is voltooid, evenals de besprekingen over de Philippijnse aanspraken op dit gebied. Er wordt thans beraadslaagd over het van de Philippijnse president afkomsti ge plan voor de stichting van „Maphilino do", dat is een „Groot-Malejsië", dat door Malakka, Indonesië en de Philippijnen zou moeten worden gevormd. De minister-president treedt op 1 ok tober opnieuw in het strijdperk tegen de fractieleiders. Dan worden in de Tweede Kamer de algemene politieke beschou wingen gehouden over de rijksbegroting voor 1964. Enkele fractieleiders zullen dan beter voor de dag moeten komen dan bij het debat over de regeringsver klaring, willen zij tenminste het beroep waar maken van mr. Marijnen op het parlement, om Nederland „in geestelijk opzicht te doen uitstijgen boven de klein heid van ons land". Ook mr. Marijnen zelf zal zijn stijl nog wat moeten bijschaven wil hij, zoals een van de fractieleiders het uitdrukte, een populaire premier zijn, door evenals prof. De Quay stof te leve ren voor een goede conference van Wim Kan. De Londense osteopaat dr. Stephen Ward is er zo ernstig aan toe, dat geneesheren zijn toestand als hopeloos beschouwen. Zijn hart is al tweemaal blijven stilstaan, maar het kon door injecties weer op gang worden gebracht. Feitelijk is hij stervende, zei men. De van souteneurschap beschuldigde society-arts heeft na het innemen van een grote dosis slaaptabletten longont steking gekregen. Hij wordt met zuur stofapparaten in leven gehouden. Een onbekende heeft gisteren twee do zijn witte anjers voor dr. Ward aan het ziekenhuis laten afgeven. Volgens een Londens blad heeft Ward in twee brieven die hij in de flat, waar in hij zijn zelfmoordpoging ondernam, geschreven: „Ik geloof niet dat ik een gevangenisstraf kan doorstaan. Er is een politiek proces tegen mij gevoerd. Er moest iemand hangen. De gevangenisstraf vind ik nog niet het ergste veel erger is het dat ik de schuld van alles krijg. Ik hoop dat het onderzoek wordt voort gezet, want er zijn nog altijd één of twee personen die mij kunnen wreken. Bill (lord Astor) had mij kunnen verdedigen, doch hij zweeg Dit is een bijzonder zware slag voor mij geweest. Wanneer de hooggeplaatsten bloed willen zien valt daaraan niet te ontkomen". De Jamaicaanse jazz-zanger „Lucky" Gordon wil een schadevergoeding eisen van Christine Keeler, door wiens toedoen hij tot drie jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. In hoger beroep werd hij echter vrijgesproken. Christine Keeler had Gordon van aanranding beschuldigd, welk feit in hoger beroep niet bewezen werd geacht. Premier Kroestjev heeft zijn vakantieplannen gewijzigd om aan wezig te zijn bij de ondertekening van het beperkte kernstopakkoord, maandag a.s. Na de ondertekening begint er meteen een topconferentie met de grote drie als deelnemers, waarbij gesproken zal wor den over het non-agressiepact tussen de NAVO en de landen van het Warschau pact. Een formeel non-agressieverdrag houdt men in Washington voor uitgesloten, ge zien de negatieve houding van Frankrijk op dit punt en de omstandigheid dat alle besluiten van de NAVO met unanieme stemmen tot stand moeten komen. Doch mogelijk kan hiervoor een uitweg wor den gevonden door bv. een non-agressie verklaring tussen de Sovjet-Unie en die westelijke landen die daaronder hun handtekening willen plaatsen. In enkele dagen tijds is het klimaat aanmerkelijk vriendelijker geworden. De Oostduitse machthebbers hebben zelfs la ten blijken dat de ontwapeningskwestie hun dierbaarder is dan de kwestie-Ber lijn. Zij zijn waarschijnlijk vanuit Mos kou onder druk gezet. Oost-Duitsland wil het kernstopver- drag ook mede-ondertekenen en dat kan niemand beletten. Het Westen zal alleen deze stap formeel niet erkennen. SOEKARNO federalist (Van onze parlementaire redacteur) Het kabinet-Marijnen zal zich in de ko mende dagen, behalve met de nieuwe rijksbegroting, ook bezighouden met het aantrekken van nieuwe staatssecretaris sen. Mr. Luns (Buitenl. Zaken) wil, naar hij gisteren in de Tweede Kamer vertel de, één of meer staatssecretarissen aan trekken, waarvan er één o.m. met Euro pese zaken zal worden belast. Op Econo mische Zaken komt, vertelde minister president Marijnen, ook weer een staats secretaris voor de middenstand, zij het dan dat deze bewindsman, meer dan toC dusverre, ook met andere taken zal wor den belast. De Geneefse 17-mogendhedenconferen- tie over ontwapening is gisteren opge schort tot 12 augustus en het overleg tussen oost en west wordt tydelyk naar Moskou verlegd, waar de volgende week het beperkte kernstopakkoord door de misters van Buitenlandse Zaken van de grote drie wordt ondertekend. Te Genève wordt verwacht dat de ko mende Moskouse besprekingen tussen de Amerikaanse, Britse en Russische mi nisters van Buitenlandse Zaken zullen re sulteren in nieuwe instructies voor de Geneefse onderhandelaars. De Amerikaanse minister van Defen sie, Robert McNamara, heeft gisteren de nieuwe Duitse standaard-tank bezichtigd. McNamara heeft gedurende twee dagen in Bonn besprekingen gevoerd met Ade nauer en diens toekomstige opvolger Ludwig Erhard en de Westduitse minis ter van Defensie. McNamara heeft er in Bonn de nadruk op gelegd dat het kernstopverdrag van Moskou niet van invloed zal zijn op de Amerikaanse defensiebijdrage in Europa. Tijdens het overleg zijn geen beslissingen genomen, maar wel is op vele terreinen overeenstemming geconstateerd. De V.S. hebben onlangs Frankrijk voorstellen gedaan om, wanneer een kernstopverdrag tot stand is gekomen, de samenwerking op atoomgebied tussen beide landen bevredigender te regelen. Kennedy heeft dit gisteren verklaard. „Wij hebben op onze voorstellen geen antwoord van de Franse regering gekre gen", zei de president. De nieuwe Amerikaanse communica tiesatelliet Syncom II, heeft woensdag morgen voor het eerst gefunctioneerd. Hij zond gesprekken en telexberichten door, die werden uitgezonden door een schip in de Afrikaanse stad Lagos in Nigerië en die werden opgevangen in de Amerikaan se staat New Jersey. De kwaliteit van de overdracht was uitstekend, als men de lage stand van de satelliet in aan merking neemt, zo deelde het Amerikaan se bureau voor lucht- en ruimtevaart (NASA) mee. Woensdag zijn opnieuw pogingen on dernomen om de Syncom II dichter in de buurt van zijn definitieve standplaats, boven Brazilië, te brengen. Op 15 augus tus hoopt men hem daar te hebben. K Dit is de 20-jarige Wendy Davies, die voor de politie spioneerde in de flat van dr. Ward. De 21-jarige dienstplichtig sergeant- fourier G. Miltenburg uit Amsterdam is al veertien dagen zoek. In zwaarmoedige toestand heeft hy 14 dagen geleden de ouderlijke woning in Amsterdam verla ten om terug te keren naar zijn onder deel, dat sinds begin juli oefeningen houdt in het Duitse plaatsje Hohne. Hij is daar evenwel niet aangekomen. Zijn ouders, die onmiddellijk contact met. allerlei militaire autoriteiten hebben opgenomen, maken zich ernstige zorgen, te meer omdat zij de indruk hebben dat de militaire autoriteiten niets doen om hun zoon op te sporen. „Als we wat we ten, hoort u wel van ons", kregen zij van de militaire politie te horen, maar sinds 14 dagen hebben ze niets meer ver nomen. Ten einde raad heeft een broer van de verdwenen militair mede namens zijn ouders besloten mededelingen te doen over dit geval. „Wellicht leidt publiciteit tot zijn osporing", meende hij. De heer Miltenburg zei. dat zijn broer ongeveer een maand geleden met zijn in Ermelo gelegerde onderdeel (41e infan terie verkenningscompagnie) naar Hohne in Duitsland is vertrokken. Hij ging met tegenzin, omdat zich kort tevoren in de legerplaats Ermelo een incident had af gespeeld, waarin de heer Miltenburg de diepere oorzaak van d« verdwijning van zijn broer ziet. Op een gegeven moment zouden uit de legervoorraad, waarover sergeant Milten burg als lourier de verantwoordelijkheid heeft, goederen zijn vermist. Miltenburg zou zijn commandant hebben gesmeekt om te worden gedegradeerd, omdat hij al geruime tijd niet meer tegen de ver antwoordelijkheid op kon. Zijn meerdere zou te verstaan hebben gegeven dat Mil tenburg zijn nog resterende diensttijd van acht maanden als fourier moest uitdie nen. Miltenburg werd volgens zijn broer verantwoordelijk gesteld voor de vermis singen en bestraft met een boete van f 150,-. Kort voor het vertrek naar Duits land zou hij deze boete hebben betaald, aldus de broer van de fourier Milten burg. De Legervoorlichtlngsdienst deelde gis terenmiddag mee, dat sergeant Milten burg op 18 Juli bU zijn onderdeel terug had moeten zUn. Hij is Inderdaad niet teruggekeerd. Van een vermissing van legergoederen en een boete ls echter bij het onderdeel van de sergeant in het geheel niets bekend. Midden juli kwam Miltenburg met ver lof naar Amsterdam. Hij bleef tot zondag 20 juli. toen zijn zuster hem zoals ge woonlijk 's avonds naar de trein bracht. Op het Centraal Station in Am sterdam bleek, dat de trein reeds was vertrokken. „Dan ga ik maar naar Ab coude", zei de in burger geklede Milten burg, waarop hij zijn zuster alleen liet zonder haar de gebruikelijke afscheidskus te geven. „Hij deed erg vreemd", vond zijn zuster. Een paar dagen later kwam Miltenburg weer bij zijn ouders thuis. „Ik ga niet, ik kan er niet meer tegen op", zei Milten burg tegen zijn moeder, die hem even wel in overweging gaf zich bij het onder deel te melden. „Goed, dan doe ik dat maar", zei Miltenburg na herhaald aan dringen, waarop hij de ouderlijke woning verliet. Sindsdien is niets meer van hem vernomen. De ouders van de verdwenen militair hebben hun nood reeds geklaagd bij de militaire politie in Amsterdam. De af deling militaire zaken van de gemeente Amsterdam werd ingeschakeld en ook werd een beroep gedaan op een bevrien de kapitein. Tot donderdagmiddag had den zij evenwel nog geen reactie ontvan gen. „Mijn ouders maken zich uiteraard erg ongerust", zei de heer Miltenburg tot slot. (Van onze parlementaire redacteur) De duur van de eerste oefening, die thans voor de parate troepen bij de Ko ninklijke Landmacht 18 a 22 maanden bedraagt, kan met één a twee maanden worden verkort door de invoering van een nieuw aanvullingssysteem. Van deze diensttijdverkorting profi teert het grootste deel van de dienstplich tigen. Het grootste contingent dienstplich tigen, dat bij de pdrate eenheden dient, heeft thans namelijk een diensttijd van 20 a 22 maanden. Hun diensttijd wordt straks met twee maanden verkort. Dege nen, die 21 maanden onder de wapenen zijn, krijgen een korting van één maand. De dienstplichtigen, die 18 maanden 's konings wapenrok dragen, krijgen geen verkorting van hun militaire diensttijd. Dit heeft minister-president mr. Marijnen gisteren in de Tweede Kamer meege deeld. De Britse kolonie Malta zal uiterlijk 31 mei van het volgend jaar onafhankelijk worden. Men is het niet eens over de sta tus van de r.-k. Kerk, de keuze tussen monarchie en republiek, het lidmaatschap van het Gemenebest, het kiesstelsel en de vraag of er voor het verlenen van onaf hankelijkheid nieuwe verkiezingen moe ten worden gehouden. Bij een botsing tussen een bus en een vrachtauto nabij Doornik in België in dc mist zijn negen mensen omgekomen. De vrachtauto scheurde een zijkant van de bus open. Hierbij werden zeven mensen op slag gedood. Acht gewonden werden naar een ziekenhuis vervoerd en daar overleden twee van hen. In Nieuwolda vielen gisteren een dode en twee zwaar gewonden te betreuren Eerstgenoemde reed op een bromfiets met zijn vrouw achterop. Hij verzuimde voorrang te verlenen aan een bestel auto, waarvan de bestuurder ernstig let sel opliep. De bromfietser was op slag dood. Zijn vrouw werd levensgevaarlijk gewond. Een inzittende van de bestelauto liep lichte verwondingen op. Ook in Kerkrade is een bromfietser verongelukt toen hij door een vrachtwa gen werd gegrepen. (Advertentie) per jaar in Nederland Zorg op zijn minst dat U doelmatigi verbandstoffen bij de hand hebt. Autoverbandmap vanaf 3,85. Alleenverkoo' TOBO N.V. BREDA -Levering uitsluitend via _grootliandeJ

de Stem | 1963 | | pagina 1