Een ooggetuige karakteriseert Skoplje ONDER PUINHOPEN LEVEN NO G MENSEN^ folttiol weer Contra bande? ZUIDELIJKE FINALISTEN ZONGEN MS LIJSTERS Vandaag geeft De Gaulle zijn visie op kernstop Automatisch roer defect; aanvaring vandaag» Angst blijft hier heersen Een inferno De levenden K.R.O.-zangwedstrijd een succes DIPLOMATIE VIA PERSCONFERENTIE Non-agressie pact maakt geen kan „Cornet met 63 inzittenden verongelukt DAGBLAD VOOR ZEELAND Marlon Brando liep mee in rassenbetoging Aanhoudend zonnig W anhoopsmoord in Apeldoorn Y ierdaagseloper overleden Gewoon doorgaan Geen vrede Coaster gekraakt bij Terschelling (w.o. 26 verkenners) Pengel ontslaat nationalisten wegens opruiing Nederlander stak Griek met schaar in Belgisch café 103e JAARGANG No. 24345 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat IC Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 MAANDAG 29 Juli 1965 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excL 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse EilandenGOES, Kinkstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 - (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) DE DOOD WAART ROND IN Onder het puin van Skoplje, de Zuidslavische stad die tijdens een zeven seconden durende aardschok voor 80 werd verwoest, worden stemmen van mensen gehoord. In de ruïnes bevinden zich nog steeds levenden en gisteren hebben hulpploegen (alle gezonde mannen tussen de 18 en 55 jaar zijn ge mobiliseerd) zeven personen, waaronder een Belgisch echtpaar kunnen redden. Zij hadden 60 uur onder het puin van hotel Macedonië gelegen. Een wonder heeft hen behouden. Het aantal geborgen slachtoffers beloopt in totaal 691 er zijn ruim 2500 gewonden. De schattingen omrent het totale aantal doden lopen uiteen van 1500 tot 2000. maar niemand weet het zeker want allen die gespaard zijn en wier hulp in de stad niet nodig is vluchten in het wilde weg. Zij raakten in paniek toen gisteren de aarde opnieuw golfde. Er werd echter geen schade aangericht, evenmin als aan de Franse en Italiaanse Rivièra. waar lichtere aardschokken werden gevoeld. De autoriteiten vreesden gisteren dat een gehele trein de Hellas-express in een tunnel bij Skoplje was bedolven. Zekerheid hieromtrent had men niet. Later bleek dat een vertraging van een uur de trein heeft gered. Uitgeputte reddingsploegen werken dag en nacht, maar er is nog nauwelijks systeem in het opruimingswerk. De slachtoffers die men opgraaft worden terstond ter aarde besteld. Men vreest voor epidemieën. De redders geloofden aan een mirakel toen zij gisteren stemmen onder het puin van hotel Macedonië hoordenK Er werden gaten in de muurresten gehoord en opeens verscheen er in één van de openingen een bleke hand, die de armen van een redder vastgreep. Wat is er ge beurd vroeg een stem uit de ruïne. Een bombardement Een aard beving Men gaf de opgeslotenen water en er werd lucht in hun ge vangenis gepompt, waarna het uitgraven kon beginnen. Bij de ramp in Skoplje zijn geen Nederlanders betrokken. De A.N.W.B.- alarmcentrale in Den Haag heeft momenteel een contactman in Skoplje aan wie gegevens over Nederlanders die in of nabij Skoplje verblijven, kunnen worden doorgegeven. Er wordt dan naar hen uitgekeken. De hulpverlening uit het buitenland komt thans op gang. Een compleet Amerikaans veldhospitaal is bij de rampstad opgericht. Paus Paulus heeft gisteren, evenals vele staatshoofden hebbeil gedaan, een dringend beroep op iedereen gedaan om de getroffenen door gebed en materiële hulp bij te staan. Een medewerker van onze buitenlandse dienst, de Griekse journalist G. Nikolaidos heeft het rampgebied bezocht. Zijn relaas geven wij hiernaast in extenso weer. Het geeft beter dan de schaarse feiten een beeld van de ver schrikking der zeven seconden van verwoesting en de dagen van verdriet die op een natuurramp volgen. Onder een groep blanken en negers die zaterdag in een alleen voor blanken bestémde woonwijk van de Californische stad4 Torrance een betoging tegen de rassenscheiding hield bevond zich de bekende filmacteur Marlon Brando, nog maar pas uit het ziekenhuis ontslagen waar hij wegens een nieraandoening had gelegen. Verscheidene malen moest de politie Brando tot doorlopen manen toen hij journalisten te woord stond. Meer dan J 20 betogers werden gearresteerd om dat zij geen gevolg gaven aan de be- velen van de politie en bleven staan. Even voordat de acteur zich bij de demonstranten had aangesloten waren al 12 mensen gearresteerd omdat zij voor een in aanbouw zijnd huis waren gaan zitten. DUITSLAND heeft nog niet geantwoord op het Nederlandse aanbod de hand having van minimumprijzen bij kom kommerexport te garanderen. Intussen zijn de Duitse grenzen voor onze kom kommers gesloten. Vermoedelijk zullen dinsdag of woensdag circa 12000 kisten per dag doorgedraaid worden. DE STAKING van de Scheveningse vis- lossers duurt nog steeds voort. Ook een aantal loggers is niet uitgevaren. Loon- grieven zijn o.a. oorzaak van de staking. KARDINAAL Antoniutti, voor zijn ver heffing nuntius in Madrid, is door de paus benoemd tot prefect van de con gregatie der religieuzen als opvolger van wijlen kardinaal Valeri. EEN 19-JARIGE employé van een Zwijn- drechtse huizenhandel heeft in 4 maan den een bedrag van 10.000,verduis terd en verbrast. Hij moest eigenlijk lonen gereedmaken, maar belandde met de buit steeds in nachtclubs. GENERAAL Amin Hafez, een anti- Nasseriaan is president van Syrië ge worden. als opvolger van Louay Atassi, die om onbekende redenen is afge treden. PRINSES Alexandra van Kent, die in Engeland zeer populair is, verwacht be- gin volgend jaar een baby. (Advertentie) Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I. geldig tot van avond Droog en zonnig weer met een matige noordoosteiyke wind. Dezelfde middagtemperaturen als gisteren of iets hogere. Vandaag zon onder 20.36 uur M°rgen zon op 4.57 maan onder 00.20 uur. In een rustige straat in Apeldoorn heeft zich zaterdag achter de gesloten ramen van het huis waarin een gepensio neerde man en diens vrouw woonden, een afschuwelijk drama voltrokken, dat pas gisterenmiddag door de buren is ontdekt. De 67-jarige heer J. G., wiens twee jaar jongere vrouw binnenkort in een psychiatrische inrichting zou worden op genomen, heeft in wanhoop zijn echtge note met een broodmes van het leven be roofd. Daarna trachtte hij zichzelf te do den door een grote dosis slaaptabletten in te nemen, doch toen zijn zelfmoordpo ging mislukte trachtte hij met een schaar zijn polsslagader door te snijden. De buren, die wisten dat het echtpaar altijd vroeg opstond, gingen gisterenmid dag, toen het nog steeds stil in het huis van de heer G. was, op onderzoek uit. Zij vonden in de kamer het lijk van me vrouw G. In de slaapkamer lag de man. Hij bleek nog in leven te zijn. In het ziekenhuis, waar bloedtransfusies werden toegediend, bekende de man tegenover de politie zijn wanhoopsdaad. WADE VAN STOF (Eigen buitenlandse dienst) Zo juist ben ik teruggekeerd van een tocht naar het rampgebied van Skoplje. Nu ik hier op het terras van een wit grensstationnetje zit, waar de radio vlotte wijsjes speelt en velen in aangename kout uitpuffen van de immense hitte van de dag, komt het mij voor alsof ik uit de hel in een idylle van rust ben teruggekeerd. Door de koele nacht ruist een fris windje, maar nog meen ik het immense stof te proeven dat in een zwarte wolk boven Skoplje hing en in mijn oren hoor ik nog het gekerm, dat mij bij het doorkruisen van de ruïnestad heeft begeleid. Vreemde problemen kunnen zich toch voordoen in het toeristen seizoen. Deze dames presenteerde zich aan de poort van een nationaal amusementspark met de boodschap Voor deze kleine hoef ik niet te betalen, want ik draag hem zelf". Zij mocht in derdaad doorlopen maar., zoiets kan dan ook alleen maar ge beuren bij de vestzakstad Madurodam, waar de fotograaf dit plaatje „schoot". Het is niet het gedaver van de bull dozers die zich met brute kracht een weg door het puin graven, noch het stac cato van de bevelen die de leiders van de opruimingsploegen door dit geweld heen roepen, maar het geweeklaag van de vertwijfeld rondzoekende vrouwen en meisjes, die de enorme ramp nog steeds niet verwerken kunnen, dat mij is bijge bleven. Toen ik op de heenreis naar Skoplje door de zogenaamde ijzeren poort van Demir Kapija het Macedonische land binnenreed, kwamen mij reeds tal van voertuigen tegemoet, volgeladen met men sen die uit het rampgebied naar elders werden vervoerd. Ik bracht het nog tot Titov Veles. Vandaar ben ik met een Rode-Kruiswagen, die juist een aantal gewonden had afgeleverd, na een uren lange tocht tenslotte vrijdag tegen de avond in het oude gedeelte van Skoplje, de zogenaamde Turkse stad, binnengere den. Vanuit de verte gezien leek een grote zwarte kolom van rook van vele kilometers doorsnee boven de stad te hangen, zodat men nauwelijks de hoog boven de stad uitstekende vesting Kale kon onderscheiden. Het was stof, niets dan stof De eerste indruk was niet zo ontstel lend. Weliswaar lagen links en rechts verschillende huizen in puin, maar de lage witte woninkjes met de witte, licht gooi ende, rode daken, stonden, hoewel soms zwaar gehavend, toch nog overeind. Anders werd het toen wij de oude brug over de Vardar, die de verbin ding vormt met het moderne Skoplje, aan de andere kant van de oever, bereikten. We reden langs de bazaar, de Turkse marktwijk, waar anders in de markthallen en tussen de win keltjes en werkplaatsen van de hand werkers en kooplieden een oorver dovend lawaai heerste. Hele gedeelten waren eenvoudig ineengezakt en de bewoners ruimden bergen puin ter zijde van de weg om een doorgang te verschaffen. Hier waren reeds vele doden geborgen, maar toen wij een politieagent om infor maties hieromtrent vroegen, wenkte hij slechts stom met de hand in de richting van het nieuwe stadsdeel van Skoplje. Via talloze wegomleggingen werden we langs de enorme zigeunerwijk geleid die in het noordelijke stadsgedeelte ligt. Hier heeft de aardbeving weinig schade kun nen aanrichten, maar ook over deze luid ruchtige, schilderachtige stadswijk lag een sfeer van beklemming, want ook hier treurde men om vele tientallen doden. De adem werd mij benomen en ik stond ontzet toen ik eindelijk het nieuwe Skoplje had bereikt. In het dorre Mace donische land was dit Skoplje, met zijn moderne aanleg, zijn fraaie architectuur en vooral zijn vele groen, altijd een ver rassing en een verademing. Maar wat heeit de aardbeving ervan overgelaten? Een inferno. Up het wijde Macedoniaplein, waar het grootste hotel van Skoplje „Macedonia" stond, is een vreemd gat in het stads beeld ontstaan. Bergen puin, blokken be ton, waaruit het staalskelet als een ver krampt geraamte omhoog steekt, is alles wat van dit pronkstuk van Skoplje is overgebleven. Verderop nog de enorme ruïne. „Wat is dat geweest?", vroegen we een soldaat, die met een lange schop in het puin stond te woelen. „Een waren huis", antwoordde hij. Even verder liggen onder zeildoek, in een lange rij de ontzielde lichamen, die reeds werden geborgen. En over alles die vochtige hitte, van dicht stof doortrokken, en duizenden vliegen die van weet waar vandaan ge komen zijn. Skoplje had een prachtig nieuw sta tion. Wat zou daarmee zijn gebeurd? De brede straat die naar het stationsplein voert, is een grote ruïne geworden, prach tige nieuwe gebouwen zijn als kaarten huizen ineengestort. En dan ziet men de merkwaardigheid, dat het ene flatge bouw totaal verwoest is, terwijl het aan grenzende gebouw schijnbaar zonder schade er vanaf is gekomen; maar ook deze flats zijn ontruimd, want de in wendige construcfie heeft zo geleden dat men de bewoners heeft moeten evacue ren. Ze liggen in parken, onder de bomen van de singels, in geïmproviseerde ver blijven, in legertenten, in de hevigste on rust en opwinding, want er is bijna geen enkele familie die niet op enigerlei wijze persoonlijk bij de ramp is betrokken. Skoplje zal grotendeels van de grond af moeten worden heropgebouwd. Ik wil op mijn schreden terugkeren als ik plotseling duidelijk voel dat de aar de trilt. Een gehuil van angst stijgt op. Plotseling begint iedereen te rennen. De soldaten, die op de puinbergen zwoegen, snellen naar het midden van het plein en werpen zich daar ter aarde. Het blijft bü een lichte trilling. Weinig uren na de ramp heeft men met De dienstplichtig soldaat eerste klas Th. J. Rijks uit Echt (Limburg), die op de tweede dag van de vierdaagse bewus teloos raakte, is vrijdagnacht in het St.- Radboudziekenhuis in Nijmegen overle den. Hij liep de mars mee in een deta chement van het 101 technische dienst- bataljon uit Soesterberg. alle beschikbare vervoermiddelen de zwaar- en lichtgewonden naar stadjes en dorpjes in alle richtingen gebracht, enige honderden naar Prestina, waar men nog plaats had; maar verder ook naar Titov, Veles, Kumanovo, Tetovo, Kacanik en andere omliggende plaatsen. Als ik aan de rand van de stad op een lift naar Titov Veles wacht, passeert mij een jeep met de bekende Amerikaanse witte ster. In het westen zijn reeds hulp acties begonnen. Het ontroert mij mid den in deze ellende het bewijs ervan vóór mij te zien. Is het dan toch zó in deze wereld, dat alléén het leed de macht bij uitstek is die de mensen tezamen brengt? G. NIKOLAIDOS. Navranter dan de beelden van puinhopen in het verwoeste Skoplje spreekt deze foto van de verschrik king welke de aardschok teweeg brengt. Kleine bange mensen vluchtend voor een geweld dat uit de aarde zelf omhoog komt. (Van onze ardio- en t.v.-redacteur) Bij de finale van de KRO-school- zangwedstrijd zijn de meeste lau weren geoogst door kleine vocalis ten uit zuid- en zuidwest-Neder land. De zesde klas van de St.- Jansschool uit Heerlen ging met de eerste prijs voor de schoolkoren Maar ook andere zuidelijke finalisten oogstten succes bij de jury. De Berna- detteschool uit Etten werd met slechts drie punten verschil door de meisjes van de St.-Caeciliaschool uit Den Haag van de tweede naar de derde plaats gezon gen. Zuster Leata en haar pupillen ga ven een kostelijke vertolking van het liedje „Ik ben een haveloze schooier". De prestatie van het goed deel aan zuster koor moet voor een Leata worden toegeschreven. Zij is zang lerares voor de vier hoogste klassen van de school, maar bovendien neemt zij zelf nog regelmatig zangles in Breda. Bij de jonge solistjes won Henriette Weterings van de St.-Annaschool uit Til burg de eerste prijs. Yolanda van Rijck werd tweede. Mooi samenspel Bert de Graauw uit Waspik (hij kijkt u van de foto aan) droeg de erepalm weg in de groep grotere solisten. Het aardige van zijn optreden was dat hij werd begeleid door blokfluit. Dit was maar bij toeval zo, want op de r.-k. jon gensschool in Waspik is geen piano aan wezig. De samenklank van jongensso praan en blokfluit trof de jury bijzonder en vandaar de 48,6 punt die Bert ver overde, waarmee hij bijna 7 punten voor lag op de tweede-prijswinnares Tineke Schrijver. Bert de Graauw was opeens f 150,- rijker en voor dat geld koopt hij een fiets. Bert is lid van de Oosterhoutse nachtegalen en hij behoort tot de gega digden voor een concertreis van dit be kende koor naar Italië. Succes voor KRO De KRO heeft met dit zangfestijn voor de jeugd, waaraan vierhonderd scholen hebben deelgenomen, veel eer ingelegd. Het was de vierde keer dat de scholen zingend tegen elkaar uitkwamen. Voor heel veel volwassen t.v.-kijkers was de jeugdzangwedstrijd een alleraardigst kijkspel. Vanmiddag om drie uur zal president De Gaulle een persconfe rentie geven de tweede van het jaar. Tijdens zijn eerste perscon ferentie, in januari, torpedeerde de Franse president de plannen voor associatie van Engeland met de EEG. Waarnemers houden het erop dat De Gaulle vandaag een demonstratie van halsstarrigheid ten aanzien van het kernstopakkoord ten beste zal geven. Men gelooft echter ook dat hij een hoofse buiging naar Amerika zal maken waardoor de betrekkingen tussen Parijs en Washington wat kunnen opklaren. Het is zelfs mogelijk dat de generaal zijn plannen voor een bezoek aan president Kennedy bekend zal maken. De persconferentie heeft door de ma nier waarop De Gaulle staatshoofden via de dagbladkolommen voldongen feiten onder de ogen pleegt te brengen een veel grotere betekenis dan soortgelijke bijeenkomsten in andere hoofdsteden. Men kan alvast aannemen dat De Gaul le niets voor een non-agressiepact tussen de NAVO en de landen van het War schaupact zal voelen. Hij heeft de nieuw verworen vriend, Adenauer, aan zijn kant, Een non-agressieverdrag zou een erken ning van Oost-Duitsland inhouden en de Duitse hereniging alleen maar kunnen be moeilijken. Het verdrag kan gegeven deze tegenwerking van Frankrijk en West-Duitsland wel als afgeschreven worden beschouwd. De Gaulle zal het Franse atoompro gramma. inclusief de proeven, laten voortzetten, omdat de Franse president meent dat het Europese continent zijn enige boksbeugel bij de politie zou inle veren als het. geen eigen kernwapens mag vervaardigen, terwijl de „atoomclub" er massa's klaar heeft liggen. Alleen al gemene ontwapeningsplannen vindt De Gaulle zinvol. Een groot aantal landen overigens zonder een eigen atoommacht is be reid zich bij een kernstopakkoord aan te sluiten. De Amerikaanse onderhandelaar in Moskou, Harriman, heeft bij zijn terug keer in de V.S. verklaard, dat er over het atoomwapen is gesproken zonder dat er doekjes om werden gewonden. Het non-agressiepact is alleen terloops be sproken, maar de Russen bleken er wel sterk in geïnteresseerd te zijn. Dr. Edward Teller, de geestelijke vader van de H-bom, had geen reden om over het kernstopakkoord te jui chen. Hij meende dat de Russen op dit ogenblik hun anti-raketdefensie al ge organiseerd hebben, waardoor zij bij kernproeven in de dampkring geen belang meer hebben, in tegenstelling tot de Amerikanen. Deze uitlating maakt wel duidelijk dat de politieke hemel nog niet zo zonnig is als men zou hopen. INe partijen in de koude oorlog blijven trouwens op alle fronten actief, blijkens het plan van de V.S. om bij wijze van proef een hele di visie van 15.000 man in drie of vier da gen per luchtbrug naar Europa te ver voeren. Op de dag van de Sovjetmarine klonken toespraken, waaruit blijkt dat ook de Russen een machtig onderzeeboot wapen hebben, waarop zij zich in vreed zame trots beroemen Voor de Nederlandse kust, ter hoogte van Terschelling, is zaterdagmiddag een Zweeds schip in aanvaring gekomen met een Westduitse kustvaarder, de Ilona. Het kleinere schip werd letterlijk ver brijzeld en zonk onmiddellijk. Alie (elf) schepelingen konden door het Zweedse schip, de „Kalmarsund", worden opgepikt. De Zweed liep een groot gat in de boeg op. De oorzaak van de aanvaring wordt gezocht in een defect in de automatische stuurinrichting van het Zweedse schip. Het liep daardoor ineens bakboord uit en trof de „Ilona" midscheeps. Onder de geredden bevond zich ook een meisje van vier jaar, Ilona, naar wie de kustvaarder was genoemd, en een driejarige jongen. Op Schiphol hebben zaterdagmiddag acht van de twaalf schipbreukelingen van de Nederlandse kustvaarder Maasyn-N. welk schip dinsdagnacht voor de Spaanse kust is vergaan, hun familieleden om helsd. Zij lieten hun vreugdetranen de vrije loop en de jongste schipbreukeling, de 15-jarige Henk Smits Schouten, wiens eerste zeereis zo ongelukkig eindigde, zei dapper: „Maandag ga ik weer aanmonste ren voor mijn volgende reis". Zoals bekend zijn alle 12 opvarenden van de Maasyn-N gered. Hun terugkeer naar het vaderland gaf allerlei moeilijk heden. want de meeste bemanningsleden hebben geen papieren meer. Een verra derlijke rotspunt onder water was het schip noodlottig geworden. Sinds gistermiddag wordt er bij zwaar weer gezocht naar een Comet" van de luchtvaartmaatschappij van de V.A.R., die met 63 man aan boord op rond 16 km van het vliegveld Santa Cruz bij Bombay in zee moet zijn gestort. Een fregat van de Indische marine heeft wrakstukken van het toestel ont dekt. Men acht het niet waarschijnlijk dat er nog overlevenden gevonden zul len worden. De .Comet" was op weg van Tokio naar Cairo. In het toestel zaten acht bemanningsleden en 55 passagiers, onder wie 26 Philippijnse verkenners, die naar de wereldjamboree bij Athene gingen. Er zou één Nederlander aan boord zijn geweest. Schepen, die waren uitgevaren om naar de Comet" te zoeken seinden zondagavond dat er lijken in zee dreven. Het bergingswerk wordt door storm be lemmerd. Premier Pengel van Suriname heeft twee ambtenaren uit overheidsdienst ont slagen. Zij zijn leiders van de „Nationa listische Beweging Suriname". Zij had den een communiqué mede-ondertekend, waarin „met betrekking tot de regering uitlatingen voorkomen, die afgeschei den van de eventuele grens van het straf bare ten enenmale ontoelaatbaar zijn en van een landsdienaar uiteraard niet kunnen worden geduld", aldus een be kendmaking van de regering. De betrokken ambtenaren, Th. Uiterloo en R. E. Ravales, behoren tot de zoge naamde kerngroep van de Nationalisti sche Beweging Suriname. In verband met het opruiende karakter van het door hen mede-ondertekende communiqué van de ze beweging, zijn zij door de politie ge arresteerd. Aanleiding tot het communiqué was de maatregel van de Surinaamse regering om drs. Frits Moll, die in Nederland stu deerde met een Surinaamse studiebeurs, een aanstelling in overheidsdienst te wei geren toen hij was afgestudeerd. Drs. Moll is bestuurslid van de Nationalisti sche Beweging Suriname en van de Par tij der Nationalistische Republiek. De 44-jarige Theo Hanze, van Neder landse nationaliteit, is in België door de rijkswacht aangehouden. Hij wordt ervan beschuldigd de 34-jarige Griek Elias Pa- nagiotidis met een schaar doodgestoken te hebben. De Griek woonde te Eysden met een Nederlandse dienster, Maria Ruppe uit Maastricht, die er in een herberg werkte. Hanze had boven de herberg een paar kamers gehuurd en woonde er met een andere dienster, Maria Mommers, even eens een Nederlandse. In de nacht van zaterdag op zondag kregen de twee mannen ruzie en het werd zó erg dat Hanze een schaar greep en er de Griek mee stak. Panagioditis werd dodelijk in het hart getroffen. Hanze vluchtte weg maar werd te Me- chelen-aan-Maas door de rijkswacht in gerekend en in de gevangenis van Ton geren opgesloten.

de Stem | 1963 | | pagina 1