Tien weken na de verkiezingen VALSE TANDEN hamol weer Sombere vooruitzichten voor groente-afzet onze vandaag'- sterren Koningin terug: vandaag beëdiging der ministers Israël en Egypte in de lucht met elkaar in botsing Portret van de jonge premier Prof. Zij lstra naar het bedrijfsleven? Door de Westduitse maatregelen H r a a S 2 o DAGBLAD VOOR ZEELAND Landbouw Verhuizing Starten 22 eiergerechten Kamperen Loopbaan Druk program Volgende week verklaring der regering Biesheuvel vice-premier De staatssecretarissen Twee Zwitsers spioneerden voor Israël PIRATEN-TV IN ZWEDEN Staatssecretaris Gijzeis burgemeester Drukkend warm Z°n °P 4'49 UUr' Maan °P Doordraai verwacht De prijzen Zeer schamele vergoedingen voor tuinders Wellicht vandaag parafering kernstopverdrag Bonn: geen commentaar In Zuid-Vietnam Regering betoogt tegen Boeddhisten Egypte heeft onderzeeër Balmain blijft anti-revolutionair NYLONS i v 103e JAARGANG No. 24341 Voor God, Koningin *n Vaderland e D 0S en C/l H Pi 3 z 3 21 CD 3 3 M W 3 r o a w a tf Wl H Pi Z A v> 3 <n W W n r Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 1« - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 MaH WOENSDAG 24 JULI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. rel. 22341 (5 lijnen) - rosigiio uiim - fi9K2 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon Bureau voor de Zeeuwse EilandenGOES, Klokstraat 1 - teletoon 2893) MARIJNEN GESLAAGD (Van onze parlementaire redacteur) In andere jaren stond hij te gen deze tijd met de tent aan een van de Italiaanse meren of in Zuid-Frankrijk, kamperend met heel zijn gezin. Hij dook er weg in de anonimiteit van het kampleven, als iedere vader ra vottend met zijn kinderen of lui onderuit, genietend van de zon met een koel glas binnen handbereik. Deze zomer zal er echter van kamperen niet veel komen. worden. De oorlog bracht daarin verandering. Hij kwam in ambtelijke dienst, organiseerde voedseltransporten. Het waren gevaarlijke tochten. De jonge Marijnen zat op het spatbord van de voorste auto om te waarschuwen te gen luchtaanvallen. Hotsend en bot send heeft hij zo een flink deel van Nederland doorkruist. Zin voor avon tuur heeft hij altijd gehad, ook een diepe afkeer voor sleur en routine. In ambtelijke dienst maakte mr. Marijnen na de oorlog snel promo tie. Hij was directeur van de agra rische handel en nijverheid en van de exportbevordering van het ministerie van Landbouw, toen hij in 1957 in eens weer omschakelde en de functie aanvaardde van algemeen secretaris van de Kath. Werkgeversvereniging. Men had hem tegen die tijd leren kennen als een organisator, een ver zoenende, samenbindende kracht, een bekwaam onderhandelaar binnenska mers. Hij hield er niet van aan de openbare weg te timmeren. Naar bui ten had hij iets gereserveerds. Zijn bohommie kennen eigenlijk alleen zijn gezin en vrienden. Mr. Victor Gerard Marie Marijnen, met zijn 46 jaar de jongste premier (op jhr. Ruys de Beerenbrouck en prof. Beel na), die Nederland sinds 1900 heeft gehad, is voorlopig aan Den Haag gebonden. Met het nieu we kabinet, dat hij in een week op de been heeft gebracht, zal hij de nieuwe rijksbegroting moeten door nemen. Er moeten nog allerlei staats secretarissen worden benoemd en bo vendien staan de Marijnens voor een omvangrijke verhuizing. Mr. Marij nen zelf gaat van het ministerie van Landbouw naar het kabinet van de minister-president. Het gezin Marij nen peinst op de vraag of en wan neer het de gezellige woning in het Haags duingebied zal verwisselen voor het riant gelegen (in het Sche- veningse bos) „Jacob Catshuis", dat enige tijd geleden als ambtswoning voor de Nederlandse minister-presi dent is aangekocht, maar als zodanig nog niet is gebruikt. Mr. Marijnen krijgt als premier geen gemakkelijke start. Hij zelf mag dan voorspoedig hebben geformeerd, over het nieuwe kabinet hangt ze ker de eerste tijd toch de scha duw van de formatiemisère uit de eerste weken na de verkiezingen. Ook zijn verleden als minister van Land bouw, zal mr. Marijnen nog wel op enkele weerstanden doen stuiten. Zeer veel zal intussen afhangen van zijn eerste optreden in het parle ment. Als hij zich de volgende week bij het debat in de Tweede Kamer over de regeringsverklaring een ware jeune premier toont, zal hij kunnen rekenen op het vertrouwen, dat een minister-president moet hebben, wil hij zijn zware taak zowel binnen het kabinet als naar buiten behoorlijk kunnen verrichten. Mede door zijn kwaliteiten als on- liandelaar en organisator werd hij in 1959, precies op de dag dat zijn jongste zoon Peter Paul geboren werd, aangezocht als minister van Landbouw. Zijn grote verdienste als minister is geweest dat hij het sane- ringsprobleem in de landbouw heeft aangepakt. Zijn bedoelingen zijn niet overal begrepen, althans niet op het platte land. Misschien zou hij meer hebben bereikt, als hij zelf met zijn plan nen de boer was opgegaan. Mr. Ma rijnen liet het echter aan de boeren- organisaties over zijn boodschap uit te dragen. Dat is een misrekening ge weest. Zoals in het recente verleden wel is gebleken, is er een zekere afstand ontstaan tussen de boerenlei ders en hun achterban. 's-Zondags kan men mr. Marijnen dikwijls in de keuken aantreffen. Of zijn culinaire prestaties werkelijk van hoge orde zijn, is een zorgvuldig be waard familiegeheim. Mevr. Marijnen heeft eens op een vraag daarnaar ge antwoord dat haar man 22 eierge- rechten kan bereiden. Sindsdien geldt mr. Marijnen als een eierspecialist. Mevr. Marijnen, een innemende vrouw, is de oudste dochter van een Nijmeegse notaris. De Marijnens zijn in 1944 getrouwd. De bruidsdagen hebben ze doorgebracht in een non nenklooster in Zutfen, een wat onge bruikelijke omgeving wellicht voor een huwelijksreis, maar het was oor log. Bovendien: de Marijnens houden wel van iets buitenissigs. Ze hebben nu zes kinderen, vier jongens en twee meisjes, in leeftijd variërend van zestien tot vier jaar. Van zijn vader heeft mr. Marijnen ook een grote belangstelling meege kregen voor het jeugdwerk en de kinderbescherming. Zijn vader heeft er zijn zaak voor van de hand ge daan om er zich helemaal aan te kunnen wijden. Als minister-presi dent zal mr. Marijnen niet veel tijd meer aan het jeugdwerk kunnen ge ven. De hoogste post in tie landspolitiek heeft mr. Marijnen bereikt na een zeer afwisselende, snelle carrièrv Aanvankelijk had hij zijn vader dreef in Arnhem een zaak in dames- confectie na de h.b.s. en rechten studie in Nijmegen advocaat wilde En het kamperen? Als het even kan, zal mr. Marijnen er straks zeker weer met de tent op uit trekken. Het wordt echter wel moeilijk om als minis ter-president het incognito te bewa ren. De Marijnens krijgen weer hoofdpijn als ze terugdenken aan hun laatste Italiaanse vakantie. Mr. Marij nens Italiaanse ambtgenoot had toen ontdekt dat hij zijn tenten ergens in het noorden had opgeslagen. De Ita liaan stuurde als ere-escorte een af deling van de Italiaanse verkeers politie. Dat is toen wel een verknal de vakantie geworden. (Van onze parlementaire redacteur) den door dr. Veerman (A.R.). Op De fensie zouden drie staatssecretarissen ko men, resp. voor de rriarine, land- en luchtmacht, en wel een V.V.D.'er, een K.V.P.'er en een A.R. Minister Van Aartsen (Verkeer en Wa terstaat) zoekt naar een staatssecretaris voor Europese vervoerszaken. De heer Roolvink, thans staatssecretaris van So ciale Zaken, zal wellicht worden belast met het fractieleiderschap van de A.R fractie. Over deze fractieleiding wordt morgen door de A.R.-fractie beslist. Drs. Schmelzer, staatssecretaris voor P.B.O. en Bezitsvorming, zou wellicht in aan merking kunnen komen voor een leiden de functie in de K.V.P.-fractie. Mr. Biesheuvel heeft gisterenavond reeds een bespreking gehad met hoofd ambtenaren van het ministerie van Land bouw. De volgende week dinsdag al moet hij namelijk in Brussel, tezamen met mr Luns, onderhandelen over E.E.G.-land- bouwzaken. In verband met die E.E.G.- vergadering zal mr. Marijnen eerst vol gende week woensdag in de Tweede Ka mer een regeringsverklaring afleggen. Vandaag heeft Nederland - tien weken na de verkiezingen - een nieuw kabinet. De laatste moeilijkheid, die nog over wonnen moest worden, de constituerende vergadering, heeft gisteren geen problemen meer opgeleverd. Drie uur duurde het beraad van de kandidaat-ministers in de Trèveszaal op het Binnenhof. Toen was men het eens over het onlwerp-program en de samenstelling van het kabinet. Minister Marijnen brengt hedenmorgen verslag uit aan de koningin. Vanmiddag worden de nieuwe bewindslieden beëdigd. De koningin is gisterenavond reeds in ons land gearriveerd met hetzelfde regeringsvliegtuig, dat eerder op de dag mevrouw Schou- wenaar-Franssen, liberale kandi date voor maatschappelijk werk, uit Perugia had opgehaald. Tijdens de constituerende vergadering is gisteren tevens afgesproken, dat het vice-premierschap in plaats van aan de V.V.D. zal toevallen aan de A.R.-minis- ter van Landbouw, mr. Biesheuvel. Mr. Biesheuvel zal tevens tijdelijk worden belast met de zaken betreffende de West, De rijksaangelegenheden zullen pas de finitief worden geregeld als Nederland nader contact heeft opgenomen met de regering van Suriname. Ook over de staatssecretarissen is gis teren gesproken. Van de thans zittende onder-ministers schijnen alleen dr. Van Houten (Buitenlandse Zaken) en dr. Van den Ijjerge (Financiën) voorlopig zeker te zijn van hun aanblijven. Prof. Janssen, de K.V.P.-staatssecreta ris van O. K. en W., zou vervangen wor- Twee Zwitserse burgers zijn door de kantonale politie in Zürich gearresteerd op verdenking var# illegale activiteiten voor een vreemde mogendheid, zo heeft het ministerie van Justitie in Bern gis teren meegedeeld. De arrestatie is op juli verricht. In de bekendmaking werd gezegd dat de twee arrestanten voormalige employés zijn van de „Motoren-, Turbinen- und Pumpen-A.G." in Zürich. Zij zouden zich op eigen initiatief in verbinding hebben gesteld met de Israëli sche geheime dienst en deze rapporten over de betreffende firma ter hand heb ben gesteld tegen betaling van een som gelds. De rapporten hadden betrekking op de activiteiten van de firma, in het bijzonder die aangaande verschepingen naar Egypte. De gearresteerden zijn Willi Naef (32) en Jtohann Neeser (37). De eigenaar van deze N.V. is de in Zwitserland geboren Egyptenaar Hassan Sayed Kamil, een wapenhandelaar. Mevrouw Britt Wadner in Malmoe, be kend als de „piraten-radiokoningin", is van plan dit najaar te beginnen met da gelijkse commerciële televisie-uitzendin gen vanaf een schip in de Sont tussen Zweden en Denemarken. In Zuid-Zwe den zal men dan naast het gewone pro gramma van de onder staatstoezicht staande Zweedse omroep een tweede pro gramma kunnen opvangen. Dit piraten- programma zou 21 uur per week gaan beslaan en bekostigd worden uit de in komsten van reclame die een vijfde ge deelte van de zendtijd zal vullen. Uit het programma van de staatstelevisie wordt alle reclame geweerd. De commerciële radio-uitzendingen van mevr. Wadner geschieden reeds sinds 1959 vanaf een schip in de Sont, de zoge naamde „Radio-Zuid". In de Treveszaal aan het Binnen hof in Den Haag is het nieuwe Ne derlandse kabinet gisterenmiddag voor de constituerende vergadering bijeengekomen. Mr. J.M.A.H. Luns die weer op buitenlandse zaken zal zetelenontbrak wegens zijn ver blijf in Kameroen. Op de foto v.l. n.r. zittend mr. E.H. Toxopeus (binnenlandse zaken), mr. J. van Aartsen (verkeer en waterstaat), mevr. Drd. J. F. Schouwenaar- Franssen (maatschappelijk werk), mr. V.G.M. Marijnen (premier en algemene zaken), mr. B.W. Bies heuvel (landbouw)mr. Y. Schol ten (justitie), dr. G.M.J. Veldkamp sociale zaken). Staande v.l.n.r. P. J.S. de Jong (defensie), mr. Th. H. Bot (onderwijs)drs. J. Middel burg (secretaris ministerraad, half zichtbaar), prof. dr. H.J. Witte- veen financiënprof. dr. J. E. Andriessen (economische zaken) en drs. P.C.W.M. Bogaers volks huisvesting). (Van onze parlementaire redactie) De K.V.P.-staatssecretaris van Econo mische Zaken, drs. Gijzeis, zal zeer waar schijnlijk niet aanblijven. De nieuwe mi nister van Economische Zaken, prof. An driessen (C.H.U.), zou, naar verluidt, een staatssecretaris zoeken die behalve mid denstandsaangelegenheden ook de prijs politiek voor zijn rekening zou kunnen nemen. Voor drs. Gijzeis, twee jaar ge leden nog wethouder van Eindhoven, zou naast zijn huidig Tweede-Kamerlidmaat schap een burgemeesterschap in Brabant (Oss?) in het verschiet liggen DE STAKING In het noord-Spaanse mijngebied om Oviedo, waar naar schat ting drieduizend mijnwerkers vrijdag het werk neerlegden, duurt voort. STOCKHOLM zal tot en met 5 augustus nog een met pokken besmet gebied blij ven. Alle maatregelen m.b.t. het reizi gersverkeer naar en van de Zweedse hoofdstad blijven dus van kracht. (Advertentie) Weersverwachting van het K.N.M.I. 0Pgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: wa™ankeliJk zonniS en drukkend vanuit w" de namiddag enkele 'i zuidwesten opkomende on- Tot mJf"' 4eev0'gd door afkoeling. 7ul(]noc^ toenemende wind tussen zuidoost en zuidwest. ondnera2!:.46°Su?nder 2044 UUr" Maan BIJ EEN explosie in een Westberlijnse dakpannenfabriek is een arbeider ge dood. zijn er vier gewond en is voor 300.000 mark schade aangericht. De brandweer vermoedt dat de zomerse warmte gassen heeft doen ontsteken. Volgens het persbureau voor het Midden-Oosten te Caire hebben Egyptische vliegtuigen boven het schiereiland Sinai een Israëlisch toestel neergeschoten. Volgens het persbureau hebben vier Israëlische vliegtuigen het luchtruim van de V.A.R. geschonden, tijdens de parade die werd gehouden ter gelegenheid van de elfde verjaardag van de Egyptische revolutie. Volgens een communiqué ontstond er gisterenmorgen een vuurgevecht tussen de Israëlische toestellen en toestellen van de Egyptische luchtmacht „die al op hun hoede waren". „Een van de vijandelijke toestellen werd neergeschoten, terwijl de drie an dere naar Israël vluchtten. Onze vlieg tuigen keerden veilig op hun basis te rug", aldus het communiqué, zoals ver spreid door het persbureau voor het Mid den-Oosten. De Israëlische lezing luidt aldus: Twee Mig-17-straaljagers van de Egyptische luchtmacht hebben giste ren 't Israëlische luchtruim geschon den. Een der toestellen werd door onderscheppende Israëlische straalja gers getroffen, maar kon niettemin veilig naar de V.A.R. terugkeren. Ds Israëlische vliegtuigen werden niet getroffen. Aldus heeft een Israëlische woordvoerder meegedeeld. Deze veronderstelde dat de V.A.R.-toe stellen deelnamen aan de parade in Cairo, en door de gecompliceerde manoeuvres daarbij de grens overschreden. (Van onze parlementaire redactie) Prof. Zijlstra, die vandaag de porte feuille van Financiën overdraagt aan de liberale hoogleraar prof. Witteveen, voert op het ogenblik besprekingen over een functie in het bedrijfsleven. Aan de vrije universiteit zal hij voorts colleges geven in de openbare financiën. Prof. Zijlstra blijft overigens bij de politiek betrokken door zijn lidmaatschap van de Eerste Kamer. HET OOSTDUITSE opperste gerechtshof heeft Hans Globke, Adenauers rechter hand, veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf. Hij heeft evenwel één troost: de Oostduitsers hebben geen rechtsmacht over hem. DE ARGENTIJNSE politie is een bende handelaars in verdovende middelen op het spoor. Onder hen zou zich één Ne derlander bevinden. „Charlie", een 5-jarige herder van het bewakingskorps op deAmeri kaanse luchtmachtbasis Alconbury in Engeland, was zo fel afgericht, dat hij zelfs in beton en ijzerwerk hapte. De brave hond verspeelde vier tandenDe tandarts heeft het dier nu vier nieuwe hoektanden van chroom-kobalt gegeven. (Van een medewerker) Het besluit van de Westduitse regering om met ingang van a.s, zaterdag de invoer stop te zetten van augurken, komkommers en sperciebonen uit de E.E.G.-landen heeft in Nederlandse tuinbouw- kringen grote teleurstelling en ver ontrusting gebracht. De Nederlandse tuinbouw is namelijk voor het grootste deel georiënteerd op West-Duitsland. In geen jaren hebben zich moeilijkheden bij de uitvoer naar dit land voorgedaan en terwijl men dacht dat de E.E.G. voortgang maakte, wordt nu zonder meer de grens gesloten. Dit gebeurde nadat de producenten in dit land hierop hadden aangedrongen en deze situatie geeft te denken, vooral omdat ook in Frankrijk soortgelijke maatregelen zijn genomen na protest acties van de Franse boeren. Aangenomen wordt, dat de door West- Duitsland genomen maatregelen van grote invloed zullen zijn op de prijsont wikkeling in ons land. Het is niet on waarschijnlijk, dat veel doordraai van groenten er het gevolg van zal zijn. Vooral voor de afzet van komkom mers wordt de situatie somber ingezien. De teelt hiervan heeft zich het afge lopen jaar weer sterk uitgebreid. Dage lijks werden er 1 miljoen in ons land aangevoerd. Voor de afzet is men in hoofdzaak aangewezen op West-Duits land, welk land 90 pet van de Neder landse komkommer-uitvoer voor haar rekening neemt. In de week van 7 tot 13 juli ging dit om een totaal quantum van 4,5 miljoen kg dat naar West-Duits land werd uitgevoerd. Dit gebeurde reeds tegen prijzen die te laag genoemd werden. Vanwege het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen is een mini mumprijs ingesteld voor komkom mers. Deze bedraagt 10 cent per stuk of kg. Beneden deze prijs zullen ze op de veilingen niet worden ver kocht Bij doordraai krijgt de teler al naar gelang van de kwaliteit een vergoeding van 4 tot 8 cent per stuk of kg. Dit is belangrijk minder dan de kostprijs en slechts een schamele vergoeding voor het oogsten. De kans is zeker aanwezig dat er in de komende weken een grote doordraai van komkommers zal komen bij het ge sloten blijven van de Westduitse grens. Voor de Nederlandse huisvrouw zal het gevolg zijn dat zij tegen lage prijzen deze zomergroente zal kunnen kopen, al gaat dit ten koste van de tuinder die zijn oogst met verlies moet verkopen. Ten aanzien van augurken en spercie bonen ligt de situatie wel iets gunstiger omdat deze in mindere mate worden uit gevoerd dan de komkommers. Deze gaan meestal naar de binnenlandse fabrieken en naar de binnenlandse markt. Wel wordt de laatste jaren veel nadeel on dervonden van de invoer van sperzie bonen uit België en in tuinderskringen kan men herhaaldelijk stemmen horen opgaan dat het hard tijd wordt, dat hieraan paal en perk wordt gesteld, vooral wanneer andere landen ons ook moeilijkheden bij de export in de weg leggen. Het is echter niet te verwachten dat hieraan direct gehoor gegeven zal wor den omdat er in ons land een grote voorkeur bestaat voor vrijheid op dit terrein. Wat de prijzen betreft kunnen we nog meedelen dat gisteren de bonen over het algemeen iets duurder waren dan maandag mede door het nog niet zo grote aanbod en de flinke vraag voor de binnenlandse markt. Klasse I die maandag rond 80 cent per kg noteerde bracht dinsdag rond 90 cent per kg op. Overigens is dat een lage prijs voor de eerste bonen. Het vorig jaar werd voor dit eerste pródukt regelmatig rond 1,50 per kg betaald. Komkommers werden dinsdag op de Nederlandse groentenveilingen verkocht voor 13 tot 20 cent per stuk voor de goede kwaliteit. Eerst in de volgende week zal de invloed van het Duitse be- In Moskou is gisterenmiddag een kort communiqué uitgegeven, waarin werd gezegd dat in de kernstopbesprekingen weer vorderingen zijn gemaakt en dat de gedelegeerden vandaag weer zullen ver gaderen. Uit betrouwbare westelijke bron is ver nomen dat alleen de parafering van het verdrag op de agenda zal staan, indien er voor die tijd geen onverwachte ont wikkelingen komen. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken is voornemens naar Moskou te vliegen om de plechtigheid van de pa rafering bij te wonen. sluit merkbaar zijn. Op het ogenblik is het nog erg onoverzichtelijk en moeilijk te zeggen hoe de situatie zich zal ont- wikkelen. In tuinderskrinen is men pes simistisch gestemd maar ai meer is ge bleken, dat het soms toch nog kan mee vallen. Voorlopig wordt rekening gehou den met grote doordraai en dus vernie tiging van komkommers en het ineen storten van de markt van sperziebonen en augurken, allemaal produkten die voor de Nederlandse tuinbouw, ook in het zuiden van zeer grote betekenis zijn. Het Westduitse ministerie van land bouw zal waarschijnlijk geen commen taar leveren op de heftige Nederlandse protesten tegen het Westduitse invoer verbod van komkommers en bonen In de Westduitse hoofdstad is men van oordeel, dat de Nederlandse klachten in de eerste plaats bedoeld zijn als een eis aan het adres van de E.E.G.-commissie in Brussel om de achtergronden van de Westduitse maatregel nauwkeurig te onderzoeken. Men wijst er in dit ver band op, dat Nederland erkend heeft, dat West-Duitsland formeel het recht heeft zulke beschermende maatregelen te treffen. Volgens de Westduitse landbouworga nisaties is het invoerverbod eigenlijk al te laat gekomen. In deze kringen wordt er al op gewezen, dat het gunstige weer ook een goede appel-, tomaten- en prui- menoogst laat verwachten met het ge volg, dat ook de prijzen hiervoor mis schien beneden het minimum zullen dalen. (Advertentie) De Zuidvietnamese regering van de katholieke premier Ngo Dinh Diem heeft gisteren een tegen de rebellerende boed dhistische gemeenschap gerichte demon stratie op touw gezet. Ruim 400 oorlogsveteranen, weduwen en wezen betoogden voor de hoofdpagode Xa Loi in Saigon tegen de activiteiten van de boeddhistische leiders, die door de pro-regeringsbetogers werden bestempeld als „bevorderlijk voor de communisti sche invloed in Zuid-Vietnam". Zij deden een beroep op de boeddhisten hun activi teiten te staken. Enkelen van de vetera nen, oorlogsweduwen en -wezen namen in een invalidenwagen deel aan de beto ging. Twee regerings-vrachtwagens bege leidden de demonstranten. De boeddhistische leiders hebben va» hun kant gedreigd met nog meer beto gingen en zij hebben voorts een beroep gedaan op de studenten en arbeiders het werk neer te leggen. Egypte heeft zijn eerste onderzeeër, al dus is gisteren door de chefstaf van de Egyptische strijdkrachten, generaal Ali Amer. in een toespraak ter gelegenheid van de 11e verjaardag der Egyptische revolutie verklaard. De onderzeeër zal binnen vijftien dagen de eerste proefvaart maken. Tot opluchting van vrouwen die in haar huidige garderobe liefst niet te veel veranderingen aanbrengen, heeft de Pa- rijse modekoning Pierre Balmain zich op zijn show gisteren van zijn gebruikelijke anti-revolutionaire kant laten zien. Al vijftien jaar maakt Balmain kleding die elegant is en smaakvol. Een van de weinige veranderingen die hij zich voor komende herfst en winter heeft veroorloofd, is het opgeven van de blote arm. Zijn cocktailjaponnen en en kele namiddagtoiletten hadden pofmou wen. Veel van Balmains creaties waren ln .style princesse": licht uitstaande rok. op pervlakkig aangegeven taille, en strik of kleine half-ceintuur onder de bustelijn. Kenmerkend voor de gisteren in de salon van Jeanne Lanvin getoonde da meskleding voor de komende herfst en winter is de „omgekeerde paddestoel"- lijn.

de Stem | 1963 | | pagina 1