Volgende week verklaring der regering hamol weer Vliegende schotel geland? Op eerste dag proces-Ward nieuwe aanval op beleid MacMillan Adviesraad uitkeringen aan Nazi-ver volgden vandaag' .Parijs decreteert: het been bedekt Vindaag constituerende vergadering in Trèvessaal Kijken, kiezen, knippen! Verwarring in Orthodoxie over 2e zitting Concilie boeddhisten Dringen van rachtwagen ALS ALLES VOLGENS PLAN BLIJFT GAAN Koningin morgen terug Herfst- en wintershows Burggraaf Astor betaalde miss Keeler s huur Portugal en Zuid-Afrika in V-raad I - CONFETTI Relletjes in Saigon feest over aris.. I. Dus i door DAGBLAD VOOR ZEELAND ten gaat zonder ONZE FOTOWEDSTRIJD: Plaatselijk onweer Nieuwe Kamer leden K.Y.P. Engeland eist terugroeping van Indonesiërs Bonn stopt invoer bonen en komkommers Kernstop-overleg Opnieuw vooruitgang Moeder stond nier af aan dochter Huisjesmelker Bij hel wassen door stroom gedood lis van het station?", vroeg een vriend antwoordde: „Maar vijf je rent". ond op tijd thuis, meneer?", ucteur. „Jawel', antwoordde tornt het, dat u mij zich zo „Och", zei de conducteur, its aan een dame aanbood, wa- vee enige mensen in de wa- naar Amsterdam?", vroeg een een conducteur. „Inderdaad, me. jn. .Weet u het heel zeker?" vroeg it wil zeggen", zei de conducteur, egt het, de machinist rekent erop, restauratiewagen zeggen het, we reizigers voor Amsterdam bij ons spoorboekje, maar méér weet ik voor een meisje en zei: „rardon?" iet meisje. „O" zei de heer; „ik i u zeer" zei". plotseling en toen de passagiers aan de hand teas, zei een con- ïebben een koe doodgereden", rails?", vroeg een dame. Waarop en nadacht en antwoordde„Nee, ze in de wei achterna gegaan". 55 55 tabakszak 103e JAARGANG No. 24340 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG '23 JULI 1W3 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse EilandenGOES, Kinkstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) m mgf v In Saigon in zuid-Vietnam heb ben zich woensdag bloedige ge rechten voorgedaan tussen ie politie en groepen boedhisten die poogden een prikkeldraadver sperring te doorbreken om eet van de boedhistische tempels i* de stad te bereiken. De demon stranten beschuldigen de regerint iem van het breken van de over- enkomst welke vorige maani lessen beide partijen werd be- eikt. Sommige van de ruim hon- erdvijjtig demonstranten, die \werden gearresteerd, liepen ern stige verwondingen op toen m uit de vrachtauto sprongen, waar- in zij naar de gevangenis werii ervoerd. erwijl reeds een monnik hier 'n en vrachtwagen zit te wachten, oordt een tweede door politie- nannen eveneens in de wenen ewerkt. ligt niet in de bedoeling van de e overheid om de officiële over- ït van Elten op 1 augustus met eni* estelijkheden gepaard te laten gaan van de zijde van de bevolking *.s vernomen over plannen voor festi- de overdracht zal de Oberkreisdi- r van de Kreis Rees belast Z1JJ] de bestuurlijke leiding van Elten t, vermoedelijk over drie maanden, ezingen zullen worden gehouden e» zijn gemeenteraad en burgemees" al kiezen Onder dit motto schrijft Dagblad De Stem een foto wedstrijd uit onder zijn lezers. Geldprijzen voor de beste foto's en tevens de belofte dat de allerbeste gepubliceerd zullen worden. Natuur lijk mét vermelding van de naam van de inzender. De voorwaarden? U kunt ze uitvoerig aantreffen op de twee middenpagina's van onze vakantiekrant, die u vandaag bij de gewone krant in de bus vindt. Het is een extra-nummer van ons blad, vol met tips en tipjes, voor een dagje uil met de kinderen. Deze uit stapjes, zoals u ze allemaal wel eens maakt, hebben we tevens tot uitgangspunt gekozen van onze wedstrijd. De foto van de week! Van elke week tussen 28 juli en 25 augustus. Als u de voorwaarden hebt vernomen zult u met vele andere lezers van ons blad kijken, kie zen en... knippen. Want: u kunt het immers ook! Namens de minister heeft de secretaris-generaal van het minis terie van Financiën, mr. H.A.M. van den Dries, gisteren ten depar- temente de raad van advies inzake uitkeringen aan Nazi-vervolgden geinstalleerd. In zijn installatierede herinnerde de se cretaris-generaal er aan, dat aan de raad medewerking is gevraagd ter advisering van het uitvoerend orgaan van de rege ring bij de verdeling van het door de Bondsrepubliek West-Duitsland ten be hoeve van de nazi-vervolgden beschik baar gestelde bedrag van 125 miljoen mark. Mr. Van der Dries maakte gewag van het dienstverlenend karakter van de taak van de regering ten aanzien van de uit keringen, bij de uitvoering waarvan in het voetspoor van de aanbevelingen van de commissie-Drees aan organisa ties uit kringen van belanghebbenden ge legenheid wordt geboden uiting te ge ven aan de in die kringen levende wen sen en opvattingen. „Aan die gedachte is gestalte gegeven door de instelling van deze raad, met welke de regering een deel van haar verantwoordelijkheid voor de in het kader van de verdeling te ne men algemene beslissingen zal kunnen de len. Van welke aard en omvang deze taak zal zijn, valt thans nog slechts ten dele te overzien. De praktijk zal dit moe- I ten leren. De aard van de onderhavige I problemen brengt echter mede, dat het uitvoerend orgaan bij zijn beslissingen 1 soms voor een moeilijke keuze zal ko men te staan. Aan de ene kant dé wense lijkheid van deugdelijke verificatie ter vermijding van onjuiste uitkeringen, aan de andere kant vertraging en onbillijk heden, welke het gevolg zouden zijn van het opleggen van een al te zware bewijs last", aldus de secretaris-generaal. Het advies van de raad zal o.a. worden ingewonnen met betrekking tot de voor schotregeling. In zijn antwoordrede gaf de voorzitter van de raad van advies, de heer A. van Emden, directeur-generaal van het Ne- derlandsche Roode Kruis, de verzekering dat de raad in deze haar verantwoor delijkheid in volle omvang kennende haar uiterste best zal doen om tot een zo gedegen mogelijk advies te komen. (Van onze parlementaire redactie) Als alles verder volgens plan blijft verlopen, zal mr. Marijnen morgen aan de koningin kunnen melden dat hij zijn formatie-opdracht heeft uitgevoerd. De nieuwe ministers zullen waarschijnlijk dezelfde dag nog worden beëdigd. De volgende week dinsdag zal mr. Marijnen dan als premier het nieuwe ministersteam met een regeringsverklaring aan het parlement voorstellen. Voor het zover is moet echter eerst nog de constituerende vergadering worden gehouden. Mr. Marijnen heeft zijn woordvoerder laten meedelen dat het „in de lijn der verwachtingen ligt" dat die vergadering hedenmid dag bijeengeroepen kan worden. Behalve over het program zullen de kandidaat-ministers dan ook wel spre ken over de aanwijzing van staatssecre tarissen. Mr. Marijnen schijnt vertrou wen te hebben in de goede afloop van de constituerende vergadering. Hij houdt de bijeenkomst in de Trèveszaal op het Binnenhof, waar gemeenlijk de minis terraad bijeenkomst. Voordat de kandidaat-ministers voor de eerste maal met elkaar rond de tafel gaan zitten, heeft nu;. Marijnen nog een IRAK HEEFT zes communistische di plomaten vijf Bulgaren en een Oost duitser uitgewezen. Hun gedrag was „niet in overeenstemming met het inter nationale diplomatieke gebruik". Zij hebben alle zes Irak al verlaten. DE REGERING van India heeft gisteren bekendgemaakt dat met de luchtmacht van de V.S. en die van Engeland een overeenkomst is gesloten over gezamen lijke opleidingsoefening in India. MGR. DONALD CAMPBELL, r.-k. aarts bisschop van Glasgow, is gisteren in de Franse bedevaartplaats Lourdes overle den. Mgr. Campbell bezocht met een groep bedevaartgangers van zijn diocees de bedevaartplaats. IN Kreuzlingen in Zwitserland is een van Zwitserlands mooiste kerkgebouwen, de St.-Ulrics kathedraal, door brand ver woest. De schade bedraagt ongeveer miljoen Zwitserse frank. De brand vermoedelijk veroorzaakt door de vonken uit het lasapparaat van een loodgieter. SYRISCHE autoriteiten hebben gisteren de na de mislukte revolte van afgelopen donderdag ingestelde avondklok opgehe ven, doch de bewaking om de gebou wen van het militair hoofdkwartier en van radio Damascus wordt onverminderd voortgezet. (Advertentie) Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- 2 avond 23.15 uur: Aanvankelijk weinig later tijdelijk J meer bewolking met kans op enkele lokale onweersbuien. Warm weer met J overwegend zwakke wind, maar in de J kuststreken enige afkoeling bij wind Z van zee. Later matige wind uit rich- Z tingen tussen zuidoost en zuidwest. Z Vandaag: zon onder 20.45 uur. Maan 2 onder 22.24 uur. I Morgen: zon op 4.48 uur. Maan op Z 8.45 uur. l gesprek met mevrouw Schouwenaar- Franssen, de liberale kandidate voor Maatschappelijk Werk. De formateur heeft haar in Italië laten opzoeken. Daar verbleef ze met vakantie. De koningin wordt morgenvroeg uit Italië in ons land terug verwacht. Het onderhouden van contact met het koninklijk vakantieverblijf in Italië hoeft in de afgelopen dagen nogal eens moei lijkheden opgeleverd. Men heeft daar na melijk geen telefoon aan huis. Voor verdere bijzonderheden van het kabinet verwijzen wij naar pag. 7. Nu vijf KVP-gekozenen een mi nisterszetel zullen gaan innemen, komen er evenveel stoelen in het parlement vrij. De Kamerzetel van minister Luns zal worden ingenomen door de heer Th. Westerterp, afkomstig uit Breda en sinds enige jaren als Europees deskundige verbonden aan de Europese organen te Luxemburg. Drs. Veldkamp heeft in drs. Aarden zijn plaatsvervan ger, mr. Marijnen in ir. Lardinois, landbouwattaché te Londen. De Kamerzetel van mr. Bot zal wor den ingenomen door ir. Horsmans uit Tilburg en die van drs. Bo- gaers door drs. A. Verdijk, direc teur van het Provinciaal Opbouw- orgaan te Tilburg. Het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft gisteren bekend gemaakt, dat Engeland de terugroeping eist van twee Indonesische functionarissen van hun consulaat in Jesselton, Noord-Bor- neo. Volgens het Britse ministerie zijn de twee Indonesiërs, majoor Moen Ardjo ,n Bam Bang-Sumali, tot persona non nis in de binnenlandse politieke aange- gratae verklaard wegens hun bemoeie- legenheden van Noord-Borneo. De eis is vervat in een nota, die op 19 juli aan de Indonesische regering ter hand is gesteld De Indonesiërs moeten de Brit se kolonie voor 26 juli verlaten. Volgens het ministerie was Engeland tot deze stap overgegaan, omdat het geen antwoord van Indonesië heeft ge had op een vertrouwelijk verzoek voor het terugtrekken van de twee functio narissen. „Het bedekte been", verborgen door langere rokken, beenkappen en laarsjes, is het. „modewoord" voor de dameskleding die Parijs voor de komende herfst en winter voorschrijft. Jacques Heim veroorzaakte gisteren een kleine revolutie, door te komen met rokken, tot op het midden van de kuit, die de mode in dit opzicht tien jaar terug bracht. Hij bedekte het been tot 10 cm onder de knie, ruim zeven cm meer dan in het vorige seizoen. Wat van het been overbleef was in vele gevallen niet te Ramp voor onze tuinbouw" West-Duitsland heeft een invoerstop afgekondigd op komkommers en bonen uit E.E.G.-landen. Westduitse tuinbouwers, die hadden be sloten protestmarsen te organiseren naar een drietal steden Frankenthal, Mann heim en Ludwigshafen om te protes teren tegen de lage prijzen voor bonen, komkommers en aardappelen, hebben na de afkondiging van de invoerstop be kendgemaakt dat zij afzien van de grote demonstratie-optochten. Volgens het Centraal Bureau van Tuin bouwveilingen in Den Haag betekent de Duitse maatregel een catastrofe, speciaal voor de Nederlandse komkommer- en augurkenteelt. Een enorme doordraai van komkommers en het instorten van de markt voor augurken en sperziebonen zal er het gevolg van zijn. Formeel is op de maatregel niets aan te merken, zo heeft het Centraal Bu reau uit inlichtingen van de E.E.G.-in- stanties in Brussel begrepen. Te Brussel is overigens nog druk overleg gaande, omdat de komkommers niet voor een minimumprijs zouden zijn aangemeld. Begeleid door een (onbekende) vriend verlaat Christine Keeler een woning in Devonshirestreet in Londen om zich naar de Old Bai ley" te begeven, waar gisteren het proces tegen dr. Stephen Ward is begonnen. (Telefoto) In een officieel communiqué, dat giste ren na de zevende conferentie van de Russische, Amerikaanse en Britse onder handelaars over een beperkt kernproef verbod in Moskou, is uitgegeven, staat dat „opnieuw vooruitgang is geboekt". De drie delegaties, aldus het communi qué, beraadden zich verder over een ont- werp-verdrag dat zal voorzien in stop zetting van kernproeven in de atmo sfeer, de ruimte en onder water. „Voorts is van gedachten gewisseld over andere zaken van wederzijds belang. De vol gende conferentie vindt plaats op 23 juli", aldus de tekst van het communiqué. Algemeen wordt verondersteld, dat on der „de andere zaken" het door Rusland voorgestelde niet-aanvalsverdrag tussen landen van Warschaupact en NAVO was. Maar de Amerikaanse en Britse onder handelaars, onderminister Harriman en minister Hailsham, hebben niet de be voegdheid daarover serieus te onderhan delen. De besprekingen van gisteren duurden drie uur en 50 minuten. DE WESTDUITSE vliegtuigbouwer Will}' Messerschimtt is van plan bin- naar Egypte te gaan om zijn /.akeri dam te behartigen. zien door laarsjes met platte hakken, die het been tot de knie bedekten. Ze waren gemaakt in bontsoorten, zoals ocelot, ze bra en glinsterend ponyvel. Al eerder op de dag had ook Jacques Esterel het been aan het oog onttrokken met grootmoedersslobkousen die van en kel tot knie toegeregen waren. Maar bij Esterel was het nog zo, dat zijn rokken bij de kniekap provocerend wapperden en de slobkousen gedragen werden bij hooggehakte pumps. Een ontwerper van het tweede plan. Claude Riviera, bleek de rokken ook tot zeven en een halve cm onder de knie te hebben verlengd. Het is overigens de vraag of de inko pers wel aan de „Heim-look" willen, en riskeren dat ze met hun produkten blij ven zitten, nog afgezien van de vraag of de vrouw in het algemeen weer aan de rok wil. De mannequins van Heim waren hele maal opnieuw gedacht. Haar kapsel was kort geknipt en recht, met een krul op de oren. Ze zagen er min of meer uit als negentiende-eeuwse Anna Karenina's met haar tweedjarren en bont-omzoomde ca puchons. Het was waarlijk geen wonder dat on der de kijkers bij Heim enig protesterend gemompel opging. „De langere rokken maken te oud Korte rokken staan jeug dig", zei een Engelse. Maar voor de rest zaten de dames erbij alsof ze het alle maal wel weer slikken zouden, omdat het „orakel van Delphi", in casu Parijs, ge sproken had. De 72-jarige Engelse boer Roy Blanchard te Charlton bij Shaftes bury in het Engelse graafschap Dorset (links) loopt hier met leden van een mijnopruimingsploeg van het Engelse leger om een gat in zijn land heendat volgens hem is veroorzaakt door de landing van een vliegende schotel „uit een an dere wereld". Om het grote gat in het midden heen zitten vier in drukken als van poten van een soort luchtvaartuig. Het leger heeft nog geen officiële oorzaak voor het ontstaan van de gaten gegeven, maar Blanchard blijft erbij, dat wezens uit de ruimte in zijn aard appelveld. zijn geland. Zij zouden aardappelen en enige rogge uit het aangrenzende veld hebben meegenomen. Van medische zijde is vernomen dat een niertransplantatie tussen moeder en dochter in het Colorado General-zieken- huis in Denver goed is verlopen en de toestand van beide patiënten bevre digend is. De 37-jarige mevrouw Ina Marie Stanton stond een nier af aan haar 15- jarige dochter Darthea Stanton. Een team van zeven chirurgen ver richtte de operatie, die verscheidene uren. in beslag nam. Zij verwijderden de beide zieke nieren van Darthea en ver vingen deze door een nier van haar moeder. Deze transplantatie was de 19de. die door specialisten van het academisch ziekenhuis van de universietit van Colo rado werd verricht. Voor de Old Bailey, het hof voor strafzaken in Londen, is gisteeren het proces begonnen tegen dr. Stephen Ward, de Lon- dense osteopaat, die naar aanlei ding van het Profumo-schandaal van souteneurschap wordt be schuldigd. Een der voornaamste getuigen in dit proces is het meisje van losse zeden Christine Keeler. die het bleek giste ren uit het verhoor nogal eens een man tot intiem vriendje gepromoveerd had. Zij getuigde, dat burggraaf Astor, de 55-jarige zoon van de in Amerika geboren lady Nancy Astor, de huur be taalde van een flat, welke Christine met een ander meisje van haar slag deelde. Dr. Ward heeft, zoals eerder gemeld, miss Keeler o.a. voorgesteld aan de mi nister van Oorlog John Profumo. Een van de andere aimants-van-het-ogen- blik van miss Keeler was kapitein Eugen Iwanov van de Russische ambas sade. Profumo heeft z\jn ontslag moeten nemen. Premier IMacIYlilIan heeft me- >ise felle aanval op zijn kabinet moe ien doorstaan. Gisteren opnieuw. La- bourleidcr Harold Wilson heeft nl. in het Lagerhuis een nieuwe aanval in gezet wegens de handelingen van ze kere Peter Rachman („Poolse Peter") ook een zeer goede bekende van Keeler een huisjesmelker met veel bezittingen in de achterbuurten. Over Rachman was misschien nooit veel aan het liqht gekomen als zijn naam niet in één adem met die van Christine was genoemd. Naar Rach man, die in november van het vorig jaar is gestorven, werd, toen hij in de zaak-Ward ter sprake was gekomen, door Scotland Yard een routine-onder zoek gedaan. Dit had tot gevolg dat aan het licht kwam dat op grote schaal werd geknoeid met de huren in de achterbuurten. Rachman en anderen berekenden de prostituées enorm hoge huren. In 1957 zyn onder conservatief bewind wetten tot stand gekomen, die een einde maakten aan de huurbeheer- sing. Wilson wilde precies weten in hoeverre het Lagerhuis en de regering zich hadden schuldig gemaakt aan nala tigheid handelend op te treden. De motie van Labour tegen de huur wet der regering werd verslag met 329 tegen 232 stemmen, een meerder heid van 97. Miss Keeler moest in het proces toe geven, dat zij er ettelijke vriendjes op na gehouden had. Zij ontkende, ook al waren de verhoudingen bijzonder in tiem geweest, dat zij een prostituée ge weest was. De aanklager moet bewij zen dat zij dat wel is. Evenmin wilde miss Keeler, scherp verhoord door de rechter, toegeven dat zij de achternaam kende van zekere „Charles", die zij had bezocht in de deftige wijk Park Lane, en welke ont moeting was beloond met vijftig pond sterling. Miss Keeler gaf toe dat zij dr. Ward enkele honderden ponds had betaald, die zij van een van haar intimi had gekregen. Het geld zou zij Ward gege ven hebben om haar schulden af te betalen. Op een vraag van de openbare aanklager, Griffith Jones, of zij ooit jonge meisjes bij Ward had geïntrodu- ceerd, antwoordde zij bevestigend. Onderlinge verdeeldheid in de Orthodoxie zal er oorzaak van zijn dat bij de tweede zittingsperiode van het concilie enige belangrijke kerken zullen ontbreken. Met na me de Grieks-Orthodoxe kerk en het patriarchaat Constantinopel zouden reeds zijn overeengekomen geen waarnemers naar Rome te te zenden. De persdienst van de Wereldraad van Kerken meldt uit Athene, dat de Grieks- orthodoxe bisschoppen in hun najaarscon ferentie van 1 oktober zullen beslissen over het zenden van waarnemers naar het concilie, welks tweede zitting dan reeds twee dagen aan de gang is. De Atheense correspondent van het Engelse katholieke weekblad The Tablet meldt daarentegen, dat patriarch Athenagoras en de Grieks-orthodoxe bisschoppen on derling al overeengekomen zijn geen waarnemers te zenden. Zij zouden hiertoe beslist hebben tijdens het bezoek van de patriarch aan Griekenland begin van deze maand. Het Griekse weekblad Ethnos publi ceerde op 5 juli dat „de oecumenische pa triarch Athenagoras en de leiders der Griekse kerk volkomen overeenstemming hebben bereikt en besloten geen waarne mers te zenden naar het concilie". Prof. Alivisatos, de officiële vertegen woordiger van de Griekse staat in de H. Synode der Griekse kerk, schreef twee dagen later in het dagblad Vima: „Zoals ik reeds eerder gezegd heb en nu weel moet herhalen, onze weigering de oecu menische arbeid van de rooms-katholieke Kerk in het Vaticaanse concilie van nabij te volgen door middel van waarnemers, is een historische fout geweest. Ik her haal, dat het in dit ogenblik der geschie denis van de christenheid van een ge biedende noodzaak is voor ons om des kundige waarnemers te zenden naar de tweede zitting van het concilie". De Atheense correspondent van The Tablet voegt hieraan toe, dat de progres sieve orthodoxen in Athene hadden ge hoopt op een positieve uitslag van het beraad van Athenagoras met de Grieks- orthodoxe bisschoppen. Zij schrijven de uiteindelijke weigering aan de Griekse bisschoppen toe. Athenagoras zou ge zwicht zijn om tenminste de uiterlijke schijn van eenheid tussen Athene en Con stantinopel te handhaven, ofschoon hij reeds lang voor het waarnemerschap ge porteerd is. In de orthodoxie achter het ijzeren gordyn blijkt een tegengestelde ontwik-, keling aan te wijzen te zijn. Volgens een bericht in The Tablet, dat wij reeds eer der publiceerden zullen de orthodoxe ker ken in de Oosteuropese landen het voor beeld van het Moskouse patriarchaat vol gen en waarnemers voor de tweede zit ting aanwijzen. Zij zouden hiertoe beslo ten hebben tijdens de grote orthodoxe ont moeting op de berg Athos t.g.v. de 1000- jaar-viering van de kloostergemeenschap op dat eiland. 155 55 55' 55 Afgevaardigden van de Afrikaanse lan den in de volkerenorganisatie hebben gis teren een campagne op touw gezet tegen Portugals rassenpolitiek in de Afrikaanse gebiedsdelen. 32 Afrikaanse landen dienden bij de Veiligheidsraad een protestnota in tegen de Portugese rassenpolitiek in Afrika, die bestempeld werd als een „bedreiging voor de wereldvrede". Deze Afrikaanse klacht werd vastgekoppeld met een pro testnota tegen de Zuidafrikaanse rassen politiek. De Veiligheidsraad zal deze twee nota s aan een studie onderwerpen. De Afrikaanse landen willen dat er sancties worden toegepast op Zuid-Afrika en Portugal en ook willen zij dat de twee landen worden uitgesloten van de volke renorganisatie. Te Zaandam is gisteren het 15-jarige meisje Jannie Ruhland tijdens het wassen ?m het leven gekomen. Zij is kennelijk in aanraking gekomen met elektrische stroom die met een centrifuge was ver bonden. Het meisje liep op blote voeten op een natte wasplaats en bracht met de hand de centrifuge aan het draaien om dat deze eerst weigerde. Dit had tot ge volg dat het meisje terstond overleed.

de Stem | 1963 | | pagina 1