Dekwame I bewerkers Rueb ructiewerkei rker Eindelijk optimisme op het Binnenhof Installeren RUEB h»mo\ weer Liedjes-interland Moskou, boos op Peking, wil vrijage met het Westen BÜ stralende zonneschijn enorme stroom vakantiegangers ALS MARIJNEN SLAAGT WORDEN ZIJ MINISTER Veldkamp, de aanhouder BRAND IN HILVERSUM vandaag- Maakt óók foto's ndige ndige A.o.w. van circa f 3200 indien financieel mogelijk 4ENWEGEN N.V. kerij De Spaarnestad Duiker tragisch verdronken Opzegging defensie-verdrag Rusland-China Goed begin voor bouwvakkers Hptentie ctie >ij „TRITON" ingwagenfabriek eschoolde werkkrachten al NETTE MEISJES II DAGBLAD VOOR ZEELAND KVP-ministers VVD-ministers CHU-ministers AR-ministers Formule en binding „Ja op aanzoeken Suiker twee cent per kilo duurder tt tt SPORTFEITEN Slachtoffers Beste beurt van landgenoten in Knokke U Houdt dan de komende dagen üw krant in de gaten T&tlenka Heren 28.®" Junior 15 jaar 14.'® Jongens 6 jaar 9.®® 14 op één ran haar nieuwe 103e JAARGANG No. 24339 Voor God, Koningin en Vaderland 1 getuigschrift en aan de Directie van :erhaven 7 - Rotterdam nd wegens grote uitbreidingen bedrijf geschiedt op zeer gunstige Aanmelden aan de fabriek: PARK - PARALLELWEG. Dhr. Kou- /onds na 6 uur), óf tel. onder num- TE ETTEN f ïiddellijke indiensttreding 'dienst en de 2- en 3-ploegen apierverwerkende afdelingen jder mulo-diploma te worden op een van onze gra- ngen in schoolverband. riftelijk of mondelihg dagelijks sn 17,45 uur of volgens afspraak rij „De Spaarnestad", Industrie- ,Bemetel'' (Bedrijfsopleiding Me- bevordering van Electrofechnisch aar durende opleidingen voor de Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 mWEP MAANDAG 22 JULI 1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse EilandenGOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) WELLICHT (Van onze parlementaire redactie) Als dc optimistische verwachtin gen bewaarheid worden, zal mr. Ma rijnen binnen een week voldaan heb ben aan zijn opdracht een kabinet te vormen. De formulering van die opdracht deed denken aan een extra parlementair kabinet, losstaande dus van de fracties. De formatie van mr. Marünen sluit evenwel zo nauw aan by het formatiewerk van zijn vier voorgangers, waarbij de fracties wel (en hoe!) hebben meebeslist, dat het nieuwe kabinet behoorlijke wortels heeft in het parlement. Of het parlement de binding zal erkennen is een andere zaak. Poli tieke kringen houden het er echter op dat mr. Marijnen door zijn snel heid van werken veel heeft goed gemaakt van de narigheid van de eerste twee maanden van de forma tie. Het kabinet-Manjnen gaat, als dus alles verder volgens plan verloopt, zes K.V.P.'ers tellen, drie liberalen, twee anti's en twee christelijk-histori- schen. Minister-president mr. Vic. G. M. Marijnen, 46 jaar, daarmee een van de jongste premiers die Nederland heeft gehad. Mr. Marijnen heeft een zeer snelle carrière gemaakt. Eerst amb tenaar bij diverse ministeries en ver volgens secretaris van de Katholieke Werkgeversvereniging. In 1959 werd hij minister van Landbouw. Zijn landbouwbeleid is niet zonder kri tiek gebleven. Men krijgt wel eens de indruk, dat zijn saneringsbeleid, waarop de kritiek zich voornamelijk richt, meer waardering geoogst zou hebben als de bedoelingen ervan be ter waren toegelicht. Mr. Jozef M. A. H. Luns, 51 jaar, gevierde minister van Buitenlandse Zaken sinds 1952. In anciënniteit is hij de oudste van het nieuwe minis tersteam. Dr. Gerard M. J. Veldkamp, 42 jaar, minister van Sociale Zaken, de troef kaart van het kabinet-De Quay tegen de socialistische oppositie. Hij is ook al 11 jaar bewindsman, waarvan 9 jaar staatssecretaris (Economische Zaken). Kapitein-ter-zee Pieter J. S. de Jong, minister van Defensie, is 48 jaar. Onder het kabinet-De Quay was hij staatssecretaris van marine. Zijn marine-afkomst zou een hinderpaal kunnen zijn voor het ministerschap van Defensie. Men verwacht echter grote dingen van hem. De nieuwe minister van Volkshuis vesting, drs. Pieter C. W. M. Bo- gaers, is 39 jaar. Hij is lid van de Tweede-Kamerfractie der K.V.P. sinds 1959. Afkomstig uit de K.A.B. was hij tot voor kort directeur van het wetenschappelijk bureau der K.A.B. Die functie heeft hij neergelegd na een meningsverschil met de K.A.B.- leiding over het samengaan van de K.A.B. met het N.V.V. Drs. Bogaers is een voorkeur voor samenwerking met de P.v.d.A. toegeschreven. Dr. Veldkamp zal in hem ongetwijfeld een bondgenoot vinden voor een goed sociaal beleid. Als nieuwe minister van O. K. en W. treedt op staatssecretaris (Nieuw- Guineazaken) mr. Theo L. Bot (48 jaar). Dat hij de opvolger wordt van mr. Cals heeft wel enige bevreem ding gewekt. Mr. Bot is wel kandi daat geweest voor Defensie en Maat schappelijk Werk, maar t.a.v. O. K. W. had men eerder aan iemand als dr. Albering gedacht. De 45-jarige fractieleider der V.V.D., mr. Enzo H. Toxopeus, blijft minister van Binnenlandse Zaken, het departement dat hij sinds 1959 be heert. Mr. Toxopeus is een van de weinigen die ongeschonden uit de ka binetsformatie te voorschijn komt. Als hij nu ook nog de V.V.D. ver der weet te reorganiseren, kan hij een van de belangrijkste figuren wor den rond het Binnenhof. Prof. dr. H. J. Witteveen, de nieu we minister van Financien (45 jaar), is hoogleraar in Rotterdam en sinds 1958 lid van de Eerste Kamer. Hij is een conjunctuureeonomist. Men schrijft hem grote bekwaamheden toe. Hij zou voorzitter worden van de V.V.D. Mevrouw drs. J. F. Scliouwenaar- Franssen (52 jaar), is de enige vrouw in het kabinet. Eveneens lid van de Eerste Kamer. Zij gaat op Maat schappelijk Werk dr. Marga Klompé opvolgen. Mevrouw Schouwenaar is zeer charmant en zeer intelligent. Zij is pas kort weduwe. Haar man was het socialistische Tweede-Kamerlid mr. Schouwenaar. Prof. Andriessen, de nieuwe be windsman van Economische Zaken, is met zijn 35 jaar de Benjamin van het in jaren toch al jonge kabinet. Zijn start in de landspolitiek is niet gelukkig. Hij heeft ruzie gehad met dr. Veldkamp en bovendien wappert de P.v.d.A. nu reeds met een artikel van hem van januari jl. waaruit een onverbloemde voprkeur voor het sa mengaan met de socialisten blijkt. Prof. Andriessen is hoogleraar aan de stedelijke universiteit van Amster dam en adviseur van economische za ken. Mr. Ynzo Scholten (45 jaar), de staatssecretaris van O. K. en W. gaat naar Justitie. Een zeer dynamisch man. niet bang om met het parle ment een robbertje te vechten, zoals het debat rond de commerciële tele visie heeft bewezen. Van de 43-jarige mr. Barend W. Biesheuvel, A.R.-Tweede-Kamerlid sinds 1956, verwacht het Binnenhof dat hij de huidige moeilijkheden in de landbouw tot een oplossing zal kunnen brengen. Ook mr. Biesheuvel brengt het temperament van een vechtjas mee. Naar Verkeer en Waterstaat ver huist mr. Jacob van Aartsen, de 53- jarige minister van Volkshuisvesting. Zijn woninbouwbeleid is niet erg ge lukkig geweest. HEDEN KABINET (Van onze parlementaire redacteur) Als de formatie verder volgens plan verloopt, kan mr. Marijnen vandaag of morgen zijn kabinet gereed hebben. Gisterenavond was hij de eindstreep al zeer dicht genaderd. Velen zagen hem toen reeds in veilige haven. Rond deze formatie zijn echter zoveel verrassende dingen gebeurd, dat men op het Binnenhof liever nog geen definitieve uitspraken doet. Men herinnert zich nog maar al te goed, dat enkele jaren geleden een kabinet mislukte op de constituerende vergadering. De constituerende vergadering zou, als mr. Marijnen in de komende uren alle zetels definitief bezet krijgt, wel licht vanavond nog gehouden kun nen worden. Bedoelde vergadering gaat vooraf aan de boodschap van de formateur aan de koningin dat hij is geslaagd. De kandidaat-ministers moeten tijdens de constituerende vergadering met el kaar tot overeenstemming komen over het ontwerp-regeringsprogram. In de constituerende vergadering van het kabinet-Marijnen zal het o.m. gaan om de formule, waarop dr. Veldkamp zich vrijdagavond bereid heeft verklaard minister van Sociale Zaken te blijven. Zyn wij wel geïnformeerd, dan voorziet die formule in een afspraak binnen het kabinet, dat er, als het financieel moge lijk is, algemene middelen gebruikt zul len worden om de a.o.w. tot een sociaal minimum (plusminus f 3200,-) op te trek ken, aannemende dat die verhoging niet via premieheffing gerealiseerd kan wor den. Deze formule bindt de fracties niet formeel. Moreel zijn de fractieleiders er echter wel aan gebonden, want de for mule sluit zeer nauw aan bij de bouw stenen van prof. Romme. Wordt de formule in de constitue rende vergadering officieel aanvaard, dan betekent dit dat dr. Veldkamp de strijd om een goede bejaardenzorg heeft gewonnen. K.V.P.-partijvoorzitter mr. Aalber- se heeft ook deze nieuwe formule hel pen ontwerpen. De kans dat zij aan vaard wordt, is groot. Ook mr. Toxo peus, de liberale fractieleider, staat er achter. Hij is, zegt men, „bekeerd" terugge keerd van het voor deze formatie zo be langrijke gesprek, dat hij vrijdagmiddag met dr. Veldkamp op diens departement Aelaalindustrie betaald, terwijl da halve dag per week de Levens- halve dag, plus één avond per ikele klassen MULO of HBS heb- lelijkheden. en worden gericht aan de afde- 0-24281, toestel 80), of bij het I DRIE LEDEN van een spionage-orga- nisatie, die werkte voor een Oost- europese mogenheid zijn gisteren in Bagdad door een krijgsraad ter dood veroordeeld. Nog dezelfde dag zijn zij opgehangen. IN PARIJS hebben vier jonge gewapen de mannen een overval gedaan op een juwelierswinkel aan de Avenue des Gobelins. Zij maakten zich met juwe len ter waarde van 800.000 franks uit de voeten. IN KASJMIER is het bergoord Pahal- gam door een wervelstorm geteisterd. Een aantal huizen en hotels werd ver nield. Twintig a dertig personen werden gedood, honderden gewond. DE 19-jarige Braziliaanse studente Ida Marie Vernez is in Miami Beach ge kozen tot Miss Universe 1963. Een Deen se werd tweede, een Ierse derde. IN MONTE CARLO z ijn zaterdag morgen zes zwakke aardschokken ge- i registreerd. Vrijdag waren zoals ge I m eveneens aardschokken ge- 1 w la duizenden toeristen in paniek Drachten. Paniek bleef zaterdag uit.. (Advertentie) Aanhoudend zonnig va^vocd^pglmaak? tot 23.15 uur: emaakt gisterenavond Zonnig droog weer Zwakke fnt 'ets warmer. SSflS. Maan j 7M33rguu"r. Z°n °P 147 uur- °P I heeft gehad. Tijdens dat gesprek zijn de opvattingen van dr. Veldkamp, ontdaan van alle geruchten over bijbedoelingen, voor mr. Toxopeus in een duidelijk licht komen te staan. Het zou intussen niet vreemd zijn, in dien de nadere liberale standpuntbepa ling mede bevorderd is door het besef, dat een kabinet zonder dr. Veldkamp wel een heel moeilijke tijd tegemoet gegaan zou zijn. Toen hij vrijdagavond persoonlijk met dr. Veldkamp tot overeenstemming was gekomen, heeft mr. Marijnen voor het eerst de kandidaat-ministers bij zich ont boden. Tevoren had hij alleen maar te lefonisch contact gehad. Dank zij die telefonische voorberei ding wist mr. Marijnen dat hij op een formeel „aanzoek" in principe een bevestigend antwoord zou krijgen. Hij voorkwam daardoor een serie bedankjes, die zeer remmend had kunnen werken op zijn formatiepogin gen. Als deze formatie nu inderdaad slaagt, zal de koningin haar vakantie in Italië moeten onderbreken om de ministers te beëdigen. Het is nog niet zeker of het kabinet dan direct een regeringsverkla ring zal afleggen. Iedereen is zo ver moeid van deze formatie, dat velen er de voorkeur aan geven met de rege ringsverklaring te wachten tot na prins jesdag. De 17-jarige leerling-duiker F. Mul ler uit Hoogvliet is zaterdagmiddag in de zgn. vluchthaven van het Ka naal door Zuid-Beveland verdron ken, toen hij een vierjarig jongetje, dat in het water viel toen hij zijn duikerhelm had afgezet, te hulp schoot. Juist had hij het jongetje op de kant gezet toen hij van de schuin- aflopende schoeiing gleed. Zijn dui kerpak zonder helm liep snel vol wa ter. De duiker was de zwemkunst niet machtig en verdronk. Verdrinkingsgevallen elders Aan het Bakkummerstrand is de 38- jarige H. Klumpenaar uit Kwadijk zon dagmiddag bij het zwemmen in zee ver dronken. Bij het baden in een ven te Duizel verdronk het 8-jarige meisje J. Jonkers uit Veldhoven. Opvarenden van het Belgische jacht „Risette" hebben in het gat van Ossenis- se het stoffelijk overschot gevonden van de 17-jarige E. de Vos uit Stekene (Bel gië) die afgelopen week nabij Terneuzen is verdronken. Verdei werd de verdrinking gemeld van de 15-jarige J. W. uit Waldniel bij Keulen aan het strand te Zandvoort. De jongen was met een gezelschap uit een kindertehuis voor een dagje naar zee ge gaan. In de Breukenveenseplas verdronk de 87-jarige weduwe M. de Nijs uit Den Haag die bij haar schoonzoon in een zomerhuisje aan de plas logeerde toen zij van een steiger gleed. Met ingang van vandaag is de suikerprijs met 2 cent per kilo ver hoogd. De consumentenprijs voor suiker zal dan 1.01 per kilo be dragen. Deze verhoging zo deelt het mini sterie van Landbouw mee, is het ge volg van de verhoging van de af- fabrieksprijs van suiker met f 2,per 100 kg. die bij beschikking van de minister van Landbouw en Visserij door wijziging van de prijzenbeschik- king suiker tot stand komt. zoals uit de staatscourant van vandaag blijkt. De af-fabrieksprijs voor suiker wordt dan van 89 tot 90,— per 100 kg ge bracht, inclusief accijns en omzetbelas ting. Het arsenaal suikerbieten is dit jaar aanzienlijk kleiner (10.4 procent) dan vorig jaar. De fabrieken krijgen daar door minder bieten te verwerken, ter wijl hun vaste lasten gelijk blijven. Hun verwerkingskosten per ton bieten wor den dus hoger, vandaar de verhoging van de suikerprijs. Volgens een communiqué, dat verspreid is door het Chinese pers bureau Nieuw-China, hebben de Russische en de Chinese delegatie, die in Moskou over het ideologi sche geschil hebben onderhandeld, afgesproken „het overleg later voort te zetten". Datum en plaats zullen door de beide partijbesturen worden vastgesteld. Het reces is voorgesteld door China, aldus het communiqué. Westerse waarnemers beschouwen de opmerking, dat het overleg „later wordt voortgezet" als een gebaar, dat de ge zichten moet redden, maar beslist niet kan verhelen, dat in de internationale communistische wereld een scheuring is ontstaan. Communistisch China heeft intussen het centrale comité van de Sovjetrussi- sche communistische partij beschuldigd van het voeren van een nieuwe golf van oppositie tegen de Chinese communisti sche partij. Moskou van zijn kant heeft intussen ook al weer gereageerd en communistisch China bedreigd met de opzegging van het dertien jaar oude defensieverdrag. De Russen waarschuwden, dat zij Pe king niet te hulp zouden komen als de Chinezen in een oorlog verzeild zouden raken. Dit delensieverdrag. dat in 1950 gesloten werd voor de tijd van dertig jaar, voorziet in automatische hulp in ge val van een oorlog. De Sovjet-Unie laat thans overigens bijzonder weinig tijd verloren gaan om haar positie aan de kop van een ver scheurde communistische internationale te consolideren. Kroestjev bereidt zich volop voor op de topconferentie van kop stukken uit de landen die zijn aangesloten bij de Comecon, de Oosteuropese tegen hanger van de E.E.G., die woensdag in Moskou begint. Diplomatieke kringen in Moskou zijn de mening toegedaan dat Kroestjev deze conferentie zal gebruiken om zijn stand punt inzake het beginsel van een vreed zame coëxistentie met het westen nog krachtiger ingang te doen vinden bij buitenlandse communistische partijen, nu Ruslands breuk met China een feit is. Kroestjev heeft zich gisteren samen met staatspresident Leonid Breznjev laten zien op de vijfde jaarlijkse Russisch- Amerikaanse atletiekkampioenschappen, die ook werden bijgewoond door de Ame rikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, W. Averell Harriman. Vandaag hervatten Harriman en de Britse minister van wetenschappen, lord Hailsham, hun kernoverleg met de Russische delegatie. Diplomatieke waarnemers achten, zoals eerder ge meld. de kans dat tot een beperkt kernproefverbod wordt gekomen, zeer groot. Volgens sommigen zou reeds een ont werpverdrag ter parafering gereed lig gen. In Hilversum heeft gisteren een spectaculaire brand gewoed op de binnenplaats van de fabriek van Polak en Schwartz aan de Lieber- gerweg. Door zelfontbranding is een vat met 't oplosmiddel tolueen ontploft, waarna de uit voorzorg in een verdiepte opslagplaats ge legen andere vaten in totaal bijna honderd zijn verbrand. De brand ging gepaard met felle vlam men en harde knallen en trok uiteraard grote belangstelling. Een in de nabijheid gelegen tapijt- fabriek liep eveneens ernstige schade op. De totale schade wordt geraamd op enige tienduizenden guldens. DE PHILIPPIJNSE vice-president Em manuel Pelaez heeft zijn functie van minister van buitenlandse zaken neer gelegd. Zijn aftreden duidt op een politieke scheuring tussen hem en pre- sident Macapagal. Ook dit weekeinde bracht een aantal in het oog lopende sportfeiten: Wielrennen: Peter Post werd kam pioen van Nederland bij de profs en Gerrit de Wit bij de amateurs. Atletiek: Valerie Brummel sprong in Moskou 2,28 meter hoog. Henk Snep vangers behaalde in Versailles een fraaie 1500-meterzege maar het Nederlandse team ging kansloos ten onder. Voetbal: De Valk werd amateurkam pioen. Feijenoord kocht Henk Groot en PSV scnafte zich de Zwitser Alle- mann aan. NAC trok een nieuwe mid- voor aan, namelijk Gerard Saris van Eindhoven. (Uitvoerige reportages en beschouwin gen op de sportpagina's). Bij ideaal zomers weer in binnen- en buitenland bereikte de vakantiedrukte afgelopen weekeinde een nieuw hoog tepunt. De bouwvakkers zyn dit jaar hun vakantie nu eens begonnen met een helder blauwe hemel. Tal van we gen in de toeristencentra kregen een onafgebroken stroom volbepakte auto's, caravans, scooters, brommers en fiet sers te verwerken. Ook de spoorweg stations werden door vakantiegangers overstroomd. De drukte was zelfs zo groot dat zaterdag militaire treinen moesten worden opengesteld voor bur gers, iets wat maar zelden gebeurt. Het opvallendst was de trek uit de noordelijke provincies naar het wes ten en zuiden van het land. De sta tions Utrecht, Amsterdam en Rotterdam meldden een overstelpende activiteit. Ook het verkeer naar Zeeland is weer opvallend toegenomen. Desondanks konden met name de Walcherse stran den de drukte goed opvangen aange zien de voorafgaande periode van guur weer velen min of meer gedwongen had op te breken en elders een heen komen te zoeken. Het parkeerprobleem aan de duinvoet wordt steeds erger, daar steeds meer strandbezoekers met een auto komen. De veren hadden het bijzonder druk in Zeeland. De wacht tijden bedroegen söms enkele uren. Onafzienbare rijen auto's kropen za terdag en zondag over de Duitse auto wegen naar het zuiden. De snelheden varieerden van 30 tot 60 km per uur. Aan de grensovergang Aken-Vaals stond op Nederlands gebied een ry auto's van acht kilometer lengte. De Belgische douane die, zoals ge meld, met een langzaamaan-actie bezig is. heeft zaterdag een soort burgervrede gesloten, die tot morgen zal duren, aan gezien vandaag de Belgische nationale feestdag gevierd wordt. Morgen moet weer met vertraging aan diverse Bel gische grensposten rekening gehouden worden. Ondanks de talrijke voorzorgsmaat regelen van de verkeersinstanties zijn ongelukken op de weg niet uitgebleven. By Wagenberg verloor mevrouw Bu- sink uit Dordrecht het leven toen zij met haar man op de bromfiets de ver keersweg overstak en door een perso nenauto werd gegrepen. Zij was op slag dood. Haar echtgenoot moest met zware verwondingen naar een zieken huis in Breda worden overgebracht. Op de ryksweg Tilburg - Eindhoven werd een nog niet geïdentificeerde man ernstig gewond toen hij bij een inhaal manoeuvre tegen een 20-tons vracht wagen opreed. Dit gebeurde zaterdag avond om half elf. Het verkeer op de rijksweg was gedurende drie kwartier gestremd en moest via Moergestel-Oir- schot worden omgeleid. In Kruiningen werd de 16-jarige B. v. d. V. uit Almelo tweemaal door een auto aangereden toen hij uit een bus stapte, die op weg was naar een va kantiekamp in Oostkapelle. Met twee gebroken ribben, gebroken kaak en been en een hersenschudding, werd hij naar het ziekenhuis Oostwal in Goes overgebracht. In Wychen werd een 2-jarig meisje door een bestelauto gegrepen en ge dood. In Dedemsvaart werd een 5-jarig jon getje uit Ens (Noordoostpolder) dood gereden. Nog een kind verongelukte in Val- kenswaard: de 8-jarige Lenv Huy- bregts uit Borkel en Schaft werd daar bij het oversteken door een auto ge grepen. De heer en mevrouw Niemandsver driet uit Soest werden op slag gedood toen zij met hun auto op de snelweg bij Hannover in botsing kwamen met een vrachtwagen. (Van onze showredacteur) „Knokke" draait op volle toeren. In het kader hiervan vond zaterdagavond in het Casino van deze mondaine Bel gische badplaats de liedjes-interland BelgiëNederland plaats. Wij durven nauwelijks vooruit te lo pen op de uitslag van dit zo commer cieel getinte songfestival, wetende dat deze jury-uitspraak vaak het top punt van grilligheid blijkt. Wel staat voor ons vast, dat de pres taties van onze landgenoten „met kop en schouder" boven die van onze zui derburen uitstaken. Op de foto zien we onze Nederland se vertegenwoordigers aan boord van de „Pontevedra", waarmee zij naar Zeebrugge voeren. Vandaar werd door gereden naar Knokke. V.l.n.r. Gert Timmerman, Edwin Rutten, Ansje van Brandenberg, Ciska Peeters, Rob de Nijs en ploegleider Willem O'Duys. (Voor meer bijzonderheden verwijzen wij naar onze radio- en t.v.-rubriek) ^7 -X IN BERKEN (een buurtschap van Asten in Noord-Brabant zijn gisteren middag twee boerderijen door brand vernield. (Advertentie) D«z« w««k SP0RTPANTAL0NS

de Stem | 1963 | | pagina 1