Prof. Steenkamp wellicht opvolger van dr. Veldkamp Moeder verdronk haar dochtertje Voetballers Oproer op gevangenis-eiland nabij Singapore FORMA TIE IN LAA TSTE STADIUM Juli nog niet echt zomers Ideologisch conflict op te lossen Alle prijsvraagfoto's Nieuw complot tegen De Gaulle DRAMA IN DEN BOSCH DRIE DODEN, 29 GEWONDEN Ontslagen sluispersoneel ingetrokken G. A. Knepllé hoofdredacteur van De Nieuwe Limburger 't Keukencentrum bankstel 1350.- DAGBLAD VOOR-ZEELAND Volgens Peking SPAAK BRACHT VERSLAG UIT Dan ligt hier uw kans Prof. Versteeg ziet af van O. K. en W. Wisselende bewolking Misbruik positie? Defensie üostduitsers scholen op badgast Met messen en scharen Nobel experiment" Waterstaat en fooien Baby gedood na aanrijding kinderwagen op zebrapad dansk stil 103e JAARGANG No. 24332 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 ZATERDAG 13 JULI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden GOES Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (BijbureausTERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) De Chinese Volksrepubliek heeft gisteren verklaard te geloven, dat de ideologische geschillen met Rusland kunnen worden opgelost en dat de eenheid van de twee lan den van „buitengewoon groot be lang is". Aldus werd gemeld in een te Tokio beluisterd bericht van het communistische persbureau Nieuw China. Do Chinese communisten geven toe dat „het bijleggen van het ideologisch con- flect een belangrijke zaak" was. Zij voegden er ook aan toe dat een eenheid tussen de twee communistische volken „van enorm belang" was. Deze verklaring over het Chinees-Rus sische ideologische dispuut in Moskou werd in het „Volksblad" gepubliceerd en door „Nieuw-China" in een uitzending voorgelezen. De Belgische minister van buiten landse zaken, Paul-Henri Spaak, heeft gisteren in Parijs voor de pemanente N.A.V.O.raad verslag uitgebracht van zijn gesprekken met de Russische premier, Nikita Kroestjev. Zijn rapport nam twee en een half uur in beslag. Hij weigerde na afloop van de geheime zit ting een en ander aan verslaggevers bekend te maken. van de Tour de France-prijsvraag van DAGBLAD DE STEM, zijn elders in dit blad opgenomen. HEBT U EEN FOTO GEMIST De meerderheid van de bij de formatie betrokken partijen staat op het stand punt, dat de formateur dr. Veldkamp dan maar door een andere K.V.P.'er moet vervangen. Een mislukking van prof. De Quay zou, zegt men, een uitzichtloze si tuatie doen ontstaan.. Ook in K.V.P.- kringen is men deze mening toegedaan. Daar schrikt men echter terug voor het forceren van enigerlei beslissing. Na al les wat bij de kabinetsformatie is ge beurd, kan de K.V.P. zich moeilijk nog een affaire-Veldkamp veroorloven. Dr. Veldkamp lieeft zijn eisen betref fende grotere zekerheid voor de verdere uitbouw van sociale voorzieningen, met name de a.o.w., gisteren besproken met mr. Marijnen (K.V.P.-minister-president), DE RIJKSPOLITIE te water heeft gis teren in de Sliedrechtse Biesbosch bij het eiland van Dordt het stoffelijk over schot van een man gevonden. De identi teit van de verdronkene kon niet wor den vastgesteld. BIJ HET Iseo -meer nabij Brescia in Noord-Italië heeft een hevig onweer ge woed dat gepaard ging met stortbuien. In Vcllo. een plaats aan het meer, deed zich een aardverschuiving voor. Vijf r mensen Kwamen om het leven en ver scheidene werden gewond door het in storten van hun huis. Talrijke woningen werden beschadigd. TWEE BOERDERIJEN aan het Loner- einde in Dwingeloo zijn door brand ver woest. De brand, die vermoedelijk ver oorzaakt werd door kortsluiting, was zo hevig dat beide boerderijen binnen een kwartier geheel waren afgebrand. EEN AMERIKAANSE straalbommenwer- per van het type B-47 is gisteren bij Sa- ragossa in Spanje neergestort. Drie be manningsleden werden gewond, een vier de is om net leven gekomen. EEN WESTDUITSE rechtbank in Frei burg heeft gisteren drie voormalige nazi's vrijgesproken die waren voorgeleid op verdenking van massamoord in het door de nazi's bezette deel van Rusland. Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- l avond 23.15 uur: l Wisselende bewolking met plaatselijk l een bui. Zwakke tot matige wind in J hoofdzaak uit westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Vandaag: zon onder 20.56 uur. Maan onder 12.10 uur. Morgen: zon op 4.35 uur. Zon onder 20.55 uur. Maan op 0.23 uur. Maan l onder 13.30 uur. J Maandag: zon op 4.36 uur. Maan op I J 0.45 uur. «.Van onze parlementaire redacteur) Prof. De Quay verwacht vandaag, uiterlijk maandag, de definitieve beslissing van de door hem aangezochte minis ter-kandidaten. Een van hen, het A.R.-Tweede-Kamerlid prof. Versteeg, heeft inmiddels bedankt. Voor een christelijk- gere/formeerd man als hij, schijnt de muzentempel van O. K. en W. een wat te wufte sfeer te hebben. Dit bedankje kan eventueel worden opgevangen door een nieuwe verschui ving in de zetelverdeling. Veel moeilijker echter wordt de nieuwe situatie, vooral voor de K.V.P., als dr. Veldkamp zou bedanken. Die mogelijkheid is nog steeds aanwezig. Wat zal prof. De Quay dan doen? prof. Witteveen (V.V.D.-financiën) en prof. Andriessen (C.H.U. - Economische Zaken). In parlementaire kringen meent men te weten, dat dit gesprek niet tot het door dr. Veldkamp gewenste resul taat heeft geleid. Het is niet onmoge lijk dat er nog een nader gesprek komt. Veel verwacht men er intussen niet van. In bepaalde kringen stelt men daarom dat de knoop maar moet worden doorge hakt. Dr. Veldkamp moet bijdraaien of terugtreden, roept men. Bedoelde groepering verwijt dr. Veld kamp dat hij zijn sterke positie als de grote man van het sociale beleid mis bruikt. Wil hij enige zekerheid omtrent het sociaal perspectief? Akkoord, maar dan moet hij, zegt men, de zaak niet overtrekken. Dr. Veldkamp zou meer vetrouwen moeten hebben. Als hij enig geduld zou hebben, zou hij op den duur heus wel zijn zin krijgen. Och kom, zeg gen de liberalen, het is dr. Veldkamp helemaal niet om meer zekerheid te doen. Hij wil van ons af, hij weigert mr. Ma- rijnen als premier te accepteren. Er wordt inderdaad heel veel gespe culeerd over persoonlijke motieven ach ter dr. Veldkamps verlangen naar exacte financiële zekerheid. Persoonlijke res sentimenten spelen trouwens toch bij de ze formatie een onbehoorlijk grote rol. Een feit is intussen dat dr. Veldkamp voor zijn standpunt een sterk zakelijke verdediging heeft. De verhoging van de a.o.w. komt straks aan de orde. Mr. Biesheuvel, de A.R.-kandidaat voor Landbouw, heeft gisteren ook met mr. Marijnen en prof. Witteveen gesproken. Het verhaal gaat, dat hij niet ontevreden is over het resultaat van dit gesprek. Het wordt in A.R.-kringen toch wel betreurd dat prof. Zijlstra is uitgerangeerd. Er klinken protesten op tegen de liberaal Witteveen op Financiën. Ergens krijgt men de indruk dat de A.R. zich probeert veilig te stellen voor het geval het spaak zou lopen met de formatie-De Quay. Gisterenavond heeft mr. Marijnen met prof. De Quay alle moeilijkheden nog eens doorgesproken. Voor het geval dr. Veldkamp inderdaad zou bedanken, denken zij reserves achter de hand te hebben. Een van hen, K.V.VP.-voorzitter mr. Aalberse, is reeds gepolst. Hij heeft echter bedankt. Nu wordt nog gedacht aan prof. Steenkamp, jong katholiek hoogleraar met frisse ideeën aan de T.H. te Eindhoven. Als men met alle geweld een kabinet wil hebben, zou Sociale Zaken ook nog aan een andere partij gegeven kunnen worden. Defensie schijnt niet meer ruilbaar te zijn. Dr. De Kort heeft van Ulvenhout uit, waar hij zich heeft teruggetrokken, laten weten dat hij blijft bij zijn stand punt dat Defensie weer een liberale por tefeuille moet worden. Dr. De Kort be roept zich. wat dit betreft, op zijn beurt op het akkoord van Wassenaar. Mr. Toxopeus is nu de boer op om een kan didaat te vinden. Gedacht zou worden aan lt.-generaal Van de Wall Bake, chef van de generale staf, en aan vice-admi- raal (b.d.) Brouwer, thans lid van de Raad van State. In de veelomstreden mr. Van Riel heeft de V.V.D. ook nog een defensie-specialist. Gisterenavond laat werd nog gezocht naar een compromis rond de Veldkamp problematiek. De sfeer is echter niet gun stig voor een compromis. Op dit moment doet zich binnen de K.V.P. wel heel pijn lijk het gemis voelen aan een figuur, die boven de ruziënde partijen staat en het gezag bezit om orde op zaken te stellen. De Parijse politie heeft gisteren twee anti-Gaullistische terroristen onder vraagd over een mogelük nieuw kom- plot tegen het leven van de Franse pre sident, Charles de Gaulle. Uit welingelichte kringen wordt ver nomen dat de twee mannen vorige week, samen met zes andere personen, zijn ge arresteerd. De twee mannen zijn Jacques Ferrari en Serge Fabre, die op afgelopen 8 juli door de politie werden gearresteerd, kort nadat zij uit Spanje met een passagiers vliegtuig in Parijs waren gearriveerd. Verondersteld wordt dat de aanslag op het Franse staatshoofd komende zondag tijdens de 14e-juliviering zou gebeuren. De politie verhoord de twee terroristen ook in verband met de moord op de Pa rijse bankier, Henri Lafond. De bankier werd doodgeschoten, waarschijnlijk om dat hij geweigerd had de O.A.S. finan cieel te steunen. IN DE Boris-Kidric-staalfabriek te Nik- sic (Joego-Slavië) is een grote moderne kraan omgevallen. Vier arbeiders von den de dood en drie werden gewond, van wie een zeer ernstig. Toen de voetbalploeg van het Duit se plaatsje Hirschau te Freihung bij Neurenberg aankwam om daar een vriendschappelijke wedstrijd tegen het plaatselijke elftal te spe len, ontdekten de enthousiaste spe lers, dat voetbal voorshands niet ■mogelijk was, omdat een sterke wind bergen, reeds geoogst hooi over het hele voetbalveld had ge blazen. Reeds in voetbalkledij hiel pen de voetballers het hooi op nieuw oogsten en zij werden voor hun ijver beloond. Zij wonnen nl. de verlate wedstrijd met 7-1. (Van onze correspondent) „Een bijzonder ernstig misdrijf", zo noemden zowel de officier van justitie mr. Bruigom als de Bos sche hoofdinspecteur Kosters het feit, dat zich dinsdag jongstleden tegen het middaguur aan het Drongelens Kanaal heeft afge speeld, waar de 26-jarige vrouw J. v.d. V.-V. uit de Hoge Nieuw straat te Den Bosch haar bijna tweejarige dochtertje Fanny ver dronken heeft. De vrouw heeft donderdag laat in de avond haar misdrijf bekend, doch toon de ook toen nog geen spoor van berouw of van agitatie. Zelf verklaart zij haar handelwijze uit het feit dat zy „een rot, leven" had. Ze zou aanvankelijk van plan geweest zjjn ook zichzelf te ver drinken Aan het feit dat een tweede meisje 'van elf maanden momenteel in het ziekenhuis ligt, is het wellicht te danken dat dit kind niet eenzelfde lot heeft ondergaan als haar zusje. De vrouw was dinsdag kort na de middag op het politiebureau gekomen om aan te geven, dat haar dochtertje, terwijl zij in de Vughterstraat in een winkel inkopen deed. door een man in een donkere auto was meegenomen Het kwam de politie al terstond merk waardig voor. dat de vrouw na die ..ontvoering" 'eerst nog rustig bood schappen was gaan doen en die thuis gebracht had, alvorens zich met de politie in verbinding te stellen. Boven dien leek het nogal merkwaardig, dat een dergelijke ontvoering in de steeds drukke Vughterstraat mogelijk zou zijn geweest zonder dat iemand het merkte. Zonder direct reden tot aanhouding te hebben heeft de politie de vrouw daar om toch wel uitvoerig aan de tand ge voeld, waarbij zij de details van haar verkalringen telkens anders opdiste. Het bleek ook dat zowel de vrouw als haar 30-jarige man, een schilder thuis ge woon hun gang gingen en geen enkel spoor van droefheid of verontrusting vertoonden. Donderdag kwam de vrouw met een verhaal, dat kinderen aan het Drongelens Kanaal haar verteld hadden dat ze in het water een kindje hadden gezien, waarvan het signalement aan dat van het verdwenen kindje zou be antwoorden. De vrouw heeft de zoge naamd door de kinderen aangewezen plaats nauwkeurig aan de politie aan gewezen. De verdenking, dat zij het kind zelf om het leven gebracht zou hebben, werd steeds sterker en nadat zij weer ver- schilende afwijkende verklaringen had afgelegd, is zij onder verdenking van haar kind verlaten te hebben, op het politiebureau ingesloten. Daar heeft zij donderdagavond bij een hernieuwd ver hoor verklaard, dat zij naar het Dronge lens Kanaal is gegaan met de bedoeling zich van het kind te ontdoen, welk plan zij reeds enige tijd had opgevat. Zij heeft het hij het kind doen voor komen alsof ze ermee wilde gaan zwemmen De vrouw heeft het kind daarop in' het water gebracht en ver dronken. Door de hoge rietbegroeiing ter plaatse was dit mogelijk zonder dat iemand er iets van gemerkt heeft. Het echtpaar was bijna drie jaar ge huwd en stond niet bepaald ongunstig bekend. Het had in de volksbuurt, waar het woont weinig contacten. Vrijdag ochtend heeft de politie het stoffelijk overschot van het kindje gevonden op de plaats, die door de vrouw was aan gegeven. De sectie is verricht door dr. Zeldenrust die als doodsoorzaak ver drinking heeft vastgesteld. Een Westduitse badgast, de 19-jarige instrumentmaker Juergen Anhalt uit Travemuende, is op het Oostzeestrand bij Travemuende door Oostduitsers met een machinegeweer neergeschoten. De jongen was uit overmoed ongeveer 200 meter Oostduits gebied binnen gewan deld. Hij werd aan het been getroffen en is door Oostduitse soldaten wegge voerd. hDJ }^f?elopen Mweek is in ons land ongeveer 3 a 4 graden te koel gebleven urpn van0^ aaJ1 z.onneschijn bedraagt tot nu toe in De Bilt in deze maand 27 hpcrin 3 g ,pen 30 dagen bleven er 25 koeler dan normaal, zodat wij afsluitpn de eerste helft van deze zomer met een nadelige balans 20 prarion "F n in, i®ts beter, want hl Limburg steeg het kwik weer tot einrtp bnlryaam a pressie la8 gisteravond bij Oost-Engeland en zal dit week- seliik ppn rpppn of p 00rdze^ passeren. Hierdoor blijft het wisselvallig met plaat- lanes dp kuft V nweersbui> waarvoor de kans in het binnenland groter is dan noe tussrn 17 pn 9H o0mj ook zonneschijn voor en de temperatuur blijft overdag nog tussen 17 en 20 graden schommelen, dus iets aan de koele kant. In de „model"-gevangenis op het eilandje Pulau Senang op twintig kilometer van de Britse kolonie Singapore, heeft giste ren een gevangenisoproer plaats gehad, waarbij de gevangenen de directeur vreselijk mishandelden en hem daarna verbrandden door kerosine over heb heen te gie ten en in brand te steken. Twee bewakers werden eveneens ge- dood. Aan de opstand, die uitbrak kort na de middagmaaltijd, namen vierhonderd inwoners deel. De gevangenis op Se nang is er een met een minimum aan veiligheidsmaatregelen, waar veel wordt overgelaten aan het persoonlijk initia tief van de inwoners en waar de cipiers geen wapens dragen. Een groep gevangenen had zich meester gemaakt van messen, gras- scharen, schoppen en pikhouwelen, waarmee ze zich een weg baanden naar het kantoor van de directeur, Daniël S. Dutton, een lange Engelsman van middelbare leeftijd, die ze de ogen uit staken, andere verwondingen toebrach ten en tenslotte levend verbrandden. Ook de onderdirecteur, de Australiër J. W. Tailford, werd mishandeld en in brand gestoken. Hij leeft nog maar is er ernstig aan toe. Twee van de ge wonde cipiers een Chinees en een Maleier zijn naderhand in een zie kenhuis overleden. De opstand is tenslotte onderdrukt door een politiemacht van vierhonderd man die vanuit Singapore werd aan gevoerd. Er werden 29 bewakers ge wond. Vijf gewonden, onder wie een veroordeelde, zijn met ernstige kwetsu ren opgenomen in een ziekenhuis. Van de inwoners zyn er 22 met bootjes van de gevangenis ontsnapt en voortvluch tig. Acht werden aangehouden door een politieboot die hun scheepje ramde. Van het gevangeniscomplex werden negen gebouwen in brand gestoken. Sohon Singh, een Sikh-cipier, zei dat de gevangenen aan het middageten za ten, toen er ergens plotseling beroe ring ontstond en een groep inwoners naar de keukenmagazijnen stormde, waar huisraad en ander materiaal werd weggenomen. Veertig cipiers werden bijeen gedreven, waarna men op weg ging naar Duttons kantoor. Op de plaats van het oproer is de gevangenisopzichter van Singapore aangekomen, om een onderzoek in te stellen. De gevangenis is vier jaar oud en werd ingericht om die van Singapore en Changi te ontlasten. De gebouwen zijn opgetrokken door de gevangenen. De enige bewaking bestond uit de wateren rondom het eiland waarin haaien huizen. De bewakers hadden vuurwapens noch gummistokken. Premier Lee Koean Yew bracht drie jaar geleden een bezoek aan Senang, bij welke gelegenheid hij zei dat er „een nobel experiment" werd onder nomen. Door hun groente te verbou wen, hun eigen huisjes te bouwen en wegen aan te leggen, werden de ge vangenen zo onafhankelijk mogelijk gemaakt. Tot nu toe scheen het expe riment van een verbijsterend succes, als men bedenkt dat onder de inwo ners moordenaars, gangsters van ge heime Chinese genootschappen, wa- pendragende rovers en misdadigers van kleiner allooi zijn. Dutton was sinds het begin van het experiment directeur van Senang. Hij was een man van soldateske houding en imponerende wijze van optreden. Hij was getrouwd met 'n bekend model van Euro-Aziatisch bloed uit Singapore en had een zoon. (Van onze redacteur) De minister van Verkeer en Waterstaat heeft, zoals overigens verwacht werd, de aangezegde ontslagen voor het sluispersoneel van rijkswaterstaat te Hansweert en Wemeldinge ingetrokken. Slechts voor een van de arbeids contractanten is de beslissing over het ontslag aangehouden omdat hij zijn verantwoording niet op tijd had ingediend en zich bovendien een recalcitrante houding had aangemeten. De minister heeft voorts besloten dat de fooiencompensatieregeling, die voor het sluispersoneel met ingang van 1 ja nuari jl. was opgesteld, pas per 1 juli in werking zal treden. Dit besluit is geno men omdat het sluispersoneel in de eer ste helft van 1963 tegen het uitdrukke lijke verbod van de minister in toch fooien van schippers bleef aannemen; een overtreding die, zoals men weet, de oor zaak van de hele ontslagkwestie is ge weest. Zoals wij destijds hebben geschreven heeft Rijkswaterstaat dus inderdaad een paardemiddel gebruikt om het in de loop der jaren gegroeide fooienstelsel aan de sluizen in Nederland afgeschaft te krij gen. Ter ondersteuning van dit paarde- middel heeft de directeur-generaal van Rijkswaterstaat een schrijven gericht aan alle schippers op de binnenwateren en daarin 'n dringend beroep op hen gedaan mede te werken aan het uitbannen van de gewoonte fooien aan het sluisperso neel te geven. Volgens de directeur-generaal van Rijkswaterstaat wordt de naleving van het verbod fooien aan te nemen bemoei lijkt wanneer de schippers, al dan niet in opdracht van rederijen, door blijven gaan met het geven van fooien. De di recteur-generaal schrijft de schippers, scheepsbevrachters en rederijen hen mo reel medeverantwoordelijk te achten voor de ontslagen, die onherroepelijk zul len volgen op toekomstige overtredingen van het fooienverbod. „Ik kan niet aan nemen dat u deze verantwoordelijkheid zoudt willen dragen", aldus de brief. Op een zebrapad op de hoek van de Jan Tooropstraat en de Postjesweg in Amsterdam is gisterenmiddag omstreeks vier uur een kinderwagen aangereden door een personenauto. De negen maan den oude Jaap Eichelsheim, die in de kinderwagen lag, werd op straat geslin gerd en overleed op weg naar het zie kenhuis. Twee auto's waren gestopt om de overstekende mevrouw Eichelsheim en haar kinderwagen de verplichte voor rang te geven. De bestuurder van een derde personenauto deed dit niet en wil de de stilstaande auto's passeren. De heer G. A. Knepflé, thans hoofdredac teur van het Algemeen Nederlands Persbureau (A.N.P.), is benoemd tot hoofdredacteur van De Nieuwe Lim burger te Maastricht, evenals ons blad een uitgave van de N.V. Uitgeversmaat schappij Neerlandia. De heer Knepflé zal op 1 november a.s. zijn funtcie aan vaarden. Met de benoeming van de heer Knep flé wordt de opengevallen plaats, die ontstond na het tragisch overlijden van de heer J. M. Peters weer bezet. De nieuwe hoofdredacteur in Maas tricht is voor ons zeker geen onbe kende. Hij is op 5 februari 1913 in Dongen geboren en onmiddellijk na het behalen van het einddiploma h.b.s. deed hij zijn intrede in de journalis tiek bij de Echo van het Zuiden in Waalwijk. In deze periode van 1930 1935 volgde hij een paar jaren colleges sociologie aan de Tilburgse Hoge school. Daarna trad hij in dienst van ons dagblad (toen nog Dagblad van Noord-Brabant en Zeeland geheten). In Breda vond hij ook zijn vrouw, die hem zes kinderen schonk. De ouderen onder ons bewaren nog de beste herinneringen aan de ontplooi ing van de journalistieke kwaliteiten en de collegiale gezindheid van dit jonge redactielid, die later in Den Bosch werd gestationeerd. Gedurende enige maanden na de bevrijding is hij ook nog enige maanden aan het Dag blad De Stem werkzaam geweest, doch daarna trok het persbureau Anep- Aneta hem aan. Zijn organisatorische bekwaamheden droegen belangrijk bij tot de wederopbouw van een goed functionerende Nederlandse Nieuws dienst. Toen in de herfst van hetzelfde jaar het proces tegen de oorlogsmisdadigers in Neurenberg begon, kreeg de heer Knepflé de zware en tegelijkertijd eer volle opdracht dit monsterproces te verslaan. Over zijn ervaringen in dit proces schreef hij later het boek „In naam der gerechtigheid". Tot 1948 bleef hij in Duitsland werkzaam, waar na hij gedurende enkele maanden fun geerde als correspondent bij de Ver. Naties. Begin 1949 werd hij belast met de ver slaggeving voor het A.N.P. van alle grote internationale conferenties. In 1951 was de heer Knepflé weer in Bonn als vertegenwoordiger van het A.N.P. in de Bondsrepubliek. To enhij in 1956 werd benoemd tot plaatsvervangend hoofdredacteur van het A.N.P., keer de hij naar Nederland terug, waarna dan in 1959 zijn benoeming tot hoofd redacteur volgde. De heer Knepflé maakte verschillende grote reportagereizen, o.a. naar Zuid- Slavië, Hongarije, Polen, Sovjet-Unie, Zuid-Afrika. Israël, Ned. Nieuw-Gui- nea, de Ned. Antillen en Suriname. Wij begroteen deze collega van harte'bij zijn herintrede in de dagbladjourna listiek en ook in de Neerlandia-combi- natie. Hem zij dankbaar en vruchtbaar werd in het Limburgse gewest toege wenst. (Advertenties) DENKT U AAN EEN NIEUWE KEUKEN? Vraag dan direct het leuke boek je: „Een papieren excursie door keukenland" aan bij: Baronielaan 59, Breda Grote Markt 50 Catharinastraat 4 woonkunst op z'n best

de Stem | 1963 | | pagina 1