blitd Formatie in stadium van knopen doorhakken Vandaag wellicht beslissende dag Meer kon takt EEG Engeland en A COTY ZAL DE QUAY DE VLAG STRIJKEN? Drie-en-dertig doden bij I scheepsramp Argentinië Staatsgreep in Ecuador hafflOl weer vandaag' Houdt die Nederlanders toch goed in de gaten t VOOR f9.39 WAST WITTER... EN ZACHTER Ontploffing in Hastings Verf met voldoening El. DAGBLAD VOOR ZEELAND Wie doet water bij de wijn Zonnige perioden Weer twee boeren achter de tralies Ju weiendiefstal in Londen Kindje overreden door ziekenauto Succes Weinig geheimen Wie defensie? Regering in Italië krijgt vertrouwen Geefaan Viccie" OE THANT BIJ PAUS PAULUS IN BRUSSEL: Bom doofde eeuwige vlam bij crypte onbekende soldaat Frankrijk door de knieën Daan Schrijvers voor bijna 1 ton naar DWS INDONESISCH PERSBUREAU: Ze willen weer bevoorrechte positie hebben COTY Vloccona al klaar in de kopjes I t f 6,80 i| f 8,05 k maandelijkse 'oorbeeld: Diverse onkosten, uitgaven DEN. «enweg 27, (tel. 01600-45596) ran 1417 uur. 103e JAARGANG No, 24331 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 18 - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 VRIJDAG 12 JULI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. f 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Lossè nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Lel. iSööti yo o - KZR9. Bureau voor Zeeuwsch-Vlaandcren: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Bureau voor de Zeeuwse EilandenGOES, Klokstraat 1 reiemuu imai ^1 \?ftlrlho 1,1 n Tn /in IT 11 P Prof. dr. J.E. Andriesscn, hoogle raar in de staathuishoudkunde aan de universiteit van Amsterdam, na aankomst bij het ministerie van Algemene Zaken voor een gesprek met formateur prof. dr. J.E. de Quay. (Van onze parlementaire redactie) De formatie-De Quay is in een beslissend stadium geko men. Er moeten nu knopen worden doorgehakt. Voor deze bijzonder moeilijke operatie geeft men in politieke kringen de formateur de tijd tot begin volgende week. Is hij er dan nog niet uit, dan zal prof. De Quay de vlag moeten strijken. Voor het eindresultaat is de dag van vandaag van groot, zo niet van beslissend belang. /•'Ar. Marijnen, de aspirant-minister-president, zal dan in een gesprek met dr. Veldkamp, prof. Witteveen en prof. Andriessen een oplossing pro beren te vinden voor Het kernpunt bij de huidige formatiemoeilijkheden, de sociale paragraaf in het regeringsprogramma. Tenzij een van beide partijen water in de wijn doet moet dat gesprek op een breuk uitlopen. Het 2330 ton metende Argentijnse pas sagiersschip Ciudad Asuncion is giste ren, na in brand gevlogen te zijn gezon ken in de modderige wateren in de mon ding van de Rio de la Plata. Er zouden 416 personen aan boord zijn geweest, ter wijl er 39 worden vermist. Een juiste opgave is echter nog niet binnengeko men. Het schip is in brand gevlogen na dat het tegen de romp van een gezonken Griekse hoot was gevaren. Het schip was ongewoon vol, aldus werd verklaard van de zijde van de re derij, omdat dichte mist de vliegvelden van Buenos Aires en Montevideo on bruikbaar had gemaakt. Zodoende na men de normale vliegpassagiers thans de veerdienst. Het schip onderhield een dag dienst tussen Montevideo, Uruguay en Buenos Aires. Zodra de ramp bekend was is de Ar gentijnse mijnenverger King uitgevaren om hulp te bieden. Ook de Muraiure, eveneens een mijnenveger, stoomde op. Deze laatste boot is in de loop van gis teren naar La Plata teruggekeerd met enige honderden geredden aan boord. Ook zou het schip een aantal lijken vervoerd hebben. Het brandende schip is gezonken ter wijl de reddingboot alle mogelijke pogin gen aanwendden de slachtoffers uit het water te halen. Door de mist werden deze werkzaamheden ernstig belemmerd. Het opstomen naar de ramp ondervond ver traging door dat onjuiste posities werden opgegeven. Over het aantal slachtoffers verkeert men nog steeds in het ongewisse, evenals over het aantal passagiers, on der wie zich de bekende abbé Pierre be vindt. Hij maakt het overigens uitste kend. Het ongeluk is waarschijnlijk een ge volg van een ontploffing in de machine kamer. B IN EEN memorandum dat gisteren aan de conferentie van de sociale en econo- B mische raad van de V.N. in Genève is ïm voorgelegd door de Russische afgevaar- digde S. Borisov, heeft de Sovjet-Unie op de V.N. een beroep gedaan Irak dringend te verzoeken alle militaire operaties te lgen de Koerdische opstandelingen te be- B eindigen. MAAN BOORD van hr. ms. jager „Hol land", die in Den Helder ligt, zijn drie lichte gevallen van paratyfus geconsta teerd. Er bestaat geen reden tot ongerust heid. DE SOVJET-REGERING heeft geweigerd visa te verstrekken aan journalisten uit de westelijke landen, die in Moskou de Amerikaans-Brits-Russische besprekingen over een kernstopverdrag willen verslaan. •DE MINISTER van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns, zal op 20 juli in Jaoendi in Kameroen de overeenkomst tekenen voor de associatie van een acht- tiental Afrikaanse staten en Madagascar Hmet de Europese Economische Gemeen- 8® schap. De minister tekent de overeen- ■rkomst zowel namens de raad van mi- ^Husters van de E.E.G. als voor het konink- ir rijk. EEN BELLE BRAND in Wijhe heeft tien personen dakloos gemaakt. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een bran- dende oliekachel omviel. Het huis brand- de tot de.grond toe af. PRINSES MARGARET heeft gisteren als eerste lid van het Britse vorstenhuis een officieel bezoek gebracht aan Duitse auto- riteiten sinds de eerste wereldoorlog. Ze bezocht Britse legeronderdelen. Het leger van Ecuador in Zuid-Amerika heeft president Carlos Arosemena giste ren afgezet en diens regering vervangen door een militaire junta onder leiding van vier hoge officieren. De belangrijkste gebouwen in de hoofd stad Quito zijn door troepen bezet en het presidentiële paleis is omgeven door tanks. Het leger heeft een communiqué in het vooruitzicht gesteld over de beweegrede nen tot dit ingrijpen. Over president Arosemena deden de laatste tijd geruch ten de ronde dat hij aan de drank ver slaafd zou zijn. Mr. Marijnen, prof. Witteveen en prof. Andriessen houden vast aan wat over de sociale paragraaf in het „akkoord van Wassenaar" is overeengekomen. Dr. Veldkamp eist, wil men hem in het ka binet terugzien, grotere zekerheid om trent de verdere uitbouw van de sociale zekerheid. De anderen zeggen dat het extra geld rond 250 miljoen dat hij verlangt alleen gevonden kan worden in een bezuiniging op de woningbouw en landbouw. In het „akkoord van Wasse naar" is daarvoor echter de hoogste prio riteit vastgesteld. Duidelijk is reeds dat de landbouw on der geen beding het slachtoffer wenst te worden van het conflict met dr. Veld kamp. Ook op de woningbouw wenst nie mand te bezuinigen. De agrariërs hebben hun eisen gisteren gepresenteerd bij mon de van het A.R.-Tweede-Kamerlid mr. Biesheuvel, voorzitter van de C.B.T.B. Mr. Biesheuvel heeft ondershands van mr. Marijnen de portefeuille van Land bouw aangeboden gekregen. Mr. Bicsheuvel heeft geantwoord, dat met hem alleen te praten zou zijn als duidelijk vaststaat, dat de landbouw de extra 150 miljoen krygt waarop de agra riërs menen recht te hebben. (Advertentie) Verwachting van het vanavond, opgemaakt 23,15 uur: Zonnige perioden maar in de loon van de dag enkele verapïeid vw>r- komende buien. Zwakke tot JZ, I relfa 35* .Wi"d' °"«veer dê- zelfde middagtemneraturen. I vandaag: zon onder 20.57 uur J Morgen: zon op 4.34 uur. Maan "-Ol uur. K.N.M.I. tot gisterenavond op Gisterochtend heeft de rijkspolitie te staphorst opnieuw twee boeren gearres teerd, die weigerden een hun opgelegde boete te betalen. Het zijn de landbouwers Krijger en Hofstede, die in het huis van bewaring in Zwolle werden opgesloten. Eergisteren werden de Staphorster land bouwers De Klein en Slager aangehouden en opgesloten voor hetzelfde feit. Allen werden door de economische politie rechter beboet, omdat zij hun verplich tingen jegens het Landbouwschap niet wensten na te komen. De arrestaties ver liepen rustig en vrijwel onopgemerkt. Een groep bandieten heeft gisteren in Londen een kist met juwelen van de her togin-weduwe van Northumberland ge- rfeifiv Waarde van de juwelen be draagt ongeveer 300.000 gulden. De bandieten ramden met een bestel wagen de bewaakte auto van de herto gin. die voor haar huis in de villawijk Belgravia geparkeerd stond. Volgens de politie zou een forse kerel waarschijnlijk een Westindiër, een ruit van de auto hebben stuk geslagen. Zijn handlangers overmeesterden de bewa kers en gingen daarna met de juwelen- kist er vandoor. De juwelen werden juist uit een brandkast van een juweliers zaak in Mayfair gehaald en zouden door cle hertogin worden gebruikt op de gala- reeeptie, die gisterenavond in het Cla- ridgehotel werd gehouden ter gelegen heid van het bezoek van het Griekse vor stenpaar. Een van de bewakers, Tom Wood, raakte in een gevecht verwikkeld met de bandieten en wist nog te voorkomen dat de mannen met een tweede juwelen- kist er vandoor gingen. Het 2-jarig meisje Carolientje van G. dat op een autoped door de Valckenier- te Amsterdam reed, is gisteren middag bij het passeren van de garages van de G.G.D. door een juist uit de uit rit komende ziekenauto gegrepen. Bij laankomst in het Weesperplein-ziekenhuis bleek de kleuter te zijn overleden. den met dr. Veldkamp. In de K.V.P. fractie staat dr. Veldkamp nagenoeg al leen. Zijn standpunt wordt daar slechts gedeeld door mr. Cals en mej. Klompé. Bij de partyleiding van de K.V.P. zou hij de laatste dagen meer begrip hebben gevonden. Dat dr. De Kort moeilijk achter dr. Veldkamp kan gaan staan, is overigens wel begrijpelijk. Tijdens zijn formatie heeft hij de P.v.d.A. afgestoten omdat die 120 miljoen extra verlangde voor het so ciale beleid. Dr. Veldkamp vraagt rond 250 miljoen. Prof. De Quay staat ook op het stand punt dat dr. Veldkamp te veel wil rege len. Toch heeft hij hem gisteren in de kaart gespeeld door een verklaring uit te geven over het niet aanblijven van de liberale bewindsman van Verkeer en Wa terstaat, drs. Korthals. Die verklaring brengt alle interne strubbelingen weer in herinnering, waarmee de V.V.D. enige maanden geleden kampte. Prof. De Quay kiest er de zijde in van drs. Korthals, die van de V.V.D. niet mag aanblijven om dat hij destijds verzet heeft aangetekend tegen het opportunistische beleid van de V.V.D.-fractie. De liberalen waren razend. Juist nu dr, Veldkamp met het oog op de deelneming aan de regering extra garanties verlangt, is het wel erg pijnlijk voor hen aan het recente verleden herinnerd te worden. De bedoeling was dat het gesprek Ma rijnen-Biesheuvel geheim zou blijven. Dat is niet gelukt. Alle verstoppertje spe lende politici hadden gisteren trouwens een pechdag. De pers ontdekte ook een geheime samenspraak tussen mr. Ma rijnen en drs. Schmelzer, een conclaaf van de fractieleiders van de V.V.D., A.R. en C.H.U. en als klap op de vuurpijl een geheime bijeenkomst van dezelfde fractieleiders met mr. Marijnen ten hui ze van prof. De Quay. „Hoe is dat nu mogelijk", verzuchtte de formateur. Toen hij tegen de avond zijn ka binet verliet, zei hij tegen de wach tende journalisten, dat hij niemand meer zou ontvangen. Een half uur la ter deed hij in zijn eigen huis de deur open voor de fractieleiders van de V.V.D., A.R. en C.H.U. Op de stoep stonden toen reeds journalisten.. Deze „geheime" bijeenkomst was ge arrangeerd op verzoek van mr. Toxo- peus. De liberale fractieleider wenst zich niet neer te leggen bij het voorstel van dr. De Kort, dat hij op Defensie moet gaan zitten. Na ir. Visser wil de V.V.D. niets meer met Defensie te maken hebben. De A.R. en C.H.U. hebben begrip voor de moeilijkheden van mr. Toxopeus. Zij zijn van oordeel dat de K.V.P. Defensie maar moet nemen. Dr. De Kort heeft hiertegen geen bezwaar, mits de K.V.P. geen' andere zetel in ruil behoeft terug te geven. Dr. De Kort wenst dus zeven zetels. Daarmede zouden de K.V.P.-mi nisters de meerderheid hebben in het kabinet. Onaanvaardbaar, zegt C.H.U.- fractieleider mr. Beernink. In een gesprek met mr. Marijnen en prof. De Quay hebben de fractieleiders van de V.V.D., A.R. en C.H.U. nu ge zocht naar alternatieve oplossingen. Men zal proberen binnen de door de kleine partijen toegedachte zetels verschuivingen aan te brengen. Er wordt onder meer gedacht aan de mogelijkheid Defensie als derde zetel aan de C.H.U. toe te wijzen. Oud-minister Staf is gisteren onver wacht aan het formatiefront opgedo ken om mr. Beernink over moge lijke kandidaten te adviseren. Veel belangrykcr echter dan de zetel verdeling zijn de programmamoeilijkhe- De Italiaanse kamer van afgevaardig den heeft gisteren haar vertrouwen ge geven aan de nieuwe christen-democrati sche regering van Giovanni Leone. De regering kreeg het vertrouwen met 255 stemmen voor, 225 tegen en 119 onthou dingen. Voor stemden de christen-demo cratische afgevaardigden, tegen de com munisten, liberalen en neo-fascisten. De Nenni-socialisten, de sociaal-democraten, republikeinen en monarchisten onthiel den zich van stemming. Het vereiste aantal stemmen dat Gio vanni moest behalen was 241. De Italiaan se senaat had de nieuwe regering reeds vorige week zijn vertrouwen gegeven. Prof. De Quay hoekte gisteren een on verwacht succes toen hij de 35-jarige prof. Andriessen, hoogleraar aan de Gemeente lijke Universiteit van Amsterdam, bereid vond de. portefeuille van Economische Zaken te aanvaarden. Prof. Andriessen behoort tot de linker vleugel van de C.H.U. Zijn „ja"-woord verraste velen. Jongstleden januari heeft hij in een artikel nog gepleit voor sa mengaan met de P.v.d.A. Zal hij vandaag uiteindelijk de zijde kiezen van dr. Veld kamp? In C.H.U.-kring verluidt, dat prof. Andriessen ook zou uitgaan van het ak koord van Wassenaar, niet omdat hij de sociale paragraaf zo ideaal vindt, maar omdat contract ook voor hem contract is. Staatssecretaris Schmelzer heeft Volks huisvesting aangeboden gekregen, staats secretaris Scholten Justitie. Zeker van hun portefeuille lijken ze nog niet. Als mr. Toxopeus zijn zin krijgt en er ge wisseld gaat worden, kan er nog van al les gebeuren. Prof. De Quay heeft mr. Biesheuvel, zijn kandidaat voor Land bouw. zelfs nog niet benaderd. Mr. Vic Marijnen, die achter de schermen druk mee formeert, moet de landbouwproble matiek blijkbaar tot een oplossing bren gen. „Geef mijn portie maar aan Viccie", zal prof. De Quay misschien denken. Paus Paulus VI heeft gisteren tijdens een audiëntie aan secretaris-generaal Oe Thant, de V.N. geprezen in een in het Engels uitgesproken rede, een parallel trekkend met de universaliteit van de rooms-katholieke Kerk. De paus zei dat hij de V.N. be schouwde als „de vrucht van een bescha ving waaraan de katholieke godsdienst, met als inspirerend centrum de Heilige Stoel, de levensbeginselen heeft gege ven". De Kerk, zo vervolgde de H. Vader, beschouwt de V.N. als instrument van broederschap tussen de landen, een broe derschap die de Kerk immer gewenst en bevorderd heeft. De ontmoeting tussen de nieuwe paus en de vooraanstaande boeddhist Thant, verliep zeer harmonieus en duurde 35 minuten. Mr. V.G.M. Marijnen is hier ge fotografeerd, in de huiselijke kring. Zijn pijp wordt aangestoken door de vierjarige Peter Paul, de jongste van zijn zes kinderen, die geboren werd, op de dag, dat zijn vader minister werd. Behalve mevrouw Marijnen kijken de achttienjarige Michel (links), de dertienjarige Anne-Els en de elfjarige Bart het tafereeltje aan. (Van onze Belgische correspondent) De inzet ter herdenking van de Gulden Sporenslag te Kortrijk in 1302 de Vlaamse nationale feestdag heeft aanleiding gegeven tot enkele incidenten. In de vroege ochtenduren van donderdag hebben onbekenden een kneedbom tot ontploffing ge bracht tegen het voetstuk van de con greskolom te Brussel. Deze zuil werd opgericht ter herinnering aan het na tionaal congres, dat in 1831, na de re volutie tegen het koninkrijk der Ver enigde Nederlanden, bijeenkwam en de Belgische grondwet voorbereidde. Sinds het einde van de eerste we reldoorlog rust in de crypte van de congreskolom ook de Belgische onbe kende soldaat. Door de ontploffing werden de bronzen toegangsdeuren en het ar duinen voetstuk bescshadigd, terwijl de eeuwige vlam werd gedoofd. In de onmiddellijke omgeving werd een aantal glasramen verbrijzeld. Een streng onderzoek werd ingesteld maar een spoor van de daders werd nog niet gevonden. Op de vooravond van 11 juli zijn te Kortrijk een aantal betogers slaags geraakt met de politie. De demon stranten hadden het gemunt op hun burgemeester die bevel had gegeven de leeuwenvlaggen aan het Gulden Sporenmonument weg te halen. Vijf politiemannen werden licht ge wond. Andere betogers trokken naar de woning van de Kortrijkse minis ter De Clerck, om hun ongenoegen te uiten over het feit dat hij zijn toe stemming had gegeven aan het paal- akkoord van Hertoginnedal. Zij rie pen „verrader" en „ontslag". Enkele ruiten van de ministeriële woning werden ingegooid. Een soortgelijke demonstratie voor de woning van de andere Kortrijkse minister. Dequae, kon door de ordediensten worden ver hinderd. De E.E.G.-partners, die donder dag bijeen waren onder voorzitter schap van onze minister Luns, hebben die dag hun eerste succes op Frankrijk geboekt in zijn ver houding tot Engeland. Couve de Murville is gezwicht voor de aan drang die de E.E.G.-partners op hem uitoefenden. Besloten is namelijk om de politieke, economische en financiële contacten met Engeland uit te breiden, om te verhin deren dat de staatshuishoudingen aan weerskanten van het Kanaal te ver uit 55 55 Volgens het officiële Indonesische pers bureau Antara is men in „regerings kringen" van gevoelen, dat Nederland te sterk aandringt op herstel van zijn bevoorrechte positie in Indonesië. Nederland oefent druk op Indonesië uit, opdat het de Nederlanders schadeloos zal stellen voor hun belangen, die in 1957 door de regering in Djakarta zijn genationaliseerd, zo meldde Antara. In Indonesische regeringskringen zegt men, aldus Antara, dat Nederland met Indonesië handel kan drijven, maar niet om bijzondere voorrechten moet vra gen. „Van regeringszijde heeft men het publiek gewaarschuwd de Nederlanders goed in het oog te houden, aangezien het niet onmogelijk is dat zij hun men sen zowel in particuliere als in over- heids-zakenkringen al hebben ge- instrueerd hun oude gewoonte van het tegen elkaar uitspelen van Indonesiërs te hervatten", aldus Antara. Het Indonesische ministerie van Scheep vaart heeft verder bekendgemaakt dat het het verbod voor K.P.M.-schepen om de Indonesische wateren te beva ren had opgeheven, hetgeen evenwel geen „bijzondere prioriteit" inhoudt. De Nederlandse diplomatieke vertegen woordiging in Djakarta, zo meldt An tara verder, heeft verklaard niets te weten van beweerde druk op Indonesië in de kwestie van de schadevergoeding voor genationaliseerde belangen. Zij verklaart volgens Antara ook, dat zij vooralsnog niet overweegt de schade vergoeding bij de regering in Djakarta ter sprake te brengen. Dit zou pas kun nen gebeuren „als de tijd rijp is en bei de partijen bereid zijn erover van ge dachten te wisselen". Als er „eisen" waren gedaan of „dreigementen" ge uit, dan was dit zeker niet geschied uit naam van de Nederlandse regering. In deze verklaring staat ook dat Neder land in Indonesië geen speciale voor rechten wenst en er ook niet om ge vraagd heeft. Wel is Nederland van me ning dat een hervatting van diploma tieke en economische betrekkingen in houdt, dat deze berusten op het begin sel van gelijkheid, non-discriminatie en wederzijds voordeel. In de havenwijk van de Zuidengelse badplaats Hastings heeft zich gisteren avond een hevige ontploffing voorgedaan. Er braken verscheidene branden uit en een aantal gebouwen, waarbij een hotel, een restaurant, winkels en cafés werd zwaar beschadigd. Ongeveer vijftig mensen zijn in zieken huizen opgenomen; de meesten van hen zijn niet ernstig gewond. Het was waarschijnlijk een gasontplof fing. Meubilair werd naar buiten gebla zen en in wijde omtrek sneuvelden de ruiten. De politie heeft een deel van de wijk afgezet en heeft een aantal gebou wen en huizen geëvacueerd, uit vrees voor nieuwe ontploffingen. elkaar lopen, waardoor moeilijkheden gaan ontstaan in de toekomst, als Enge land eventueel de E.E.G. kan binnengaan. Het plan, waarmee Couve de Murville in brede lynen akkoord ging, werd inge diend door zijn Westduitse ambtgenoot Gerhard Schroeder. De contacten zullen plaatsvinden in het kader van de Europese Unie, waarin En geland en de zes E.E.G.-landen thans sa menwerken op militair gebied. Er zouden vier vergaderingen op ministerieel ni veau per jaar gepland zijn, telkens in een andere hoofdstad. Dan kunnen te vens politieke en economische vraagstuk ken aan de orde worden gesteld. Zoals bekend heeft Frankrijk zich voorheen verzet tegen een uitbreiding van de contacten met Engeland. Kennelijk heeft zich de regering in Parijs echter gerealiseerd, dat haar partners in niets zullen toegeven, tenzij de contacten met Engeland worden hersteld. Verwacht wordt dat Franrijk van de andere E.E.G.- landen concessies zal krijgen op agra risch gebied, waarmee het land zeer ge baat zou zijn. Frankrijk is namelijk de grootste landbouwproducent van de zes en de agrarische politiek van de E.E.G. is voor dit land van het grootste belang. De ministers hebben het voorstel in to taal zes uur bespreken. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Luns, die de historische zitting leidde, heeft opdracht gekregen de Britse regering te verzoeken aan het periodieke overleg in de Westeuropese Unie deel te nemen. Wanneer de eerste vergadering met En geland zal plaatshebben, valt nu nog niet te zeggen. „Het is een goed compromis", zei de Belgische minister van Buitenlandse Za ken Spaak. Een Franse woordvoerder werd ge vraagd waarom Frankrijk nu wél akkoord gegaan was met het voorstel voor meer contacten in het kader van de E.E.G., na het in maart afgewezen te hebben. „De atmosfeer was toen niet zo goed", zeide hij, en hij voegde eraan toe: „We hebben nu ontdekt dat we tenslotte vrienden zijn". DE HONGAARSE premier Kadar heeft gisteren in Moskou besprekingen gevoerd met premier Kroestjev, president Brezj- njov en vice-premier Mikojan. (Advertenties) DAAN SCHRIJVERS (DWS Amsterdam) (Van onze sportredactie) Donderdagnacht is tussen - besturen van NAC en DWS een overeenkomst bereikt omtrent de transfer van de Bredase voetballer Daan Schrijvers naar de Amster damse vereniging. Ofschoon de juiste som van de transfer niet werd bekend ge maakt, kan toch worden gezegd, dat DWS bijna 100.000 voor de Bredanaar moet neertellen. De heer F. Speekenbrink, algemeen se cretaris van NAC zei, dat het Bredase be stuur onder geen enkele voorwaarde de voetbaltoekomst van Schrijvers in de weg wilde staan. Overigens.in de boezem van NAC is alleen nog maar sprake van een mo gelijke transfer van Theo Laseroms. Na dat aanvankelijk de onderhandelingen met Sparta volkomen waren beëindigd, worden deze zaterdag weer geopend. Heel gemakkelijk zal Laseroms, die vaak als halfspeler fungeert, echter niet wegko men. NAC is nog altijd bezig om eventueel openkomende plaatsen bijzonder goed te bezetten. Definitief nieuws daaromtrent is er nog niet. Een produkt van de Sikkens Groep, Uit het hartje va» Parijs originele lippenstift nu slechts f 3.95 Kies uit de stift voor gevoelige lip pen of de volmaakte kissproof lippen stift. Prettige smaak, frisse geur, zacht stralende glans en in de tl v nieuwste mode- tinten, zoals het nieuwste Parijse succes: „Aurora*V

de Stem | 1963 | | pagina 1