Yerseke vreest toekomst zonder hulp van buiten I I msi Geringe belangstelling in de provincie MET DAGBLAD DE STEM NOODKREET VAN GEMEENTEBESTUUR Rotterdam-Zieriksee komt medio 1964 gereed Martelli „Ik was geen spion SAS en Lufthansa werken samen r M mundheim I Brochure met grieven bepleit compensatie Vrouwelijke adm. kracht AD MAESSEN SCHELLEKEN van Kalmthout verkoopster hulp in de huishouding a. Verkoopsters b. Leerling - Verkoopsters T /£RSE££:sïtua tie ontworpen haven Gemeente Graauw: onaanvaardbaar Voorbereidingen gesprek kernstop verdrag Minister over raad St.-Annaland: Alcohol geschonken in bescheiden mate HOLLAND-FESTIVAL Motorhandel Rijwiel en Motorhandel .J geen spreekuur VAKANTIE P. Va=il Assurantiën Modehuis Marly BERVOETS-VRIEZELAAR DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 11 JULI 1963 (Van onze verslaggever) De visserijgemeenschap Yerseke, die door de Deltawerken zo ernstig in haar economisch bestaan wordt bedreigd, is bevreesd dat de overheid niet tijdig en niet de juiste maatregelen zal treffen om de huidige welvaart en omvang van het nijvere dorp voor de toe komst te verzekeren. In samenwerking met het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland heeft het gemeentebestuur van Yerseke nu een bro chure het licht doen zien, waarin het zijn grieven en zijn verlangens tot uitdrukking brengt. In hoofdzaak bepleit Yerseke een „compensatie voor de gemeen schap". wordt nagegaan op welke wijze wel licht nieuwe bronnen van inkomsten kunnen worden gevonden. In haar inleiding zegt het gemeente bestuur, dat in Yerseke de voorwaarden voor het stimuleren van nieuwe econo mische activiteiten in beginsel aan wezig zijn. Er zijn aanknopingspunten voor de ontwikkeling van industrie en recreatie. Er zijn voorts door de ge dupeerde kleine zelfstandigen reeds initiatieven genomen om de arbeids intensieve champignonteelt te gaan be oefenen. Zwaarst gedupeerd De schaduwzijden die aan de overigens technisch prachtige Deltawerken zijn verbonden komen, aldus het gemeente bestuur, nergens zo sterk tot uiting als in Yerseke. 60 tot 70 procent van de bevolking van deze plaats is direct of indirect afhankelijk van de oester, en mosselcultures. Zij zegt te vrezen, dat wanneer deze cultures als gevolg van de Deltawerken worden verdrongen, de economische basis van de gemeenschap geheel zal worden ontwricht. Pogingen om dé cultures te behouden hebben tot nu toe slechts teleurstellingen opgeleverd. De toezegging van de regering om een proef met kunstmatige oesterteelt en mosselverwatering in het Veerse Gat te nemen is niet gestand gedaan. De oesterproef is definitief af gewezen en over de mosselverwater- proef is nog steeds geen beslissing ge nomen. De toestand is erger dan aanvanke lijk werd verondersteld, omdat door de strenge vorst van de afgelopen winter de bedrijfsvoorraden van de oester kwekers vrijwel geheel verloren zijn ge gaan. Verschillende kleine kwekers zul len nu hun bedrijf stop zetten, omdat nieuwe investeringen in het licht van de naderende afsluting niet nieer ver antwoord worden geacht. Uittocht zal ook tot kapitaalverliezen leiden als gevolg van de waardever mindering van de woningen en de be drijfspanden. De brochure zegt hier over ,.Een dergelijke ontwikkeling zou een grote onrechtvaardigheid inhouden tegenover de dorpsgemeenschap van Yerseke". „Het spreekt; vanzelf, dat Yerseke grote waarde hecht aan een ruime en rechtvaardige schadeloosstelling van alle getroffenen, dus niet alleen van de kwekers, maar ook van de indirect be langhebbenden zoals de middenstanders. Doch deze individuele schadevergoeding is niet voldoende omdat daarmee nog geen nieuwe bestaansbronnen voor de gemeenschap worden gecreëerd. Yerseke dringt daarom aan op een colectief compensatieprogramma, dat gericht moet zijn op het handhaven van inwonertal en van koopkrachtniveau het scheppen van nieuwe werk gelegenheid voor zelfstandigen en kwekers. Voorstel tot herindeling (Van onze redacteur) Unaniem hebben burgemeester en wet houders en raadsleden van Graauw en Langendam zich gekeerd tegen de door G.S. voorgestelde samenvoeging met Hon- tenisse en Vogelwaarde, die als „volstrekt onaanvaardbaar" gekwalificeerd werd. In verschillende toonaarden hebben achtereenvolgens de raadsleden Daalman Mangnus, Delforge, Picavet en de Waal evenals de wethouders Buysse en Staal allemaal datgene betoogd, wat burgemees ter F. de Nijs nadien lanceerde als het officiële b. en w.-standpunt, dat met al gemene instemming bij wijze van raads besluit aan G.S. zal worden kenbaar ge maakt. Een daartoe strekkend schrijven zal als eindconclusie vermelden, dat voor het verlies van de gemeentelijke zelfstan digheid geen enkele motivering bestaat en bij een onvermijdelijke samenvoeging Clinge veruit te prefereren valt boven Hontenisse en Vogelwaarde. De gemeente heeft in het verleden be wezen, aldus dit schrijven, dat zij haar huishouden naar behoren kan voeren. Met het centrum van Hontenisse bestaat vrij wel geen contact, en met Vogelwaarde nog minder. De nieuw te vormen gemeen te zal in staat moeten zijn een verbon denheid te scheppen in de plaatselijke ge meenschap. Dit lijkt een onmogelijke op gaaf voor een gemeente, bestaande uit acht kerkdorpen met ieder een eigen mentaliteit. In het ontwerp van G.S., al dus het schrijven, wordt Clinge bij Hulst gevoegd. De functie van centrumgemeen te stelt aan Hulst, voor wat betreft onder wijs, culturele manifestaties enz. bijzon dere financiële eisen, waardoor vergroting van het draagvlak van deze gemeente wenselijk moet worden geacht, aldus hei herindelingsrapport van G.S. „Is het daar om, dat Clinge bij Hulst moet worden ge voegd?" Graauw heeft in tegenstelling met wat in dit rapport wordt gesteld, wel degelijk relaties met Clinge en Nieuw-Namen, al dus 't schrijven van b. en w. van Graauw dat in dit verband o.a. zinspeelt op werk gelegenheid, muziekfestivals enz. De raadsleden verklaarden zich tijdens deze vergadering eveneens unaniem akkoord met de gemeentelijke bijdra'ge van 20 pet in de kosten van de elektriciteitsvoorzie ning van een tiental onrendabele aanslui tingen. En zij mochten tot hun voldoening vernemen dat de vier toegewezen ww.- woningen inmiddels zijn aanbesteed. De omvang van het compensatie programma zal in overeenstemming moeten zijn met de dominerende positie, die de wegvallende cultures thans in het economisch patroon innemen" aldus het gemeentebestuur. De argumenten worden gebaseerd op art. 8 der Deltawet, krachtens wel ke schadeloosstelling moet worden verleend aan gedupeerden van de Deltawerken. De memorie van ant woord bij de Deltawet zegt hierbij Voor die gemeenten, waar de be drijvigheid een ongunstige terugslag van het Deltaplan zou ondervinden, is het van groot belang dat zorgvuldig Maatregelen De maatregelen welke het gemeente bestuur op korte termijn noodzakelijk acht zijn Mosselverwatering Door aanleg van een kunstmatige mosselverwater- plaats kan een bestaande werkgelegen heid worderu behouden. Industrialisatie Door het beschik baar komen van een terein van 10 ha zullen de voorwaarden voor verdere industrialisatie verbeteren. Uitgezonderd de mosselconservenindustrie die aan een 150 man werk geeft, is in Yerseke geen nijverheid van grote betekenis aanwezig. Nieuwe haven Aan een snelle realisering van het reeds goedgekeurde havenplan wordt door Yerseke een hoge prioriteit toegekend. De slechte toestand en de onvoldoende accommodatie van de huidige haven geven reeds jarenlang aanleiding tot ernstige klachten. De nieuwe haven zal een krachtige steun kunnen geven, aldus het gemeentebe stuur aan de industrialisatie en aan de toeristische ontwikkeling (watersport). Recreatie Na de afsluiting van de Oosterschelde zal het Zeeuwse Meer ontstaan, waarbij Yerseke door haar gunstige ligging kan uitgroeien tot een w«» tersportcentrum. Tuinbouw De aanleg van een tuin bouwcentrum met subsidie van het rijk zou aantrekkelijk zijn, met het oog op de omschakeling van de zelfstandigen. Ruilverkaveling en overheidssteun zul len echter ook hier nodig zijn. In het besluit van het geschrift wordt ten slotte opgemerkt dat een gebrekkige compensatieregeling voor de zwaarst getroffen gemeente een zware sociale hypotheek zou leggen op de Delta werken. De gemeente Yerseke^ vraagt hulp voor de situatie waarin zij buiten haar schuld is komen te verkeren. (Van onze redacteur) Ten westen van Willemstad valt momenteel een grote bedrijvigheid waar te nemen op het zandeiland bij de samenvloeiing van Haringvliet en Volkerak en op de dam die dit zand, eiland verbindt met Goeree en Over flakkee. Het zandeiland wordt zoals bekend een verkeersplein de 4,5 km dam krijgt; een moderne verkeersweg naar dit verkeers plein te dragen en noordelijk van dit plein komt de brug over het Haringvliet. Medio 1964 moet dit alles volgens plan gereed zijn. Is dan ook de Grevelingen- dam tot stand gekomen, dat kent Zierik- zee een rechtstreekse verbinding met Rotterdam. Zowel het toekomstige verkeersplein als de verkeersweg op de dam worden thans geëgaliseerd en zodanig bewerkt dat in 1964 het complete wegdek kan worden aangelegd. Hierbij zal hetzelfde procédé worden gevolgd als bij de aan leg van rijksweg 17, n.l. een ongeveer 15 cm dikke onderlaag van een cement- zandmengsel waarop een slijtlaag van asfalt wordt gelegd. Ongeveer tegelijk met het gereed komen van dit wegdek hoopt men het laatste brugdeel te leggen. Het wegdek voor deze brug zal hoog boven de water spiegel komen te liggen. Er wordt op gewerkt om ook de Grevelingendam tussen Overflakkee en Schouwen- Duiveland terzelfdertijd gereed te krij gen. De verbinding van het verkeersplein naar de Brabantse wal zal pas in 1968 een feit worden. De afsluiting van het Volkerak is namelijk medio 1967 ge pland. In 1966 wordt met de voorberei dende werkzaamheden begonnen. De af sluiting wordt een der meest spectacu laire werken van het Deltaplan langs de Brabants Zeeuwse wal, omdat in het Volkerak een zeer sterke stroming staat. Een flink stukje grondwerk wordt in- tusen weer uitgevoerd aan de oever van het Volkerak. Hier moet aan de Averell Harriman, de Amerikaanse on derminister van Buitenlandse Zaken en de Britse minister lord Hailsman, zullen hun land vertegenwoordigen op de ko mende onderhandelingen met de Sovjet- Unie over een kernstopverdrag. Zij zullen in het weekeinde voorbesprekingen voe ren. Men verwacht dat de eerste vice-minis ter van Buitenlandse Zaken van de Sov jet-Unie, Wasili Koeznetsov, zijn land bij deze besprekingen zal vertegenwoordigen. Koeznetsov is een vriendelijk en tege moetkomend man; zijn keuze zou door het westen zeer worden toegejuicht. Hij is het type voor het onderhouden van prettige relaties. Brabantse zijde een 600 meter lange voorhaven worden gegraven naar de schutssluizen met daarnaast een haven- dam. Tienduizenden kubieke meters grond moeten hier worden verplaast. De specie die hier vrij komt zal worden gebruikt voor het zandlichaam van de zuidelijke oprit van de Zoomweg. Deze komt dwars door het land van Malta te liggen tussen de in aanbouw zijnde schut sluizen en Fort de Hel. Van onze parlementaire redactie) Minister Toxopeus heeft thans geantwoord op de schriftelijke vra gen, die hem op 19 april jl. door het Tweede-Kamerlid, de heer Scheps (PvdA), waren gesteld over het schenken van alcoholische drank tijdens raadsvergaderingen in de gemeente Sint Annaland. Minister Toxopeus zegt in zijn antwoord o.m.: blijkens inlichtin gen van het provinciaal bestuur van Zeeland is tijdens een drietal raadsvergaderingen op het gemeen tehuis van St. 'Annaland aan raads leden en publiek alcoholhoudende drank verstrekt. Dit gebeurde in de laatste vergadering van 1962. in de eerste van 1963 en bij wijze van afscheid in de laatste door de waarnemend burgemeester voorgezeten vergadering. De ver strekking van de dranken heeft plaats gehad in opdracht van de raadsvoorzitter. Naar het gemeen tebestuur heeft medegedeeld heeft deze verstrekking „bij wijze van uitzondering en in bescheiden ma te" plaats gevonden. Burgemeester en wethouders hebben intussen be sloten in de toekomst behalve bij officiële ontvangsten ten ge meentehuize geen alcoholhoudende dranken meer te verstrekken. Minister Toxopeus deelt voorts desgevraagd mede. dat de toepas sing van artikel 216 der gemeente wet in het algemeen geen aanlei ding tot moeilijkheden heeft ge geven. Een misverstand is er oor zaak van geweest, dat de wnd. voorzitter van de raad ten on rechte geweigerd heeft te ant woorden op door een raadslid ge stelde vragen. Het gemeentebestuur is inmiddels tot de conclusie geko men dat het door de wnd. voorzit ter ingenomen standpunt in deze on juist is geweest. 55 De advocaat-generaal in het proces te gen de Italiaanse atoomgeleerde Giuseppe Martelli, sir Peter Rawlinson, heeft gis teren zijn kruisverhoor van de van po ging tot spionage voor de Sovjet-Unie verdachte natuurkundige, afgesloten. Het was de zevende dag van het proces in de Old Bailey van Londen. Martelli heeft nog tegenover Rawlinson toegegeven, dat hij loog toen hij bij zijn arrestatie een verklaring tegenover de politie aflegde. Hij zei dat zijn grootste zorg was de politie buiten de zaak te houden, totdat hij genoeg bewijsmate riaal tegen de Russische agent Nikolai Karpekov zou hebben om naar de politie te gaan. Martelli zei: „Ik ben nooit als spion voor de Sovjet-Unie opgetreden". Hij zei dat het vijftien jaar geleden was dat de Engelse vrouw, met wie hij samenleeft, Pamela Rothwell, werkte voor de thans in de Sovjet-Unie verblijvende atoomge leerde Bruno Pontecorvo. Martelli verklaarde, dat hij de politie niet de waarheid vertelde, „omdat ik wist dat er een lek in Scotland Yard was en mij was medegedeeld dat alles wat ik meedeelde terug naar de Russen zou gaan, waardoor mijn kinderen in Italië in gevaar zouden hebben verkeerd". Toen Martelli zijn verklaring beëindig de, had hij in totaal twaalf en een half uur in de bank gestaan, zonder ooit van de hem aangeboden stoel gebruik te ma ken. De Scandinavische luchtvaartmaat schappij S.A.S. en de Westduitse Luft hansa zijn overeengekomen hun verbin dingen tussen Scandinavië en West-Duits- land gezamenlijk te exploiteren. De over eenkomst gaat 1 november in en duurt vijf jaar. De directeur van de S.A.S.Karl Nils- son, is ervan overtuigd dat deze overeen komst het sein zal zijn voor een nau were samenwerking tussen andere Euro pese luchtvaartmaatschappijen. De over eenkomst is niet tegen andere maat schappijen gericht. De S.A.S. en Luft hansa hebben ongeveer 25.000 man per soneel in dienst, zij beschikken over veer tig vliegtuigen. Door het akkoord hoopt men de verliezen op te heffen, die door de scherpe concurrentie tussen de twee maatschappijen zijn ontstaan. (Van onze Haagse redactie) Holland-Festivalleider Peter Diamand heeft gisteren op een persbijeenkomst in Den Haag gezegd dat de belangstelling voor het festival dit jaar groter is dan in 1962. Met name komen er meer buitenlanders naar de diverse manifestaties. Het heeft de leiding van het Holland Festival spe ciaal verrast, dat dit jaar van een sterk toegenomen belangstelling voor concer ten van orkesten en kamerorkesten kan worden gesproken. De belangstelling hiervoor was de afgelopen jaren juist steeds minder geworden. De heer Diamand verklaarde, desge vraagd, dat het bezoek aan de Holland- Festivalmanifestaties die „in de provin cie" gegeven worden, tegenvalt. Hij noemde als voorbeeld het optreden van het Wiener Burgtheater in Tilburg. In een stad als Groningen is de belangstel ling van het publiek juist weer erg meegevallen. De heer Diamand kwam nog terug op hetgeen door hem onlangs gezegd is over de zeer geringe belangstelling die de Ne derlandse televisie voor het Holland Fes tival toont. De K.R.O. zou aanvankelijk de Haydn-opera uitzenden, maar dit is wegens principiële bezwaren van de K.R.O. tegen de hoogte van de door de uitgever verlangde uitzendingsrechten niet door kunnen gaan. Dit nam niet weg dat de heer Diamand teleurgesteld is over de zeer geringe belangstelling van de televisie en het gebrek aan samenwer king met de televisiewereld. De heer Dia mand meende dat hierover op hoog ni veau nog wel gepraat zal worden. Op het Bureau van de Inspecteur van het Lager Onderwtfs in de Inspectie Waalwijk te Oosterhout kan per 1 september 1963 worden geplaatst een (gehuwd geen bezwaar) Vereist diploma Mulo en typen. Salaris afhankelijk van leeftijd, opleiding en er varing tot max. 490,bruto per maand. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder no. 3- 4078/2084 (in linkerbovenhoek brief en env.) aan het Bureau Personeelsvoorziening van de Rijks overheid, Prins Mauritslaan 1, 's-Gravenhage. Te koop 2 kolenhaarden plus 1 kinderfietsje leeft. 4 tot 7 j. Te bevr. Steensedijk 17, Hulst. U kunt weer profiteren van deze pracht collectie!!! Zojuist ontvangen: de nieuwste meu belen, w.o. bankstellen vanaf f 225,-, eethoeken vanaf f 105,-, bergmeubels, dressoirs vanaf f 64,-, bedden, slaapkamers, vloerkleden vloerbedekking v. a. f 7,25. Alles met garantie, ook op gemakkelijke betaling, oude meubelen worden even tueel teruggehaald. Ant. Dieck- mann, Nieuwe Haagdijk 38, tel. 30416. Breda. Showrooms Nw. Haagdijk 38 en Ginnekenweg 67. Tel. 36409. Ben er bij! Let op de juiste adressen! Eénkamer-verwarming, meer- kamer-verwarming, hetelucht- verwarming, centrale verwar ming. Deskundige voorlichting, aanleg en onderhoud. Install, bedr. de Weerd N.V., Markt 33 Etten. 01608-2310. 37114. Echtpaar, l k. zoekt pension in Breda of omg. van 27-7 10-8. Wie kan ons helpen. Br. ond. no. 37837. Voor een zaal-dancing of tuin feest tijdens kermis of gele genheid een prachtige Chinese sprookjestuin, een unieke licht, attraktie. Sfeer en stemming met Midnight in China town". Bellen 01650-3230. Herenhuisje Poolseweg, nog verhuurd voor f 68,. per maand f 20.000,- k.k. Makelaarskant. Beekers, Wilhelminapark 18, Breda. 37792. Woonhuis te koop gevraagd te Breda voor belegging. Make laarskant. Beekers, Wilhelmi napark 18, Breda. 37791. FANTASTISCH RIJCOMFORT Felle acceleratie, uitstekende remwerking, prima vering, ideale „zit en... beide Bianchi modellen met 3 versnellingen! BIANCHI-SPORTMODEL f 695,- O^. BEFAAMDE ITALIAANSE BROMFIETS IMPORTEURS VOOR NEDERLAND: voor Noord- en Zuid-Holland: N.V. ROTTERDAM MOTORS Rotterdam - van Pottumstraat 1 Telefoon (010)170416 voor de andere provincies: RAM N.V. Roermond Wilhel- minaplein 10-11, tel. (04750) 4351 Bianchi agenten WILHELMINASINGEL 46 BREDA TEL. 39163 Middenst. won. te k. in Bre da. 5 kam. 2 keuk., garage, gr. tuin. Ged. direct te aanv. f 22.000,- Br ond no. 37665. j Heb 4-kam. part. flat in Lei- den met tuin en achteruitg. 1 Huur f 15.40 p. week. Ruilen voor woning te Breda. Mors- laan 49, Leiden. ij37838. Krediet tot f 4.000,-. Voor aankoop meubelen en woning textiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. Naar „De Efteling" te Kaats heuvel per BB A-lijndienst no. 35 via Dorst-Rijen en Dongen. V. Breda. Emmastraat o.a. 10.00 en 12.30. Terug 15.30 en 17.37. Vakantie Scheveningen. Ka mers met gebr. keuken, wegens omstandigheden vrij gekomen de week van 13 tot 20 juli a.s. en na 24 aug. nog vrij. 5 a 6 slaapplaatsen, f 65,. p.w. J.H. Frenkel, Kanaalweg 41A, Sche- veningen. Te huur: juist ingerichte vak.- woning, 9-pers. a.h. Veerse Meer 200 m v. jachthaven, 6 km Noordzeestrand. Str. wa ter, elektr., gas. Inl. tel. 01606- Auto's Motoren Autoverzekering W.A. v.a. f 'j All Risk v.a. f 188,-. Groene kaart f 10,-, financieringen, -ie- venhuysen. Haagweg 145, Bre da. Tel. 01600-32853. X Haagdijk 171 Breda Telefoon 31744 mw/AA Leerstanzers gevr. Hoog loon voor vaklieden. Nieuwbouwwo ning beschikbaar. Majestic N V Helievoetsiuis. Tel 01883- 223 37118-X Gevraagd dienstmeisje bij ad- voc at. Turnhoutsebaan 90, Borgerhout. Antwerpen. Telef. 361361. Te bevragen alle da gen behalve 14 jui en 3 au gustus^5417-X Mevr. Mr. Th. Heere, „Char- troise" Raamsdonksveer vraagt r.k. ontwikkelde dame voor leiding in de huishouding. Leef tijd 30-40 jaar. Meer personeel aanwezig. Beschaafd meisje gevraagd te Breda voor dag en nacht bij dame alleen. Alle comfort aan wezig. Loon f 250,. per maand. Br. o. no. 37695 of tel. 01600- 38692. Struyk, Oosterhout. In enige afdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze, actieve medewerkers. Ervaring in betonverwerking verdient aanbeveling maar is geen vereiste. Geïnteresseerden kunnen onze personeelschef bel len onder nummer 01620-3941 of naar hem toekomen op kan toor Koningsdijk 69. Zo nodig komen wij u graag thuis be zoeken. 796-X. Geroutineerde (steno)- typistes Ned. en-of mod. talen vrou welijk adm. krachten (geh. geen bezwaar) gevr. voor uit zending naar en tijdel. werk- zaamh. op diverse kantoren. „Raad en Daad" afd. Uitzen ding kantoorpersoneel (Lid Algem. Bond Uitzendbureaus), Breda. Heuvelbrink 31, telef. 01600-33329. Gevraagdleerlingen-monteurs Garage Bos, Sas van Gent en Sluis. Gevraagd, nette zelfstandige dienstbode of huishoudster, v. dag of dag en nacht, bij al leenstaande zakenvrouw. Eigen zit-slaapkamer en huiselijk ver keer. Br. ond. no. 5788 bureau van dit blad. Gevraagd, nette zelfstandige dienstbode of huishoudster v. dag of dag en nacht. Eigen zit-slaapkamer en huiselijk verkeer. Aanmelden mevr. v. Geel, Molenstraat 51, Roosen daal. Gevraagd sigarenbanden (oud of nieuw) per aantal of collec tie. Opgaaf van aantal en prijs. Brieven bureau van dit blad no. 37836. Geef hoge prijs voor sigarenbanden. Bontmantels, nu zomerprijzen. Keuze uit meer dan 200 stuks. Kees v. d. Ven, Nieuwlandstr. 3, Tilburg. Tel. 04250-26617. X De Pree Autohandel. Steeds aanrijdingvrije auto's te koop gevraagd. Breda, Haagweg 31- 33. Tel. 33915, Tilburgseweg 135. Tel. 39753. 19120 Van part. Chevrolet Corvair '60 50.000 km. Te zien bij garage Janssens, Breda. INTERNIST HULST VRIJDAG 12 JULI A.S. 13—29 JULI 1963 Terneuzen - Hendrikstr. 1 Tel. 01150—2652 UITSTEL VEILING In verband met een sterf geval in de familie de Goffau wordt de veiling van DE BOOMGAARD ONDER KRABBENDIJKE in de Mairepolder UITGESTELD tot maandag 5 augustus '63, terzelfder tijd en plaats. NOTARIS VAN DISSEL Nu naar de Deken Maaslaan 28. Prinsenbeek. Te koop Dau- phines '60, '59, '58, '57, Aan trekkelijke prijzen, 's Avonds na 7 uur, zaterdag, zondag ge hele dag, Taunus 12 M de Luxe 1957 te koop. Wagen verkeert in pri ma staat, billijke prijs. Burgem. Berettastr. 41, Etten. V.W de Luxe 1959, Opel Ka- pitan 197, Taunus Stationcar 1960, Ford F.K. 1000 1958. V.d. Luitgaarden, Bredaseweg 89, Etten. Te koop Renault 4, in prima staat. Joost Hamerlinckstr. 8, Sas van Gent. T.k. Puch-motor, 250 cc. i.z. g.st. bj. 1957. Vraagprijs f 400. Te bevr. Marechausse brig Meilust no 1. 5438. f 100,- Voordeel! Vraagt prijs courant van de nieuwste Ja- wa-brommers. f 475,- met 2 versn. Misschien ontvangt u één van de 1000 waardebonnen a f 100,-. Jawa Import, post bus 66, Sassenheim. Industrie- kade 1. Tel. 02532-7683. X Openlijk dank aan God door de voorspraak van de H. Anto- nius voor zijn steeds betoonde hulp. L.H. 37771 VAKANTIE AANBIEDING leuke, vlotte zomer KATOENTJES slechts voor 98 et W per meter. 90 cm breed Kjv Veemarktstraat 13 Breda :o1sr<>X<>X<>X<2C<30E i ol vraagt: 5-daagse werkweek Kortemeestraat 25 Bergen op Zoom Tel. 01640—5378 N.V. GLASINDUSTRIE L. A. WOUTERS BREDA Buitengewone Algemene Vergadering van aandeelhouders te houden op zaterdag 20 juli 1963 des voormid dags te 10 uur ten kan tore der vennootschap, al waar de punten van be handeling ter visie liggen. Houders van aandelen aan toonder dienen hun aandelen uiterlijk op 17 juli 1963 ten kantore der vennootschap te de poneren. De Commissaris. MEVROUW PENNOCK, Hertog Hendriklaan 11. tel. 0160041509 te Breda, (Brabantpark) vraagt een voor DAG en NACHT, of JUFFROUW die geheel zelfstandig de huishouding op zich kan nemen in gezin met 2 kinderen. Werkster aanwezig, grote was buitenshuis, centrale verwarming (oliestook). Event, met huiselijk ver keer. HOOG LOON. Sollicitaties tot 18 uur aan de zaak Eindstraat 23 (tel. 37583) en na 18 uur: Hertog Hendriklaan 11 (Brabantpark) tel. 41509, Breda. Wegens bijz. omst. van part. te koop Chevrolet-B-elair Hard Top '60 met totaal ger. mo tor, radio en A.m.L.P.G. inst. (verbruik 3,75 ets p. km.) elk desk. onderz. gaarne toegest vaste prijs f 4950,- Financ. mo gelijk, geen handelaren! Ver- distr. 9, B. op Zoom. Tel. 01640-3394. T.k.a. Opel Bestelauto '60. met zijruiten en opklapbare achter zitting, 56000 km gelopen, ver keert uiterlijk en mechanisch in perfecte conditie, met ver warming, ruitensproeier en 4 nwe. banden. Inl.: tel. 01682- 541. 5785. Chevrolet Bei-Air, bouwjaar 1958. In zeer goede staat. Prijs nader overeen te komen. Brie ven ond. no. P. 30 aan het bu reau van dit blad. vraagt voor haar, in september a.s. in Breda te openen filiaal Wij bieden U een interessante werkkring met uit stekende voorwaarden, o.a. 5-daagse werkweek. Uw schriftelijke sollicitatie zien wij gaarne tegemoet aan het adres van ons hoofdkantoor te Enschede, Raadhuisstraat 2, tel. 05420 - 6569 Verhoog uw vakantiegenoegens door Dagblad De Stem aan uw vakantie-adres te laten toezenden. Of dit in Nederland dan wel in het buitenland is, bezorging op uw vakantie-adres brengt geen extra kosten voor U met zich mee, indien u er voor zorgt, dat TENMINSTE EEN WEEK VOOR UW VERTREK onderstaand formulier ingevuld in het bezit van ons kantoor te Breda is, dan zorgen wij er voor, dat ook tijdens uw vakantie DAGBLAD DE STEM niet ontbreekt. PRETTIGE VAKANTIE. Normaal-adres Naam Straat Plaats: Vakantie-adres Naam Straat Plaats: vantot en met1963 Ter bespoediging van de administratieve werkzaamheden ge lieve U hieronder door te halen wat niet van toepassing is. AANVRAGER IS WEEK/KWARTAAL-ABONNEE U kunt dit formulier toezenden aan een van onze kantoren of afgeven aan de bezorger.

de Stem | 1963 | | pagina 4