Zeeuwsch-Vlaanderen Gezellig strandje bij Bruinisse AAN Eeri g< Walcheren Dijkafschuiving Tholen wordt spoedig hersteld ZUID-BEVELAND A beugelbier i BREDA BIERFEESTEN WAT S3 WAAR? Gister laatst I ter pi MIDDELBURG Openluchtconcert Middelburgs Mannenkoor G.S. op vragen Statenlid Boender: AXEL Dagblad De Stem OOSTBURG TERNEUZEN Schoolsportdag een succes Toch uitzaaien mosselschelpen Nieuwe modinettes in Stoppeldijk EXAMENS HOOGWATER AANBESTEDING Vandaag Morg en DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 11 JULI 1963 In de Abdy gaf het Middelburgs Man nenkoor o.I.v. Jan Kuiler een uitvoering in de openlucht. Dat het gebodene op hoge prijs gesteld werd, bleek uit het gulle applaus van het zeer talrijke pu bliek. En terecht, want het programma, dat uit merendeels bekende en in het ge hoor liggende melodieën bestond, was echt naar de zin van de Middelburgse toehoorders en de diverse vakantiegan gers. De Abdij leent zjch goed voor de koor zang; men kon hier ten volle luisteren, mede doordat er tijdens het programma geen verkeer de Abdijpoorten door mocht. Het Middelburgs mannenkoor opende deze avond met een werkje van Da Vit- toria en wel „Tantum Ergo". Na „In Nomine Jesu" en „En revenant d'au- vergne" kwamen we bij de negro's, waarbij „Nobody knows" wel de meest doorleefde vertolking kreeg. In het laatste gedeelte van het pro gramma kregen we een aantal bewerkin gen te horen van de dirigent van de Maastrichter Staar: Martin Koekelko- ren. Eerst het bekende en beheerst ge zongen „Der rote Sarafaan" en verder het vlot gezongen „Maddle, Ruck, Ruck. In de overgang van schemer naar don ker zong het mannenkoor o.I.v. dirigent Jan Kuiler nog „Stenka Rasin". De flinke belangstelling voor het con cert toont aan dat er behoefte is aan openluchtconcerten zoals deze en we ho pen, dat naast het Middelburgs Mannen koor ook andere koren hun kunnen eens in de Abdij mogen tonen. Het was een geslaagd openluchtconcert. A. L. (Advertentie) VROOM D R E E SM ANN JREOA BERGEN OP ZOOM O O S TER HOUT Naar aanleiding van vragen, gesteld door de heer C. Boender lid van de Pro vinciale Staten van Zeeland, te Tholen, aan het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, inzake een dijkafschuiving in de stadswal te Tholen hebben Gede puteerde Staten als volgt geantwoord: „1. Bij schrijven van 11 januari 1963, no. 63-24, deelde het dagelijks bestuur van het waterschap Tholen aan Gedepu teerde Staten mede, dat op 30 december 1962 aan de stadswal te Tholen een dijk afschuiving had plaats gevonden. Het bestuur sprak daarbij als zijn mening uit, dat de oorzaak gelegen is in het springen van een aldaar gelegen water leidingbuis, waardoor het dijklichaam met water werd verzadigd. Voorts bleek uit het schrijven gevoegde rapport van het hoofd van de technische dienst van AFSCHEID ORGANIST Tijdens een speciale bijeenkomst van het r.k. zangkoor heeft de heer L.J. Rammeloo afscheid genomen als orga nist der parochiekerk. De heer Ramme loo heeft deze functie ruim acht jaren vervuld. Zowel pastoor de Jong deken P. de Kort als dirigent J. v. Aerts liet zich in lovende bewoordingen uit over de toe wijding waarmede de heer Rammeloo zijn taak heeft vervuld. Hij stak, toen kerk en koor in grote nood kwamen te zitten, als enige de helpende hand uit. Ondanks het feit dat de heer Ram meloo enige jaren geleden reeds be noemd werd tot directeur van de werk plaats „Hulster Ambacht", en daarom dan ook van woonplaats diende te ver anderen, bleef hij het zangkoor trouw, totdat een nieuwe organist gevonden werd. Namens het zangkoor werd aan de scheidende organist een herinnering overhandigd. De heer P. de Pundert uit St. Jan steen is inmiddels als nieuwe organist in functie getreden. Er bestaan momenteel plannen om tot uitbreiding van het zangkoor te ko men. Begin september a.s. zal n.l. een nieuwe cursus voor koorzangers begin nen. ANTWOORD VAN B. EN W. OVER ONDERHOUD BOS Naar aanleiding van een door mevrouw Folkersma-Staal gestelde vraag delen b. en w. schriftelijk mede, dat door samen loop van ongunstige weersomstandighe den en langdurige vorst, het onderhoud van het bos, inclusief de onkruidbestrij ding is vertraagd, terwijl ook het inzet ten van ander personeel niet mogelijk was Het onkruid langs het wandelpad is ech ter inmiddels gekapt. Voor de groei van jonge aanplant is het echter gewenst, de grond te bewerken. Met het doodspuiten van het onkruid mist men deze bewer king, die door het hakken van het on kruid gelijktijdig plaats vindt. Tengevol ge van spuiten bij ongunstige weersom- tandigheden kan beschadiging van aan plant voorkomen worden. VERLICHTING KINDERDIJK De heer Maas stelde in de laatste raads vergadering de vraag mogelijkheid te be zien om de openbare verlichting langs de Kinderdijk door te trekken tot aan Drieschouwen. B. en w. delen mee, dat het door de PZEM opgemaakte plan voor ziet in een verlichting tot Drieschouwen. Aangezien door reconstructie der verlich ting aan de Kanaalkade enkele masten vrijkwamen, kon ongeveer de helft van het plan Kinderdijk worden uitgevoerd B. en w. overwegen echter bij de raming s-Gravenpolder RAADSVERGADERING Tijdens de raadsvergadering is besloten van wed. F. de Pree, L. Moeleker, J. de Pree en C. Moeleker een perceel grond aan de Schuitweg groot 10890 m2 te ko pen. Deze grond is in het uitbreidingsplan Westvoortraphoek gelegen en bestemd voor de vestiging van bedrijven. Met de eigenares van de beide overige percelen in genoemd plan zal nog verder onder handeld worden. Ook werd tot de ver koop van een bouwterrein aan de tweede gedeelte Ambachtsstraat overgegaan. Aan A. Tramper en L. Hubregtse te 's-Graven polder werd resp. 455 m2 en 1063 m2 ver kocht voor de bouw van 2 en 4 wonin gen. Hierdoor is het gehele tweede ge deelte uitverkocht. Na een uitvoerige be spreking werd het voorstel van b. en w. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de gebr. de Wolf onder voorwaarde dat ook daarop een woning gebouwd zal worden met 5 tegen 2 stemmen (van bei de wethouders) verworpen. Een subsidieverzoek van de regelings commissie Zuidbevelandse fokveedag te Goes, het comité 60 jaar de Ruyterschool en het Koningin Wilhelminafonds werden afgewezen. Z.h.s. werd besloten aan G.S. van Zeeland te berichten dat een verho ging van de wethouderssalarissen voor de ze gemeente niet nodig wordt geacht. Een krediet werd beschikbaar gesteld voor de herbestrating van de Bakkers straat en de Boomgaardstraat, alsmede voor de aanleg van een gedeelte trottoir Dagblad voor Zeeland ^ntoren voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252. Goes Exploitatie- Alg. redacteur voor Zeeland: F DE LIGT tel. 6252. Goes inspectie Zeeland L. K. M de JONG tel 2377, HULT Redacteur voor Zeeuwsch-V laanderen P G KUYPERS, telefoon 2377 Hulst privé 3327 Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566, Vlissingen Rayonbeheerder voor Zuid-Beve land en Walcheren K MENU, tel. 6252, Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per -nm. 1 mm ingezonden mededelingen 2li nm gewone advertenties. 3ij contract aanzienlijke reductie. Kleintjes": 3 regels of minder 1,— •lke regel meer 0.20. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0.45. Bij 3 achtereenvolgende 'ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. in laatstgenoemde straat. Het onderhoud van een gedeelte van de Lange Mairedijk werd over een lengte van 30 meter over genomen van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland tegen ont vangst van een afkoopsom van f 600. In verband met haar benoeming te Middelburg werd aan mej. W. S. Taal te Middelburg eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school. Bij de herdenking van het 150-jarig na tionaal bestaan zal aan de schoolkinderen een herinneringsbeker worden uitgereikt waarvoor f 230 werd gevoteerd. Hansweert GESLAAGDE OUDERAVOND Voor de ouders der r.-k. lagere school werd een ouderavond georganiseerd. Door bijzondere omstandigheden kon dit voor de ouders der leerlingen van de eerste en tweede klas geen doorgang vinden, doch dit zal op een latere nader te be palen datum worden ingehaald. Van de mogelijkheid contact te hebben met het onderwijzend personeel en de prestaties van de kinderen nader onder de loep te nemen, werd bijzonder druk gebruik gemaakt. INTERNATIONAAL HENGELCONCOURS De ruim 80 leden tellende hengelsport vereniging De Pilk te Hansweert is voor nemens, evenals het vorig jaar, weer een groots internationaal hengelconcours te organiseren. Als datum werd gekozen za terdag 14 september. Ter dekking van de onkosten wordt een loterij gehouden. Men houdt reeds rekening met een deelname van circa 800 hengelsportliefhebbers. Kapelle CONCERT IN MUZIEKTENT Ter gelegenheid van het marsconcours, dat zaterdag 13 juli in Kapelle gehouden zal worden, zal het jeugdkorps van Vlijt en Volharding uit Souburg 's middags om vier uur een concert geven in de muziektent aan de Van der Biltlaan. Ovezande TENTOONSTELLING HUISHOUDSCHOOL Dezer dagen is in de St.-Agnesschool een tentoonstelling georganiseerd van het werk, dat de meisjes in het afgeslopen schooljaar hebben gemaakt. De tentoon stelling werd zeer druk bezocht o.a. door de pastoors en burgemeesters van de om liggende gemeenten en het bestuur van de boerinnenbond en NCB. Voor het nieuwe schooljaar zijn er 37 nieuwe leer lingen aangemeld, zodat er met twee eer ste klassen zal worden gestart. De uitrei king van de getuigschriften zal plaats hebben op 18 juli. Z ierikzee OPENLUCHT DEMONSTRATIE „RUST ROEST" Naar wij vernemen zal de openlucht demonstratie van Rust Roest, die afge lopen zaterdag wegens het slechte weer geen doorgang kon vinden, thans worden gehouden op zaterdagavond aanstaande. van de post openbare verlichting in de begroting van 1964 het resterende gedeel te op te nemen. BENOEMINGEN De heer D. Verschraegen te Koewacht werd met ingang van augustus 1963 be noemd tot bosarbeider in tijdelijke dienst. Met ingang van gelijke datum is de heer A. den Hulster benoemd tot schilder in vaste dienst (voorheen tijdelijk), terwijl G. Mechelinck bevorderd werd tot voor- man-straatmaker. Aardenburg Onder grote belangstelling van land- bouwers uit de streek vond in hotel De Rode Leeuw te Aardenburg de open bare verkoop plaats van een partij mid delmatig bouwland geleg enaan de weg van Sint Kruis naar Sint Laureins op het grondgebied van Eede, ter grootte van 6.14.30. ha. Pachter is de landbou wer Achiel Hoste, die nog voor drie jaar pacht heeft. De grond was eigen dom van de familie van Damme uit Sint Laureins (België). Er werd inge schreven met briefjes, waarvan alleen de hoogste inschrijving bekend werd ge maakt. Deze vormde de inzet en was afkomstig van dokter Van Damme uit Sint Laureins: f 66.105,- Er werd niet hoger geboden, zodat de grond voor dit bedrag werd verkocht. Met bijko mende kosten komt deze grond op onge veer f 11.000,- per hectare. De grond is verpacht voor f 988,60 per jaar. LEERLINGENAVON STICHTING ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL De stichting Zeeuwse Muziekschool afd. Oostburg houdt vrijdagavond in het schoolgebouw een leerlingenavond, waar op de ouders de muzikale prestaties van hun pupillen zullen kunnen beluisteren. Ook bestaat dan de gelegenheid om leer lingen voor de nieuwe cursus op te ge ven. RECTIFICATIE De autoshow in garage ,,'t Westen" werd niet omlijst door de fa. P.A. v.d. Plas maar door modehuis Raes-Fierens te Oostburg. SCHUTTERSONTMOETING In de „Vier Emmers" ontmoetten „De treffers" hun collega-schutters uit Aardenburg. „De treffers" troffen va ker de roos, dan hun tegenstanders. Met niet minder dan 24 punten meer won de thuisclub. Sas van Gent GEMEENTE CONTRA P.T.T. 2-1 Gisteravond speelde het elftal van het gemeentepersoneel weer de traditionele match tegen het P.T.T.-personeel. De opbrengst was voor het reisje van de ouden van dagen. De aanvoerder van de P.T.T., de heer Bruyns, bood de gemeen te een nieuwe uitgave van een postzegel aan van elf cent met de beeltenis van de eerste wethouder Colsen. Na ongeveer 25 minuten spelen wist wethouder Colsen het eerste doelpunt te scoren, doch enkele minuten later scoor de de P.T.T. door Verchelden het tegen- punt. De rust ging met 1-1 in. Na de rust scoorde eerst weer de gemeente door Colsen. die het 2e en winnende doel punt scoorde. Het was een zeer vriend schappelijke wedstrijd. Sluis KUNSTEXPOSITIE In de kelder van het stadhuis zal de Brugse kunstenaar Marcaine exposeren met tekeningen en schilderijen van 19 juli tot 18 augustus. Op de openings avond zullen enige inleidende woorden gesproken worden door Gaby Gijselen. Stoppeldijk JAARVERGADERING TONEELCLUB De toneelclub Stoppeldijk sloot het sei zoen 1962-1963 af met een druk bezochte jaarvergadering. In zijn jaarverslag stond de secretaris uitvoerig stil bij het verlies, dat de club leed door het heengaan van mej. Ria Serrarens. Deze actrice heeft vele jaren de eerste viool gespeeld en de manier, waarop zij dit heeft gedaan, bestemplt haar als het voorbeeld van de ware amateurtoneelspeelster. Mede dank zij haar prachtige vertolkingen boekte „Stoppeldijk" in de afgelopen jaren veel successen, waaronder een derde plaats in het laatst gehouden Zeeuws Land juweel. Namens de vereniging bracht de secre taris hiervoor mej. Serrarens veel dank, die op haar a.s. huwelijksfeest in een meer materiële vorm zal worden uitge drukt. „Stoppeldijk" en het RZVT, die beiden spelen onder regie van drs. L. Lockefeer, zullen ook in het komende seizoen nauw samenwerken. Indien dit nodig mocht blijken zullen de leden van beide clubs gastrollen vervullen bij de zustervereni ging. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering volgde een palingmaal. Het daarop volgende gezellig samenzijn duurde voort tot in de kleine uurtjes. Op de sportterreinen heeft burge meester mr. H. Rijpstra van Terneuzen de jaarlijkse sportschooldag geopend. Uit Terneuzen en omgeving namen 562 leer lingen van 13 scholen deel. Voor het A-diploma hadden zich 10 leerlingen gemeld, voor het B-diploma 121 voor het C-diploma 227 voor het D-diploma 189 en voor het E-diploma 15 leerlingen. De uitslagen der diverse wedstrijden luiden als volgt Estafette meisjes 10 12 jaar 1. R.-k. Lagere school. Sluiskil 1.36 2. Christelijke school, Terneuzen 1,38 3. Christelijke school, Terneuzen 1,44. Meisjes 12 15 jaar 1. R.-k. Meis jesschool Terneuzen 0,58 2. Herv. school Terneuzen 1,05 3. Zuidland- school Terneuzen 1,20. Jongens 10 12 jaar 1. R.-k. Jon gensschool Terneuzen 0,57; 2. Chr. school Terneuzen 0.59 3. R.-k. School Sluis kil 1,12. Jongens 12 15 jaar 1. Herv. school Terneuzen 0,57,3 2. R.-k. Jongensschool Terneuzen 0,57,4 3. Zuidlandschool Terneuzen 0,57,5. Kastiecompetitie Meisjes 1. Open bare lagere school Sluiskil 6 pnt. 2. R.-k. Meisjeschool Sluiskil 2 pnt. 3. Zuidlandschool Terneuzen 2 pnt. 4. Openbare lagere school, Hoek 2 pnt. Jongens 1. R.-k. Jongenschool Terneuzen 5 pnt. 2. Zuidlandschool Terneuzen 4 pnt. 3. Christelijke school Sluiskil 3 pnt. 4. Herv. school 0 pnt. BROMFIETSER GEWOND De bestuurder van een personenauto, A. v. W. uit Rupelmonde (België), ver leende toen hij vanaf de Schuttershofweg kwam gereden, geen voorrang aan de bromfietser P. W., die over de Axelse brug in de Axelsestraat reed. De brom fietser kwam te vallen en liep verwon dingen op. Beide voertuigen werden be schadigd. Vogelwaarde VEILIG VERKEERSDAG Op de in deze gemeente gehouden Vei lig Verkeersdag werden in de verschil lende dorpen filmprogramma's verzorgd voor de schoolkinderen. Bij het gemeen tehuis stond een testwagen opgesteld en velen maakten van deze gelegenheid ge bruik om zich te laten testen op het ge zichtsvermogen en de reactie-snelheid. E.H.B.O. OEFENDE De EHBO-afdelingen van St. Jansteen en Vogelwaarde hebben elkaar ontmoet in een buiten-oefening die werd gehou den op een terrein te Stoppeldijk. De oefening gold als de return van een eerder gehouden oefening te St.-Jansteen. Vogelwaarde kon de mooie puntenvoor- sprong, die tijdens de eerste oefening werd behaald, niet behouden. De ploegen van St. Jansteen kwamen zeer sterk voor de dag en zij wisten hun totaal aan tal punten over beide wedstrijden op te voeren tot 1200 tegen Vogelwaarde 1153. De afdeling St. Jansteen kwam hierdoor in het bezit van de wisselbeker, de Van Aertbeker, zo genoemd naar de actieve instructeur van beide afdelingen. Er be stond voor deze oefeningen veel belang stelling. IJzendijke FEESTAVOND VOOR E.H.B.O.- CURSISTEN In het parochiehuis hield de plaatse lijke E.H.B.O.-afdeling een feestavond ter gelegenheid van de officiële diploma-uit reiking aan de geslaagden van de jong ste wintercursus. Voorzitter J. Marteyn kon een grote groep belangstellenden welkom heten. Namens de geslaagden werd aan de do cent, dokter Lockefeer, een cadeau aan geboden voor zijn fotohobby, terwijl mevr. Lockefeer met bloemen werd be dacht. De instructeurs, zr. De Cousemaecker en de heer Guiljam, kregen een boeken- bon voor het belangloze werk dat zij aan de cursus hebben besteed, terwijl mevr. Guiljam een plant werd overhandigd. De tien jaar oude V.V.V.-film over IJzendijke werd voorts gedraaid. Naast veel hilariteit wekte hij ook een traan door het weerzien van bekenden. Wethouder P. van Rijen nam hierna het officiële gedeelte voor zijn rekening door aan de volgende 23 personen het di ploma uit te reiken: Eerw. zusters Buysse, Lammy en Tho- masina, mevr. De Boevere-van Aeren- donck, mevr. Torbijn-van Galen, mevr. J. van de Meulen-van der Sluijs, mej. M. Bun, E. Faas, A. van de Hauwe, E. Mar- tijn, I. van de Plasse, L. Sinack, O. de Smet, T. Veenstra, E. van de Velde, A. van de Velde, E. Faas, T. Duvivier en C. de Sutter en aan de heren W. van de Plasse, B. Martijn, G. Reyniers en O. Va- rin. Tot besluit van de feestavond dansten de aanwezigen op muziek van „The Blue Jets" o.I.v. Paul Metz uit Sluis. het waterschap, dat tengevolge van de dijkafschuiving ook schade is ontstaan aan de aan de teen van de dijk gelegen oesterput. Met het treffen van een noodvoorzie ning was alsdus het schrijven in middels een aanvang gemaakt, terwijl het in het voornemen lag na het wintersei zoen de dijk in de oude toestand te her stellen. Nadien bleek uit een door het da gelijks bestuur van het waterschap Tho len aan Gedeputeerde Staten gericht schrijven d.d. 7 mei 1963, no. 63-657, dat er tussen het waterschap Tholen en de N.V. Waterleidingmaatschappij Tholen terzake een geschil was gerezen. De wa terleidingmaatschappij aanvaardt nl. geen aansprakelijkheid voor de schade, aan be doelde zeewering ontstaan, terwijl het waterschapsbestuur van oordeel is, dat deze maatschappij hiervoor wel aanspra kelijk is. Op grond van een der voorwaar den, waaronder aan de waterleidingmaat schappij vergunning werd verleend tot het hebben enz. van waterleidingbuizen in de stadswallen te Tholen verzocht het waterschapsbestuur in laatstgenoemd schrijven aan Gedeputeerde Staten in het geschil een beslissing te nemen. Een en ander had tot gevolg, dat het definitieve herstel van de onderhavige zeewering nog niet ter hand werd geno men. 2. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel, dat met de herstelwerkzaamheden niet dient te worden gewacht totdat in het bestaande geschil een beslissing is ge nomen. Naar hun mening is het gewenst, dat de dijk zo spoedig mogelijk in zijn oude toestand wordt hersteld. Voorts dient er de aandacht op gevestigd te worden, dat in de loop van de maand augustus de oesterput schoongemaakt moet worden om vervolgens door de firma Baay en door de N.V. Zeeuwse Oestermaatschappij „Bona-Fides" in gebruik te worden ge nomen. Ook uit dien hoofde is een spoe dig herstel gewenst, daar immers de schade groter zal zijn, wanneer de oester put niet tijdig in gebruik kan worden genomen. Het vorenstaande is voor Gedeputeerde Staten aanleiding geweest hun bemidde ling te verlenen om tot een spoedig her stel te komen. Zulks resulteerde hierin, dat het waterschapsbestuur en de raad van beheer van de waterlidingmaatschap- pij er mede akkoord gaan, dat het defini tief herstel door het waterschap ter hand wordt genomen, zonder dat daardoor door een van beide partijen financiële verant woordelijkheid wordt aanvaard. Naar thans mag worden verwacht zal met de herstelwerkzaamheden spoedig een aanvang worden gemaakt". (Advertentie) (Van onze correspondent) Hoewel het derde bulletin van prof. dr. Korringa over de oesterbroedval nog zeer somber is er zijn nog maar 10 larven op 100 liter water zijn verschillende oesterkwekers er toch toe overgegaan mosselschelpen uit te zaaien om oester- broed te vangen. Moest vorige jaren voor de mosselschelpen f 10 f 12 per m3 be taald worden, nu zijn ze voor het wegha len aan de mosselconservenfabrieken. De reden hiervan is dat de oesterkwekers in de uitzaai niet veel zien en zodoende niet bereid waren de mosselschelpen te ko pen. Maar aangezien de conservenfabrie- ken en ook de schoonderijen de schelpen van vorig seizoen niet kunnen laten lig gen op de opslagplaatsen, omdat er nu weer nieuwe komen, kunnen ze voor niets worden weggehaald. Advertenties) lekker vers-zo heerlijk handig 3halvc-liter flessen voor 1.30. 1 t/ra 15 AUG. GEOPEND 14-18 UUR, 20-1 UUR (Van onze verslaggever) In de kantine van de weverij van n.v. Verenigde Nederlandse Textielbedrijven J. W. Meyerink Co te Stoppeldijk heeft de heer Th. Verdurmen uit Winterswijk, directeur van de confectie-afdeling aan 12 leerlingen van de V.O.C.-opleiding (vakopleiding confectie-industrie) het diploma uitgereikt. In aanwezigheid van o.a. het voltallige b. en w.-college van Vogelwaarde, enkele zusters van de huis houdschool en heren geestelijken, alsme de de ouders van. de geslaagden, be klemtoonde hij het feit dat deze oplei ding niet in eerste instantie gericht is op het fabrieksbelang. doch vooral een ba sis wil leggen voor de opgroei van de jeugdige meisjes tot gedegen huisvrou wen. Op de eveneens aanwezige oudere meisjes in het bedrijf deed hij een beroep de nieuwe aanwas met collegialiteit en teamgeest tegemoet te treden. Namens de examencommissie deelde hij mee, dat bij het examen het kwaliteitsniveau nog wel iets te wensen- o liet, maar daarentegen het tempo zeer bevredigend was. Als beste leerling ontving Marleen van de Laar haar diploma in. een fraaie omlijsting. De overige geslaagden wa ren: Maria Dobbelaer Marijke Dobbelaer Tilly Dobbelaer, Jose Dobbelaar, Bea Gelderland, Leny v. d. Hage, Enny Lam bert, Corry Lauret. Jo Sey, Enny v. d. Velde en Dorthy Vërbruggen. Van onze adverteerders daar is iedereen vierkant voor per hele liter WYNAND FOCKINK BOGAERT OPENDE NAAIMACHINE ZAAK IN TERNEUZEN Met de feestelijke opening van de nieu we zaak op de Noordstraat 67 te Ter neuzen, heeft Boeaert in Zeeland nu zes zaken in naaimachines. Toen de heer Bogaert ter gelegenheid van de opening in Terneuzen een korte toespraak hield, merkte hij op, dat in datzelfde pand, dat dateert van 1635, volgens de overle vering de Vliegende Hollander woonde. De heer Bogaert heeft er een moderne fraaie zaak van gemaakt, die geheel past in de lange rij van zaken in deze Terneuzense winkelstraat bij uitstek. Naaimachines van alle mogelijke model len. en met alle mogelijkheden, zijn voor de dames, die graag zelf willen repare ren of iets nieuws willen maken, bijzon der aantrekkelijk. Verschillende van deze naaimachines zijn niet alleen een nuttig instrument, maar bovendien een fraai meubel door de moderne vormgeving. Behalve naaimachines zijn er ook brei machines verkrijgbaar en tenslotte alle mogelijke accessoires en onderdelen. MULO Bij de in de Korenbeurs te Bergen op Zoom gehouden examens mulo A slaag den de volgende kandidaten: A. Becht, L. de Bie, G. Coppens (x), J. Dons (x), C. de Vos (x), M. Swagemakers (x), Bergen op Zoom; P. Muijs, D. Backx, P. van Hal, A. Havermans, J. Lops, A. Cou- mans (x), G. Grutter (x), J. Konings (x), H. Maas (x), Roosendaal; A. Priem (x), Schijf; M. Stroop (x), Bosschen- hoofd; A. van Loenhout (x), A. Rens (x), J. Ridderhof (x), J. Tiberius (x). Steenbergen; L. Wezenbeek (x), Kruis land; L. van Beekhoven, A. Delien, A. Knipscheer, A. van der Meer, A. Schou wenaars, P. Nuijten, M. van Tuijl, W. Vermeer, A. Baecke (x), M. Boonman (x), H. van der Burg (x), A. van Dorst (x), J. Grahame (x), Huijbergen; G. Jongbloets, Middelburg; M. van Eekelen (x), Nispen. In de Roncalli-MMS werden eveneens examens mulo A en B afgenomen. Hier voor slaagden: mulo A: W. Vogelaar, S. Hartman, J. Nieuwland, Dinteloord; M Zandbergen, Bergen op Zoom; M. Min- heere, Oud-Vossemeer; A. van den Hoo- genhoff, J. Huijbrechts, G. Schurings, Roosendaal; B. de Raat, St.-Philipsland; W. de Rijke, M. Leune, Steenbergen; B. Wabeke, Krabbendijke. Mulo B: K. Kok, Krabbendijke; C. Lob- bezoo, Rilland-Bath; D. Slager, Scherpe- nisse; A. Duine, Öud-Vossemeer; P. San- derse, E. van Essen, J. Rossen, C. Baayen Bergen op Zoom; J. van der Heijden, P. de Groot, Roosendaal; D. Knuist, Sta- venisse. Met aantekening (x) slaagden tevens voor het middenstandsexamen. HOGERE TEXTIELSCHOOL TILBURG Aan de Hogere Textielschool te Til burg zijn geslaagd voor: techn. spinnen: J. Hendriks, Rijen; L. Moerdijk, Zuid- dorpe; M. v. d. Wegen, Tilburg; techn. weven: F. v. d. Wetering, Tilburg; techn. veredelen: P. de Zeeuw (mej.). Made; techn. verven: A. v. Grinsven, N. Hose- mans, Tilburg; org. veredelen: I. v. Loon, 's Bosch; J. Sengers, Tilburg; M. v. Tol, Breda. y SCHEEPSWERKTU1GKUNDE De heer H.A.M. Heyens uit Sluis Is in Den Haag geslaagd voor het voor^ lopig diploma scheepswerktuigkunde. Hij is leerling van de School voor Scheeps- werktuigkundigen te Middelburg. Morgen, vrijdag 12 juli, zijn de tijden van de hoogwaterstanden als volgt: Ter neuzen 6.01 en 18.12, Hansweert 6.34 en j 18.44, Vlissingen 5.28 en 17.44, Wemel- 1 dinge 7.17 en 19.36. RIJKSWEG 67 Bij Rijkswaterstaat in 's-Hertogen- bosch is aanbesteed de aanleg van het deel van Rijksweg 67 tussen de rijksweg Geldrop Heeze en de provinciale weg Asten Ommel en voor het maken van enige in dit wegdek gelegen kunst werken in de gemeenten Geldrop, Heeze. Mierlo, Someren en Asten. Van de 22 inschrijvers was de hoogste gebr. Schoule n.v. te Leiden voor 10.230.000 en laagste n.v. Aannemings-, handels- en transportbedrijf B. Smallegange te Aardenhout voor 9.193.000. VLISSINGEN Al ham bra 20 uur Twee „beste" vijan den, 14 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur Fernandel rooit het wel, a.l. De Schakel Installatie streekverbete* ringscommissie Walcheren HULST Janseniuslyceum 15.30-17 u. Afscheids receptie rector v. Roessel OOSTBURG Du Commerce 10 uur Vergadering Het vrije van Sluis CHERPENISSE Hollandse Huis 12 uur Bijeenkomst Ned. Belg. ver. Zeeland mm Dank zij de Deltawerken ontstaan soms nieuwe, kleine maar heel ge zellige stranden. Het is momenteel goed toeven op het strookje goud geel zand in de bocht van de dam, die bij Bruinisse in aanbouw is. Bovendien kan men er al zonne- MwSSSiBfj.rriXtï^n imf* badend genieten van een prachtig vergezicht op Bruinisse met zijn haven MIDDELBURG Statenzaal 10 uur Statenzitting Burger Weeshuis 15 uur Opening ten toonstelling 17e eeuwse meesters TERNEUZEN Gebouw K. v. K. 14.30 uur Vergadering K. v. K. Luxor 20 uur De moordboekhoudei'. 14 jaar ST. JANSTEEN Gemeentehuis 10 uur Raadsvergadering GOES Schuttershof 19.30 uur Vergadering HKW SAS VAN GENT Olympia 20 uur Het meisje Anna Sun, 18 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Spoedcursus Franse liefde, alle leeft. (Van onze Hedenochtend hoog water, is op meter uit de kust land een begin j plaatsing van de 162 punten, die cl lange Oostersch| moeten dragen. I| verricht door de bok „Ir. J. G. S: leen de met een z schip aangevoerd] nieter lange, holi in verticale toesta» moet plaatsen, 111 „paal" vandaag bo I te kracht en door| speciale installati drukken. Dit met spanni ziene karwei heef Oosterscheldebrug] stadium gebrachj werkzaamheden a de werkhaven te richting van d waarin alle brugj klaar in serie wo nu de fase van h- de voorgespannen treden. Gisteravo"® J. G. Snip" ter en verschillende pi om het hefvermg Deze laatste wens. Het heeft eigenlijk il legen de eerste put em plaatsen. Voor alle z| de werkzaamheid van bok ..Ir. J. G. Snip" m op alle onderdelen no gesteld. Gistermorgen om bok met behulp va werkhaven te Kats veS de kustlijn van NooB koers gezet naar het t veer drie kilometer te werkhaven, op de plaa put moet worden ing< bok in de goede positie volgens verankerd. Ditl verankeren zal voor e|l een halve dag in besl loop van de middag we met de eerste put tusse| uit de haven te Kats voerd. Vanaf zes uur werd c zaam door de bok in geplaatst: een uiterst dat ongeveer anderha nam. Daarna liet men langzaam op het kante Elke put bestaat uit ten, die met voorspar bevestigd zijn. De vo hiervoor nodig zijn (orr elkaar te spannen zijn eist) mogen niet met raking komen. Aangezil dat het zoute Oosters! de dikke buitenwand v| zal dringen en de zich buitenwand bevindend tasten worden alle k.. vette specie geïnjecteer Op het werkterrein L aannemers momenteel I bricage van de vijfde M van de putten heeft mei der de knie. Er zullen f per week gemaakt kunf is op het ogenblik de L caissons, die aan hetl telkens drie bij elkaar I geplaatst moeten word- aan het beproeven. P stens één caisson in maakt moeten worde.* fabricage van pijleropzL verschillende brugstuklf nen te worden. tr.sM Coliortspl Noord- £-9 vel and De tekening laat zien Nnord-Beveland er Duivelend met elka( den. Op Noord-Bevi landhoofd tussen de

de Stem | 1963 | | pagina 2