Begin volgende week nieuw Kabinet? LONDEN LEEK OP FORT Poolse piloot met vliegtuigje door ijzeren gordijn LAATSTE NIEUWS Commando bij oefening in zwembad verdronken Nog kans op mislukking formatie-De Quay Lieverdjes op schoolschip Veel hangt af van dr. Veldkamp FRANKRIJK VOELT NIETS VOOR KERNSTOPOVERLEG Met vrouw en twee kinderen gevlucht Amerikaanse treinstaking voorlopig van de baan DAGBLAD VOOR ZEELAND Samenstelling Kabinet Aanhoudend koel Het groene front In de klem Heeft Veldkamp voorliefde Nog meer moeilijkheden Tragisch gebeuren in Roosendaal 1 september telex Moskou-Washing ton Landing op Tempelhof in West-Berlijn Pauselijke brief aan Tsjechische bisschoppen Proces Ward een week uitgesteld KADAR IN MOSKOU Kleuter bezweken aan brandwonden 2480 emigranten uit Australië terug? FRIO DIEPVRIES 103e JAARGANGNo.J4330_ Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerland!» Hoofdredacteur: J. X H. A. Bruna. Hedactieraad: X M. A C. v. Dongen, C J v Hootegem, mr. dr. A. J. J. m. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 11 JULI 1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bjj contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse EilandenGOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-VIaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) MR. MARIJNEN PREMIER (Van onze parlementaire redacteur) Hieronder laten wij de samenstel ling volgen van het kabinet zoals prof. De Quay zich dat gedacht heeft. In zijn oorspronkelijke opzet kwa men ook prof. Zijlstra (Financiën) en drs. De Pous (Economische Zaken) voor. Prof. Zijlstra wil echter, zegt hij, niet in het kabinet nu hij geen minister-president kan worden. Drs. De Pous zou bedankt hebben omdat hij niet gelooft in een kabinet zon der prof. Zijlstra. In parlementaire kringen houdt men intussen rekening met de mogelijkheid dat prof. Zijl stra toch weer zal meedoen. In het verleden is meermalen gebleken dat hij des te actiever wordt naarmate hij minder homo politicus zegt tezijn. Minister-president: mr. Marijnen (K.V.P.). Justitie: mr. Beerman of mr. Schol ten (C.H.U.). Binnenlandse Zaken: mr. Toxopeus of prof. Simons (V.V.D.). Buitenlandse Zaken: mr. Luns (K. V.P.). Sociale Zaken: dr. Veldkamp (K.V.P.). Volkshuisvesting: Tilburgs burge meester mr. Becht of Iiijswijks burgemeester drs. Bogaert (K.V.P.). Landbouw: mr. Biesheuvel (A.R.). O. K. en W.: prof. Versteeg (A.R.) Verkeer en Waterstaat: drs. Schmel- zer (K.V.P.). Financiën: prof. Witteveen (V.V.D.). Maatschappelijk Werk: mr. Bot (K.V.P.). Defensie: mr. Toxopeus (V.V.D.) of vakminister. Economische Zaken: prof. Andries- sen of jhr. Van Lennep (C.H.U.). Rond deze zetelverdeling staan nog vele vraagtekens. De V.V.D. wenst on der geen beding Defensie. EEN AMERIKAANSE piloot is met een particulier vliegtuig naar Cuba uitge weken. Robert Ramos (26), een op Cuba geboren vlieger, was met een particulier opleidingsvliegtuig te Miami opgestegen met de luchtmachtbasis Homestead, Flo rida, als bestemming. PREMIER LEVI ESJKOL van Israël heeft op een persconferentie aangeboden president Nasser van Egypte te ontmoe ten waar en wanneer deze wil. KONING HOESSEIN van Jordanië heeft naar aanleiding van de uitslag van de verkiezingen voor het Jordaanse Lager huis, die zaterdag werden gehouden, gis teren Sharif Ben Nasser opnieuw tot pre mier en minister van Buitenlandse Za ken benoemd. ALBANIË HEEFT gisteren het feit her dacht dat het volksleger 20 jaar geleden werd opgericht. Er werden tijdens de daaraan verbonden festiviteiten boze woorden gericht aan de adressen van Kroestjev, Tito en Kennedy. DE EERSTE Nederlandse militairen zijn neergestreken in het Franse La Cour- tine, waar in de komende maanden weer intensief geoefend zal worden. DE ZUIDFRANSE stad Perpignan was gisteren volkomen van drink- en bad water verstoken, als gevolg van gepleeg de sabotage aan een der belangrijkste buisleidingen. IN FREIBURG in Duitsland is kinder verlamming uitgebroken. In de kinder afdeling van het universiteitsziekenhuis van Freiburg zijn negen kinderen, van wie de oudste tien jaar is, geïsoleerd. AAN HET SPUI in Den Haag zijn uit het warenhuis Vroom en Dreesmann 550 hor loges ter waarde van ruim 15.000 gulden gestolen. Van de daders ontbreekt elk spoor. i Verwachting van het K.N.M.I. tot yanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaat- t selijk enkele buien. Matige zuidwes- telijke wind en ongeveer dezelfde J temperaturen als gisteren. t Vandaag: zon onder 20.58 uur. Maan op 23.39 uur. Morgen: zon op 4.33 uur. Maan on- der 10.51 uur. (Van onze parlementaire redactie) Formateur prof. De Quay heeft na de „gevetode" prof. Zijlstra een nieuwe premier gevonden, de demissionaire minister van Landbouw, mr. V. („Vic") Marijnen (46 jaar). Prof. De Quay en mr. Marijnen werken nu samen verder aan de verdeling van de portefeuilles. Slaagt hun opzet, dan zou er in het begin van de volgende week een nieuw kabinet kunnen zijn. Voor dat het zover is zullen er echter nog heel wat hindernissen over wonnen moeten worden. De nog op te lossen problemen, zowel rond de zetelverdeling als betreffende het program zijn zó complex, dat men in parlementaire kringen nog steeds rekening houdt met de mogelijkheid dat ook de formatie-De Quay zal mislukken. Veel zal afhangen van de houding van dr. Veldkamp. De demissionaire minister van Sociale Zaken, gisteren formeel uit genodigd aan te blijven, heeft de forma teur laten weten dat zijn „ja"-woord zal afhangen van de vraag of het nieuwe ka binet bereid zal zijn algemene middelen beschikbaar te stellen voor de verdere uitbouw van de sociale zekerheid. Naar verluidt zou dr. Veldkamp hier denken aan een bedrag in de grootte van rond 250 miljoen gulden. Zijn voorwaar de druist evenwel in tegen het „akkoord van Wassenaar", en is daarom voor de V.V.D. moeilijk aanvaardbaar. Dr. Veld kamp is echter niet bereid voor de V.V.D. te zwichten. Heel binnenkort zal deze sociale pro blematiek waarschijnlijk worden doorge sproken in gezamenlijke bespreking tus sen mr. Marijnen, dr. Veldkamp en V.V.D.-voorzitter prof. Witteveen, die gis teren de portefeuille van Financiën heeft aangeboden gekregen. Ook het „groene front" heeft grote interesse voor het re sultaat van dit gesprek. De agrariërs vre zen dat de extra miljoenen, die dr. Veld kamp verlangt, wel eens in korting ge bracht kunnen worden op de grotere steun (rond 150 miljoen) die zij voor de landbouw opeisen. Dit zouden zij op hun beurt onaanvaardbaar achten. Prof. De Quay en mr. Marijnen zit ten dus klem tussen de sociale pro blematiek en de pressie van de land bouw. Daar tussendoor spelen nog allerlei andere zaken. Niet iedereen is er van overtuigd, dat het duo De Quay-Marijnen zich door de rijstebrij van moeilijkheden zal weten heen te werken. Prof. De Quay beschikt, nu het duide lijk is geworden dat hij in geen geval minister-president wil blijven, over min der grote politieke overredingskracht. Mr. Marijnen moet zich nog alle gezag verwerven. Hij begint met de handicap dat zijn verkiezing tot premier, mede gezien het recente landbouwbeleid, niet zonder reserve is begroet. Mr. Marijnen zelf is overigens optimistisch. Hij heeft het aanbod van het premierschap meteen aanvaard. Alle andere aangezochte minis ter-kandidaten hebben bedenktijd ge- vraagd. Ze willen kennelijk eerst eens de kat uit de boom kijken. De houding van dr. Veldkamp stelt niet alleen prof. De Quay en mr. Marijnen voor problemen. Door zich nu op te wer pen als het sociale geweten van de K.V.P., wekt dr. Veldkamp ipso facto de indruk dat dr. De Kort en de K.V.P.- fractie op het stuk van de sociale zeker heid tekort zijn geschoten. Hij speelt daar mee natuurlijk de P.v.d.A. in de kaart. Dat is juist zijn bedoeling, zeggen som migen; dr. Veldkamp wil niet met de V.V.D. in zee. Hij hoopt nog steeds op een samengaan van de K.V.P. met de P.v.d.A. Is dat zo? Vandaag wordt in E.S.B. een artikel gepubliceerd, waarin dr. Veld kamp zijn kritiek op het socialistische rapport inzake de kwaliteit van het be staan herhaalt. Dit artikel getuigt be paald niet van enige voorkeur voor de P.v.d.A. In de omgeving van dr. Veld kamp wordt trouwens met kracht ont kend dat de houding van de bewindsman ingegeven zou zijn door voorliefde voor de P.v.d.A. Zijn gedachtengang zou de volgende zijn: de K.V.P., A.R. en C.H.U. zijn voor standers van een christelijk beleid. Een christelijk beleid impliceert een goed so ciaal beleid met een sterk accent op de hulp aan de zwakkeren in de samenle ving, als bejaarden, weduwen en wezen en invaliden. Een dergelijk beleid levert moeilijkheden op nu, zoals verwacht wordt, de ruimte voor nieuwe voorzie ningen zeer beperkt zal zijn. Daarom moet er zo groot mogelijke zekerheid be staan dat wat financieel mogelijk is ook inderdaad gerealiseerd zal worden. Volgens dr. Veldkamp en hij staat hier niet alleen geeft het „akkoord van Wassenaar" hier onvoldoende garan tie, ook na de „aankleding" van dinsdag j.l. Een belangrijk nevenargument van dr. Veldkamp zou kunnen zijn, dat als zijn sociaal beleid niet waterdicht zou zijn, zijn loonbeleid ook kwetsbaar wordt Als minister van Sociale Zaken ontmoet hü op beide terreinen de vakbeweging. Dat die blijkens de gezamenlijke kri tiek op de nota van het Centraal Plan bureau weer in een gesloten front op marcheert moet hem eens te meer tot grote voorzichtigheid manen. Dr. Veldkamp ontmoet op zijn weg echter ook de landbouw. De agrariërs, toch al niet verrukt over de verkiezing van mr. Marijnen tot minister-president, bewegen hemel en aarde om meer geld los te krijgen. Mr. Biesheuvel, het A.R.- Tweede-Kamerlid, die prof. De Quay als minister van Landbouw wil aantrekken, denkt er niet aan op Landbouw te gaan zitten als hij die centen niet krijgt. Prof. Witteveen, die als minister van Finan ciën voor het geld moet zorgen, heeft gisteren overal raad lopen vragen. De oplossing schijnt hij echter nog niet ge vonden te hebben. Laat dr. Veldkamp dan vallen, adviseert de V.V.D. Kan de K.V.P. het zich veroorloven een van haar lijstaanvoerders de woestijn in te zenden? Er zijn de laatste dagen rond het Binnen hof rare sprongen gemaakt. Het zou ech ter wat al te gek worden als de K.V.P. de bewindsman in de steek zou laten, die ervoor gezorgd heeft dat het kabinet-De Quay uiteindelijk met een goed sociaal beleid voor de dag is gekomen. Opnieuw hebben zich gisteren de monstraties voorgedaan tijdens het staatsiebezoek van het Griekse ko ningspaar aan Engeland. Bij een be zoek aan het West-End-theater, waar Shakespeare's Midzomernachtsdroom werd uitgevoerd, werd het paar zelfs vijandig door de menigte bejegend. Toen beiden uitstegen klonken uit de menigte kreten als: Weg met de ti rannie, weg met de nazi's, weg met de fascisten. Er werden paraplu's ge opend, waarop met witte letters ge schreven stond: „Herstel de mensen rechten in Griekenland" of „Herstel de vrijheid" of „Amnestie". Dit is de Griekse mevrouw Betty Ambatielos (rechts), die tijdens een rijtoer van het Griekse ko ningspaar, zich naar voren wrong en gilde: „Laat mijn man vrij". Haar echtgenoot, een vakbonds leider van zeelieden, zit reeds zes tien jaar in Griekenland vast. Zij werd ingerekend en later weer vrij gelaten. Dit moment ziet men op de foto, waarbij zij troost zoekt bij een vriendin. Koningin Elizabeth keek boos toen zij de demonstratie gewaar werd; haar begeleider, koning Paul, glim lachte echter. Prins Philip en konin gin Frederika keken vaag glimla chend naar de menigte. Opnieuw klonk boe- en ba-geroep. De city van Londen was gisteren avond herschapen in een fort, meld den de avondbladen. Tijdens een middagrit naar Guildhall, waar het koningspaar ontvangen werd door Londens burgemeester, werd het har telijk toegejuicht. (Van onze verslaggever) Gisterenmiddag is tijdens mili taire oefeningen van een groep commando's bij de oude waterlei ding „Zonneland" onder Nispen de De bemanning van het Amerikaan se schoolschip „Eagle", dat een bezoek brengt aan Amsterdam, heeft woensdagmiddag 100 wees kinderen een onvergetelijke mid dag bezorgd. Op de foto zien we echte Nederlandse jongens als stoeiende over het schone dek rol len. De Jantjes deden volop mee. De rechtstreekse tclexverbinding tus sen Moskou en Washington en Washing ton en Moskou zal 1 september in wer king treden, zo heeft de Russische mi nistcr van de P.T.T., Nikolai Psoertzev, gisterenmiddag in Moskou meegedeeld. De permanente verbinding loopt vol gens Tass ever het traject Moskou - Hel sinki - Stockholm - Kopenhagen - Lon den - Washington. De minister herhaalde dat het een tweeledige verbinding zal zijn die dag en nacht open zal blijven. Naast een te- lexlijn wordt een radioverbinding open gehouden voor het doorzenden van dienstmededelingen over de kabelver bindingen en voor het geval de kabel verbinding uitvalt. Het denkbeeld voor zulk een „alarm- lijn", die de leiders van oost en west de gelegenheid biedt te verhinderen dat een wereldoorlog uitbreekt door een onge lukkig misverstand, is na de crisis om Cuba uitgegaan van president Kennedy. Vorige maand gingen de Russen ermee akkoord op de ontwapeningsconferentie in Genève. De Franse regering maakt zich zorgen wat betreft de mogelijkheid van een be perkte kernstop en een nonagressiepact tussen oost en west. De Russische premier heeft op 2 juli in een redevoering in Oost-Berlijn ge opperd een beperkt verbod t.a.v. kern proeven uit te vaardigen, gekoppeld aan ondertekening van een nonagressiepact tussen de NAVO en het Pact van War schau. Amerika schijnt bereid te zijn met de Russen over dit idee te onderhandelen. Het Russische plan zou ook aan de orde zijn gekomen in de besprekingen, welke dezer dagen in Kief zijn gevoerd tussen Kroestjev en de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Paul Henri Spaak. I De regering-De Gaulle echter heeft I weinig met het Russische denkbeeld op. Men constateert dat voorstellen van deze aard bijna altijd van de Russen komen. Het enige doel ervan, menen de Fran sen, is verdeeldheid te zaaien. De Gaulle wil bepaald niets weten van een nonagressiepact tussen de NAVO en de landen van het Pact van Warschau. Hij gelooft namelijk dat de communis tische wereld langzaam maar zeker uit een valt. Franse autoriteiten betogen dat als een nonagressiepact tot stand zou komen tussen de twee blokken, de com munistische satellieten zouden conclude ren dat het westen de hoop heeft opge geven dat de satellieten nog eens onder het communistisch juk uit zouden ko men. Genoemde autoriteiten menen dat het pact een splitsing zou bestendigen, die anders op de duur misschien zou ver vagen. Een 34-jarige testpiloot van de Poolse luchtmacht is gisteren met zijn vrouw en twee kinde ren in een eenmotorig lesvlieg- tuig naar West-Berlijn gevlogen en heeft daar Amerika verzocht om politiek asiel. „Ik ben dolgelukkig dat ik de vrije wereld bereikt heb", zei hij, vertellend hoe hij gedurende de 80 kilometer lan ge tocht over Oostduits grondgebied steeds op een hoogte van vijftig meter gevlogen had om Oostduitse radarwaar neming te voorkomen. De piloot, majoor Richard Obacz, is afkomstig uit Warschau. Zijn vrouw, Mary, 27 jaar oud, is van Duitse af komst. Haar ouders woonden in het voormalig Duitse Silezië. De twee kin deren van de majoor, Lester en Chris topher, zijn negen en vijf jaar oud. Zij vertrokken van een vliegveld in noordoost-Polen, ongeveer 240 kilome ter van Berlijn gelegen en hadden een uur nodig om het Westberlijnse vlieg veld Tempelhof te bereiken, waar zij om tien over drie gisterenmiddag land den. Hun vliegtuigje, een TS-8, bood eigenlijk slechts plaats aan twee men sen. Het heeft een uursnelheid van 290 kilometer en vliegbereik van 1900 kilo meter. Enkele kilometers voor West-Berlijn, zo vertelde de majoor, nam hij con tact op met de verkeerstoren van Tem pelhof. Hij was de eerste vluchteling uit het oosten die met een vliegtuig het Ijzeren gordijn passeerde. Onmiddellijk na de landing werd het vliegtuig in een hangar gereden en wer den alle onbevoegden van het mili taire deel van het vliegveld verwij derd. Majoor Obacz verscheen gisteren avond voor de pers in zijn luchtmacht uniform met drie medailles. Hij ver telde dat hij het lesvliegtuig had mee gekregen door te zeggen dat hij op fa- miliebezoek wilde gaan in Stettin, aan de Pools-Duxtse grens. Zijn vrouw en kinderen stelde hij pas van zijn vlucht- plannen in kennis toen zij al in de lucht waren. Zijn vlucht bleef onopgemerkt. Via zijn boordradio hoorde hij ooste lijke piloten met elkaar praten, maar zij zagen hem niet voor zover hij wist. „Ik vluchtte omdat ik er genoeg van had", zei hij. „Wat ik nu in het westen ga doen weet ik nog niet". Volgens majoor Obacz is de stem ming bij de Poolse luchtmacht zeer slecht. „De meeste officieren hebben er net zo genoeg van als ik", zei hij. „We willen vrij kunnen reizen, vrij spreken en ons kunnen inzetten voor een goede zaak". Hij vertelde dat zijn zoontjes de hele tocht tegen zijn vrouw aangepropt za ten op de achterbank. 19-jarige ongehuwde dienstplich' tige militair G.J.L. Theeuwen uit Maasbree (Limburg) door verdrin king om het leven gekomen. De oefening bestond uit het overbrug gen van de ongeveer 15 meter brede gracht van de oude waterleiding, het openluchtbad Zonneland. Hiervoor was een lijn boven het water gespannen waaraan entertouwen waren bevestigd. Daarlangs moesten de commando's in op leiding met volle bepakking zich van de ene naar de andere oever begeven. Aan weerszijden van de lijn was een in structeur aanwezig voor het geven van aanwijzingen. Een hunner zag plotseling dat Theeuwen ongeveer in het midden van het water in moeilijkheden kwam. Hij dook in het water om hulp te bieden, doch de jeugdige militair, die niet zwem men kon, klampte zich zo aan de in structeur vast dat beiden in de diepte verdwenen. De instructeur kwam onder water los en kon zwemmend de oever bereiken. Theeuwen zonk echter verder in de diepte. Onmiddellijk doken enkele geoefende zwemmers naar het slachtof fer, doch het duurde wel ongeveer vijf minuten aleer men de jongeman boven water had. Hier werd meteen kunst matige ademhaling en mondbeademing toegepast. Dokter C. Oomen de arts die als cursist aanwezig was moest echter na korte tijd de dood constateren. Vanuit Nispen werd geestelijke bijstand aan het slachtoffer verleend. Het ongeval gebeurde tijdens de vijfde oefenweek die Teeuwen bij het Korps Commandotroepen, gelegerd in Roosen daal, meemaakte. Het slachtoffer was sinds 3 april 1963 onder de wapenen. President Kennedy heeft bekendge maakt dat de spoorwegmaatschappijen en de vakbonden van spoorwegpersoneel een nieuw voorstel hebben aanvaard dat tenminste tot 29 juli het uitbreken van een spoorwegstaking zal verhinderen. Kennedy zei dat hij zes leden van zijn adviescommissie voor arbeidszaken heeft aangewezen het geschil te onderzoeken. Deze groep moet hem tegen 22 juli ver slag uitbrengen en Kennedy zal het rap port, vergezeld van aanbevelingen voor wetsbepalingen, aan het Congres doorge ven. De groep van zes zal bestaan uit twee man voor de werknemers, twee voor de werkgevers, minister van Arbeid W. Willard Wirtz en minister van Handel Luther H. Hodges. De president zei dat hij deze koers was ingeslagen wegens de „unieke en uiterst belangrijke" aard van het geschil. De H. Vader heeft ter gelegenheid van het 11e eeuwfeest van de komst der Sla vische apostelen Cyrillus en Methodius in het Grootmoravische rijk een apostolische brief geschreven aan de bisschoppen van Tsjecho-Slowakije. Hierin spreekt hij de hoop uit dat hem spoedig goede berichten zullen mogen bereiken over de situatie der Kerk in Tsjecho-Slowakije. Tevens geeft paus Paulus VI uitdrukking aan zijn verlangen ook de Tsjechoslowaakse bisschoppen te mogen begroeten en om armen, wanneer de tweede zittingsperiode van het concilie begint. Het episcopaat van Tsjecho-Slowakije waaraan deze brief van paus Paulus is gericht, bestaat nauwelijks meer. Van de twaalf bisdommen en de twee apostoli sche administraturen is er slechts één bezet. nl. de apostolische administratuur van Trnava, waarvan mgr. Lazik be stuurder is. Twee andere bisschoppen hebben een betrekkelijke vrijheid, nl. mgr. Frantisek Tomasek, hulpbisschop van Olomuc, thans werkzaam als pastoor, en mgr. Necsey, administrator van Nitra. Deze drie woonden het eerste deel van het concilie bij. Gevangen of gestorven zijn: mgr. J. Beran van Praag (geïnter neerd), mgr. K. Matousek, zijn hulpbis schop thans pastoor. Verder mgr. J. Hlouch van Budeovice, die in een ar beidskamp zit, mgr. Trochta van Litho- merice, die na jaren gevangenschap thans lichamelijk en geestelijk versleten opge nomen is in een bejaardentehuis. Het proces tegen dr. Ward, de Londen - se beenderenchirurg, die van een aantal zedendelicten wordt beschuldigd, is een week uitgesteld tot 22 juli. Dit is ge daan op verzoek van de verdediger. Ward bevindt zich zoals bekend op vrije voeten tegen een borgtocht van 30.000 gulden. Het proces is uitgesteld omdat de verdediger niet helemaal gereed is kunnen komen met het verzamelen van het benodigde materiaal. Een neven-proces, dat tegen de 26-jari- ge free lance-journalist Laurence Bell, is tot september uitgesteld, omdat diver se getuigen niet bereikbaar zijn voor einde augustus. Bell zou de autoriteiten reeds in februari in kennis hebben ge steld van de verhouding Profumo-Keeler en Ward als communist hebben bestem peld. Kadar, leider van de communistische partij in Hongarije, is gisteren ontvangen door Kroestjev. De Hongaarse leider zal met zijn staf drie weken in Rusland ver blijven. Aan de ideologische besprekingen neemt hij niet deel. Het ruim 2-jarig zoontje van de fa milie Bernds in de buurtschap Toldijk is zondagavond vanuit zijn bedje op de wastafel gekropen. Al spelend draaide het kind de heetwaterkraan open, waar door het ernstige brandwonden opliep. Het jongetje werd direct naar een zie kenhuis te Zutfen gebracht, waar het thans aan de opgelopen verwondingen is bezweken. (Advertentie) Volgens berichten uit Aden bevinden zich momenteel In de Perzische Golf 3 schepen met Nederlandse emigran ten die uit Australië naar Nederland terugkeren. Gevraagd naar de reden van hun massale terugkeer verklaar de de emigranten dat zjj van familie leden pakjes hadden ontvangen met de nieuwe Ossestaartsoep en Kalfs- bouillonsocp van California. Het enthousiasme over deze verrukke lijke soepen was zó overweldigend dat men en bloc besloot per eerste gelegenheid naar het moederland terug te keren! i Kent uzeal? FRIO-CROQUETTEN) verrukkelijke VLEESCROQUETTEN I bij de lunch de warme maaltijd als snack In praktische 3-stuks verpakking SMAKELIJK ETEN

de Stem | 1963 | | pagina 1