Drie Sovjet-spionnen in Karlsruhe voor rechter Russische houding tegenover westen verandert niet Twee Wimbledontitels voor Margaret Smith KINDER TIN0- SHIRT 2.25 Yatikaan acht Hongaarse voorstellen onaanvaardbaar ch Ileegkundige pleging b IEMAN Amerikaans zeilschip in Amsterdam en mannelijke Geslaagde proef met vette melk" (8,5 pet) Bisschoppen set men niet aande kant. Kardinaal Koenig niet naar Boedapest Ook informaties doorgegeven Top-secret Het instrument Grote expositie in Utrecht Maximumstraf 15 jaar dwangarbeid Chantage Wat Moskou-Peking ook brengt: Franse avonturier in oceaan verdronken Syrische minister van functie ontheven Rassenonrust in New York Knutselaars lijmen met VELPON Ceta-Bever ~"r5.'SÏ* KLEINE TOUR Rituitslag Gele trui MARKTEN WATERSTANDEN Bergprijs Ploegen prijs BEURS VAN AMSTERDAM Stemming kalm en prijshoudend de ruime, zuinige gezinsauto 4 DAGBLAD DE STEM VA1S DITVSDAG 9 JULI 1963 VOORUIT- [daarvoor de des avonds personeels- Iverpsestraat- 1-6264. Psychiatrische |huis Voorburg jht kort weer een opleiding afwisselend theorie en Itot het staatsdiploma pnen worden toegelaten van 18 jaar en ouder. 17 jaar en bijna een afzonderlijke bleiding. Iwij ook salarissen volgens |/ij tegemoetkoming in reis- aandacht aan sport en |le eerste plaats IDEALIS- |EN die zich willen inzetten Inood en die de medemens n die verdere inlichtingen wenden tot de eerwaarde eder-Overste van bovenge- 1100-22291). laats voor: itie en assistentie op da ;i het U.L.O.-diploma, ma Boekhouden strekt tot 234-00 bureau van dit blad. aan het water zitten. Bao vul de zijn pijp en stak hem aan. Opstaande, deed hij er een flin ke trek aan. blies de rook ten hemel en zei: ..Daarboven is de goede Geest en hier op aar de groeien de planten en die ren. welke hij voor de dappere krijgers der Kiowas bestemd heeft." Hierop deed hij vier trekken, blies de rook naar de vier windstreken en vervolgde: bieden in onze fabrieken s voor goede illen helpen bij het inpakken inze merkartikelen en bij de aing van onze verpakkings nes. jdsgrens: 55 jaar. ieden werk in een nette ?e omgeving; goede sociale eningen en een goede ver- g. enlijk verbeterde loonrege- rolgens de zojuist goedge- J.A.O. deding wordt verstrekt, jrgen voor vervoer per auto i naar Breda. tingen en aanmelding: 'dag 10 juli a.s. van 15.30— uur in Café-Restaurant „Pas i" (Eig. H. Mols) Haagweg 34 Voor het hooggerechtshof in Karlsruhe is gisterochtend het proces begonnen tegen de drie mannen, die ervan worden beschuldigd een spionagenet voor de Sovjet- Unie te hebben opgebouwd binnen de Westduitse federale geheime dienst. Het proces wordt gezien als een van de meest opzienbarende in het na-oorlogse West-Duitsland. De voornaamste beklaagde in het proces in Heinz Felfe, die ervan wordt beschul digd de leiding te hebben gehad van het spionagenet. Felfe, die 45 jaar is, is een voormalig afdelingshoofd van de Westduitse federale geheime dienst. Zyn twee medebeklaagden zyn Hans Clemens (61) en Erwin Tiebel (60). dat hij allerlei bijzonderheden wist van de spionage-activiteiten van de veroor deelde Sovjetspion Peter Fuhrmann, veel meer dan hij in feite kon weten. Volgens de procureur-generaal heeft het trio niet alleen geheime gegevens be treffende de Westduitse defensie ge stolen, maar ook belangrijke informa ties omtrent de buitenlandse strijd krachten, die in West-Duitsland zijn ge legerd aan de Sovjets doorgegeven. De openbare aanklager beschreef de drie mannen als voormalige buiten landse agenten van de Duitse „Sicher- heitspolizei" (S.D.) uit de nazitijd. Na de tweede wereldoorlog zorgde Cle mens ervoor, dat Felfe een vertrou- wenspost kreeg bij de Westduitse fede rale geheime dienst. Volgens de open bare aanklager stalen in de periode van 1950 tot 1961 Clemens en Felfe ge heimen, die Tiebel aan de Sovjets doorgaf. Clemens en Tiebel maakten er op vragen van het hof geen geheim van dat zij geheime agenten waren ge weest in dienst van Adolf Hitler. Clemens maakte grapjes over het feit dat hij de „tijger van Como" werd ge noemd. toen hij tijdens de tweede we reldoorlog in deze Italiaanse stad de leiding had van een S.D.-afdeling. Cle mens is na de oorlog vrijgesproken van oorlogsmisdaden, die hem ten laste wa ren gelegd wegens zijn activiteiten als S.D.'er in Italië. Gevraagd naar zijn reputatie als hard handige onderdrukker van relletjes in Dresden, waar Clemens in de nazitijd ook dienst heeft gedaan, antwoordde hij, dat hij slechts dé orde had hersteld toen herriemakers de nazi's dwars za ten. Clemens vergeleek deze „herrie makers" met de „Halbstarken", de no zems van de Duitse jeugd. Clemens deelde mee, dat hij gedurende de oor log toezicht uitoefende op de nazi agenten die in Zwitserland werkten. Tiebel verklaarde, dat zijn werk voor de nazi's ook in Zwitserland was gecon centreerd. maar dat de plannen mis lukten om hem te werk te stellen als medewerker van de Duits-Zwitserse Kamer van Koophandel in Zürich. De politie heeft Clemens beschuldigd dat hij. nadat hij na de oorlog in de West duitse contra-spionagedienst omhoog was geschoten, Felfe had geholpen tot de organisatie toe te treden, die daar bij een plaats kreeg bij een van de meest geheime taken van cle dienst. Ge durende dit hele tijdvak hebben zij voor de Russen gewerkt, zo verklaarde de openbare aanklager. Tiebel, die zakenman was, trad op als koerier, waarbij hij volgens de politie films en documenten aan de Sovjets uitleverde. Felfe werd in november 1961 gearresteerd, omdat was gebleken (Advertenties) In de Marijkehal van de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs in Utrecht zal van 8 tot 17 oktober 1963 de vijfde ten toonstelling ,,Het instrument" worden gehouden. Naar schatting 1000 fabrikanten uit binnen- en buitenland zullen instrumen ten voor technisch en wetenschappelijk gebruik inzenden. Behalve instrumenten voor de chemische analyse omvat het expositieprogramma instrumenten voor het meten en registreren van alle denk bare chemische, technische, natuurkun dige en fysiologische grootheden en ver schijnselen. Een ruime vertegenwoordi ging van meestal optische waarne- mir.gsinstrumenten maakt' het geheel volledig. De Russische geheime dienst, zo wordt verteld, zou aanvankelijk Felfe en Cle men hebben gedwongen voor de Sov jets te spioneren door hen te chante ren met hun naziverleden. Felfe schSjnt echter ook tenminste 50.000 dollar te hebben ontvangen voor zyn activitei ten voor de Sovjet-Unie. Als hoge functionaris bij de Westduit se geheime dienst kon Felfe zich vrij bewegen in het hoofdkwartier van deze organisatie in Mpnchen, en daarbij met een miniatuur-camera foto's maken van geheime documenten. Felfe zou ook na zijn arrestatie contact met de Russen hebben onderhouden, on der meer door het uit de gevangenis smokkelen van briefjes. Toen hij in voorarrest zat heeft hij tenminste een keer getracht zelfmoord te plegen. Ook lijdt Felfe aan ernstige depressies, aldus heeft het bureau van de openbare aanklager over hem mee gedeeld. De derde beklaagde Tiebel. die als koe rier van Clemens en Felfe optrad van de herfst van 1950 tot 17 november 1961, heeft volgens de aanklacht tem minste tien keer een tocht gemaakt van het hoofdkwartier van de Westduitse geheime dienst in München naar pun ten waar de Russen de stukken in ont vangst namen. Het proces tegen de drie mannen zal, naar wordt verwacht, ongeveer twee weken in beslag nemen. De maximum straf, die hen kan worden opgelegd, is 15 jaar dwangarbeid. West-Duitsland kent geen doodstraf. Felfe vertelde dat hij augustus 1943 in dienst trad van het „Reichssicher- heitshauptamt". Al gauw werd hij hoofd van de afdeling Zwitserland. Eind 1944 werd hij in Nederland gedetacheerd voor spionage- en sabotagewerk achter de geallieerde linies. Door de Canade zen is hij krijgsgevangen gemaakt. Clemens 'begon zijn nazi-loopbaan in 1931, bij de geheime partijpolitie. Tot het begin van de oorlog was hij in Dresden werkzaam. Na een cursus in Berlijn werd hij in 1943 naar Rome ge stuurd. In 1948 is hij in Italië berecht wegens zijn aandeel in het terechtstel len van 300 gijzelaars tijdens de oor log. Hij werd vrijgesproken. dikke Hans Clemens gaf openlijk toe dat zijn haat tegen de Amerikanen hem tot spionage voor de communisten heeft gebracht. „Ik haat ze als de pest", zei hij. Na een rondtocht door het ver woeste Dresden met een Rus gaf hij te verstaan dat hij het de Amerikanen „dubbel betaald" wilde zetten. Hij nam contact op met Felfe en Tiebel, met. wie hij voor de nazi's in Zwitser land had gewerkt. Felfe en hij verza melden bruikbare gegevens voor de Russen gaf hij onomwonden toe. Felfe vertelde het hof met kennelijke trots dat hij het was geweest die tij dens de oorlog in Zwitserland contact had gehad met het voormalige hoofd van de Amerikaanse inlichtingendienst Allan Dulles en dat hij toen Hitier de eerste details van de besprekingen van Stalin, Roosevelt en Churchill in Yalta en Teheran kon doorgeven. Ook hij had na de oorlog een westelijk land dat hij vurig haatte, namelijk En geland, vanwege de behandeling die hij onderging in een Brits-Canadees ge vangenenkamp. Felfe luisterde rustig en brilleglazen poetsend naar het betoog van de open bare aanklager, die hem ervan beschul digde een van Moskou's best betaalde spionnen geweest te zijn. Hij zou in de periode 19501961 50.000 dollar van de Russen ontvangen hebben. (Advertentie) BMW zsiïf. 5.295.- krachtig "raspaard van een vermaarde stal" Import: N.V. Alimpo, Parkstraat 91a, Dan Haag, Tal. (070) 184046 De Franse reiziger en avonturier René Lescombes, die bezig was de Atlantische oceaan in een klein vaartuigje van west 00ASt over te steken, is begin juni bij de Azoren verdronken. Zijn scheepje moet in een storm zijn vergaan. Op 7 juni de 68e dag van zijn reis. is zijn njK door een Portugese visser gevonden. ,^ngeda,cht over zijn eenzame tocht van 4500 mijl drie maanden te doen. tHerhaalde malen is Lescombes, die Ho taalleraar was, bij zijn pogingen «e Atlantische Oceaan over te steken, op net nippertje aan de dood ontsnapt. (Van onze Haagse redactie) net produktschap voor zuivel heeft de ^gelopen maanden in Alkmaar on Hen gelo proeven genomen met het beschik bar stellen van melk met 3,5 procent jet naast melk met 3 procent vet, beide egen dezelfde prijs. Aan het Nederlands aivf! ASrarisch Marktonderzoek (NI was opgedragen gegevens te ver- jamden om de resultaten van de proef je kunnen nagaan. Thans blijkt, dat de onderlinge verhouding van de melksoor- jon. tijdens de proefperiode vrijwel con- i an-t is gebleven. Het aandeel van de mi? !n c,e t°tale afzet van zoete jnelk bleef in Alkmaar circa 41 procent in. j*engelo circa 35 procent (er was o beide steden om praktische redenen geen losse melk met 3,5 procent vet naast se melk met 3 procent beschikbaar). Van de melksoorten in flessen, die met procent en 3,5 procent vet beschikbaar waren, bestond in Alkmaar de afname voor circa 95 procent uit melk met 3,5 Wocent vet - dit is plm. 56 procent van :o.tal® afname van zoete melk ter- i' in Hengelo de afname van de genas- touriseerde flessemelk voor 92 procent bestond uit melk met 3.5 procent vet netgeen eveneens overeenkomt met circa' me?k°Cent Van de t0tale afname van zoete Het produktschap voor zuivel zal zich VL?!in.vergaderin6 van morgen over de esmtaten van dit onderzoek beraden. Wat ook het resultaat van de ideologi sche besprekingen tussen Moskou en Pe king mag zijn en gesteld, dat zij volko men mislukken, er wordt van de kant van het westen niet op gerekend, dat de Russische politiek ten opzichte van het westen er ingrijpend door zal worden ge wijzigd. Dit lijkt diplomatieke waarne mers in Moskou de enige reële benade ring van deze conferentie, die in neve- len van geheimzinnigheid blijft gehuld. De verhouding Moskou-Peking is al sinds jaren ijzig koel, terwijl de houding van Rusland tegenover het westen daar door niets veranderde. Zodoende doet men het beste niet op „weersverbetering" te rekenen. Wat de toekomstige Russische politiek zal zijn, is een vraag, waarover men zich liever niet aan voorspellingen waagt. WéllïchUzal de op 15 juli te houden conferentie tussen het westen en het Kremlin over het kernstopverbod een ba- (Advertentie) Generaal Ziad El Hariri, Syrisch minis ter van Defensie en stafchef van het le ger, is van zijn functie ontheven en ver bannen. Hij is naar Parijs gereisd. Vol gens het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten zal generaal El Hariri een functie krijgen in de Syrische am bassade in Parijs. El Hariri zelf zegt, dat hij Syrië's nieuwe ambassadeur in Frank rijk is geworden. Eind vorige maand ontstond er een openlijke crisis in de betrekkingen tussen El Hariri en generaal El Atassi, voorzit ter van de nationale raad van de revo lutie. die een twintigtal officieren vrienden van de minister van Defensie verving door militairen in die de Ba'ath-partij vertrouwen heeft. El Ha riri eiste de vorming van een regering waarin de Ba'ath-partij slechts de helft van het aantal zetels zou bezetten en welke algemene verkiezingen zou voor bereiden. Deze eis werd niet ingewilligd. In New York hebben blanken en ne gers gevochten bij een eetgelegenheid voor automobilisten in de vrije lucht, waar leden van „Core", het congres voor rassengelijkheid, demonstreerden. Een blanke jongeman werd gewond door volgens hem een kogel uit een wapen in de hand van een neger. Een politiemacht van honderd man grendelde het gevechtsterrein af, om te voorkomen dat de tweeduizend betrok kenen zich zouden verspreiden naar el ders. Twaalf uur tevoi'en was op dezelfde plaats ook al een gevecht tussen blank en zwart geweest. Zestig agenten waren no dig om de orde te herstellen. Ook in andere delen van de V.S. heerste rassenonrust, maar het kwam ner gens tot massale botsingen. rometer kunnen zijn voor de Russische houding. Misschien ook dat het gesprek Spaak- Kroest jev, dat thans bezig is, enig licht op de zaak zal werpen. Men is ervan overtuigd, dat de komende kernstopbe- sprekingen door beide mannen op het tapijt zijn gebracht, omdat ook een derde aan het gesprek heeft deelgenomen, na melijk Zorin, de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken. Maar er werd over de bespreking niet meer bekendge maakt dan dat beide heren over interna tionale problemen „in hartelijke sfeer" hebben gesproken. De Chinese volksrepubliek heeft gis teren overigens steun gekregen van Noord-Vietnam via een artikel in het orgaan van de Vietnamese arbeiderspar tij. Er werd kritiek geleverd op Tito van wege zijn revisionistische politiek, maar het was duidelijk dat de kritiek voor Kroestjev was bedoeld. Tekenend voor de sfeer, waa2'in de conferentie wordt gehouden, is het feit dat de Chinezen zich hebben terugge trokken van het internationale filmfesti val, dat zondagavond in Moskou begon. Radio Moskou heeft, evenals de dag te voren, een Chinese uitzending laten ver vallen. Om de pil wat te vergulden werd de vrijgekomen zendtijd gebruikt om af te geven op het Amerikaanse vredes- korps. Communistische onderafdelingen in di verse Sovjetrepublieken hebben de Chi nese kritiek op de Russische houding on dertussen veroordeeld. Een van de weinige nog varende zeilschepen, de Amerikaanse drie mastbark „Eagle", die als oplei dingsschip in dienst is van de Amerikaanse kustwacht, is voor een bezoek van vier dagen in Am sterdam aangekomen. Het schip wordt vergezeld door twee kotters van de kustwacht. De foto toont de „Eagle" aan de De Ruyterkade in Amsterdam. Onder de fraaie boeg door ziet men op de achter grond op het IJ een van de kotters. Precies 50 minuten heeft de 20-jarige Margaret Smith uit Albury (Australië) maandagmiddag nodig gehad om het Amerikaanse meisje Billie-Jean Moffitt met 6-3, 6-4 te verslaan en daarmee de gouden Wimbledon-kroon te winnen. Het waren 50 minuten van overheer send power-play van de atletische Margaret. Het krachtsverschil was te groot en hoewel het Australische meisje, dat reeds in het bezit was van de Australische, Amerikaanse en Italiaanse titels, een groot kampioene is, was het beslist geen grote finale. Met uitzondering van de allereerste game, die met vier maal 40-40 wisselende kansen bracht, was deze strijd nooit het verbeide felle duel tussen twee nage noeg gelijkwaardige krachten. dubbele fouten en verloor het match- punt en de game. Het was 5-3 en het werd 5-5 en 6-6 en 7-6 voor de Austra lische meisjes zelfs. En de velen, die na de verregende za terdag het weekeinde in de Engelse metropool waren overgebleven om deze finale op de sedert meer dan 30 jaar niet meer voorgekomen derde Wimbledon- maandag te volgen, voelden zich teleur gesteld. O zeker, Margaret Smith gold alge meen als favoriete voor de gouden schaal, maar van de dartele, optimistisch altijd doorbijtende Billy-Jean uit het Califor- nische Long Bëach hadden wij toch meer tegenstand verwacht dan zij op deze eindelijk weer eens zomerse middag op bracht. Zonder Margaret Smith de titel van Wimbledon-koningin te misgunnen, zonder te willen ontkennen dat zij zo een dergelijke vergelijking verant woord is de sterkste is van alle dames die in de lange historie van dit toernooi om het grans verschenen, hebben wij met verlangen teruggedacht aan de partij Smith-Moffitt van 1962. Toen kwam teenager Bill-Jean uit de schijnbaar ho peloze situatie van 1-6 2-5 0-30 terug om de strijd te winnen. Hoe nerveus Marga ret Smith echter ook was, voor een der gelijke inzinking was haar superioriteit nu te groot. Met oppermachtige services, met schitterende returns en sterk netspel beheerste zij in de eerste set haar ser vice-games. Slechts vier punten verloor zij in die vier games. Anderhalf uur later was Margaret Smith minder gelukkig. Met Robyn Eb- bern verloor zij in de finale dames-dub belspel van haar grote rivale Darlene Hard en Maria Esther Bueno. De cijfers 8-6 9-7 voor het Amerikaans-Braziliaan se paar werden pas bereikt na een twee de half uur van ongelooflijke spanning. Op een bepaald moment was de stand 8-6 5-2 voor de in satijnen kostuumpjes gestoken vriendinnen Darlene en Maria. De combinatie van dit duo klopte iets beter en de backhand van Darlene had het vooral goed gedaan tot op dat mo ment. Darlene Hare serveerde en kwam op 40-0. Drie matchpunten dus. Het was teveel van het goede. Darlene begon te knoeien maar haar services, sloeg twee Osuna en Palafox zorgden na een snel verloren eerste set voor een overtuigende (Advertenties) met korte mouw zuiver katoen. van Frisse kleuren in een pittig streepdessin. voor leeftijd 3 jaar (Kleine stijging per maat) Grootste maat 11 jaar 4.70 De jongste voorstellen van de Hon gaarse regering inzake de benoemingen van bisschoppen zijn onaanvaardbaar voor het Vaticaan, zo is gisteren van ge zaghebbende zyde in Rome vernomen. Men wees erop, dat het voor de r.-k. Kerk onmogelijk is bisschoppen in Hon garije aan de kant te zetten, omdat zy de regering niet zinnen. Dit standpunt van het Vaticaan zou ook uiteengezet zijn aan beide Hongaarse prelaten, mgr. Hamvas en mgr. Bresanoczy, toen zy deze week door paus Paulus in audiëntie ontvangen werden. Enkele dagen geleden verklaarde de Hongaarse vice-premier Kallai, dat zijn regering het Vaticaan geen strobreed in de weg zou leggen, wanneer het de zes vacante bisschopszetels zou laten bezet ten. De Hongaarse regering stelt geen enkele politieke voorwaarde. Zij eist alleen zo zei Kallai tegen verslagge vers dat de bisschoppen op hun beurt de regering alle politieke vrijheid laten. Uit deze verklaring blijkt aldus gezaghebbende commentaar uit Rome dat de Hongaarse regering niet van plan is om de nog levende bisschoppen, die door haar uit hun diocesen zijn verwij derd. weer de vrije uitoefening van hun ambt toe te staan. Men wees er in dit verband op dat er niet zes bisdommen vacant zijn maar drie. Van drie bisdommen leven de bis schoppen nog, namelijk van het aarts bisdom Esztergom, het bisdom Vac en het diocees Veszprem. De bisschoppen van beide laatste bisdommen mgr. Petery en mgr. Badelik zijn kort ge leden vrijgelaten, maar zij mochten niet naar hun residentie terugkeren om het bestuur van hun bisdom weer op zich te nemen. Het Vaticaan kan voor deze twee bisdommen geen nieuwe bestuur ders benoemen, omdat zij de bisschop- pen Petery en Badelik onmogelijk kan passeren. Voor het aartsbisdom Eszter gom, waarvan kardinaal Mindszenty de leiding heeft en waarvoor op het ogen blik een door het Vaticaan benoemde apostolische administrator verantwoor delijk is, zou in overeenstemming met kardinaal Mindszenty een oplossing te vinden zijn. De denkbeelden van het Vaticaan en van kardinaal Mindszenty stemmen hierover vrijwel overeen. Zo wel het Vaticaan als kardinaal Mind szenty staan afwijzend tegenover een eventuele opvolging door de huidige waarnemend voorzitter van de Hon gaarse bisschoppenconferentie, mgr. Hamvas van Csanad. Deze bisschop wordt een te gecompro mitteerde figuur geacht om de leiding van het aartsbisdom Esztergom op zien te kunnen nemen en wel omdat aan dit aartsbisdom het primaatschap van Hongarije verbonden is. Het Vaticaan is slechts genegen nieuwe onderhandelingen te beginnen, wanneer de Hongaarse regering door werkelijke concessies de bereidheid daartoe toont. De verklaring van Kal lai is daarvoor beslist onvoldoende, al dus het commentaar uit Rome. Boven dien neemt men het in Rome Kallai bijzonder kwalijk dat hij twee ge- excommuniceerde priesters officieel als vertegenwoordigers der r.-k. Kerk voor stelde op de persconferentie, waarop hij zijn verklaring aflegde. Op deze persconferentie waren name lijk ook twee afgevaardigden uit het parlement aanwezig, namelijk de pries ters Miklós Beresztoczy en dr. Richard Horvath. Beiden zijn wegens hun lid maatschap van het parlement door het Vaticaan geëxcommuniceerd. In dit verband is de mededeling van kardinaal Koenig. aartsbisschop van Wenen, dat hij op het ogenblik niet van plan is naar Hongarije te gaan, opmer kelijk. De kardinaal zei dit maandag te gen een verslaggever van het r.-k. pers bureau „Katpress" in Wenen. Zoals be kend is kardinaal Koening naar Boeda pest geweest voor overleg met kardi naal Mindszenty. zege in het herendubbelspel op de Fran sen Darmon en Barclay: 4-6 6-2 6-2 6-2. Margaret Smith rondde haar drievou dig optreden tijdens deze finaledag af met het behalen van de titel in het ge mengd dubbelspel. Samen met Ken Fletcher zegevierde ze met 11-9 6-4 over Darlene Hard en Bob Hewitt. Ook hier domineerde haar powerplay de gehele partij. Ze serveerde zelfs enkele aces op Bob Hewitt, die bij de stand 6-6 in de eerste set in debat trad met de scheids rechter zonder echter ook maar een voet aan de grond te krijgen. Darlene Hard kon lange tijd goed meekomen in dit duel, waarbij de eerste klap meestal meteen afdoende was. Maar na 9-9 ver loor zij haar service en hetzelfde gebeur de bij 1-1 in de tweede set. Daarbij bleef het, maar het was voldoende voor Smith en Fletcher, die de partij op het zesde matchpoint met een daverende smash van de 20-jarige Australische beëindigde. Margaret Smith had haar tweede Wim- bledontitel wel verdiend. De uitslag van de achtste etappe 1. Aimar (Fr.) 4.52.16 met bon. 4.51.46 2. Maurer (Zwi.) 4.52.30 met bon. 4!52.15 3. Zandegu (It.); 4. Zimmer- mann (Fr.); 5. Vastiau (Belg.); 6. Silva (Port.); 7. Maino (It.); 8. Stefanoni (It.) 9. Alves (Port.) allen dezelfde tijd als Maurer 10. Delisle (Fr.) 4.52.55 11. Mugnaini (It.) 4.53.29; 12 Kapitanov (Rusl.) z.t. 13. Dancelli (It) 4.53.48 14. Carvalho (Port.) z.t. 15. Olisarenko (Rusl.) z.t. 16. Vyncke (Belg.) z.t. 17. Garcia (Sp.) 4.54.03; 18. Huiart (Fr.)' 4.54.34 19. Tcheropo- vitch (Rusl) 4.54.40. De plaatsing van de Nederlanders 32. Schroeder 4.56.38 46. Snepvangers 4.58.28 71. Van Kreuningen 5.04.08 72. De Waard zelfde tijd. Na de achtste etappe luidt het alge mene klassement: 1. Zimmermann (Fr.) 31.33.34 2. Maurer (Zwi.) 31.34.52 op 1.18 3. Aimar (Fr.) 31.35.34 op 2,— 4. Mugnaini (It.) 31.36.32 op 2.58 5. Delisle (Fr.) 31.37.26 op 3.52 6. Vyncke (Belg.) 31.37.35 op 4.01 7. Sagarduy (Sp.) 31.38.06 op 4.32; 8. Momene (Sp.) 31.38.29 op 4.55 9. Maino (It.) 31.38.45 op 5.11 10 Stefanoni (It.) 31.39.50 op 6.16 11. Carvalho (Port.) 31.40.37 op 7.02 12. Dancelli (It.) 31.41.22 op 7.48 13. Silva (Port.) 31.41.33 op 7.59 14. Tous (Sp.) 31.42.32 op 8.58 15. Chappe (Fr.) 31.42.54 op 9.20 16. Huiart (Fr.) 31.44.08 op 10.34 17. Mendes (Port.) 31.45.30 op 11.56 18 Alves (Port.) 31.43.30 op 11.56 19. Massi (It.) 31.45.35 op 12.01 20. Garcia (Sp.) 31.46.23 op 12.49. De plaatsingen van de Nederlanders in het algemene klassement waren 49. Snepvangers 32.12.05 51. De Waard 32.13.25 60. Schroeder 32.18.47 Van Kreuningen 32.25.47. GOES, 8 juli 1963 Rode bessen II ex 88, II 58 III 35. Frambozen in kratten I 153—157, II 148. Frambozen v. d. industrie 114. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana I en II 134. Red Gauntlet I en II 125. Talisman I en II 126. Mad. Moutot I en II 75. Jucunda I en II 90. Regina I en II 90. Aardbeien met dop Talisman II 84—106, III 62—64. Senga Sengana II 71, III 52. Redgauntlet I 133, II 82—129 III 67—73. Aardbeien per doos Regina III 13. Talisman II 2939. Senga Sengana II 34. Redgauntlet I 50 61, II 42—44 III 24—25. Cambridge Vigour II 35. Rode bessen per doos I 3237, II 1833. Rode bessen per kg II 66. Kaspruimen per stuk I 1419, II 1417. Kaspruimen per kg 181. Kersen Earley Rivers II 127166. Markiezen II 145—153, III 82—100. Meikersen I 150— 151, II 162. Br. Bruine II 117. Hollanders II 112. Groenten per stuk Bloemkool A I 47—76. A II 48—69, B II 45. Kropsla 3,54,5. Komkommers A I 2339, B I 21, B II 21. per bosUien I 1420. Kroten I 1214. II 810. per kg Peu len I 200, II 120. Doperwten II 3541. Postelein 4344. Tuinbonen I 1819, II 1719. Kassnijbonen I 162, II 138148, afw. 9397. Groene kool II 1821. Spits kool I 2426. Andijvie II 1418. Oude aardappelen 3. Vr. aardappelen grote 1623, drelingen 1619, kriel 1418. KAPELLE, 8 juli Aardb. ind. sengana 1 144, 2 133, red gauntlet 1 123-125, 2 118- 123, regina 2 116, div. 1 120, 2 116, 3 76, framb. in kratten 1 144-156. 2 133-342, rode bessen ex 107, 1 91, 2 60-76, framb. in tubs 117, aardb. p. d. red gauntlet 1 39-56, 2 23-46, talisman 1 43-54, 2 20-35, vola 1 51, 2 26, rode bessen p. d. 1 39-46, 2 26-38, kasperziken p. st. 13-28, kersen meikersen 2 136-126, 3 19-36, mar kiezen 1 173-187. 2 140-141, 3 27, insp. lhohnes 1 166. early rivers 2 143-144, aardappelen 1 19-21, 2 15-19, driel. 12-16, kriel 11-15; groenten: kropsla 3,5-5,5, bl.kool 25-57, boskroten 16-20, bospeen 17. bosuien 10-12, tuinbonen 8, torn. 110, spitskool 13-17. TERNEUZEN. 8 juli Sla 3.5-8, bl. kool A 70-93 A2 51-77 B 51-62 B2 23-51 afw. 21-57, gr. komk. 10-11, w. komk. 15-17, seld. 10, peen 2 26-54. kroten 6-12, uien 12-14, barima bonken 25, 1 23, driel. 15-16, eerstelingen bonken 29-30, 1 19-28, driel. 14-20. kriel 19-24, and. 7-8, doppers 2 11-22, tuinbonen 16-23, peulen 136-154, spitskool 9-12, r.kool 26, sav.kool 10-29, rabarber 2 7-14, torn. A 93-102 A2 78-86 B 89 C2 61-75 CC 47-52, aardb. p. d. ta lisman 1 37-46, 2 22-33, red gauntlet 1 37-51, 2 22-36, regina 2 22-23, sengana 1 32-39, 2 23-33, Cambridge 1 37, gorella 1 39-42, 2 24-33, vola 1 36, kersen B2 39-45, rode bessen p. d. 1 30, 2 26-29, p. kg 1 87-94, 2 58-71, 3 35, w. bessen p. kg 60-68. ROTTERDAM, 8 juli 1963. Totale aanvoer 1221. Vette koeien en ossen 1221. Prijzen (resp. Ie kwal., 2e kwal. en 3e kwal.): Vette koeien (in ets per kg) 305 340 275 300 260 275. Over zicht ,resp. aanvoer, handel en prijzen): Vette koeien iets minder goed voor betere kwaliteiten wat stijver, afloop flauw, prima's boven notering. Konstanz 419 4)Rheinfelden 803 7)Ottenheim 396 6)Straats burg 345 7); Maxau 524 10); Plochingen 173 37); Mannheim 383 3)Steinbach 114 13)Mainz 341 (—4); Bingen 244 (—4); Kaub 272 7); Kochem 151 14); Koblenz 275 1); Keulen 259 2); Ruhrort 439 6); Lobith 1051 8); Nijmegen 835 5); Arnhem 857 6); Eefde IJssel 400 4)Deventer 299 4)Monsin 5466 4); Borgharen 3925 26); Belfeld 1083 39)Grave beneden de sluis 500 7) Het Bergklassement luidt 1 Alves (Port.) 32 pnt. 2. Garcia (Sp.) 30 pnt. 3. Zimmermann (Fr.) 25 pnt. 4 Momene (Sp.) 17 pnt. 5 Maurer (Zwi.) en Stefanoni (It.) beiden 15 pnt.; 7. Kapitanov (Rusl.) 12 pnt. 8. Chappe (Fr.) en Vastiau (Belg.) beiden 10 pnt. 16. Schroeder (Ned.) 5 pnt. Het dagploegenklassement1. Italië (Zandegu Maino en Stefanoni) 14.37.30 2. Frankrijk 14.37.41 3. Portugal 14.38.48 4, Rusland 14.41.57 5. België 14.42.56 6. Zwitserland 14.44.35 7. Spanje 14.45.34 8. Tsjecho- Slowakije 14.51.09 12. Nederland (Schroeder Snepvangers Van Kreuningen) 14.59.14. Het algemene ploegenklassement 1. Frankrijk 94.39.11 2. Spanje 94.41.51 3. Portugal 94.45.48 4 Italië 94.51.09 5. België 95.04.12; 6. Rusland 95.12.54 7. Zwitserland 95.15.32 8 Groot- Brittannië 95.35.01 11. Nederland 96.13.14. Dr. Dumas, de arts die de Tour nu al sinds jaar en dag vergezelt, heeft medegedeeld zich in een brief tot de UCI te willen wenden met het verzoek de renners in de rondo te verplichten een medaille te dra gen met hun bloedgroep erop ver meld. (Advertentie) Het was gisteren een heel rustige dag aan de Amsterdamse effectenbeurs en per sald'o was er in de stemming niet veel veranderd ten opzichte van de vo rige week. Ook toen waren de omzetten betrekkelijk klein, maar bleef de stem ming goed prijshoudend tot vast. Dit was ook nu het geval. Koninklijke noteerde weldra weer f 175 en ging daar zelfs nog twintig cent boven. Internationaal liggen de oliewaarden bijzonder goed. Trouwens ook Unilever deed het gisteren niet slecht en werd door de arbitrage ge kocht. Na f170 werd gedaan tot f 171.10. Ook voor Philips viel een koersstijging waar te nemen, die zich tot een gulden beperkte. AKU genoot eveneens enige aandacht en liep op tot 475. Hoogovens noteerde 617. De scheepvaartmarkt deed het gisteren kalm aan. Opmerkelijk was, dat de koer sen zich goed handhaafden op het ver hoogde niveau, vooral Pakketvaart, die opliepen tot 169, maar dit hoogste punt niet wisten te handhaven. Vrijdag sloten zij op 167. Scheepvaart Unie was een nunt in reactie, maar Kon. Boot en Java- China Pakketvaart lagen aan de vaste kant. In ieder geval is de ondertoon niet ongunstig. Hetzelfde kon gezegd worden van de cultuurfondsen, waarvan met name Deli en Amsterdam Rubber iets verbeterden. De bankaandelen waren eer der iets beter. Nederlandse staatsfondsen prijshoudend. 5-7 8-7 Ned. '59 4»,< 993; Ned. '61 41/4 99U 99H Ned. '47 3 Va 82®,a gl 92Ü Ned. grootboek 1946 92,'e 92 Va AKU 4721'2 gb 476V4 Hoogovens 6161/2 617 Philips 165 gl 165.90 Unilever 169.4 170.95 Kon. Olie 174.8 175.30 HAL 122 Va gb 122 gb Scheepvartunie 141 1421/4 Amst. Bank 390 Va 392 Ned. Handel mij. 37034 370 Lucas Bols 970 970 Drie Hoefijzers 408 i'a 410 Mach. Breda 192 193 Zeeuwse confectie Bijenkorf 865 1 Simons emb.f. en houth. 136 136 Van Gelders papier 251 Va 255 Heineken 503 503 Hero Conserven Holl. Beton Mij. 429 431 Kon. Zout 803 807 Nijverdal - Ten Cate 234 231 De Schelde 249 250 Scholten Foxhol 745 749 Thomassen en Drijver 811 825 b Van Vlissingen Katoen 276 278 Va Vredestein 327 323 Zwanenberg Organon 959 959 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Hoogovens Kon. Olie 173.50 —175.00. Philips 164.70 gb—165.00, Unile ver 170.00. BMWtef. 5.295.- -Impgrt; N.V. Alimpo, Parkstraat SlaJJen Haag, Tel. 1075)184548

de Stem | 1963 | | pagina 7