A Strijd bereikt nu stellig hoogtepunt André Zimmerman rekent af met Spaanse klimmers Ab Geldermans verkeert zeker niet in topvorm Michel Stolker 4e in BURCHT o urpnf ut ei ci (j Nederlanders opnieuw in laatste gelid VAN KONING TOT WATERDRAGER Terug l§ Elfde foto GROTE TOUR Rituitslag Gele trui Ploegenprijs Groene trui Bocht Weigering Doel Klassement Vondst Uitspraak Ritten Brief Portret Meevaller DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 JULI 1963 9 (Van onze speciale verslaggever). De storm is losgebarsten. De Don Juan van de rennersmeute, de diepgebruinde Federico Baliamonles, is op de eerste berg van de Alpen in de aanval gegaan en heeft ruim drie minuten teruggewon nen van de achterstand die hij in veertien dagen op Anquetil had gekregen. Heeft de Spanjaard, die nu slechts 2.30 achter Gilbert Desmet de tweede plaats in het algemeen klassement hezet, dan toch plannen om de vierde Tourzege van An quetil te dwarsbomen? De „Col de Por te", waarop Bahamontes maandag zijn FREDERICO kostbare winst veroverde, is nog geen goede maatstaf. Hel is bekend, dat de Spanjaard nimmer hard heeft durven dalen. De 17 kilometer lange afdaling van de top van de „Col de Porte" naar de finish in het wielerstadionnetje van Grenoble is echter zo eenvoudig, bevat zo weinig bochten, dat B'ahamon- tes de winst van twee minuten, die hij boven had verworven, kon conserveren. De vraag of hij zijn aanval zal doorzetten, kan pas worden beantwoord op de grimmige Alpenreuzen', die de karavaan nog voor de boeg heeft. Heeft Bahamontes zijn angst overwonnen, dan kan hij dinsdag op de Croix de Fer en de Iseran en woensdag op de kleine en grote Sint Bernlxard, de Forclaz en de Montels genoeg voorsprong nemen op Anquetil om met een onbezorgd gemoed de tijdrit van vrijdag tegemoet te zien. FRAAIE V00RSPR0NGZEGE FREDERICO BAHAMONTES Bahamontes staat nu drie seconden voor op de Fransman en als hij bijvoorbeeld deze voorsprong' zou kunnen vergroten tot 8 a 10 minu ten en, daartoe moet de grand-seigneur van Toledo in staat zijn,-dan krijgt deze jubileum-Ronde van Frankrijk nog een onverwachte wen ding. Op de „Col de Porte" heeft Bahamontes eindelijk zijn ware ge zicht laten zien. De karavaan, die in een gezapig tempo de 146 kilometer naar de voet van deze slechts 1325 meter hoge, maar door de sterke stijging toch in de eerste categorie ingedeelde col had afgelegd, had nieuwsgierig afgewacht wat er nu zou gaan gebeuren. Zou de eerste groep met alle azen ge zamenlijk de tocht naar boven aanvaar- en de etappe in de sprint laten beslissen? De aanval van Rik van Looij vlak na de ravitaillering in Voiron (119 km) was snel te niet gedaan. Blijkbaar had de Belg weinig vertrouwen gehad in de af loop, maar hij schikte zich tenslotte in de gang van zaken. De ontknoping begon tien. kilometer onder de top van de Col de Porte. Bahamontes demarreerde. „Hij gaat de punten voor het bergklassement halen" dacht iedereen in de karavaan. Zelfs toen de Spanjaard met een voor sprong van 2.- op Anglade en 2.05 op het eerste deel van het veld over de top ging, dacht nog niemand aan de moge lijkheid dat de Spaanse Hidalgo nu eens niet zou wachten, zoals hij gewoon is. Het werd echter spoedig duidelijk, dat het Bahamontes deze keer bittere ernst Wcts. Hij süisae' omlaag alsof hij nooit angst had gekend terwijl achter hem Anglade vocht om de voorsprong te ver groten. Beiden slaagden. Bahamontes kwam als eerste op de piste aan met een voorsprong van 1.16 op Anglade, 1.56 op Hoevenaars en 2.02 op de groep met Anquetil, Gilbert Desmet, Raymond Pou- lidor en Jean Gainche, die pas toen de realiteit onder ogen ,konden zien: Baha montes had op de Col de Porte de kaar ten geschud en louter azen getrokken. De winst van Anglade 1.16 op An quetil, Poulidor en Desmet viel in het niet bij de opmars van de Spanjaard. Maar nogmaals, de vraag is of Bahamon tes op het dak van de Tour zijn aanval zal doorzetten. Er is echter in de vol gerskaravaan, die zich had neergelegd bij de gedachte dat Anquetil in de tijd rit de Tour zou gaan winnen, hoop op gegloeid op een toch nog daverend slot. Een betere vorm is bij Ab Geldermans nog juist op tijd voor de Alpen terugge keerd. De lange Beverwijker, die in de Pyreneeën meestal vroegtijdig het con tact met de klimmers verloor, ging maan dag gelijk op met de groten in het eerste peloton. Louter door pech eindigde Gel dermans niet in deze groep. Hij was vlak voor de top van de Col de Porte een vijftigtal meters achtergeraak, die hij ze ker in de afdaling had kunnen goedma ken. Maar juist na het begin van deze af daling kwam vlak voor hem de Belg Bracke ten val, die hij moest ontwijken waardoor hij langs de weg terecht kwam. Voordat hy weer op de fiets zat, waren tientallen auto's langs de Nederlander ge snord en die hebben hem in de afdaling de weg naar de groep Anquetil versperd. Pas in de laatste kilometers, toen de volgwagens van het parcours waren ge leid kon Geldermans weer voluit fietsen en hij was in het stadion slechts 100 me ter achter op zijn makkers. Verder naar achteren raakten Dick Enthoven, die in de klim van de Col de Porte was gelost en Huub Zilverberg. Maar desondanks zakte Enthoven slechts drie plaatsen in het algemeen klassement. De Brabander Zilverberg maakt moeilijke dagen door. Hij heeft veel last van zweren op zijn dijbenen en bovendien zijn zijn tenen ont stoken. Al kort na de start in Saint- Etienne, op de weinig inspannende klim naar de Col du Grand Bois raakte Huub achter, maar met de hulp van Aerenhouts kwam hij weer bij. Het viel hem tenslotte zelf mee, dat hij nog behoorlijk binnen de tijd in Grenoble arriveerde. Pijnlijk trekkend met zijn linkerbeen stond hij naast zijn fiets op de pelouse en keek somber naar het omringende gebergte. ..Morgen zal het wel zijn afgelopen" Er klonk spijt uit zijn woorden en hij Voegde er aan toe: „Misschien gaat het na een nacht rust weer beter". Maandag werden in België een tweetal wielerwedstrijden gehouden, waaraan Nederlanders deelnamen. Michel Stolker werd vierde in Burcht achter Hugo Scrayen, die de 180 km aflegde in 4.25.0, Leon Sebregts en Georges Decraye. Dick Groeneweg werd negende. Piet Damen eindigde als vierde in het criterium dat in Tienen werd gehouden. Winnaar werd de Belg Jean Noltmans, die de 175 km aflegde in 4.28.0. De Belgen Jongen en Wouters werden tweede en derde. Piere Pellenaars eindigde maandag bij de nieuwelingen in Eekeren 3e. De elfde foto, die in deze derde en laatste Tourweek verschijnt, is die van een Fransman. Hij mag rustig worden gerekend tot een van de grootste renners aller tijden. Hij won reeds driemaal de Tour en de mogelijkheid is groot, dat hij nog eens voor de vierde maal zal gaan zegevieren, hetgeen dan absoluut een record gaat betekenen. De onderhavige renner geniet een grote vermaardheid als tijdrenner maar opmerkelijk genoeg werd hij een paar weken geleden geklopt WÊ in de grote tijdrit van Forli door de Italiaan Ercole Baldini. De ren- ner stamt uit Normandië, maar L 'I Ijl tegenwoordig woont hij in Saint- 1! jF Adrien, een dorpje in de buurt van Rouen. Hij is een van de lie velingen van het Franse publiek Indien u zijn naam hebt gevonden en zo moeilijk kan dat niet zijn vult u dan de achternaam in achter het vakje foto nummer elf. De eerste letter van de achternaam plaatst u weer in het kleine vakje onder nummer elf. U bent weer een stap dichter bij de oplossing, die u uiteindelijk de naam van een oud-renner moet brengen. De Spanjaard Federico Bahamon tes schiet als eerste over de eind streep van de vijjde etappe. (Telefoto) De rituitslag van de vijftiende etappe: I Bahamontes (Sp.-Remy) 4.59.13 met bon. 4.58.13; 2 Anglade (Fr.-De Muer) 5.00.29 met bon. 4.59.59; 3 Hoevenaars (Belg.-Plaud) 5.01.09; 4 van Looy (Belg.- Driessens) 5.01.15; 5 Gilbert Desmet (Bel- gië-De Kimpe); 6 Gainche (Fr.-Magne); 7 Armand Desmet (Belg.-Schotte); 8 Bock landt (Belg.-Schotte)9 van Schil (Belg.- Magne); 10 Manzaneque (Sp.-Sanchis) II Pauwels (Belg.-De Kimpe); 12 Fonta- na (It.-Albani); 13 Suarez (Sp.-Schotte); 14 Junkermann (Dld.-De Kimpe); 15 Ga- bica (Sp.-Langarica); 16 Mahé (Fr.-De Muer); 17 Mattio (Fr.-Remy); 18 Rams- bottom (GB-De Muer); 19 Lebaube (Fr.- Geminiani); 20 Martin (Sp.-Sanchis); 22 Poulidor (Fr.-Magne); 24 Anquetil (Fr.- Geminiani); 28 Geldermans (Ned.-Gemi- niani) 5.01.39; 57 Enthoven (Ned.-De Muer) 5.04.26; 82 Zilverberg (Ned.-Dries- sens) 5.07.07. Het algemeen klassement: 1 Gilbert Desmet I (B.-De Kimpe) 80.10.10; 2 Bahamontes (Sp.-Remy) 80.12.40 op 2.30; 3 Anquetil (Fr.-Geminiani) 80.12.43 op 2.33; 4 Anglade (Fr.-De Muer) 80.15.23 op 5.13; 5 Gainche (Fr.-Magne) 80.15.30 op 5.20; 6 Poulidor (Fr.-Magne) 80.15.32 on 5.22; 7 Pauwels (Belg.-De Kimpe) 80.17.41 op 7.31; 8 Soler (Sp.-Schotte) 80.17.57 op 7.47; 9 Perez Frances (Sp.- Pla Sanchis) 80.18.10 op 8.00; 10 Lebau be (Fr.-Geminiani) 80.19.14 op 9.04; 11 Armand Desmet (Belg.-Schotte) 80.20.03 op 9.53; 12 Pacheco (Sp.-Langarica) 80. 21.23 op 11.13 13 Bocklandt (Belg.-Schot te) 80.22.40 op 12.30 14 Puschel (Dld.- De Kimpe) 80.23.18 op 13.08; 15 Enthoven (Ned.-De Muer) 80.23.41 op 13.36; 16 Jun kermann (Dld.-De Kimpe) 80.24.05 op 13.55; 17 Mattio (Fr.-Remy) 80.24.19 op 14.09; 18 Ramsbottom (GB-De Muer) 80. 24.51 op 14.41; 19 Fontana (It.-Albani) 80. 25.01 op 14.51; 20 Mahé (Fr.-De Muer) 80.25 35 op 15.25; 26 v. Looy (Belg.-Driessens) 80.27.28 op 17.18; 30 Geldermans (Ned.- Geminiani) 80.29.44 op 19.34; 59 Zilver berg (Ned.-Driessens) 80.48.58 op 38.48. Er zijn nog 95 renners in de strijd. Bergklassement na vijftien etappen: 1 Bahamontes (Sp.-Remy) 86 p.; 2 Ignolin (Fr.-Geminiani) 44 p.; 3 Poulidor (Fr.- Magne) 38 p.; 4 Mattio (Fr.-Remy) 36 p.; 5 Pauwels (Belg.-De Kimpe) 27 p. Het ploegcnklassement van de vijf tiende etappe luidt: 1 Remy (Bahamon tes, Mattio en Dotto) 15.01.43; 2 De Muer (Anglade, Mahé, Ramsbottom) 15.02.59 3 Schotte (A. Desmet, Bocklandt en Sua rez) 15.03.45; 4 De Kimpe (G. Desmet, Pauwels en Junkermann) z.t.; 5 Magne (Gainche, van Schil en Poulidor) z.t. 6 Sanchis z.t.; 7 Geminiani (Lebaube, Anquetil en Geldermans) 15.04.09; Plaud 15.05.49; 9 Langarica 15.06.30; 10 Albani 15.07.37. Het algemeen ploegenkJassement: 1 Geminiani 240 uur 18 min. 40 sec.; 2 De Muer 240.26.35; 3 De Kimpe 240.47.51; 4 Remy 240.48.00; 5 Schotte 240.49.44; 6 Magne 240.50.34; 7 Pla Sanchis 241.14.12; 8 Plaud 241.17.50; 9 Lagarica 241.27.24; 10 Albani 241.30.02. Het puntenklassement: 1 Van Looy 180 p.; 2 Gilbert Desmet I 117 p.; 3 Van Aer- de (Belg.-Magne) 96 p.; 4 Darrigade (Fr.- Remy) 92 p.; 5 Bahamontes (Sp.-Remy) 83 p. Rostollan (Fr.-Geminiani) is wegens tijdoverschrijding uit de strijd genomen. Hij kreeg de prijs van de meest pech- volle renner. Bahamontes werd uitge roepen tot de strijdlustigste coureur. Uitslagen Kleine Tour op pagina 7 (Van onze speciale verslaggever) De Franse ploegleider René Oubron is een meer dan tevre den man. Vol trots liep hij rondl temidden van zijn jongens, die in de achtste etappe van de Tour de l'Avenir voor enkele dave rende successen hadden gezorgd. Lucien Aimar, een 21-jarige cou reur uit Huières, was kort te voren ruim 100 meter voor een groepje van acht als eerste over de eindstreep gegaan in het „Stade Municipal" en André Zimmerman, deel uihmakend van een tweede groep, had niet alleen zijn gele trui glansrijk behouden, maar bovendien zijn voorsprong op de Spanjaarden Sagarduy en Momene belangrijk vergroot. Alleen de overwinning in het ploegenklassement was niet voor de Fransen, omdat de derde tricolore, Raymond Delisle kort vóór Grenoble uit de kopgroep was teruggevallen. De Italianen, wel met drie man uit de leidende formatie, legden nu beslag op de eerste plaats met een voorsprong van slechts enkele seconden. Het deerde René Oubron niet: de Spanjaarden hadden in feite gefaald en dat was het belang rijkste. Overigens werd de 174 km 'lange rit van St. Etienne naar Grenoble er een zonder historie. De Col du Grand Bois, die de renners al meteen na de start op hun weg vonden, leverde om te beginnen geen enkele moeilijkheid op. Pas twee kilometer onder de top kwam er wat tekening in de strijd, maar groot wer den de verschillen niet. José Momene, die de meeste punten voor het bergklas sement veroverde, lag slechts een tiental meters voor op gele-trui-drager Zimmer man en op nauwelijks 20 seconden volg de het langgerekte peloton. Alles kwam weer snel bij elkaar in de afdeling en daarna deed men het voorlopig kalm aan. De Zwitser Zoeffel en de Duitser Limbach profiteerden van de tijdelijke rust door tussen de 20e en 85e. km bijna zes minuten winst te pakken. Pas daar na vond men het in de achterhoede tijd geworden om er iets aan te gaan doen, waartoe de Italiaan Dancelli, de Span jaard Garcia en de Rus Tcherepovitch het initiatief namen. Tengevolge van dit alles slonk de winst van het leidende duo snel en na 105 km was de situatie als volgt: op kop nog altijd Zoeffel en Lim bach, op 2.45 het drietal achtervolgers en op 3.45 het peloton. ironie wilde dat op nog geen 50 meter afstand een rode-kruispost was geves tigd. Hulp genoeg dus voor de onfor tuinlijke Zwitser, die later gelukkig zo ver kon worden opgelapt, dat hij de rit kon voortzetten. Het peloton was toen echter allang voorbij. Door het wegvallen van Zoeffel was 't applaus daarna lange tijd voor de dapper doorgaande Limbach, die aan de voet van de Col de Porte (155 km) nog altijd 1.15 voor lag op Tcherepovitch, Garcia en Dancelli en 2.15 op de hoofdmacht. Tijdens de klim werd de Duitser echter al snel achterhaald en daarna namen elf man, onder wie Garcia, de Portugees Alves, Tcherepovitch, diens landgenoot Kapitanov, Dancelli en twee andere Azurri, Zandegu en Stefanoni, afstand van de rest. Alves bereikte als eerste de top, op 10 sec. gevolgd door Stefanoni, de Belg Vastiau en Garcia. Vijf secon den na dit trio passeerde de Italiaan Mario Maino met dicht achter zich An dré Zimmerman en Lucien Aimar, die de aanval dus uitstekend hadden gepa reerd. In de afdaling ontstond dan de kopgroep van negen, waarbij Garcia zich niet kon aansluiten. Zodoende werd het hoofdzakelijk een aangelegenheid tussen de Fransen en Italianen, die de winst eerlijk zouden delen. Lucien Aimar werd door zijn solo op het laatste ge deelte etappewinnaar en de ploegenprijs viel door toedoen van Stefanoni, Zande gu en Maino ten deel aan de Azzuri. Voor Roland Zoeffel kwam het einde van de vlucht onverwacht snel. Na bijna 110 km, toen zijn ploegleiderswagen, op weg naar dë ravitaillering, hem juist passeerde, zag de Helveet een scherpe bocht totaal over het hoofd. Tot grote schrik van zijn chef d'equipe reed Zoef fel in volle vaart rechtdoor, raakte van de weg af en kwam enkele meters lager op een paar strobalen terecht, waarbij de In de Tourkaravaan wordt natuurlijk nog al eens een keertje gelachen om de vele moppen, die er worden getapt. Een van de beste is afkomstig van een Franse journalist, die_ tegen zijn Belgische collega het volgende zei: „Ik heb ge hoord, dat Rik van Looij, we tende dat hij in de Alpen toch niet mee kan komen, de strijd gaat staken". „Dat zou sensationeel nieuws zijn" antwoordde de Belg. „Inderdaad,", zei de Frans man, „maar het laatste bericht is dat de koning het ontslag uit de Tour aan Van Looij weigert". De vergane glorie van Charly Gaul is en blijft een van de vele onderwerpen voor uitvoerige com mentaar. Een Franse persman heeft Charley Gaul, die zeer veront waardigd was, de volgende woorden in de mond gelegd ,,Ik hoop de Tour in elk geval uit te kunnen rijden". milïtaire kampioenschap van zijn land, werd vierde in het eindklasse- mens van de Route de France, ein digde als eerste in Parijs-Briare, zegevierde tevens in de Grote Prijs van Saint-Cloud en werd tweede in de Ronde van de Twaalf Kantons. In de Tour de TAvenir bevestigde hy nog 'ns zyn kwaliteiten. Het vo:r de renners zo belang rijke financiële klassement zag er op de rustdag te Aurillac als volgt uit Aan de leiding de ploeg van Van Looy met 35.000,Franse franks. Op de tweede plaats het team van Jacques Anquetil met 31.000 Franse franks. Op de derde plaats de ploeg van Gilbert de Smet. de gele-truidrager met 26.000 Franse franks. Als laatste fungeert de sportgroep Kas met Francisco Gabica, die nog maar 2300 Franse franks bij elkaar wist te fietsen. De reportersdie de Tour de France voor de radio en televisie moeten verslaan hebben het niet zo best. De reportages beginnen immers zo'n vijftien tot twintig kilometer vóór de aankomst en op een moment, dat de reporters reeds bij de finishlijn zitten. Fredje Debruynede Vlaamse man, verzuchtte maandagmiddag: „Nu weet ik ivaarachtig niets meer". Ook Fernand Choisel, een Franse reporter, ivist het niet meer. Hij zei„Ik héb vandaag een groot aantal handelaars in bieren en limonades gezien. Het waren de renners". Er is in de Tourkaravaan al heel wat gelachen om de premie voor de meest beminnelijke renner. De premie, uitgeloofd door een impor teur van sinasappelen, kwam im. mers iedere dag terecht bij Fransen, die blijkbaar in beminnelijkheid niet •te overtreffen waren. De Belg Ludo Janssens, de benjamin van de Tour, wilde die premie ook wel eens mach tig worden. Hij kocht in Aurillac vyf küo sinaasappelen en ging daar mee op stap. In de eerste kilo meters van de zondagrit (want anders zou het te zwaar zijn ge worden) deelde hij aan alle renners, die ook maar even bij hem in dc buurt kwamen, een sinaasappel uit. Natuurlijk, de importeur besloot dc beminnelijkheidspremie aan de Belg: te schenken. Toen bekende echter Ludo Janssens ,,De sinaasappelen waren wel van een concurrerend merk. Het nieuws omtrent de Tour komt meestal zeer snel tot de journalisten. Maar toch niet alle nieuws. Zo kreeg Pino Cerami, de Italiaanse Belg, een paar dagen geleden een brief van zijn vrouw, waarin zij schreef, dat manlief beter naar huis kon komen. „Ik heb wel in de gaten, dat je op jouw leeftijd in een Tour niet veel meer kunt doen", aldus de eega. Dezelfde middag won Pino een etappe. De Fransman Lucien Aimar is dus de winnaar geworden van de etappe in de Kleine Tour. Hij is niet de eerste de beste. In 1960 eindigde de eenentwintigjarige knaap derde in het Franse kampioenschap voor amateurs. Het vorig jaar had hij veel succes. Hij werd derde in het VAL O' tSERE St.-Jean de Iseran2fj Maurrienne ur* ICmx-de-Feröü MnnsL Vizille Vandaag begint het grote werk. De renners van de Grote Tour rijden van Grenoble naar Val d'Isère over een afstand van 202 kilometer. De afstand is niet zo groot, maar de moeilijkheden zijn talrijk. De ren ners moeten eerst over de Crois-de- Fer, een berg van de eerste cate gorie. Vervolgens dienen zij naar de top van de Iseran te klimmen, de hoogste (2006 meter) berg in deze ronde De renners van de Kleine Tour gaan van Saint-Jean de Maurienne naar Val d'Isère Zij beklimmen de Iseran eveneens.'Voor hen bedraagt de afstand 103,5 kilometer. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat een schrale coureur in het stroomgebiedvan de Isère, in de vlakte van de Dauphine en temid den van het heuvelland schap van de Chartreuse grote triomfen vierde. Nog in 1958 droeg hij in Parijs na een spannend duel met Rafael Gemi niani de kroon van het grootste wielerevene- ment ter wereld. Wij bedoelen Charly Gaul, '.en magische naam in de wielerwereld, een „grimpeur" van de al lerhoogste klasse, twee maal winnaar van de Ronde van Italië. Het contrast is te groot. De wielerkoning van wel eer, wiens aftakeling de laatste jaren steeds ver der heeft afgetekend is nu gedegradeerd tot een ordinaire gregario. De man, die het zich in zijn roemrijke jaren kon veroorloven er een per soonlijke knecht Mar cel Ernzer op na te houden, moet nu zelf ondervinden wat het be tekent een waterdrager te zijn, In Beaurepaire (73 km) zakte Charly Gaul tezamen met de knechten van de andere azen eventjes af bij een cafeetje om drinken voor zijn meester te ha len. Na enkele ogen blikken kwam Gaul naar buiten. Boven zijn' tricot stak de hals van een grote fles mineraal water, zijn achterzakken waren gevuld met fles jes limonade. Misschien heeft hij er zelf wel een mogen leegdrinken na zijn terugkeer in het peloton De Nederlanders mochten volgens de verwachting niet bij de eersten eindigen, toch vielen de verliezen mee. Jan Schroeder, pas drie km onder de top van de Col de Porte gelost, verspeelde iets meer dan vier minuten en ook Cees Snep vangers, die steeds beter gaat draaien, kwam, vergeleken met de Pyrenecn- etappen, n-iet slecht voor de dag. Alleen Jaap de Waard stelde teleur, door in gezelschap van Lex van Kreuningen meer dan tien minuten na Aimar te fi nishen. De Waard was in zijn oude fout vervallen: hij had niet op tijd gegeten en dat wreekte zich bij de beklimming van de Ol de Porte. Lang ging hij met de eersten naar boven, maar «de honger werd hem fataal. Waarom hij dan niet gegeten had, kon Jaap de Waard ook ditmaal niet uitleggen. ,,Ik neem het ge loof ik te gemakkelijk op", zei hij ver ontschuldigend. Het lijkt ons dat Jaap allerminst reden heeft om de ronde te onderschatten. Zó fraai zijn zijn presta ties toch ook niet. Het gaat Ab Geldermans in deze Tour de France niet zo best. Dat weet hij zelf het beste. Hij heeft er geen afdoende verkla ring voor, maar hij merkt wel, dat de ziekte van zijn dochtertje (die in het afgelopen voorjaar levensgevaarlijke brandwonden opliep en die nog altijd bij de doktoren op bezoek moet) zijn moreel heeft aangetast. (Exclusieve foto Dagblad De Stem.)

de Stem | 1963 | | pagina 3