Fractieberaad over „eerste man Illia maakt goede kans in Argentinië Bruggenaar wil Engels vissers- prwdege uit 1663 herstellen LAATSTE NIEUWS Triomf voor Margaret Vijfhonderd stakers bij Helmondse textielfabriek MET DE BOOT EROP AF rijden havenwerker dood Voor K. V.P. wel erg moeilijk verkoopbaai Treinstaking dreigt in Y.S. DAGBLAD VOOR ZEELAND Kroestjev erkent klachten over de muur gewaagt Martelli van Sovjet-dwang De Quay voelt niets voor weer een ambtstermijn Weinig enthousiasme Brevet van armoede? Landmgswiel kwam 'm wieg terecht Aanhoudend koel Vakminister en premier Publiek verklaring? De portefeuilles De Kort bij De Quay Burgemeester van Brielle ontslagen Geheimzinnigheid met betrekking tot bedrijfsresultaten Boycot Peronisten mislukt Vermoedelijk weer pokken in Zweden Koningin Elisabeth weet van zijn komst Maleisië nog niet getekend NA TWEE BOTSINGEN: Roosendalers (onder invloed) Christine Keel er dient aanklacht in Sensationele gebeurtenis bij miljonairshuwelijk 103© JAARGANG No. 24328 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 1# - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 DINSDAG 9 JULI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. 1 voor'Zeeuwsch-Vlaandcren: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) ZIJLSTRA PREMIER? Premier Kroestjev heeft ermee in gestemd klachten over de communis tische muur in Berlijn door te geven aan de bevoegde autoriteiten. Deze merkwaardige mededeling is gedaan door de Westduitse protestantse persdienst. Een Westberlijnse protestantse kerkfunctionaris, Hans Martin Hel- bich, heeft afgelopen week in het kasteel Niederschoenhausen in Oost- Berlijn een gesprek van twee uur ge had met de Russische leider. Helbich heeft Kroestjev toen opmerkzaam ge maakt op de moeilijkheden, die de 1,7 miljoen protestanten in West-Berlijn van de muur ondervinden. Helbich vroeg Kroestjev het moge lijk te maken dat leden van een ge zin, dat uit elkaar is gevallen, bijeen komen, in het bijzonder in gevallen van ernstige ziekte en overlijden. Hij maakte ook duidelijk, zo verklaarde de protestantse persdienst, dat zieken in Oost-Duitsland dikwijls afhanke lijk zijn van geneesmiddelen uit het westen. Kroestjev zou, zo werd verder mee gedeeld, een open oog hebben gehad voor de argumenten die door Helbich werden aangevoerd. 5? (Van onze parlementaire redacteur) Vandaag is er weer druk fractieberaad. De fractieleiders van de K.V.P., V.V.D., C.H.U. en A.R. kunnen dan liet laatste nieuws vertellen ove£ de kabinetsformatie. Gisteren hebben zij met prof. De Quay gesproken over de zetelverdeling en de zetelbezetting. Enkele fractieleiders hebben tijdens dat gesprek zij werden 11a elkaar ontvangen ook het kabinetspro gram aan de orde gesteld. Ondanks liet „akkoord van Wasse naar" zijn alle vragen hierover nog niet beantwoord. De Italiaanse atoomgeleerde Enrico Martelli heeft gister te Londen tijdens z'n proces verklaard dat hij met de dood werd bedreigd door een Russische agent, als hij geen inlichtingen zou verschaffen die de Sovjet-Unie wenste. De Sovjetagent Nikolai Karpekov. al dus Martelli, had hem gezegd dat de Rus sen hun vrienden altijd hielpen, maar dat als deze hen in de steek lieten of niet wilden meewerken, ze geen tijd kregen om daar spijt van te hebben. Martelli deelde mee dat hij op vrijdag speciaal papier van Karpekov voor het opschrijven van boodschappen had aan genomen. Dat papier zat verborgen in °en geheim vakje in schertssigaretten. bt geleerde zei, dat hij de hoop had ge- koes cyrd dat Karpekov zou verhinderen dat zijti van hem vervreemde vrouw een visum zou krijgen om zijn kinderen naar Rusland te brengen. Martelli zei. dat hij in Pisa zijn vrouw had ontmoet en haar had gesmeekt niet met de Russen aan te pappen of met de kinderen naar de Sovjel-Unie te gaan. Ze antwoordde, aldus Martelli. „dat zijn jouw zaken nu niet meer en ik ga door met de scheiding. Ze vroeg me haar niet langer lastig te vallen", aldus Martelli. Professor Martelli deelde mee dal hij naar de overheid zou zijn gestapt als hij genoeg bezwarend materiaal tegen de Russen zou hebben ingezameld. De atoomgeleerde ontkende dat hij er van op de hoogte was dat zijn Italiaanse schoenen holle hakken bevatten. Zijn advocaat, Jeremy Hutchinson, noemde -vrijdag de naam van een Ita liaanse schoenmaker, die had verklaard zich te herinneren dat hij schoenen aan Martelli had verkocht en al zijn schoenen met holle hakken had gemaakt. Een van de hoofdpunten van het fractieberaad van vandaag wordt het premierschap. Daarbij doen zich, zoals voorspeld, allerlei moeilijkheden voor. Prof. De Quay blijft bezwaren maken tegen het premierschap. Er gaan geruchten, dat hij thans probeert de AR-mi- nister van Financiën, prof. Zijlstra, als premier te pousseren. Prof. De Quay zou dan zelf vice-pre mier worden, en zich gaan belasten met koninkrijkszaken. Vooralsnog wordt be twijfeld of met name de K.V.P.-fractie met een dergelijke oplossing akkoord zal kunnen gaan. ,.Het is voor ons toch wel erg moeilijk verkoopbaar", zei een voor aanstaand politicus. Het is een publiek geheim dat ten hui ze De Quay bijzonder weinig enthousias- omstandigheden hierin ongetwijfeld een testimonium paupertatis zien van de K.V.P. r me bestaat voor een voortgezet premier schap van prof. De Quay. Men vreest, dat de last van nog eens vier jaar minister presidentschap te zwaar voor hem zal zijn. Voor een buitenstaander is het moei lijk hierover een oordeel uit te spreken. In ieder geval is het wel duidelijk dat prof. De Quay al het mogelijke probeert om van het premierschap af te komen. Hij heeft reeds de ministers Marijnen, Luns en Veldkamp en oud-minister Witte als kandidaat-premier gelanceerd. Die kandidatuuren zijn met reserve ontvangen. Thans schijnt prof. De Quay een premier te willen zoeken in de protestants-chris telijke hoek. Kandidaat zou hier zijn prof. Zijlstra en prof. De Gaay Fortman. Het is duidelijk dat een A.R.-premier- schap heel moeilijk voor de K.V.P. te accepteren zal zijn. Het zou betekenen dat de grootste partij, die als overwin naar uit de verkiezingsstrijd tevoor schijn is gekomen, de leiding over het kabinet zou afstaan aan de A.R., een van de verliezers. Theoretisch zou een protestants premierschap te verdedigen zijn met een verwijzing naar de christen-de mocratische samenwerking. Die sa menwerking is echter niet zodanig op dit moment, dat daarmee de kandi datuur-Zijlstra verdedigd zou kunnen worden. Zou de K.V.P. iemand als prof. Zijlstra als premier accepteren, dan zal de buitenwacht in de gegeven EEN SCHIP met veertig mensen uit Mia mi, die wilden gaan vissen op de Carai- bische Zee, is waarschijnlijk op een rif gelopen of gezonken in volle zee. BIJ DE beklimming van de steile weste lijke helling van de 3942 meter hoge berg Piz Roseg in het Berninamassief. zijn twee Italiaanse alpinisten omgekomen, beiden 24 jaar oud. DE SECRETARIS-GENERAAL der V.N., Oe Thant, heeft gelast dat alle V.N.-mili tairen uiterlijk op 31 december van dit jaar uit Kongo moeten worden terugge trokken. DE 23-JARIGE winkelier M. Goris uit Houwersdijk (Gr.), is gisteren in Oosten rijk verdronken. Hij was met andere le den van een reisgezelschap vanuit de plaats Pfach gaan zwemmen in de Urisee. De heer Goris ging te water, alhoewel hij niet goed kon zwemmen. GISTERENOCHTEND is een Ameri kaanse militair in Maarheeze om het le ven gekomen, doordat de auto waarin hij zat tegen een boom reed. Drie an deren werden gewond. HET CENTRAAL comité van A.R.-kies verenigingen heeft zijn vertrouwen uit gesproken in het beleid van zijn Tweede- Kamer-fractievoorzitter, de heer H. van Eijsden. DE HAAGSE rechtbank heeft de eis van het gemeentebestuur van Noordwij- kerhout, dat binnen 48 uur een stuk land van een veehouder-schillenophaler moest worden ontruimd wegens aanleg van een parkeerterrein, afgewezen. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: Aanvankelijk enkele opklaringen, la ter meer bewolking en hier en daar enige regen. Zwakke tot matige wind aan de kust, later matige tot vrij krachtige westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Vandaag: zon onder 20.59 uur. Maan op 22.4?» uur. Morgen: zon op 4.31 uur. Maan onder 8.16 uur. De moeilijkheid is ook, dat prof. Zijl stra weliswaar een briljant vakminister is, maar naar algemeen gevoel toch niet die eigenschappen bezit, die een premier moet hebben om een kabinet als team te leiden. Prof. De Quay bezit die eigen schappen in rijke mate. Ook daarom ziet iedereen hem graag als premier terug keren. Ook de A.R. is niet gelukkig over de geruchten rond prof. Zijlstra. Zou hij inderdaad premier worden, dan is hij daarmee automatisch de politieke leider van de A.R. De anti's kunnen dat moei lijk verkopen. Prof. Zijlstra heeft im mers geweigerd zich kandidaat te stellen voor de Kamer, omdat hij, zoals hij toen zei, geen homo-politicus is. Gisterenavond is voor de N.C.R.V.-ra- dio commentaar geleverd op de geruch ten rond prof. Zijlstra. Betoogd werd dat de A.R. eventueel wel bereid gevonden zou kunnen worden om een premier te leveren. Van tevoren zou dan echter onomstote lijk moeten vaststaan dat de K.V.P. zelf niet over een geschikte kandidaat be schikt. De K.V.P. zou, aldus de N.C.R.V.- commentator, hierover publiekelijk een verklaring moeten afleggen. Waarom wil de A.R. de K.V.P. dwingen in het openbaar in haar chemise te gaan staan? Niet om de K.V.P. opzettelijk in verlegenheid te brengen, zeggen de anti's. Ze verlangen een duidelijke uitspraak, omdat ze er een garantie in zien, dat de K.V.P. loyaal achter prof. Zijlstra zal blij ven staan en hem niet op een gegeven ogenblik zal laten vallen. In A.R.-kring verluidt dat prof. Zijlstra op dit punt eveneens zekerheid verlangt als hij als premier zou moeten aantreden. Behalve het premierschap zou de A.R. ook landbouw kunnen krijgen. Prof. De Quay's kandidaat voor die moeilijke post is mr. Biesheuvel, de voorzitter van de C.B.T.B. De anti's zien echter, zoals ge meld, heel weinig in landbouw. In C.H.U.-kringen weet men te ver tellen, dat de formateur gisteren aan Beernink, de C.H.U.-fractieleider, Binnenlandse Zaken voor hem zelf en Financiën of Economische Za ken heeft aangeboden. Voor beide portefeuilles zou prof. De Quay aan drs. De Pous denken, de huidige be windsman van Economische Zaken. Deze is weliswaar binnen de oude mi nistersploeg een wat omstreden figuur, maar prof. De Quay schijnt hem graag te willen houden. Drs. De Pous is dan ook een goed minister. Dr. De Kort kwam gisterenavond als laatste fractieleider bij prof. De Quay. Het gesprek duurde ruim twee uur. Na afloop weigerde dr. De Kort ieder com mentaar. Hij ging niet in op de geruchten rond prof. Zijlstra en liet ook alle vra gen onbeantwoord over een eventueel premierschap van prof. De Quay. In parlementaire kringen wist men gis terenavond laat te vertellen, dat de K.V.P. de portefeuilles van Sociale Zaken, Fi nanciën (of Economische Zaken), Bui tenlandse Zaken, Maatschappelijk Werk, Volkshuisvesting en O. K. en W., alsmede het vice-premierschap zou kunnen krijgen als prof. Zijlstra premier zou worden. De liberalen zou de formateur Defensie, Ver keer en Waterstaat en Justitie hebben toegedacht. De V.V.D. is er niet gelukkig mee. Zij had liever Economische Zaken of Financiën gehad. Van Defensie wil men bovendien, na alle ellende die men er met minister Visser heeft beleefd, al bijzonder weinig weten. De liberalen houden het er voorlopig op dat de K.V.P.- fractie het premierschap van prof. Zijl stra niet zal accepteren. Zou die ver wachting niet in vervulling gaan, dan gaan de liberalen misschien zelf dwars liggen. Vijf Amerikaanse spoorwegbonden hebben het compromisvoorstel verwor pen van de minister van Arbeid. W. Wil- lard Wirtz, dat deze had ingediend om een algemene spoorwegstaking, die don derdag moet beginnen, te voorkomen. De spoorwegdirecties hebben het plan zon der voorbehoud aanvaard. Witrz heeft meegedeeld dat hij zal blij ven proberen om door onderhandeling met de bonden tot een vergelijk te ko men. Hij heeft op het Witte Huis met Kennedy gesproken. Wirtz heeft te verstaan gegeven dat zoU kunnen worden overgegaan tot het van de spoorwegbonden afdwingen van aanvaarding van een compromis, of con fiscatie van de spoorwegen, of een com binatie van beide. Het geschil gaat over de vervanging van nagenoeg alle stoomlocomotieven door diesel-elektrische treinen. De maat schappijen menen dat daardoor de sto kers overbodig zijn geworden, terwijl de vakbonden eisen dat zij als hulpmachinist in dienst worden gehouden. Het Australische meisje Margaret Smith heeft maandag op Wimble don grote triomfen gevierd. Zij werd kampioene in het dames enkelspel door een overwinning op mejuffrouw Moffit. Met Ken Flet cher zegevierde zij in het gemengd dubbel. Het scheelde maar een haar of de Australische had zelfs drie titels gewonnen. In het da mes-dubbel moest z\j echter haar hoofd buigen. (Voor een reportage over Wimbledon, zie pagina 7). Bij koninklijk besluit is aan de heer D. M. van Zwieten onmiddellijk ingaand ontslag als burgemeester van de gemeen te Brielle verleend. De heer Van Zwie ten was sinds 23 maart 1963 in de uitoefe ning van zijn functie geschorst. Van de zijde van het ministerie van Binnenlandse Zaken deelde men ons mee, dat het ontslag aan de burgemeester werd verleend aangezien bij een ingesteld on derzoek is gebleken van onjuiste hande lingen onder meer met betrekking tot het verkrijgen van gelden voor de ten toonstelling „Brielle. sleutel van Euro poort", het reserveren van een groen strook voor zijn bungalow en het doen uitbetalen van een honorarium aan een architect. Ongeveer 500 personeelsleden van de koninklijke textielfabrie ken J. A. Raymakers en Co. te Helmond hebben gisterenmorgen het werk neergelegd als protest tegen de geheimzinnigheid die vol gens hen door de directie wordt betracht met betrekking tot de bedrijfsresultaten over 1962, welke geen winstuitkering aan het per soneel mogelijk zouden maken. Vrijdagmorgen had ir. Joh. Raymakers in een vergadering van de ondernemings raad de leden het accountantsrapport Vier kinderen en drie volwassenen werden gedood door een straalja ger, die, zoals wij gisteren meld den, terecht kwam op een kam peerterrein in de Amerikaanse staat Pennsylvanië. De piloot moest zijn toestel verlaten omdat het on bestuurbaar was geworden. Het kampeerterrein was boordevol mensen. Een wiel van het vlieg tuig kwam terecht in de wieg van een veertien maanden oude baby; het kindje liep slechts enkele schrammen op. Op de foto zijn redders aan. het werk in de wrak stukken van het vliegtuig. (Telefoto ANP) In Zweden is vermoedelijk weer iemand met pokken besmet. De ver moedelijke patiënte is een aan een Stockhoims ziekenhuis verbonden verpleegster, die tijdens haar vakantie te Kalmar, aan de Zweedse oostkust, naar een epidemisch ziekenhuis is overgebracht. Een functionaris van de dienst voor volksgezondheid zei, dat de verpleeg ster voor zover men wist geen con tact had gehad met met pokken be smette personen en dat men haar slechts uit voorzorg in het ziekenhuis had opgenomen. De kandidaat van de radicale volkspartij, de voormalige senator Arturo Illia, een dorpsdokter, had gisteravond een ruime voorsprong in de Argentijnse presidentsverkie zingen. Zondag zijn die verkiezingen ge houden en de Peronisten, die wilden ap pelleren aan de ontevredenheid, had den een actie gevoerd om blanco te stemmen. In hun opzet tot boycot van deze presidentsverkiezingen zijn zij echter zo is de indruk nadat 90 procent der stemmen zijn geteld niet geslaagd. Illia heeft beloofd alle olieconcessies teniet te doen en de betrekking te ver breken met het Internationale Monetaire Fonds. De vreugde in zijn partij, die tot dusver maar steeds achteruit ging, is bij zonder groot. Men schat dat ongeveer 70 procent van de kiezers is opgekomen. Het aantal blanco uitgebrachte stemmen betekent ongeveer 15 procent van de kiesdeler, niet veel dus gelet op de Peronistische actie. Blanco stemmen op grote schaal Uit Zcebrugge in België is gisteren een vissersboot uitgevaren met aan boord het gemeenteraadslid uit Brugge, Victor Depaepe. Hij wil een poging doen het privilege te herstellen waar bij koning Karei II van Engeland, 300 jaar geleden aan 50 vissersboten uit Brugge voor altijd liet recht verleende om in de Engelse territoriale wateren te vissen. Het. schip van Depaepe, de „King Charles II", werd uitgeleide gedaan door een menigte van ongeveer 150 mensen. Het heeft een bemanning van 4 koppen: Depaepe zelf en dan ver der schipper André Matheu, een ma troos en een machinist. Depaepe is van plan de geldigheid van het privilege, dat Karei II aan Brugge schonk wegens de gastvrij heid die hij daar genoot toep hij van 1656 tot 1658 als balling in deze stad verbleef, te bepleiten voor een Engel se rechtbank. Karei II had namelijk bepaald dat het privilege door al zijn opvolgers en afstammelingen zou moeten worden erkend. Depaepe's toch naar de Engelse ter ritoriale wateren geschiedt niet geheel volgens de voorwaarden van het char ter, waarbij het privilege werd toege kend. Daarin staat dat de vissers, die in de Engelse wateren vissen, een vrijbrief bij zich dienen te hebben die er afge geven door de autoriteiten van de stad Brugge. Om deze vereiste brief te krij gen forceerde Depaepe hierover een stemming in de gemeenteraad van Brug ge. De vroede vaderen vreesden echter dat de stad de financiële consequen ties van de hele onderneming zou moe- ten dragen. Daarom werd er bij de vrij brief een begeleidend stuk gevoegd, dat was opgesteld door drie juristen en waarbij de stad Brugge bij voorbaat verklaarde, zich niet aansprakelijk te achten voor de gevolgen van de onder neming. Een en ander was vervolgens ter goedkeuring toegestuurd aan het mi nisterie van Buitenlandse Zaken. Daar besliste men echter anders. Het offi ciële standpunt van het ministerie was, dat het privilege niet langer rechts geldig is, omdat bij de Haagse Conven tie van 1882 de Noordzeelanden overeen kwamen, dat indien vissers uit deze landen binnen de territoriale wateren van een andere staat zouden komen, zij een strafbaar feit pleegden. Depaepe, die als gevolg van deze uit leg zijn vrijbrief niet kreeg, bestrijdt dit standpunt omdat het naar zijn me ning hier niet gaat om een zaak tussen regeringen, maar om een kwestie, waar bij een vorst een privilege heeft ver leend aan de stad Brugge. Hij is nu uitgevaren met een papier, waarop staat vermeld dat hij een in woner is van Brugge, een voorwaarde die volgens het charter ook moet wor den vervuld. Voordat Depaepe uit Zeebrugge ver trok, deelde hij mee te verwachten he den tussen 9 en 10 uur de Britse terri toriale wateren in de buurt van Sea ford te bereiken. Hij zal daar dan zijn netten ui twerpen en wachten tot de En gelse politie zijn schip zal opbrengen naar New haven. Het schip van Depaepe voert de vlag van Brugge. Op de achtersteven is een portret bevestigd van koning Karei II. Vóór zijn vertrek heeft Depaepe een telegram gezonden aan koningin Eliza beth van Engeland en aan de Britse premier MacMillan, waarin hij zegt in de Britse territoriale wateren te zullen gaan vissen, echter niet als zeerover „maar op grond van het privilege van 10 juli 1666, door Karei II aan Brugge verleend". zou de kansen van een presidentiële min derheidskandidaat om een sterke rege ring te vormen, wanneer hij eenmaal zou zijn gekozen, sterk hebben verminderd. Sinds dictator Peron uit Argentinië werd verdreven, hebben zijn aanhangers en anti-Peronisten acht jaar lang tegen over elkaar gestaan op een manier, die het land slechts schade deed. De climax kwam toen president Frondizi vijftien maanden geleden werd gedwongen heen te gaan, waarna militaire opstanden en kabinetscrisissen aan de orde van de dag waren. voorgelezen, waarin er melding van wordt gemaakt dat de bedrijfsresultaten een winstuitkering over 1962 niet toelaten. Deze mededeling veroorzaakte nogal wat deining. Toen de directie maandagmorgen niet voornemens was verdere opening van zaken te doen, verlieten nagenoeg alle werknemers van de afdeling weverij, spinnerij en finishafdeling de fabriek. In Gemert zijn bij de Koninklijke Textielfa brieken J. A. Raymakers 200 man in sta king gegaan. De staking wordt door de organisaties niet gesteund. Van werknemerszijde wordt gesteld dat men geen vertrouwen heeft in de mededeling van de directie, dat een winstuitkering niet mogelijk is. Ondanks de slechte gang van zaken, waarover de directie spreekt, wordt te Mierlohout een geheel nieuwe fabriek gebouwd, terwijl in het bedrijf zelf kapi talen worden geïnvesteerd. Door te grote afschrijvingen wordt de winst praktisch geheel weggewerkt, zo menen de werk nemers. De staking heeft een rustig verloop. De directie deelt mede dat reeds in januari in het personeelsblad is gepubli ceerd, dat 1962 voor Raymakers een ma ger jaar was. Op de ondernemingsraads vergadering van 12 april 1963 is deze ver klaring herhaald". Vrijdag jl., aldus voorts de directie, deed de heer Johan Raymakers op de on dernemingsraadsvergadering mededeling van de officiële accountansverklaring van het kantoor Wijsmuller en Nienhuis, die een bevestiging was van zijn eerder gedane mededelingen. De verklaring van de directie wordt aldus besloten: „De verdere ontwikkeling wordt afge wacht. Van een georganiseerde staking is geen sprake". Een conferentie van delegaties uit Ma- lakka en Singapore met de Britse minis ter voor gemenebestbetrekkingen Dun- con Sandys, is gisteren afgebroken, zon der dat men het eens is geworden over compensatie voor gebied van Singapore, dat onder jurisdictie staat van het Britse departement van Oorlog. Het afbreken van de onderhandelingen zal waarschijnlijk niet de ondertekening van de overeenkomst voorkomen. Er is een bedrag van ongeveer 1 miljoen pond sterling in het geding. (Van onze Belgische correspondent) Twee Roosendalers, J.J. en R.W., hebben maandagochtend om kwart over zeven een reeks aanrijdingen in Antwerpen besloten met een dodelijk ongeval. Hun slachtoffer was de 54-jarige E. Schoonvliet uit de Engelsestraat te Doel, haven arbeider te Antwerpen. De Roo sendalers zelf liepen bij deze laat ste botsing zelf lichte verwondin gen op en werden opgenomen in het Stuyvenbergziekenhuis. Volgens de Antwerpse politie verkeer den de twee onder invloed van sterke drank, toen zij maandagochtend rond zeven uur in een bestelwagen door de stad reden. Wie van de twee bestuurder was, kon de politie maandagmiddag nog niet meedelen. Eerst reed het tweetal op het Van Schoonbekeplein tegen een stilstaande auto. Zonder zich daarvan iets aan te trekken' reden ze verder. Aan de St.- Jansvliet kwamen ze opnieuw in botsing, nu met een rijdende auto, die enkele me ters werd weggeslingerd, zonder ern stige gevolgen echter voor de inzitten den. Tenslotte reden ze bij de Cockerill- brug, ter hoogte van de Schipperskaai, bovengenoemde havenarbeider aan, die er op de fiets reed en vrijwel op slag gedood werd. Hun auto botste daarna tegen een paal en sloeg over de kop. Hier kon eindelijk de politie ingrijpen. De twee mannen zullen zich dus straks te verantwoorden hebben voor drie aan rijdingen, waaronder één dodelijke «n tweemaal vluchtmisdrijf. (Advertentie) Christine Keeler heeft maandag een aanklacht ingediend tegen haar voorma lige „literaire agent", Robin Drury. Deze had met het oog op de publikatie van de „memoires" van het meisje, dat onlangs de minister van Oorlog Profumo ten val bracht, een bandopname gemaakt van een uitvoerige verklaring van haar over haar leven. Later had hij in haar tegen woordigheid de originele band vernie tigd. Het blijkt echter dat Drury een kopie van de band had vervaardigd, welke hij nu ter beschikking van de justitie heeft gesteld. Bij het huwelijk van de Amerikaanse miljonairsdochter Suzanne Clark niet de schatrijke oliemagnaal Ro bert Bond. gisteren te Philadelphia gesloten, deed zich bij het diner een sensationele gebeurtenis voor. Op het feest menu stond namelijk slechts één gerecht: soep! Onder de gasten ontstond bij het vernemen van deze ongewone menukeuze grote verbijs tering. die echter, toen de soep werd opgediend snel plaats maakte voor een laaiend enthousiasme. De over gelukkige bruid werd bedolven on der complimenten en verklaarde lachend: "Ik wist. het wl... dit is namelijk de nieuwe California Ossestaartsocp! Waar die op tafel komt w orden andere gerechten over bodig!"

de Stem | 1963 | | pagina 1