Y akorganisatie niet zelfstandig is De rechter kwam zelf kijken DRY GIN VOETBAL OP WERKDAG REMT DE ECONOMIE Nat. woningraad verontrust over stijging van de huren Sensationele vinding maakt honderdduizenden vrouwen gelukkig gezondheid^ DAGBLAD Dg STEM VAN VRIJDAG 5 JULI 1963 1 SIGAREN STUREN NAAR VENEZUELA BELASTINGPERSONEEL VERGADERT Politiek maakt de dienst uit Transportabele atoomcentrale Beslag bankrekening Ned.-Zwitserse k. v. k. gehandhaafd Kath. Middenstandshond vóór beperkte verzekering arbeidsongeschiktheid Op naar de top van de Euromast HARD LEIDINGWATER NU ZO ZACHT ALS MEIREGEN Heropvoering ..Bleke Bet gaat niet door Ronde van Oostenrijk Nederland staat weer vooraan Motorboot kapseist: 1 dode in Kampen Onderwijscongres in Genève Resolutie wijst Portugal uit Conferentie over Maleisië in het slop geraakt T.V.-nabeschouwing.... Arie den Oude YYV naar Palle Lykke le in HEUSDEN MARKTEN GROTE TOUR Rituitslag Ploegenprijs Gele trui Groene trui Ploegenprijs uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop dixan en uw wasmachine horen bij elkaar BEURS VAN AMSTERDAM Scheepvaart op de voorgrond Bergprijs KLEINE TOUR Rituitslag Gele trui WATERSTANDEN De gemeente N oordwijkerhout heeft de veehouder-schillenophaler J. W. Meiland aangeboden zijn bedrijf 300 meter verderop te ves tigen op een terrein van ongeveer 700 m2. De veehouder moet zijn oude terrein van 3000 m2 verlaten. Het aanbod van de gemeente acht de heer Meiland onaanvaardbaar. Woensdag kwam de vice-president van de Haagse rechtbank, mr. J. H. C. Slotemaker, poolshoogte ne men om zich een oordeel te vor men over het aanvaardbare of onaanvaardbare van het aanbod van de gemeente. V.l.n.r.: veehou der J. W. Meiland, rr\r. J. H. C. Slotemaker, de raadsman van de gemeente mr. E. G. Sprey, mevr. Meiland en de burgemeester van Noordwijkerhout, de heer P. M. M. v. d. Weeden. (Advertentie) Het oerwoud dampt en trilt van vochtige hitte. Een man maakt een doos sigaartjes open en daar gebeurt het wonder: in die door waterdamp verstikte we reld steekt hij een kui'kdroge senoritas opHet wonder heet vooht- en luchtwerende Tropi- cal-verpakking. De senoritas heet: Senator Special. Het smaakbedervende vocht heeft hier geen schijn van kans. Daarom stuurt men juist die sigaartjes naar familie en vrien den in den vreemde. Daarom rookt men die milde, geurige senoritas ook zelf. Probeer heb ook eens. Koop Senator Special Benoritas van 14 ct. In de doos met de flappen. De ledenraad van de nationale woning- In de resolutie, die ter kennis is ge- raad heeft in zijn te Zwolle gehouden bracht van de minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid en van de vergadering een resolutie aangenomen, waarin met verontrusting wordt vastge steld dat de gemiddelde gunningshuren van nieuwe woningwetwoningen in het vierde kwartaal van 1962 ongeveer 50 pet. hoger waren dan in het tweede kwartaal van 1959. Dit heeft volgens de resolutie geleid tot de volgende ongewenste gevol gen: Het huurniveau van nieuwe woning wetwoningen is tot een zodanige excessie ve hoogte gestegen, dat zij onbetaaalbaar zijn geworden voor die klassen van de bevolking waarvoor deze woningen zijn bestemd. De huren van nieuwe woningen zijn en worden aanzienlijk hoger dan de thans geldende huren van vergelijkbare woningen, gebouwd vóór 1960, waardoor zeer aanzienlijke doch ongemotiveerde huurverschillen zijn ontstaan, die de wo ningmarkt verstoren. De zo zeer gewenste doorstroming van vooroorlogse woningen en de zg. „oude nieuwbouw" naar nieuw gebouwde wo ningen stagneert doordat doorstromings- kandidaten de huur van nieuwe woningen niet kunnen betalen en bovendien het meerdere gerief dezer woningen niet op weegt tegen het huurverschil. De zo nodige kwaliteitsverbetering van woningwetwoningen wordt belemmerd (gebrek aan toekomstwaarde), aldus de resolutie. leden van de Eerste en Tweede Kamer, wordt voorts overwogen dat een gedeel te van de gesignaleerde en ongewenst ge noemde huurstijging (t.w. ongeveer f 3,25 per week) is veroorzaakt door de in de jaren 1960 tot 1962 toegepaste subsidie verlaging met f 170,- per woningwetwo ning per jaar. „Het zou goed zijn als de vakorgani saties vry waren van hun gebondenheid aan de politieke partyen en zich aan de invloed daarvan onttrokken, omdat de verhoudingen dan zuiverder komen te liggen en omdat daardoor de lieden die politiek bedryven, rekening zullen moe ten houden met deze machtsconcentraties van de onzelfstandige beroepsbevolking. De vakorganisatie zal dan een zelf- standige kracht kunnen ontwikkelen waardoor zij beter aan haar opdracht zal kunnen beantwoorden dan tot nu toe het geval is geweest. In de politiek prevale ren dikwijls andere belangen, waardoor de materiële positie van de werknemers wordt geschaad." Deze uitspraak deed de voorzitter van de bond van personeel bij 's rijks belas tingen in Nederland, de heer J. W. Bon- nink, op de algemene vergadering van deze bond in Utrecht. De heer Bunnink zei voorts, dat nu on der het overheidspersoneel langzamer hand de overtuiging veld wint, dat het ambtenarencentrum goed heeft gehan deld door begin 1962 de salarisvoorstel- len van de regering te accepteren. Wij zijn de regering dank verschuldigd, zo voegde hij hieraan toe, voor het feit dat zij tegen de mening van de bij de vak centrales aangesloten organisaties van overheidspersoneel in, haar voorstellen gestand heeft willen doen en ook reali seert. De heer Bonnink stelde vast dat de regering-De Quay en in het bijzonder minister Toxopeus de materiële positie (Advertentie) (Advertentie) Volgens een bericht van radio-Moskou hebben Russische geleerden een elektri- citeits-opwekkende atoomcentrale gecon strueerd, die kan worden gedemonteerd en in onderdelen per vliegtuig vervoerd. (Advertentie) Het gerechtshof in Amsterdam heeft gisteren het in kort geding gewezen von nis van de president van de rechtbank te Amsterdam bevestigd, waarbij het door de ontslagen directeur van de Neder lands-Zwitserse Kamer van Koophandel, de heer R. W. H. Haentjens Dekker uit Utrecht begin maart op de bankrekening van deze kamer gelegde beslag werd ge handhaafd tot een bedrag van f 46.000. De heer Haentjens Dekker meent name lijk aanspraak te kunnen maken op een schadevergoeding van f 70.000. Dit is de helft van zijn salaris, dat hij tot zijn 70e jaar als directeur van de Nederlands- Zwitserse Kamer van Koophandel had kunnen verdienen, indien hij niet was ontslagen na strubbelingen met het da gelijks bestuur, met name de voorzitter P. R. Bentz van den Berg uit Velsen, di recteur van de Hoogovens. In kort ge ding was opheffing van het beslag ge- eist wegens ondeugdelijkheid van de vor dering, waarover nog een gewone civiele procedure loopt bij de kantonrechter. Het bestuur van de Nederlands-Zwit serse Kamer van Koophandel werd ver oordeeld tot de kosten van het geding (f 700). Het bestuur van de Nederlandse Katholieke Middenstandsbond heeft zich uitgesproken voor een verplichte ver zekering ook voor zelfstandigen tegen langdurige of blijvende arbeidsonge schiktheid. Deze verplichte verzekering zal echter een beperkt karakter moeten hebben gesproken wordt over een zogenaamde bodemvoorziening met betrekkelijk lage premies en uitkeringen. Dit staat te lezen in een brief van deze bond aan de commissie Sociale Verzekeringen van de S.E.R.. die op donderdag 11 juli a.s. de hierbij betrokken organisaties nog mondeling zal horen. De Katholieke Middenstand is voorts van mening, dat verdergaande verzeke ring tegen arbeidsongeschiktheid ver wezenlijkt zal moeten worden door een eigen aanvullende verzekering van de zelfstandige. In tegenstelling tot de ver plichte bodemvoorziening zal bij de vrij willige aanvullende verzekering echter medische selectie moeten worden aan- vaard. De 'voornaamste overwegingen voor deze opvatting zijn langdurige arbeids ongeschiktheid is een zwaar risico, waar tegen het overgrote deel van de zelf standige ondernemers zich niet heeft gedekt Daartegenover staat dat de premielast, die verplicht moet worden opgelegd, zo beperkt mogelijk moet worden gehouden. (Advertentie) Alom in het land klagen de huisvrouwen over het harde leidingwater, dat hun wasgoed zo stug maakt en vaak zo moeilijk schoon te krijgen. Vroeger gebruikte men regenwater. Tegenwoordig echter doet niemand dat meer, en gebruikt men leidingwater, dat uit de grond wordt opgepompt, en dat hardmakende bodemzouten bevat. Dat leed is nu achter de rug. In de laboratoria van Castella te Nijmegen is een nieuwe, radicale waterontharder ontwikkeld, Antical-3 genaamd. Dit poeder is toegevoegd aan het nieuwste Castella WasmiddelActief Blauw. Actief Blauw maakt elk waswater zo zacht als meiregen. Uw textiel wordt gespaard. De was wordt duidelijk veel schoner. Geen wonder dat Actief Blauw zo'n enorme opgang maakt van het overheidspersoneel ernstig heb ben bezien en hebben gepoogd, waar mo gelijk verbeteringen aan te brengen. Hij betreurde het echter dat de regering nog steeds haar goedkeuring niet heeft ge hecht aan een uitkering ineens in decem ber, zulks in navolging van het vrije be drijfsleven. Over het trendpercentage voor de sa larisverhoging van het overheidsperso neel zei de heer Bonnink, dat de bepa ling van de voorlopige trend per 1 ja nuari 1963 op 2 procent waarschijnlijk evenals in 1962 te laag zal blijken te zijn. Hij merkte verder op, dat de financiële positie van de laagstbezoldigden drin gend herziening behoeft. Als één der mo gelijkheden voor een betere inkomens verdeling noemde hij het overnemen door werkgevers en overheid van de op de werknemers drukkende premies inge volge de sociale wetgeving en de pen sioenvoorzieningen. De Nederlanders blyven zich meer dan voortreffelijk weren in de Ronde van Oostenrijk, die voor een groot deel door een zwaar bergachtig parcours voert. In het eerste gedeelte van de zesde etappe, een bergtijdrit over slechts 13 km van Schladming naar Hochwurzen, was Arie den Hartog de beste Neder lander. In de tweede halve etappe won de Oostenrijker Weiss in 2.10.40 vóór de Belg de Pauw en zijn landgenoot Ripfel. Het klassement van de zesde etappe ziet er als volgt uit 1 Damm (Oostenr.) 3.05.12; 2 Prasch- berger 3.06.06; 3 Frisch 3.06.35; 4 Den Hartog (Ned.) z.t.; 5 Pieterse (Ned.) 3.07.19; 6 Dries (Belg.) 3.09.29; 32 Corne- lisse (Ned.) 3.19.30. Het algemeen klassement: 1 Pieterse (Ned.) 25.50.42; 2 Damm (Oostenr.) 25. 53.35; 3 Den Hartog (Ned.) 26.00.19; 6 Karstens (Ned.) 26.03.54; 29 Cornelisse (Ned.) 27.16.13. Het algemeen ploegenklassement: 1 Nederland 76.25.32; 2 België 76.43.01; 3 Oost-Duitsland 76.45.28; 4 Zweden 77.46. 28. De met veel ophef aangekondigde her opvoering van „Bleke Bet" gaat niet door. De directie van het theater, die hedenochtend in het toonzaaltje boven de Gulden Kip" een persconferentie belegde, gaf de volgende verklaring Bet, de hoofdrolspeelster was reeds ja renlang gewend 's middags een luchtje te scheppen. Ditmaal had Betje echter NIVEA ZONnebadmiddelen gebruikt, waardoor zij in een ommezien donker bruin was geworden. Zij werd daardoor ongeschikt voor de titelrol in „Bleke Bet". Ook U kunt slechts in enkele uur tjes bruin worden met NIVEA ZON - écht bruin. 84003-oo De 40-jarige horlogemaker G. Spitholt uit Enschede is gisterennacht in een kolk bij de IJssel verdronken. De man was Sehuwd maar had geen kinderen. Met een vriend, de heer T. van Ek, eveneens uit Enschede, was de heer Spit- nolt, die met een caravan op de camping Seveningen verbleef, afgelopen nacht met een snelle motorboot op de kolk gaan varen. Als gevolg van een verkeer de manoeuvre is de boot omgeslagen. Beiden klampten zich aan de omgeslagen öoot vast. S., die kon zwemmen, heeft getracht de oever te bereiken, maar is daarin niet geslaagd. Het hulpgeroep van van E. was tot in de binnenstad van Op de Internationale onderwflsconfe- rentie In Genève is sisterenmorgen een Afrikaanse ontwerp-resoiutie aangeno men. waarin de uitsluiting van Portugal wordt geeist op grond van zijn politiek in Angola. De stemverhouding was 40 voor, 23 tegen en 17 onthoudingen. Zestien lan den waren afwezig, waaronder vijf Afri- kaanse. De Portugese afgevaardigde, Fernando de Alcambar Pereira, heeft te kennen ge geven dat hy de resolutie zal negeren Hij betwijfelde haar geldigheid en zou dit desnoods laten onderzoeken door het Internationaal Gerechtshof in Den Haag De Portugees beriep zich op het gasten^ recht: „Wij zijn hier rechtmatig aanwe zig als invité van de Unesco". De Nigeriaanse minister van Onder wens Aja Nwatsjoekoe, die de resolutie had ingediend, zei dat de Afrikanen zul len proberen Portugal van verdere deel neming uit te sluiten. Zij zullen de con ferentie echter niet boycotten of naar huis gaan als hun voornemen niet slagen zou. De volgende stap zou zijn erop toe te zien dat Portugal de conferentiezaal niet meer betreedt. Na de stemming verliep de vergadering nogal rumoerig. De directeur van Unesco, René Maheu, de directeur van het internationale bu reau voor onderwijs en opvoeding, Jean Piaget, en de Zwitserse gedelegeerde in zijn rol van gastheer, hebben vergeefs ge poogd de resolutie tegen te houden. Volgens de resolutie heeft Portugal geen recht om internationale conferenties bij Prins Abdoel Rachman, de eerste-minis- ter van Malakka. heeft zijn delegatie, die zich op het ogenblik in Londen bevindt, opgedragen de besprekingen met de af gevaardigden van Singapore over een federatie Groot-Maleisië af te breken. Dit werd donderdag officieel in Koeala Loempoer bekendgemaakt. In Londen bracht de beslissing van pre mier Rachman grote verwarring bij de delegaties van Singapore en Malakka. Hun besprekingen gingen voornamelijk over de financiële bijdragen van Singa pore aan de nieuwe federatie, waarvan behalve Singapore en Malakka ook Broe- nei, Noord-Borneo en Serawak deel zul len uitmaken. Ook de sultan van het olierijke Broenei, die eveneens in Lon den is, schijnt het met de financiering van de nieuwe federatie niet eens te zijn. DE POGING van Shell en British Petro leum om samen de Burmah Oil Company uit te kopen, is afgewezen. Burmah zei dat het bod onvoldoende de waarde van de activa cn de winstmogelijkheden van haar maatschappij weerspiegelt. (Advertentie) VOOR HEN DIE ONDERSCHEID MAKEN De t.v.-iiitzending; van de eind mei gespeelde wedstrijd om het Europees kampioenschap voetbal blijkt nogal moeilijkheden in het bedrijfsleven te hebben veroorzaakt. Bij de ondernemersorganisaties zijn hierover berichten ontvangen, die doen zien, dat deze t.v.-uitzending, die tydens de middaguren plaatsvond, ingrijpende consequenties heeft gehad voor produktiviteit en werktydverdeling, dit dan nog „afgezien van het feit dat de psychose- verschijnselen evenmin aan sommige ondernemers persoonlijk zyn voorbij gegaan", zoals de federatie me; Tal- en elektrotechnische industrie schrijft. Onder druk van de werknemers, is een aantal ondernemers ertoe over- gegaan de bewuste woensdagmiddag het bedrijf te sluiten. In sommige ge- va en begon men die dag 's ochtends om vijf uur, in andere gevallen werden tpJüren andere da&en ingehaald. Bedrijven, die zich aanvankelijk tegen een gemoe koming aan de geconstateerde psychose hebben verzet, zagen zich Hft Sr* V^n dC toeSeef,Ükheid van andere bedrijven gedwongen water bij ,c "oe°- Andere bedrijven hebben monitors in werkplaats en kantoor geplaatst om het personeel in de gelegenheid te stellen de wedstrijd tijdens het werk te volgen. a "affenoe^ ai dez© gevallen is het werk meer of minder ernstig in ver- imi g ?en en is de compensatie hiervan niet of slecht geslaagd. Het ergeiyke van deze geschiedenis bestaat hieruit, dat dit alles het gevolg is van het besluit van de organiserende instantie dm het kampioenschap op een werkdag te laten vallen. „Met volkomen miskenning van de economische consequenties is men hiertoe overgegaan". De F.M.E. wenst nu, dat de ondernemers, zowel in nationaal als in internationaal verband, hiertegen stelling nemen en aan de organisaties, die sportevenementen organiseren, duidelyk maken, dat de sport buiten de normale werktyd behoort te vallen. natuurzuiver opwekkend verkwikkend Arie den Oude, de doelpuntenmaker van DWS-A en lieveling van het Amster damse publiek, zal het volgend seizoen uitkomen voor het Venlose VVV. De 34-jarige Mick Clavan, die 25 inter landwedstrijden op zijn naam heeft staan zal het volgende seizoen uitkomen voor Scheveningen Holland Sporte waarvoor hij reeds eerder speelde. De Haagse ere divisieclub ADO, die Clavan de laatste jaren weer in zijn gelederen had, en SHS hebben overeenstemming toereikt over het transferbedrag. De Deen Palle Lykke zegevierde in Heusden in een internationale wieler ronde over 174 km in 4 uur 43 min. Op de tweede plaats eindigde de Belg Vercauteren en derde werd onze land genoot Leon Sebreght. De uitslag van de twaalfde etappe, Lu- chon-Toulouse 172.5 km luidt: 1 Darriga- de (Fr. Remy) 4 uur 33 min. 49 sec. (met bon. 4.32.49) 2 Van Looy (Belg.- Driessens) 4.33.49 (met bon. 4.33.19) 3 Van Aerde (Belg.-Naeye) 4 Beheyt (Belg.-De Kimpe) 5 Legangue (Belg.- Naeye 6 Perez Frances (Sp.-Pla Sancis) 7 Graczyk (Fr.-Remy) 8 Derboven (Belg- Driessens) 9 Daems (Belg-Plaud) 10. De Boever (Belg.-Naeye) 11 G. Desmet 1 (Belg-De Kimpe) 12 Gainche (Fr.-Magne) 13 Bocklandt (Belg-Schotte) 14 Doom (Belg.-De Kimpe) 15 Mas (Sp.-Pla San- cis) 16 Hellemans (Belg-Magne) 17 De Wolf Belg.-Naeye) 18 Bailetti (It.-Mila- no) 19 Simon (Belg-Plaud) 20 Janssens (Belg-Driessens) 26 Enthoven (Ned-De Muer) 33 Geldermans (Ned.-Geminiani) 51 Zilverberg (Ned.-Driessens) allen in dezelfde tijd als Darrigade 4.33.49. Het ploegenklassement van de vijfde etappe luidt: 1 Spanje (Tous. Garcia, Sanchez) 9.26.30 2 België 9.27.59 8 Neder, land 9.31.14 Het algemeen ploegenklassement na de vijfde etappe: 1 Spanje 52.05.58 2 Frankrijk 52.13.11 7 Rusland 52.39.15 14 Nederland 53.07.49. (Advertentie) GOES, 4 juli 1963. Kruisbessen Exp. 44. Rode bessen II 64-65, III 48. Frambo zen in kratten I 156, II 151. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana I en II 140. Red Gautlet I en II 135. Talisman I en II 135. Regina I en II 126. Jucunda I en II 123. Diverse aardbeien III 59. Aardbeien met dop: Talisman II 74-108. III 52-67. Senga Sengana II 66. Red Gautlet I 116. II 62-103. III 55. Aardbeien per doos: Regina II 26. Talisman I 45, II 25-34 III 21-25. Senga Sengana II 23-34. Red- gauntlet I 40-51. II 27-40. III 21-29. Cam- bride Vigour II 29. Diversen per doos: Frambozen I 40, II 35. Rode bessen I 22- 29. II 14-19. III 12-13. Diversen per kg: Rode bessen I 69. II 54-65. Early Rivers II 122-124. Vroege van Werden II 111. Markiezen II 132-144. Br. Bruine II 110. Perziken 64. Perziken per stuk I 20-31. 's-HERTOGENBOSCH, 4 juli 1963 Voljarigen 1000 1400 jonge werk paarden 1000 1450 2-jarigen (ruins) 800 1050 2-jarigen (merries) 875 1200 jaarlingen (ruins) 600 850 jaarlingen (merries) 650 900 hitten 550 800 Shetlandse pony's (ruins) 275 475 Shetlandse pony's (merries) 650 1200 jonge slachtpaarden 2,60 2,80 p kg gesl. gew. oude slachtpaar. den 2,10 2,35 p. kg gesl. gew. slacht- veulens 2,70 2.90 p. kg gesl. gew. Overzicht (resp. aanvoer, handel cn prijzen)paarden normaal redelijk vast: jonge werkpaarden normaal lui duurder 2-jarigen kort stug gehandhaafd jaarlingen be perkt redelijk stijverhitten normaal rustig prijsh. Shetlandse pony's ruimer matig weinig ver anderd jonge slachtpaarden normaal stijf duur oude slachtpaarden normaal redelijk stabiel slacht- veulens normaal vrij vlot vaster, KAPELLE, 4 juli 1963. aardbeien z. dop: sengana 1 151. 2 143-146, regina 1 132, 2 130, red. gauntlet 1 137, 2 134, di verse rassen 1 132, 2 129, 3 84, frambozen in doosjes: 1 153-157. 2 149-153, rode bessen industrie 73-76, 2 63, 3 43, aard beien p. doos: red gauntlet 1 35-56, 2 16-38. talisman 1 34-50, 2 20-33, sengana 1 27-28, 2 23-25, marie eva 1 28, rode bessen p. doos: 1 18-28, 2 13-18. 3 9-14, kersen p. kg: early rivers 2 88-107, 3 39, meikersen 2 82-93, hollanders 3 26, mar kiezen 2 134, 3 27-69. MIDDELBURG. 3 juli, aardappelen grote 17-19, drieling 16-19, kriel 16-20, fruit: aardbeien 1 34-40, 2 14-31, 3 13-16, perziken 12-38, tomaten A 106-112, B 86-107, C 72-85, rode bessen p. doos 12- 20, p. kg 49-76, frambozen p. doos 58-66, kersen 116-141, net meloen 135, kasprui- nen 184, groenten: sla 3,50-7, komkom mers groen: 60-75 28-29. 50-60 23-29, 40-50 14-21, 35-40 11-13, dubb. prinses.b. 133- 178. tuinbonen 12-16, rabarber 4-11. bos- peen 16-57, waspeen 41-60, spitskool 10- 19, postelein 36-58, bloemkool 4 per kist 47-62, 6 37-54. 8 22-42. 10 12-18. kom kommers wit 24-41, peulen 280, snijbonen 102-185, andijvie 7-24. spinazie 16-37. boskroot 4-12, doperwten 44-69, sav. kool 20-22. Het algemeen klassement na de 12e etap pe; 1 Gilbert Desmet 1 Belg-De Kimpe) 61 uur 15 min. 20 sec. 2 Anquetil (Fr.- Geminiani) 61.18.23. op 3.03. 3 Anglade (Fr.-De Muer) 61.19.32. op 4.12. 4 Pouli- dor (Fr.-Magne) 61.20.42. op 5.22. 5 Ba- hamontes (Sp.-Remy) 61.20.52. op 5.32. 6 Pauwels (Belg.-De Kimpe) 61.22.51 op 7.31. 7 Soler (Sp.-Schotte) 61.23.07 op 7.47 8 Perez-Frances (Sp.-Pla Sancis) 61.23. 20. op 8.00. 9 Lebaube (Fr.-Geminiani) 61.24.24. op 9.04. 10 Desmet (Belg-Schot te) 61.25.13. op 9.53. 11 Pacheco (Sp.- Langarica) 61.26.33. op 11.13. 12 Block- landt (Belg-Schotte) 61.27.56. op 12.36. 13 Puschel (Did.-De Kimpe) 61.28.28 op 13.08 14 Stablinski (Fr.-Geminiani) 61.28.58. op 13.38 15 Gainche (Fr.-Magne) 61.28.59. op 13.39. 16 Junkermann (Dld.-De Kim pe) 61.29.15. op 13.55. 17 Mattio (Fr.-Re my) 61.29.29. op 14.09. 18 Ramsbottom (G.B.-De Muer) 61.30.01 op 14.41. 19 Fon- tana (It.-Albani) 61.30.11. op 14.51. 20. Mahé (Fr.-De Muer) 61.30.45. op 15.25. 26 Enthoven (Ned.-De Muer) 61.33.56. op 18.36 28 Van Looy (Belg-Driessens) 61 34.15. op 18.55. 30. Geldermans (Ned.-Ge- miniani) 61.34.30 op 19.10 54 Zilverberg (Ned.-Driessens) 61.43.37. op 28.17. 1 Van Looy 132 punten. 3 Van Aerde 93. Darrigade 92. 4 Gilbert Desmet 5 Anquetil 59. 6 Beheyt 57, Het ploegenklassement van de 12e etap pe: 1 Naeye (Van Aerde. Lelangue, De Boever) 13.41.27. 18 punten. 2 De Kimpe z.t. 29. 3 Driessens z.t. 30. 4 Plaud z.t. 50. 5 Magne z.t. 53. 6 Remy z.t. 55. Het algemeen ploegenklassement na de 12e etappe: 1 Geminiani 183.50.44 2 De Muer 183.59.25. 3 Remy 184.03.15. 4 De Kimpe 184.03.21. 5 Schotte 184.05.20.. 6 Magne 184.14.23. Het is heel lang geleden, dat dt scheepvaarthoek van de Amsterdamse effectenbeurs zo sterk op de voorgrond heeft gestaan als gistermiddag het ge val was. Vlak voor opening van de markt kwam het verrassende bericht uit Djakarta, dat aan de Nederlandse schepen weer toegang wordt gegeven tot Indonesische havens. Hoewel men op de mogelijkheid van dit Indonesische be sluit had gerekend, maakte het bericht op de beurs een zeer sterke indruk en ontstond er plotseling behoorlijke vraag naar aandelen van scheepvaartmaat schappijen. Dat in de eerste plaats de papieren van die lijnen gevraagd waren die bij de vaart op Indonesië belang hebben, was vanzelfsprekend. De invloed van het bericht ging echter verder, want ook de aandelen van scheepvaartmaat schappijen die in het geheel niets te maken hebben met Indonesië kwamen in de belangstelling. Het klassement voor dp grote bergprijs luidt na deze etappe: 1 Bahamontes (Sp.) 57 punten. 2 Ex aequo: Ignolin (Fr.) en Mattio (Fr.), beiden 28. 4 Poulidor (Fr.) 27. 5 Soler (Sp.) 24. 6 Pauwels (Belg.) 18. 7 Epaud (Fr.) 16. 8 Ex aeauo: Anque til (Fr.) en Martin (Sp.) beiden 15. 10 Perez-Frances (Sp.) 9 punten. De uitslag van de viifde etappe: Saint Gaudens-Tnulouse 134 km): 1 Van Swppfelt (Belg.) 3.08.50 met bonificatie 3.08.20 2 Timmerman (Belg.) 3.08.50 met bonificatie 3.08.35 3 Kubibine (Rusl.) 4 Tous (Sn.) 5 Chappe (Fr.) 6 .Taan de Wanrd (Ned.) 7 Hprger (Zw.) 8 Chisman (OPA 9 Gareia (.Sn.). 10 Sanehez (Sn.) allen in dezelfde tijd als Sweefelt: 3.08.50 Na de vijfde etappe luidt hot algemene klassement: 1 Zimmerman (Fr.) 17.23.20 2 Saguardy (Sn.) 17.23.44 op 24 see. 3 Momene (Sp.) 17,24.07 op 47 sec. 4 Mau- rere (Zw.) 17.24.53 op 1.53 5 Alves (Port.) 17.25.58 op 2.38 6 Mugnaini (Tt.) 17.27.18 on 3.58 7 Aimar (Fr.) 17.27.28 op 4.08 8 Vvncke (Belg.) 17.27.31 op 4.11 9 Delisle (Fr.) 17.28.04 op 4.54 10 Quesada (Sp.) 17.28.19 op 4.59 21 Van Egmond (Ned.) 17.31.51 op 8.31 26 Kapitanov (Rusl) 17. 32.32 on 9.12 68 De Waard (Ned.) 17.47. 43 op 24.23 73 Snepvangers (Ned.) 17.52. 03 op 28.43 77 Van Kreunïngen (Ned.) 17.54.20 op 31.00 81 Schroeder (Ned.) 17.55.42 op 32.22 87 Solaro (Ned.) 18.00.09 op 36.49, 3-7 4-7 Ned. '59 4V4 9912 99% Ned. '61 4*4 9912 9912 Ned. '47 3 la 92 A 92/. Ned. grootboek 1946 92 la 92/. AKU 471 471 Hoogovens 618% 619% Philips 163.65 165.25 Unilever 167.95 168.85 Kon. Olie 171.95 174.85 HAL 119»4 121 Scheepvaartunie I371/4 142% Amst. Bank 393 392% Ned. Handelmlj. 371% 371% Lucas Bols 1060 970 exd. Drie Hoefijzers 402b 407 Mach. Breda 191 191 Zeeuwse confectie Bijenkorf 872 869 Simons embJf. en houth. 136 Van Gelders papier 243 247% Heineken 494 499 Hero Conserven Holl. Beton Mij. 429 430 Kon. Zout 803 802 Nijverdal - Ten Cate 235 234% De Schelde 249 249% Scholten Foxhol 735 740 Thomassen en Drijver 795 797 Van Vlissingen Katoen 276% 276% Vredestein 317 324 Zwanenberg Organon 950 959 N ABEURSKOERSEN Geen telefonisch avondverkeer van we- ge „Independence Day" in Amerika. Knnstanz 429 (—1), Rheinfelden 821 (—3), Ottenheim 414 (—4), Straatsburg 361 1—4). Maxau 540 (—1), Plochingen 156 (+24). Mannheim 395 (+2), Stein- bach 127 (—8). Mainz 353 (—2), Bingen 252 (+4), Kaub 279 (+4), Kochem 108 (—32), Koblenz 276 (+4), Keulen 260 (onv.), Ruhrort 442 (—6), Lobith 1060 (—5), Nijmegen 845 (—4), Arnhem 861 (—6), Eefde IJssel 397 (—2), Deventer 297 2). Monsin 54*50 18), Borgharen 3929 (—26), Belfeld 1137 (—5), Grave beneden de sluis 512 (+4).

de Stem | 1963 | | pagina 11