Kennedy besprak voorstel van Kroestjev VELDHEER BEEL STORT ZICH IN „SLAG t\amot weer vandaag'» Vlot drijft op Noordzee LAATSTE NIEUWS Formule is moeilijk Compromis inzake t. v. Willem II ontmoet Manchester VOLKSWAGENBUSJE RAMT TRAILER: TWEE DODEN Tsjombe's soldaten willen terug uit het oerwoud „VERWATERD" NON-AGRESSIEPACT MOGELIJK Memorandum als geheim wapen Weer Sovjet- ruim teproef? Zeker drie mensen aan boord Paratyfus bij bejaarden DAGBLAD VOOR ZEELAND Wilson: hoog spel Vaag of klaar? De boeren Joods lid treedt uit Pools politiek bureau Vrij warm Aftasten Dagje vrij Dr. Ward moet terechtstaan Beloning (f 5000.-) roofmoord R dam Laatste ballingen uit Cuba in V.S. Ongeluk bij Woensdrecht UILTJE Moeder van 16 kinderen veroorzaakt paniek 103e JAARGANG No. 24324 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden GOES, Klokstraat 1 DONDERDAG 4 JULI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso: 9,25 per post excl. 0,35 incasso; 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Harold Wilson, de leider van de Britse Labourpartij, die zeer onlangs een ge- snrek over ontwapening met Kroest jev he?ft gevoerd. zei gisteren: „Er is i)ij de Russen veel belangstelling voor een kernstop. maar een akkoord is uit gesloten als West-Duitsland kernwa pens zou krijgen. De Russen bezien de Duitsers met een mengeling van haat en ontzag, zei Wil- Ivrijgt West-Duitsland kernwapens, dan zullen de Russen het opvatten als een mijlpaal op weg naar een derde wereld oorlog." Kroestjev heeft beet. Deze conclusie trekken waarnemers uit het feit dat president Kennedy direct na zijn terugkeer uit Europa een topbespre- king op het Witte Huis heeft belegd. Het gesprek gaat over Kroestjevs aanbod voor een akkoord over beperkte kernstop en een niet-aanvalsverdrag tus sen de NAVO en landen van het pact van War- Met slagzinnen die als lege treinen aan het oog voorbij daveren be groette men in Oost-Berlijn de Sovjet-premier. Men ziet hem hier tijdens de rede waarin hij een non agressiepact tussen de Navo en de schau. Kennedy beschouwt de voorstellen die Kroestjev in Oost-Berlijn tijdens een rede heeft ge daan als „een zaak van belang", zo liet hij een woordvoerder verklaren. Waarschijnlijk zal de pre sident vrijdagavond in een radio- en televisierede op Kroestjevs voorstellen terugkomen. Logischerwijze moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid dat het westen een niet-aanvalsverdrag met Moskou, voorzover het Europa betreft, wenst. Een volwassen non-agressiepact kan dit nimmer zijn, maar in Genève, waar Kroestjevs voorstellen in kringen van deelnemers aan de ontwapeningscon ferentie sterk de aandacht hebben ge trokken, zegt men dat er misschien „een verwaterde versie" van een niet-aanvals verdrag uit de bus zal komen. Dit kan pas geschieden als de Russen instemmen met meer plaatselijke inspecties op atoomproeven in het gebied van de Sov jet-Unie. Zoals bekend wil Kroestjev drie inspecties per jaar toestaan, terwijl het westen er zeven eist. Een non-agres siepact is intussen toch een delicate zaak, omdat dit een erkenning van Oost-Duits- land kan inhouden. Er moet een for mule worden gezocht, die de Russen vol doende houvast biedt, maar toch de West duitsers niet op hun achterse benen doet staan. landen van het Warschaupact voor stelde. (Van onze parlementaire redacteur) De „Wassenaarse slag" noemt men in politieke kringen de geza menlijke bespreking die informateur prof. Beel voor vandaag ten zijnen huize in Wassenaar heeft gearrangeerd met de fractieleiders van de KVP, VVD, AR en CHU. Over de afloop van deze politieke veldslag is niemand zeker. met elkaar gesproken. Naar verluidt zou- Uit de fractiebesprekingen, die gisteren ter voorbereiding van de conferentie van vandaag zijn gehouden, heeft men name lijk rond het Binnenhof de indruk gekre- ;en, dat er nog heel wat problemen moe ten worden opgelost, voordat er weer iets als een kabinet-De Quay van de hel ling kan lopen. De moeilijkheden zouden voornamelijk komen van de kant van de K.V.P. en A.R. ^owel de K.V.P.- als de A.R.-fractie heb ben gisteren zeer langdurig vergaderd, 's Avonds hebben de fractieleiders dr. De Kort en Van Eijsden nog onder vier ogen KONINGIN JULIANA en prins Bernhard zijn voornemens begin oktober een staat- siebezoek aan Perzië te brengen. Een eerste bezoek is niet doorgegaan wegens de aardbevingsramp, die Perzië begin september teisterde. OP DE RIVIER de Salween in Birma is gisteren op twintig kilometer van Moul- mein een veerboot met 213 opvarenden gezonken. Meer dan 100 mensen zouden vermist worden. PAUS PAULUS VI zal zich einde vol gende week naar zijn zomerresidentie Castel Gandolfo aan het meer van Alba- no begeven. PRESIDENT KENNEDY is woensdag van zijn tiendaagse reis door Europa in Wash ington teruggekeerd. IN DE Nederlandse Staatscourant van 3 dezer is een koninklijk besluit gepubli ceerd waarbij aan de n.v. Nederlandse aardoliemaatschappij concessie wordt ver leend voor de ontginning van bitumina, zoals aardgas en aardolie, in de provin cie Groningen en in de territoriale wate ren ten oosten en ten westen van de pro vincie. den de K.V.P. en A.R. meer duidelijk heid wensen, met name op punten die het financieel-economische en sociale be leid betreffen. Ook hebben zij zeer con crete opvattingen inzake de commerciële t.v. De K.V.P. en A.R. vinden op beide punten de V.V.D. tegenover zich. Mr. Toxopeus hoopt op compromissen. In de Wassenaarse slag rekent hij op de hulp van zijn schildknaap, C.H.U.-frac- tieleider mr. Beernink. Helemaal zeker van zijn zaak is hij echter niet. Mr. Toxopeus heeft zijn fractie ge vraagd er rekening mee te houden, dat er vanmiddag tegen vier uur een spoed vergadering nodig kan zijn. Dat duidt erop dat hij voor de V.V.D. moeilijk te slikken voorstellen verwacht. Het memorandum van prof. Beel, dat de basis vormt voor het vier-partijenge- sprek van vandaag, is hier en daar nogal vaag gesteld. Prof. Beel heeft zich gecon formeerd aan de conclusie van de nota van het Centraal Planbureau, dat er in de komende vier jaar onvoldoende fi nanciële ruimte is om allerlei op zich zelf redelijke wensen in te willigen. Die conclusie wordt niet door de K.V.P. en A.R. bestreden. De anti's en de K.V.P.'ers zijn evenwel niet bereid prognoses als absolute gegevens te aanvaarden. Daar om verlangen de K.V.P. en A.R. meer duidelijkheid op de kernpunten van het program. Daarmee gaan zij in tegen de liberalen, die het regeringsprogram liefst zo vaag en beknopt mogelijk willen hou den. Hier tussendoor speelt nog het land bouwprobleem. Het agrarisch front op het Binnenhof probeert 150 miljoen extra los te krijgen. Dat bedrag zou evenwel niet beschikbaar zijn, althans niet wanneer men ook wenst voort te gaan met de uit- (Advertentie) tef KNM T°htin,5 "^gedeeld door Zwakkp'5 g^ldlg tot vanavond: richtingen oostelijke Plaaselijk ,„nniU ^oden^In "dl m"? -n bul «mi Kans op onweer. ep^Tuur" °"der 2102 uur" Ma™ 3Ml°8rguS.Z°n °P 4 26 UUr' Maan onder De 53-jarige Roman Zambrowskl, een joods lid van het politieke bureau van de Poolse communistische partij, is om gezondheidsredenen als zodanig afge treden. Wjstelijke waarnemers nemen zij het voorzichtig aan, dat Zambrowski is moeten heengaan om een botsing te voorkomen met anti-Joodse neo-Stalinis- ten op de vergadering, die het centrale comité van de Poolse communistische partij vandaag over de ideologie be gint. Men noemde het geval een „op zienbarende ontwikkeling". Zambrowski werd lid van de Poolse communistische partij, toen hij 24 jaar oud was. Met hem verdwijnt de laat ste vooroorlogse communistenleider uit de gelederen van de na-oorlogse genera tie, die nu aan de macht is. In de ja ren dertig onderhield hij als het ware een pendeldienst tussen Warschau en Moskou. Toen de tweede wereldoorlog dreigde, werd hij naar een Pools ge vangenenkamp gebracht waaruit hij door het oprukkende rode leger werd be vrijd. Zambrowski werd daarna poli tiek officier. Sinds 1945 bekleedde hij vooraanstaande openbare functies. bouw van allerlei sociale voorzieningen Het touwtrekken om deze miljoenen heeft aanleiding gegeven tot geruchten over tegenstellingen tussen de ministers Ma- rijnen (Landbouw) en Veldkamp (Sociale Zaken). Er zit als gevolg van de E.E.G.- samenwerking een prijsverhoging in de lucht voor landbouwprodukten. Deze prijsverhoging is moeilijk op te vangen met loonsverhogingen. Gisterenavond is na het fractieberaad achter de schermen heftig gestreden om de extra miljoenen voor de landbouw. Het „groene" front ontketende toen een dusdanig offensief aan de borreltafel, via de telefoon en in gerenommeerde res taurants dat het erop gaat lijken dat de „Wassenaarse slag" wel eens beslist zou kunnen worden op de landbouwpro blematiek. De meest uitzonderlijke voor stellen deden de ronde. Zo werd van be paalde zijde, om maar extra geld voor de landbouw op tafel te kunnen krijgen, voorgesteld desnoods geen enkele belas tingverlaging door te voeren of anders minder geld voor de woningbouw be schikbaar te stellen. Voorts is er nog onduidelijkheid over de Defensie. Er zou voor de strijdkrach ten in de komende vier jaar liefst 625 miljoen extra nodig zyn. Over de be schikbaarstelling van dit bedrag is even wel nog generlei afspraak gemaakt. De K.V.P. en A.R. hebben eveneens ge lijke opvattingen inzake de commerciële t.v. Hun regeling is moeilijk te slikken voor de V.V.D. Het gerucht wil evenwel dat prof. Beel terzake een compromis achter de hand zou hebben. Voorshands heeft prof. Beel twee moge lijkheden aangegeven voor het beheer van het tweede net in overgangstijd. De re geling zou kunnen worden overgelaten aan de pacificatiecommissie die daartoe dan een interimrapport zou moeten uit brengen, ofwel het nieuwe kabinet zou in het regeringsprogram een regeling kunnen ontwerpen waaraan de fracties dan gebonden zouden zijn. PROF. BEEL geveld rapier... Het westen, zo werd in Genève ge zegd, zal proberen eruit te halen wat erin zit. Kroestjevs voorstel voor een kernstop geldt alleen de atoomproeven in de atmo sfeer, in de ruimte en onder water. On dergrondse proeven, die het moeilijkst van al te ontdekken zijn (deswege de in- spectievoorstellen) zouden gewoon door kunnen gaan. Veel zal er afhangen van het verloop van de Chinees-Russische idealogische conferentie die morgen begint. Kroest jev heeft zich zo vaag uitgedrukt dat men in het westen wel begrijpt dat hij zich niet vooraf wil binden. De weste lijke politici doen als hij. Zij tasten de mogelijkheden voor de zo noodzakelijke en vurig gewenste kernstop af, maar doen vooraf geen beloften. Kroestjev bracht gisteren een bezoek aan de Oder-Neissegrens, de nieuwe scheiding tussen Polen en Oost-Duitsland. De Oder-Neissegrens is even kunstmatig als de zonegrens in Berlijn en de Russen zijn er even zuinig op. De grens werd in 1950 ingesteld bij een Oostduits-Poolse overeenkomst. Polen kreeg daarbtf een aanzienlek stuk vroeger Duits grondgebied toegewe zen als vergoeding voor in het oosten ge legen Pools gebied dat door de Sovjet- Unie was geannexeerd. West-Duitsland erkent de Oder-Neissegrens uiteraard niet. Kroestjev bedoelde dan ook duidelijk de regering in Bonn toen hij tijdens een rede zei, dat ,.de revanchisten eindelijk eens moesten leren dat de Oder-Neisse- lijn een vredesgrens was". De bevolking in het gebied dat door Kroestjev werd bezocht deed erg actief met vlaggen en spandoeken. Alle arbei ders hadden een vrije dag die zij echter moeten inhalen door enkele dagen over uren te maken. Dr. Stephen Ward zal zich in Londen voor het centrale hof voor strafrechtza ken moeten verantwoorden voor zijn aandeel in het Profumo-schandaal. Dit is gisteren beslist aan het einde van het openbare vooronderzoek, waarin zoveel door letters aangeduide getuigen zijn verschenen, dat de rechters vreesden dat er te weinig letters „voorradig" zouden zijn, reden waarom ze op het Russische alfabet wilden overstappen! Ward, die alleen koppelarij en abortus ten laste gelegd zal worden, beweert nog steeds onschuldig te zijn. Tegen borgtocht zal hij voorlopig op vrije voeten worden ge steld. Het instituut voor ruimte-onderzoek van de sterrenwacht te Bochum in West- Duitsland heeft gisteren tussen 12.01 en 12.16 Greenwichtijd op de frequenties, die door de Russen worden gebruikt voor het onderhouden van contact met hun ruim tevaartuigen, signalen opgevangen die afkomstig schenen te zijn van een Rus sisch ruimteschip. Normaal kunnen der gelijke signalen anderhalf uur na de eer ste ontvangst opnieuw gehoord worden, maar'deze keer bleef de tweede uitzen ding achterwege. Hieruit leiden de deskundigen van Bo chum af dat een poging om een Russisch ruimteschip in een baan om de aarde te brengen mislukt is. Zekerheid hierom trent bestaat echter niet. Men kon niet uit de signalen afleiden wat voor ruimte proef het hier betrof. Gezien de ervaring met de signalen van Russische ruimteschepen is men er vrij zeker van dat de signalen, die een kwartier lang waren gehoord, inderdaad van een Russisch ruimteschip afkomstig waren. In de hoop alsnog aanvullende gegevens te kunnen verkrijgen heeft de politie in Rotterdam een nieuwe stap gedaan in de zaak van de zgn. dubbele roofmoord in de sigarenwinkel aan het Brekelsveld, die nu bijna vijf maanden geleden werd gepleegd. "Namens de officier van justitie werd namelijk een bedrag van vijf duizend gul den beschikbaar gesteld voor diegenen, die dusdanige aanwijzingen of inlichtin gen kunnen verstrekken, welke zouden kunnen leiden tot de aanhouding van de dader(s). Tiet misdrijf van 9 februari jl., waarbij de weduwe B. A. van der Hoff en haar achtjarig zoontje Marcel op trieste wijze om het leven werden gebracht, houdt de rechtbank in de Maasstad nog steeds be zig. Een kleine groep rechercheurs, die voor dit onderzoek onttrokken zijn aan andere diensten, loopt voortdurend de eerste gegevens na. Deze worden om beurten door verschillende politiemannen beoordeeld en gecontroleerd een werk methode, die kan leiden tot een nieuwe visie op verschillende detailpunten. COY KOOPAL we doen ons best (Van onze sportredactie) „Dat meent u toch zeker niet. Is het echt waar? U maakt een grap je". Een hoorbaar onthutste Ger- rit Villevoye, secretaris van het Tilburg,ise Willem II kon pas ge loven dat de tricolores als natio naai bekerkampioen niemand min der dan Manchester United gaan ontmoeten, toen wij hem het offi ciële bericht voorlazen. De goede man wist van niets. Zodoende was het voor de heer Ville voye bijzonder moeilik een uitgebreid commentaar te geven op de uitslag van deze loting. „Mijn eerste reactie is", aldus dit com mentaar, „dat ik erg blij ben met dit resultaat, al zal er van een volgende ron de wellicht weinig komen. Manchester is een zware en interessante tegenstander, die beslist veel publiek trekt! Bovendien hoeven we niet zo ver te reizen. Voor de rest heb ik op dit moment weinig te zeg gen, het overvalt me een beetje". En Coy Koopal? Wat denkt de Tilburg- se aanvalsleider van zijn tegenstanders? „Kijk", zegt Coy, „Manchester is een team waaraan wij onze handen vol zullen heb ben. Dat we winnen acht ik haast uitge sloten. Toch reken ik op een draaglijk re sultaat op ons eigen terrein. Daar hoeft het zeker geen „moordpartij" te worden. In Engeland vrees ik wat. Maar we zijn allemaal mensen en verrassingen zijn de wereld niet uit. Willem II zal zijn best doen Nederland waardig te vertegenwoor digen, dat staat vast". Zo luidden dus dc eerste berichten uit het Willem II-kamp, waar men inmid dels druk bezig is een en ander te rege len. Voor andere resultaten van de lotingen (PSV ontmoet Ebsjerg In de strijd om de Europe Cup voor landskampioenen) en verder sportnieuws verwijzen wU naar pagina zeven. Gisteren is in de Amerikaanse haven Port Everglades in Florida het 8713 ton metende vrachtschip „Maximum" aange komen, met aan boord ruim 1204 Cubaan se vluchtelingen. Deze vluchtelingen zijn de laatsten die onder bescherming van het Rode Kruis uit Cuba naar de V.S. worden gebracht. (Van onze verslaggever) Gisterenmorgen in alle vroegte is een bijzonder ernstig ongeval gebeurd op de Zeeuwseweg op het grondgebied van de gemeente Woensdrecht. Een Volks wagenbusje met vier inzittenden en zwaar beladen met materiaal kwam uit de richting Bergen op Zoom en reed in de bocht van de Zeeuwseweg met vol le vaart op een zware trailer van de Herba-conserven uit Krabbendijke. De gevolgen waren ontzettend. De chauffeur van het Volkswagenbusje, de heer A. J. uit Eindhoven en vader van vijf kinderen, was op slag dood. Levensgevaarlijk gewond werd de heer J. C. v. d. M., eveneens uit Eindhoven. Hij was ongehuwd. Om half negen is hij in het Algemeen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom aan de verwondingen bezweken. Voor de twee andere inzittenden, de he ren J. v. A., gehuwd en afkomstig uit Eindhoven en zijn collega A. J. V., on gehuwd en woonachtig in Eindhoven, waren de directe gevolgen iets minder ernstig. Zij zijn zwaar gewond in het ziekenhuis in Bergen op Zoom opgeno men. De chauffeur van de vrachtwagen kwam er met enige lichte verwondingen af, terwijl zijn bijrijder met de schrik vrij kwam. Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen is nog niet geheel bekend. Duidelijk is echter dat door de een of andere oor zaak het Volkswagenbusje op het lin ker gedeelte van de rijbaan is geko men en daardoor tegen het linkerpon tier van de tegemoetkomende vracht wagen reed. De weg lag bezaaid met glasscherven en spijkers en vijf man van de rijkspolitie zijn meer dan twee uur in de weer geweest om het ver keer om te leiden. Zo zag het totaal vernielde Volks wagenbusje er onmiddellijk na het ongeval uit. Het begint er naar uit te zien, dat het „ondergedoken leger" van de vroegere sterke man van Katanga, Moise Tsjombe, genoeg begint te krijgen van het on zekere bestaan in de oerwouden en wil terugkeren tot een meer geregelde vorm van leven. Namens de naar schatting 20.000 man, die na de „capitulatie" van Katanga ver dwenen, is een commissie van vier offi cieren en 50 manschappen dinsdag naar Elisabethstad gekomen, om daar met Alexis Kashiba, de minister van binnen landse zaken van de centrale Kongolese regering, te onderhandelen over een for mele overgave. Na drie uren van confereren keerden twee der officieren naar het oerwoud terug om rapport uit te brengen aan hun Op ongeveer twintig mijl ten noordwesten van IJmuiden moe ten op de Noordzee drie of vier mensen op een vlot ronddobbe ren. Dit merkwaardige bericht werd gisterochtend gemeld door de gezagvoerder van het Russi sche vrachtschip „Murmanski", dat, tengevolge van de vele mist banken, het vlot evenwel uit het oog verloren had. De gezagvoerder van het Finse stoomschip „Argo" deelde zelfs aan Ra dio Scheveningen mee dat het eerder op de dag op dezelfde positie een zeer harde explosie had gehoord uit ooste lijke richting. Gisterenavond is op de gemelde plaats een ronddrijvende deur waarge nomen door een „Lockheed Neptune" van de Marineluchtvaartdienst, die in derhaast van het marinevliegkamp Val kenburg was opgestegen om naar het vlot te zoeken. Ook een olievlek was duidelijk zichtbaar. Na deze ontdekkingen is de groot scheepse speurtocht, die intussen was ingezet, gestaakt wegens het invallen van de duisternis. Vandaag zal het zoe ken worden voortgezet. Aan de reddingsactie werd ook deel genomen door een betonningsvaartuig van het Loodswezen in Den Helder en een reddingboot, die uit dezelfde haven was uitgevaren. Uit IJmuiden had de sleepboot „Simson" zee gekozen. Diver se schepen, ook een Israëlisch, die giste ren de Noordzee bevoeren, hadden koers gezet naar de plaats, waar zich een heel angstig avontuur moet heb ben afgespeeld. In scheepvaartkringen heeft de Rus sische melding wel enige bevreemding gewekt. Men vraagt zich daar name lijk af waarom het bericht, dat toch wel ernstig van aard was. niet onmid dellijk via de radiotelegrafie of -tele fonie aan Radio Scheveningen is door gegeven. lotgenoten. Men neemt algemeen aan, dat hun advies zal luiden om het aanbod van de centrale regering te accepteren. Als voorwaarde voor hun „overgave" eisten de mannen van Tsjombe dat de soldaten van het nationale Kongolese le ger zouden ophouden met arresteren van gewezen Katangese soldaten zonder gel dige arrestatiebevelen. Het initiatief voor de lopende onder handelingen schijnt te zijn genomen door minister Hashiba, die een oproep richtte tot de manschappen van Tsjombe om een delegatie naar Elisabethstad te zen den om de belofte van amnestie van de zijde van de centrale regering 'op waar de te toetsen. Het onderhandelingscon tingent dat nu gevolg heeft gegeven aan deze oproep, is ongemerkt langs de wachtposten van de Verenigde Naties en van de centrale regering de stad binnen geglipt. Minister Kashiba verklaarde na afloop van het gesprek met hen: „Deze kinderen moeten leren, ons te vertrou wen." (Advertenties) —Met wie gaat u op vacautie? -Met bijna iedereen'. uw dierbare sigaar Primo 20 ct Vooraan 22 ct In het bejaardencomplex van de stich ting Neboflat aan de Paterswoldseweg in Groningen zijn vijf bewoners met para tyfus besmet. Bij dertig andere bejaar den in dit honderd bewoners tellende complex zijn verschijnselen waargeno men, die op paratyfus kunnen wijzen. De toestand van de patiënten is niet ernstig. Eén van hen is, overigens om an dere redenen, in een ziekenhuis opgeno men. Verregaande isolatiemaatregelen zijn nog niet noodzakelijk. Uiteraard zijn de vijf patiënten wel afgezonderd. De G.G. D. heeft de overige bewoners verzocht geen bezoek te ontvangen en ook zelf zo weinig mogelijk uit te gaan. De G.G.D. stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de besmetting. Eon huisvrouw veroorzaakte gister middag grote paniek in een kruide nierszaak te' Wolvega. Op haar dringende verzoek om de nieuwe California Ossestaartsoep en Kalfs bouillonsoep voor haar 16 kinderen zei de winkelier,dat deze totaal Ma ren uitverkocht. De vrouw richtte grote ravage aan in het winkelinte- rleur en kon slechts tot bedaren wor den gebracht toen de winkelier haar verzekerde deze verrukkelijke soe pen onmiddellijk te zullen bestellen.'

de Stem | 1963 | | pagina 1