Jan Janssen wint spurt voor te Limoges keizer Rik Fraaie sprin Isege op de wielerbaan van Bordeaux m muvtf van ^oe" Jan Janssen vijfde »a Jan Janssenrevelatie van de kleine Tour wordt ook de revelatie van de grote ronde Rees Snepvangers 11e en Rees Haast 20e -Ti/vage BLOEMEN VOOR MEISJE CORA Rit(ten) Vele valpartijen Gevierde held «J' GROTE TOUR Rituitslag Groene trui Gele trui Ploegenprijs KLEINE TOUR Gele trui Veel centen Bedreiging Demarrage Rebellie Parketvloeren 3 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 JULI 1963 Arbanat» LangonT Bazos! Caplieuxr RIT 9 1-7-63 202km Roqueforti Aire-sur- l'Adoun LEX VAN KREUNINGEN WINT EN RIJDT IN GOUDEN TRUI (Van onze speciale verslaggever) rEn weer won een Nederlander in Bordeaux. Lex van Kreuningen, de altijd lachende loodgieter uit Utrecht, werd zondag de eerste geletruidrager in de Ronde van de Toekomst door op de wielerbaan van het „Stade Muni cipal" van de Franse wijnstad zijn vijf medevluchters - twee Spanjaarden, twee Russen en een Westduitser - op sterke wijze te verslaan. De traditie, dat Bordeaux voor de Nederlanders een gunstige lourslad is, bleef daarmee gehandhaafd. Hans Dekkers, Jan Nolten, Henk Faanliof en Wout Wagtmans wonnen er res pectievelijk in 1952'53'54 en'55 een etappe i n de Tour, Jan Janssen bracht verleden jaar de eerste rit van de Tour de l'Avenir op zijn na am en nu was dus, eveneens in de Ronde van de Toekomst, de 25 jarige onafhankelijke Lex van Kreuningen, aan de beurt. „Die gekke lange''. Chef d'equipe Sjefke Janssen kon het nauwe lijks geloven toen hij kort na het voor Nederland zo glorieuze mo ment, waarop Lex van Kreuningen als eerste de streep was gepas seerd, het stadion binnenkwam. Maar Lex had het hem toch maar gelapt. Zelfs de meest chauvinistische Nederlandse volger had te voren niet op een overwinning gerekend, want niet alleen bevonden zich in de zes man sterke kopgroep de Westduitser Heinz Schulze en de Spanjaarden Juan Sagarduy en José Quesada, maar tevens de geduchte Russen Anatoly Tcherepovitch en Jury Melikov. Voor de laatsten, die als zeer rap be kend staan, werd de spurt echter een enorme deceptie. Bij het binnenkomen van het stadion zaten zij reeds opvallend achterin en dat zou niet meer verande ren. José Quesada stormde als eerste de piste op, met waarschijnlijk de taak de sprint aan te trekken voor zijn landge noot Sagarduy, in Spanje de grote favo riet voor de eindoverwinning. In het spoor van Quesada volgde van Kreunin gen. Lex van Kreuningen, in blakende vorm, vreest momenteel niets en nie mand. Een uitgesproken sprinter is hij niet en daarom lanceerde hij zijn aanval reeds op het voorlaatste rechte stuk. Quesada leek stil te staan toen de lange figuur in de oranjetrui over hem heen daverde. De Duitser Schulze was „nergens" en op dat moment bleek tevens dat de Rus sen kennelijk niet aan het rijden op wielerbanen gewend zijn. Slechts Juan Sagarduy bood nog enige tegenstand maar het deerde Lex van Kreuningen totaal niet. Terwijl het peloton, kort na de lei ders binnengekomen, aan de laatste ron de begon, liet van Kreuningen de Span jaard nog even komen om vervolgens soepel van hem weg te lopen. Met me ters voorsprong ging hij, triomfantelijk een arm opstekend, over de streep. De 128 km lange eerste etappe, die een tamelijk rustig verloop had, werd in het begin gekenmerkt door een aantal mas- Naught reed nog wel even verder, maar een pijnlijke blessure aan het hoofd dwong hem al spoedig de strijd te staken. De Nederlandse ploeg heeft in vrywel alle aanvallen van deze eerste rit een werkzaam aandeel gehad. Toen na ruim veertig kilometer de schermutselingen begonnen was eerst de lange Limburger Jan Schroeder erbij met onder anderen de Belg Cotman en de Zwitser Bingelli als metgezellen en Lex van Kreuningen rea geerde snel toen even verder Quesada, de Fransman Delisle, de Belg Haeseldonckx en enkele anderen het peloton achter zich lieten. Een hevige regenbui met 'bakken tegelijk werd het hemelwater over de karavaan uitgestort bekoelde echter in deze fase van de strijd het enthou siasme aanzienlijk en groot werd de voorsprong dan ook nooit. Een vlucht poging met Jaap de Waard was ook al geen lang leven beschoren, maar niet ver voor de faviltaillering in Castillon la-Bataille (73 km), toen het weer in middels iets beter was geworden, volgde de ontsnapping, die later beslissend zou blijken te zijn. Zes man verkozen de vrijheid: Tcherepovitch, Schulze, Quesa da, Saguarduy, de Brit George Bennett en van Kreuningen. „Ik zag die andere Russen afstoppen en dacht, daar moet je bij zijn", vertelde Lex na afloop. Hij had het goed gezien, want toen de groep een meter of vijftig weg was, spurtte Jury Melikov gemakkelijk uit de hoofdmacht en bracht het aantal leiders zodoende op zeven. Hoewel de voorsprong van de vluchters niet groot werd (ma ximaal 45 seconden), zou het peloton ze toch niet meer terugzien, met uitzon dering van George Bennett, die minder dan 25 km voor het einde door een lekke band terugviel en daarmee de on- fortuinlijkste man van deze openingsrit werd. De anderen hielden stand, al was het verschil aan de finish teruggelopen tot welgeteld zestien seconden. ■u Jan Janssen is verheugd over zijn zege. Hij wordt gelukgewenst door Rik van Looij (links). (Telejoto) (Advertentie) Alwéér: PIBBBW vooraan! 5 WSÊM LEX v. KREÜNINGED I Om prestatie, kwaliteit én prjjs ook voor U Locomotief! Licht lopende Locomotief rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik reeds vanaf 156,50 1 'T \'f Locomotief de winnende fiets! Gemonteerd met 1 Vredestein-banden. 1 (Van onze speciale verslaggever) In angstige spanning heb ben we op de pelouse van het atletiekstadion- netje in Limo ges staan wach ten. Door de luidsprekers had de kreet „le Hollandais Janssen..." ge klonken. Het betekende, dat Jan Janssen in de straten van de porseleinstad op misschien enkele honder den meters voor de finish, uit het compacte peloton moest zijn gespron gen. De seconden leken minuten te du ren. Toen ging er een kreet op uit de toeschouwers op de tribunes. In de ver ste hoek van het stadion stoof een renner in een wit-geel-blauwe trui de sintels op. Het was Jan Janssen, op enkele tiental len meters gevolgd door het jagende veld. Zou de Nederlander het tegen deze overmacht kunnen houden? Achter hem trok Noël Foré, aan de kop van het peloton, waarin de groene trui van Rik van Looy voorin schitterde. Het werd een formidabel gevecht. Jan Janssen nam weinig risico. Hij heeft trouwens op de sintelbaan in zijn woonplaats Nootdorp de nodige ervaring opgedaan en wist precies hoe hij hier moest rijden. Bij het ingaan van de bochten koos hij de buitenzijde, waar door hij in zijn tempo kon blijven. Wel verloor Janssen op deze manier wat terrein op de hongerige meute, die op hem joeg, maar hij voelde zich zo sterk, dat dit hem niet deerde. Jan Janssten fietste zijn eigen koers. Hij wilde en moest winnen om de smaad van Rennes uit te wissen. Toen hij de laatste bocht uitkwam stond de overwinning vast. Met vier seconden voorsprong op Rik van Looy, die zijn jarige schoonmoeder een cadeautje had willen bezorgen, ging Jan Janssen als een triomfantelijk winnaar over de eindstreep. Niet in België werdten zondag de bloemen afgeleverd, die door een internationale organisatie elke dag aan de winnaar van de étappe werden aangeboden, maar aan de woning van Jan Janssens verloofde, Cora Lakens in Nootdorp, belde de bloemist met een enorme ruiker. Een mooier geschenk had Cora, die zondag haar 24ste verjaar? dag vierde, niet kunnen krijgen. Wat kan er in 48 uur toch veel ver anderen. Toen Janssen zegevierend over de eindstreep ging en bedolven werd on der de gelukwensen van iedereen de Nootdorper is enorm populair in de ka ravaan herinnerden we ons het treu rige tafereel van donderdag in Rennes, waar Janssen de vergissing van zijn le ven beging, hetgeen hem de overwinning kostte. Toen een gebroken man, die schreiend van verdriet het middelpunt was van het medelijden van de schare. Nu echter was Jan Janssen de gevierde held, die stralend de hulde in ontvangst nam, Janssen is een vlotte prater, dat hebben de journalisten het vorige jaar in de Ronde van de Toekomst ondervon den. Hij was echter nu zo ondersteboven van* zijn succes, dat hij er bijna geen woord kon uitbrengen. Oud-renner Fred- je de Bruyne, die voor de Vlaamse tele visie Janssen interviewde, moest zelf het woord doen Janssen beaamde slechts wat de geroutineerde „Fredje" suggereerde. Toeni op het erepodium tussen Rik van Looy en Gilbert Desmet, voor het forum van een legertje fotografen en filmmen sen, die tientallen platen en meters film op de Nederlander verschoten. Het feest werd pas groots, toen Jans sen geflankeerd werd door twee schone meiskes in de typische kleding van de Limousine, de landstreek, waarvan Limo ges het centrum is. „Alors mademoiselle, geef hem een kus...." De fotografen waren niet tevre den te stellen. Zij wisten in Janssen een groot renner voor de lenzien te hebben en schoten de ene plaat na de andere, ver volgens de ereronde met een grote rui ker bloemen in de hand en luid toege juicht door het publiek op de tribunes, onder wie zich toevallig een groepje Ne derlandse toeristen bevonden, dat zich natuurlijk helemaal de kelen schor schreeuwde. Eindelijk had Janssen even tijd om ons het verhaal van zijn ontsnapping te ver tellen. „Ik had in het begin niet zo goed gereden, maar toch voelde ik dat 't van daag zou kunnen. Daarom heb ik aldoor voor in de groep gefietst, maar ik ben wel bang geweest toen die groep met Van Looy na 219 km demarreerde. Aan de andere kant voelde ik me wel veilig, omdat Anquetil er niet bij zat. Het is precies gegaan zoals ik had verwacht. Van Looy werd teruggehaald. Toen hety veld in die steile klim in Limoges, dat was een kilometer voor de streep, even stil viel, ben ik zelf gedemarreerd. Nou, en de rest heb je zelf gezien. Is het niet enorm? Wat zal Cora blij zijn". Janssen pakte zijn fiets en reed met opgeheven hoofd het stadion uit. Buiten wachtte hem nog een kleine verrassing. Louison Bobet, die de Tour als radio-verslaggever volgt, stond daar en klopte Janssen uit bundig op de schouder: „Formidable Jean.... formidable...." LEX VAN KREUNINGEN hijzonder knap sale valpartijen. Voor de Nederlanders hadden 'deze geen ernstige gevolgen. Slechts Bart Solaro was er tweemaal bij betrokken. Hoewel zijn fiets reeds na ruim tien kilometer, toen hij met 31 andere coureurs tegen de grond smakte, zeer ernstig beschadigd werd, bereikte de Bosschenaar toch in het peloton Bor deaux. Minder fortuinlijk verging het de Brit Gordon MacNaught, die eveneens betrokken raakte bij een valpartij. Mac- RIK van Looii verslaat iedereen te Bordeaux De uitslag van de rit Angers - Limo ges (236 km): IJ an Janssen (Ned. - De Muer) 6.01.50 met bon. 6.00.59; 2 Van Looy (B. - Dries sijs) 6.02.03 m.b. 6.01.33; 3 Foré (B., Schot- te); 4 Graczyk (Fr. - Remy): 5 Van Aer- de (B. - Naeye); 6 Daems (B. - Plaud); 7 Bocklandt (B. - Schotte); 8 Beheyt (B. - De Kimpe); 9 lgnolin (Fr. - Geminia- ni); 10 Carlesi (It. - Albani); li Bari- viera (It. - Milano); 12 Gainche (Fr. - Magne); 13 Van Geneugden (B. - Dier- sens); 14 Aerenhouts (B. - Driessens); 15 Gilbert Desmet I (B. - De Kimpe); 16 Derboven (B. - Driessens); 17 Gentina (It. - Milano); 18 Barrutia (Sp. - Langa- rica); 19 De Wolf (B. - Naeye); 20 Ent hoven (Ned. - De Muer), allen in dezelf de tijd als Van Looy. In het peloton de Nederlanders Gelder mans (55e) en Zilverberg (32e). De uitslag van de etappe over 231,5 km van Limoges naar Bordeaux luidt: 1 Rik van Looy <B. - Driessens) 5.34.20 met bon. 5.33.20; 2 Foré (B. - Driessens) 5.34.20 met bon. 5.33.50; 3 Van Aerde (B. - Naeye) 5.34.20; 4 Darrigade (Fr. - Re my); 5 Jan Janssen (Ned. - De Muer); 6 G. Desmet I (B. - De Kimpe); 7 De Cabooter (B. - Naeye); 8 Otano (Sp. - Remy); 9 Gainche (Fr. - Magne) 5.34.20; 10 Aerenhouts (B. - Driessens): 11 Be- heydt (B. - De Kimpe); 12 Hellemans (B. - Magne); 13 Van Schil B. - Mag ne); 14 Van Geneugden (B. - Driessens); 15 De Breuker (B. - Naeye); 16 Doom (B. - De Kimpe); 17 Pauwels (B. - De Kimpe); 18 Bocklandt (B. - Schotte); 19 Hoevenaers (B. - Plaud); 20 Dick Ent hoven (Ned. - De Muer); 25 Anquetil (Fr. - Geminiani) allen dezelfde tijd als van Looy 5.34.20. 12 Poulidor (Fr. - Magne) 43.34.12 op 7.44; 13 Ramsbottom (G.B. - De Muer) 43.34.38 op 7.59; 14 Planckaert (B. - Schotte) 43.34.42 op 8.03; 15 Jan Janssen (Ned. - De Muer) 43.35.02 op 8.24; 16 Soler (Sp. - Schotte) 43.35.09 op 8.30; 17 Van Aerde (B. - Naeye) 43.35.12 op 8.33; 18 Melckenbeek (B. - Magne) 43.35.22 op 8.43; 19 Dick Enthoven (Ned. - De Muer) 43.35.34 op 8.55: 20 Junkermann (Did. - De Kimpe) 43.35.37 op 8.58; 23 Ab Gel- dennans (Ned. - Geminiani) 43.36.19 op 9.40: 35 Huub Zilverberg (Ned. - Dries sens) 43.37.30 op 10.51. Na de achtste etappe luidt het alge meen klassement: 1 Desmet (B. - De Kimpe! 43.26.39; 2 Anglade (Fr. - De Muer) 43.26.45 op 6 SeCV i, (Ierl- Geminiani) 43.27.41 ,n Tongerloo (B. - Driessens) op OA4; 5 O'ano 'Sp. - Remy) 43.28.52 op 2.13; 6 Stablinski (Fr. - Ge miniani) 42.32.36 op 5.56: 7 Anquetil (Fr. Gem,£i^!rli, 43 32-53 op 6.14: 8 Suarez (Sp. - Schotte) z.t.: 9 Van Looy (B. Driessens) 43.33.33 op 6.54; 10 Pauwels 'B. - De Kimpe) 43.34.08 op 7.29: 11 Ba- hamontes (Spr. - Remy) 43.34.12 op 7.33; Na de achtste etappe luidt het punten klassement: 1 Van Looy (B. - Driessens) 105 pnt.; 2 Janssen <Ned. - De Muer) 82 pnt.; 3 en 4 Desmet I en Van Aerde (B.) beiden 67 pnt.; 5 Darrigade (Fr. - Remy) 47 pnt. De Belg Bocklandt kreegt de prijs voor de strijdlustigste renner. Het ploegenklassement van de achtste etappe luidt: 1 Driessens (Van Looy - Aerenhouts - Van Geneugden) 16.43.00: 2 Schotte; 3 Remy; 4 De Muer; 5 De Kimpe. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1 Geminiani 130.28.50: 2 De Muer 130.29.38; 3 Driessens 130.32.04: 4 Schot te 130.37.11; 5 De Kimpe 130.37.14 Dc uitslag van de eerste etappe de Ronde van de Toekomst luidt: 1 Lex van Kreuningen (Ned.) 3 uur 3 min. 43 sec.: 2 Sagarduy (Spanje) z.t. met bonificatie 3.03.13; 3 Tcherepovitch (Rus land) z.t.: 4 Melikov (Rusl.) z.t.; 5 Schulz (Did.) z.t.; 6 Quesada (Spanje) z.t.; Nuttall (G.B.) 3.03.59; 8 Haeseldonckx (B.) z.t.; 9 Schejbal (Tsjech) z.t.; 10 Cotman (B.) z.t.; 11 Snepvangers (Ned.) z.t.; 12 Kulibine (Rusl.) z.t. 13 Petrov (Rusl.) z.t.; 14 Schroeder (Ned.) z.t.; 15 Auld (Ierl.) z.t.: 16 Vyncke (B.) z.t.; 17 El Grouch (Marokko) z.t.; 18 Fabbri (It.) z.t.; 20 Haast (Ned.) z.t.; 21 De Waard (Ned.) z.t.: 22 Solaro (Ned.) z.t.: 30 Ha- rings (Ned.) z.t.; 31 Van Egmond (Ned.) z.t. (Van onze speciale verslaggever) De 23-jarige Wf jQr Nederlander (-^§22^ ^an Janssen, lff£^j§§l§|^L. de revelatie f5? Cjy van de Ronde 4j|> komst van het vorig jaar is worden van het eerste tourweekend door za terdag in de zevende etappe naar Limoges een prachtige overwin ning te behalen en zondag op de rose wielerbaan van de havenstad Bordeaux als vijfde te eindigen. Daar zegevierde in een zeer onre gelmatige spurt de drager van de groene trui Rik van Looy, die re vanche nam voor zijn nederlaag in Limoges, waar hij achter Janssen met de tweede plaats genoegen had moeten nemen. Het duel tussen van Looy cn Janssen, die door zijn schitterende resultaten in het puntenklassement tweede is gewor den, is echter in de stad der Girondijnen van buitenaf beïnvloed. Janssen had bij het binnekomen het wiel van van Looy gepakt, voor wie Ludo Janssens de spurt ging aantrekken. Er waren echter meer gegadigden: Michel van Aerde, Noel Fo ré, de plaatselijke favoriet Darrigade, Willy Vannitsen en nog anderen drongen zich naar voren. In de voorlaatste bocht zag Jan Jans sen onder in de bocht een gaatje, maar toen hij daar in sprong, werd hij door een van de concurrenten, waarschijnlijk Wil ly Vannitsen, aan zijn trui getrokken en verloor het contact met van Looy, Jans sen, die al zijn stuurkunst moest aanwen den om niet de pelouse op te rijden, moest nu buitenom komen en het was een te zware opgave om nu nog van Looy te bedreigen. In de laatste 200 m gebeurde er nog het een en ander. Wil ly Vannitsen wilde in een te nauw gat kruipen, viel en sleepte een vijftal ren ners met zich mee. Voor Vannitsen, die met een gebroken sleutelbeen onder aan de baan bleef lig gen. was de Tour afgelopen. Inmiddels had het duel tussen Rik van Looy en André Darrigade zich afgespeeld, van wie de laatste hier voor zijn tienduizen- (Advertentie) Voor betere sportprestaties Imp. Dextrose tabl. ELMA Breda. Tal. 30183 Pas 23 jaar zijn en dan al zoveel roem vergaard te hebben. Jan Janssen is een grote figuur geworden in die internatio" nale wielerwereld. Het eerst vestigde hij de aandacht op zich toen hij in '61 in de eerste Ronde van de Toekomst een étappe won. Maar pas het vorige jaar brak hij goed cioor met drie étappe-zeges, in de voor de Nederlandse ploeg zo suc cesvolle Tour de l'Avenir, waarin de mannen van Sjsfke Janssen, mede door de grote krach van Jan Janssen, de ploegenprijs veroverde. De ex-tuinder uit Nootdorp besloo; over te gaan naar de beroepsklasse en. daar staafde hij zijn grote toekomst. In het begin van dit sei zoen werd hij tweede in de Waalse Pijl, derde in Parijs-Roubaix en vervolgens won hij een étappe in de Midi Libre en bezette achter de Spanjaard Manzaneque de tweede plaats in het eindklassement. Zijn ploegleider Maurice de Muer, die het Janssen .erg kwalyk had genomen, dat hy toch in de Ronde van Nederland was gestart, kon niet- meer terug. Jans sen kreeg een plaats in de équipe in de Ronde van FrankryL en de Muer heeft er geen spyt van gehad. Integendeel, de Fransman, die zijn „rebel" in Limoges als eerste om de hals viel, vertelde, dat hij Janssen nu hele maal voor de groene trui laat rijden. Lof tuitingen werden de Nederlander ook toegezwaaid door Henri Anglade en Josef Groussard. De laatste die zelf op de weg ook zeer goed spurt is val bewondering van zijn ploegmaat: „Om qp een derge lijke wijze te kunnen winnet moet je van öen bijzondere klasse zijn" Naast de roem bracht de vlucht van Janssen ook een geduchte financiële buit binnen. Voor het winnen var. de étappe kreeg hij 2000 francs en omda- zijn ploeg in het dagklassement eerste werd nog eens 1000 francs. Daarbij kwam dan nog een premie van 500 francs omdat Jans sen de „poulain" van de étappe werd. Dit is een prijs die wordt toegekend aan de renner, die de grootste sprong in het klassement maakt. In de rit van Angers naar Limoges was dat Janssen, die dank zij de minuut bonificatie van de 22ste naar de 15e plaats klom. In totaal "inracht Jansgen dus 3500 nieuwe francs in het laatje, een bedrag, dat enkele ploegen nog niet in zeven dagen bij elkaar heb ben gefietst. den supporters nog eenmaal wilde win nen. Maar van Looy was was hem te slim af. De Belg drukte de naar beneden schietende Darrigade omhoog en won. De Girondijnen namen met deze gang van zaken geen genoegen. Zij jouwden de Belg uit, wierpen hun zitkussentjes naar hem toen hij zijn ereronde reed en eisten zijn deklassering, want Darri gade werd slechts vierde achter Noel Foré en Michel van Aerde. Het voornaamste resultaat van twee dagen hard koersen was, dat Rik van Looy door zijn bonificaties anderhalve minuut op Jacques Anquetil is ingelopen en nu nog slechts nog 40 sec. op de Fransman achterstaat. Zowel in de rit van Angers naar Limoges, als in de etappe naar Bordeaux hebben de azen het veld zo sterk gecontroleerd, dat bij na niemand de gelegenheid heeft gekre gen te ontsnappen. Pogingen waren er vele, pogingen ook van Anquetil om Ba- hamontes op afstand te rijden en ten slotte aanvallen van van Looy en An quetil, wiens mannen het bijzonder druk hebben gehad met het terughalen van de vluchters. De enigen die bij deze gevechten ga ren hebben gesponnen zijn Poulidor en Bahamontes. die aangekondigd hebben dinsdag in de eerste Pyreneeën-etappe de krachten te gaan aftasten. Het grote spel moet nog gaan beginnen. Zaterdag al had de karavaan een voor proefje gekregen van de onderlinge strijd, die in de triomfantelijke zege van Jan Janssen eindigde. Keer op keer werd de alarmklok geluid, waardoor het tempo met sprongen omhoog ging. Maar steeds ook weer was èr wel de een of andere ploeg, die de concurrentie in de voorhoede ging bestrijden. En zo trok het gesloten veld tenslotte op Limoges af. Onder de rode vlag. die de laatste km naar de meet aangeeft sloeg Jan Jans sen toe. Hij demarreerde met zoveel ge weld, dat hij enkele tientallen meters voorsprong kon nemen en die liet hij zich niet meer afsnoepen. Evenals een jaar geleden, toen Huub Zilverberg in Saint Nazaire, Bas Maliepaard in de spurt versloeg, had een Nederlander op de eerste zaterdag van de tour de etappe gewonnen. Zondagochtend voor de start in Limo ges waren de gedachten van de vier Ne derlanders in de karavaan teruggegaan naar de jaren vijftig, toen de Neder landers achter elkaar successen boekten op de wielerbaan van Bordeaux. Jan Janssen zei ronduit: „Het is wel prach tig dat ik gisteren heb gewonnen en het lijkt misschien een beetje zelfzuchtig, maar vandaag wil ik weer vooraan zit- Rik van Looij neemt revanche in Bordeaux. Geheel links op de foto Jan Janssen, die een nieuwe ere plaats behaalt. Van links naar rechts: Jan Janssen, Van Aerde, Van Looij en Fore. (Telefotoj ten". Zilverberg en Enthoven hadden zich minder gras uitgelaten. Ab Geldermans echter klaagde steen en been: „Het is toch wel erg als je al door voor Anquetil moet rijden en nooit eens de kans krijgt om je eigen gang te gaan". Geldermans is het knechtschap kennelijk beu geworden en hij pleegde in de rit van zondag dan ook een beetje rebellie, toen hij 50 km voor Bordeaux, samen met de Belg Proost, wegsprong. Het tweetal veroverde een grootse voorsprong van 50 sec., maar moest ten slotte bukken voor het geweld van de jagende achtervolgers, die 20 km voor de wielerbaan op het tweetal neerstreken Geldermans had gefaald. Het zit hem dwars, dat alle aandacht in Nederland nu op Jan Janssen is gericht. Misschien zal dit de Bverwijker in de bergen in spireren voor een nieuwe stunt (Advertentie) en stroken PARKON Vloerenbedrijf Tilburgseweg 29 - Breda De rit van vandaag is de laatste (vrij) vlakke etappe voor de renners van de grote Tour. Zij handelt over een afstand van 202 kilometer en loopt van Bordeaux naar Pau. De renners van de kleine Tour rijden precies hetzelfde traject.

de Stem | 1963 | | pagina 3