Formateur zette zich zelf buitenspel Miljoen mensen juichen Kennedy toe P Na drie weken vergeefse formatie-poging HOBSON BEËDIGD V.S. vierkant achter Berlijn Zweedse regering stelt onderzoekcommissie in 38 doden BELGISCH MILITAIR VLIEGTUIG STORT NEER Houding eigen fractie gaf doorslag Spion Wennerstroem Nederlandse studenten aangehouden Kennedy naar Paus Paulus VI FRIO DIEPVRIES SSfSEK DAGBLAD VOOR ZEELAND (opvolger Profumo) P? ZUIDAFRIKAANSE delegatie op de {•ED.-vergadering in Genève blijft ge handhaafd, ook al wordt zij door de an dere landen niet langer erkend. Wisselend bewolkt Nieuwe informateur? Complexe situatie Manoeuvre Toxopeus Veranderde tijden Twee Nederlandse militairen gewond in Duitsland Luchtbrug startte 15 jaar geleden Ovatie „Ik ben een Berlijner" Oost-Europa Afgeschermd Naar Ierland nu extra-voordelig 1 103e JAARGANG No. 24318 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 DONDERDAG 27 JUNI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso: f 9.25 per post excl. 0,35 incasso: 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) DR. DE KORT GEEFT OPDRACHT TERUG Een transportvliegtuig van het Belgische leger met 47 parachutis ten en bemanningsleden aan boord is gisterenmorgen neergestort in de omgeving van het Westduitse dorp Augustdorf in een woest ter rein, dat tot militaire oefenterrei nen behoort. Slechts negen para chutisten konden het vege lijf red den door uit het toestel te sprin gen, vlak voor het brandend neer kwam op een heuvel. Twee van hen werden gewond. Het vliegtuig was uit België vertrokken om de parachutisten naar een NAVO- oefening bij Kassei te brengen. Volgens een ooggetuige sloeg er vlak voor het ongeluk een vlam van zeker vijftien meter uit de staart van het vlieg tuig. De Westduitse politie neemt aan. dat het vliegtuig munitie aan boord moet hebben gehad, die tijdens de vlucht in brand is geraakt. Het Westduitse leger heeft onmiddel lijk militairen en ambulances naar de plaats van de ramp gezonden. Het Bel gische hoofdkwartier in Keulen stuurde eveneens een hefschroefvliegtuig met dokters en zusters. Ook uit Soest (D.) ging een wentelwiek met medici en Bel gische officieren aan boord de lucht in. De Westduitse Bondsdag heeft de zit ting woensdagmiddag onderbroken en korte tijd stilte betracht om de 38 om gekomen Belgen te gedenken. Voorzitter Eugen Gerstenmaicr betuigde koning en volk van België zijn meeleven met de ramp. Koningin Elizabeth heeft gisteren tij dens een raadszitting sir John Hobson beëdigd als minister van oorlog, als op volger van Profumo. De plechtigheid vond plaats in een besloten zitting. Eveneens heeft de koningin het besluit van MacMillan goedgekeurd, dat Pro fumo verwijderde uit de Raad van State, Ondertussen heeft zich een nieuwe ont wikkeling voorgedaan in de affaire-Pro- fumo. Jimmy Morrison, een fotograaf in Lon den, is door Scotland Yard verhoord om dat hij beweert dat zijn appartement en studio door een bende zijn doorzocht, die op zoek was naar een microfilm, die ver band zou hebben met de affaire-Profu- mo. De fotograag beweert, dat deze film heeft toebehoord aan Ivanov, de vroege re Russische marine-attaché, die eveneens betrokken is in de affaire-Keeler. Mor rison beweerde dat de film van een type was dat spionnen plegen te gebrui ken. Scotland Yard heeft zich over deze zaak van alle commentaar onthouden. „Sinds die film in mijn vorige studio werd achtergelaten, werd ik door gehei me telefoontjes lastig gevallen", aldus beweert Morrison, die eraan toevoegde, dat deze telefonades nu een dreigend ka rakter hebben gekregen. Gisteren werd hij opgebeld door een hem onbekende vrouw met buitenlands accent, die waar schuwde: „Laat er de politie buiten". iN ROTTERDAM zijn zestien personen aangehouden wegens het bedrijven van hazardspel. Dertien van hen zijn intussen weer vrij. EVENALS AMERIKA reeds gedaan heeft ®e£t thans ook Engeland de Russische duellen verworpen om van de Mid- ken ^ee een kernvrt)e zone te ma- en Prinses Beatrix zullen n,-~nsdag aanstaande aanwezig zijn als ™s Bernhard in het Koninklijk In- uuut voor de Tropen te Amsterdam de BuberUSPri"'S u*treikt aan Pr°f- Martin IC MeÏUachting meegedeeld door het i ie'm A' Reldlg tot hedenavond, op-1 gemaakt woensdagavond 23.15 uur. '^elr-Kle bewolking met enkele] voorkomende buien. Vrij Gnbbï g.C t0t ",at'Se wind tussen; zuidwest en noordwest. Weinig ver-' andering in temperatuur. t ondS.aaogooZOn onder 2104 uur' maan onder 0.22 uur: morgen zon op 4.22 "Ur, maan op 12,12 uur. J (Van onze parlementaire redactie) De formatie-De Kort is mislukt. Drie weken nadat hij vol vertrouwen de opdracht had aanvaard om „een kabinet te vormen dat zich verzekerd kan achten van een ruime steun in het parlement''', heeft dr. De Kort de Koningin moeten berichten, dat hij er niet in is geslaagd die opdracht te volvoeren. Dr. De Kort heeft zijn opdracht gisteravond op Soestdijk teruggegeven. Tevoren is hij nog uren lang bezig geweest met het zoeken naar een uitweg in de impasse waarin hij zichzelf door zijn wijze van formeren had gewerkt. Het schijnt, dat hij nog gespeeld heeft met de gedachte de A.R.-minister van financiën, prof. Zijlstra, als premier voor zijn formatiekarretje te spannen. Tenslotte moest ook hij in het onvermijdelijke berusten. Hij kon niet verder vanwege de tegenwerking van zijn eigen frac tie en de onwil der liberalen om akkoord te gaan met een als een ultimatum gepresenteerd ontwerp- program. De doorslag heeft ech ter gegeven de houding van de K.V.P.-fractie, die niet bereid is dr. De Korts voorkeur voor de V.V.D. ongemotiveerd te aanvaar den. De koningin zal vandaag achtereenvol gens voor een conferentie op het Huis ten Bosch ontvangen: mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, mr. F. J. F. M. van Thiel, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, prof. mr. L. J. M. Beel, vice-president van de Raad van State, de heer W. J. Andriessen, waarnemend voor zitter van de Tweede-Kamerfractie van de K.V.P., prof. dr. ir. A. Vondeling, voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van de P.v.d.A.. mr. E. H. Toxopeus, voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van de V.V.D., de heer H. van Eysden, voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van de A.R.-partij en mr. H. K. J. Beer- nink, voorzitter van de Tweede-Kamer fractie van de C.H.U. Ter voorbereiding van liet advies dat de heer Andriessen uitbrengt, is de K.V. P.-fractic voor vanmorgen in spoedver gadering bijeengeroepen. In politieke kringen is men bijzonder benieuwd wie de koningin thans als formateur zal aan wijzen. Dr. De Kort laat een zo verwar de situatie achter, dat ook de aanwijzing van een informateur (prof. Romme, prof. Beel of prof. De Gaay Fortman?) niet tot de onmogelijkheden behoort. Behalve dr. De Kort zelf is er name^ lijk geen „schuldige" aan te wijzen voor het mislukken van de formatie-De Kort. Daarom kan de koningin zich in dit geval moeilijk beroepen op de bij alle formaties geldende regel, dat hij die de brokken maakt ook moet zorgen dat de scherven worden opgeruimd. Rond het Binnenhof noemt men thans als mogelijke formateur prof. De Quay dr. Veldkamp en prof. Vondeling. Zij die de socialistische fractieleider als forma teur aanbevelen, hopen door diens for matie het onaantastbare bewijs geleverd te krijgen (dat dr. De Kort niet heeft kunnen leveren), dat een kabinet met de socialisten onmogelijk is. Prof. Vondeling zou echter zeer waarschijnlijk niet bereid zijn dit spelletje mee te spelen. Dr. Veld kamp wordt genoemd omdat hij binnen de K.V.P.-fractie de voorman is geweest in het verzet tegen de formatieprocedure van dr. De Kort. De drie christelijke partijen en de V.V.D. zouden echter het liefst prof. De Quay als formateur zien aantre den. Men is zich er echter van be wust, dat een formatie-opdracht een zwaar offer voor prof. De Quay be tekent. Hij wil zich toch al het liefst uit de politiek terugtrekken. De hoogst complexe situatie, die dr. De Kort heeft achtergelaten, kan niet bevorderlijk zijn om zijn aarzeling om in de politiek te blijven te over winnen. Prof. De Quay heeft intussen het pres tige om, zich losmakend van de proce dure-De Kort, een door ieder aanvaarde politieke keuze te maken voor de V.V.D. Men neemt aan dat hij ook weinig moei te zou hebben om met de liberalen tot een redelijke oplossing te komen van de nog enkele onopgeloste programmapun ten. Dat die programmapunten nog niet zijn opgelost, met name over de woning bouw en de commerciële televisie, is te danken aan het feit dat het ontwerp- program dat dr. De Kort de liberalen min of meer als een ultimatum heeft voorgelegd, niet als zodanig door mr. Toxopeus is aanvaard. Hij heeft het niet afgewezen gisteren, maar hij wil er over onderhandelen. Er zijn in het verleden meer formatie- pogingen mislukt. Formateurs van groot politiek kaliber, als bijvoorbeeld dr. Drees, hebben daarvan geen blijvend na deel ondervonden. Maakt men echter de balans op van de drie weken formatie van dr. De Kort, dan dringt de conclusie zich op, dat dr. De Kort zowel aan de K.V.P. als aan de door hem beoogde re geringscombinatie schade heeft b erok- kend. De grootste knauw heeft echter het po litieke prestige van hemzelf gekregen. Men vraagt zich in politieke kringen af of dr. De Kort na het echec van deze formatie nog wel fractievoorzitter van de K.V.P. kan blijven. Dr. De Kort heeft echter zijn achter ban en vrienden genegeerd. Hij heeft zich opgesloten in een ivoren toren. Van daaruit heeft hij een eigen spel gespeeld, dat, omdat er iedere toelichting op ont brak niet werd begrepen en dus moest mislukken. Als ik een heel goed program wil heb ben moet ik de P.v.d.A. en V.V.D. ver der tegen elkaar uitspelen, dacht echter dr. De Kort. Hij maakte dus geen keuze, maar hield zowel de socialisten als de liberalen aan het lijntje. Zijn verwach ting was dat de socialisten dan van zelf wel zouden afvallen. Dat bleek een mis rekening te zijn. De P.v.d.A.-fractie ver loochende haar verkiezingsmanifest. Doordat de socialisten in het spel bleven werden ook de liberalen tot allerlei con cessies gedwongen. De V.V.D.-achterban ging morren. Mr. Toxopeus werd er on rustig van. Hij kreeg echter een kans om in te grijpen toen de C.H.U.-fractie, ont stemd over het aarzelen van dr. De Kort en bevreesd voor de druk van bepaalde K.A.B.-zijde, ter voorkoming van een samengaan met de P.v.d.A. openlijk de zijde koos van de V.V.D. Mr. Toxopeus dwong dr. De Kort een keuze te maken tussen de V.V.D. en de P.v.d.A. Hij kon dat doen, omdat dr. De Kort de protestants-christe lijke partijen van zich had vervreemd. Zij waren teleurgesteld dat de schone belofte van dr. De Kort over een nauw samengaan van de christen-democraten niet door daden waren waar gemaakt. Dr. De Kort liet zich nog steeds zonder ruggespraak met zijn achterban door de V.V.D. tot een keuze dwin gen. Zijn motivering voor het afstoten van de P.v.d.A. was echter zo zwak, dat de K.V.P.-fractie, al lang ontstemd over de gang van zaken, rebelleerde. Dr. De Kort had die opstand in de eigen ge lederen niet verwacht. Hij dacht dat hij, evenals destijds prof. Romme, los van de fractie, een eigen spel kon spelen. Hij heeft echter over het hoofd gezien, dat de tijden veranderd zijn en dat de frac tie, wat zij van prof. Romme accepteerde, niet per se ook van hem zou aanvaarden. Het hoeft geen nader betoog dat de positie van de K.V.P. er door deze gang van zaken niet sterker op is geworden. Het falen van dr. De Kort slaat immers op de K.V.P.-fractie terug. De mislukking van de formatie-De Kort leidt er bovendien toe, dat een nieuw kabinet van de drie met de V.V.D. in iets anders gelooft men niet op het Binnenhof weer een moeilijke start krijgt, terwijl die start op basis van de verkiezingsuitslag zo goed had kunnen zijn. „De vastbeslotenheid van de drie westelijke geallieerden de V.S., Frankrijk en Groot-Brittannië om Berlyn te verdedigen is in steen gehouwen". Aldus Kennedy, de Amerikaanse president, hij zijn aan komst in Berlijn. Zijn vierdaags bezoek aan Duitsland beëindigde Ken nedy door zich ondubbelzinnig achter het streven naar vrijheid voor Berlijn te stellen. West-Duitsland heeft dit begrepen en gewaardeerd. West-Berlijn wel heel in het hijzonder. Er waren 1.300.000 mensen op de been. Kennedy bracht op twee plaatsen hij de Brandenburger Poort en bij Checkpoint Charlie een bezoek aan de Berlijnse muur. De tocht door de straten van West-Berlijn was een ware triomftocht. moeten komen tot een eerlijke en daad werkelijke overeenkomst om een einde te maken aan de bewapeningswedloop. Deze kansen liggen wellicht morgen niet voor het oprapen, maar wij zullen ons streven moeten voortzetten in het belang van de mens", aldus Kennedy. Het enthousiasme der menigte was de gehele dag enorm. Op verschillende plaatsen slaagde de politie er niet in de mensenmassa in bedwang te houden. De autocolonne schier bedolven onder bloemen moest dan wel halt houden. inksler rijs vraag agina Vandaag beleeft onze pinkster- prijsvraag zijn laatste fase. Een milde prijzenregen daalt nu op ,2 het verspreidingsgebied van onze J krant neer. De lezer vindt elders 2 in dit nummer de volledige uitslag, 2 het juryrapport enalvast e^i paar wenken voor de volgende pinksterprijsvraag. De Zweedse regering heeft woensdag avond een commissie van drie rechtskun digen ingesteld om na te gaan hoe kolo nel Wennerstroem vijftien jaar lang spio nage heeft kunnen bedrijven zonder ont dekt te zyn geworden. Met militaire des kundigen werd nagegaan hoe de schade van vyftien jaar spionage zo snel mo gelijk ongedaan kan worden gemaakt. „We hebben de hoop dat het politie onderzoek zal onthullen welke militaire geheimen werden doorgegeven. Dan zul len de militaire deskundigen zich kun nen wijden aan de vraag hoe de schade hersteld kan worden", zei premier Erlan- der na de kabinetsvergadering van woens dag. Wennerstroem wordt tot vrijdag aan staande aan de tand gevoeld. Dan moet de verdachte voor het stadsgerecht van Stockholm verschijnen ter inleiding van een proces wegens ernstige spionage en illegale activiteiten voor vreemde mo gendheden. Hij kan hiervoor levenslang krijgen, de zwaarste straf in Zweden. Het blijkt dat de Zweedse geheime dienst de gangen van Wennerstroem ge durende ruim een jaar zorgvuldig heeft laten nagaan. Alle telefoongesprekken van de spion werden afgeluisterd en op de band opgenomen. Pas enkele dagen geleden is me vrouw Wennerstroem te weten geko men met wat voor praktijken haar man zich bezigheild. Terwijl hij was gearresteerd, zag men haar in de tuin zitten en zonnebaden in de tuin van de villa. Zij meende dat haar man op zakenreis was. Ook zij wordt door de politie ondervraagd. Wennerstroem spreekt onberispelijk Russisch en heeft snel carrière gemaakt. Zijn eerste buitenlandse missie in 1940 gold Rusland. Vandaar werd hij naar Washington gedirigeerd en later werd hij OVERSTE WENNERSTROEM grand seigneur en spion hoofd afdeling luchtmacht van de Zweed se defensie. Als ontwapeningsdeskundige was hij de laatste tijd in Genève gedeta cheerd. Men neemt algemeen aan dat het be zoek van Kroestjev aan Zweden, dat werd voorbereid, thans op losse schroe ven zal komen te staan. Premier Erlan- der sprak gisteren voor de radio van een „verkoeling" in de verhouding tot Rusland. Elders in ons blad vindt de lezer ach- tergrondnieuws over deze affaire-. In de zeer vroege morgen van woens dag zijn twee militairen in Duitsland in de omgeving van het plaatsje Celle met een jeep tegen een boom gereden. Bei den werden gewond naar het algemeen ziekenhuis van Celle overgebracht. De 35-jarige gehuwde sergeant van 102 technische dienst bataljon A. Vijge uit Arnhem werd ernstig gewond. Hij kreeg een schedeldakfractuur. De 21-jarige reserve-sergeant van 11 technische dienst bataljon J. A. Klabbers uit Heumen (Gld.) liep een hersen schudding op. De Westberlijnse politie heeft vijf Ne derlandse studenten en nog zes perso nen aangehouden, die bezig waren met 't uitdelen van communistische vlugschrif ten. Hierin stond: „Mijnheer de president (Kennedy), West-Berlijn wenst normale betrekkingen met de (Oost-)duitse De mocratische Republiek". Andere, volgens de Westberlijnse poli tie op verscheidene plaatsen verspreide vlugschriften, bevatten de volgende tek sten: „Maak een eind aan de rassen- terreur in de Verenigde Staten" en „Wij willen een vredesverdrag en een vrije neutrale stad West-Berlijn". De aangehoudenen werden vrijgelaten nadat hun namen en adressen waren op geschreven. De niet genoemde Nederlandse studen ten houden verblijf in het Westberlijnse „Huis van de toekomst". Zij verspreid den hun blaadjes op de Kurfuersten- damm, Tot een menigte van honderddui zend mensen voor het stadhuis [Schoeneberg zei Kennedy, dat hij geen stad kende, die achttien jaar •werd belegerd en nog met onver hinderde levenskracht en onwan kelbare hoop even sterk overeind ptaat als Berlijn. Hij noemde de •Berlijnse muur een teken van het •falen der communisten. - Het was gisteren vijftien jaar geleden idat de luchtbrug naar Berlijn werd inge steld. Schepper van die luchtbrug was generaal Lucius Clay, die zich gisteren in het gezelschap van de Amerikaanse pre sident bevond. Kennedy's toespraak voor het stadhuis Schoeneberg werd herhaal delijk door gejuich onderbroken. Dat gejuich werd een donderende ovatie toen de president generaal Clay naar vo ren schoof, hem de hand schudde en zei: „Hij zal terugkomen als dat noodzakelijk is". Op het Berlijnse vliegveld Tegel was Kennedy in de ochtenduren verwelkomd door bondskanselier Adenauer en de burgemeester van West-Berlijn, Willy Brandt. Toen bondskanselier Adenauer Kenne dy dank bracht voor zijn bezoek aan Duitsland, riep hij, wijzend op de over weldigende belangstelling, uit: „Vandaag heeft hier een volksuitspraak plaatsge vonden die haar weerga niet heeft in de gehele wereld". Kennedy heeft voor de vuist weg ook nog het woord gevoerd op het con gres van de Duitse vakvereniging van bouwvakarbeiders, dat in Berlijn juist aan de gang was. „Tweeduizend jaar ge leden", aldus Kennedy, „zei men vol trots: ik ben een burger van Rome. Thans is in de wereld der vrijheid de hoogste uiting van trots te kunnen zeg gen: Ik ben een Berlijner." De president zei dit in het Duits en verwierf zich daarmee een stormachtig applaus. Een vakbondsleider bood de presi dent een boeket anjers aan, dat 's nachts door een Oostberlijner over de muur was geworpen met het ver zoek deze „groet uit Oost-Berlijn" aan de president te overhandigen. In een redevoering voor de vrije uni versiteit van West-Berlijn waar Ken nedy de oorkonde van het ereburger- schap van de universiteit werd overhan digd zei de Amerikaanse president, dat de dogmatisch geregeerde politiestaten van Oost-Europa een anachronisme zijn en dat er economische en politieke veran deringen op komst zijn in Polen, Roe menië en zelfs in Rusland. „Het volk van Oost-Europa is zelfs na 18 jaar onderdrukking niet ongevoelig Oostduitse grenswachten hadden dins dag bij de Brandenburger Poort een drie meter hoge schutting opgericht om de Oostberlijners te beletten president Kennedy te zien. Kennedy heeft daar nog iets, echter niet veel van Oost-Berlijn kunnen zien door een podium, dat daar voor speciaal is opgericht. De doorgang van de Brandenburger Poort was nl. vol gehangen met rode doeken. Bij checkpoint Charlie hebben duizend Oostberlijners Kennedy even- kunnen zien van een afstand van 100 meter, zwaar bewaakt door communistische po litiemannen. De Oostberlijners deden geen pogingen een demonstratie te beginnen. Anderzijds heeft men in Oost-Berlijn wel de Westduitse televisie-uitzending van de intocht van Kennedy goed kun nen volgen. Er werd geen opzettelijke storing waargenomen. Kennedy kijkt met zijn gastheren vanaf een speciaal platform over de muur naar de Brandenburger Tor, waar de Oostberlijners grote borden met teksten voor de pre sident hadden neergezet. voor de verandering", aldus Kennedy. „Het Russische volk voelt, zelfs na 45 jaar partijdictatuur, de krachten van een historische revolutie. De wrede voor schriften van het Stalinisme zijn officieel erkend en bankroet verklaard. Economi sche en politieke veranderingen worden merkbaar en men uit zijn ongenoegen, zoals bijv. in Polen, Roemenië en zelfs in Rusland". Hij verklaarde wederom dat een herenigd Berlijn in een herenigd Duitsland doel is van de politiek dei- vrije wereld. De president legde ongewone na druk op het thema van een even tuele bevrijding in het door de com munisten geregeerde Oost-Europa. Volgens de president was het mar xisme een ouderwetse doctrine, die zich verzette tegen de onafwendbare loop der geschiedenis en niet in staat stand te houden tegen een modern ontwikkelde maatschappij. Kennedy geloofde echter wel, dat enige aan passing van het westerse en commu nistische stelsel wellicht mogelijk zou zijn. „Het nieuwe Europa van het westen moet een dynamische attractie voor de volkeren van het oosten vormen en in dien zich de mogelijkheden van een ver zoening voordoen, zullen wij in het wes ten duidelijk maken dat wij niet vijan dig staan tegenover enig volk of stelsel, mits zij hun eigen bestemming kiezen zonder invloed uit te oefenen op de vrije keus van anderen. Aan beide kanten zal men wonden moeten helen en de arg waan van zich af moeten zetten. De ver schillen in de levensstandaard zullen moeten worden weggewerkt. Men zal Om twaalf minuten voor zes vertrok Kennedy van het vliegveld Tegel naar de Ierse hoofdstad Dublin, waar hij om vijf voor acht aankwam. Drie dagen zal de Amerikaanse president in het land zijner voorvaderen blijven. Kennedy's overgrootvader Patrick heeft 113 jaar geleden wegens de toen ongun stige levensomstandigheden Ierland ver laten. Tienduizenden Ieren hebben de Amerikaanse president met Ierse en Ame rikaanse vlaggen een bijzonder warm welkom bereid. Het was president Eamon de Valera, de 80-jarige held van de Ierse revolutie, die Kennedy welkom heette. President Kennedy zal dinsdag 2 juli door paus Paulus VI in audiëntie wor den ontvangen. Nadere bijzonderheden over dit bezoek zyn nog niet bekend gemaakt. (Advertentie) Verrukkelijke vis Frionor Grilletten - de Noorse diepvries visfilets - koopt u nu extra-voordelig! Tijdelijk 20 ct korting op 1 pak van 4 stuns. Slechts QQct (Norm. 115 ct) SMAKELIJK ETEN

de Stem | 1963 | | pagina 1