Titama en de ezel Zwart o Wit VALSTRIK IN VALKENBURG :henius wereldmerk TAN TAN Mi'nter en Hinter en de schrik van Pebbel tratïeve kracht voor meisjes - Goes GEKORD ervaren "koopsters 1963 'n ^implex... natuurlijk!j NTE VL1SS1NGEN zLBERGS atwerkers werkers iine-monteur Nieuwe radio- cursus Frans KRO. verzorgt t.v.-reportage opening conclaaf Prins Bernhard leidt film over flamingo's in Zondag Hoogmis- uitzending Hulst Kijk naar door Jan de Winter Overstroming in Dacca Jemen vierde lid van Arabische federatie Terugblik Radioprogramma s Televisieprogramma s Bij omschrijving te koop, <>n, geveer 7 ha prima bouw. e« weiland. Alles goed geschikt voor tuinbouw en-of weiland 4 ha aan een blok. Ook in gP' deelten te koop bij: A. Rops* Lage Aard 1, Bavel. Inschrijf vingsbiljetten kunnen worden ingediend tot en met donderdag 22 juni 1969. 5 Te koop gevr. Duitse herders zwart-geel tot 2 jaar, met of zonder stamboom. Aanbiedin. gen O. Schrier, Nieuwe Kraai! ertsedijk 1, Lewedorp. Telef 01196-419. 3 Jonge witte poesjes, dol~5p Felix, zoeken goed tehuis. Nvv Terheij dense weg 118, Breda. Te koop Hongaarse herdër7~ïo mnd., teef. Poststraat 5, Te. teringen. 685 klasse) Titgebreid Technische School de rang van adm. beambte •t u.l.o. diploma en diploma ij ven. ;eptember 1963. - per maand met èènjaar- aximum 472,— per maand, zijn dan 21 jaar, geldt de sngenoemde bedragen wor- 5,6 compensatie A.O W. ijn dan 23 jaar met 27,20 aand. agen na het verschijnen van burgemeester en wethou- a afd. onderwijs c.a., Hout- angifte van leerlingen voor ingseis: ULO diploma A of of H.B.S. of gymnasium of naar 4de klas van de laatst nsdag tussen 2.304.30 uur ik (01100—6353). De directrice: H. J. YBES DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 19 JUNI 1963 ijzoiulere omstandig- kleur donker beige, t WEINIG GELOPEN. 5. ige indiensttreding: ïfectie niet vereist mbeveling week r dit jaar f mondeling te richten aan: EDA 01600—37086 pparaten fabriek sk wegens uitbreiding van de afdeling ventilatoren- ke in ons bedrijf verder Bemetel-diploma. Ook zij .T.S.-diploma te behalen, itwerk in ons bedrijf worden isis van werkclassificatie. tot het verstrekken van ïgen over het dienstver- Vm vrijdag tussen 8—12.30 an ons kantoor v. Rijcke- el. 01600-22331. •dags Achtervang 7, Bra- ERVAREN 4 tel- en rekenmachine» 5 4 o beschikbaar. J SKAM LBURG Tel. 01180-2727 J THUISVELDEN e wereldnummers I" n aan de circuskassa (Advertentie) Een scène uit het sprookjes spel „Een midzomernachts- droom" van W. Shakespeare, dat morgenavond op het AVRO-tv-scherm zal ver schijnen. De regie berust bij Walter van der Kamp. Hier ziet u het tafereel waarin de verliefde Titania (Ellen Vo gel) haar koning Oberon ge heel vergeten heeft voor Spoel de Wever (Ko van Dijk) met de ezelskop. De KRO zendt zaterdag 29 juni de laatste les uit van de lopende radio cursus Frans. Tal van schriftelijke reac ties hebben aangetoond dat de KRO. in nauwe samenwerking met de Mission universitaire" van de Franse ambassa de in Den Haag, erin geslaagd is deze vrij moeilijke radio-cursus tot een suc ces te maken Zaterdag 28' september start de KRO met een geheel nieuwe, tweejarige cur sus. Deze radiocursus is eigenlijk meer een toeristische ontdekkingstocht door Frankrijk, waarbij de samenstellers voor al gedacht hebben aan de vele Neder landers die graag met vakantie naar Frankrijk zouden gaan. Deze nieuwe cursus kan worden gevolgd door hen, die een basiskennis van de Franse taal hebben, die ligt op het niveau van enke le jaren ulo. De lesen worden weer ge geven onder leiding van de heer Pierre Dailly. directeur van de Mission uni versitaire" te Den Haag, terwijl de heer Maurice Berne, directeur van het Franse verkeersbureau te Den Haag, bij iedere les zijn medewerking op toeristisch ge- I bied zal verlenen. De KRO zal vanmiddag, woensdag 19 juni, een rechtstreekse televisiereporta ge uit Rome verzorgen van de intocht van de kardinalen in de Sixtijnse kapel. Deze televisiereportage begint om 17.20 uur en duurt tot circa 17.45 uur. Vanochtend kunt u, zoals bekend, de plechtige H. Mis voor een goede paus keuze ter opening van het conclaaf op uw beeldscherm volgen. Deze televisie uitzending begint echter niet, zoals eer der door de KRO werd opgegeven, om 9.30 uur, maar reeds vijf minuten eerder om 9.25 uur. In zyn functie van voorzitter van „The world wildlife fund" (wereld natuur- noodfonds) zal prins Bernhard in liet avondprogramma van de KRO-televisie volgende week zaterdag een filmreporta ge, getiteld „De nieuwe ark", by de Nederlandse kijkers inleiden Deze film reportage is vervaardigd door de Ame rikaan Stanley Joseph en geeft een beeld van het redden van in nood verkerende flamingo's in Kenya. „The world wildlife fund" stelt zich namelijk ten doei diersoorten, waarvan de instandhouding door uitsterven wordt bedreigd, te beschermen. De Nederland se afdeling van deze organisatie draagt de naam Natuur noodfonds Nederland". De film vertelt het verhaal van twee miljoen flamingo's die gedwongen wer den hun traditionele broedplaats bij het Natronmeer in Kenya te verlaten, omdat het door overstromingen „onbewoon baar" was geworden. De flamingo's zoch ten en vonden een uitwijkplaats bij het Magadimeer op bijna 100 kilometer af stand van Nairobi, de hoofdstad van Kenya. Het voedsel van flamingo's be staat voor het merendeel uit algen en kleine waterdieren die zich voornamelijk in wateroppervlakten met 'n hoog zout gehalte ophouden Het Magadimeer vol deed echter te goed aan die eis. Het zout beter gezegd het soda-gehalte van het water was zo hoog, dat ruim 800.000 jonge flamingo's, die zich voor het eerst in het meer waagden, onmid dellijk overdekt werden met uitgekristal liseerde, grote brokken soda. De soda- concentratie was in bepaalde gedeelten zelfs zo hoog, dat alle leven onmogelijk was. Er ontstond een voedseltekort en de oudere dieren vlogen 90 kilometer ver naar hun oude verblijfplaats om daar voedsel te halen. Dank zij tijdig ingrij pen kon deze voor de flamingo's cata strofale situatie, voor een belangrijk deel nog ten goede worden gewijzigd. De hoogmis, die de KRO zondag 23 juni via de radio uitzendt, wordt ver zorgd uit de kapel van het pensionaat St.-Jozef te Hulst in Zeeland. De cele brant is rector H. C. J. van Loon, die tevens de predikatie houdt. Onder lei ding van dirigent W. Bartz zingt het koor van de parochie van de H Johan nes de Doper uit St.-Jansteen de wisse lende gezangen van de derde zondag na Pinksteren. De vaste gezangen uit de missa „Parvulorum" van Kees Borne- wasser worden gezongen door de pen- sionaires. De organist is Huub Bartz. FROM AMERICA'S BEST TOBACCOS HOFFELIJKHEID Voor de kinderrechter van Win chester bleek vrijdag dat twee school jongens die in de auto van hun onder wijzer een plezierritje waren gaan maken, door overdreven hoffelijkheid door de mand gevallen waren. William Gerrard Twistelon-Wyke- ham-Fiennes, 17 en een 16-jarige jon gen van wie men niet één naam weet, hadden op de weg voorrang ge geven aan een politieauto, hoewel zij niet behoefden af te remmen. De politie, blijkbaar anders gewend, vertrouwde de zaak niet helemaal en hield de auto aan. De jongens spron gen er uit en zetten het op een lopen. Met 25 pond sterling boete elk, te betalen binnen 28 dagen, moeten ze hun avontuur bekopen. PETER De Engelse filmacteur Peter Sel lers is vrijdag naar Admiralty Hou se gereden voor een particuliere lunch met premier MacMillan in een Minicar die volgens hem 's we relds duurste was. De wagen zelf, aldus Sellers, kost te maar 567 pond sterling, maar de accessoires 1300. Al het plastic was van de Minicar afgehaald en ver vangen door het fijnste leer en hout. Het cellulose en het chroom was er afgebrand en vervangen door dub- belchroom zoals voor Rolls Royces wordt gebruikt. Onder de aangebrachte accessoires waren: twee mistlampen, elektri sche drukknopraampjes, ruitenwis sers met twee snelheden, een radio met zelfrijzende antenne, een elek trisch verwarmd achterruitje, een claxon met twee tonen, benzine- tankdop in bagareruimte, veilig heidsriemen, zetels met wijkende rug, geluidsdichte vloer, wollen kar pet met nylon overtrek, yale sloten op beide deuren, extra druk op remmen, drukknopveiligheids systeem tegen dieven, onafhanke lijk werkende verwarming in ach terdeel en carrosserie in Romeins violet. Sellers zei: „U kent me. Ik wilde een auto in de stad die niemand an ders had". 59/ Petertje, kom meteen terug naar huis! (Advertentie) (Advertentie) NIEUW! MET Z0NNEFILTER zorg dat u TAN-O-TAN-O krijgt als u TAN-O-TAN-O vraagt. Imp. Jacq. Mot N.V. Vondelstraat 93, Amsterdam De liefhebbers van klassieke muziek zullen vanavond op Hilversum I 402 m in het NCRV-programma om 20 uur kunnen genieten van een uitvoering door het Concertgebouworkest o.l.v. Ernst Bour m.m.v. de sopraan Sophia van Santen. Verder vermelden wij nog de radioreeks ,,Bij de gratie Gods", wel ke om 23.10 uur wordt voortgezet. Zij die meer de ontspanningsmuziek van Malando prefereren, kunnen om 20.05 uur luisteren naar dit Tango-rum ba-orkest dat op Hilversum II 298 m speelt. Voorts is er om 20.45 uur het hoorspel „Majoor Grantmoore's laatste schot", en om 22.20 uur de rubriek „Sport' halverwege". Tenslotte wordt om 22.45 uur het programma „Contras ten" met muziek voor kenners en lief hebbers uitgezonden. (Advertentie) TOAST Verfijnde, croquante combinatie van melk- en pure chocolade, gevuld met stukjes hazelnoot f 1.25 per 100 gr. SfcïSStïS Overstromingen hebben gisteren de loop van de rivier de Matamoehoeri in Pakistan in de buurt van Dacca gewij zigd, waardoor gevaar bestaat, dat ver scheidene dorpen in het pas nog door een tyfoon getroffen Chitagong-district onder water komen tj liggen. Dit is door de Pakistaanse regering bekendge maakt, Gezegd wordt, dat de dorpelingen 'ruim 10.000) zich klaar moeten maken voor eventuele ecacuatie. In een communiqué, dat is uitgege ven door de Egyptische president Nas- s°r en de president van Jemen: Ab- doellah Al-Sallal, is bekend gemaakt, dat Egypte toestemmend heeft geant woord op het verzoek van Jemen om te worden toegelaten als vierde lid van de nieuwe Verenigde Arabische Repu bliek i ook wel genoemd: Arabische Fe deratie, na het ineenzakken der eerste verenigde Arabische Republiek). .P het Jemenitische verzoek was al w i toestemmend beschikt door zo vel Syrië als Irak, zodat formeel niets e vorming van een Arabische Federa- l!e van genoemde vier staten in de weg scnijnt te staan. 24) Hij had dagen achtereen in Valkenburg doorgebracht, op zoek naar enig spoor zonder ook maar het geringste resul taat. Hij had de complete bekendenkring van Marlou Meerdingh tot in de finesses laten nagaan, via de gebruikelijke kana len. doch dit had geen enkele feit op geleverd dat hem ook maar enigszins in zijn zoeken bleek te kunnen helpen. Vanzelfsprekend had hij Yvonne vol ledig op de hoogte gebracht van zijn gesprekken in Aken en Valkenburg en ook zij had meteen uit zijn verhalen begrepen dat Herr Schultze ongetwij feld als verdachte in aanmerking zou kunnen komen. Sterker nog., dat alles zo zeer tegen de man pleitte, dat het bijna niet anders kon of hij was de lang gezochte en de steeds zo hopeloos onvindbare gebleken aanrander. Maar de moeilijkheid was, hoe dit te bewij zen. Paul had de Akense politie verzocht de gangen van de man gedurende de tijd stippen waarop de moord op Leonie Janssens in Tongeren en die op Mar lou Meerdingh in Valkenburg moesten zijn gepleegd, met de grootste nauwkeu righeid na te gaan, doch ook dit had hem niet verder kunnen helpen. Voor zover men had kunnen nagaan, had Adolf Schultze beide avonden en nach ten.. zowel de 19e september 1959, als de 16e mei 1960 op de eerste datum was Leonie Janssens vermoord en op de twee Marlou Meerdingh.. in zijn huis en zijn bed doorgebracht en het te gendeel vivl moeilijk aan te tonen. Maar wanneer hij thuis was, zat hij al tijd hele avonden in zijn kantoor bene den, zodat zijn vrouw, die dan reeds lang naar bed was gebracht, onmoge lijk zou hebben kunnen constateren of hij de hele avond ook in dat kantoor was gebleven. Terwijl hij met zijn wa gen binnen een kwartier in Valkenburg kon zijn en in een goed half uur in Tongeren zodat het heel goed mogelijk was geweest dat hij daarheen was gere den. de moorden had gepleegd en dood rustig was teruggereden, zonder dat ook maar iemand iets van zijn komen en gaan had bemerkt. Op verzoek van Paul had de Akense politie, de man in de afgelopen week nauwkeurig laten schaduwen, maar zonder ook maar iets verdachts te kunnen ontdekken, tenzij men ettelijke bezoeken aan vriendinne tjes hier en daar, meestal meisjes van om en bij de twintig, verdacht zou wil len noemen. Neen, Paul begon steeds minder hoopvol te worden. Slechts wan neer Adolf Schultze tot een nieuwe wan daad zou overgaan en daarbij op heter daad zou worden betrapt, zou men iets tegen hem kunnen aanvoeren. Maar daar zag het niet naar uit en de Akense po litie had zelfs de man, die hem al die tijd geschaduwd had, weer van zijn taak moeten ontheffen, aangezien Schultze in die hele week geen enkele aanleiding had gegeven om langer schaduwen te rechtvaardigen, temeer waar men ook bij de politie in Aken met een ernstig tekort aan personeel had te kampen. Paul had ook enkelen van de meis jes, die slachtoffers van een aanranding waren geworden, ondervraagd, onder De KRO opent vanavond om half acht het tv-programma met de vijftigste af levering van de rubriek „Van onze sport redacteur". Na het journaal volgt om 20.20 uur de KRO-rubriek „Brandpunt" en om 20.45 uur schakelt men over naar de glazen zaal van het RAI-gebouw te Amsterdam voor een tv-dansant, waarin o.a. de „step" wordt gedemonstreerd. Karl v. d Ploeg vertoont om 21.25 uur een filmreportage over „Nieuwpoort" de kleinste gemeente van Nederland Daarna is er een telerecording van het celloconcert uitgevoerd om 22.10 uur door Mstislav Rostropovitch en het Kunstmaand Orkest. Na de epiloog volgt om 22.40 uur het tweede journaal. scherts en had haar, geheel tegen zijn. gewoonte in, bijna afgesnauwd, terwijl hij ook maar bitter weinig van Paul- tje kon verdragen. Yvonne begreep wel hoe zeer het hem hinderde dat hij nu al een week lang nutteloos had rondge lopen en gereden, zonder ook maar iets te hebben bereikt. En dat, terwijl hij op de eerste dag van zijn onderzoek, na zijn bezoek aan de Schuitzes in Aken, zo vol optimisme was geweest, omdat hij toen gehoopt had reeds een spoor naar de Aanrander te hebben gevonden. Maar wat hielpen al die sporen, wan neer hij niets tegen de man zou kunnen bewijzen? En daar was op het moment geen sprake van. Het was op de negende dag na Paul's bezoek aan commissaris Verbrugge en een van de laatste meidagen, toen Paul voor de zoveelste maal weer eens naar Valkenburg reed, zijn wagen parkeerde op het Walramplein en te voet door en kele straatjes wandelde, om een plaats je te zoeken op een terras van een res taurant, ergens in het centrum. Het was verrukkelijk voorjaarsweer en reeds be gon het stadje op te leven en vertoon den zich hier en daar de eerste vakan tiegangers. Paul's keuze viel tenslotte op café-res taurant Emma, waar hij van het ter rasje af een goed uitzicht genoot over het Grendel- en het Monumentplein en hij zocht een vrij tafeltje op, waarna hij een kopje koffie bestelde. Het was half vier in de middag een reeds gezellig druk in het stadje. Maar Paul kon noch van het stralende weer, noch van deze gezelligheid genieten, omdat hij veel te vol was van het probleem waarmee hij te kampen had en waar maar geen De VPRO opende de avond met een programma, waarin belangstellende kij kers kennis konden nemen van enige facetten van de Amerikaanse neger- poëzie. De dichter Gerrit Kouwenaar vertaalde speciaal hiervoor enkele ver zen, waarvan met name het slotgedicht „voor mijn volk" van Margaret Walker, een vurig pleidooi was voor een vrije en betere wereld. In de eerste aflevering van de film serie „een mannenhuishouding" maak ten wij kennis met de belevenissen van vier .Amerikaanse jongens op een woon schuit. Een genoeglijk en pretentieloos produkt, zoals er vele voor de tv worden vervaardigd. Zondag 12 mei was het 1400 jaar ge leden dat de Ierse monnik Sint-Columba op het Schotse eiland Iona Landde. In samenwerking met de BBC-tv maakten Joes Odufre en Bouke Poelstra een in teressante documentaire over dit reli gieus historisch bruggehoofd van de christenheid en de herdenkingsplechtig heden in de abdij. De Franse ingenieur Guy Beart, die als chansonnier grote vermaardheid kreeg door zijn humoristische en soms ook wrange liedjes, zong tot slot enige van zijn eigen chansons. Al met al een typisch VPRO-program- ma, dat waarschijnlijk slechts een kleine groep kijkers voldoening zal heb ben geschonken. De R. meer het meisje Hustinx uit de Brus selse Straat en het meisje Gijzen uit Gulpen en allen hadden precies hetzelf de verklaard als Paul reeds in de dos siers had gelezen. Zij waren allen on der dezelfde omstandigheden op een don kere avond en in een stille, verlaten straat of buurt, onverwachts overvallen door een man iq een donkere jas en met zijn hoed of'pet diep in de ogen. terwijl hij een doek over het gelaat had gebonden, zodat zij onmogelijk ook maar iets van zijn gezicht hadden kun nen onderscheiden. Verdere details had Paul niet nodig, omdat hij deze alle in de betrokken dossiers had kunnen lezen. Neen, al bij al voelde Paul bij de dag de moed meer zakken. Hij was niet gewend zo lang op enig succes te moe ten wachten en Yvonne verweet hem dat hij te veel verwend was en tot nu toe altijd veel te veel geluk had ge had. Terwijl zij er schertsend aan toe voegde, alleen om hem een beetje op te beuren, dat hij ook niet uit het oog mocht verliezen dat hij nu niet het voorrecht had om haar daadwerkelijke medewerking te genieten. Maar Paul was niet ontvankelijk gebleken voor UIT MIDDEN-JAVA wordt gemeld dat ongeveer 1700 mensen wegens ondervoe ding in de ziekenhuizen worden ver pleegd. Door de hongersnood, die ont stond door een rattenplaag die schade toebracht aan de rijstoogst, zijn meer dan 5000 mensen getroffen. schot in scheen te willen komen. Hij kon misschien twintig minuten zo hebben gezeten en had juist een twee de kop koffie besteld, toen hij eens klaps een slanke mannen-gestalte zag na deren. die hem reeds uit de verte merk waardig bekend voorkwam. Met blikken vol belangstelling bleef hij de naderen de man gadeslaan, en geen seconde la ter herkende hij in hem niemand anders dan Adolf Schultze, de door hem ver dachte assuradeur uit Aken. Herr Schultze liep voorbij het terras je waar Paul zat, zoekend naar een vrij tafeltje, doch zonder iets van Paul zelf te zien, omdat hij wel naar de tafel tjes keek doch niet naar de mensen die eraan zaten. Hij scheen geen enkel vrij tafeltje te kunnen ontdekken en liep verder naar het vrijwel ernaast gelegen hotel „De Grot van Lourdes", waar hij wel een tafeltje vond dat nog onbezet was en waar hij prompt neerstreek. Van zijn eigen plaatsje af, kon Paul de man uitstekend in het oog houden en zodoende ontging het hem niet dat Adolf Schultze met strakke blikken naar de ingang van de Lourdesgrot staarde, minuten achtereen, als zag hij in gedach ten het gruwelijke toneel voor zich dat zich nauwelijks tien dagen tevoren in de avonduren had afgespeeld. En on willekeurig kwam de gedachte in Paul op: „Was hier het klassieke voorbeeld van de moordenaar, die terugkeert naar het terrein van zijn misdaad, zoals vaak beweerd wordt?" (wordt vervolgd) Woensdag 19 juni HILVERSUM I 402 m NCRV: 12,10 Licht instr. kwintet 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Meisjeskoor en instr. kwintet 12,53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 Licht instr. trio 13,45 Klass. kamermuz. (gr.) 14,30 Lichte orkestmuz. uit Mexico (gr.) 14,55 Pianorec., Ned. componisten 15,20 Pianorecital, klass. muz. 15,50 Bijbelvertelling v.d. jeugd 16,00 V.d. jeugd 17,15 Pianospel, lichte muz. (gr.) 17,30 Lichte gram. 17,40 Beursber. 17.45 Gitaarmuz. 17,55 Rep. van de ju bileumvergadering van de 25-jarige chr. textielbond 18,10 Meisjeskoor met piano- beg. 18,30 Radio-Volks-Universiteit: Al- gerië, één jaar onafhankelijk, door Cor Huisman 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Leger des Heilsmuz. 19,30 Radiokrant 19,50 Gram. 20,00 Concertgeb.ork. en sopraan, moderne muz. I.d. pauze: 21,00- 21,20 Cchristendom en slavernij, lez. 21,50 Kanttekeningen: comm. op act. gebeur tenissen 22,00 Liedjes 22,30 Nws. en SOS- ber. 22,40 Avondoverd. 23,00 Gram. 23,10 Bij de gratie Gods, klankb. 23,55-24,00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m VARA: 12,00 Salonork. en zangsol. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,33 V.h. platte land 12,38 Licht instr. septet 13,00 Nws 13,15 Amateursprogr. 13,45 Het zesde we relddeel, lez. 14,00 Orkest, koren en sol. 15.00 We willen er op uit, allemaal tege lijk, lez. 15,10 V.d. jeugd 17,00 Wegwij zer: tips voor vakantie en snipperdagen 17,50 Regeringsuitz.: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers 18,00 Nws. en comm. 18,20 Act. 18,30 Lichte orkestmuz. en zangsol. 19,00 Paulus. de boskabouter 19,10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 V.d. jeugd VARA: 20,00 Nws. 20,05 Tango-rumba ork. en zangsol. 20,35 Kaf en koren, wekelijkse notities 20,45 Majoor Grantmoore's laatste schot, hoor spel 22,00 Lichte orkestmuz. (gr.) 22,20 Sportuitz. 22,30 Nws. 22.40 Klass. en moderne kamermuz. 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte muz. 12,30 Weerber. 12,35 Lichte muz. 12.50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Nws. 14,03 Show Time 15,00 School- wedstr. 15,30 Klass. muz. 16,00 Nws. 16,03 Beursber. 16.09 Eng. les 16,24 Lichte muz. 17,00 Nws. 17,15 Kamermuz. 17,40 Antieke dansen 18,00 Nws. 18.03 Pianorec. 18.10 Lekenmoraal en filosofie 18,30 V.d. sold. 18,50 Jazzmuz. 19,00 Nws. 19,40 Lichte muz. 20.00 Vlaanderen zendt zijn zonen uit 20,15 Le médecin malgré lui, opera 21,45 Gevar. muz. 22,00 Nws. 22,15 Ame rikaanse volksmuz. 22,35 De zeven kun sten 23,00 Nws. 23,05 Jazzmuz. 23,55 Nws. 24,00-0,45 V.d. zeelieden. BRUSSEL FRANS 484 m: 12,30 Gevar. progr. en act. 17,00 Nws. 19,30 Nws. 20,00 Klass. muz. 22,00 Wereldnws. 22,15 Gevar. muz. 22,55 Nws. Donderdag 20 juni HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,10 Morgengeb. 7,15 Ouverture radio voor vroege mensen 7,55 Overw. 8,00 Nws. 8.15 Amus.muz. (gr.) 8,50 V.d. huisvr. 9,35 Waterst. 9.40 Schoolradio NCRV: 10,00 NCRV-lied 10,03 Klass. kamermuz. (gr.) 10.15 Mor- gend. 10,45 Koorzang (gr.) KRO: 11,00 V.d. zieken 11,45 Koorzang, gew. muz. HILVERSUM II 298 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Lichte gram. VPRO: 7,50 Dagopening AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Carillonbespeling ,20 Lichte gram. 9,00 De groenteman 9,05 Moderne kamermuz. 9,40 Morgenwijd. 10,00 Arbeidsvitaminen 10,50 V.d. kleu ters 11,00 Interv. 11,15 Radio kamerork., klass. muz. Woensdag 19 juni KRO: 17,00 V.d. kind. NTS: 17,35- 17,45 De verrekijker, intern, jeugdjourn. KRO: 19,30 Sportprogr. NTS: 20,00 Journaal, en weeroverz. KRO: 20,20 Brandpunt 20,45 TV-dansant, oude en nieuwe dansen 21,25 Documentaire over de gemeente Nieuwpoort 22,10 Kunst- maandork. en sol., klass. muz. 22,30 Epi loog NTS: 22,40-22,45 Journaal. FRANS BELGIë: 18,30 Berichten 18,33 A vos marques, wedstrijdspel 19,00 Eng. les 19,30 V.d. vrouw 20,00 Journaal 20,30 Les insurgés, film 22,10 Ce pain quoti- diefi 22,50 Journaal. VLAAMS BELGIë: 19,00 V.d. jeugd 19,30 Ripcord: Geld voor de moordenaar, tv-feuill. 19,55 De weerman 20,00 Nws. 20,20 Schipper naast Mathilde: De avon turen van kapitein Mathias 21,00 Euro visie: Weense muz. 21,50 Automobilisten- kron. 22,20 Nws. (Advertentie) De fiets met perspectief.. Gemonteerd met Vredestein- f banden Vraag de geïllustreerde 1 SIMPLEX-pocket aan de erken- I de dealer en doe mee aan de gezellige prijsvraagJ A. v. d. WIJNGAARD, Mastbosstraat 23, BREDA Tel. 36680 W. VAN LOON, Stationsstraat 29 BERGEN OP ZOOM Tel. 3709 C. AKKERMANS, Past. Gillesstraat 25, RIJEN Tel. 506 Fa. KAPITEYN, v. Duyvenvoordestr. 26 BREDATel. 32634 F. SCHIETECAT, Korte Boschstraat 3, BREDA Tel. 01600-32830 Fa. LOUISSE, Dillenburgstraat 94 BREDA Tel. 36878 W. C. KANTERS EN ZN., Molenstr. 44, GILZE Tel. 239 35. ,,Mee naar het bureau voor het ver hoor!" commandeerde Zeeg bars. „Be reid je maar voor op een logeerpar tijtje in de cel, kleine schavuiten! Wa ter en brood wordt het, zowaar ik Zeeg heet!" Inwendig echter was de veldwachter niet zo uit zijn humeur als hij voorgaf. Hij was zelfs heel tevreden. „Daar heeft de politie weer eens een goede vangst gedaan.." dacht hij. „We zullen die jeugdige stropers eens streng aanpakken!" Intussen was Gruwe Strobbel, de ech ter stroper, door het luik in de boshut aangekomen. Nu staarde hij verschrikt door een kier van de deur. „Drommels! Zeeg heeft mijn zak met spullen te pakken!" dacht hij. „Hoe moet ik stropen zonder mijn spul len? En., misschien komen ze er wel achter dat die zak eigenlijk van mij is! En als ze dan de hut gaan onderzoe ken, waar hij lag ontdekken w mijr. geheim! Dat mag niet gebeuren.'ik moet weten waar ze mijn spullen heen brengen. Haastig daalde hij weer af door het luik en holde de onderaardse gang door, in de richting van de holle eik..

de Stem | 1963 | | pagina 5