MAGISTRALE VLUCHT VAN RENTMEESTER EN HAAST Zeeuwse Piet wint eindsprint Sporttoto gaat zes weken draaien met de intertoto STUUM Sporttoto-uitkeringen voor accommodaties Ronde van Ossendrecht Noppie Koch stelt niet teleur Pierre Kerkhoffs: beste schutter in ere-divisie CASSIUS CLAY SLAAT COOPER Voetbalnoppen ir en ouder ir en ouder Gevonden Uitslag Alleen ANQUETIL in Tour de France? Jan Pijnenburg gaat rusten Voorsprong Toon Simons vult zijn ploeg aan KNWU-ploeg naar het eiland Man Huub Zilverberg derde op MAN Fredy Eugen wint de zesde etappe Groeneveld op gedeelde eerste Borghuis (GVAV) op transferlijst Systeem Programma Recor d-inschrij ving voor roei wedstrijden MARKTEN WATERSTANDEN 10 1100-5355 ERANCIER ijnde); rseke. LM.Z. Spui D 23, JK, Yerseke ske ester der Apachen. je een bult hebt. lavuiten zullen je spotten?". Ik ben loor schavuiten be rden. verstandige zoiets niet". En zal mijn begelei- voorstellen". Hij iiaans woord, dat ond. li DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 19 JUNI 1963 1] (Van onze sportredactie) Het huilen stond de kermisex ploitanten in Ossendrecht na der dan het lachen. Arme drom mels. Met nijdige bewegingen hadden ze hun versterkers op „full" gedraaid, met stemver heffing probeerden ze wat volk naar hun tenten te lokken, met ogen die spraken van ellende en wanhoop sloten ze zich ten lange leste aan bij de massa die alleen maar belangstelling had voor de prof-course. De kermisexploitanten konden schreeuwen wat ze wilden, bo ven een supporterslegioen van Cees Haast kom je niet uit! Tweehonderd Rijsberg- se wielerfans, waanzinnig van vreugde, scandeerden de roepnaam van hun favoriet met bewonderens waardig uithoudingsvermogen. Rauwe kelen, die na elke doorkomst gestreeld werden door heerlijk koel vocht, brulden het kermisrumoer weg. En daar, de Ossendrechtse lucht opsnuivend als een hazewind die prooi ruikt, jakkerde Cees Haast, samen met Zeeuwse Piet Rentmeester minuten voor het pelo ton uit. Als bliksemschichten langs de kermiskra men tollend, dansend op het applaus der neutralen, die aangestoken door de Rijsbergenaren eveneens van geen ophouden wisten, leverden kleine Cees en stoere Piet een prestatie die nog lang zal heugen. Dat routineur Rentmeester in de eindsprint zou triomferen over de pas overgegane Haast, stond te voren vast. „Cees Haast". Zyn naam zal door Camille Mattheusseiis met goud worden op getekend in het Ossendrechtse ronde-boek. We willen Piet Rentmeester niets te kort doen, integendeel. Hij, de man die in de ryen der profs al enkele jaren mee draait, weet hoe je een voorsprong moet uitbreiden en behouden. Maar wat Cees Haast, als nieuweling in dit gezelschap presteerde, was toch wel formidabel. de door pech geplaagde Lykke moesten afhaken. Rustig voortsukkelend lieten de grote bonzen het duo een voorsprong nemen van zeventig seconden, en pre mies opstrijken die niet te versmaden waren. Geurt Pos kreeg genoeg van dat stil zitten en trok op zijn eentje in de aanval. Gevolg hiervan was, dat het pe loton zich optrok aan deze poging, maar desondanks liepen de koplopers uit tot anderhalve minuut. Toen bereikten Haast en Rentmeester de top en dienden in hetzelfde tempo door te blijven vlam men. Pos en Brands gingen er akelig hard van door, kregen enkele mannen mee en dit groepje dat uit negen man bestond, wist de achterstand terug te brengen tot een halve minuut. Elkaar keurig afwisselend, soepel draaiend en wetend dat een van beiden zou gaan win nen, stevenden Haast en Rentmeester op de streep af, waar Piet met enkele lengten voorsprong zegevierde. In kleine groepjes, waarin Rik van Steenbergen ontbrak, druppelden de overgeblevenen binnen, hun waardering voor Rentmeester en Haast niet onder stoelen of banken stekend. De uitslag: 1. Piet Rentmeester, Goes, 120 kilometer in 3.12.15, 2. Cees Haast op 2 seconden. 3. Rik Luyten, België, 4. Joop van de Putten, Loosduinen, 5. Cees van Amsterdam. Breda, 6. Jacques van de Klundert, Hoogerheide. 7. Frans Brands, Zandvliet. 8. M. Joosen, België, 9. Wim van Est, St.-Willebrord, 10. Rein Ze hadden elkaar goed gevonden deze twee. Eigenlijk al eerder. In de huiska mer van Henk van der Kloot, waar Piet Rentmeester, Cees Haast en Dré van Aart voor de course wat zaten te bomen en zich daarna verkleedden, had Cees zijn Zeeuwse vriend al eens aangekeken. Of is dat maar gedachte van ons ge weest. Bestraffend tikte Toon Simons zijn vroegere pupil op de vingers. Met een onvoorstelbare ijver graaide Ceesje in een al even onvoorstelbare grote zak met boterhammen en sloeg er een serie van naar binnen. „Maar jongen toch" mopperde Toon Simons, „zo vlak voor de course". „Toon, man ik stik van de honger". Zo guitig kijkend, dat Toon geen kwaad, woord meer over zijn lippen kon krijgen, hapte Haast andermaal in een forse ,,pil" Maakte hij toen al een stille afspraak met Piet Rentmeester? In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit. Cees trok alleen op het oorlogspad. „Wijs, heel verstandig" re deneerde de grote „men". Met geweldenaars als Rik van Steen bergen, Palle Lyke, de gebroeders van Est, Ab van Egmond en verschillende streek-cracks (Houtven uit Putte, Cees van Amsterdam, Breda, Cees Snepvan gers en André van Aert uit Zundert), in HET FRANSE Olympische Comité heeft bepaald dat zondag 23 juni als „Olym pische dag" zal worden beschouwd, ter nagedachtenis van Baron Pierre de Coubertin die op 23 juni 1894 de mo derne Olympische Spelen in het leven riep. De beslissing over het al dan niet uit komen van Jacques Anquetil in de 50e Tour de France, waarvoor zondag in Pa rijs het startsein wordt gegeven, is uit gesteld tot vrijdag. Dan zal de drievou dige tourwinnaar door ronde-dokter Du mas worden onderzocht. Zyn mening zal in laatste instantie de doorslag moeten geven. Dit is bekend gemaakt na het onder houd dat Anquetil met zijn „stalbaas" Augier in Parijs heeft gehad. Zoals be kend had Anquetil, nadat hij de wed strijd Parijs-Nice, de Ronde van Spanje en vorige week de Dauphiné Libéré op zijn naam had gebracht, aangekondigd niet in de Tour te willen starten. Anquetil zei last te hebben van een lintworm en bovendien zo vermoeid te zijn, dat hij minstens een maand volle dige rust wilde nemen om zich dan ge heel voor te bereiden op het wereld kampioenschap op de weg. Maar uiter aard nam de heer Augier, die jaarlijks vele tonnen uitgeeft om e;r een renners- stal op na te houden, daarmee geen ge- Roegen. Jan, „kanonbal" Pijnenburg, gaat het kalmpjes aan doen. „De Pijn" exploi teert in Tilburg een hotel-café-restau rant, dat hij nu per 15 juli verlaat. Terwijl hij als wielrenner triomfen vierde, betrok Jan dit pand al. Een breed lachende Piet Rentmees ter met links mej. Verhaart, die hem even tevoren hartelijk gefeliciteerd had. de strijd zou Cees, wilde hij iets ver dienen, dat in den beginne moeten doen. Twintig ronden dartelde Haast alleen voorop, vriendelijk knipogend naar de premiecommissaris, die in korte tijd ach ter de naam Haast zo'n tachtig gulden had staan. Toen, nadat Jacques van de Klundert het peloton in actie had ge bracht, liet Cees zich inlopen. „Zie je wel", redeneerde die „men" opnieuw. Maar diezelfde menigte, kende Haast niet, de onverzettelijke de zwoeger en kracht mens. Hup, weg Haast. Samen met Wes- seling, Dré van Aart en Brands, sprong hij voor de4 tweede keer. Op dat moment trok Willem van Est himself aan de com pacte groep, die dan ook prompt het kwartet liefdevol opnam. Na tweeëntwin tig van de negentig te rijden ronden, keerde de rust terug. Niet bij Cees Haast, niet bij Piet Rentmeester. Men kan het toeval noemen, maar op het moment dat een ijverige technicus het onvolprezen Feijenoord-lied op de draai tafel legde, vluchtten Haast en Rent meester weg; zestig ronden waren er nog te rijden. Terwijl het „hand in hand" over hun gekromde ruggen toe terde, bouwde het Zeeuws-Brabantse duo een voorsprong op, die mét de ronde groeide. Zaten de anderen dan te sla pen? Haast en Rentmeester hadden geen tijd om voor deze vraag een oplossing te vinden. Gejaagd door de wind, snelden ze voort, 35, 40, 45, 50, ja 60 seconden voor het peloton. Goed, de achterblijvers pro beerden wel, maar doorzetten was er niet hij. Toch ging 't dikwijls hard, zo snel dat Houtven (Putte), Wieles (Terneuzen) en Zo gingen Piet Rentmeester en Cees Haast zestig ronden lang aan kop. (Van onze portredsactie) Toon Simons raakt de laatste tyd en kele prima mannen kwüt. Jammer maar een teken dat de Bredase kastelein over capaciteiten beschikt. Cees Haast, Dré van Aert en Cees Snepvangers gingen onlangs over, zodat de A - ploeg aanvulling behoef de. Allereerst trok Toon de veelbelo vende Baarlenaar Rik Wouters (21 jaar) aan, verder gaan Karei Leyten en Dies Kosten (uit de B-ploeg) de andere open gevallen plaatsen bezetten. de Jong, Amsterdam, allen op 25 secon den, 11. Piet van Est op 1 minuut 20 sec., 12. Geurt Pos, Kortenhoef op 1.30, 13. Piet Steenvoorden, Heemskerk, 14. Bart Solaro, Den Bosch, 15. Maarten Breure, Rotterdam, 16. André van Aert, Zundert. 17. Cees Snepvangers, Zundert, 18. Miel Severeyns, België, 19. Emiel Verstraete, Eede, Zeeland, 20. Gerard Wesseling, Halfweg, allen op 1.40. Prestatieprijs: Cees Haast. FRANS DE ROOY, oud-NOAD- keeper en gediplomeerd oefen- meester, gaat met ingang van het nieuwe seizoen de tweede divisie club Helmondia trainen. De Til- burger was assistent-trainer bij Hermes DVS. EINDHOVEN won het veteranen- toernooi van NOAD, door in de finale met 1-0 van Willem II te winnen. PIET DE JONG, de ex-rechts buiten van Willem II, wordt trainer van de amateurclub Au- dacia uit Moergestel. Piet, die dertien jaar in het eerste van Willem II speelde, hoopt Auda- cia uit de eerste klasse KNVB afdeling Noordbrabant op te wer ken tot het by de „grote broers" kan uitkomen. NOAD wil het jeugdteam een beloning geven voor de schitte rende prestaties in de competitie en op toernooien. Een van die attracties en erkenning van waar dering is een wedstrijd tegen het eerste elftal. Woensdagavond om kwart over zeven begint de strijd. HIERONYMUS en Nevelo, spe len zondag voor het behoud van het vierde klasserschap. Hiero- nymus. Nevelo, en RKSSS strij den om redding en het duel Ne- veloRKSSS eindigde in 1-3. SET (Tilburg) en Audacia Moergestel) spelen vanavond een beslissingswedstrijd om een plaats in de eindstrijd van het Bis- schoptoernooi. Noppie Koch heeft zijn aanhang niet teleurgesteld. De kampioen prof-stayer prolongeerde zijn titel, door ook dit jaar de rit van een uur, met motorgangmaking te win nen. Deze foto toont Koch met gangmaker Pelserdie uiteraard in de vreugde en hulde deelde. (Van onze sportredactie) Leo van Dongen, Jacques van der Kloot, Wim de Jager en Rinus Paul, zijn dinsdagmiddag vertrokken om deel te nemen aan een amateurwedstrijd op eiland Man. Deze KNWU-ploeg van vier staat on der leiding van de heer Nieuwenhuizen uit Goes, die zijn mannen dinsdagavond verzamelde in Bergen op Zoom. Vandaar ging men door naar Brussel, bracht er de nacht door, en vertrok vanmorgen per vliegtuig. Vrijdag zal de zware course over 180 kilometer plaatsvinden. De Nederlandse Sport Federatie hceftde bouw van een overdekte manege te .1 ^.1 j...ta Jir.i.nMtt a( a l. n (- nl. tl. 01 f—. f~iI Ia o m a F v~i nnv* 711 n 99 v A.A. ci wederom gelden uit de sporttoto beschik baar gesteld voor enkele sportaccommo daties van enige bonden. De NSF toto-verdelingscommissie heeft de volgende bedragen toegewezen: ■•De Stichting Nederlandse Hippische Sportbond ontvangt een incidentele bij drage ten behoeve van het in augustus te houden landelijk concours hippique, ge organiseerd door de Blaricumse paarden sportvereniging. De toewijziging bestaat uit een maximum garantie van f 10.000. De Koninklijke Nederlandse Biljart Bond krijgt een enkele bijdrage van f 6550. voor de verbouwing en inrichting van een pand in Den Helder, dat als biljart centrum voor de jeugd zal dienen. De totale kosten bedragen f 13.025. Aan de hieronder volgende uitkeringen heeft de NSF haar goedkeuring ge hecht wanneer het gebruik voor de sport gewaarborgd blijft. De Stichting Noord-Nederlandse Paar densport- en Fokcentrum ontvangt een renteloos voorschot van f 75.000.voor Tommy Simpson, de winnaar van Bor- deaux-Parys, heeft op het Engelse eiland Man een internationale wegwedstrijd voor profs gewonnen. Simpson legde de 160 km af in 4 uur 49 min. en 51.2 sec. De Fransman Man- zano werd tweede op vier seconden en Huub Zilverberg, die practisch de gehele wedstrijd op kop had gereden, maar bij het ingaan van de laatste ronde van 16 km gepasseerd werd door Simpson en Manzano. veroverde de derde plaats. De weersomstandigheden waren zo slecht dat slechts 16 van de 69 gestarte renners de strijd tegen de hevige wind, regen en koude, volhielden. Bij degenen, die de strijd opgaven, bevonden zich o.a. Rik van Looy (Belg.) Raymond Poulidor en Guido Carlesi (It). Van de overige Nederlanders werd Dick Groeneweg vijfde en Piet Damen zevende. De uitslag luidt: 1 Simpson (GB.) 160 km in 4.49.51.2 2 Manzano (Sp.) 4.49.55 3 Huub Zilverberg (Ned.) 4.49.56 4 Hamon (Fr.) 4.49.57 5 Dick Groeneweg (Ned.) 4.53.40 6 Ramsbottom (G.B.) 4.54.04 7 Piet Damen (Ned.) 8 Valdois (Fr.) 9 Grous- sard (Fr.) 10 Le Dissez (Fr.) allen de zelfde tijd als Ramsbottom. Ronde van Zwitserland De Deen Fredy Eugen heeft de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. Eugen legde in gezelschap van de Italiaan Zilioli de 187 km van Les Diablerets naar Burgdorf af in 5 uur 2 min. en 55 sec. Ruim vier minuten na de winnaar ging een groepje van zes renners met de Ne derlanders Toon Rutten en Bart van der Ven over de streep. De sprint van de groep werd gewonnen door de Duitser Bugdahl. De uitslag luidt: 1 Eugen (Den.) 5.02.55 2 Zilioli (It.) z.t. 3 Bugdahl (Did.) 5.07.12 .4 Marzaioli (It.) 5 Desmedt (Belg.) 6 Toon Rutten (Ned.) 7 Mofer (It.) 8 Bart van der Ven (Ned.) allen dezelfde tijd als Bugdahl 9 Colmenarejo (Sp.) 5.07.57 10 Maurer (Zw.) 5.08.20 15 Jaap Kersten (Ned.) z.t. Na de zesde etappe luidt het algemeen klassement: 1 Fezzardi (It.) 29.55.40 2 Maurer (Zwits.) 29.59.14 3 Moresi (It.) 29.59.49 4 Gimmi (Zwits.) 30.00.01 5 Bono (It.) 30.00.20 13 Bart van der Ven (Ned.) 30.15.09 19 Jaap Kersten (Ned.) 30.33.31 29 Toon Rutten (Ned.) 30.49.01. De Groninger Gerrit Borghuis heeft zijn vereniging GVAV verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. Borghuis heeft diverse malen de spilplaats van het Nederlandse jeugdelftal voor spelers on der de 23 jaar bezet. De strijd is gestreden met op het laatst een ongemeen spannende strijd om de topsco- rerstitel. Een strijd welke pas in de al lerlaatste minuut van dit voetbalseizoen be slecht werd. In de 38e minuut bereikte Kerkhoffs door zijn treffer tegen Volen- dam hetzelfde totaal als Bodnar. Het leek erop dat de strijd on beslist zou eindigen. De wedstrijdminuten gleden naar het ein de toe, totdat Kerk- hofs dan in de aller laatste minuut zijn gouden goal maakte. Overigens werd in dit laatste voetbal programma het record-aantal van 40 doelpunten bereikt. Cees Grcot was met zijn vier treffers wel de koningsschutter en schoot zich zodoende op de ranglijst een geweldig eind omhoog. Met broer Henk deelt hij nu de derde plaats. De eindstand ziet er als volgt uit: Kerkhoffs, PSV 22; Bodnar, Sparta 21; Cees en Henk Groot, Ajax 13; Visschers NAC en Bosveld, Sc. Enschede 16; Kohn. Fort. '54 en Nunninga, GVAV 14; Krui- ver, Feijenoord, Rahn, Sc. Enschede en Tol, Volendam 13; Teunissen, Heracles en Boogaard, Volewijckers 12; Keizer, Ajax, La Crois, GVAV, van Miert, Spar ta, Smit, Volendam en Timmermans, Willem II volgen met elk 11 goals. In de eerste divisie was de beslissing de vorige week praktisch al gevallen. Bouman wist zijn voorsprong zelfs nog te vergroten. Met zijn 27 doelpunten uit 30 wedstrijden behaalde hij een prachtig resultaat. Bouman, Fort. Vlaardingen 27; Geut jes, Elinkwijk 21; Den Oude, DWS, Jans sen, DHC, Bleijenberg, Go Ahead en Geurtsen, Velox, 20 doelpunten. In de tweede divisie A (waar de com petitie evenals in B 32 wedstrijden telde) heeft Verhagen zijn concurrenten geen schijn van kans gegeven. In de laatste wedstrijd scoorde hij, evenals van Ingen, Wageningen, de hattrick. Verhagen, NEC 29; Wieringa, Be Quick 22 doelpunten. De wekenlange nek-aan-nek-race in 2B is onbeslist geëindigd. Wel had Groene veld een kleine voorsprong genomen maar de iets achterop geraakte Haar lemmer Jaski schoot deze met zijn vyf doelpunten teniet. Groeneveld, Baronie en Jaski, Haarlem beiden 25: Netten, NOAD 23; van Berkel 't Gooi 20. Cassius Clay, de Amerikaanse zwaargewicht heeft in Londen ge wonnen van de Brit Henry Coo per. In de vijfde van het op tien ronden afgesloten gevecht staakte de scheidsrechter de strijd. Clay's voorspelling is dus weer uitgeko men! Sporttoto no. 40 kondigt een zesweekse periode aan van de Intertotocompetitie met vier Neder landse clubs: landskampioen PSV, Ajax, Sparta en Sportclub Enschede. Zij zullen van 23 juni af tot 28 juli in vier groepen met Zweedse, West- duitse en Oostenrijkse tegenstanders de triomf van het moderne zomervoetbal kunnen beleven. Op totoformulier no. 40 staat overigens alleen PSV genoteerd; de drie andere Nederlandse deel nemers waren bij het drukken der formulieren nog niet bekend. Verder zijn er twee wyzlgingen In dit formulier; de nummers 13 en 15 verval len, omdat deze wedstrijden van Nimes en Rouen in UITwedstrijden zijn veran derd. Daarvoor komt nu in de plaats no. 14. Toulouse-Young Boys. Door het niet geldig zyn van de wedstrijden 13 en 15 zijn er dus GEEN reservewed- stryden. Er wordt weer volgens het traditio nele systeem 1, 2, 3 gespeeld. Het spe len met cijfertjes in de Treffertips heeft len met cijfertjes in de Treffertips heeft over het algemeen weinig weerklank gevonden. Het blijkt dat het Nederland se publiek meer is geïnteresseerd in de winst- of verlieskansen van een club dan in het bepalen van het juiste aan tal doelpunten. Ook in het komende seizoen zal men op de toto kunnen spe len volgens het systeem 1, 2, 3. De Nederlandse clubs zijn in de In tertotocompetitie ingedeeld in groep II van vier afdelingen. De eerste vier wedstrijden van sport toto 40 zijn de laatste wedstrijden om hét kampioenschap van West-Duitsland. Deze acht clubs hebben zich geplaatst voor de eredivisie, die volgend seizoen in West-Duitsland wordt ingevoerd. Dit wordt een afdeling volledig betaald voetbal. F. C. Köln heeft de beste kansen op het kampioenschap. Deze club wordt in West-Duitsland getipt als de sterkste club sinds jaren. Er z.ijn weinig uitblin kers. maar het is een homogeen team, dat geen zwakke plekken telt. De wedstrijden 8 tot en met 11 beho ren tot afdeling 1 in groep I. Vier Bel gische clubs: Standard, Antwerp, Gent (Gantoise) en Lierse S. K. tegen vier Italiaanse: Fiorentina, Sampdoria, Mo dena en Venezia. Het resultaat op 6 juni in België was niet zo hoopvol voor onze zuiderburen. Antwerp verloor toen van Sampdoria met 1-0. Vooral de Chileen Toro, rechts binnen bij Sampdoria, speelde een voor treffelijke wedstrijd. Gantoise speelde met de grootste moeite gelijk tegen Mo dena. Alleen Lierse SK behaalde een nut tige overwinning op Venezia. Het was een harde wedstrijd, waarin verschil lende spelers gewond raakten. Mertens van Liersee kreeg een dijbeenblessure en de Italiaan Barti een gebroken, sleu telbeen. De Italianen waren technisch beter, maar liepen steeds in de buiten- spelval, waarmee Anderlecht het Bel gische voetbal schijnt te hebben geïnfec teerd. Voor de returnwedstrijden gelo ven wij dat de Italiaanse clubs de beste winstkansen hebben. Het is trouwens opmerkelijk, dat in de wedstrijden van de Intertoto tot nu toe weinig gelijke spelen zijn voorgeko men. Resten ons nog 5 wedstrijden, nl. Neumünster-PSV (no. 5), die voor de Nederlandse kampioen de eerste kracht meting wordt. Een gelijk spel zit er ze ker in,. Djurgarden-Rapid (no. 6) is een volkomen open strijd, omdat de clubs in Zweden reeds geruime tijd met de com petitie zijn gestopt. Ze hebben daar een voor- en naseizoen. Djurgarden staat op de 10e plaats van de ranglijst. Vienna- Bayern (no. 7) lijkt de beste kansen aan de Weense club te geven, terwijl bij Sedan-Zürich (no. 12) zonder twijfel de winstpunten voor de Zwitserse kam pioen bestemd zijn. Tenslotte Toulouse- Young Boys (op uw formulier wedstrijd no. 14), waarin van weinig krachtsver schil sprake is en die door het terrein voordeel door Toulouse gewonnen zal kunnen worden. Het speelprogramma voor de Neder landers (groep II) ziet er zo uit: 23 juni 1963: Neumünster-PSV. Djur- garden-Rapid, Göteborg-Sparta. Vienna- Bayern, Pirmasens-Oergryte. Enschede- Wiener A.C., Tasmania-Norrköping Ajax-Schwechat. 30 juni 1963: Rapid-Neumünster, PSV- Djurgarden, Sparta-Vienna, Bayern-Gö- teborg, Wiener A.C.-Pirmasens, Oer- gryte-En-schede. Ajax-Tasmania, Schwe- chat-Norrköping. 6-7 juli 1963: Rapid-PSV, Neumünster- Djurgarden, Göteborg-Vienna, Bayern- Sparta, Enschede-Pirmasens, Wiener £-C-'0.?rgryt?, Tasmania-Schwechat, Norrkoping-Ajax. 13-14 juli 1963: Neumünster-Rapid, Djurgarden-PSV, Vienna-Göteborg.Spar- ta-Bayern, Pirmasens-Enschede Oer- gryte-Wiener A.C.. Schwechat-Tasmania Ajax-Norrköping. 20-21 juli 1963: PSV-Rapid, Djurgar- den-Neumünster, Göteborg-Bayern, Vienna-Sparta, Enschede-Oergryte, Pir- masens-Wiener A.C.. Tasmania-Ajax, Norrkoping-Schwechat. 27-28 juli 1963: PSV-Neumünster, Ra- pid-Djurgarden, Sparta-Göteborg. Bay- ern-Vienna, Oergryte-Pirmasens. Wie ner A.C.-Enschede, Norrköping-Tasma- nia, Schwechat-Ajax. Sleen. De afmetingen zijn 22 x 44 met een tribunecapaciteit van 500 zitplaatsen De totale bouwkosten bedragen f 250.000. De gemeente Warffum ontvangt een ren teloos voorschot van f 75.000.voor de bouw van een sportzaal in de gemeente van 12 x 23 x 7 meter. De totale bouw kosten bedragen f 298.000. Het Nederlands Antilliaans Comité ont vangt een bedrag van f 100.000.a fonds perdu voor de verbetering van de licht installatie in het RIF-stadion te Willem stad (Curasao). Het stadion wordt in verband met de hoge temperaturen over dag, voornamelijk in de avond gebruikt voor atletiek, voetbal, honkbal en softbal. Totale bouwkosten f 150.000. Het sterkste veld dat ooit in Nederland aan de start is gekomen zal zaterdag 29 en zondag 30 juni op de Amsterdamse Bosbaan deelnemen aan de internationa le roeiwedstrijden van de Koninklijke Hollandbeker wedstrijdvereeniging. In 67 nummers zullen totaal 344 ploegen uitko men. Er hebben 59 buitenlandse ploegen ingeschreven. Voor het eerst in de ge schiedenis zullen drie complete landen teams - het Belgische, het Tsjechische en het Franse - aan de wedstrijden deelne men. De inschrijving betekent een nieuw record. Het oude record, dat dateert uit 1962, bedroeg 298 ploegen. GOES, 18 juni 1963, kruisbessen exp. 74-79, aardbeien zonder dop: senga sen- gana 116, regina 111-114, aardbeien met dop l 90-100, 2 55-95, aardbeien per doos: regina 1 27-31, 2 14-26, afw. 13-20, mach. frühernte 2 24, talisman 1 30-35 2 21-29, senga sengana 1 26-34, 2 16-25, Cambridge vigour 2 26-28, redgauntlet l 26-34, 2 22- 31, merton princes afw. 16, vola 1 31, kersen per doos: earley rivers 1 50. GOES. 18 juni. Eierprijzen. Kippeëie- ren 9.5 Kleine kippeëieren 8 Ganzeëie- ren 25 Kleine ganzeëieren 20. GOES, 18 juni. Hooi: Luzernehooi ƒ125- 130 per 1000 kg geperst uit de ruiter; weidehooi 115-120 per 1000 kg geperst uit de ruiter; dijkhooi 90-105 per 1000 kg geperst uit de ruiter; veldbeemd 50-60 per 1000 kg geperst. Vlas. Voor vlas te velde is de belang stelling tengevolge van de slechte weers omstandigheden iets afgenomen. Er wor den prijzen besteed van /1600-1900 per ha. Oostwerk voor rekening van de koper. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,62-1,66 per kg. KAPELLE, 18 juni 1963. Kruisbessen 77-89. Aardbeien zonder dop voor indu strie: Regina II 111-114. Senga Sengana 116, Mach. Frühernte 108. aArdbeien met dop per doos van 2,5 ons; Regina ex. 43, I 28-41, II 19-34. Senga Sengana ex. 34-45. I 28-38, II 18-28. Talisman I 30- 42, II 20-32. Corella I 38-48, II 27. Cam bridge Vigour I 33-35, II 24, D. Evern I 37. II 21. Mach. Frühernte I 39, II 19- 23. Red Gauntlet I 36-41. II 26-29. Vola I 37, Merton Princess I 34-39, II 26, Jus- pa I 34. II 18-23. Aardbeien met dop per kg. II 66-98. MIDDELBURG. 17 juni 1963. Nieuwe Aardappelen: Grote 35-38. Drieling 26- 31. Kriel 21-28. Komkommers Groen 60-70 32-38. 50-60 22-28. 40-50 16-25. 35-40 12- 25. Wit. 50-60 38-41. Bloemkool 6 stuks 35-50. 4 stuks 47-60, 8 stuks 19-39. 10 stuks 14-23. 12 stuks 12-16. Radijs 9-17. Prei 35-39. Aardbeien I 40-58. II 37-50. III 31-38. Perziken 17-42. Rode Bessen 67- 69. Sla 3.50-6. Kroten 21-32. Snijbonen 1,99-2,04. Spinazie 7.50-41. Spitskool 5-16. Bospeen 49-77. Rabarber 4-11. Andijvie 10-29. Postelein 31-45. Peulen 3,02-3,28. Tuinbonen 56-65. Dubb. Prinsessenbonen 2,97-3,21. ROTTERDAM. 18 juni 1963. Totale aanvoer 3505. Weekaanvoer 4692. Vette koeien en ossen 220. Gebruiksvee 703. Vette kalveren 600. Graskalveren 154. Nunhtei-e kalveren 940. Paarden 67. Veu lens 3. Schapen of lammeren 85. Weide -zuiglammeren 712. Bokken of geiten 21. PRIJZEN: ette koeien (in ets per kg) le kwal. 310-340. 2e kwal. 280-300. 3e kwal. 260-280. Vette kalveren 280-300; 250-270; 230-250. Graskalveren (in per stuk) 390; 325; 280. Nuchtere kalveren 160; 140; 120. Slachtpaarden (in ets. per kg) 270; 240; 220; Schapen (in per stuk) 100; 90; 80. Lammeren 85; 70; 60. Kalf- en melkkoeien 1150; 1025; 850. Vare koeien 890; 780; 660. Vaarzen 880; 760; 660. Pinken 550; 425; 375. Vette koeien. Aanvoer: Als vorige week* Handel: Kalm; Prijzen: onv. Vette kal veren korter; goed; hoger. Graskalveren iets groter; redëlijkgoed prijsh. Nuch tere kalveren even kleiner; williger; iets stijver. Slachtpaarden als vorige week; levendiger; even hoger. Schapen en lam meren iets groter; kalm; vooral niet ho ger. aKlf- en melkkoeien gewoon; kalm; ruim prijsh. Vare koeien kort; goed; wat stijver. Vaarzen en pinken matig; kalm; ruim prijsh. Lammeren even minder; kalm; goed prijsh. Konstanz 396 (—2); Rheinfelden 227 (—15); Ottenheim 421 (—18); Straats burg 383 (—7); Maxau 562 (—6); Plo- chingen 145 (—12)Mannheim 431 (—9) Steinbach 132 (—2); Mainz 379 (+4>- Bingen 274 1); Kaub 315 6); Ko- chem 229 16i; Koblenz 321 (+15)- Keulen 301 19); Ruhrort 466 3>; Lobith 1074 (—2); Nijmegen 854 2>- Arnhem 875 (onv.); Eefde IJssel 403 6); Deventer 295 2): Monsin 5484 16); Borgharen 3993 1); Belfeld 1130 1—68); Grave beneden de sluis 499 (—36).

de Stem | 1963 | | pagina 11