andhaaft I] 28-JARIGE BIKOVSKI IN DE RUIMTE island lanceert de Wostok V Aang dat enomen wordt een astronaute hem volnen sal Werkstudenten hij AVRO-40 ontslagen 30 Z.-Ylaamse arbeiders bij botsing in België gewond Verdere stappen in V.S. naar rassenintegratie Vliegtuig gestolen bankstel Kennedy op een hooiberg ITO gelijk!! Vier meisjes gedood op schoolreisje 1035.- VOETBALCLUBEMBLEMEN DAGBLAD VOOR ZEELAND VIJFTIG JAAR LUCHTMACHT T.v.-uitzendingen Drama te Rolde ALLES WEL AAN BOORD 20 miljoen, p.k. <EN N.V. KYP onderschrijft ARKA-manifest In Nijmegen geen fraude Wat betere stemming i Plaatselijk opklaringen Dronken achter stuur Ondersoek gelast naar gedrag van subsituut-officier Eén dode en 25 gewonden bij botsing in Reusel INHAALMANOEUVRE OORZAAK? Massaal ontslag Duizenden schuld 18 /e Siemens-dealer TEL. 36982 door W. VAN DER STEEN 103e JAARGANG No. 24308 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v- Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. nies, mr. R M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. A v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God. Koningin en Vaderland ZATERDAG 15 JUNI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. f 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. 55ïu voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bjjbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG. Nieuw straat Op 1 juli bestaat de luchtmacht vijftig: jaar. In ons gewest zijn in dit verband al een aantal feestelijkheden gehouden, zoals vliegdemonstraties op Gilxe-Rijen en Woensdrecht. Elders in dit blad treft men een aan de „gouden" luchtmacht gewijde pagina aan: een momentopname van de luchtmacht-nü en een interview dat de luchtmacht-tóen als onder werp heeft. Vrijdagmiddag één uur Nederlandse tijd lieeft Rusland opnieuw een man de ruimte ingezonden: de 28-jarige luchtmacht-overste Waleri F. Bikovski. Men heeft de indruk, dat hij een langdurige vlucht zal maken, sommige berichten spreken zelfs van acht dagen. Algemeen wordt bovendien verwacht, dat hij gezelschap zal krijgen van een ruimtevaarster, die zelfs al klaar zou staan voor de start. Mocht dit gebeuren, dan kunnen twee dingen geschieden: «le astronauten kunnen proheren elkaar te laten enteren of zij kunnen achter elkaar hun vlucht voortzetten. kaar resepectievelijk 64 en 48 omlopen om deaarde volbrachten. De Russische televisie is vrijdagmid dag begonnen rechtstreeks beelden van de tocht in de ruimte uit te zenden. Vier uur na de lancering begon men directe beelden uit te zenden van Bikovs ki in de ruimte. De ruimtevaarder liet een papiertje zweven om een voorbeeld te geven van de toestand van gewicht loosheid In Engeland ving de monitordienst van de B.B.C. gedeelten op uit boodschappen van de ruimtevaarder. Kunnen jullie me de parameters van mijn omloop geven"zo luidde een boodschap en „attentie,'attentie, ik spreek van het ruimteschip Wostok 5 tot de volkeren van Euopa „Ik groet de volkeren van Europa en wens hun vrede en geluk. Ruimtevaarder Bikovski". Een soortgelijke boodschap zond hij, volgens Tass, uit voor de „vrijheidlie vende miljoenenvolkeren van Afrika", toen hij boven dat werelddeel vloog. Ook op Westduitse en Zweedse sta tions werden boodschappen van Bikovski opgevangen. Luitenant-kolonel Valeri F. Bikovski, is bijna 29 jaar. Hij werd in Pavlovo- Pasad. in het Moskouse district, in 1934 geboren. In 1952 kwam hij van de middel bare school, volgde een opleiding tot piloot en werd door zijn commandant gekwalificeerd als moedig, bekwaam, kalm en vindingrijk in moeilijke omstandigheden. Hij draagt de me daille voor „onberispelijke dienst". Hij is ook drager van de Rode Ster. Bikovski doet veel aan sport. Zijn hobby is valscherm springen. Hij maak te 72 sprongen voor hij instructeur werd. Momenteel is Valeri Bikovski student aan de technische militaire academie. Hij is gehuwd met de 25-jarige labora torium-assistente Malenta Mikailovna. Ruim drie maanden geleden kreeg het echtpaar een zoon. Een ernstig auto-ongeluk bij Rolde heeft gisteren het leven ge kost aan vier meisjes van tien jaar. De kinderen maakten een schoolreisje. De slachtoffertjes zijn Annie Schwering en Ferina van Veen beiden uit Stegger- da, Ria Groen uit Blesdijke en Lineke Kok uit Peperga. Annie Schwering was vrijwel op slag dood, de laatste drie zijn Gestorven na aankomst in het Wilhelmi- caziekenhuis te Assen. De kinderen zaten in een busje van een reisbureau uit Steenwijk. Het busje reed achter een grote bus van hetzelfde reisbureau, waarin de andere kinderen zaten, die als leerlingen van de r.-k. eere school te Steggcrda hun jaarlijks uitstapje maakten. Dc chauffeur van het busje weck in een [lauwe bocht naar het midden van dc eg uit. Op hetzelfde moment werd het busje door een uit de richting Rolde komende E.D.S.-bus gegrepen. De chauffeur van het volkswagenbusje kreeg oen shock. Zijn voertuig werd aan (ie linkerzijde geheel vernield In het Volkswagenbusje zaten tien kinderen De vlucht verloopt tot nu toe prachtig. De Wostok (Oosten) V is in een baan gekomen, die dicht bij de vooraf berekende ligt. De om looptijd om de aarde bedraagt 88 minuten en vier seconden met een minimumafstand tot de aarde van 181 kilometer en een grootste af stand van 235 kilometer. De hoek van de baan met de evenaar is ongeveer 65 graden Met het ruimte schip wordt tweezijdige radio-verbinding onderhouden Bikovski Heeft laten weten, dat alles prachtig functioneert en dat hij zich uitstekend voelt. Het doel van de vlucht is de bestudering voort te zetten van de invloed van verschillende factoren op het menselijk organisme, aldus heeft Het Russische persbureau Tass gemeld. Ver der vindt een uitgebreid medisch- biologisch onderzoek plaats naar de om standigheden van een lange ruimte- vlucht en verdere verbetering van de besturingssystemen. Uit de communicatie blijkt dat de piloot de overgang naar de toestand van gewichtloosheid goed heeft doorstaan. Tijdens zijn vlucht over de Sovjet- Unie heeft Bikovski een radio-boodschap naar de aarde gezonden, waarin hij de hartelijke groeten doet aan het held haftige Sovjetvolk, de bouwers van het communisme en de pioniers in de ver overing van de uimte. Zyn capsule zou, aldus Tass, minstens drie keer zo zwaar wegen als de be mande Amerkaanse ruimtevaartuigen. De motor van de lanceerraket was twin tig miljoen paardekracht sterk. Het Rus sische persbureau gaf bovendien te ver s-taan, dat de vlucht van Bikovski en van zijn voorgangers slechts voorberei dingen zyn voor tochten naar maan, Mars, Venus en andere planeten. Omdat men in de toekomst wil pro beren in de ruimte vaartuigen samen te stellen, is een van de onderdelen van Bikovski's programma een hoge mate van precisie te bereiken in verband met de besturing. Een deel van deze pro blemen is reeds opgelost door de vlucht van de Wostok 3 en 4, de ruimtevaartui gen, waarin Nikolajev en Popovitsj vorig jaar augustus op korte afstand van el- ACHINEHUIS ortemeestraat 17 - tel. 5878 Markt 48 - tel. 5546 aat 30 - tel. 31745 epstraat 23 - tel. 2294 èn: Molenstraat 16 - tel. 2223 ovensestraat 6 - tel. 340 Papegaaistraat 4 - tel. 7476 k, B. F. v. Waesberghestraat 16 tel. 2215 aar, Nieuwendijk 29 - tel. 3729 VIER GEWAPENDE mannen zijn giste ren in een juwelierszaak in de Rue St. Honoré, in het hartje van Parijs, binnen gedrongen en later met een auto wegge reden. Zij zouden juwelen ter waarde van ongeveer drie miljoen frank hebben buit gemaakt OTTO HABSBURG. de 50-jarige zoon van de laatste Oostenrijkse keizer, is niet van Plan op korte termijn naar zijn geboor teland terug te keren, ofschoon hij zich op het standpunt stelt dat zijn verbanning „eens en voor al" geëindigd is. VRIJDAG is het honderdste schip van 1963 de Europoort binnengevaren. Het was een Engelsman. Het vorige jaar liep °P 25 juli het honderdste schip binnen. DE MINISTER-PRESIDENT van Surina joe, J. Pengel, is vrijdag door H.M. de koningin ontvangen op het paleis Soest- dijk. ABIJ DE drukke Via Nazionale in Rome is vrijdag een oud gebouw inge kort tijdens afbraakwerkzaamheden. Er zouden geen mensen onder het puin be^ dolven zijn. FRANSE nationale vergadering heeft J!'ijdagmorgen het Frans-Duitse verdrag '°t samenwerking, dat in januari jl. werd getekend, geratificeerd. TANDARTS uit Hazerswoude, die door tweemaal snijden met een vaart van Jieer dan 100 kilometer per uur op de 'Uksweg Utrecht - Den Haag het verkeer ln gevaar bracht, hoorde twee weken ge vangenis tegen zich uitspreken en drie Har intrekking van het rijbewijs. De uan verkeerde lichtelijk onder alcoholi sme invloed. (Van onze Haagse redactie) De ARKA heeft reeds verscheidene re acties ontvangen op haar manifest, dat op 11 mei 1963 werd toegezonden aan de nieuwe kabinetsformateur, de leden van de Staten-Generaal en o.a. aan de bestu ren van de politieke partijen. Dr. De Kort (K.V.P.) zegt in zijn schriftelijk antwoord dat de voornaamste punten van het manifest door de K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer worden on derschreven, met name de verbetering van het georganiseerd overleg, de achter stand van de lagere en middelbare amb tenaren, de eigen ziektekostenregeling voor het rijkspersoneel, meer vrijheid voor de lagere organen en vernieuwing van de pensioenwetgeving. Ook werden reacties ontvangen van de voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer J. Suurhoff, de heer J. Smal- lenbroek (A.R.) en van mr. W. J. Geert- sema van de V.V.D. De heer Geertsema laat in zijn ant woord een kritisch geluid horen. Hij schrijft o.m.: „Alvorens nader op uw schrijven in te gaan moet mij als toe hoorder op uw appèl.van 11 mei >63 de opmerking van het hart, dat ik het ten zeerste heb betreurd dat vrijwel alle sprekers op deze bijeenkomst hebben ver zuimd ook maar één woord te wijden aan het zeer vele goede, dat m.i. in de afgelo pen vier jaar ten behoeve van de ambte naren is verricht. Slechts de heer Loer akker wijdde twee gematigd vriendelijke zinnen aan de aanhangige pensioenvoor stellen. Naar mijn mening is hiermede aan de regering onrecht gedaan, terwijl ik mij evenmin kan indenken dat op deze wijze juist is weergegeven wat er onder uw leden leeft". In een gisteren gehouden bijzondere raadsvergadering in Nijmegen is het doek gevallen over de zo geheten fraude van het gemeentebestuur van Nijmegen bij het declareren van oorlogsschade. De of ficier van justitie in Den Haag heeft het college van b. en w. van Nijmegen mee gedeeld. dat er geen strafvervolging wordt ingesteld en dat de zaak is geseponeerd. Volgens een klacht, die de oud-gemeen- te-ambtenaar Henri van Mil in begin september van het vorige jaar bij de Haagse officier van justitie, mr. J. C. Ma- ris, indiende, zou het bestuur van deze gemeente in de naoorlogse jaren voor miljoenen guldens in werkelijkheid niet geleden oorlogsschade hebben gedecla reerd bij het rijk. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) Op het eerste gezicht zijn gis teren de financiële en organisato rische moeilijkheden ronde de AVRO-40 opgelost door de bereid heid van het AVRO-bestuur, de n.v. Expopublico die een deel van de exploitatie van de AVRO- President Kennedy heeft zijn persoon lijke campagne voor gelijke burgerrech ten ook gisteren voortgezet. Hij voerde o.a. een bespreking met 300 vakbondslei ders en een hoge functionaris van de A.F.L.- en C.I.O.-vakbonden. James Carey, vice-president van A.F.L.- C.I.O., verklaarde na de bijeenkomst dat de aanwezige vakbonden hadden beloofd de discriminatie te lijf te gaan en er op toe te zien dat dit door de plaatselijke bonden wordt uitgevoerd. Intussen heeft het Amerikaanse depar tement van defensie drie nieuwe dagor ders uitgevaardigd, volgens welke de ar beidsvoorwaarden van civiele neger-em ployés van de strijdkrachten belangrijk worden verbeterd. Dit heeft vooral betrekking op employés die tussen de 10.000 en 20.000 dollar per jaar verdienen. Het laatste bedrag is de limiet voor wat een civiel employé in de federale civiele dienst mag verdienen. In Jackson is de algemene stemming, na de moord op de negerleider Medgar Evers, die vandaag begraven wordt, merk baar verslechterd. Tijdens een kerkdienst riep een negerpredikant, Clark, plotseling uit dat hij er genoeg van had om het nalaten van geweld te prediken. Ook ne gerdominee Haughton waarschuwde, dat de zaak hoe langer hoe verder op de spits gedreven werd. Burgemeester en gemeenteraad van Cambridge (Maryland) hebben aan de gouverneur van de staat Maryland ver zocht troepen van de nationale garde te zenden om vrede en orde te handhaven. In Washington is bekendgemaakt dat het merendeel van de ongeveer 13.000 man van Alabama, die de afgelopen week on der federaal bevel werden geplaatst, mor gen hiervan zullen worden ontheven. Er zullen nog 3500 man in dienst blijven. In Washington waren 3000 blanken en negers van plan een betoging te houden en te bidden uit protest tegen de rassen scheiding. Op de foto: Het gekreukelde front van de Nederlandse bus na het ongeval op de weg van Bras- schaat naar Polygoon. i Weersverwachting van het K.N.M.I. Z tot vanavond, opgemaakt gisteren- 2 jyond 23.15 uur: 1 «aatselijk opklaringen, maar in liet zuidoosten van het land aanvankelijk "or regen. Overwegend matige wind jussen noord en noordwest. Dezelfde emperaturen als gisteren of iets ho- Z J Rere. Va'ldaa§: zor* onder 21.01 uur. Maan 2 S ^nder 13.02 uur. J 91 £gen: z°n op 4.19 uur. Zon onder 102 uur. Maan op 1.55 uur. Maan on- J 14 23 uur. S Aanc*ag: zon op 4.19 uur. Maan op <.17 uur. De procureur-generaal te Amsterdam, mr. H. R. de Zaaijer, heeft een diepgaand onderzoek gelast naar het gedrag van de substituut-officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. R. L. H., die in de afgelopen nacht in de omgeving van het Leidseplein dronken achter het stuur van zijn auto zou hebben gezeten. Mr. De Zaaijer deelde gisteren mee, dat de officier hangende het onderzoek zijn functie niet zal mogen uitoefenen. Een schorsing zou een te groot woord zijn, aldus de procureur-generaal. Na middernacht zouden politiemannen van het bureau Leidseplein, rijdend in een surveillancewagen hebben geconsta teerd dat de chauffeur van een voor hem rijdende auto dronken moest zijn. Toen men de wagen liet stoppen, zou de auto mobilist hebben geweigerd zich bekend te maken en verdere medewerking te verlenen bij het politie-onderzoek. Later bleek dat het de substituut-officier was. Een tweetal ernstige buson gelukken, in Brasschaet en in Reusel, die gisteren plaats vonden resulteerden in een groot aantal gewonden, terwijl in Reu sel zelfs één dode te betreuren viel. Het was de 25-jarige chauf feur L. van Hove uit Herenthals, die zijn leven liet. In totaal wa ren er 55 gewonden, vier van hen (zij zaten in de Reuselse bus) zijn er ernstig aan toe. Bij de drievoudige botsing in Bras schaet op de weg naar Breda tussen een vrachtwagen uit Hilversum, een arbei dersbus uit Axel en een vrachtwagen uit Menen, België, werd een dertigtal personen licht gewond. Het verkeer van en naar Breda bleef de gehele morgen gestremd. Het ongeval gebeurde omstreeks half acht in de morgen toen een vrachtwa gen met oplegger uit Hilversum, gela den met mos en bosgrond, moest uitwij ken voor een personenauto die plotse ling uit een zij-oprit voor hem opdook. Bij de ontwijkmanoeuvre kwam de oplegger dwars over de weg te staan, een boom vier er boven op. Bestuurder G. Janssen uit Hilversum werd echter niet gewond. Enkele seconden later reed een vrachtwagen uit Menen, gela den met textiel, op de oplegger en raakte half bedolven onder drie ton mos. Terwijl men moeite deed de Me- nense chauffeur van onder het mos, dat hem dreigde te verstikken, te bevrij den, botste een bus van de maatschap pij „Cito Tours" uit Axel, bestuurd door Petrus Bode, op de achterzijde van de textiel-truck. Door de schok werden alle ruiten versplinterd en liepen een 30-tal van de 47 inzittende arbeiders voornamelijk gelaatskwetsuren op. De drie enigszins ernstiger gekwetste buspassagiers zijn: Erward Verhoeven uit De Klinge, gekwetst aan schouder en gezicht, Pieter de Bruyn uit Axel, die gewond is aan de voet en Petrus de Witte, uit Hulst, die aan de schouder verwondingen opliep. Er kwamen takelwagens, een motor- zaag en een bulldozer van de gemeen te Brasschaet aan te pas om de afge- knakte boom stuk te zagen en de bos grond en het mos van de weg te schep pen. vóór het normale verkeer rond de middag hersteld was. By de botsing tussen twee bussen in Reusel, waarvan de een uit Eindhoven kwam en de ander op weg was naar deze stad, is de chauffeur Van Hove omgekomen. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. De chauffeur van de bus, die op weg was naar België, is zeer ernstig gewond, evenals in totaal vier inzittenden van de bussen. Onge veer 25 personen liepen minder ern stige verwondingen op. De gewonden zijn opgenomen in ziekenhuizen te Turnhout en Eindhoven. Het ongeluk gebeurde omstreeks half zeven in de morgen. Omtrent de oor zaak staat nog niets vast. De botsing geschiedde in het centrum van Reusel en zou het gevolg zijn van een inhaal manoeuvre door de chauffeur van een der bussen. De rijkspolitie te Reusel heeft direct het verkeer omgeleid. Vijf ziekenwa gens reden af en aan, terwijl drie dok ters en alle E.H.B.O.'ers van het dorp eerste hulp verleenden. In beide bussen zaten Belgische ar beiders die op weg waren naar hun werk. 40 heeft financieel tegemoet te komen. Donderdagavond en gisterenmorgen had voor de Expopublico een faillissement gedreigd, toen bleek dat de verwachtin gen voor het bezoek en de daarvoor ge nomen maatregelen te hoog gestemd wa ren. „De Expopublico rekende op een half miljoen bezoekers", aldus AVRO-direc teur J. C. Bongenaar gisteren op een persconferentie. „Wij hadden op 100.000 gemikt en zijn met 35.000 bezoekers tot vandaag niet ontevreden". De slechte gang van zaken bij de AVRO-40 is al herhaalde malen aanlei ding geweest tot moeilijkheden met o.a. de standhouders en werkstudenten, die voor het grote restaurant waren aange nomen. De moeilijkheden bereikten een hoogtepunten, toen de beheerder van het restaurant en de Expopublico besloten tweederde van het restaurant buiten ge bruik te stellen en van de totaal 120 man personeel slechts 25 in dienst te hóuden. Men bood de ontslagenen aan het sa laris tegoed te houden, maar de studen ten konden daarmee niet akkoord gaan. Het AVRO-bestuur bood daarop de Expo publico aan een financieel aanvaardbare oplossing te vinden. Het AVRO-voorstel werd gisteren te elfder ure door de Expo publico aanvaard. In Utrechtse studentenkringen wil men intussen niets meer horen van het evene ment dat ten onrechte een nationale be tekenis is toegedicht. „De AVRO-40", dat is een enorme flop", zeggen ruim 50 Utrechtse werkstudenten, die zijn gecon tracteerd voor een volle maand en aan wie nog geen 14 dagen na de opening van het te groots opgezette Hilversumse radiofeest, eerst willekeurig en indivi dueel, en gisteren op vier man na en bloc ontslag is aangezegd. Hun waren gouden bergen beloofd. Voor minimaal 8 uur en maximaal 12 uur arbeid per dag zou ieder van hen een weekloon van minstens f 150.- ont vangen. Overtips hoefden niet te wor den afgedragen in een potje voor alle maal, maar zouden per man behouden mogen worden. Mochten de inkomsten wat tegenvallen, dan zou voor de studen ten worden uitgezien naar gratis vervoer. De eerste klachten werden dinsdag na Pinksteren al gehoord. In Hilversum hadden zich incidenten voorgedaan tus sen oberkelners en studenten, van wie er sommigen willekeurig werden ontsla gen. Er ontstond ontevredenheid en on behagen onder de werkstudenten, die menigmaal met de duimen zaten te draaien omdat er geen publiek kwam. Circus Krone zou hebben toegezegd te komen, maar tot op heden is er op het feestterrein nog geen circus ge zien. Aznavour en Brigitte Bardot zouden optreden. Men heeft ze geen van beiden in Hilversum gezien, be halve misschien op foto's. Men heeft trouwens ook niet de vele reisgezelschappen ontwaard, waarvan in de kringen van AVRO en Expopublico zoveel ophef werd gemaakt. Het is voor alle studenten overigens de vraag of zjj nog geld krijgen voor de we ken, waarin zij niet kunnen werken, om dat zij ontslagen zijn. Het Utrechtse Stu denten Arbeidsbemiddelingsbureau schat de reële schuld van de Expopublico/ AVRO aan de studenten op 10.000 a 20.000 gulden. Hedenmorgen wordt de AVRO ten uni versiteitshuize in Utrecht verwacht om een regeling te treffen. Wanneer dit con tact geen gunstige resultaten oplevert, zul len zowel het Utrechtse als het Amster damse studentenbureau overwegen een gezamenlijke actie te voeren. De man op deze foto is de 66-jari- ge boer James Kennedy, die het op zijn hooiberg kennelijk rustiger heeft dan zijn beroemde neef, de Amerikaanse president John F. Kepnedy in het Witte Huis. James Kennedy heeft een boerderij in Dunganstown, New Ross, graaf schap Wexford in Ierland, waar hij de Amerikaanse president hoopt te ontvangen, als die van 26 tot 29 juni een bezoek brengt aan Ier land. Dunganstown is de plaats waar de familie van de presi dent haar oorsprong vond. Tijdens het bezoek van president Kennedy zullen vermoedelijk alle Ierse Kennedy's bijeen komen op de boerderij van een nicht, de 64- jarige Mary Ann Ryan. Op deze boerderij is de overgrootvader van de president, Patrick Kennedy, ge boren, die in 1850 naar Amerika emigreerde. Op het vliegveld van Bazel-Mulhouse zijn twee mecaniciens gisterenmorgen vroeg verdwenen met 'n DC-4-transport- vliegtuig, zo is officieel meegedeeld. De mannen hadden voldoende benzine aan boord voor een vlucht van een uur. Alle vliegvelden in West-Europa zijn van de diefstal op de hoogte gebracht, maar het toestel is tot dusver spoorloos gebleven. Op het vliegveld heeft men nooit pre cies geweten van wie. het gestolen vlieg tuig was, dat een Amerikaans licentie nummer droeg. Op 2 juni brachten twee mannen het over uit Frankfort. Op 7 juni verscheen een Franse deurwaarder, die zei dat het toestel van een Britse maat schappij was, die het verkocht had aan een Amerikaan. Eergisteren meldden zich twee mannen, die zeiden dat zij mecaniciens waren en dat zij het toestel moesten nakijken. Zij konden hun gang gaan en kregen ook ver lof benzine te tanken. Gisterenmorgen hebben de twee mannen in alle vroegte gebruik gemaakt van het lawaai van een vertrekkende Cornet en Caravelle om on gemerkt de lucht in te gaan. Zij wer den pas opgemerkt, toen zij al in de lucht (Advertentie) EUROPA MEUBEL' exclusieve bekleding in onze etalage

de Stem | 1963 | | pagina 1