Steeds bloedingen Nu spoedig keuze V.V.D. of P.v.dA. Dak van station in Lissabon ingestort Nieuw schip-op-luchtkussen u Kwestie van weken, misschien van maanden Wallace moet maandag voor rechtbank komen W.a .-verzekeringen voor motorrijtuigen verplicht :Av*fs Nieuwe crisis kan fataal zijn Fracties antwoorden Romme DEDING HEEFT DAGBLAD VOOR ZEELAND Zwarte lonen in bijna de gehele textielindustrie Uitvoerig beraad Noordelijke wind Kandidaten Overgave aan Gods wil KR O-ui bendingen als Paus sterft Iets beter Rijksweg no 6 drie miljoen per kilometer Geen integratie van scholen in Birmingham VIJFTIGTAL DODEN Nog discriminatie 24560 leerlingen op de kweekscholen ..Esso Den Haag wordt naar Rozenburg gesleept Ongeluk bij Zweedse luchtmacht Livanos overleden Veel lof voor minister Beerman Strafsancties 103e JAAGANG No. 24294 Voor God, Koningin en Vaderland R NA VOOR NA VIAAL VANZELF! Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H B. Brader, Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M- Mes, mr. a M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 WOENSDAG 29 MEI 1963 Abonnementsprijs 1 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excL 0,35 incasso 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0,42 per mm (Ing. Med. S 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Rnreau voor de Zeeuwse Eiilnden: GOES Klokstraat 1 - telefoon 8252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bjjbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) TOESTAND VAN PAUS Het is de looncontroledienst bij een nieuw onderzoek gebleken dat de zwarte lonen, die twee jaar geleden, bij de vo rige controle, in nagenoeg alle onderne mingen van de textielindustrie, zowel in Twente als in Brabant, werden geconsta teerd, nog steeds bestaan en dat in som mige ondernemingen het verschil tussen de c.a.o.-lonen en de werkelijk uitbe taalde lonen nog groter is geworden. Bij de huidige spanningen op de ar beidsmarkt gaat de looncontroledienst van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid soepel te werk. Er werd twee jaar geleden dan ook slechts in een heel enkele geval, wanneer de zwarte loner, al te gortig waren, procesverbaal opgemaakt. Hoewel nu bij de looncontrole van dit jaar blijkt, dat het in de textielindustrie wat de lonen betreft nog van hetzelfde laken een pak is, heeft de looncontrole dienst wederom nog niet „toegeslagen". Deze keer werd de textielfabrikanten een procesverbaal aangezegd. Slechts te gen sommigen, die het naar de mening van de dienst al te bont hadden gemaakt, werd procesverbaal opgemaakt. Maar nog in geen enkel geval is het procesverbaal aan de officier van justitie toegezonden. HOPELOOS De toestand van paus Joannes XXIII is kritiek en volgens een zeer hooggeplaatste Vaticaanse zegsman kan een nieuwe crisis fataal zijn. Zonder conmplicaties kan de H. Vader vol gens welingelichte medische zijde, nog weken en misschien zelfs maanden weerstand bieden aan zijn maagaandoening. Het Vaticaan heeft gisteren voor het eerst de aard van de ziekte waar aan de paus lijdt, bekendgemaakt in een communiqué. Daarin wordt ge zegd dat de 81-jarige pontifex aan „gastroheteroplasie" (abnormale vor- (Van onze parlementaire redactie) Informateur prof. Romme krijgt vanmorgen het antwoord van de fractieleiders op zijn „leidraad" met in totaai liefst 35 controversiële punten in het regeringsbeleid. Als iedere fractie voor een duidelijk ant woord zorgt kan prof. Romme van daag reeds bepaalde conclusies trek ken. Wordt er echter, wat waarschijn lijk is, geantwoord met voorbehoud op bepaalde punten, dan zou her nieuwd overleg met de fractieleiders nodig kunnen zijn. Met dat overleg komt men al in de on derhandelingsfase. Het is op dit moment niet bekend of prof. Romme die onder handelingen nog zelf wil meemaken. Denkbaar is, dat hij zijn informatie-op dracht na morgen als beëindigd be schouwd en het terrein ruimt voor een formateur. Daarvoor verwacht men nog steeds de aanwijzing van dr. De Kort, de i K.V.P.-fractieleider. Het is intussen ook niet onmoge lijk dat prof. Romme de antwoorden op zijn leidraad zou verwerken in handleidingen voor twee regerings programs. een van de drie christe lijke partijen met de V.V.D. en een van de drie met de P.v.d.A. Het antwoord van de fractieleiders is gisterenavond opgesteld na zeer uitvoe- IN STOCKHOLM is opnieuw iemand aan de pokken overleden. Het is een ze ventigjarige dame. Tot dusver zijn vijf hen gevallen geregistreerd. SAIGON en de provincie Khanh Hoa zijn tot met builenpest besmette gebieden verklaard. Inenting is verplichtend ge beld. In Khahn zijn vijf mensen aan de ziekte overleden. In totaal zijn er een Kleine zestig gevallen. APRIL 1963 zijn in Amsterdam 2424 verkeersongevallen ter kennis van de Politie gebracht. Daarbij overleden vier Personen en werden er 195 ernstig ge wond. In vier maanden vonden 9150 ver keersongevallen plaats, waarbij 17 per sonen werden gedood en 521 ernstig ge wond. CHRJSTOPHE VUILLOZ, een van de be- Ki; te jonge Zwitserse berggidsen, is afdaling van de Aguille du Chat- piei: bij Chamonix om het leven geko men. De man was 29 jaar. H' G- BOEKRAAD is toege- Pftü? onderscheiding Pro Ecclesia et Ha nCe' ^eze onderscheiding werd de er Boekraad verleend in verband met sihi vJrdl°nsten als voorzitter van de nas Kort geliquideerde regionale afde- e van de ARKA in Nieuw-Guinea. Weersverwachting van het K.N.M.I. I avnnda23™5nuur-°PSemaakt gisteren" J W.U' f"i<loos"'n van het land en- vÏÏ cl<1"5 merendeels .b.Tlkl' 'Vm dc k,,s« nu dan O, h'nncndnivende mistvclden. aan - ,r°0R v,'"r batige en mJ, vr" kraclltige wind tussen ?an,r,„ noordoost. Mavimumtempe- t V j" graden aan de kust tot 18 graden in Limburr, i ,,a?£: zon onder 20.45 J op 11.02 uur. onder 20.45 uur. Maan i 1 i Oil- i i dei-ri?56 uur! °P 4 29 UUr' Maan rig fractieberaad. Dit fractieberaad duidt erop dat prof. Romme ook aanstuurt op een parlementair kabinet, d.w.z. op een kabinet dat bindende afspraken heeft ge maakt met de fracties waarop het steunt. Het antwoord is niet openbaar gemaakt. Zeker in intsussen wel, dat er, zoals ook al verwacht werd, geen aanwijzing in zit voor een vijf-partijenkabinet. Wat dan wel? Rond die vraag doen op het Bin nenhof allerlei geruchten de ronde. Velen menen, dat de P.v.d.A. meer moeite heeft met de leidraad dan de V.V.D. Uit de socialistische hoek zelf klinken evenwel opgewekte klanken als zou de P.v.d.A. op basis van de leidraad mogelijkheden zien om met de drie chris telijke partijen tot zaken te komen. So cialistische voormannen beweren voorts, dat de V.V.D. teleurgesteld moet zijn over de belastingparagraaf in de lei draad. Daarin wordt namelijk niet gesproken van spectaculaire belastingverlagingen. Ook zouden de liberalen het moeilijk kunnen verwerken dat in de leidraad het voorstel wordt gedaan om een onder zoek in te stellen naar de mogelijkheid van verplichte winstdeling. De liberalen ontkennen dit. Zij zeggen dat zij nog maar een probleem hebben, te weten het aandeel van de vrije bouw in de woningbouw. In hoeverre die ver halen en geruchten op waarheid berusten is op dit moment nog moeilijk te beoor delen. Er zit natuurlijk een flinke dosis onderhandelingstactiek in. In dit verband zij aangetoond dat het socialistisch Eerste-Kamerlid prof. Sam- kalden, het beraad van de socialistische Tweede-Kamerfractie heeft meegemaakt. Van hem wordt, evenals van prof. Von deling gezegd, dat hij bereid is tot grote concessies om de P.v.d.A. maar weer in de regering te brengen. Bepaalde socialistische zegslieden doen het zelfs voorkomen, alsof de P.v.d.A. fractie nog maar een probleem zou heb ben, de suggestie-Romme inzake de com merciële t.v. Prof. Romme heeft in zijn leidraad voor de commerciële t.v. een op lossing voorgesteld, die gaat in de rich ting van het onlangs verworpen regerings voorstel. Van hem was ook niet anders te verwachten. Prof. Romme is zelf voor stander van commerciële t.v. Zijn voor stel is ook niet acceptabel voor de A.R. De V.V.D. gaat er mee akkoord mits er dan ook geen enkele wijziging meer in wordt aangebracht; de K.V.P. en C.H.U, zijn terzake verdeeld. Dit is overigens het enige punt waar over de K.V.P.-fractie verdeeld is. Over alle andere controversiële punten is de katholieke kamerfractie gisteren tot een eenstemmige uitspraak gekomen. Zo ook bijvoorbeeld inzake een verhoogde steun aan de landbouw met name op het ge bied van de pryzen en de structuurver betering. Opvallend is intussen wel, dat de spe culaties over mogelijke zetelverdelingen bijna allemaal uitgaan van een regerings combinatie van de drie christelijke par tijen met de V.V.D. Uit die verhalen springt naar voren, dat de liberalen, als zij weer mee doen, naar algemeen ge voelen genoegen zullen moeten nemen met. twee i.p.v. drie ministerszetels dan wel het vice-premierschap zullen moeten afstaan. Van dc K.V.P.-fractie, die thans zes zetels heeft (van de dertien) wordt ech ter niet verwacht dat zij een zevende zou ambiëren Het lijkt eerder waarschijnlijk dat de K.V.P. wat zwaardere portefeuil les wil hebben, bijvoorbeeld financiën of economische zaken. Ook voor defensie worden K.V.P.'ers genoemd, namelijk de staatssecretaris van marine, kapitein-ter-zee De Jong en mr. Bot, de staatssecretaris voor binnenland se zaken. Laatstgenoemde is echter ook kandidaat voor maatschappelijk werk. Staatssecretaris Schmelzer is in de run ning voor volkshuisvesting. De A.R. hoopt op O. K. en W. en heeft daarvoor als kandidaat prof. Donner jr., thans presi dent van het Europees Hof. Als de A.R financiën zou moeten afstaan zou men graag justitie in ruil ontvangen. Daarvoor schuift men forumvoorzitter prof. Die penhorst naar voren. Zeker is wel, da dr. Veldkamp op sociale zaken blijft. Ei de premier9 In bepaalde kringen wordl hiervoor nu ook de naam van dr. Dc Kort genoemd. De K.V.P.-fractieleider zou die zware functie echter zelf niet ambiëren. ming van weefsel in de maag) lijdt, hetgeen volgens medici op maagkan ker zou kunnen wijzen. Vaticaanse zegslieden noemden de toestand van de Heilige Vader rond uit „kritiek" en zeiden, dat er vrees voor zijn leven bestond. In het communiqué werd gezegd, dat de inwendige bloedingen die een week geleden begonnen, waren verminderd door de toegepaste behandeling. Tot dusver dienden de pauselijke lijf artsen talloze bloedtransfusies en bloed- coagulerende middelen toe. Later op de dag deelden Vaticaanse zegslieden mede, dat de artsen tot een „nieuwe en krach tiger therapie" waren overgegaan ten einde te pogen een nieuwe crisis te voor komen. Men legde er de nadruk op dat de nieuwe behandelingsmethode geen ope ratie was. De paus wordt in zijn ziekte bijgestaan door prof. Antonio Gasbarrini, de pause lijke lijfarts, dr. Piero Mazzoni en prof. Pietro Valdoni. Er zijn aanwijzingen, dat andere specialisten aan het pauselijk ziekbed zijn geroepen, onder wie prof. Pietro Valdoni, een van Italië's knapste chirurgen. Een operatie wordt thans voor onmogelijk gehouden. De zwakte van de H. Vader compliceert het ziektebeeld nog verder. Tengevolge van de bloedingen mag de paus geen vast voedsel gebruiken en bestaat voor hem geen mogelijkheid weer enigermate op krachten te komen. De H. Vader blijkt zelfs slechts met de grootste moeite 's morgens nog te kunnen communiceren. De paus is dan ook bijzonder zwak, al denkt bij zelf dat het nog wel gaat. Men meent erop te moeten rekenen, dat het ein de niet lang meer op zich zal laten wachten, daar ook het hart het begint te begeven. Waarnemers in Rome valt het op, dat de officiële mededelingen van het Vati caan de ziekte van de paus steeds ern stiger voorstellen. Voor het eerst is thans ook geen sprake meer van „een lichte verbetering". Hieruit concluderen zij, dat de toestand van de paus hoogst ernstig genoemd moet worden. Paus Joannes heeft zich volkomen en in alle rust overgegeven aan Gods Hei lige Wil. Aldus staat in een verklaring van de Osservatore Romano. Gisterenochtend begaf de kardinaal- staatssecretaris Cicognani zich naar het ziekbed van de paus en deelde hem me de dat de gehele wereld voor hem aan het bidden is. De paus gaf niet direct antwoord, maar zei na enige ogenblikken, ter wijl een glimlach om zijn mond speel de: „Wanneer de hele wereld voor de zieke paus bidt, dan kan het niet an ders of dit smeken wordt verhoord op de manier die God wil". De H. Vader zei toen letterlijk: „Wan neer God het offer van het leven van de paus wil tot welzijn der Kerk, van het Concilie en van de gehele mensheid, dan is het ook mijn verlangen dat Hij het aanneme. Wanneer het Gods wil is mij nog langer in het leven te laten tot hei liging van mijn eigen ziel en van allen om mij heen, dan is het ook goed". Over heel de wereld wordt voor paus Joannes gebeden. Hoge autoriteiten, onder (Van onze radio- en tv.-redacteur) Zowel de VARA als de NCRV heb ben zich bereid verklaard aan de KRO een half uur zendtijd af te staan in het geval paus Joannes XXIII mocht komen te overlijden op een tijdstip dat de KRO geen uitzending heelt. De KRO zal in de ter beschikking gestelde zendtijd een aangepast ra dioprogramma uitzenden ter nage dachtenis van de overleden paus. De KRO-televisie heeft voorberei dingen getroffen om bij het overlij den van de H. Vader een herden- kingsprogramma van circa een half uur uit te zenden. wie president Kennedy, hebben de zieke pontifex boodschappen gezonden waarin zij hem beterschap wensen. Het Vaticaanse persbureau heeft giste renavond een korte verklaring uitgege ven waarin werd gezegd dat de toestand van paus Joannes iets vooruit was ge gaan in vergelyking met eerder op de dag. Volgens de zeer betrouwbare „Corri^re Delia Sera" heeft de paus zeer onlangs aan een bezoeker medegedeeld: „Ik weet heel goed wat ik mankeer. En ik weet ook dat ik nog maar drie of vier weken te leven heb". De rijksweg no. 6 van de Velser- tunnel langs Haarlem, Badhoevedorp, Schiphol, door Amstelveen en ten zuiden van Ouderkerk naar Rijksweg 2 gaat ongeveer drie miljoen gulden per km kosten. De eerste fase «32 km) van het project telt van de Velsertunnel tot Rijksweg 2 (Amsterdam - Utrecht) ruim veertig kunstwerken. Rijkswaterstaat hoopt, dat het gedeelte tot de Ringvaart bij Schiphol (20 km), waarmee in het voorjaar van 1960 werd begonnen, in de loop van 1966 wordt voltooid. De Amerikaanse regering heeft door middel van federale politiebe ambten de gouverneur van Alabama George Wallace, een dagvaarding om maandag voor de federale rechtbank in Birmingham te verschijnen, doen toekomen De „hearing" is bedoeld om Wallace te verhinderen zich te verzetten tegen de integratie van de universiteit van Ala bama, zoals hijzelf heeft aangekondigd te zullen doen. Volgende maand zullen twee negers trachten zich op de universiteit te doen inschrijven. De federale beambten overhandigden de dagvaarding aan een dienstmeisje (een negermeisje) in de woning van de gouverneur in Montgomery. Hiermee is aan de wettelijke verplichtingen voldaan. Maandag was men er niet in geslaagd Wallace een oproep te overhandigen om voor het gerecht te verschijnen. In Lissabon zijn gisteren enkele tientallen personen gedood en heb ben talrijke anderen verwondingen opgelopen, toen tijdens liet spits uur de overkapping van een van de drukste spoorwegstations met donderend geraas naar beneden kwam. Over het aantal slachtoffers is van of ficiële zijde niets medegedeeld. Uit een navraag bij de ziekenhuizen en de eerste- hulpposten is echter gebleken, dat tot middernacht 48 personen om het leven zijn gekomen en 40 anderen gewond zyn. De algemene verwachting is, dat het aan tal slachtoffers nog zal oplopen. De ramp de zwaarste die Lissabon sinds de tweede wereldoorlog trof vol trok zich op een tijdstip dat de trein uit de badplaats Estoril arriveerde. Een groot aantal reizigers werd onder de puinhopen van de overkapping bedol ven. Het dak was onlangs over het gemo derniseerde perron van het Cais de Sodre- station opgetrokken. Volgens ooggetuigen begaf plotseling een van de steunpilaren het, waarna ver volgens de overkapping over een lengte van 70 meter instortte. Politie en brandweer waren onmiddel lijk ter plaatse om met de reddingswerk zaamheden aan te vangen. Over de oorzaak van de ramp tast men in liet duister. Een van de eerste theo rieën was echter, dat de zware regenval van de afgelopen winter het perron had ondermijnd. Kort voor de instorting had een spoorwegemployé alarm geslagen om dat hij verdachte geluiden had gehoord en scheuren in het stationsdak opmerk te. Op de rivier Clyde in Schotland is een proeftocht gemaakt met een nieuw luchtkussen-schip, de Den ny D2welke volgende maand voor het eerst dienst zal doen voor trips op de Theems in Londeiu Gouverneur Wallace heeft inmiddels verklaard, dat de actie „belachelijk" is en elke juridische grond mist. Volgens zegslieden uit zijn omgeving maandag niet verschijnen. zal hij De federale rechter in Birmingham, Seybourn Lynne, heeft gisteren gewei gerd bevel te geven tot integratie van de openhare scholen in Birmingham, omdat, zo verklaarde hij, niet gebleken is dat een negerkind ooit getracht heeft zich op een voor blanken bestemde school te doen inschrijven. Lynne verklaarde de eis van Agnes Nelson tot toelating van haarzelf, haar broer en andere negerkinderen op uit sluitend voor blanken bestemde scholen niet ontvankelijk. Hij motiveerde zijn besluit met de verklaring, dat de negers de administratieve middelen tot toela ting op scholen, zoals voorzien in de schoolwet van Alabama, nog niet hadden uitgeput. Hij gaf toe dat bij het onderwijs in Birmingham rassendiscriminatie wordt toegepast. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek telde het kweekschoolonderwijs 24.563 leerlingen op 16 oktober 1962 tegen 23.560 leerlingen in 1961, een toeneming van 4 procent. Het aantal toegelatenen in 1962 bedroeg 6294 leerlingen: dit is 380 meer dan in het voorgaande jaar. In 1962 behaalden 4730 leerlingen de akte van bekwaamheid als onderwijzer en 1842 die als volledig bevoegd onder wijzer. Van de eerstgenoemden vervolg den 2917 hun studie in de derde leerkring, terv/ijl 1813 (van wie 1711 vrouwen) voor een functie bij het lager onderwijs be schikbaar kwamen. De Amerikaanse minister van justitie Robert Kennedy heeft in Washington de negerstudent James Meredith ontvangen, dit naar aan leiding van een televisie-uitzen ding, waarin Meredith de minister had gevraagd op te komen voor de rechten van de negers. Links Ken nedy, rechts Meredith. Gisterenavond is besloten de 91.000 tons tanker „Esso Den Haag", die door lekka ge in de hoofdcondensor zout in het con densaatsysteem had gekregen, wat risi co's met zich brengt voor de gehele ma chine-installatie, naar Verolme's werf op Rozenburg te laten slepen. Het schip lag stil op ongeveer 60 mijl uit de kust bij IJmuiden. Het slepen geschiedt door drie sleepboten van L. Smit en Co. Het con tract is afgesloten op basis van Lloyd's open form. Twee vliegtuigen van de Zweedse luchtmacht, die boven de Oostzee deel namen aan een oefening waarin een ge trokken doel werd aangevallen met ra ketten, zijn met elkaar in botsing geko men en in zee gestort. Dit ongeluk kostte drie levens. De vliegtuigen waren van Zweedse ma kelij en van het type A-32 Lansen. De Griekse scheepsmagnaat Astavros Livanos is gisteren in het Nestlé-zieken- huis te Lausanne overleden. Een woord voerder van het ziekenhuis zei, dat Liva nos hoogstwaarschijnlijk aan een hart aanval was bezweken. Livanos, die tussen de 70 en 72 jaar oud was. was de vader van de markiezin van Blandford, de voormalige echtgenote van Aristoteles Onassis. (Van onze parlementaire redactie) Minister Beerman (Justitie) had gisteren een gemakkelijke taak in de Eerste Kamer bij de verdedi ging van het wetsontwerp behel zende de verplichte w.a.-verzeke ring voor bestuurders van motor rijtuigen. Van alle kanten werd hem lof toegezwaaid omdat hij, volgens prof. Samkalden (P.v.d.A.) „de als smartelijk gevoelde leemte heeft opgevuld". Minister Beerman gaf de Kamer de verzekering, dat hij een zo spoedig mo gelijke inwerkingtreding van do wet zal bevorderen en aan de nog nodige voor bereidende uitvoeringsmaatregelen prio riteit zal toekennen. Bij de discussies vroeg de heer Niers (K.V.P.) welke maatregel zal worden ge nomen indien een verzekeringsplichtige, b.v. als gevolg van zijn gezondheidstoe stand. geen verzekeraar kan vinden die zijn risico wil dekken. Minister Beerman was er op grond van de ervaringen die daaromtrent zijn opgedaan o.a. in Bel- gie, Frankrijk en Zwitserland van overtuigd dat de verzekeringsmaatschap pijen voor dergelijke verzekeringsplichti- gen wel een oplossing zullen weten te vinden. België bv. kent een pooisysteem. waaraan tien maatschappijen medewer ken,dat dergelijke „slecht-risico's" dekt, zij het dat een verhoogde premie moet worden betaald. De heer Niers hield ook een pleidooi voor een ongelimiteerde dekking. Minis ter Beerman zei in zijn antwoord dat wanneer de maximumuitkering bij ver keersongevallen niet aan een plafond zou zijn gebonden, dit ongetwijfeld tot een niet onbelangrijke verhoging van de pre miebedragen zou hebben geleid. Minister Beerman bestreed de men 1 Ag van de heer Delprat. dat de strafsanctie op het niet nakomen van de verzekerings- plicht onvoldoende preventief zouden werken. De minister somde op dat deze strafsancties de mogelijkheid openla ten voor een vrijheidsstraf tot maxi maal drie maanden, een boete van duizend gulden en het ontzeggen van de rijbevoegdheid voor een jaar en bij herhaalde overtreding van de wet zelfs voor de tijd van vijf jaar. Voor al aan de intrekking van de rijbe voegdheid moet grote betekenis wor den gehecht. De praktijk van de gratieverzoeken heeft geleerd dat de ontzegging van de rijbevoegdheid velen t.ot grote wanhoop brengt, mede als gevolg van de maat schappelijke en financiële gevolgen die daarvan vaak het gevolg zijn. Voorts la ten de strafsancties toe de verplichting van het storten van drieduizend gulden in het waarborgfonds en verbeurdverkla ring van het motorrijtuig. De minister zegde op desbetreffende vragen toe, dat er een zeer strenge con trole- zal komen op het naleven van de verplichting tot het sluiten van een w.a.- verzekering. Op de vraag van de heer Niers hoeveel mensen in Nederland er vrijgesteld zul len zijn van de verzekeringsplicht op grond van gewetensbezwaren, antwoord de minister Beerman, dat dit aantal glo- Daal op 2 procent kan worden geraamd. Dat betekent 4000 gewetensbezwaarden op de twee miljoen verzekeringsplichtigen. (Advertentie) /VVl KHAKI, de grote mode. HERENPANTALONS Dri-sil finish, dus water- en vuilafstotend, va. 14.90 Voor jongens: 13 jaar v.a. 8.75 BREDA Eindstraat hoek Houtmarkt

de Stem | 1963 | | pagina 1