Dr. De Kort aanbevolen als (in)formateur Dinsdag wacht Cooper ontvangst door president Kennedy ok de nieuwe 's te maken! WELHAAST UNANIEME POLITIEKE VERWACHTING: Minister Veldkamp wil toezicht en beheer van elkander scheiden Burgerdienstplicht in tijd oorlog(sgevaar) van MAN TRACHT ZIJN VROUW IN IJSSALON TE DODEN Drukke politieke activiteit op paleis Huis ten Bosch Het blijft nog kou lijden Ook felicitatie van Kroestjev Vier reizen, maar niet één zonder problemen DUW... DAGBLAD VOOR ZEELAND Ziekenfondswet op de helling Westelijke wind Boer Koekoek vandaag bij koningin Invloed t.v. Vijf vrije boeren ingerekend In centrum Den Haag: Al elf gevallen van pokken in Stockholm Niemand met voorkeurstemmen Dodelijk ongeval te Breda IN PERFECTE CONDITIE UIT DE RUIMTE TERUG Even duizelig Felicitaties HET EI EN ....GEORGE Dodelijk ongeluk te W uustwezel 103e JAARGANG No. 20286 Voor God, Koningin en Vaderland MATIC 100 CAMERA nappen als model 50, Douwde, uitschuifbare inamen bij avond of wordt automatisch als flitser wordt uit- s compleet f48,-. Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M- Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 111411X ZATERDAG 18 MEI_ 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. f 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. f 0,35 incasso t 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. 1 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. ttttt c-r steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. HULST, Steenstraat 14 telefoon au ipud Gisteren heeft de koningin ter in formatie over de komende kabi netsformatie verschillende voor aanstaande politici ontvangen. Op deze fotocombinatie zien we rechts dr. W.L.P.M. de Kort en links prof. dr. ir. A. Vondeling. (Van onze parlementaire redactie) inieuwe-samenstelling een ander karakter Minister Veldkamp (Sociale Zaken) is I in principe bereid tegemoet te komen P aan de bezwaren tegen een ziekenfonds raad, waarin alleen vertegenwoordigd zyn werkgevers, werknemers en Kroon- leden. Dit blijkt urt de memorie van antwoord, die gisteren is verschenen L over het ontwerp ziekenfondswet. In de R ziekenfondsraad zou ook plaats inge H ruimd kunnen worden voor rcpresen- i tanten der ziekenfondsen en mede- werkers, mits die ziekenfondsraad-in- PREMIER CASTRO zaleind mei of be- tgin juni een bezoek brengen aan Algerië. OPNIEUW HEEFT een Zuidafrikaanse ■politicus, die streed voor opheffing van 1 de apartheid, huisarrest gekregen. Hij I mag vijf jaar lang zijn woning niet ver- laten. PRINS BERNHARD heeft bij de opening [van een nieuw kantoor van het verbond voor Veilig Verkeer gezegd, dat de ouders hun kinderen een goed voorbeeld in verkeersgedrag moeten geven. EEN JONGEN van 17 jaar heeft in Haarlem tijdens een stoeipartij een 37- jarige man met een stiletto in de buik gestoken. Beiden hadden gedronken. De oudere man is niet in levensgevaar. IN EEN DER gebouwen van de Amster damse universiteit vallen steeds plafond- Platen naar beneden. Een modern- Douwkundig aardigheidje. De studenten lopen nu met veiligheidshelmen op. IN ALMELO is voor 75.000 schade aangericht bij een felle brand in een divan- en matrassenfabriek. DE VOORMALIGE Westduitse ambas sadeur in Moskou Hans Kroll, verlaat ocze maand de Westduitse diplomatieke dienst. Hij wordt op 18 mei 65 jaar. 1ZES MENSEN zijn gedood en 27 gewond, toen twee aan elkaar grenzende oude gebouwen te Macao instortten. Van de jwgentig overlevenden van dit ongeluk «at zich voordeed toen de bewoners nog lagen te slapen, moesten velen uit de I PUmhopen worden gegraven. (Van onze parlementaire redactie) Het paleis Huis ten Bosch is nu het centrum van alle politieke activiteit. Gisteren heeft de koningin er de vice-voorzitter van de Raad van State, prof. Beel, ontvangen, alsook de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, mr. Jonkman en mr. Van Thiel. Van de tien fractieleiders hebben reeds dr, De Kort (K.V.P.), prof. Vondeling (P.v.d.A.), mr. Toxopeus (V.V.D.), de heer Van Eijsden (A.R.) en mr. Beernink (C.H U.), advies uitgebracht over de aanwijzing van een (in)formateur. Volgens de verwachting is hiervoor nagenoeg unaniem dr. De Kort aanbevolen. door W VAN DER STEEN J Weersverwachting van het K.N.M.I. t tot vanavond, opgemaakt gisteren- f i avond 23.15 uur: Enkele opklaringen maar ook plaat- t selijk een bui. Matige tot krachtige t i westelijke winti. Aanhoudend koud. t vandaag: zon onder 20.30 uur. Maan i ?*nder 1359 uur- SF111 zon °P 442 uur« zon onder f 4U.32 uur. Maan op 3.28 uur, maan I t onder 15.22 uur. 14 o Aanda^: zon °P uur. Maan op l 3.50 uur. wordt gegeven dan in de opzet van de wet is bedoeld. Minister Veldkamp acht het geen zuivere procedure, dat de overeenkom sten van ziekenfondsen en medewerkers worden goedgekeurd door een zieken fondsraad, waarin deze groepen zijn ver tegenwoordigd. Het lijkt hem ook niet juist, dat degenen, op wie toezicht wordt uitgeoefend, in het toezichthoudende orgaan zelf vertegenwoordigd zijn. In overeenstemming met twee adviezen van de S.E.R. wil hij streven naar het los maken van de elementen toezicht en beheer. Het toezicht zou dan moeten worden opgedragen aan een nieuw college. De minister wil nu eerst van de Kamer vernemen of zij bezwaren heeft tegen het losmaken van toezicht en beheer alvorens met een voorstel tot wetswijziging te komen. De bewindsman wil vasthouden aan het principe, dat de ziekenfondsen overeenkomsten sluiten met personen en instellingen, die de feitelijke ge neeskundige verzorging verlenen. Wan neer men een andere weg inslaat, al dus de minster, n.l die dat men in de verstrekkingen wil voorzien door zelf personen, die de geneeskundige verzorging verlenen, in dienst te nemen en zelf instellingen wil instel len bestaat het grote gevaar, dat men op gespannen voet geraakt met de essentiële grondslagen van de ver plichte ziekenfondsverzekering in ons land. Tot die grondslagen behoren een aan tal vrijheden en met name de vrijheid van de verzekerde zelf te kiezen wie hem de geneeskundige verzorging zal ver lenen en in welk ziekenhuis hij zal worden verpleegd. De minister wil ech ter niet zonder meer een einde maken aan de bestaande instellingen. In de ziekenfondswet is een bepaling opgenomen om met name de oprichting van bedrijven zoals ziekenfondsoptiek- zaken te voorkomen. Minister Veldkamp heeft er intussen geen bezwaar tegen deze bepaling in zoverre te nuanceren, dat een ziekenfonds alleen met toestem ming van de ziekenfondsraad mag deel nemen in bedrijven, welke zich bezig houden met werkzaamheden als in dit artikel worden bedoeld. De minister gaat er daarbij van uit dat de ziekenfonds raad niet dan bij wijze van uitzondering de nodige toestemming zal verlenen. Een zodanige wijziging zal worden voor gesteld bij nota van wijziging. Het nieuwe element in het wetsont werp, de invoering van premiebetaling naar draagkracht voor de vrijwillig ver zekerden, heeft veel kritiek losgeslagen. Van,) bepaalde zijde is zelfs gezegd Veldkamp vermoordt de zelfstandigheid van de ziekenfondsen op het terrein van de vrijwillige verzekering. In zijn memorie van antwoord zegt minister Veldkamp, dat hij niet over tuigd is van de juistheid van deze som bere voorspellingen. Ook in het verleden zijn de premies van de vrijwillige ver zekering verhoogd en de reacties daarop hebben voldoende aangetoond dat de groepen van personen, waar het hier om gaat, een zekere traditionele binding met het vrijwillige ziekenfondswezen ijl hebben. Ook bij de ziekenfondsen, welke thans de hoogste premies moeten heffen is van verloop onder de verzekerden weinig te bespeuren. De minister houdt het er vooralsnog op. dat de betreffen de groepen van personen in het alge meen zo van het nut en de voordelen van de ziekenfondsverzekering zijn overtuigd, dat men gelden uittreedt. Op basis van deze adviezen zou de koningin op het ogenblik al tot de aanwijzing van een (in)formateur kunnen overgaan. Bij een kabinets formatie spelen immers alleen de vijf grote partijen een rol. De vijf fractieleiders van de in totaal 15 zetels vertegenwoordigende vijf klei nere partijen, P.S.P., C.P.N., S.G.P., Koekoeks boeren en G.P.V., die nog advies moeten uitbrengen, hebben geen invloed op het formatiespel. De kleine vyf, boer Koekoek incluis, komen van morgen bij de koningin. Terwijl de koningin met haar gebrui kelijke adviseurs overleg pleegt, houdt men zich op de hoofdkwartieren van de politieke partijen nog bezig met het ana lyseren van de verkiezingsuitslag. Bij zonder veel aandacht krijgt hierbij de invloed van de t.v. op de verkiezings uitslag. Exacte gegevens ontbreken nog op dit punt. Alle politieke waarnemers nemen evenwel als vaststaand aan, dat de t.v. inderdaad invloed heeft uitge oefend op het resultaat van de verkie zingen, in bepaalde gevallen zelfs grote invloed. Zo is iedereen het er wel over eens, dat boer Koekoek enorm veel te danken heeft gehad aan de tv-reportages over de acties van het Landbouwschap op het Hollandsche Veld. en dat de P.v.d.A. schade heeft geleden door het dogmati sche, het fanatieke in socialistische voor mannen als prof. Vondeling en de heer Suurhoff. Anderzijds neemt men aan, dat de K.V.P. winst heeft geboekt door het t.v.-optreden van bijvoorbeeld prof. De Quay en mr. Luns, terwijl het verlies van de V.V.D. bijzonder be perkt is gebleven door een figuur als Het kacheltje kunnen wij vooral 's avonds nog niet missen, want de mei maand blijft ons, vooral wat de temperaturen betreft, zeer teleurstellen met ot nu toe van het hele voorjaar nog maar één warme dag boven de 20 graden elsius. De te koude luchtstroom van de Oceaan blijft ook dit weekeinde nog aanwezig. Vandaag passeert opnieuw een regenfrontje, zondag weer gevolgd door op- anngen met een wisselvallig weerbeeld en temperaturen die overdag 4 a 5 graden onder normaal liggen. mr. Toxopeus. Prof. De Quay zien politieke waarnemers vooral als het type van de politieke leider, dat in deze dagen aanspreekt. Gezien de vrij unanieme conclusie, dat de t.v. belangrijk inwerkt op het politie ke gebeuren, zou het niet verwonderlijk zijn als in de komende weken van be paalde zijden geprobeerd zou worden via de t.v. invloed uit te oefenen op het ver loop van de kabinetsformatie. De tech nische mogelijkheid daartoe is er in ieder geval. Juist met het oog op de ka binetsformatie is in de directe omge ving van het Binnenhof een hulpstudio voor de t.v. ingericht. De rijkspolitie heeft in Doornspijk drie boeren aangehouden, omdat zij hebben geweigerd de boete te betalen voor het niet nakomen van verplichtingen je gens het Landbouwschap. Ze zijn op gesloten in het huis van bewaring te Zwolle. Het zijn de landbouwers B. Roozeboom, J. van de Bos en H. Vos, allen te Doornspijk. Eerder op de dag waren enkele politie mannen bij de drie landbouwers ge weest om hen over te halen de boete alsnog te betalen. Toen zij bleven wei geren wilde de politie hen arresteren, maar zij zag hiervan af toen het pu bliek een dreigende houding aannam. Nadien verscheen een versterkte kar;> bijnbrigade in Doornspijk, die de drie halsstarrige boeren inrekende en hen overbracht naar Zwolle. Nog vijf andere boeren in Doornspijk kregen bezoek van de rijkspolitie. Drie van hen betaalden alsnog hun boete, maar twee weigerden en werden ge arresteerd. (Van onze parleméntaire redactie) Bij de Tweede Kamer is een noodwet arbeidsvoorziening ingediend, die be oogt de regering in buitengewone om standigheden (zoals oorlog of oorlogs gevaar) bevoegdheid te verlenen voor een zo doeltreffend mogelijke inzet van beschikbare arbeidskrachten. Daardoor kan worden bevorderd dat het natio nale produktie- en voorzieningsappa raat in oorlogstijd naar beste vermo gen zal blijven functioneren, zowel voor de oorlogsindustrie als voor het hand haven van een redelijk levenspeil voor de bevolking. Het wetsontwerp kent verschillende be palingen, die geheel of gedeeltelijk van kracht kunnen worden bepaald. Voor gesteld wordt iedereen te verplichten aan de bevoegde instanties inlichtingen te verschaffen, bescheiden ter beschik king te stellen en zich te onderwerpen aan een geschiktheidsonderzoek voor het verrichten van werkzaamheden. Voorts wordt bepaald, dat op alle Ne derlanders en inwoners van Nederland van 18 tot 65 jaar burgerdienstplicht rust. (Nederlanders in Suriname en de Antillen uitgezonderd). Deze burger dienstplicht moet worden beschouwd als een ultimum remedium. Zij zal slechts Gisterenochtend vroeg is in Stockholm een nieuw geval van pokken geconsta teerd, waardoor het aantal zieken thans tot elf gestegen is. De epidemie is dins dag uitgebroken en een zeeman, die uit Indonesië naar Stockholm is terugge keerd, wordt beschouwd als de drager van de besmetting. Tot dusver is slechts een der lijders overleden, namelijk de vrouw die de eerste patiënt, een vrouw van 80 jaar, verpleegd had. De elfde patiënt is in contact geweest met de verplegende vrouw, die 57 jaar oud was. De elfde patiënte, een jonge vrouw, is geïsoleerd als bacillendraagster. In Stockholm, een stad die tot besmet gebied is verklaard, zijn gisteren de le den van het parlement en alle werkne mers van de openbare vervoersdiensten gevaccineerd. De openbare gezondheidsdienst van Stockholm is voornemens alle 3000 taxi chauffeurs van de stad, en de ongeveer 6000 man spoorwegpersoneel die er wer ken, met spoed eveneens te vaccineren. „Wij zijn de toestand meester. Een al gemene massavaccinatie is niet nodig", verklaarde een woordvoerder van de ge neeskundige dienst. Alle reizigers naar het buitenland moeten zich echter wel laten vaccineren daar zij, als reizigers uit een besmet ge bied, anders in het buitenland niet wor den toegelaten. Een 38-jarige Inwoner van Delft heeft gisteren in Den Haag getracht zijn van hem gescheiden levende echtgenote te vermoorden. De vrouw is met zware in wendige verwondingen naar een Haags ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is kritiek. De man is thans nog voort vluchtig. Vrijdagmiddag om ongeveer kwart over drie vervoegde de man zich in een ijssalon in tie Koningstraat in Den Haag, waar de vrouw zich metterwoon heeft gevestigd. Toen zij haar man vroeg wat hij wilde, vuurde hij een kogel af. De vrouw werd getroffen in de maag streek In zeer ernstige toestand werd zij overgebracht naar het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag. Operatief in grijpen was noodzakelijk. De man vluchtte na zijn moord poging. Het pistool, waarmee hij het schot ioste, werd later door een voor bijganger op het Oranjeplein terug gevonden. De vrouw is de 39-jarige Annie Mineur. De dader is de 38-jarige C. W. Hoogland uit Delft, die zonder beroep Tijdens de aanslag was de twaalfjarige zoon van het slachtoffer bij zijn moeder, die achter de ijssalon woont, thuis. Een zeventienjarige dochter van het echt paar kwam later thuis. De op de vrouw afgevuurde kogel werd, tijdens het politie-onderzoek, teruggevonden in een met haar in verbinding te stellen, koelkast. '0 1600-22144. worden toegepast indien het op andere wijze niet mogelijk blijkt in de perso neelsbehoefte van vitale diensten of be drijven te voorzien. Burgerdienstplich tigen zullen kunnen worden bestemd voor arbeid in loondienst of voor scho ling. Werknemers kunnen echter op hun verzoek onmisbaar worden verklaard voor bepaalde arbeid, die hun is of zal worden opgedragen. Uit de tellingen van de voorkeur stemmen, kan thans worden opge maakt, dat géén van de kandidaten, waarvoor een landelijke actie is ge voerd, met voorkeur in de Tweede Kamer zal worden gekozen ver klaard. De heer M. W. Schakel, no. 15 van de A.R.lijst, verkreeg 16199 stemmen, echter 4495 te weinig voor een voorkeurszetel. De heer H. van Rossum. de acht ste kandidaat van de S.G.P., had minstens 23875 moeten hebben, doch kwam er 5930 tekort De K.V.P.'er G. 'Boot, behaalde met 6551 stemmen een kwart van de vereiste 50 pet van de lijstkiesdeler en de heer A. Wolting (C.H.U.) kreeg 592 stemmen op zijn naam. (Van onze verslaggever) Te Breda is de vierenveertigjarige mevrouw H. W. Visser-Pistorius, wonen de 111 de Antiloopstraat 14 te Breda, in botsing gekomen met een bestelauto en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde op het voor rangskruispunt Claudius Prinsenlaan Nassausingel. waar het slachtoffer per rijwiel geen 'voorrang verleende aan de van links komende auto bestuurd door G. J. de B. uit Nieuwkuyk. De Bredase verkeerspolitie verzoekt eventuele getuigen van het ongeval zich tel. v <4'~s Maar niemand was waarschijnlijk zo blij als mevrouw Cooper in Taylor- meerdorp in Texas. De vrouwen van vier andere ruimtevaarders waren haar gezelschap komen houden gedurende de spannende uren van de vlucht. Toen eindelijk het bericht van de veilige lan ding binnenkwam, hoorden journalis ten, die buiten stonden te wachten, ju belende vrouwenkreten achter de ge sloten ramen. Een welgemeend en enthousiast me deleven allerwegen, niet in het minst ook bij een zekere mevrouw Joan Jo nes in Londen. Zo verrukt was zij over de prestaties van Cooper, dat zij U.P.I. meende te moeten vertellen, dat zij haar poes misschien naar de ruimte vaarder zal noemen Op de foto wordt de capsule Faith 7" van ruimtevaarder Gor don Cooper geborgen. Leroy Gordon Cooper, die na een ruimtevlucht van 34 uur, waarin hij 920.000 km aflegde, de grote held is van Amerika's jong ste ruimtevlucht, zal dinsdag door president Kennedy op het Witte huis ontvangen worden. Het is gebleken, dat hij duizelig was. toen hij uit de ruimtecapsule op het dek van het vliegdekschip „Kearsarge" stapte. Hij zei tegen-een arts. die hem hielp: „Dick, ik voel me niks best". Maar de artsen hadden niets anders verwacht en Cooper herstelde zich snel. Hij is in prima conditie. Ruim drie kilo is hij afgevallen tij dens zijn ruimtevlucht, maar andere ge volgen van de vlucht, die langer was dan een retourvlucht naar de maan, heeft hij niet. Walter Williams, de directeur van de Mercuryvluchten, acht met Coopers vlucht bewezen, dat onbemande ruim tevaart een onding is. Het is aan Coo pers ingrijpen te danken geweest, dat de capsule op de juiste plaats naar de aarde terugkeerde. Trouwens, zo merk te Williams op, Coopers voorgangers hadden al heel sterke aanwijzingen ge geven. Want ook zij hebben dingen ge daan die een automaat niet had kun nen doen. Coopers ruimtecabine zag er op het oog goed uit. Volgens deskundigen za- gen alleen de letters U.S.A. (Verenie- de Staten), die erop geschilderd wa ren. er enigszins verschroeid uit Vandaag mag hij, na uitgebreide me dische onderzoekingen, de „Kearsarge" verlaten. Zijn vrouw Trudy en ziin dochters Camala en Janita treft hij dan 111 Honoloeloe, met wie hij terug keert naar Cape Canaveral, waar hij zondag een persconferentie geeft. Kort nadat Cooper aan boord van de „Kearsarge" gekomen was, moest hij aan de telefoon komen om de geluk wensen van president Kennedy in ont vangst te nemen. „Ik wil u feliciteren" zei de president, „het was een mach-' tige vlucht". „Dank u. sir", zei Cooper, „de vlucht ging prima. Ik heb ervan genoten" Kort daarvoor had Kennedy me vrouw Cooper in Texas al opgebeld en even later verscheen hij voor de tele visie en zei onder meer, dat de men selijke ervaring door Coopers vlucht aanzienlijk rijker is geworden. „In vredestijd zijn er even goed overwin- ningen als in oorlogstijd", aldus Ken nedy. „Dit was een overwinning van de menselijke geest". Cooper en Kennedy ontvingen tal van gelukwensen uit binnen- en bui tenland. Ook een felicitatie van Nikita Kroestjev was daarbij. „Het Russische volk zendt de moedige Amerikaanse kosmonaut Gordon Cooper zjjn felici taties en beste wensen", aldus het tele gram. De vier Amerikaanse astronau ten hebben elk tijdens hun ruimte reis een crisis meegemaakt, die zich ernstig liet aanzien maar ten slotte een oplossing kreeg. Tegen het eind van de eerste van zijn drie rondjes op 20 februari vorig jaar kreeg John Glenn de mededeling, dat het hitteschild aan de onderzijde van zijn capsule los zat en daardoor zou wegglijden als Glenn de dampkring van de aarde binnenvloog. Dit kon betekenen, dat het schild verdween en de bodem van de capsule de volle hit te moest verwerken van de lucht- wrijving: ongeveer 3000 graden Fahrenheit. Glenn zou het zeker niet overleven. Teneinde hem een kans te geven, besloot men het pak remraketten niet af te stoten. De raketten, met strips aan het hitteschild en de cabine bevestigd, konden het schild op zijn plaats houden. Later bleek, dat het schild nooit los geweest was: een klein relais had fout gewerkt en het alarmerende sein verzonden. Scott Carpenter, die op 24 mei vo rig jaar drie rondjes vloog, kwam vlak voor zijn terugkeer in de dampkring zonder brandstof voor de automatische besturing. Hij moest de ruimtecabine zelf in de goede positie brengen en de rem raketten werden te laat ontstoken. Het gevolg was, dat hij 400 km voorbij het doelgebied op de aar de terugkeerde. Walter Schirra heeft het erg warm gehad. Op de eerste van zijn zes rondjes op 3 oktober ging er iets mis met de temperatuurrege ling in zijn ruimtepak en ontstond er een binnentemperatnur van 85 graden Fahrenheit beslist iets meer dan kamertemperatuur. Maar Schirra kon ingrijpen en de toe stand normaal maken voordat de bitte hem de baas werd. Ook Cooper kreeg zijn deel. In de 20ste omgang viel zijn auto matische besturing uit en als ge volg daarvan heeft hij de capsule zelf in de goede positie voor terug keer moeten brengen. Ook deze keer verliep, zoals uitvoerig ge meld, 9 alles uitstekend. Geholpen door John Glenn bracht Cooper zijn capsule op hét exacte moment m de exacte positie. Zijn capsule landde ongeveer 6000 meter van het vliegdekschip „Kearsarge" in zee. Het was allemaal zijn eigen werk geweest. Al zeven jaar noemde het perso neel van de diergaarde te Chessing- ton, in de buurt van Londen, een van de twee daar aanwezige pin guïns George. De andere had de naam Georgina gekregen. George, die in geheel Engeland bekendheid heeft gekregen door zijn optreden in televisieprogramma's, is gisteren echter haastig herdoopt tot Geor gina. ..Hij" bleek namelijk een ei te hebben gelegd. De voormalige Georgina, die daar nooit aan is toe gekomen, luistert nu logischer wijze naar de naam George. (Van onze Belgische correspondent) Gisterenmiddag om twee uur had op de Bredaseweg te Wuustwezel, in de wijk Greenhover, twee kilometer over de Nederlandse grens, een autobotsing met dodelijke afloop plaats. Een personen auto, komende uit de richting van de Nederlandse grens, werd door een slip pende vrachtwagen, die uit de richting Antwerpen kwam. in de flank aange reden. In de personenauto bleef de 49- jarige bestuurder J. de Jong uit Rot terdam op slag dood Zijn vrouw, die naast hem zat. werd ernstig gewond. De bestuurder van de bestelwagen, de 21- jarige J. van Delft, eveneens uit Rot terdam. liep een hersenschudding op. De beide gewonden werden naar het hos pitaal te Brasschaat overgebracht. Het duurde een half uur. voor geneeskundige hulp en politie kwam.

de Stem | 1963 | | pagina 1