Uitkomst van Heyermans spel van droom en leven ^locjezecjJ, Zwart o Wit HET LINNEN MASKER BREDA beugelbier Jany Bron gastvrouw in „Tierelantijnen" ^Eist de origineleCeta-Beyer BUITEN BIJTS^ tStem-feuilleton Minter en Hinter en de schrik van Pebbel Zware shag tè zwaar? neem dan DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16 MEI 1963 VANAVOND OP UW BEELDSCHERM Onrustige Zenuwen? Leo Pagano maakt Cupfin a I- re po rtage Tien jaar voor diefstal met geweldpleging D. K. Jennings Radioprogrammas Donderdag 16 mei Vrijdag 17 mei Televisieprogramma s Donderdag 16 mei Niemeyer garandeert de kwaliteit (Advertentie) (Van onze radio- en tv-redacteur) In samenwerking met het Nieuw Rotterdams Toneel zal de KRO-televisie vanavond om kwart over negen een van de ontroerendste toneelstukken van Herman Heyermans jr. voor de camera's brengen. Dit tijdsbeeld bevat nergens een spoor van politieke propaganda en toch werd „Uitkomst" slechts zelden voor het voetlicht gebracht. Misschien kwam dit wel omdat een deel van het stuk, namelijk de verbeelding van de tocht met de zwaan altijd moeilijkheden aan de regisseurs heeft opgele verd. Hoe regisseur Frits But- zelaar voor de tv hieraan ge stalte wil geven, willen wij nog niet verklappen. Ma de eerste voorstelling liet Heyermans een folder drukken voor de toeschou wers, waarin hij het publiek er op (Advertentie) Mijnhard»'» Zenuwtabletten attent maakte, dat na het verschijnen van de zwaan er geen werkelijkheid maar een droom verbeeld werd. De kritische realist, die Heyermans on getwijfeld was, maakte vaak plaats in zijn oeuvre voor filosofische drome rijen. Het meest kwam dit wel tot uiting in .Droomkoninkje" maar ook Uitkomst", dat oorspronkelijk als titel droeg ,,De droom van wilde Jan" en als een van de bekendste kranteschetsen in de serie „Falklandjes" verscheen, vertoont hiervan alle sporen, welke een goed contrast vormen met de ste vige brok melodramatiek, waar het pu bliek in die jaren nooit genoeg van kon krijgen. De actrice Ida Bons speelt vanavond de hoofdfiguur Jan, het nog heden ten dage bekende Amsterdamse .lieverdje', dat ais kind in een arbeidersgezin op de rand van de verpaupering leeft Volgens de dokter (Adolf Rijkens) is hij na een val uit een boom ten dode opgeschreven en zijn moeder (Fien Berghegge) neemt hem eens op een middag in een geleend karretje mee naar het Vondelpark. De koortsige jon gen deelt dan zijn brood met een zwaan en na deze onvergetelijke tocht begint Jan 's nachts van de koorts te ijlen. Hij droomt dan dat de zwaan hem naar de hemel trekt waar hij de sterretjes mag plukken, die volgens zijn zusje echte diamanten zijn. Er ontstaan dan allerlei verwikkelingen welke re sulteren in de moord op de zwaan en kort daarop sterft de kleine Jan. T~Aeze tv-uitzending begint in het pot- huis van Thijs Banes, de kruier (Ri chard Flink). Het bijzonder suggestieve decor van Nic. van Baarle verbeeldt dit lage, verveloze krot. In de gecemen teerde achtermuur bevindt zich een langwerpig raampje, met vieze, vale gordijnen. Rechts van de achterwand ziet men een trap met een deur toe gang gevend tot de straat en aan de Pleuny Touw en Fien Berghegge in een scène uit „De Uitkomst". andere kant staan de bedsteden. De was hangt in de kamer te drogen en het ijzeren ledikant van Jan staat voor het raam. Aan de bovenbinten hangen enige kleine takels en op de late februarimiddag schijnt een zwakke schemer door de raamgordijnen. Voor dit venster staat vader Thijs een hijs touw vierend, dat Jacob de scharen slijper langzaam afstoot. En dan ont wikkelt zich Heyermans spel, vaak in plat-Amsterdamse dialogen. Het was niet zijn eerste toneelstuk en het bezit niet de faam van zijn meest succesvolle werk „Op hoop van zegen". Toch is het meer dan de moeite waard om er kennis van te nemen. Jn het Wembley-stadion te Londen spelen zaterdag 25 mei de voetbalteams van Manchester United en Leicester City in de finale om de Engelse cup. In het KRO-radioprogramma zal Leo Pa gano van 15.50 tot 17.30 uur een recht streekse reportage van deze wedstrijd geven. Ook de televisie laat bij deze belangrijke wedstrijd geen verstek gaan, zodat de kijkers ook aan hun trek komen. zo lekker vers-20 heerlijk handig 3halvc-liter flessen voor f. 1.50. p| ADDER Sidney Drew en zijn gezin uit North Shields in Engeland, hebben vijf dagen in een auto rondgereden met een gifslang, die zij versleten voor een ongevaarlijke grasslang. Een van Drews drie kinderen had de slang tijdens een picknick ge vonden, en hem in een doos gedaan en in de auto gezet. Maar daaruit wist het beest te ontsnappen, en er werd verder niet meer aan ge dacht. Vijf dagen later Drew was weer aan het werk gegaan zag een van zijn collega's, Douglas Johnstone, de slang op de zitbank liggen. Hij pikte hem op en werd prompt gebeten. Johnstone moest naar een ziekenhuis worden ge bracht. De slang is gedood. DE BOF Een Londense arts, die aan het ziek bed van een 99-jarige man werd ge roepen, constateerde dat de patiënt aan de bof leed. Het zou nog nooit zijn voorgekomen, dat iemand op zulk een hoge leeftijd deze kinderziekte heeft. WIE? Het Amerikaanse ministerie van defensie biedt een volledige instal latie voor het lanceren van Minute Man-raketten aan. Het complex om vat o.m. een paar torens, enkele liften en een betonnen fundering. Gegadig den kunnen zich melden op Cape Canaveral. IN DE BOOT Tussen de 250 en 300 opvarenden van het Amerikaanse vliegdekschip Coral Sea' hebben hun schip van morgen gemist, toen het uit Sydney, Australië, vertrok na te hebben deel genomen aan vieringen rondom de verjaardag van de slag van de Koraal- Men neemt aan, dat een aantal op varenden tijdens de twee weken die de .Coral Sea' in Sydney is geweest, plaatselijke schoonheden heeft ge trouwd. Alle manschappen hadden zich om twaalf uur in de nacht van zondag op maandag moeten melden, maar het huwelijksbootje had klaarblijkelijk groter aantrekkingskracht. Als de lente komt... P\e gastvrouwe in het KRO-amusements- programma .Tierelantijnen' op zater dag a.s. is de zangeres Jany Bron. In dit programma ontvangt zij o.a. Cees de Lange, die een conférence zal hou den en Toon van Vliet, die twee saxo foonsolo's gaat uitvoeren. Verder zingt Jany Bron een duet met Marcel Thie- lemans en voeren Rijk de Gooyer en Piet Ekel een sketchje op. Vervolgens zal Jany Bron met begeleiding van vier piano's ,Say it with flowers' zin gen. Verder werken nog mede Dick Engelbracht, Tonnv Huurdeman, Co van der Heide Wijma, Els Hillenius, Tonny Foletta, Koos Huisman en Henk Knopper. De samenstelling en regie berust bij Tonny Schifferstein, terwijl het KRO-dansorkest o.l.v. Klaas van Beek voor de muzikale omlijsting zorg draagt. Op Hilversum I (402 m) zullen de operaliefhebbers zeker genieten van ,11 Tritico', drie eenakters op muziek van Giacomo Puccini. Dit programma duurt tot 22 uur en wordt dan onderbroken voor een orgelconcert uit de Nicolaikerk te Utrecht. Om 23 uur wordt het opera programma voortgezet. Het Radiofilhar- monisch Orkest musiceert om 20.05 uur op Hilversum II (298 m) onder leiding van Jean Fournet. Vervolgens vermeldt het programma op deze zender nog het hoorspel ,De straaljonk', dat om 21.05 uur wordt uitgezonden en tot besluit van het avondprogramma om 23.10 uur de rubriek Discotaria. (Advertentie) Voor de voetballiefhebbers is er om half acht een interessante KRO-documen- taire van Aad van den Heuvel, getiteld .Acht maal de Europacup', waarin de historie van het meest spectaculaire voet balevenement dat we in Epropa kennen in filmimpressies wordt weergegeven. Na het journaal biedt de KRO om 20.20 uur het actualiteitenprogramma Brand punt, om 20.45 uur gevolgd door de ru briek Kijk op kunst. De hoofdschotel van de avond vormt ongetwijfeld om 21.15 uur de opvoering van Heyermans toneelspel ,De uitkomst' onder regie van Frits Butzelaar. Tot besluit van het KRO- programma houdt aalmoezenier D. Cop- pes om 22.35 uur voorlopig zijn laatste epiloog. De NTS presenteert om 22.45 uur het laatste nieuws. De rechtbank in Amsterdam heeft een gevangenisstraf van tien jaar met aftrek en voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering opgelegd aan de 24-jarige expeditieknecht L. C. B. uit de hoofdstad, die in de nacht van 18 op 19 augustus van het vorig jaar na een ruzie met de 55-jarige J. T. op een zandterrein nabij de Jan van Galenstraat in Amster dam deze man eerst zodanig wurgde dat hij het bewustzijn verloor en hem daar na in een sloot wierp. De officier van justitie had tien jaar met aftrek en on voorwaardelijke terbeschikkingstelling geëist wegen? doodslag en diefstal. Nadat de expeditieknecht zijn slachtoffer in de sloot had gegooid, nam hij hem nog zijn ring en zijn horloge af. Het vonnis was gebaseerd op de subsidiair ten laste ge legde diefstal met geweldpleging de dood tot gevolg hebbende. De verdachte beriep zich op noodweer omdat T. hem eerst zou zijn aangeval len. Als u het liever niet doetdan hoeft u dit stukje niet te lezen Want het gaat natuuvlijk ook over de verkiezingen, net gis de hele rest van de krant vandaag. Waar zou je anders over schrijven? Het was ook zó spannend. Op het punt van verkie- j zingsoorlogen weten wij Nederlanders van wanten. Geen wonder dat de Italiaanse televisie gisteren in ons land geweest is, om opnamen te ma ken. Daar in het zuiden wil het voor en tijdens de verkiezingen ook wel eens spannen. Maar voor een wérkelijk interessante stembusstrijd moet je in Nederland wezen. Wat zal het stil zijn, nu het allemaal voorbij is... Mijn collega heeft een zoontje van zes, dat eergisteravond wakker werd van de verkiezingsautobus van de „Waar is dat voorpapa?" vroeg hij, en papa antwoordde: „Oh, dat is voor de verkiezingen." Geboeid keek het jongetje toe, hoe de KVP-girls kammetjes, ballonnenballpoints en KVP-petjes uitdeelden. Hij vond de politiek meteen een plezierig bedrijf. De volgende morgen ging zijn papa Vidig weg, teneinde op weg naar de krant even te kunnen stemmen. „Wat kies jij, papa?", vroeg het zoontje ge spannen, „tenminste..." zo voegde hij er weifelend aan toe„als het er alle maal nog is". Want hij had. die meisjes s avonds zó gul zien uitdelen dat hij vreesde dat er weinig meer te kiezen viel. Hij zou zelf wellicht een petje gekozen hebben. Toen ik gistermiddag bij mijn bloed eigen stemdistrict arriveerde, ivas ik getuige van een vertederend tafereel tje. Een jongeman en een ongeveer even jonge dame stonden juist hun slembiljetten wat een lappen zeg, deze keer!) in ontvangst te nemen. Ze wtiren duidelijk pas stemgerechtigd, blkaar wat verlegen toelachend ver dwenen ze elk in een stemhokje. Zij was het eerst weer eruit. „Ben je al klaar?', vroeg ze de jongeman. Die kwam, diep onder de indruk van de ernst van dit ogenblik, ook tevoor schijn, het enorme stuk papier, in zes- sen gevouwen, secuur onder de arm. y Vhmlachten opnieuw tot elkaar en hepen toen, als gold het een bede vaart, devoot naar de stembus. Met een sereen gebaar gingen de twee kost- o are stemmen door de gleuf. Trots gingen de twee jonge staats burgers liet stemlokaal uit, nog steeds hun verlegenheid om deze eerste keer en het fiere besef van hun politieke volwassenheid vermengend in die we- aerzydse glimlach. Ik weet vlet op welke kandidaat ze gestemd hebben. Maar ik hoop echt dat die man in de Kamer komt. PRAET-MAECKER 35. Ralph volgde Carradine naar een ander gedeelte van de ziekenkamer, terwijl het scherm om het bed werd geplaatst. Dit is een van de weinige keren, dat je blij kunt zijn, dat je de chirurgie hebt gekozen, Conway, zei Carradine. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik nooit ge dacht had. dat ze het zou halen. Ralph knikte. Weinige ogenblikken later werd het scherm weggenomen en voor het eerst in negen maanden zag hij An gela Fielder op haar eigen benen staan, hoewel nog erg slap door haar lang ver blijf in bed. Een kwartier later verliet ze tussen haar ouders in, het ziekenhuis. HOOFDSTUK XIX Op een novembermorgen werd er een patiënt binnengebracht die buikklachten had. Gelukkig bad men hem geen mor fine toegediend, zodat 't mogelijk moest zijn snel de oorzaak van de pijn vast te stellen. Zuster Dailly was bij hem. toen Ralph de patiënt onderzocht, een oudere man van in de vijftig. Hij zocht naar een plek op de buik, die hard aanvoelde, maar kon niets vinden. Tenslotte vroeg hij: Wat denkt u ervan, zuster? Volgens mijn bescheiden mening zijn het de symptomen van een doorge broken zweer, dokter. Ralph knikte Deze verpleegsters waren al jarenlang 'kind in huis in de operatie kamer en konden heel wat over bepaalde ziekten vertellen. Misschien hebt u gelijk, zuster, zei Ralph piekerend. Maar dan mogen we toch niet te lang wachten met het nemen van maatregelen. Wan als de buikvlies- ontsteking doorzet kan het er lelijk uit gaan zien. Zal ik dokter Cartadine waarschu wen? Ik betwijfel of hij te bereiken zal zijn- Maar als u zekerheid wilt hebben kunt u hem altijd opbellen. En als hij inderdaad niet thuis is? Dan kunt u nog proberen om dok ter Strickland te waarschuwen En mocht die ook niet aanwezig zijn, dan zullen we zelf moeten opereren. Denkt u dat u het zult kunnen doen? vroeg ze verrast, maar toch klonk haar stem enigszins sarcastisch. Waarom niet? Ik heb een dergelijke operatie al verscheidene malen gedaan, terwijl Carradine toekeek. Ze knikte en scheen tevreden met zijn antwoord. Ik zal gaan bellen zei ze en ver dween. Maar ze was alweer vlug terug. Ik heb niemand kunnen bereiken, dokter. Ik heb een boodschap achterge laten, dat ze onmiddellijk naar 't zieken huis moeten komen, maar dat wij in tussen zullen beginnen. Wilt u de operatiekamer gereed la ten maken, zuster? Toen hij in de gang liep werd hij plot seling tegengehouden door 'n klein grijs harig vrouwtje. WmÊÈiÊÈ, Wat mankeert mijn man. dokter? Hoogst waarschijnlijk is er een zweer op z'n twaalfvingerige darm door gebroken. We zijn genoodzaakt hem on middellijk te opereren. Als u denkt dat het nodig is, dok ter, dan moet u dat maar doen. U weet het tenslotte het beste. Ja, ik dacht wel dat er iets ernstigs met hem aan de hand was, toen hij onder het eten in elkaar zakte. Hij sloeg zijn arm om haar schouder en bracht haar naar de wachtkamer. Gaat u hier maar rustig zitten, want het zal wei een tijdje duren voor dat we klaar zijn met de operatie. In tussen zal ik de verpleegster voor een kop thee laten zorgen. Dank u, dokter. Dat is heel vrien delijk van u, antwoordde het vrouwtje. Toen hij de wachtkamer verliet, ont moette hij zuster Dailly. De operatiekamer is in gereedheid gebracht, dokter. Hebt u nog bericht ge had van Carradine of Strickland? We mogen niet langer meer wachten, zuster. Nee. dat begrijp ik, dokter. Maar zal ik misschien een van de dokters waarschuwen om u te assisteren? Ja, misschien dat dokter Beckwith beschikbaar is. We hebben vroeger ook al samengewerkt. Goed dokter. Terwijl hij zich klaar aan het maken was voor de operatie kwam Alan binnen. —Wat heb ik gehoord, Ralph, zei hij, ga jij op eigen verantwoordelijkheid een operatie uitvoeren aan de twaalvingeri- ge darm? Ja. Alan. Heb je zin om mij te as sisteren? Maar Ralph, zou je dat nou wel doen? Ik bedoel... eh... Begrijp me goed, ik twijfel absoluut niet aan je capaciteiten, maar.... Ik weet het. ik weet het. Ik had ook liever gehad dat Carradine of Strick land hier was. Maar spijtig genoeg zijn ze beiden onbereikbaar en wij mogen niet langer wachten. Iedere minuut kan zijn toestand verergeren. Goed. Ik veronderstel, dat je be seft wat je doet, Ralph. In ieder geval kun je op mij rekenen. Vijf minuten later liepen ze de opera tiekamer binnen. Ralph bleef bij de ta fel staan en keek naar de patiënt die daar rustig voor hem lag Voor de eer ste maal zou hij helemaal alleen een operatie uitvoeren. Nieman zou hem op zijn vingers kijken. Toch was hij blij, dat Alan hem assisteerde. Zijn tegen woordigheid was een grote geruststel ling voor hem. Ralph keek om zich heen. Nu was hij de belangrijkste man hier. Hij zag de zuster bij de kleine instrumententafel en een eindje verder de narcotiseur, die ie dere verandering van de pols en bloed druk moest melden. Klaar? vroeg Ralph. Zijn eigen stem klonk hem vreemd in de oren en hij hoopte dat de anderen het niet opgemerkt hadden. Hij keek naar zijn handen, die volkomen rustig waren. Waarom zou hij zich op winden? Daar was helemaal geen reden voor. Zijn opleiding was goed geweest en eens moest het de eerste maal zijn... Hij moest zich inbeelden dat daar er gens op de achtergrond Carradine stond, die zijn wakend oog op hem zou houden. Nee, er kon niets misgaan. Het mes, zei hij zacht. Onmiddellijk reikte de zuster het hem aan. Voorzichtig maakte hij de eerste in snijding. En plotseling vergat hij de he le omgeving. Hij was nu een chirurg, die een leven moest redden. Zijn taak nam hem helemaal in beslag. Niet hij was belangrijk, maar de patiënt. De instrumenten lagen soepel in zijn handen. De instrumenten die sneden en afbonden, die de plek reinigden van de pus uit de gesprongen zweer. Inwendig begreep hij dat de operatie juist op tijd was geweest. Een kwartier later en de man zou een zware strijd hebben moeten voeren om de dood de baas te blijven. Mechanisch voltooide hij zijn werk. Hij had een volledige controle over alles. Ralph zelf was er nog het meest ver baasd over. Nadat de patiënt naar de zaal was ge bracht, kon hij niet begrijpen dat de ope ratie zo lang had geduurd. Toen hij zich gewassen had. zag hij dat het even over drieën was. Hij was dus vijf uur achter een bezig geweest. U hebt het prachtig gedaan, dokter, zei een verpleegster. (Wordt vervolgd). (Advertentie) HILVERSUM I 402 m KRO: 12.00 Middagklok-noodklok 12.04 Lichte muz. 12.25 V. d. boeren 12.35 Me- ded. t.b.v. land- en tuinb. 12.38 Draaien maar 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Draaien maar 13.40 Wissewassen, licht progr. NCRV: 14.00 Bondsdag geref. vrou wenver. 14.45 Klass. gram. 15.00 Klass. en mod. orkestwerken (gr.) 16.00 Bijbel- overd. 16.20 Cello en piano, klass. muz. 16.50 Gram. 17.00 V. d. jeugd 17.30 School- zang 17.40 Beursber. 17.45 Metropole-ork., amus. muz. 18.15 Sportrubr. 18.30 Licht instr. ens. 18.50 Jaarverg. v. h. verbond v. protest.-chr. werkgevers in Nederland 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang, gew. muz. 19.30 Radiokrant 19.50 Pol. lez 20.00 Operaeonc. (gr.) 22.00 Kerkorgel- conc. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avond- overd. 22.55 Boekbespr. 23.00 Operaeonc. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m AVRO: 12.00 Dansork. en zangsol. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. evt. act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht ork. 14.00 Viool en piano, mod. muz. 14.30 V. d. vrouw 15.05 Lichte gram. 15.30 Voordr. 15.50 Pianorecital, mod. muz. 16.20 Lichte gram. v. d. jeugd 17.00 V. d. jeugd 18.00 Nws. 18.15 Eventueel actueel 18.20 Pianorecital, amus. muz. 18.30 Sport- praatje 18.35 Gespr. brief 18.40 Licht instr. trio 19.00 V. d. kleuters 19.05 Car rousel, licht progr. 20.00 Nws. 20.05 Ra- diofilharm. ork. en sol., mod. muz. 21.05 De straaljonk, hoorspel 22.10 Koor en symfonieork. (gr.) 22.30 Nws. en meded. '22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Discotaria 23.55-24.00 Nws BRUSSEL VLAAMS 324 m 12.00 Nws. 12.03 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte ork. muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamer- muz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio' 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Franse les 16.24 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 17.50 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.03 Koorzang 18.18 Paardesportber. 18.20 V. d. sold. 18.50 Radiokroniek 19.00 Nws. 19.30 Lezing 19.40 Flitsen 19.50 Pol. lez. 20.00 V. d. vrouw 20.30 Concertmuz. met koorzang 21.50 Boekbespr. 22.00 Nws. 22.15 Chansons 23.00 Nws. 23.05 Wekelijks opera- en belcanto-conc. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL FRANS 484 m 12.30 Act. en gev. progr. 14.08 Mod. en klass. muz. 15.03 Lichte Belg. muz. 16.08 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.30 Orgelrecital 19.30 Nws. 21.15 Lichte muz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws, HILVERSUM I 402 m NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 V. d. zieken 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw 10.10 Piano recital (gr.) 10.15 Morgendienst 10.45 Mod. gram. 10.55 Bulgaarse volksmuz. 11.15 In het zilver, progr. voor oudere luisteraars. HILVERSUM II 298 m VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Klaar wakker, lichte gr., rep., meded. en comm. (om 7.35 Van de voorpagina) 8.00 Nws. en soc. strijdl. 8.18 Lichte gram. 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw 9.10 Mod. gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw 11.00 V. d. kleuters 11.15 Altviool en piano, mod .muz. 11.40 Elektronisch orgel en zang. KRO: 14.30 V. d. vrouw 15.15 Pauze. 15.30-15.45 V. d. kind. 19.30 8 x Europa cup, doe. progr. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Act. 20.45 Kunstkron. 21.15 Uitkomst, toneelstuk 22.35 Epiloog. NTS: 22.45-22.50 Journaal. FRANS BELGIE 14.15-15.30 School televisie 18.30 Ber. 18.33 Pom d'Api 19.00 Kunstkroniek 19.30 De christenen in het sociale leven 20.00 Journaal 20.20 Wed- strijdprogr. 21.30 Progr. uit Cannes 22.00 Nieuwe films 22.30 Literaire uitz. 23.20 Journaal. VLAAMS BELGIE 19.00 V. d. jon geren 19.25 V. d. vrouw 19.55 Sport 20.00 Nws. en filmrep. kon. bezoek aan Enge land 20.30 Het uur der onschuldigen, tv- spel 21.45 Een koninklijk huis, bezoek aan paleis en museum 22.15 Nws. 22.25 Eurovisie Rome: Finale kampioenschap pen jumping. lichter dan zwaar pittiger dan halfzwaar. 8. Het wagentje van Hinter en Minter naderde met grote snelheid de plek, waar slager Botje en de veldwachter stonden. En omdat het voertuigje geen rem had en de beide heren de waarschu wende kreten van de beide jongens niet hoorden, ontstond er een verschrikkelijke botsing. Beendert Botje werd hoog de lucht in geworpen, probeerde wanhopig zijn even wicht te herstellen en kwam met een zware dreun op de grond terecht. En Zeeg, die eveneens met een harde klap op het wegdek terecht kwam, keek ont steld naar de gezette slager. ,.N-niet slaan!" riep slager Botje uit „Jij slaat mij! Ik zal.." Maar toen zweeg hij plotseling. Want hij ontdekte, dat de veldwachter een klein wieltje in zijn handen had, dat er zonet nog niet was. Ja, het wagentje van Minter en Hin- tei was op drie wielen uit het gezicht verdwenen.

de Stem | 1963 | | pagina 7