Birmingham houdt de adem nog in Doodstraf geëist tegen Pius Penkovski de nieuwe te maken! Schelde-Rijnkwestie geen „kwestie meer Mgr. Casaroli retour uit Boedapest Het weer corso-tijd HET SPIONAGEPROCES IN MOSKOU Soekarno kent de hele Achterhoek nog op een duim Plechtige ondertekening met officieel vertoon Tussenpersoon Wynne10 jaar KL PONCHO Jl DAGBLAD VOOR ZEELAND GEZELLIG ONDERHOUD Tamelijk koud Twee kinderen omgekomen Grondpersoneel op Brusselse luchthaven staakt Koel weekeinde De ondertekenaars In Nijmegen Drie doden bij felle brand Malvestiti (EGKS) vraagt ontslag Twee Rotterdamse jongens vermist Ook toeristen T.V.-zender Wesel ook in ons land te zien «owoeorrswHf, •- riC 100 CAMERA Den als model 50, ivde.uitschuifbare nen bij avond of ordt automatisch flitser wordt uit- impleet ƒ48,-. 103e JAARGANG No. 24280 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 11 MEI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso: 1 9,25 per post excL 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) REGERINGEN KEURDEN HET ONTWERP-AKKOORD GOED Er waaien steeds zwoelere winden uit Indonesië. Een groep Nederlandse journalisten is druk doende met het noteren van vriendelijke uitlatingen van Indonesische regeringspersonen. Gisteren heeft president Soekarno een uur lang met de Nederlandse persvertegenwoordigers gesproken en daarbij zei hij: „Ik heb het Nederlandse volk beloofd dat ik naar Nederland zal komen, zodra de kwestie-Irian geregeld is. Mijne heren, ik blijf bij deze belofte". Het klinkt nog wat geforceerd, maar het kan serieus bedoeld zijn, alhoewel het Nederlandse volk niet de indruk maakt, Soekarno aan zijn belofte voor een bezoek te zullen houden De president herhaalde dat hij de Nederlanders niet haatte, maar wel het Nederlandse koloniale systeem. ,,De goede betrekkingen met Neder land, nu, zijn echter afhankelijk van de voorwaarde dat er geen gekke dingen gebeuren". Iemand vroeg ,,Wat noemt u gekke dingen Nieuwe Westerlings bijvoor beeld", antwoordde Soekarno. De president was zeer hoffelijk en hij deed veel moeite om zich in het Nederlands uit te drukken. Aardrijkskunde In het verloop van het ongedwon gen gesprek met de journalisten zei Soekarno, naar aanleiding van een vraag, dat Indoseië veel schepen in Polen laat bouwen. ,,Als Nederland ze beter en goedkoper levert", zei hij, „bestellen we ze bij u. Maar op een bevoorrechte positie moet u natuurlijk niet rekenen." Hoe plezierig het onderhoud was blijkt wel uit het feit dat Soekarno de Nederlandse journalisten uit daagde om hem te evenaren in de kennis vanNederlandse plaats namen. Hij noemde daarop in ge weldig tempo alle plaatsen in de Achterhoek op. Hij beheerste ook nog heel wat Nederlandse schoolliedjes. Of hij ook het ,,Wien Neerlands bloed" zong werd ons niet gemeld.. Die benen! Verder genoot hij van de vrijmoe digheid waarmee zijn gasten hun splitje dronken en toen hij nogal stram opstond schertste hij: „Ja ja, de benen worden oud De Indonesische minister van Voorlichtng heeft gisteren gezegd dat Indonesië veel publiciteit zal geven aan zijn ontwikkelingsplan nen voor West-Irian, opdat de wereld zal inzien dat zelfbeschikking voor de nieuwe provincie niet nodig is. „Wij hebben wel een volksstemming beloofd" zei de minister „maar Ir. SOEKARNO ...geen gekke deze is niet noodzakelijk. Het volk wil deel blijven uitmaken van de republiek Indonesia." Handelsmissie Onverwacht arriveerde er gister middag een uit drie man bestaande Indonesische handelsmissie op Schiphol. Een interessant lid van het gezelschap was dr. Ch. V. de Villeneuve, een vroegere Nederlander die de Indonesische nationaliteit heeft aangenomen en die tien jaar lang geen Nederlandse regen op zijn hoofd had gevoeld. Volgens de delegatieleider, dr. Harsono. was het bezoek bedoeld als een eerste stap naar herstel van de vroegere industriële banden tussen Nederland en Indonesië. De Indone- sisihe regering had het initiatief ge- OP DE VEILING van Purmerend zijn gisteren de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd. Verkoopsprijs: f 1.39 a f l,f per kg. DE FRANS-AMERIKAANSE marine oefening in de Middellandse Zee is plot seling afgelast, omdat een Amerikaan door een mijn is omgekómen. De pers ffkoft echter, dat de spanning in het Midden-Oosten de reden is. BINNENKORT verschijnt de eerste Ja panse auto op onze markt onder de naam Isuzu-bellel. De wagen krijgt vier deu- ren en zal tusen de tien- en twaalfdui zend gulden gaan kosten. DE ECONOMISCHE missie uit Rood- ctuna, die ons land momenteel bezoekt, neett in Den Haag gesproken over het y,"'stev)Sen van de handelsbetrekkingen tussen beide landen. Een Nederlandse af- rno„ lg.ln? is uitgenodigd communistisch China te bezoeken. wn8 HAAGSE politie eerst thans Ml ■itgedetid zijn half februari in ™?,Y. Dg een vrouwenarts en een ze- tmïï. 8earresteerd op verdenking be- te zijn geweest bij het plegen van abortus. ONGEVEER 200.000 personeelsleden van ®ïs„e, staatsziekenhuizen zijn gisteren een w»*ïUr in stakinS gegaan. Zij willen p„_ Vijfdaagse werkweek in plaats van een zesdaagse. wordt in Utrecht het vijftig- l-, bestaan van de katholieke vrouwen- VA^egLngin Nederland gevierd. De di- den onden tellen in totaal 150.000 le- 5£eMVSc,hting,JmedeSedeeld door het n'geIdlg tot vanavond: 'ut «vaar bewolkt met af en toe "i^tige tot vrü krach- koud wée™ Tamelijk opan2^0a5 uZu°rn °nder 2°'19 UUr' Maan Morgen: zon op 4.52 uur. zon onder 20.21 uur. Maan onder 7.20 uur OM m?rg:m2n °P P1 uur' Maan op u.uz uur, maan onder 8.08 uur. Het vijftien maanden oude dochtertje van de familie Woning te Kampen is gis terenavond bij een verkeersongeval ge dood. Mevrouw Woning werd aangereden door een haar achterop komende vracht wagen, waarvan de remmen weigerden toen de besturuder moest uitwijken voor een tegenligger. Mevrouw W. viel, waarbij de baby, die iix een fietstoeltje zat, onder de wielen van de auto geraakte en werd gedood De moeder bleef ongedeerd. In Hoogeveen is gisterenmiddag de vijf jarige Reinier Leungen in de Hooge- veense Vaart verdronken. De jongen struikelde over een gat in het smalle fietspad vlak langs de dijk en schoot het water in. Zijn moeder zag het ongeluk gebeuren. De buren probeerden het kind uit het water te halen maar slaagden daar niet in. Tegen de avond is het lijkje door de politie opgedregd. Een woordvoerder van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena heeft gis teren gezegd, dat er voorlopig geen vlieg tuigen van de Brusselse luchthaven zullen vertrekken als gevolg van een staking van de grondtechnici. Vliegtuigen, die in Brussel willen lan den, zullen geen hinder van de staking ondervinden. (Van onze weerkundige medewerker) Het warme weer van woensdag is ken- neijk een eendagsvlieg geweest, want al bleef het gisteren in het noorden van ons land nog tot in de late middag zonnig, warmer dan 17 graden werd het niet. t" gen ongeveer 10 graden langs de kust. Ook tijdens het weekeinde blijven wij in een wat te koele westelijke lucht stroom. waarin nog enkele buitjes zijn ti verwachten. De middagtemperaturen lig gen tussen 12 en 14 graden. Het zeewater is met 8 graden Celsius voor midden mei ook nog te koud. Zowel in Brussel als in Den Haag is gisteren officieel meegedeeld, dat België en Nederland volledige overeen stemming bereikt hebben over de kwestie van een betere verbinding tussen Rijn en Schelde en dat zij daarover aan staande maandagmiddag in Den Haag een verdrag zullen ondertekenen. De ondertekeningsplechtigheid zal worden bijgewoond door ver schillende autoriteiten uit beide landen. De plechtigheid van maan dag wordt besloten met een diner in het Mauritshuis te Den Haag, aangeboden door de Nederlandse regering. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft een officieel commu niqué uitgegeven, dat aldus luidt: „Op 6 mei jl. hebben de Nederlandse en Belgische delegaties, welke tezamen werden belast met de onderhandelingen inzake het vraagstuk van de Schelde- Rijn verbind ing, hun eindverslag aan de beide regeringen uitgebracht in de vorm van een voor ondertekening gereed ge maakt ontwerp-verdrag. De voorgestelde oplossing is in middels door de regeringen van Ne derland en België goedgekeurd. Deze hebben besloten tot ondertekening van het verdrag over te gaan op 13 mei te Den Haag". Naar wij uit welingelichte kringen vernemen zullen tijdens een plechtigheid die om vijf uur 's middags op het minis terie van Buitenlandse Zaken plaats vindt, minister De Quay en minister Luns het verdrag voor Nederland onder tekenen. Eerste minister T. Lefèvre en de minister-adjunct voor Buitenlandse Zaken, H. Fayat, zullen voor België teke nen. Van Belgische zijde zullen bij de on dertekening onder meer aanwezig zijn de heren G. Bohy, minister van Openbare Werken, A. Bertrand, minister van Ver keerswegen, baron Van der Straten Wail- let, ambassadeur te Den Haag, baron H. de Gruben, voorzitter van de Belgische delegatie, J. van den Bosch, secretaris generaal van Buitenlandse Zaken, M. A. Malderez, secretaris-generaal Ver keerswezen, G. Willems, secretaris-gene raal Openbare Werken, L. Craeybeckx, burgemeester van Antwerpen en E. Claeys, burgemeester van Gent. Van Nederlandse zijde zullen onder meer aanwezig zijn de ministers drs. H. In een klein huis in Nijmegen heeft gisteravond laat een felle brand gewoed. In het vuur kwa men drie kinderen om, een twee ling van acht jaar en een meisje van vier jaar. Het huisje werd bewoond door het gezin Smit. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De Italiaanse president van de Hoge Autoriteit der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (E.G.K.S.), Piero Malvestiti, heeft de regeringen van de zes leden-landen gisteren zijn ontslag aanvraag doen toekomen. Hij moet ech ter volgens de bepalingen van het E.G. K.S.-verdrag in functie blijven tot een opvolger benoemd is. A. Korthals, drs. J. W. de Pous, prof. dr. J. Zijlstra, de staatssecretarissen dr. H. R. van Houten en de heer E. G. Stijkel, de Nederlandse ambassadeur te Brussel, jhr. mr. P. D. Ex. Teixeira de Mattos, de directeur-generaal Politieke Zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken, jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachou- wer, voorzitter van de Nederlandse dele gatie. Waarnamers in Wenen menen dat het overleg met kardinaal Mindszenty is af gesloten, en dat op korte termijn zijn door het Hongaarse regime gesanctioneerde vertrek uit Boedapest zal plaatsvinden. De Amerikaanse medische attaché in Boedapest, James E. Lynsky, heeft don derdag een bezoek gebracht aan het Hon gaarse ministerie van Buitenlandse Za ken. Lynsky is de arts van kardinaal Mindszenty, en men speculeert dat hij de Hongaarse regering een attest over de gezondheid van de kardinaal heeft moe ten geven. Mgr. Agostino Casaroli, ondersecretaris van de heilige congregatie voor buitenge wone kerkelijke zaken van de Heilige Stoel, is donderdagavond uit Boedapest teruggekeerd in Oostenrijk. Hij stak op een onbekende plaats de grens over, waarschijnlijk om te ontko men aan de pers, die meer wilde weten van zijn geheime missie naar de Hongaar se hoofdstad. Mgr. Casaroli heeft gedurende twee dagen in Boedapest geconfereerd met de primaat van Hongarije, die, als bekend, asiel geniet in het Amerikaanse gezant schap. Zestig tot zeventig van de omstreeks 100 priesters, die zich in Hongaarse ge vangenissen bevinden, zijn de laatste da gen door de Hongaarse regering vrijge laten. Vijf bisschoppen, die tot gisteren hun verbanningsoord mochten verlaten, staan volgens betrouwbare berichten nog onder politiecontrole. Het tot nu toe geheim gehouden ver banningsoord van mgr. Josef Beran. aartsbisschop van Praag, is tengevolge van de onderhandelingen tussen Kerk en staat in Hongarije onverwacht bekend geworden. Mgr. Beran verblijft in het klooster Neureich in Moravië. Het klooster wordt streng bewaakt. Mgr. Beran werd in juni 1941 eerst onder huisarrest gesteld en in maart 1951 na een „proces van hoogver raad" op een geheime plaats gevangen gehouden. Paus Joannes heeft donderdag kardi naal WySzynski, de aartsbisschop van Warschau, in audiëntie ontvangen. Minister Luns en minister Fayat zullen in persconferenties respectievelijk op het ministerie van Buitenlandse Zaken en de Belgische ambassade het verdrag toe lichten. Bij het diner in het Mauritshuis zullen behalve de bovengenoemden ook aanzitten de burgemeesters van Amster dam en Rotterdam en de voorzitters van de Kamers van Koophandel van Amster dam en Rotterdam. Op pag. 7 vindt de lezer vandaag we derom een interessante bijdrage over de Schelde-Rijnkwestie, welke spoedig geen „kwestie" meer zal zijn. De Belgisch-Vlaamse pers heeft op de berichten over het bereikte akkoord met onverholen vreugde gereageerd. De Ant werpste Volksgazet (socialistisch) schrijft het diplomatieke succes vooral toe aan het zowel in Rotterdam als in Antwer pen gegroeide ruimere Europese bewust zijn. Men kan vrij algemeen de mening ho ren, dat de grootste hindernis voor een inniger samenwerking tussen Nederland en België is weggewerkt. De enige stap die nu nog gedaan moet worden, betreft de volledige uitwerking van de econo mische unie tussen België en Nederland. Men heeft algemeen waardering voor de inspanningen van mr. Luns. De laat ste mijlpaal bij zijn ministersloopbaan mag waarlijk historisch worden ge noemd. Twee Rotterdamse jongens worden sinds dinsdagmorgen jl. vermist en men vreest dat hen een ongeluk is overko- De twee vriendjes zijn 's morgens om acht uur van huis naar school gegaan. Sindsdien heeft men niets meer van hen gehoord. De mogelijkheid bestaat dat zij nog gezien zijn op weekmarkten in Rot terdam. Beide jongens zijn avontuurlijk aangelegd en hebben een voorliefde voor ongeregelde handel, o.a. in oude kranten en duiven, die zij trachten te vangen. In verband daarmee heeft de politie onder meer de Grote Kerk in de Maasstad af gezocht. Zonder resultaat. De jongens heten Cornelis Snel (13 jaar) en Petrus Johannes de Wolf (12 jaar). Ofschoon gisterenavond namens ds. Martin Luther King, de leider van de beweging voor rassengelykheld in de zui delijke V.S., werd verklaard dat er in Birmingham een volledig akkoord is be reikt, blijft de toestand in de stad nog gespannen. Gisteren was er bij de stadskassier vol doende geld binnengekomen om als borgstelling te dienen voor de in totaal 790 negers, die wegens het deelnemen aan demonstraties in de gevangenis zaten. Al eerder waren zonder borgstelling honder den negers ontslagen. Dat hiermee de vrede in de 340.000 in woners tellende stad is verzekerd, moet echter worden betwijfeld. De kwestie met betrekking tot de ge vangen negers en de schoolkinderen, die hebben gespijbeld om aan de demonstra ties te kunnen deelnemen, zijn wel ge regeld, maar daarmee is de conflictstof niet weggenomen. De nog hangende kwesties zijn dermate acuut, dat men wel onnozel moet zijn om te geloven dat zij door een compromis geregeld kunnen worden. Dat er nietemin een wapenstilstand ge sloten kon worden, is voornamelijk te danken aan de veel blanke zakenlieden en industriëlen in Birmingham, die er om zakelijke redenen niet veel voor voelen dat hun stad als een broeinest van reactie te boek wordt gesteld. Er is een minstens even machtige groep blanken, die zonder op opportuniteitsoverwe- gingen te letten fanatiek gekant is tegen elke concessie aan de negers en die er zelfs niet voor terugdeinzen inci denten te forceren. Deze incidenten zouden gouverneur Wallace een motief geven om de 1200 man zwaar bewapende staatspolitie in Birmingham in te zetten met de kans dat de rassenkwestie eens en voorgoed wordt „geregeld", maar dan volgens de bedoelingen van de blanke tegenstanders van integratie. De blanke bevolking van Birmingham heeft volgens de negerleiders toegestemd in: 1. Opheffing der rassenscheiding in cafetaria's, paskamers en toiletten van warenhuizen enz. 2. Het. in hogere klassen plaatsen en op „rasvrije" basis in dienst nemen van negers in geheel industrieel Birmingham. 3. Het in vrijheid stellen van alle personen die als gevolg van de recente rassendemonstraties waren gearresteerd, dit tegen borgstelling of persoonlijke ga rantie. 4. Het binnen veertien dagen herope nen van het ..contact tussen negers en blanken via het burgercomité". Dr. King verklaarde: „Wij hebben de climax bereikt van een lange strijd voor ons recht, voor vrijheid en menselijke waardigheid in de stad Birmingham". By de foto: De Amerikaanse voormalige we reldkampioen boksen zwaargewicht Floyd Patterson heeft verklaard naar Birmingham te zullen gaan om zijn rasgenoten daar bij te staan in hun strijd voor gelijkheid. Patterson schudt hier de hand van Jackie Robinson, die hem naar Birmingham zal vergezellen. De openbare aanklager in het spionage- proces te Moskou heeft vrydag de dood straf geëist tegen de Rus Penkovski en tien jaar gevangenisstraf tegen Wynne. In zijn requisitoir zei de openbare aan klager, luitenant-generaal Gordy, onder meer dat beide verdachten tegelijkertijd voor de Britse en Amerikaanse geheime dienst hadden gewerkt. Dit was niet het eerste spionageproces van de laatste tijd. De grote successen, die de Sovjet-Unie had geboekt bij de opbouw van een socialistische maatschap pij en de toenemende kracht van de com munistische landen, hadden de afgunst gewekt van de „imperialistische kringen". Die hadden daarom „een geheime oorlog" tegen de Sovjet-Unie ontketend. De voor naamste rol werd hierbij gespeeld door de Amerikaanse geheime dienst. Die had „zijn vangarmen overal in de wereld ge plant, bedreef moorden en lokte provoca ties uit Maar ook de Britse geheime dienst, die al 300 jaar oud was en nu verbonden was met de Amerikaanse, had zich niet onbe tuigd gelaten. Beide geheime diensten hadden de Sovjet-Unie openlijk hun voornaamste doelwit genoemd. Dit bleek onder meer uit de woorden van Allen Dulles, die chef van de Amerikaanse ge heime dienst is geweest. „Nu moeten wij in de eerste plaats te weten zien te ko men hoever men in de Sovjet-Unie is op het gebied van de rakettechniek", zo zou Dulles hebben gezegd. Het westen had getracht „het ondoor dringbare gordijn" voor de Sovjet-Unie te verscheuren met behulp van spionnen. Ook diplomatieke vertegenwoordigers van het westen hadden spionage bedreven en daarbij „zonder omwegen de normen van het internationale recht met voe ten getreden". De geheime diensten van het westen hadden niet alleen gebruik gemaakt van diplomaten en beroepsspionnen, maar ook van toeristen en dit bevorderde het vertrouwen tussen de volkeren niet. Men had echter bij het Sovjetvolk geen basis kunnen vinden voor uitbouw van de spionage-activiteit. En daarom wa ren de geheime diensten van het westen gedwongen geweest om het te wagen met verraders die hun vaderland verko pen. De openbare aanklager ging toen na der in op de eerste ontmoetingen tussen Penkovsky en agenten van de westelijke geheime diensten. In 1961 te Londen kreeg Penkovsky vele zaken voorgelegd waar over hij gegevens moest zien te krijgen. De eerste gegevens, die de Rus aan Wyn ne had verstrekt, werden door deze ge heime diensten van grote waarde geacht. Penkovsky en zijn westelijke opdrachtge vers waren „kennelijk tevreden met el kaar". Penkovsky had onder meer gege vens verstrekt over de Sovjet-strijdkrach ten, raketten, de troepen in Oost-Duits- land en de voorbereiding voor het vre desverdrag met Duitsland. „De ernst en laagheid van Penkovsky's daden zijn moeilijk te schatten", aldus de openbare aanklager. „Er bestaan misda den die door niets uitgewist kunnen wor den. Voor de verrader en spion, die zyn vaderland heeft verkocht, is geen plaats meer op aarde. Ik eis daarom de dood straf tegen Penkovsky". Tegen Wynne, aldus de openbare aan klager, eis ik tien jaar gevangenisstraf Deze man heeft een ernstig misdrijf ge pleegd tegen de Sovjet-Unie. De openbare aanklager noemde Pen- kovsky een „kruiperig" man, die pochte Vandaag wordt in de bollenstreek weer het jaarlijkse bloemencorso gehouden. Gisteren was men nog druk bezig met de voorbereidin gen zoals deze foto laat zien. op zijn relaties in hoge kringen. Niets was hem heilig. Hij had verklaard dat hij zijn vrouw liefhad, maar ook haar had hij verraden. De zakenman Wynne had de hem ver leende gastvrijheid misbruikt en „verra derlijke" connecties aangeknoopt met Penkovsky. Tenslotte merkte de openba re aanklager op, dat tien leden of ex- leden van het Britse en Amerikaanse ambassadepersoneel in Moskou op de een of andere manier met deze spionagezaak te maken zouden hebben gehad. Penkovsky's verdediger vroeg het hof het leven van zijn cliënt te sparen. Het oprechte berouw, de wens om zijn schuld uit te boeten en het goede, dat zijn cliënt in het verleden had gedaan, verschafte een basis voor clementie. Ook de verdediger van Wynne ver klaarde dat zijn cliënt oprecht berouw heeft. Het was verder moeilijk voor het hof geweest om „de psychologie van een ander sociaal systeem" te begrijpen. Wynne had geen belangstelling voor politiek en kon niet beschouwd worden als een man die bewust vijandig staat tegenover de Sovjet-Unie. Vandaag zullen beide beklaagden in een besloten zitting een laatste verklaring afleggen. De commerciële televisiezender te Wesel (Duitsland) zal in de loop van 1964 in bedrijf worden gesteld, aldus een mede deling van staatsecretaris Scholten (O. K. en W.) aan de Tweede Kamer. In oost-Nederland zal regelmatig een zeer goede ontvangst mogelijk zijn. In midden-Nederland kan door velen re gelmatig een aanvaardbaar beeld wor den ontvangen. In het zuiden van ons land zal de kwali teit van het beeld sterk afhankelijk zijn van de atmosferische omstandigheden en voor 50 procent van de tijd onaan vaardbaar zijn. Daarentegen zullen kij kers. die een juiste antenne hebben ge kozen, voor 50 procent van de tijd een goede ontvangst kunnen verwachten. Kijkers langs de kust en in Zeeland, die de nodige voorzieningen hebben ge troffen, zullen voor 20 procent van de tijd op een goede ontvangst kunnen re kenen. Daarnaast zal het sporadisch kunnen voorkomen, dat kijkers zonder een dergelijke voorziening ook in deze zone gedeelten van het programma van de zender te Wesel kunnen opvangen. (Advertentie) GORDIJNSTOFFEN aan 2 kanten even mooi

de Stem | 1963 | | pagina 1