Percentage rijksaandeel van 60 naar 75 procent Benfica' s veste Engeland en Y.S. waren voorbereid Syrische ministers traden af Nederland herdacht zijn doden uit de Tweede Wereldoorlog BIJDRAGENWET DELTAWERKEN INGEDIEND j Kardinaal Mindszenty naar Rome BIJDRAGEN AAN B.B. II eekeinde: minder koud T.v.-uitzending kost minstens een ton DACBLAD VOOR ZEELAND Wet calamitcuze polders wordt vlug vervangen Bijzondere gevallen Niet bindend De calamiteuze polders T Staking Ruhrgebied uitgesteld Nederlands consul-generaal Haiti uitgezet Spanningen in Midden-Oosten Ontslag aan pro-Nasser-officieren Zonnige perioden VOOR NATIONAAL MONUMENT TE AMSTERDAM Gorinchemse advocaat in rechtszaal overleden Canadese generaal Foulkes werd onwel Prijzen Festival Montreux Benfica-Feijenoord 103e JAARGANG No. 24274 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. i Redactieraad: J. M. A. C. V. Dongen, 1 C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M- Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. I Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 4 MEI1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. f 0,35 incasso 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. telefoon 2893) Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 telefoon 8252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat i ikikiuui. I Volgens zegslieden in het Vaticaan is |het zeer wel mogelijk dat kardinaal ndszenty „in de nabije toekomst" zijn iallingschap in het Amerikaans gezant schap te Boedapest opgeeft, aldus meldt U.P.I. De Vaticaanse zegslieden deelden mee, dat er de laatste dagen in Wenen bespre kingen hebben plaatsgevonden tussen ver tegenwoordigers van het Vaticaan en de Hongaarse regering. Zij achtten het niet ónwaarschijnlijk, dat daarbij overeen stemming is bereikt over de benoeming van een apostolische administrator in ^fcongarije. Deze benoeming zou kardinaal ^^Kindszenty geregeld willen zien, alvorens in te stemmen met het opgeven van zijn ballingschap. Volgens een bericht van het Italiaanse persbureau ANSA zal de zaak Mind szenty de komende weken waarschijnlijk worden afgesloten „in het kader van een algemene regeling van het godsdienst- draagstuk in Hongarije". De kardinaal zou het Hongaarse grond gebied kunnen verlaten zonder een spe ciale amnestieregeling. U.P.I. weet te melden, dat volgens de Vaticaanse zegslieden het ANSA-bericht •^fundamenteel juist" is. GISTEREN werd in Den Helder bij het «monument ..Voor hen die vielen" door 'de Koninklijke Marine de plechtige her- Idenking gehouden van de gevallenen bij <de verdediging van het koninkrijk. Na het hijsen van de vlag aan stok hield de [ïhoofd-vlootpredikant, ds. J. Sepmeijer. [een toespraak, waarna tot slot aalmoe- zenier G. Bots het Onze Vader bad. IN ZERMATT zullen de cafés en restau rants, die op 30 maart als gevolg van de daar heersende tyfusepidemie werden ge sloten. vandaag hun deuren weer voor bezoekers mogen openen. De hotels blij ven nog ongeveer twee weken gesloten. DE CHEF van de luchtmachtstaf, de lui- I» tenant-generaal H. Zielstra, heeft giste ren op de vliegbasis Soesterberg een krans gelegd bij het monument, dat is opgericht ter nagedachtenis aan perso neelsleden van de luchtmacht, die in de tweede wereldoorlog hun leven voor het vaderland gaven. WILLIAM DOUGLAS, lid van het opper ste gerechtshof der V.S., heeft aan de twee mannen die gisteren ter dood zou den worden gebracht in de gaskamer van de staat Californië, uitstel van executie erleend. Zij waren ter dood veroordeeld wegens de moord, in 1959 gepleegd, op een eigenaar van een restaurant. TWEE OOSTDUITSE jongens, 12 en 14 jaar oud, zijn er in geslaagd uit Oost- Berlijn te ontsnappen en door een kanaal naar het Westen te zwemmen. Kinderen cue naar het Westen ontsnappen, worden meestal naar hun ouders in het Oosten teruggestuurd. DE FRANSE minister van financiën heeft medegedeeld dat er binnenkort een staatslening tot een bedrag van 1 mil jard frank zal worden uitgegeven, waar- jÜ?- rentevoet 41/4 procent zal be- z^n en *n ^3ar a^os^aar za* (Van onze parlementaire redactie) De regering heeft bij de Tweede Kaïn er het reeds lange tijd verwachte wetsontwerp tot regeling van de bijdragen ex artikel 5 van de Deltawet ingediend. In dit wetsontwerp wordt de verdeling geregeld tussen het rijk en anderen van de kosten welke de uitvoering van de Deltawerken met zich meebrengen. De indieners van het ontwerp zijn de ministers Korthals (Verkeer en Waterstaat), Zijlstra (Financiën) en Veldkamp (Landbouw en Visserij ad interim). Uit de toelichting op het ont werp blijkt, dat de regering is teruggekomen op het aanvan kelijk voornemen bij de finan ciering van de Deltawerken een vast percentage van 60 procent vast te stellen voor het rijksaan deel in de kosten van de verster- kingswerken. Oorspronkelijk zou er tevens een bij dragcnregeling komen met betrekking tot de lasten van waterkeringen in het al gemeen. Bij nader inzien, zo schrijft de regering thans, bleken er aan de aanvan kelijk overwogen algemene bijdragerege ling ernstige bezwaren te zijn verbonden. Het welhaast onvermijdelijke gevolg er van zou zijn geweest, dat althans een deel van de in het waterschapsbestel nog bestaande financiële zelfstandigheid en verantwoordelijkheid verloren zou drei gen te gaan. Dit nu achten de bewinds lieden ongewenst. Het percentage van 60 procent is destijds bij de behandeling in de Tweede Kamer van de Deltawet ook reeds bestreden door vele Kamerleden. Ook zij meenden dat het merendeel der belanghebbenden zijn aandeel in de las ten niet zou kunnen opbrengen. Door de regring is toen een onderzoek ingesteld naar de aanwezige draagkracht De lange tijd die hiermede gemoeid was heeft de indiening van het huidige wets ontwerp echter nogal vertraagd. Daar staat echter tegenover, dat op grond van deze onderzoekingen de re gering thans voorstelt de rijksbijdrage in de kosten van anderen te bepalen op 75 procent, terwijl de bijdrage van anderen in de kosten van het rijk op 25 procent zal komen. De regering wil echter nog verder gaan. Zij heeft namelijk in dit ontwerp ook nog een regeling vastgelegd ter voorko ming van het opleggen van te hoge las ten voor de uitvoering van de Delta werken. Deze regeling wil de mogelijk heid scheppen om in bijzondere gevallen, wanneer de financiële draagkracht van het belanghebbende gebied hiertoe aan leiding geeft, boven de vaste rijksbijdra ge van 75 procent nog een bijzondere bij drage toekennen, c.q. de aan het rijk te betalen bijdrage lager stellen dan 25 pro cent. Aan deze regeling ligt, aldus de re gering, de gedachte ten grondslag over schrijding van de draagkracht van de be langhebbenden bij voorbaat te voorko men. Dit zal geschieden door het even tueel verlenen van op deze draagkracht afgestemde bijdragen in de kapitaalskosten der uit te voeren Deltawerken. Aan deze preventief werkende me thoden meent de regering thans de voorkeur te moeten geven boven de oorspronkelijk gedachte regeling van het achteraf verlenen van tegemoet komingen in jaarlijkse tekorten. Bo vendien behoeft deze regeling niet uitsluitend beperkt te blijven tot uit sluitend de draagkracht der water schappen. Ter bepaling van de draagkracht van o_ uhet belanghebbende gebied is in het wets- van de verschillende belanghebbenden, ontwerp een norm opgenomen, welke is ontleend aan de door de „commissie fi nancieel bestel waterschapswezen" voor gestelde algemene bijdragenregeling wa terkeringen. Deze norm houdt in, dat de draagkracht overschreden zal worden ge acht, indien de jaarlijkse lasten voor de waterkering hoger zouden worden dan 10 procent van de pachtwaarde van de tot het belanghebbend gebied behorende ongebouwde eigendommen, vermeerderd met 5 procent van de belastbare opbrengst in de zin van de wet op de grondbe lasting van de in dat gebied gelegen gebouwde eigendommen. De regering wijst erop, dat de gestelde norm geenszins beoogt de staten te bin den ten aanzien van de wijze waarop zij de bijdragen van het belanghebbend ge bied wensen te regelen. Zij heeft slechts ten doel te dienen als grondslag voor een eventuele verlaging van het aandeel van anderen in de kosten der Deltawerken. Opgemerkt wordt nog, dat hogere exploitatiekosten van waterstaatswer ken tengevolge van de nieuwe toe stand na de totstandkoming der af sluitingen niet voor een vergoeding van rijkswege in aanmerking komen. Aangenomen wordt dat deze hogere kosten voor de beheerders geen on evenredig zware lasten met zich zul len brengen. Voorts achten de bewindslieden het noodzakelijk en verantwoord belangheb benden in de uitvoeringskosten van af- sluitwerken te doen participeren. Uit verdere mededelingen ten aanzien van de oorspronkelijk overwogen alge mene bijdragenregeling blijkt voorts nog, dat de „commissie financieel bestel water schapswezen" van oordeel is, dat na de totstandkoming van de nodige water schapsconcentratie afgezien van de in vloed van de uitvoering der Deltawerken te verwachten is. dat behalve de Zeeuwse eilanden slechts verschillende Waddeneilanden voor een subsidie op basis van de algemene bijdragenregeling in aanmerking zouden komen. Aan Zee land wordt evenwel ingevolge de wet op de calamiteuze polders in Zeeland reeds financiële steun door het rijk ver leend. Deze van 1870 daterende wet is echter niet meer in overeenstemming met de huidige inzichten en dient derhalve te worden vervangen. Minister Korthals heeft dan ook een re geling in voorbereiding waardoor naar verwachting de moeilijkheden in Zeeland op afdoende en bevredigende wijze zuHen worden opgevangen. Dc vakbondsleiders van de Duitse me taalbewerkers hebben vrijdag tüdens een vergadering in Stuttgart bekendgemaakt, dat zij hun besluit om de staking tot het Ruhrgebied uit te breiden tot dinsdag zullen uitstellen. Dank zij dit besluit krijgt de Westduit- se minister van economische zaken de gelegenheid om de ergste naoorlogse cri sis in West-Duitsland af te wenden. Er- hard zal maandag tijdens een conferentie met de vakbondsleiders en de onderne mers als bemiddelaar optreden. De directies van de Duitse auto-in dustrie, waaronder Volkswagen, Opel en Ford, kondigden gisteren aan, dat zij de volgende week tot sluiting van hun be drijven moeten overgaan, indien zij nog langer verstoken blijven van onderdelen. (Van onze parlementaire redactie) D eregering van Haiti heeft zon der opgaaf van redenen de erken ning ingetrokken van de heer H. Burgers als Nederlands consul- generaal te Port au Prince. De heer Burgers zou volgens nog niet officieel bevestigde berichten in middels zijn aangekomen in Wil lemstad op Curacao. Het ministerie kon geen bevestiging geven van berichten over een arrestatie van de heer Burgers, gevolgd door een uitzetting naar het buurland van Haiti: de Dominicaanse republiek. Gezien het feit dat tussen deze twee buurstaten op het ogenblik een zeer ge spannen verhouding bestaat, achtte men op buitenlandse zaken een dergelijke gang van zaken niet erg waarschijnlijk. Wel waarschijnlijk acht men het dat de heer Burgers die een volledige diplo matieke status bezit thans op Curagao verblijft. Hij trad namelijk reeds geruime tijd als vertegenwoordiger op voor een in Willemstad gevestigde onderneming. Te Washington is gisteren van officiële zijde onthuld, dat Groot- Brittannië en de V.S. in de afge lopen week militaire voorzorgs maatregelen in het Midden-Oosten hebben genomen om een „ontplof- In Syrië is een regeringscrisis uitgebroken. Vijf ministers zijn afgetreden en een aantal officie ren van het Syrische leger heeft zijn ontslag gekregen. Een en ander is het gevolg van een crisis, die is ontstaan door een menings verschil tussen de socialistische Baath- partij en de andere unionistische partijen van de regeringscoalitie, die zeer sterk pro-Nasser zijn. Twee van de voornaamste leden van de raad van de revolutie, de generaals Kattini en El Soefi, zijn eveneens afge treden. Volgens Libanese persberichten zou laatstgenoemde politiek asiel in Li banon hebben gevraagd. De Libanese kranten brachten gisteren het nieuws van de regeringscrisis in Damascus in grote opmaak, in tegenstelling tot de Syrische pers en radio, die er het stilzwijgen over bewaren. In Syrië bestaat een strenge censuur op nieuwsberichten. Die unionistische partijen, die samen met de Baath-socialisten de regering vor men, vonden niet goed dat premier Salah Bitar. leider van de Baath, het land al leen vertegenwoordigde bij de besprekin gen over een samengaan van Irak, Egyp te en Syrië, die onlangs in Cairo zijn ge voerd. Er ging van elke partij een verte genwoordiger naar Cairo. Volgens Libanese persberichten is de directe aanleiding tot de kabinetscrisis het entslag van vijftig tot honderd Nas- sergezinde officieren. Die zouden naar huis zijn gezonden na een niet geslaagde moordaanslag op de chef van staven, ge neraal Atassi. Een andere reden zou zijn het niet aanvaarden door de unionistische par tijen van een voorstel van de Baath tot oprichting van een „unionistische een heidspartij", die de politieke activiteit in Syrië zou moeten coördineren in de fe derale unie met Egypte en Irak. yA™aAhiing van het K.N.M.I. tot 23 15 uur' opgemaakt gisterenavond 1 ïPe aanvankelijk zonnig j wnfkl b.,n?enland wisselend be- .wolkt met slechts enkele verspreid vaniHt°T1J huJen' ,n de middag hewnit.'ï noordwesten toenemende r Zvvakke tot matige wind, krimpend naar zuidwest. Middag- J temperaturen van 10 tot 14 graden J erwachting van Ukkel: Weinig be- J "Diking met enkele neei-slagvlagen Zondag buiig en kans op regen vanuit vin RW,enite,n, Maximumtemperlturen J ,van 8 tot 12 graden. J no 1 Aang: ZOn 0nder 20 08 uur- Maa" "P ia.ou uur. I °P 505 uur- zon «mder l r°ndër™28 uur™ °P 16 36 UU'"' maan J ^era4d46guu?n °P 5 03 UUr' Maan on" H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben vrijdagmiddag een krans gelegd bij het nationaal monument op de Dam in Amsterdam. Op de foto: H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins ra or den bij het défilé bege leid door dr. J.C. Hooykaas, voor zitter commissie nationale her denking en mr. A. B. Roosjen (rechts), voorzitter comité natio nale herdenking militaire geval lenen. Mr. E. Vonkenberg, advocaat en procureur te Gorinchem. is gisteren plotseling overleden aan het eind van een kort geding dat voor dc president van de Dordtse Rechtbank, diende tus sen het gemeentebestuur van Gorinchem en een inwoner van die gemeente, de zaakwaarnemer J. H, Hoek. Vriid^u1 ,k°ge temperaturen weet ook me* no§ n*et te brengen, passeort p w j 8 a 9 ëraden Celsius en viel er opnieuw regen. Vandaag F en gebied met opklaringen en op enkele plaatsen nog een bui. zwak nondepressie trekt van IJsland naar Noorwegen en stuurt een mpt a,an I'0?1 na,fr ons land, waarna wij in wat zachtere Oceaanlucht komen kir'inp bewolking. Zonder regen verloopt het weekeinde niet maar de "uitgang zit in de temperatuur, die tot 12 a 14 graden gaat stijgen. In tegenwoordigheid van het koninklijk paar zijn gistermiddag bij het Nationaal Monument op de Dam te Amsterdam alle ge vallenen burger en militair geëerd, die waar ter wereld ook tijdens en na de tweede wereld oorlog het hoogste offer hebben gebracht. Vooraf waren in twee kerken en een kapel herdenkings diensten gehouden, waarin een predikant, een rabbijn en een ka tholiek priester baden. In de oude Lutherse kerk verzamel den zich later tal van autoriteiten, die de herdenkingsplechtigheid meemaak ten. Onder hen bevond zich ook de Ca nadese generaal Charles Foulkes. die in dertijd de capitulatie van de Duitsers hij Wageningen heeft meegemaakt en de voorwaarden daartoe mede onderteken de. Tijdens de toespraak van opperrab bijn A. Schuster werd de generaal plot seling onwel, zodat hij per brancard moest worden weggebracht. Dit gebeur de vlak voor de preekstoel. De opper rabbijn hield met spreken op en deelde mee wat er was gebeurd. Op advies van een militaire arts heeft generaal Foul kes. die kort daarop bijkwam, zich ont houden van verdere deelneming aan het programma en zich in verbinding ge steld met een hartspecialist. Vlootaalmoezenier L. Simonsma bad tenslotte het Onze Vader, waarna het zesde couplet van het Wilhelmus werd gezongen. Men begaf zich daarna in stil le stoet naar het Nationaal Monument op de Dam. Hier waren koningin Juliana ge kleed in zwart complet en prins Bernhard gekleed in generaalsuni form aanwezig. Terwijl Rob de Vries het twaalfde couplet van het Wilhelmus declameerde, begaf het vorstenpaar zich even na vier uur naar de voet van het monument, waarzy een krans legden van witte tulpen, gesierd met een rood. wit-blauw lint. Daarna legden minister, president De Quay en minister Visser namens het kabinet een krans neer van veelkleurige bloemen. Hun voorbeeld werd gevolgd door de chefs van staven. De kranslegging door vertegenwoor digers van allerlei organisaties duurde bijna een half uur, terwijl de Mariniers kapel koraalmuziek speelde. Koningin en prins sloegen de kranslegging tot het einde toe gade. De laatste van de 36 kransen werd gelegd door mr. B. Roos jes en dr. J. Hooykaas namens de or. ganiserende comités. Om half vijf werd de taptoe gebla. zen en namen alle aanwezigen een mi. nuut stilte in acht. Het verkeer tot in de verre omgeving van de Dam was ge heel stilgelegd, zodat de rust compleet was. Alleen de duiven vlogen wat on wennig heen en weer. Voorafgegaan door koningin en prins, ministers en vele burgerlijke en mili taire autoriteiten formeerde zich daar na een défilé, dat tot kort na vijf uur duurde. Aan de voet van de witte py loon lag toen een schat van bloemen fing op grote schaal" in Jordanië te voorkomen. De maatregelen hielden onder meer in dat troepen en marine-eenheden in staat van paraatheid werden gebracht. De V S. hebben, nadat er het vorige weekeinde berichten waren geweest over een mogelijke militaire staatsgreep in Jordanië, Egypte, Syrië en Irak, verzocht een einde te maken aan de propagandis tische aanvallen, die door radiostations in deze landen op koning Hoessein werden gedaan. „Het schijnt echter, dat de toe stand thans wat rustiger is geworden en dat enkele jonge Jordaanse officieren on der toezicht zijn geplaatst", aldus dit van officiële zijde te Washington ontvangen bericht. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van defensie in Londen zei ech ter, dat er niets bekend was omtrent Britse voorzorgsmaatregelen in het Mid den-Oosten. Israël en de VAR Al is dan de acute dreiging afgenomen, conflictstof blijft er in het Midden-Oosten volop. Het semi-officiële Egyptische dag blad „Al Ahram" uit Cairo, heeft giste ren gewaarschuwd dat de V.A.R. een „volledige oorlog" zou beginnen tegen Is raël als dat land militaire activiteiten zal ondernemen tegen Jordanië. Volgens het blad waren de Egyptische zee- en luchtstrijdkrachten „in staat van de hoogste paraatheid" sinds de relletjes in Jordanië die verleden maand in Am man en daar buiten plaatsvonden. De ..aanmerkelijke" belangen, die ge meenten en kringen hebben bij een goede Bescherming Bevolking maken het bepaald aanvaardbaar, dat deze gemeenten en kringen in de kosten van de B.B.-organisatie een eigen, geringe financiële bijdrage leveren. Dit is het standpunt van de ministers van Binnen landse zaken en van Financiën, neerge legd in de momorie van antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp bijdragen Bescherming Bevolking. De bewindslieden zeggen in deze memorie, dat de suggestie dat aanlei ding zou kunnen bestaan voor een in tegrale vergoeding over de gehele linie van B.B.-uitgaven bij hen geen weer klank vindt. eDe eigen gemeentelijke of kring bijdrage moet, naar de mening van de ministers, worden gezien in samenhang met het rijksplan voor de Bescherming Bevolking, dat de organisatorische op zet van de B.B aangeeft, doch dat overigens aan hét bevoegd gezag van de gemeenten en kringen van de wijze van uitvoering overlaat. Aan de raad voor dé gemeentefinan- ciën is advies gevraagd over een voor stel tot verhoging van de zogenaamde normvergoeding B.B. in verband met de algemene kostenverhogende invloed die is uitgegaan met name van de sedert 1962 getroffen salarismaatregelen. Op het festival te Montreux zijn de vol gende prijzen toegekend: De gouden roos voor de Amerikaanse t.v.; de zilveren roos voor Tsjecho-Slo- wakije: de bronzen roos voor de Belgi sche t.v. (Franse uitzending). De prijs der critici was voor de BBC. Een beeld uit Portugal: de „veste" van Benfica, waar woensdag a.s. de grote strijd gestreden zal wor den, wordt bewaakt door een grim mige stenen adelaar, het clubsym bool van de Portugese club. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) Gisterenmiddag, onmiddellijk na hun terugkeer uit Madrid, stonden de N.T.S.-programmacommissaris, de heer J. W. Rengelink. en het hoofd van de Eurovisie-afdeling ons te woord. In de Spaanse hoofdstad hadden zij met goed gevolg de besprekingen gevoerd met de autoriteiten van de Portugese en Spaanse t.v. Hoewel de Spanjaarden geen interesse hadden voor de match Benfica-Feijenoord, stelden zij toch hun net beschikbaar onder voorwaarde dat men in de pau ze op eigen net reclame mag uitzen den. De Portugese t.v. had evenmin interesse, omdat de wedstrijd van Benfica niet in eigen land vertoond mag worden. Desondanks gelukte het de heer Barrabas da Silva om de Ne derlanders tevreden te stellen. De t.v.-netten in beide landen zul len alleen voor deze reportage tijde lijk worden uitgebreid met een zes tal Nederlandse straalzenders, welke heden, zaterdagochtend, per K.L.M.- vliegtuig naar Lissabon worden ge transporteerd. De heer Rengelink vertelde, dat de kosten welke de N.T. S. voor deze „operatie Iberia" moet dragen, zeker een ton belopen. Normaal wordt voor een halve fi nale tussen de 30.000 en 50.000 gulden betaald en een ton voor een finale reportage. Deze kosten worden dan over de uitzendende landen verdeeld, maar dit maal draagt de N.T.S. alle kosten zelf. Voorts deelde hij mede, dat de be kerfinale tussen Atletico Madrid en Tottenham Hotspurs op 15 mei wèl naar het buitenland maar niet in ons land wordt uitgezonden in verband met de verkiezingen. Daar staat tegenover dat de finale om de Europacup op 22 mei in Lon den en de finale om de Engelse voet balbeker op 25 mei wèl zullen worden uitgezonden door de NTS. Het jour naal maakt dezer dagen filmflitsen van het vertrek en aankomst van de supporterschepen en het vertrek van het Feijenoordelftal, zomede de terug keer op Schiphol Meer nieuws op de sportpagina (Advertentie)

de Stem | 1963 | | pagina 1