L' ordiger IISITEUR NAAR RUSLAND IN DIEP GEHEIM Gastro kreeg in Moskou overweldigend welkom Bommen op Cuba SCHAERF WEER PRESIDENT Koningin verjaart Panter terroriseerde Parijs m DUIZENDEN JUICHTEN GEEN GEVECHTEN MEER, MAAR TOESTAND LABIEL Italië kiest parlement Bijna 3 miljoen JRS ERS I0NTEURS VAKBEKWAAM Kroestjev en de Cubaan negeerden Stahns graf.... 36 uur angst in St.-Denis Verf met voldoening agazijndienst slDEL Verkiezingen in Oostenrijk: .J ZONEN N.V. GEVRAAGD end elektricien ndwachts I id voor de brandweerdienst;, I portgebied. DAGBLAD VOOR ZEELAND Ernst of stunt in Brand bij Bata Af en toe regen j TWINTIG DODEN: Methyl-alcohol- vergiftiging Spanje Paramaribo heeft nieuw kabinet ln Laos: Vanmiddag sluiten de stembureaux Leken-adviseurs op Concilie DEZE ZOMER Maatregelen tegen „Halbstarken Moeder vermoorde baby vrijgelaten Gemini-raket gelanceerd VASTENAK TIE 13.90 6.95 20.85 If, ,er F 104 G alsmede voor d* >en vliegtuigen vragen wij ;e arbeidsvoorwaarden. n en naar Goes, St.-Philipsland, op Zoom met tussenliggende ag, tussen 8 en 16 uur. A. J. GOMMERS, Moerstraat- 0 uur. 115 BREDA indiensttreding vorden met het interne erkkring met aantrek- waarden en pensioen uitzicht gesteld. N- te solliciteren, dan wel melden gedurende de tndag t/m vrijdag van 29 APRIL VAN 18.00 R. Televisie - Stofzuigers en*. West-Brabant gevoerd bij detailhandel; staat zijn een rayon op t® [ito [ad. nsttreding RIEELE MAATSCHAPPIJ KRUIDENBERG" haar werktuigkundige dienst slijk of mondeling dagelijks van :t kantoor, Statendam 4 te Geer- 1EENTE ROTTERDAM Is-, ONTSMETTINGS-, |l.\ BRANDWEERDIEN»1 ItR.O.T.E.B.) Brandweer (beroepsgedeelte) lenminste 1.65 meter. Uchame- jaar. llicltaties met volledige^ (t* aan de chef van het Wire ning, kamer 333, Stadhuis, lier no. 211. 103e JAARGANG No. 24269 Voor Sod, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat MAANDAG 29 APRIL 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excL 0,35 incasso 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Premier Fidel Castro van Cuba is zondag in Moskou aangekomen en heett een grootser welkom gekregen dan welke buitenlandse bezoeker ook. Hij was zonder opzien en in het geheim naar Rusland gereisd. De Cubaanse leider, die met een speciaal viermotorig lijntoesfel reisde, werd op het even buiten Moskou gelegen vliegveld Vnoekova begroet door premier Nikita Kroestjev van de Sovjet-Unie, president Leonid Brezhnev en andere hoge Russische functionarissen. Het vliegtuig, waarin Castro was ge zeten, werd bij zijn aankomst geëscorteerd door zeven MIG-straalgevechts- vliegtuigen. Moskou was opgesmukt met vlaggen, spandoeken en portretten van Castro. Tientallen duizenden mensen hadden zich naar het Rode Plein bege ven om een ter ere van Castro georganiseerde massabijeenkomst bij te wonen. Honderden Moskovieten waren naar het vliegveld gekomen. Zij hadden serpentines en Russische en Cubaanse vlaggetjes bij zich. Een groot span doek had het Spaans- en Russisch-talige opschrift: „Onze Cubaanse vrienden welkom Amerika is er door Cuba van beschul digd een luchtaanval te hebben uitge voerd op de buitenwijken van Havanna. Het vliegtuig zou van Amerikaans grond gebied zijn opgestegen en daar weer zijn geland, nadat o.a. een napalm-bom was afgeworpen van honderd pond, die ech ter niet tot ontploffing kwam. Achteraf blijkt, dat de bomaanslag werd uitgevoerd door drie Amerikanen en één Cubaan, onder wiè de verslagge ver Alexander Rorke. Deze heeft derhand voor herhaald. De vanuit een eiland ten zuiden van Cuba, zeide hij, en het vliegtuig was van een type, waarmee men in volle zee passa giers kan laten uitstappen of aan boord nemen- Dat was dan ook gebeurd, aldus Rorke. Hij meende, dat zijn handelwijze geen internationale complicaties zou op leveren en men kreeg de indruk, dat hij zijn bombardement als een stunt be schouwde. Maar zelf ontkende hij dat heftig, het was hem ernst. Stunt of geen stunt, het Amerikaanse federale luchtvaartbureau heeft op het vliegtuig van Rorke beslag gelegd. De mede-eigenaar van het toestel, de piloot Geoffrey Sullivan, werd acht uur lang door de recherche verhoord. Beiden ont kenden, dat het bombardement met het in beslag genomen toestel is uitgevoerd. In Spanje heeft men momenteel te kam pen met methyl-alkohol vergiftiging. Het aantal doden bedraagt al tenminste twin- t«e- Overal in het land doet de politie in vallen in cafés en opslagplaatsen. Vele duizenden liters giftige alkohol zijn in beslag genomen. Voorts heeft de politie de arrestatie van tien distillateurs en tussenhandelaren bekendgemaakt. De methyl-alkohol is gemaakt door een aantal fabrieken te Orense in het noord westen van Spanje. Methyl-alkohol be vattende dranken zijn vandaar naar alle windstreken gestuurd. Alleen al in Madrid is e enpaar duizend liter in beslag ge nomen. (Van onze correspondent) Een felle brand heeft in de nacht van zaterdag op zondag een deel van de rub berfabriek van Bata in Best verwoest. De schode loopt in de tienduizenden gul dens. De brand die met een enorme rook ontwikkeling gepaard ging werd door een nachtwaker ontdekt. De bedrijfs brandweer van Bata en de brandweren van Best en Eindhoven bestreden het vuur. De oorzaak is nog onbekend. Toen Castro uit het vliegtuig stapte, werd hij omhelsd door Kroestjev, Brezh nev en de Russische kosmonaut Joeri Gagarin. Het toestel waarmee de premier reis de, landde op een onlangs geopend nieuw deel van het vliegveld, dat was gesloten voor buitenlandse verslaggevers. Russi sche correspondenten werden wel toege laten. Terwijl Castro en Kroestjev in een open wagen stapten en hun rit naar Moskou begonnen, balde Gastro de handen samen boven het hoofd als een bokser, die een gevecht heeft ge wonnen. In de door gemotoriseerde politie ge- escorteerde auto bevonden zich behalve de twee premiers, president Brezhnev, een tolk en lijfwachten. Toen de auto op de Lenin-boulevard en door het hart van de stad reed, werd het Kremlin en begaven zich te voet naar het Lenin-mausoleum op het Rode Plein. Het was stampvol op het plein. De aanwezigen hadden portretten van Castro, Kroestjev, Marx en Lenin, alsmede span doeken, waarop gewag werd gemaakt van de Russisch-Cubaanse vriendschap, bij zich. Om het mausoleum te kunnen binnengaan, moesten Kroestjev en Castro langs het vroegere graf van Stalin lopen. Zij schenen niet naar de plaats te kij ken. GEEN AMERIKAANSE AMBASSADEUR Alvorens hij liet rood en zwart mar meren mausoleum beklom, begroette Castro leden van het diplomatieke corps. De Amerikaanse ambassadeur in Mos kou, Foy Kohier, was niet aanwezig. Deze zou geen uitnodiging gekregen hebben voor de plechtigheden. i Vierentwintig saluutschoten weerklon- 1 uitbundig gejuicht door duizenden Mos- pen toen Castro een erewacht inspecteer- de t.v. zijn beweringen |kovieten' De twee leiders stapten uit bUlde' aanval werd uitgevoerd IN DE Amerikaanse staat Connecticut is een super-Polaris-onderzeeër te water gelaten. Kosten 120 miljoen dollar. De boot is de tiende van een serie van 31. DE ARGENTIJNSE verkiezingen, die oorspronkelijk 23 juni zouden worden ge houden, zijn uitgesteld tot 7 juli. TENMINSTE 21 mijnwerkers zijn om het leven gekomen bij een ontploffing in een mijn te Dola, West-Virginia. KONING SAOED van Saoedi-Arabië i: van de Rivièra naar zijn land terugge keerd. Hij was vergezeld van zijn vrou wen, bijvrouwen, harembewakers en andere medewerkers. Zijn gezondheid zou thans goed zijn. TOT VORIGE week hebben 255 mensen een verzoek ingediend om in het dorp van dr. Klapwijk te mogen wonen. Al len zijn niet ouder dan 55 jaar. DE 50-JARIGE prins Albert de Ligne, vooraanstaand lid van de B'elgische aristocratie en succesrijk zakenman, is bij een auto-ongeluk bij Namen om het leven gekomen. Het Britse kindermeisje werd eveneens gedood. Zijn vrouw werd licht gewond, evenals de bestuur der Hubert Anciaux. gouverneur van de Belgische Nationale Bank. HET AMERIKAANSE ministerie van defensie heeft pertinent tegengesproken, dat de V.S van plan zouden zijn een luchtmachtbasis op Biak (Nieuw-Gui- ?Cau aan te le£gen. Hiermee wordt een I desbetreffende mededeling van dr. f Manusama, zegsman in Den Haag voor I" at, i 'Vf erkende republiek der zuid- I i nukken, als onwaarheid bestempeld. De Oostenrijkse president Adolf Schaerf is voor zes jaar herkozen als president van Oostenrijk. De socialist Schaerf, die 73 jaar is, kreeg 2.473.694 stemmen, zijnde 55.41 procent. De 71-jarige Julius Raab, kandidaat van de conservatieve Volksparty, kreeg 1.813.787 stemmen of 40,63 procent, en Generaal Josef Kimmel, de kandidaat van de partij der Europese federalis ten, kreeg 176.649 stemmen, of 3,96 pro cent. Er waren 4.869.533 kiezers. Er werden 4.654.664 stemmen uitgebracht, waarvan 4.464.130 geidg. Hoewel Schaerf de verkiezingen als favoriet inging, heeft de omvang van zijn overwinning verrast. Behalve dat Schaerf grote steun had van zijn eigen partij, vielen hem de stemmen toe der communisten die geen eigen kandidaat hadden. Zoals wij in onze prognose stelden, was de verkiezing van de socialist dr. Schaerf te verwachten. De communisten stelden geen eigen kandidaat en maak ten frenetiek propaganda om te stem men op Schaerf. Bovendien was de kan didatuur van de oud-generaal Kimmel van de partij der Europese federalisten, een dwaasheid, die aan ir. Raab duizen den burgerlijke stemmen' heeft gekost Ernstiger dan deze technische rede- Meegedeeld door het vN.M.I geldig tot hedenavond: l JJvaaF bewolkt met plaatselyk nevel of mist en af en toe wat regen of motregen. Meest matige westelijke J tot zuidwestelijke wind. In het zui- den van het land iets hogere, elders ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. J Heden: zon onder 19.59 uur. Maan J onder 9.o4 uur. Morgen: zon op 5.14 uur. Maan op l 10.59 uur. nen waren de politieke motieven. Ten eerste was er het feit dat de O.V.P de kabinetsformatie verloren heeft ondanks haar stembus-overwinning van novem ber j.l Men heeft uitdrukkelijke verkie zingsbeloften niet vervuld en daarmee aau de rechterzijde duizenden kiezers verloren. Alhoewel de liberalen geen, eigen kandidaat opstelden en officieel het advies gaven om op ir Raab te stem- mer!' ,.2 an z« d>t in werkelijkheid werkelijkheid grote meerderheid niet gedaan. Tragisch is de afloop voor ir. Raab. Deze hooggeachte oud-bondskanselier, een ziek man, genoot van een verdiend otium cum digniatie, Toen de O.V.P toornig om de socialistische houding ir de kabinetsformatie overstag gingen en toch een kandidaat voor het president schap ging stellen, meende men met Raab een alles overtreffende troef uit te spelen. Hij was de man. die Oosten rijk weer onafhankelijk maakte. De volksgunst is echter grillig en het pu bliek vergeet snel. Zodoende heeft Raab aan het einde van zijn carrière een on verdiende diskwalificatie te incasseren gekregen. Kroestjev en Castro op vliegveld bij Moskou. Toen de Cubaanse en Russische leiders boven op het Lenin-mausoleum stonden, begon Kroestjev duidelijk en lang zaam te spreken. „Vandaag heten wij Fidel Castro wel kom en zenden wij groeten aan het Cu baanse volk, onze broeder en bondge noot. Iedereen weet dat Cuba niemand bedreigt. In feite is het niet Cuba dat de V.S. bedreigt, maar zijn het de Ame rikaanse imperialistische kringen, die Cuba zijn revolutionaire verworvenheden willen ontnemen", aldus de Russische premier. Hij zei dat Rusland achter de vijf voor waarden stond, die Castro had gesteld voor een regeling der Cubaans-Ameri kaanse betrekkingen. Een van die voorwaarden is de ontrui ming van de Amerikaanse marinebasis in de baai van Guantanamo. Castro, die in tegenstelling tot Kroest jev voor de vuist weg sprak, kwam slechts langzaam op gang. Hij prees de Russische prestaties en de wijze waarop de Sovjet-Unie Cuba bijstand had geleverd. „Zonder de Sov jet-Unie zouden de bevrijdingsrevoluties in Latijns-Amerika door de imperialisten zijn verstikt", aldus Castro, die vervol gens beweerde dat het door de Russische hulp onmogelijk was geworden de Cu baanse revolutie door een economische blokkade de kop in te drukken. Hij zei dat de wapens, die Rusland en andere socialistische landen Cuba had den geleverd, net mogelijk hadden ge maakt de twee jaar geleden in de Var kensbaai ondernomen invasiepoging te verijdelen. In Castro's, ten behoeve van de verta lers met onderbrekingen gepaard gaande redevoering, werd herhaaldelijk gewag gemaakt van „imperialisten", maar werd Amerika bijna niet met name genoemd. Castro zal waarschijnlijk een maand in Rusland blijven. In Paramaribo is het nieuwe kabinet bekendgemaakt. Minister-president te vens minister van algemene en binnen landse zaken, wordt de heer J. A- Pen- gel. De afgetreden minister-president mr. S. Emmanuels zal tot gevolmachtigd minister in Nederland worden benoemd. ,,Jopie Pengel", zoals men hem in Pa ramaribo noemt, is in Suriname bijzon der populair. In Laos schijnen de gevechten tussen de pro-communistische Pathet Lao-re- bellen en, de neutralistische strijdkrach ten te zijn beëindigd. Souvanna Phouma heeft heide partyen verzocht de wapens tot morgen neer te leggen. De premier wil dan weer naar de Vlakte der Kruiken reizen. De hoop op een snelle wapenstilstand is afgenomen sinds de communistische leider heeft geëist, dat de wapenstil standsbesprekingen zullen worden uitge breid tot een algemene conferentie over alle politieke problemen in het land. Van communistische zijde houdt men nog steeds vol, dat de vijandelijkheden op de Vlakte der Kruiken zijn uitgelokt door de Amerikanen. Particuliere Amerikaanse vliegtuigen zouden bijvoorbeeld vijfhon derd rechtse militairen naar de Vlakte der Kruiken hebben vervoerd. De Ame rikaanse ambassade in Vientiane heeft deze beschuldiging onmiddellijk met kracht tegengesproken. In Moskou heeft Harriman, de Ame rikaanse staatssecretaris, een bliksem bezoek van drie dagen beëindigd. Hij heeft gesproken met Kroestjev en Gro- miko over de Laos-kwestie, en heeft hen trachten te overtuigen van de noodzaak van een neutraal Laos en een gezamen lijk optreden van Rusland. Engeland en Amerika om de crisis het hoofd te bie den. De Russen waren het ,,in principe" met hem eens. maar men betwijfelt of het woord van het Kremlin veel druk op Laos zal kunnen uitoefenen. De Pathet Lao staat namelijk onder druk van Noord-Vietnam, dat op zijn beurt tegen communistisch-China aanleunt, dat maar al te graag Moskou opnieuw een slappe houding tegenover het imperialisme voor de voeten zal werpen. In Italië zijn zondagmorgen de verkie zingen begonnen van 630 leden van het Huis van Afgevaardigden en 315 senato ren. De stembussen blijven open tot he denmiddag twee uur. De voornaamste figuren zijn Fanfani, de huidige christen-democratische pre mier en Togliatti, leider van de grootste Westeuropese communistische partij. Tijdens de verkiezingscampagne heb ben zich weinig incidenten voorgedaan. In Padua is het gisteren nog tot een tref fen gekomen, tussen met elkaar concur rerende neofascistische groeperingen. Een man moest naar het ziekenhuis. In Inzago werd zondagmorgen bij het ope nen van het verzegelde pak stembiljet ten een portret van Mussolini gevonden met propagandamateriaal voor de neo fascistische Italiaanse sociale beweging. In Noord-Italië zijn zondag een aantal tijdbommen ontploft. Volgens de politie hadden die echter waarschijnlijk niet di rect te maken met de verkiezingen, maar eerder met het Zuidtiroolse stre ven naar meer autonomie. De ruim 45.000 in West-Duitsland wer kende arbeiders hebben laten weten dat zij in hun land aan de verkiezingen wil len deelnemen. De Westduitse spoorwe gen zullen het vervoer van de Italianen naar hun land op zich nemen en hebben 20 treinen ter beschikking gesteld. ADOLF SCHAERF voor de tweede maal de man Toen er op een Parijs politie bureau een noodkreet binnen kwam dat „Pierre de panter" was losgebroken, meende men aanvankelijk, dat er sprake was van een figuur uit de onder wereld. Dit bleek alras een misverstand want er was sprake van een werkelijke panter, met een niet al te makke reputatie, die was losgebroken uit een circus, en rondsloop door de voorstad St.- Denis. Politiemannen en circuspersoneel, geholpen door op sensatie beluste bur gers, zochten sloppen en duistere stra ten af. De eigenaar van de panter, ver moedelijk bevreesd voor wettelijke aansprakelijkheid, verzocht de politie het dier op het eerste gezicht neer te schieten. Zijn waarschuwingen droegen er niet toe bij de algemene jacht een kalmer karakter te geven met als gevolg dat een politieman in een smal straatje ge schrokken struikelde, waarbij hij uit zijn scherp staand automatisch geweer een salvo van vier schoten weg liet ratelen. Een politieluitenant en een burger vielen daarbij gewond neer, ter wijl een politiehond jankend weghol de met een gewonde poot. Ambulances kwamen aangieren en brachten beide mannen naar het ziekenhuis. Daarna kwam de jacht op de panter pas goed op gang. Politiemannen met automatische geweren en Duitse her dershonden zochten straten, duistere kelders, schuurtjes en lege garages af, terwijl de complete personeelsbezetting van het circus Franki rondkroop over de daken, aangevoerd door een koppel acrobaten. De panter, eigenlijk maar een klein dier, niet groter dan een flinke boxer, was woensdag jongstleden per boot uit het Verre Oosten aangekomen en had in geen 36 uur iets te eten gehad. Zijn dompteur, Jaky Rex, ontdekte plotse ling, dat het dier was losgebroken of losgelaten. Plotseling klonk een angstig gegil door de vredige lentenacht en naderbij hol lende politiemannen ontdekten een Algerijnse arbeider, Ali Hanouchine, die geheel onverwachts in een donker smal straatje zowat over het dier heen was gevallenDe panter vloog overeind, beet Hanouchine in een arm en zette het op een lopen. De man meende met een hond te maken te hebben en wilde het dier aaien. Verslaggevers van Parijse kranten die in steeds groter aantal de jacht volgden, informeerden met opgetrokken wenkbrauwen of het hele geval soms op touw was gezet als een soort re clamestunt, maar de trainer van het dier ontkende dat heftig. Na 36 uur werd het woeste dier levend gevangen in de kelder van een school, waar 700 kinderen gewoon de lessen bleven volgen terwijl de politie met machinegeweren, brandweerlieden met brandslangen en dierentemmers met gevorkte stokken bezig waren de hon gerige panter te vangen. Twee temmers gingen met netten de kelder binnen, terwijl men buiten gereed stond in te grijpen. Pas na een uur slaagden zij erin het dier, dat 15.000 gulden waard is, uit de kelder te verdrijven nadat zij eerst een paar maal waren gevallen, met het net als enige afweer. Buiten had men een kooi opgezet, waar het dier, hevig grommend, insprong. Leerlingen van de meisjesschool en een menigte zagen toe hoe het dier naar het circus werd teruggevoerd. De circusdirecteur denkt dat de pan ter met opzet uit zijn kooi was bevrijd en hij is van plan een aanklacht in te dienen. De schuldige is echter niet bekend. In een voor Spanje bestemde radio uitzending heeft de adjunct-secretaris van liet Concilie, mgr Morcillo, die aartsbisschop van Sarag'ossa is, meege deeld, dat enkele conciliecommissies van nu af aan leken tot adviseurs zul len hebben. De coördinatie-commissie, zo meldt het K.N.P., heeft haar goedkeuring hier aan gehecht. Hoewel de namen van de raadgevers nog niet bekendgemaakt zijn, is het wel zeker, dat ook leden van het permanente comité tot organisatie van congressen voor lekenapostolaat als raadgevers zullen optreden. Onder hen bevindt zich de Nederlandse mejuffrouw M. Vendrik, voorzitster van de Inter nationale Katholieke Vrouwelijke Jeugd" te Utrecht. Het staat wel vast dat deze leken de volgende commissies zullen ad viseren de commissie voor het leken apostolaat de subcommissie voor pers en sociale communicatiemiddelen en de ge mengde commissie, die het schema over de kerk en wereld uitwerkt. ?5 H.M. Koningin Juliana wordt morgen 54 jaar. Het is een dag, die niet alleen in haar gezinmaar door heel het land opgewekt zal worden gevierd. Nederland voelt zich met haar diep verbonden en zal daar op haar verjaardag onge twijfeld uitdrukking aan geven. Haar ongeveinsde belangstelling voor wat in ons land en daar bui ten geschiedt, maakt dat zij een druk-bezet leven heeft. Zij is ech ter een vrouw met grote plichts betrachting en zodoende een voor beeld voor ons allen. Het Neder landse volk hoopt haar nog jaren in zijn midden te mogen hebben als de eerste vrouw van de natie. De Belgische justitie heeft de moeder van de vermoorde baby Pierre L. tijdens het weekeinde vrijgelaten. Na een uit gebreid verhoor kon zij naar huis. De re den werd niet bekend gemaakt. Ver moed wordt, dat de termijn, waarbinnen mevrouw L. zich ter beschikking van de justitie moest houden, zaterdag j.l. afliep. Langer vasthouden zou dan be tekend hebben, dat een officieel arresta tiebevel tegen haar moest worden uit gebracht. De justitie is niet zo ver ge gaan, maar heeft er wel de nadruk op gelegd, dat het onderzoek allerminst is afgesloten. De Amerikaanse luchtmacht heeft zon dag met succes een „Titan II"-raket ge lanceerd vanuit een ondergrondse silo aan de Amerikaanse westkust. Het projectiel bereikte een afstand van ruim 8.000 km en het gewicht bedraagt 150 ton met een lengte van ruim 30 meter. Deze type-raket is bedoeld om de astronauten in het ruimtevaartuig „Ge- mini" (een ruimtecapsule voor twee man), de ruimte in te schieten. Luchtmachtfunctionarissen hopen de Titan II dit jaar operationeel te maken. i MvDv-tentie) Wegens de vele klachten over wan gedrag van Duitse nozems heeft de mi nister van justitie de politie opdracht gegeven strenger op te treden tegen Duitse minderjarigen tussen 14 en 21 jaar. Deze maatregelen houdt onder meer in Duitse „Halbstarken" (nozems) die als zodanig kenbaar zijn en een duidelijk gevaar voor de openbare orde opleveren, niet in Nederland zullen worden toegelaten. Met name zal ook in vermaakcentra en badplaatsen het ge drag van deze jongelui worden nage gaan. Ze zullen over de grens worden gezet als hun gedrag daartoe aanleiding geeft. In hun reispapieren zal de verwijde ring uit ons land worden aangetekend. In Venlo onder andere was het aan deel van Duitse bezoekers in de ge constateerde overtredingen en criminali- teiten tot ruim twintig procent van het totaal uitgegroeid Het Secretariaat van de Bisschoppelij ke Vastenactie deelt mede dat uit de pa rochies en particuliere bijdragen op het ogenblik 2 miljoen 800.000 gulden is over gemaakt. Zodra alle parochies het vas- tenoffer hebben geteld en overgemaakt, zal het eindbedrag gepubliceerd worden. Een overhemd halen het tweede voor de helft betalen In Bel-O-Fast en Tricot Nylon Ie hemd 2e hemd 2 hemden samen I I Nu ook in de prijsklassen 16.90 19.90 2e hemd halve prijs IvoUe^Jcemvp BREDA Eindstraat hoek Houtmarkt

de Stem | 1963 | | pagina 1