139. OOK VELDKAMP HEEFT ZIJN „MAMMOETWET" Alle loontrekkenden nu onder ziektewet De correcte Harster ttaniol weer vandaag'* „VAKVERENIGING" IN OPRICHTING Studenten voeren actie voor een waardevast ..studieloon „ZEDEPREKEN ZIJN AAN KATTEN NIET BESTEED" Pengel wordt premier Geen hoger beroep in zaak-Baarn Handen tekort Abonnementen voor trein 25 pet duurder Geen loongrens Verbeteringen DAGBLAD VOOR ZEELAND Zonnig weekeinde Overwegend zonnig weer Ook gehandicapte moet zich kunnen ontplooien N.C.R.V. maakte deining over onjuiste tekst Ontploffing in mijn in de V.S. Kroestjev en de profiteurs Grote verliezen in de industrie Pakjes boter als souvemr „Alte" en „Dicke gelijktijdig op televisie-scherm 103e JAARGANG No. 24268 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 ZATERDAG 27 APRIL 1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. f 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt I Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Temeuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) F met schaduwruit en t met zij-splitten, te coupe s in de prijzen van 59.- en 79.- voor 29.75 en39.75 WELVAARTSVASTE UITKERING AAN ARBEIDSONGESCHIKTE De verdedigers in de geruchtmakende f Baarnse moordzaak hebben besloten om niet in hoger beroep te gaan. Dit bete kent dat zij het laten by het vonnis dat over de drie verdachten in deze affaire is uitgesproken: negen jaar met terbe E schikkingstelling voor Boudewijn H. en Henny W., en zes jaar en terbschikking stelling voor Ewout H. De officier van justitie te Utrecht heeft ook van appèl afgezien. Hij zou alleen appèl hebben aangetekend als ook één van de verdedigers dit zou hebben ge- I daan. Met ingang van 1 juni zullen de Ne derlandse spoorwegen de tarieven van j jeugd-, week- en maandabonnementen met ongeveer 25 procent verhogen. Zoals bekend zullen eveneens met in- I" gang van 1 juni de algemene reizigers tarieven worden verhoogd; deze verho- ging zo deelt de voorlichtingsdienst van de spoorwegen mee komt neer op circa 7 procent. De abonnementsprijzen zijn bij vorige tariefswijzigingen achtergebleven. De I huidige prijzen der jeugdkaarten zijn in J 1950 vastgesteld, die van de webktraject- kaarten in 1952 en die van de weekkaar- I ten en maandtrajectkaarten in 1955. De I tariefsverhoging voor deze soorten vsn f abonnementen bedraagt omstreeks 25 procent. Dit percentage varieert naar de soort abonnementen, terwijl ook de eerste-, klasseprijzen naar verhouding iets meer worden verhoogd. De prijzen van de algemene abonne- I mcnten blijven onveranderd. Een uitzon dering wordt gemaakt voor de eerste klasse der algemene maandabonnementen, waarvan de prijs met 4 procent omhoog gaal. De prijzen voor het vervoer als bagage van bromfietsen, fietsen en kinderwagens worden verdubbeld. De D-treintoeslag gaat voortaan f 2,- kosten en de prijs van de perronkaarten wordt op 20 cent ge bracht. IN DE BERLIJNSE luchtcorridor heeft I zich weer een gevaarlijk incident voor- I gedaan. Twee „Migs' 'vielen twee Ame- rikaanse helikopters lastig. Na het inci- dent werd een klacht ingediend door 1 de Russen. B IN EPE is donderdagavond een tankwa- gen ontploft. Een kantoorbediende werd I daarbij zo zwaar gewond dat hij gisteren B in het ziekenhuis stierf. Een oudere man werd zwaar gewond. H VOLGENS berichten uit Warschau is het I de bedoeling van kardinaal Koenig om tijdens zijn bezoek aan Polen de betrek kingen tussen het Vaticaan en dit land te regelen. HONDEN EN KATTEN mogen .vanaf 30 april weer op tentoonstelling te kijk worden gezet. Dit betekent dat maatre- gelen tot bestrijding van de hondsdolheid I niet meer nodig zijn, DE TSJECHISCHE gezant in Argentinië is tot persona non grata verklaard. Hij jjzou zich aan economische spionage schul- Idig hebben gemaakt, IMEJ. I. DE PATER uit Apeldoorn, die een prijsdragende folder (auto!) van de actie „Gezonden voor zieken" in haar bezit had, maar wier aanspraken op de prijs betwist werden wegens het grote aan tal gratis verkregen folders, krijgt haar wagen toch. I(Vtt?i onze weerkundige medewerker) Wij zijn in een ijsheiligen-weertype Jterechtgekomen, waarvoor de eerste peift van mei bekend staat. Overdag zonnig weer en 's nachts zware nacht- Vorst. Een van Scandinavië afkomstig hogedrukgebied blijft voorlopig droog iveer brengen en een matige noord oostenwind, die te koele lucht blijft aanvoeren. Uit de wind en in het zonnetje zal net bij middagtemperaturen tussen 12 maal top-niveau, van ind. uum met de hoogste en 198.- 15 graden heerlijk toeven zijn. 4 f 4 i 4 KCMV;fIhti"g,,m^c8cdeeld door het geldig tot vanavond, opge- i mankt gisterenavond 23.15 uur- ~ro°5 en overwegend zonnig' weer J Zwakke wind in hoofdzaak uit rich- t tingen tussen oost en noord. Iets ho- gere middagtemperaturen J cTearnd8a02guu°rn °P 5'2° "Ur' Maan J I Morgen: zon op 5.18 uur, zon onder t 19.58 uur. Maan op 8.54 uur maan onder 0.38 uur. maan jp3a9n5d4auu?°n °nder 1959 UUr" Maan Juist nog op de valreep is de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, dr. G. M. J. Veldkamp, gereed gekomen met een gigantisch wetsontwerp, de arbeidsongeschiktheidsverzekering. Dit wetsontwerp, dat in de plaats komt van twee invaliditeitswetten en drie ongevallenwetten, rekent af met de ongelijke behandeling van trekkers van invaliditeitsrenten en van hen, die een uitkering krachtens en van de ongevallenwetten ontvangen. Wanneer de Staten Generaal de arbeidsongeschiktheidswet heeft aanvaard minister Veldkamp hoopt, dat dit binnen twee jaar z.al zijn is de vraag niet meer belangrijk hoe iemand arbeidsongeschiktheid is geworden, maar de omstandigheid, dat hij arbeidsonge schikt is. In alle gevallen moet hij een recht op een uitkering kunnen doen gelden. Het nieuwe wetsontwerp van minis ter Veldkamp wordt gedragen door de gedachte, dat de mens, die in de he dendaagse maatschappij arbeidsonge schikt wordt, de consequenties daarvan veelal niet kan dragen. De maatschap pelijke rechtvaardigheid gebiedt, dat ook deze mens zijn levensontplooiing dient te hebben, waarbij niet gevraagd moet worden naar de oorzaak. Door de nieuwe verzekering krijgt hij een recht op die hulp. De twee belangrijke facetten van de nieuwe verzekering zijn: 1. Alle loontrekkenden, ongeacht hun inkomen, vallen onder de voorgestel de regeling, met uitzondering van het overheidspersoneel, dat pensioenge rechtigd is, en het spoorwegpersoneel. De vraag of ook zelfstandigen onder de a.o.v. moeten worden gebracht is nog open. Daarover is vorig jaar wel een advies gevraagd aan de Sociaal Economische Raad. Op den duur zou de arbeidsongeschiktheidsverzekering een volksverzekering kunnen worden. 2. De uitkeringen van de a.o.w. zullen evenals die van de a.o.w. en a.w.w. welvaartsvast zijn. Al naar gelang de mate van hun arbeidsongeschiktheid zullen de invaliden worden ingedeeld in klassen. De indeling in invalidi- teitsklassen en de daaraan te verbin den uitkeringspercentages zijn in het wetsontwerp als volgt opgezet: Mate van arbeidson- Uitkering in proc. geschiktheid in proc. van het dagloon 15 25 10 25 35 20 35 45 30 45 55 40 55 65 50 65 80 65 80 of meer 80 Als maximum dagloon, waarover de uitkering zal worden berekend, geldt het bedrag van de coordinatiewet soci ale verzekering. Momenteel is dit maxi mum dagloon f 24,-. Het recht op uitkering krachtens de a.o.v. ontstaat, wanneer de arbeidson geschiktheid 52 weken heeft geduurd. Het vervallen van de drie ongevallen verzekeringen zal ertoe leiden, dat ge durende de eerste 52 weken van de ar beidsongeschiktheid als gevolg van een bedrijfsongeval ziekengeld zal wordén verleend krachtens de ziektewet. Deze incorporatie van een deel van de onge vallenverzekering in de ziektewet vormt MINISTER VELDKAMP reden tot voldoening een van de redenen, waarom thans wordt voorgesteld ook voor laatstge noemde wet de loongrens los te laten. Alle loontrekkenden zullen derhalve ook onder de ziektewet komen te vallen. Dit heeft tot gevolg de vaak bepleitte ontkoppeling van de ziekenfondswet (die wel een zelfstandige loongrens zal hou den) en de ziektewet. Minister Vellkamp somde tijdens een persconferentie, ter introductie van de nieuwe verzekering, waarvan de voor bereiding vele jaren arbeid heeft ge kost, verscheidene belangrijke verbete ringen op in vergelijking met de huidi ge situatie. Vooral de invaliditeitswet ten vertoonden ernstige gebreken, om dat de uitkering gebaseerd was op het aantal en de waarde van de geplakte rentezegels. Daarenboven was de waar de van de zegels niet meegegroeid met de geldontwaarding en ondanks de na oorlogse toeslagen op de invaliditeits renten bleven de voorzieningen onbe vredigend. De onlangs in het parlement behandelde interim-invaliditeitsregeling ontneemt wel een aantal bezwaren aan de oude invaliditeitswetten, maar nog niet in voldoende mate. Zo kent de interimregeling een uitke ring gebaseerd op het loon van de on geschoolde arbeider De uitkeringen van de a.o.v. zullen echter gebaseerd zijn op het loon, dat de werknemer verdien de voor hij arbeidsongeschikt werd. Een belangrijk verschil met de hui dige situatie is ook, dat de voorgestel de wet geen onderscheid naar de oor zaak van de arbeidsongeschiktheid zal maken Geheel of gedeeltelijk arbeids ongeschikt in de zin van de wet is hij die tengevolge van ziekte of gebreken geheel of gedeeltelijk buiten staat om met arbeid, die voor zijn krachten en bekwaamheid is berekend en die met het °P ziJn opleiding en vroe ger beroep hem in billijkheid kan wor den opgedragen, ter plaatse waar hi, arbeid verricht 'of het laatst verriclT heeft of op een naburige soortgelijke plaats het loon te verdienen, dat licha melijk en geestelijk gezonde personen van dezelfde soort en van soortgelijke opleiding op zodanige plaats met ar beid gewoonlijk verdienen. Dit invaliditelts-criterium sluit aan bij het thans voor de invaliditeitswet geldende begrip invaliditeit'. Het ver schilt daarvan evenwel in zoverre, dat de grens van een invaliditeit van meer dan tweederde, beneden welke de hui dige invaliditeitswet geen uitkering ver leent, in de a.o.v. niet meer voorkomt. Ook een geringere mate van arbeids ongeschiktheid minimaal 15 pro cent zal recht op uitkeing geven, Het recht op uitkering vervalt hij het bereiken van de leeftijd van 65 jaar, wanneer het recht op een a.o.w.-uitke ring ontstaat. (Zie vervolg pagina 7) Deze foto toont president De Gaulle, die tijdens zijn bezoek aan Saint Dizier handen tekort komt. (Van onze radio- en t.v.-recTacteur) Gisterenavond bood de televisie-om- roepster, Hansje van Brandenburg, haar verontschuldigingen aan. In de Dona Reedshow „Alles draait om moeder" was een verkeerde ondertitel geprojecteerd, die als een belediging voor een bepaalde volksgroep zou kunnen worden opgevat. De N.C.R.V.-t.v. nam dit feit zeer ern stig op en had onmiddellijke de N.T.S.- leiding verzocht een diepgaand onder zoek in te stellen. Van de N.T.S.-woordvoerder vernamen wij, dat de bedoelde ondertitel aan het begin van de film „Alles draait om moe der" op het scherm was geprojecteerd. De tekst luidde: „Er zijn hier ruim 3000 Hollandse joden" en behoorde waar schijnlijk bij de documentaire „Nederlan ders in Israël", die dinsdagavond door de AVRO-televisie werd vertoond. De tech nicus. die op afstand de titels elektro nisch projecteerde, heeft onmiddellijk de tekst weggedrukt toen hij de fout be merkte. Aangezien 's middags het ge wraakte titelkaartje bij de vorige ver toning niet in de cassette aanwezig was, bestaat het vermoeden dat een onbekende het kaartje ergens heeft gevonden en domweg in de cassette heeft gestopt. In een kolenmijn bij Clarksburgin de Amerikaanse staat Virginia heeft zich een ontploffing voorgedaan. Van de on dergrondse mijnwerkers ontbraken er 21 op het appèl. Van directiezijde werd meegedeeld dat de vermisten aan het werk waren in een tunnel ongeveer anderhalve kilometer van de voornaamste mijngang. Gisterenmiddag zijn op 110 meter diep te de lichamen van 14 mijnwerkers ge vonden. Het Beierse ministerie van Binnenland se Zaken heeft de inhoud bekendgemaakt van een verklaring, waarin een voorma lige verbindingsofficier van prins Bern hard, de heer Prins, jaren geleden de voormalige chef van de Sicherheitsdienst Wilhelm Harster heeft aanbevolen. Deze verklaring, welke op 5 juni 1956 door de heer Prins werd afgegeven, luidde: „Uit eigen waarneming en uit mededelingen van mijn medewerkers heb ik de absolute indruk gekregen, dat dr. Harster er steeds naar heeft gestreefd, zijn functie binnen de hem gestelde grenzen rechtvaardig en correct en met begrip voor de noden van de Nederlandse bevolking te vervullen". Het Beierse ministerie maakte de in houd van deze aanbeveling bekend om aan te tonen, dat Harster in 1956 niet lichtvaardig in dienst is genomen. Op 17 april jl. werd hij wegens „bewezen on geschiktheid" gepensioneerd. In München loop op het ogenblik een gerechtelijk onderzoek naar het optreden van Harster in Nederland. Dit is ook het geval ten aanzien van Willi Zoepf, een voormalige medewerker van Harster. Dit onderzoek betreft be schuldigingen, dat Zoepf deel zou hebben genomen aan de deportatie van Neder landse joden. Zoepf heeft al eens in ar rest gezeten, maar hij moest in decem ber 1960 worden vrijgelaten, omdat er geen gronden voor een verdere detentie aanwezig werden geacht. (Advertentie) Er worden stappen ondernomen om te komen tot de oprichting van een studentenvakvereniging. Het initiatief hiertoe is genomen door studenten uit Nijmegen en Amsterdam. Zij willen zo snel mo gelijk werkgroepen formeren ir alle universiteits- en hogeschool steden. Half juli zullen zij een al gemene vergadering houden op landelijk niveau, om samen een actie voor te bereiden. In septem ber gaat er een democratisch ma nifest naar alle studenten. De studentenvakbeweging wil een so ciale stabiliteit tijdens de studiejaren rea liseren: niet meer een al te speels voor uitlopen op, maar doorvoering van het in zicht. dat studeren een volwaardige, maatschappelijk noodzakelijke bezigheid is. Deze doelstelling houdt in, dat een waardevast studieloon wordt ingevoerd. De student dient vanaf het moment, dat hij zich laat inschrijven, te worden be schouwd als een zelfstandige, wat impli ceert. dat op basis van een rechtsverhou ding in de plaats van paternalistische welwillendheid een groot aantal so ciale voorzieningen op alle terreinen tot stand komt. Voorts vragen de initiatief- schappelijke bepaaldheid plaats zal moe- *1^ 1 55 ten maken voor een formulering, waarin VyOlV •«.lllillllS iCIl het name het creatief denken als weten schappelijke eis op de voorgrond wordt 111 i geschoven. Het maatschappelijk milieu- li PhlIPn ntf^Tl begrip levert voor de formulering geen i VyA/lllL Il criteria, zo menen de initiatiefnemers. Bij de opzet van de organisatie werd gebruik gemaakt van de ervaringen, die in Nijmegen door de werkgroep zijn op gedaan. De groepen van elke universi teits- en hogeschoolstad moeten zich be zighouden met drie taken: lokale proble men, zelfstandige contacten met andere steden, en het naar eigen inzichten wer ken aan het „democratisch manifest", dat in een oplage van 40.000 exemplaren on der de studenten zal worden verspreid en dat de basis zal vormen voor de leden werfactie, die in september start. De werkgroepen kunnen een voorlopig af delingsbestuur vormen, waarna later een ledenvergadering een afdelingsbestuur kan kiezen, dat een landelijke vertegen woordiging krijgt in het algemeen be stuur. nemers een open houding voor verschijn selen als het studentenhuwelijk, een gron dige verbetering van de studentenhuis vesting, een effectieve controle op ka merhuren, herziening van het Mensa- subsidiebeleid, komtom: een dialoog van gel ijk waard igen inzake concrete lotsver betering op korte termijn. Deze dialoog moet worden gevoerd tus sen een landelijke studenten vakbeweging naar democratische structuur, en de re gering, het gemeentebestuur en univer sitaire overheid. De vakbeweging zal als pressiegroep en belangenorganisatie van alle studenten vanuit het studentenleven handelen. Door de democratische verte genwoordiging moeten hierbij ook de studentengroepen aan het woord komen, die tot nu toe weinig of niet zijn ge hoord, zoals de zogenaamde nihilisten. De democratisering van liet weten schappelijk onderwijs en dus ook van het studentenleven vereist een structuurver andering", aldus het voorlopig secreta riaat van de studentenvakbeweging, dat gevestigd is op het adres Annastraat 108 in Nijmegen. Een barrière in de ontwikkeling wordt gezien in het zogenaamde academisch ideaal, dat in de mate van zjjn maat-, Ook in Amsterdam is een werkgroep ontstaan. In samenwerking met die van Nijmegen is een nota opgesteld over de maximumhoogte van de rijkstudietoela gen. De nota is de vaste commissie voor O. K. en W. toegezonden. Daarin wordt berekend dat als de studenten-met-toe- lage ten volle in de welvaartstoename hadden gedeeld, de studietoelage thans een maximum van f 3500 per jaar zou bedragen, wat in werkelijkheid 'f 3000 is en in de meeste gevallen neerkomt op een maximale toelage van f 2400,-. Gepleit wordt in de nota ook voor welvaartvaste toelagen. Op de eerste kaasmarkt in Alk maar van het seizoen, die gisteren werd gehouden, bezetten plotse ling vele, uiterst wilde,Jndianen" het marktterrein. Zij bonden een van de kaasdragers aan hun totem paal en bleken pas bereid de on gelukkige vrij te laten na betaling van een losgeld in de vorm van een kaas. Gelukkig slaagden de onderhandelingen en zo waren alle partijen, inclusief de vele toeris ten, in hun nopjes. Later bleken de Indianen h.b.s.'ers uit Alkmaar te zijn. Premier Kroestjev heeft de Russen op gewekt hun ogen wijd open te houden voor mensen die er goed van leven zon der te werken. In een vrijdag door radio- Moskou uitgezonden redevoering riep de eerste minister op tot een verscherpte jacht op „zwend»\\ars, dieven, straat schenders en misdadigers". Zij kunnen door de miljoenen leden van de partij, de KomsomoJ (jeugdvereni ging) er) de vakbonden uit de weg worden geruimd. Wanneer we het toezicht van het volk goed organiseren, zullen wij het leven op aarde voor deze parasieten ondraaglijk maken, aldus Kroestjev. „In vroeger dagen", zo zei hij, „maakte de dorpeling korte metten met ongedierte, hij drukte een vlo eenvoudig onder de nagel van zijn duim dood". Verder heeft Kroestjev gezed dat er m de Russische machine-industrie „gi gantische verliezen" waren geleden door dat eenvijfde gedeelte van het door deze industrie gebruikte metaal op de schroot hoop terecht is gekomen. Volgens Kroest jev lag de oorzaak van deze verspilling in verouderde en ondoelmatige produk- tiemethoden. Hij beschuldigde deze be drijfstak er voorts van niet ten volle te beantwoorden aan de eisen van de zich „stormachtig ontwikkelende" chemische industrie. Hij zei verontrust te zijn over de achterstand die deze industrie ten op zichte van het zevenjarenpian heeft. De Russische premier bleek ook niet geheel tevreden over de resultaten van de bewapeningsindustrie. Zij zou haar „Souvenir of Holland" stond er op de wikkels van pakjes boter, die een winkelier uit Denekamp op zondagen aan passerende buiten landers verkocht. Nu had hij wel toestemming om op zondag sou venirs te verkopen, maar een pakje boter is nog geen souvenir. Hij ging dan ook prompt op de bon wegens overtreding der winkel sluitingswet en moest zich gisteren voor de economische politierechter te Almelo verantwoorden. De of ficier van justitie pond dnt ver dachte wel een ruime uitbreiding aan het begrip souvenir had ge geven. De rechter wilde nog spe ciaal verpakte koek of snoep als souvenir beschouwen, maar een pakje boter beslist niet. Hij ver oordeelde verdachte tot f90 boete subs, achttien dagen hechtenis. opdrachten beter en minder kostbaar moeten uitvoeren, zo zei hij. Bij het geven van vakanties en vakan tiebonnen moest de bedrijfsleiding meer gaan letten op persoonlijke prestaties. Als de arbeiders weerspannig zijn, aldus Kroestjev, wees dan de uitspraak van de Russische fabelschrijver Iwan Krylov in dachtig: „Houd geen zedepreken tegen een kat, maar pak hem in zijn nekvel en geef hem een aframmeling". Aan het begin van zijn toespraak had de premier gezegd. „Onze vijanden zul len uitroepen dat wij een crisis doorma ken. Wij behoeven daarvoor niet be vreesd te zijn. Ons nationale inkomen neemt elk jaar met negen procent toe, terwijl dat in de V.S. twee tot drie pro cent is. Wij kunnen de V.S. nog wat le ren". De voormalige burgemeester van de Russische stad Doesjanbe is doodgescho ten omdat hij zich schuldig had gemaakt aan corruptie. betrokken waren, onder wie een voorma lig officier van justitie, hadden gevange nisstraffen gekregen. Volgens de „Izves- tia" hadden de veroordeelden zich staats eigendommen toegeëigend en steekpen ningen aangenomen. 55 Volkomen toevallig hebben bondskanse lier Adenauer en vice-kanselier Erhard zich gisteren gelijktijdig tot het West- duitse volk gericht. „Der Alte" sprak via het tweede televisiekanaal en „der Dicke" via het eerste. Adenauer achtte Erhard niet voldoende politicus om hem straks op te volgen. Erhard daarentegen toonde zich loyaal tegenover ziin rivaal. Hij verklaarde dat Adenauer alle touw tjes m handen zal houden tot hij zich terugtrekt. De heer J. A. Pengel zal mede op ver zoek van de andere partijen in de nieu we Surinaamse regering minister-presi dent en minister van algemene en bin nenlandse zaken worden. Het aantal mi nisteries zal worden uitgebreid van 9 tot De Nationale Partij Suriname zal hler- YJAj? Portefeuilles krijgen. De Verenig de Hindostaanse Partij krijgt drie zetels. De twee overige portefeuilles zijn voor de Progressieve Surinaamse Volkspartij. De Indonesische partij, de K.T.P.I.. is bereid regeringsverantwoordelijkheid te aanvaarden. Aangezien in deze kring echter geen ministeriabele figur kan wor- ^V™nTden' ,.heeft de heer Soemita van de K.T.P.I. zich bereid verklaard genoe gen te nemen met een „staatssecretaris- functie

de Stem | 1963 | | pagina 1