AMERIKANEN BEDONGEN VLIEGBASIS OP BIAK Prins Alexander in opspraak Huilende kreeg zes N 1 V 1 B. IN VREDE VIJANDEN SPLIJTENJAN...!" Pakistani maanden FAAM IR. MANUSAMA (ZUID-MOLUKKEN) Een huis is halteplaats Defensie-uitgaven gaan stellig niet omlaag LAOS WAS VOELBAAR méér dan een Paus vraagt: Bid voor alle concilievaders Verlaagde posttarieven met Nieuw-Guinea vervallen Zuid-Molukkcn strijden voort om zelfbeschikking WAT NU? ZEGT HET HOF Als Belgisch koningspaar naar Londen komtstaken de spoorwegen MEER VAKANTIE VOOR JEUGDIGE LANDARBEIDERS Stuyvesantprijzen uitgereikt Gepakt met 3 kg ruwe opium Staking in Duitse metaalindustrie GROTE AANKOPEN NH-synode kreeg Frankrijk Engeland de 'tik in jonge jenever Op naar de top van de Euromast BEURS VAN AMSTERDAM Extra aromatische pepermunt FAAM Minister-president prof. dr. J. E. de Quay heeft woensdagmiddag in Delft de officiële opening verricht van het reactorinstituut en gelijk tijdig de hoger onderwijsreactor van het instituut in werking ge steld. Premier De Quay (links) plaatst met ir. H. R. Kleijn, hoofd reactorgroep. een splijtstofelement in de reactorkern. Als gevolg van de bestuursoverdracht over West-Nieuw-Guinea aan Indonesië per 1 mei zullen met ingang van die da tum de bestaande verlaagde posttarieven voor het verkeer met dat gebied komen te vervallen. Post voor West-Nieuw-Gui- nea zal dan evenals de overige post voor Indonesië moeten worden gefran keerd volgens de algemene tarieven voor het internationaal verkeer. Voor verzending per luchtpost zullen daarenboven de luchtrechten voor Indo nesië worden geheven. (Van onze Haagse redactie) Ir. J. A. Manusama, het hoofd van de politieke missie van de republiek der Zuid-Molukken, heeft gisteren op een persconferentie gezegd, dat van Ameri kaanse zijde by het sluiten van de Ne derlands-Indonesische overeenkomst over Nieuw-Guinea de aanleg van een vliegbasis op Biak bedongen is. De Ame rikaanse regering zou hierop destijds rechtstreeks by de Indonesische rege ring hebben aangedrongen. Op het mi nisterie van buitenlandse zaken in Den Haag zei men ons desgevraagd van een Amerikaanse vliegbasis op Biak hoege naamd niets af te weten. Volgens ir. Manusama wordt er echter op het ogenblik reeds hard aan de aanleg van de basis gewerkt. Hij deed deze mededeling op een pers conferentie en zei dat de strijd om de erkenning van het recht op zelfbeschik king voor de zuid-Molukkers onverdro ten voort zal gaan, ook nu inmiddels de status van Nieiiw-Guinea gewijzigd is. ,,Onze wens naar vrijheid en onaf hankelijkheid is na 13 jaar strijd nog even krachtig en even groot als bij de De paus heeft de gelovigen van de ge hele wereld uitgenodigd om de komende maand, de meimaand, speciaal tot de H. Maagd te bidden en veel goede werken te doen. Joannes XXIII vraagt speciaal te bid den voor het welslagen van het Concilie. Dit Concilie is immers bedoeld om een grote weerklank te vinden en wel heel in het bijzonder op het leven van iedere dag, de internationale instellingen en op de internationale samenleving. Omdat mensen dat uit eigen kracht niet kunnen bereiken, moeten we dat door het gebed verkrijgen en in het bij zonder door de voorspraak van Maria. Het kan geschieden in de normale litur gische handelingen, het kan ook in de vorm van de uiteenlopende devote prak tijken, waarbij dan in het bijzonder ge dacht wordt aan de rozenkrans. „Maar", zegt de paus, „omdat het hier gaat om de intenties van het Concilie, dat heel de wereld aangaat, is het ver zoek ook tot de diocesen van heel de wereld gericht. En het gebed moet zijn voor alle Concilievaders". BRITSE KRANTEN hebben gisteren weer documenten ontvangen van „de spionnen voor de vrede". Deze keer onthullen zij geheimen over de NAVO-oefening „Fal- lex", die vorig jaar gehouden is. De organisatoren van het staatsiebezoek dat koning Boudewijn en koningin Fa- biola op 14 mei aan Engeland brengen, zijn in moeilijkheden geraakt door het besluit van de Britse bond van spoor wegpersoneel om op die dag een staking van drie dagen te beginnen. Het is traditie dat staatsiebezoekers uit een havenstad of van het vliegveld Gat- wick met een speciale trein naar Londen komen, daar op het station worden ver welkomd door koningin Elizabeth om vervolgens in een open rijtuig naar het Buckinghampaleis te rijden. Het Belgische koningspaar zou aankomen op het vlieg veld van Gatwick en dan met de ko ninklijke trein naar Londen reizen in ge zelschap van prinses Margaret en Lord Snowdon. Prinses Margaret zou voor het eerst zulk een eskorte verzorgen, omdat zij drie jaar geleden het huwelijk van koning Boudewijn en koningin Fabiola bijwoonde. De organisatoren breken zich nu het (Advertentie) «SaSSI STATION Wat vraagt U van Uw huis: dat het een halteplaats is - meer niet? Of wilt U een echt „thuis"? Vraagt U dan bij de vakman de nieuwste sta len boeken van R&D-behang. Een kleine bloemlezing uit de grote collectie ontvangt U als U een briefkaart (voorzien van 30 ct. extra postzegels) stuurt aan Rath Doodeheefver, afd. D, Postbus 375, Amsterdam. RATH DOODEHEEFVER ontwerpers cn fabrikanten van behang. De reputatie van prins Alexander, zoon van koning Leopold van België uit zyn tweede huwelyk, heeft een nieuwe knauw gekregen. Zijn faam was in het Vlaamse landsgedeelte al geslonken sinds bekend werd dat de prins zich te Leu ven waar hy als student aan de uni versiteit werd ingeschreven her haaldelijk in het publiek laatdunkend ten overstaan van de Vlamingen heeft uitgelaten. In een drankgelegenheid noemde hij de Vlamingen „imbèciles" onnozelen en in een Waalse studentenrel werd hij zelfs door een niets vermoedende rijkswachter tegen de stenen gesmakt. Een nieuw incident laat de prins van een andere zijde kennen. Onlangs druk te hij de wens uit met enkele vrienden een bezoek te mogen brengen aan het atelier van de bekende surrealistische schilder Delvaux te Brussel. Alexander was vol lof over het oeuvre van de mees ter. Bij zijn heengaan vroeg hij de schil der of hij bij wijze van herinnering aan zijn bezoek niet enkele schetsen mocht uitkiezen. Hoffelijkheidshalve werd zulks toegestaan. Delvaux was zelfs zo vriende lijk, op verzoek van de prins, de schetsen te signeren. Enkele dagen later kreeg de kunstenaar een telefoontje van een kunsthandelaar in de Belgische hoofdstad. De handelaar berichtte hem, dat hem een zestal schet sen te koop waren aangeboden die ken nelijk de stijl van Delvaux en bovendien zijn handtekening droegen. Doch omdat er zoveel gepraat werd over vervalsin gen, wilde hij zekerheid hebben. Uitermate verontwaardigd over deze handelwijze van prins Alexander ver zocht de kunstschilder de handelaar de koop ongedaan te maken, doch deze leg de het verzoek naast zich neer. Hij had de verkoper één der vrienden die de prins tijdens het bezoek aan het atelier vergezelden contant 20.000 B. f. uitbe taald. De kunsthandelaar hoopt de schet sen met een zoete winst te verkopen. Zó komt prins Alexander aan zakgeld voor zijn studentikoze fuifpartijtjes", schrijft thans de Belgische pers. hoofd over andere oplossingen. Moet men de koninklijke bezoekers laten aan komen op het vliegveld omdat er geen spoorverbinding met Londen bestaat, om dan per auto naar een punt in Londen gebracht te worden, waar zij door het Britse koningspaar verwelkomd zouden worden en over zouden stappen in open rijtuigen? Moet Gatwick de aankomst haven blijven en moet koningin Eliza beth haar gasten daar verwelkomen? Of zal prinses Margaret de gasten van het vliegveld ophalen per auto met alle ge varen van vertragingen tengevolge van verkeersopstoppingen, die zich dan als gevolg van de spoorwegstaking zeker zul len voordoen. De andere voorbereidingen voor het staatsiebezoek gaan inmiddels gewoon door. Op de eerste avond bieden ko ningin Elizabeth en prins Philip het Belgische koningspaar een staatsiediner aan in het paleis. De volgende avond geeft koning Boudewijn een diner op de Belgische ambassade en op de laatste avond van het bezoek is er een galavoor stelling in de koninklijke opera van Covent-Garden. Koning Boudewijn en koningin Fa biola zullen tijdens hun bezoek gehuis vest worden in de Belgische suite van het Buckinghampaleis, die zo genoemd werd door koningin Victoria, omdat zij daar altijd haar geliefde oom, koning Leopold van België bij zijn vele bezoe ken. onderbracht. De suite, die alleen gebruikt wordt voor bezoekende staats hoofden, is een zelfstandig appartement met zes hoofdruimten in blauw en groen. De hoofdingang van de suite komt uit op het binnenhof van het paleis. aanvang", zei ir. Manusama. Hij her innerde eraan dat ook op een deel van het eiland Ceram de strijd voor be vrijding van de door Indonesië bezette gebiedsdelen van de republiek der zuid- Molukken nog steeds doorgaat. De aan hangers van de RMS beschikken daar nog altijd over een vrij gebied ter grootte van 2/3 van Nederland. ,,Ook de vrijheidsgeest van de 25.000 in Neder land verblijvende zuid-Molukse banne lingen is ongebroken", verklaarde ir. Manusama. Gisteren hebben de zujd-Molukkers met demonstratieve optochten in Assen, Arn hem. Eden. Den Bosch. Middelburg en Den Haag 'het 13-jarig bestaan van de republiek der Zuid-Molukken gevierd. Aan de commissarissen der koningin in de provincies dezer steden werden peti ties overhandigd, terwijl aan de minister president een telegram werd verzonden. Tijdens de persconferentie liet ir. Ma nusama ook nog een foto-copie uitreiken van een brief van een naar Indonsië teruggekeerde RMS'er. In deze brief wordt een opsomming gegeven van te leurstellende ervaringen die deze „spijt- Molukker" in Indonesië bij zijn terug keer heeft ondervonden. De man zou het. liefst zo snel mogelijk naar Neder land terugkeren. Zoals bekend wordt heden in Den Haag door de RMS tegen de staat der Nederlanden een kort ge ding aangespannen voor een eis tot in veiligheidstelling van 37 thans nog op Nieuw-Guinea verblijvende Zuid-Molukse gezinnen. Dit in verband met de over dracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië op 1 mei a.s. In de loop van het vorig jaar heeft een commissie een onderzoek ingesteld naar de sociale positie der landarbeiders in vergelijking met de industrie-arbei ders. Volgens de voorzitter van de Neder' landse Christelijke Agrarische Bedrijfs- bond, de heer P. Stokman, is gebleken, dat er in de landbouw-, akkerbouw- en weidebedrijven een achterstand bestond. De regering was niet bereid om de helft van die achterstand in november 1962 en mei 1963 in te halen en als kostenfactor in de prijzen te calculeren. Wel is overeenstemming bereikt om aan jeugdigen een vakantie-uitbreiding te geven van 15 tot 18 dagen. Ten op zichte van de arbeidstijd is besloten deze in de akkerbouw met 50 en in de veehou derij met 60 tot 75 uur te verkorten. Voor de zuivelindustrie zijn voorstellen voor loonsverhoging gedaan, welke in totaal, in verband met op bepaalde punten da lende loonkosten, iets boven 2,7 procent liggen. Overeenstemming werd nog niet bereikt omdat de werkgevers menen beslist niet boven de 2,7 procent te kum nen uitgaan. Advertentie) (Advertentie) (Van onze Haagse redacteur) Voor de vierde achtereenvolgende maal zijn gisteren op de Amerikaanse ambas sade in Den Haag drie zilveren bokalen de zogenaamde „Pieter-Stuyvesantprij- zen" uitgereikt aan twee Nederlanders, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de versterking van de Ne derlands-Amerikaanse betrekkingen op cultureel en economisch gebied. Het wa ren de heren ir. K. van der Pols, direc teur van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij en de heer A. Orlow, presi dent-directeur van de Turmac Tobacco Company. Een derde Pieter-Stuyvesant- prijs werd postuum toegekend aan de on langs overleden president-commissaris van de Holland-Amerikalijn, de heer W. H. N. van der Vorm. Huilend, de handen smekend omhoog geheven om de rechters alsnog te ver murwen, hoorde gisteren een ruim veer tig jaar oude Pakistaanse zeeman, Alam M., het vonnis aan van de rechtbank in Rotterdam, waarbij hij wegens het smok kelen van 3400 gram ruwe opium werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek. De zeeman werd, met de opium in kleine pakjes tussen zijn kleding verbor gen, op 20 maart jl. aangehouden, kort na de aankomst in de Rotterdamse ha ven van het Engelse schip Nyansa, waar op hij als kwartiermeester werkte. De opium kwam uit Calcutta en was af komstig van een afgemonsterde collega voor wie hij de partij op de markt moest brengen, zo vertelde de kwartiermeester met radde volzinnen in het Oerdoe-dia- Ongeveer een miljoen metaalarbeiders uit Noordrijn-Westfalen hebben besloten zich solidair te verklaren met hun sta kende collega's in Baden-Wuerttemberg in hun gevecht voor hogere lonen. De Westduitse metaalarbeidersbond verklaarde dat er nog geen datum voor een staking was vastgesteld. Ongeveer 84 procent van de metaalar beiders heeft zich vóór een staking ge toond. Zij eisen een loonsverhoging van 8 procent. Advertentie) kunt u DIREKT doen door liet sluiten van een PERSOONLIJKE LENING [^NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. j (Van onze parlementaire redactie) Minister Visser (Defensie) heeft de Eerste Kamer desgevraagd medegedeeld niet de aangewezen persoon te zijn om nu reeds te zeggen hoeveel de defensie uitgaven in het komende begrotingsjaar zullen moeten stygen. De vaststelling van deze verhoging behoort tot de verant woordelijkheid van het nieuwe kabinet, zo zegt de minister in de memorie van antwoord op zyn begroting aan de se naat. De minister verheelt intussen niet dat internationale toestand nog steeds de (Eigen buitenlandse dienst) „In oorlog verbondenen, in vrede vijanden". Dat niag men wel schrijven boven de Engels-Franse verhouding. Diep in het hart der Angelsaksers en Galliërs is er een diepe afkeer van elkaar die niet alleen gebaseerd is op de historie. Zelfs heeft deze afkeer soms iets van een complex, ook toen men zijde aan zijde streed tegen de gemeenschappelijke Duitse vijand. In deze verhouding is geen verbetering gekomen, sinds Frankrijk de weg der verzoening met Duitsland is opgegaan en De Gaulle er naar streeft Engeland een politiek van verdeel en heers in Europa onmogelijk te maken. Tegen deze background speelden zich de gebeurtenissen van de laatste maanden af: de afwijzing van Engelands toetreding tot de EEG, de beledigende opmerkingen van De Gaulle over Enge lands tanende wereldmacht en het door de knieën gaan voor de Verenigde Staten, allemaal zaken, die de Engelse burger in het hart getroffen hebben. De controversen tussen de regeringen planten zich derhalve gemakkelijk Voort onder de Engelse massa en nog nooit was de afkeer voor de vreemdeling van het Europese vasteland, en dan speciaal van Frankrijk, zo groot als op de dag van vandaag. Dit komt wel het duidelijkst tot uiting in de publikaties van de pers, de radio en de tv Zij verraden wat er leeft in die gekwetste trotse Engelse' harten en de reacties gaan dan ook de perken verre te buiten. Men kan dit van het standpunt van de noodzakelijke solidariteit der vrije Westerse volkeren slechts betreuren, nochtans ligt er het feit. In de „Evening News" kon men een tijd geleden van de graaf van Arran lezen, dat de Franse vrouwen affreus zijn, de Franse keuken onwaardig is en dat de Engelsen slechts te feliciteren zijn, omdat ze aan een nauwere relatie met hun buren zijn ontsnapt. De programmadirec teur van de BBC, Anthony Jay, publiceerde een gedicht aan het adres der Fransen, waarvan we één couplet onze lezers toch niet willen onthouden. Gij hebt de wereld de guillotine geschonken. Waaorm_ voor de duivel, snijdt ge u dan niet de hals af? Wij zijn gelukkig om hetgeen wij u hebben aangedaan in Azincourt en in Waterloo! En wij zullen applaudisseren bij een Frans-Pruisische oorlog. Naar de duivel met uw keuken, naar de duivel met moe wijnen! Met uw brood en uw vervalste wijnen! Uw table d'höte, uw „a la carte". Uw heilig land, uw land, uw kunst. Gij kunt ze op gang brengen Uw land, uw rijkdommen, uio mannen en vrouwen. Uw dromen van onafhankelijke macht. En wat de oude Konrad Adenauer betreft Plant hem op uw Eifeltoren!" Laten we onmiddellijk eraan toevoegen, dat de heer Jay met dit gedicht vele Engelsen in de hoogste mate heeft gechoqueerd en dat niet alleen om de poëtische onbenulligheid. Wat intussen niet wegnam, dat de toch serieuze „Daily Mail", conservatief en deftig een verwoede aanval op het onderricht in de Franse taal op de scholen van het lager onderwijs ondernam, „Het Frans", zo schreef het blad, „gaat onderwezen worden op onze lagere scholen. Waarom Frans? Onderwijs liever Italiaans, Duits of Spaans? Er zijn meer kinderen die naar Spanje gaan en daar Spaans horen spreken dan die naar Frankrijk gaan en daar Frans horen spreken. Er zijn meer Engelse kinderen, die ouders in Duitsland hebben dan in Frankrijk. Op de dag van heden worden Italiaanse films in Engeland meer vertoond dan Franse. Zelfs in het zakenleven is de kennis van het Frans niet noodzakelijk Volgens de associatie van de gespecialiseerde bibliotheken en informatiebureaus in het Duits in Europa de meest populaire taal. Bovendien is Frans moeilijk te leren. Spaans en Italiaans zou veel gemakkelijker zijn voor kinderen van acht tot elf jaar". Waarbij het blad vergeet, dat Frans altijd de taal der diplomatie, der internationale betrekkingen en der cultuur zal blijven! geen vermindering van de defensie-in spanning of diensttijdverkorting toestaat. Hij onderstreept nog eens de noodzaak tot verdergaande integratie in NAVO- verband en merkt op, dat de Nederland se defensie-inspanningen door de NAVO goed worden gewaardeerd. Er is. zo verklaart de minister verder, een buiten het ministerie van Defensie staand bureau opgericht dat een onder zoek zal instellen naar de oorzaken van de betrekkelijk geringe bereidheid om vrijwillig militair te worden. Op vragen van senatoren antwoordt minister Visser dat de voeding der mi litairen in verscheidene garnizoenen nau welijks te wensen overlaat. Enkele klach ten gedurende de laatste maanden waren of geheel ongegrond of zij zijn terug te brengen op een zeker onvermijdelijke eentonigheid als gevolg van de seizoen schaarste aan groenten. Over het schrijven van de N.-h. syno de over kernwapenen zegt ir. Visser, dat geen der geestelijke verzorgers in wer kelijke militaire dienst het standpunt van de synode heeft aanvaard. Minister Visser heeft het niet nodig gevonden om bij de predikanten een on derzoek in te stellen naar de gevolgen van het geschrift van de synode betref fende „het vraagstuk van de kernwape nen. De leger- en luchtmachtpredikanten hebben zich gesterkt gevoeld door de brief van staatssecretaris Calmeijer", over dit geschrift, zo zegt minister Visser. Minister Visser bevestigde dat staats secretaris Calmeijer op een internatio nale conferentie in Woudschoten over het kernwapengeschrift gezegd heeft: „Een politieke slogan, die slechts tot ont moediging kan leiden". De staatssecreta ris heeft volgens minister Visser slechts willen waarschuwen voor het uit het oog verliezen van verwezenlijkbare mogelijk heden door een „voorshands onbereik baar ideaal voorop te stellen". (Advertentie) TONVV.N HCI.WMK, ROIRUONB 7 lect, waarmee alleen de als tolk opgeroe-- pen imam van de mohammedaanse mos kee in Den Haag, Q. U. Hafiz, enigszins raad wist. De 3400 gram waren voldoende voor 3000 „pakjes" met een waarde van 9000 tot 12.000 gulden. In Londen had de kwartiermeester door de scherpe controle geen succes gehad. In Rotterdam liep hij op Katendrecht tegen de lamp. Een brigadier van de Rotterdamse re cherche deelde tijdens de zitting mede dat de opiumsmokkel naar ons land af neemt doordat de Chinese kolonie steeds kleiner wordt. Wel is er in de haven nog vrij veel doorvoer en er worden regel matig nog flinke partijen in beslag ge nomen. Hij noemde de inmiddels door de rederij ontslagen kwartiermeester ove rigens een trieste amateur. Nadat het vonnis was voorgelezen kreeg de kleine, donkere Pakistaan ge legenheid voor een laatste woord. „Wat zegt hij?", vroeg de president, mr. A. R. Jolles belangstellend. „Ik heb twee vrou wen, drie kleine kinderen en een slech te spijsvertering", antwoordde de tolk. Maar die verzachtende omstandigheden waren al in het vonnis verdisconteerd. (Advertentie) DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 26 APRIL 196» (Advertentie*) Het is gisterenmorgen, by de niet- officiële handel, alsmede die middag ge- durende de officiële handel, oen vry moelyke markt geweest, vooral voor de gistermiddag bij de opening vast in de Philips-aandelen. Deze stukken lagen i markt. Zy konden echter het hoogste j niveau van de morgenuren, toen f 158.10 voor de stukken werd betaald, niet ha len. Gistermiddag werd geopend op f 157,30. De slotprijs van gisteren was f 155,30. De situatie in Laos had deze morgen winstnemingen tot gevolg waardoor de prijs voor Philips toer* inzakte van f 158,10 tot f 155,80. Hierop volgde een herstel door wat aankopen voor buiten landse rekening, zodat er even voor de officiële beurs een aanvang nam weer f 157,50 voor genoemde aandelen werd betaald Toen aan de vraag was vol daan, waren het weer winstnemingen, waardoor de prijs inzakte tot f 156,10. De handel was alleen in de Philips- hoek het eerste beurskwartier aan de ruime kant. Unilevers, die 's morgens werden verhandeld van f 160,80 tot f 161,20, hielden zich bij de opening gis termiddag zeer goed op f 161,90. Ook dit fonds moest, gedurende de verdere beursduur, terrein prijsgeven tot f 161,30. De slotprijs van eergisteren was f 161,90. Kon. Olies zakten in van f 176,50 tot f 175,80. waarna weer een licht herstel intrad. Voor dit fonds was de slotprijs woensdag f 175,60, AKU's iets lager op 449. terwijl Hoogovens een paar punten hoger openden op 570. Dit geschiedde op de gepubliceerde eerste-kwartaalcij- fers van dit concern over 1963. Deze cijfers werden ter beurze min of meer gunstig ontvangen. De winstnemingèn werden eergisteren in Wall Street zeer goed opgenomen. De vraag kwam hier zelfs nog bovenuit, waardoor de markt vast sloot. Philips verbeterde er liefst 1% dollar. Ook Kon. Olie was op de New-Yorkse beurs aan de vaste kant. Dit betekende vanzelf sprekend een zeer goede stimulans voor het Damrak. De politieke omstandighe den in Laos vormden echter in Amster dam een rem op de hausse-stemming voor vrijwel alle hoofdfondsen. De West duitse beurzen gaven gisteren hogere koersen te zien. De handel voor de internationale waar den was over vrijwel de gehele linie kalm tot zeer kalm. DAGGELD VERLAAGD Als gevolg van een lichte verbetering op de geldmarkt is het tarief van dag geld (call money) ingaande gisteren met een kwart procent verlaagd tot 2,5 pro cent. Op 23 april werd dit tarief met een kwart procent verhoogd en gebracht op 23A procent. 24-4 25-4 Ned, '59 41/4 100 100 Ned. '61 41/4 100 Va 100,7a Ned. 47 3(4 811/4 Ned. grootboek 1946 92(4 921J AKU 450(4 446(4 Hoogovens 566 V2 567V4 Philips 155V4 156.3 Unilever 161.9 161 Kon. Olie 176.6 176.3 HAL 115 gl II41/4 Scheepvaartunie 12834 129 Amst. Bank 377 37414 Ned. Handelmij 364 356 e d Lucas Bols 975 979 Drie Hoefijzers 396(4 39714 Mach. Breda 179 177 Zeeuwse confectie 360 b Bijenkorf 850 Va 851 Simonp emb.f. en houth. 130'2 gb 13014 gb Van Gelder papier 265», 2 266 Heineken 452 Hero Conserven 340 345 Holl. Beton Mij. 426 425 Kon, Zout 799 815 NJjverdal - Ten Cate 225 225 De Schelde 235 232(4 Scholten Foxhol 718 719 Thomassen en Drijver 750 746 Van Vlissingen Katoen 275 (4 276 Vredestein 350 351(4 Zwanenberg Organon 919 915 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 447447 1/2; Hoogovens 566 570 gl; Kon. Olie 175.70—176.90 gl: Philips 155.80—157.10; Unilever 161,00—161,80. Voor mannen. Voor sportlieden. Voor liefhebbers. Iets aparts: 25 ct maagpepermunt, apothekers kwaliteit.

de Stem | 1963 | | pagina 15